Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Európska komisia hovorí o zlepšujúcich sa vyhliadkach ekonomiky. Cítite oživenie vo vašej firme?

  1. rozhodne áno 16 %
  2. skôr áno 35 %
  3. skôr nie 34 %
  4. rozhodne nie 10 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 6 %


Uzávierka hlasovania: 12.05.2014. Počet respondentov: 103.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Resch Alexander Resch
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Všeobecná úverová banka, a.s.
skôr nie
Novotná Alexandra Novotná
majiteľka
Klinika Esthetic
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
skôr nie Nikdy som sa neorientoval podľa toho, či je kríza alebo nie. To, že ideme hore, je výsledkom systematickej kvalitnej práce.
Nikdy som sa neorientoval podľa toho, či je kríza alebo nie. To, že ideme hore, je výsledkom systematickej kvalitnej práce.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
skôr áno
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
rozhodne nie
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
skôr nie úroveň kvality podnikateľského prostredia "nenahráva" malým a stredným firmám do kariet ...
úroveň kvality podnikateľského prostredia "nenahráva" malým a stredným firmám do kariet ...
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
rozhodne nie Ekonomika Slovenska z nášho uhla pohľadu zatiaľ nevykazuje žiadne známky oživenia, skôr naopak, začiatok roka bol slabý, ako keby zákazníci vyčkávali s investíciami.
Ekonomika Slovenska z nášho uhla pohľadu zatiaľ nevykazuje žiadne známky oživenia, skôr naopak, začiatok roka bol slabý, ako keby zákazníci vyčkávali s investíciami.
Palovič Bohuš Palovič
konateľ
Liptour CK
skôr nie žiadne oživenie v cestovnom ruchu necítiť, a ani žiadne vyhliadky na obzore, začínam dosť vážne pochybovať o čom to európska komisia hovorí,...
žiadne oživenie v cestovnom ruchu necítiť, a ani žiadne vyhliadky na obzore, začínam dosť vážne pochybovať o čom to európska komisia hovorí,...
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
skôr áno Spotrebiteľská dôvera rastie a s ňou aj opätovné oživenie dopytu.
Spotrebiteľská dôvera rastie a s ňou aj opätovné oživenie dopytu.
Vasilišin Dušan Vasilišin
CEO
Spinea
rozhodne áno Rok 2014 bude určite lepší ako rok predchádzajúci. Celkovo odhadujeme medziročný nárast o takmer 20%, čo potvrdzujú aj výsledky prvých mesiacov v tomto roku. V Európe cítime nárast najviac na talianskom trhu, v Ázii hlavne v oblasti rozvíjajúcej sa robotiky v Číne. Oživeniepre nás znamená, že musíme vopred reagovať investičným rozvojom zameraným na zvýšenie výrobných kapacít, aby sme pokryli rastúce požiadavky trhu.
Rok 2014 bude určite lepší ako rok predchádzajúci. Celkovo odhadujeme medziročný nárast o takmer 20%, čo potvrdzujú aj výsledky prvých mesiacov v tomto roku. V Európe cítime nárast najviac na talianskom trhu, v Ázii hlavne v oblasti rozvíjajúcej sa robotiky v Číne. Oživeniepre nás znamená, že musíme vopred reagovať investičným rozvojom zameraným na zvýšenie výrobných kapacít, aby sme pokryli rastúce požiadavky trhu.
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
skôr nie Nastastie situacia v nasej firme nie je zavisla od toho, co hovori o ekonomike Europska komisia. Od roku 2009 dosahujeme kazdorocne medzirocny rast trzieb v priemere o 20% aj ked v rokoch 2009 az 2012 skutocne ani Europska komisia nehovorila o zlepsujucich sa vyhliadkach ekonomiky. Snazime sa mat vo firme nastavene veci tak, aby nas vykyvy v globalnej ekonomike ovplyvnovali minimalne. Pre nas su ovela dolezitejsi konkretni zakaznici. Dusan Synak
Nastastie situacia v nasej firme nie je zavisla od toho, co hovori o ekonomike Europska komisia. Od roku 2009 dosahujeme kazdorocne medzirocny rast trzieb v priemere o 20% aj ked v rokoch 2009 az 2012 skutocne ani Europska komisia nehovorila o zlepsujucich sa vyhliadkach ekonomiky. Snazime sa mat vo firme nastavene veci tak, aby nas vykyvy v globalnej ekonomike ovplyvnovali minimalne. Pre nas su ovela dolezitejsi konkretni zakaznici. Dusan Synak
Kellerová Eva Kellerová
vedecký pracovník
skôr nie
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
skôr áno
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
skôr nie
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
rozhodne áno Ano. Mozno skonstatovat, ze kriza na realitnom trhu je za nami a momentalne evidujeme vyrovnanu ponuku a dopyt. Trh sa zda byt zdravy a v najblizsom obdobi dvoch rokov pokial nedojde k nejakému makro politickému az vojnovemu soku, by nas mala cakat iba kludna praca za stabilizovaných pomerov.
Ano. Mozno skonstatovat, ze kriza na realitnom trhu je za nami a momentalne evidujeme vyrovnanu ponuku a dopyt. Trh sa zda byt zdravy a v najblizsom obdobi dvoch rokov pokial nedojde k nejakému makro politickému az vojnovemu soku, by nas mala cakat iba kludna praca za stabilizovaných pomerov.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
skôr áno Ale nie som si celkom istý, že je to iba kvôli Bruselu. Skôr sme sa naučili pohybovať sa v ťažkých časoch.
Ale nie som si celkom istý, že je to iba kvôli Bruselu. Skôr sme sa naučili pohybovať sa v ťažkých časoch.
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
skôr nie
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
rozhodne áno Za prvý štvrťrok 2014 sme na portáli Profesia.sk zverejnili o 14% viac pracovných ponúk ako vlani v rovnakom období. Ide o najpozitívnejší štvrťrok v pokrízovom období. Ponuky rastú už sedem mesiacov po sebe. Nárast počtu pracovných ponúk sme zaznamenali vo väčšine pracovných oblastí. Najvýraznejší rast ponúk je vo výrobe a strojárstve.
Za prvý štvrťrok 2014 sme na portáli Profesia.sk zverejnili o 14% viac pracovných ponúk ako vlani v rovnakom období. Ide o najpozitívnejší štvrťrok v pokrízovom období. Ponuky rastú už sedem mesiacov po sebe. Nárast počtu pracovných ponúk sme zaznamenali vo väčšine pracovných oblastí. Najvýraznejší rast ponúk je vo výrobe a strojárstve.
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
rozhodne áno Ano, cítíme zvýšený zájem klientů o naše služby, ale rozhodně ne díky prognózám či krokům Evropské komise. Za úspěch považujeme, že roste zájem a poptávka klientů i navzdory aktivnímu a neúnavnému narušování podnikatelského prostředí ze strany armády evropských úředníků a jejich místních pomocníků.
Ano, cítíme zvýšený zájem klientů o naše služby, ale rozhodně ne díky prognózám či krokům Evropské komise. Za úspěch považujeme, že roste zájem a poptávka klientů i navzdory aktivnímu a neúnavnému narušování podnikatelského prostředí ze strany armády evropských úředníků a jejich místních pomocníků.
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
rozhodne nie V oblasti stavebníctva oživenie neočakávam. Budeme potešení ak sa udrží jestvujúci stav stavebnej produkcie. Pracujeme v rezorte, ktorý je závislý na investíciach a nie na potrebách a preto situácia stavbárov v čase krízy, kedy sú investície zásadne znižované je vždy zložitejšia.
V oblasti stavebníctva oživenie neočakávam. Budeme potešení ak sa udrží jestvujúci stav stavebnej produkcie. Pracujeme v rezorte, ktorý je závislý na investíciach a nie na potrebách a preto situácia stavbárov v čase krízy, kedy sú investície zásadne znižované je vždy zložitejšia.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Ozivenie v nasej firme nesuvisi s taranim eurouradnikov
Ozivenie v nasej firme nesuvisi s taranim eurouradnikov
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
rozhodne áno Oživenie cítime, ale je to skôr našou vlastnou aktivitou ako zlepšenou ekonomikou a zväčšujúcimi sa výdavkami kupujúcich.
Oživenie cítime, ale je to skôr našou vlastnou aktivitou ako zlepšenou ekonomikou a zväčšujúcimi sa výdavkami kupujúcich.
Ondáš Jozef Ondáš
Partner
Management Skill Base, s.r.o.
skôr nie Klientelizmus, korupcia a nevymožiteľnosť práva na Slovensku bránia slobodnému podnikaniu.
Klientelizmus, korupcia a nevymožiteľnosť práva na Slovensku bránia slobodnému podnikaniu.
Mičo Jozef Mičo
konateľ
Stavmit, s.r.o., Terchová
skôr nie Podnikám v oblasti cestovného ruchu a stavebného priemyslu, mierny nárast oživenia je v oblasti cestového ruchu ale určite nie v stavebníctve.
Podnikám v oblasti cestovného ruchu a stavebného priemyslu, mierny nárast oživenia je v oblasti cestového ruchu ale určite nie v stavebníctve.
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
skôr áno Už len to, že neklesáme, sa v situácii, keď každý hovorí, že je ťažko, dá vnímať ako oživenie.
Už len to, že neklesáme, sa v situácii, keď každý hovorí, že je ťažko, dá vnímať ako oživenie.
Uvíra Juraj Uvíra
Managing director
CK Victory travel
skôr áno Áno, isté oživenie cítime. Nákup dovoleniek je iste jedným z relevantných indikátorov zlepšujúcej sa ekonomiky. Kôli ekonomickej recesii sme boli nútení mierne prispôsobiť aj naše produktové portfólio a tak nie je vylúčené, že súčasný nárast klientov a ich ochota investovať do svojho oddychu sú ovplyvnené aj týmto faktorom.
Áno, isté oživenie cítime. Nákup dovoleniek je iste jedným z relevantných indikátorov zlepšujúcej sa ekonomiky. Kôli ekonomickej recesii sme boli nútení mierne prispôsobiť aj naše produktové portfólio a tak nie je vylúčené, že súčasný nárast klientov a ich ochota investovať do svojho oddychu sú ovplyvnené aj týmto faktorom.
Topolová Karolína Topolová
generálna riaditeľka
AAA Auto, a.s.
rozhodne áno Naša spoločnosť zažíva zatiaľ najlepší rok od ukončenia ekonomickej krízy. Za prvé štyri mesiace sme v stredoeurópskom regióne predali o 16,4% viac áut, ako za rovnaké obdobie minulého roku. Vzhľadom na to, že sme začiatkom roku silne rástli i v tradične slabších zimných mesiacoch, veríme, že ekonomika skutočne začína rásť. I kvôli tomu sa chystáme na Slovensku otvoriť novú pobočku, ktorá bude v Martine.
Naša spoločnosť zažíva zatiaľ najlepší rok od ukončenia ekonomickej krízy. Za prvé štyri mesiace sme v stredoeurópskom regióne predali o 16,4% viac áut, ako za rovnaké obdobie minulého roku. Vzhľadom na to, že sme začiatkom roku silne rástli i v tradične slabších zimných mesiacoch, veríme, že ekonomika skutočne začína rásť. I kvôli tomu sa chystáme na Slovensku otvoriť novú pobočku, ktorá bude v Martine.
Kováčik Ľubomír Kováčik
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
ČSOB stavebná sporiteľňa
skôr áno
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
skôr áno
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
neviem / nevyjadrujem sa / iné Nezaznamenala som ani krízu v našej firme,tak neviem sa k tomu vyjadriť. Naša firme funguje v sektore služby, ktorú klienti stále využívajú rovnako.
Nezaznamenala som ani krízu v našej firme,tak neviem sa k tomu vyjadriť. Naša firme funguje v sektore služby, ktorú klienti stále využívajú rovnako.
Hurajová Mária Hurajová
členka Správnej rady
Nadácia Slovak American Foundation
skôr nie
Lelovský Mário Lelovský
prvý viceprezident
IT Asociácia Slovenska
skôr áno
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
rozhodne áno V porovnaní s rovnakým obodobím minulého roku sa nám podarilo dosiahnuť takmer 100% nárast zazmluvneného objemu!
V porovnaní s rovnakým obodobím minulého roku sa nám podarilo dosiahnuť takmer 100% nárast zazmluvneného objemu!
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
rozhodne áno
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
skôr nie
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
skôr nie Tvorba softvéru pre firmy je službou v ktorej sa najmä oživenie premieta s určitým oneskorením. Na prípravu a štart projektov treba určitý čas. Verím, že aj toto oživenie sa ukáže v našich službách v priebehu niekoľkých mesiacov.
Tvorba softvéru pre firmy je službou v ktorej sa najmä oživenie premieta s určitým oneskorením. Na prípravu a štart projektov treba určitý čas. Verím, že aj toto oživenie sa ukáže v našich službách v priebehu niekoľkých mesiacov.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne nie
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
skôr nie V našej podnikateľskej činnosti rastie pravdepodobnosť oživenia s prílevom investícií, oživením akvizícií a predajov podnikov prípadne činnosti na kapitálových trhoch a takisto pri zmene legislatívy (dane, účtovníctvo). Samozrejme sa nám lepšie darí v podmienkach rastúcej ekonomiky, ale nie je to podmienka postačujúca.
V našej podnikateľskej činnosti rastie pravdepodobnosť oživenia s prílevom investícií, oživením akvizícií a predajov podnikov prípadne činnosti na kapitálových trhoch a takisto pri zmene legislatívy (dane, účtovníctvo). Samozrejme sa nám lepšie darí v podmienkach rastúcej ekonomiky, ale nie je to podmienka postačujúca.
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
skôr áno
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
skôr nie V šetrnej nálade domácností a malých firiem sa nezmenilo vôbec nič. Ak už niečo musia kúpiť, tak väčšina si vyberá to najlacnejšie.
V šetrnej nálade domácností a malých firiem sa nezmenilo vôbec nič. Ak už niečo musia kúpiť, tak väčšina si vyberá to najlacnejšie.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
rozhodne nie
Kalnický Milan Kalnický
finančný riaditeľ
Viena International
skôr áno
Michalík Milan Michalík
obchodný riaditeľ
International BEZ Group
skôr áno
Kraus Miloš Kraus
člen predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s., Považská Bystrica
skôr nie
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Myslím si, že je to viac zbožné želanie ako realita. Ekonomika asi porastie, ale pravdepodobne nie takým tempom, aby sa výraznejšie znižovala nezamestnanosť. Podľa mňa je oveľa podstatnejšie, aby ekonomika fungovala bez umelých stimulov a deformácií (napríklad je veľmi otázna efektivita rôznych dotácií a stimulov, ak štát dotuje jedno pracovné miesto sumou 300 tis. eur).
Myslím si, že je to viac zbožné želanie ako realita. Ekonomika asi porastie, ale pravdepodobne nie takým tempom, aby sa výraznejšie znižovala nezamestnanosť. Podľa mňa je oveľa podstatnejšie, aby ekonomika fungovala bez umelých stimulov a deformácií (napríklad je veľmi otázna efektivita rôznych dotácií a stimulov, ak štát dotuje jedno pracovné miesto sumou 300 tis. eur).
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Keďže posledné 3 roky sme tvrdo pracovali, cítime výrazné oživenie obchodných príležitostí. Považujeme to na jednej strane aj ako výsledok nášho dlhodobého snaženia, na druhej strane vidíme aj vôľu klientov investovať do riešení, ktoré im zlepšia ich biznis.
Keďže posledné 3 roky sme tvrdo pracovali, cítime výrazné oživenie obchodných príležitostí. Považujeme to na jednej strane aj ako výsledok nášho dlhodobého snaženia, na druhej strane vidíme aj vôľu klientov investovať do riešení, ktoré im zlepšia ich biznis.
Uličný Miroslav Uličný
1. podpredseda predstavenstva
Tatra banka, a.s
skôr áno
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
neviem / nevyjadrujem sa / iné Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo.
Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo.
Schrimpelová Miroslava Schrimpelová
konateľka
Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. , Bratislava
rozhodne nie Bohužiaľ nie a tuto vedomosť nemám aj z iných našich zahraničných pobočiek ( napr. Česká republika, Maďarsko, Bulharsko, Francúzsko). Ale možno v Bruseli vedia.
Bohužiaľ nie a tuto vedomosť nemám aj z iných našich zahraničných pobočiek ( napr. Česká republika, Maďarsko, Bulharsko, Francúzsko). Ale možno v Bruseli vedia.
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
rozhodne áno
Petráš Patrik Petráš
prezident
Asociácia personálnych agentúr Slovenska
rozhodne áno
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
skôr nie
Kubošek Pavol Kubošek
konateľ
Kvant, s.r.o., Bratislava
skôr áno ano da sa povedat ze trh rastie ale skor to vidim ako vysledok nasej prace a nie ako vysledok nejakeho vseobecneho ozivenia
ano da sa povedat ze trh rastie ale skor to vidim ako vysledok nasej prace a nie ako vysledok nejakeho vseobecneho ozivenia
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr nie
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
skôr nie
Paška Peter Paška
primátor
mesto Galanta
rozhodne áno Oživenie cítime už dlhšie obdobie, dá sa povedať, že už od konca 2.Q 2013. A veľmi sa tešíme na ďalšie rastové impulzy, ktoré snáď prídu so sľúbenou zmenou legislatívy, súvisiacej s agentúrnym zamestnávaním..
Oživenie cítime už dlhšie obdobie, dá sa povedať, že už od konca 2.Q 2013. A veľmi sa tešíme na ďalšie rastové impulzy, ktoré snáď prídu so sľúbenou zmenou legislatívy, súvisiacej s agentúrnym zamestnávaním..
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr áno
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
skôr áno
Socha Peter Socha
prevadzkovy riaditel
Axa
skôr áno
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
skôr áno Ano, po piatich rokoch medzirocneho poklesu, sa zrazu divame na year to year narast oscilujuci medzi 5-10%. Nie je to ale ani vdaka Europsej komisii a ani vdaka sustavne sa zvysujucemu tlaku na podnikatelske subjekty zo strany uradov a ustanovizni v SR. Narast pripisujem inovaciaciam, ktore sme za dva roky s nasimi casopismi a webmi uskutocnili. Som rad a som hrdy, ze to nas zakaznik (citatel i zadavatel )ocenuje. A tesi ma to o to viac, ze zo strany medialnych agentur pocut uz niekolko rokov iba informacie o "umierani printu". Nie je to teda - vzdy - pravda.
Ano, po piatich rokoch medzirocneho poklesu, sa zrazu divame na year to year narast oscilujuci medzi 5-10%. Nie je to ale ani vdaka Europsej komisii a ani vdaka sustavne sa zvysujucemu tlaku na podnikatelske subjekty zo strany uradov a ustanovizni v SR. Narast pripisujem inovaciaciam, ktore sme za dva roky s nasimi casopismi a webmi uskutocnili. Som rad a som hrdy, ze to nas zakaznik (citatel i zadavatel )ocenuje. A tesi ma to o to viac, ze zo strany medialnych agentur pocut uz niekolko rokov iba informacie o "umierani printu". Nie je to teda - vzdy - pravda.
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
skôr áno Naša spoločnosť sa snaží o kontinuálne rozširovanie klientely, napriek kríze sme aj vďaka tomu mali stabilné ekonomické výsledky, v čom sa snažíme pokračovať aj v súčasnej dobe.
Naša spoločnosť sa snaží o kontinuálne rozširovanie klientely, napriek kríze sme aj vďaka tomu mali stabilné ekonomické výsledky, v čom sa snažíme pokračovať aj v súčasnej dobe.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
skôr nie
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr nie
Kuba Peter Kuba
riaditeľ
Protherm Production, s.r.o., Skalica
skôr nie
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
skôr nie Slovensko vstúpilo rýchlo do únie, Únia so svojim vstupom na Slovensko akosi otáľa
Slovensko vstúpilo rýchlo do únie, Únia so svojim vstupom na Slovensko akosi otáľa
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
rozhodne nie
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
skôr áno Jemné zlepšovanie cítiť je. Ale pozitívne videli ratingové agentúry ako S&P aj akcie Lehmann Brothers až kým... A neukľudní ani to, že kým ratingové agentúry sú aspoň firmy, kvalifikácia väčšiny euroúradníkov, europoslancov atď, je podobná, ako u našich poslancov.
Jemné zlepšovanie cítiť je. Ale pozitívne videli ratingové agentúry ako S&P aj akcie Lehmann Brothers až kým... A neukľudní ani to, že kým ratingové agentúry sú aspoň firmy, kvalifikácia väčšiny euroúradníkov, europoslancov atď, je podobná, ako u našich poslancov.
Flimel Richard Flimel
predseda predstavenstva
JOJ Media House
skôr nie
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
skôr áno
Kičina Róbert Kičina
výkonný riaditeľ
Podnikateľská aliancia Slovenska
skôr nie
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
skôr nie
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
skôr nie
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
skôr áno Ale na Slovensku je stále čo zlepšovať. Najmä zamestnanosť - veď od nej sa odvíjajú aj reálne príjmy občanov a kúpyschopnosť. Trochu sa obávam, že sme pomerne veľkú časť populácie odučili pracovať, čo je v príkrom rozpore so "slovenskou pracovitosťou".
Ale na Slovensku je stále čo zlepšovať. Najmä zamestnanosť - veď od nej sa odvíjajú aj reálne príjmy občanov a kúpyschopnosť. Trochu sa obávam, že sme pomerne veľkú časť populácie odučili pracovať, čo je v príkrom rozpore so "slovenskou pracovitosťou".
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
skôr áno Nakolko sme ako firma posobiaca predovsetkym mimo SR i EU, a zaroven sme cast nasho biznisu preniesli uz pred rokmi do Polska, ktore ako vieme najmenej utrpelo ekonomickou krízou EU, vykazujeme staly rast
Nakolko sme ako firma posobiaca predovsetkym mimo SR i EU, a zaroven sme cast nasho biznisu preniesli uz pred rokmi do Polska, ktore ako vieme najmenej utrpelo ekonomickou krízou EU, vykazujeme staly rast
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
skôr áno I.D.C. Holding dlhé obdobie medziročne zlepšuje svoje hospodárske výsledky. Mám pocit že celkovo sa v ekonomike oživenie prejavuje, nie som si však istý, či do procesu rozvoja nášho podniku možno zarátať aj nejaký podiel v zmysle konštatovanie Európskej komisie.
I.D.C. Holding dlhé obdobie medziročne zlepšuje svoje hospodárske výsledky. Mám pocit že celkovo sa v ekonomike oživenie prejavuje, nie som si však istý, či do procesu rozvoja nášho podniku možno zarátať aj nejaký podiel v zmysle konštatovanie Európskej komisie.
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr áno
Lazarovič Tibor Lazarovič
generálny riaditeľ
BC Torsion, s.r.o.
skôr áno
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Automobilový priemysel v celej Európe vykazuje známky silného rastu, ktorý je tiež dôsledkom celkového ekonomického rastu v EU a pozitívneho ekonomického očakávania. Samozrejme sa tieto faktory pozitívne prejavujú aj u nás na Slovensku. Jediným výrazným rizikom, ktorému budeme v krátkej budúcnosti čeliť, je situácia v Ukrajine, ktorá môže veľmi skoro a veľmi úspešne utlmiť tento dlhoočakávaný rast.
Automobilový priemysel v celej Európe vykazuje známky silného rastu, ktorý je tiež dôsledkom celkového ekonomického rastu v EU a pozitívneho ekonomického očakávania. Samozrejme sa tieto faktory pozitívne prejavujú aj u nás na Slovensku. Jediným výrazným rizikom, ktorému budeme v krátkej budúcnosti čeliť, je situácia v Ukrajine, ktorá môže veľmi skoro a veľmi úspešne utlmiť tento dlhoočakávaný rast.
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
skôr áno
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
skôr nie Faktory ovplyvňujúce náš biznis sú však rôzne a nekopírujú celkovú ekonomickú situáciu v krajine. Najmä legislatíva už dlhodobo pôsobí na stav na trhu a pôsobenie tak lekární, ako aj dodávateľov liekov. Ak hrá v prospech majiteľov veľkých sietí lekární, ak nad odbornosť stavia obchod, čo je v rozpore s legislatívou pôvodných krajín EÚ, potom sa našej firme nežije ľahko.
Faktory ovplyvňujúce náš biznis sú však rôzne a nekopírujú celkovú ekonomickú situáciu v krajine. Najmä legislatíva už dlhodobo pôsobí na stav na trhu a pôsobenie tak lekární, ako aj dodávateľov liekov. Ak hrá v prospech majiteľov veľkých sietí lekární, ak nad odbornosť stavia obchod, čo je v rozpore s legislatívou pôvodných krajín EÚ, potom sa našej firme nežije ľahko.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
rozhodne nie Malooobchod a veľkoobchod má momentálne svoje problémy, ktoré nezmení žiadna politika EK. Nás trápi komplikovaný obchod, neustály tlak zo strany sietí a nízke zastúpenie slovenských potravín v obchodoch. To chce silný slovenský štát a nie silnú EK.
Malooobchod a veľkoobchod má momentálne svoje problémy, ktoré nezmení žiadna politika EK. Nás trápi komplikovaný obchod, neustály tlak zo strany sietí a nízke zastúpenie slovenských potravín v obchodoch. To chce silný slovenský štát a nie silnú EK.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní