Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Myslíte si, že nový prezident (pochádzajúci z biznis prostredia) pomôže zlepšiť spoločenské a podnikateľské prostredie na Slovensku?

  1. rozhodne áno 43 %
  2. skôr áno 43 %
  3. skôr nie 9 %
  4. rozhodne nie 1 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 5 %


Uzávierka hlasovania: 16.06.2014. Počet respondentov: 128.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Resch Alexander Resch
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Všeobecná úverová banka, a.s.
skôr áno
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
skôr áno Určite očakávam progres oproti doterajšiemu obyvateľovi prezidentského paláca. Má síce veľa skúseností z biznis sféry, ale dotiahnuť sa ešte bude musieť v oblasti politickej, aby z neho bol kompletný a kompetentný prezident.
Určite očakávam progres oproti doterajšiemu obyvateľovi prezidentského paláca. Má síce veľa skúseností z biznis sféry, ale dotiahnuť sa ešte bude musieť v oblasti politickej, aby z neho bol kompletný a kompetentný prezident.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
rozhodne áno Nebude to mať lahké, ale verím tomu a držím mu silno palce.
Nebude to mať lahké, ale verím tomu a držím mu silno palce.
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Hudáková Anna Hudáková
personálny riaditeľ (HREO)
sanofi-aventis Slovakia s.r.o.
rozhodne áno Verim, ze novy prezident, nielen preto, ze pochadza z biznis prostredia, ale hlavne pre svoje odborne predpoklady, osobnostne kvality a moralne vlastnosti moze zlepsit prostredie v nasej krajine, a tu uz len tym, ze bude reprezentant tejto krajiny ako pre nas na Slovensku, tak pre zahranicie. Som presvedcena, ze to bola dobra volba, a nielen pre podnikatelov, ale pre vsetkych obcanov Slovenska.
Verim, ze novy prezident, nielen preto, ze pochadza z biznis prostredia, ale hlavne pre svoje odborne predpoklady, osobnostne kvality a moralne vlastnosti moze zlepsit prostredie v nasej krajine, a tu uz len tym, ze bude reprezentant tejto krajiny ako pre nas na Slovensku, tak pre zahranicie. Som presvedcena, ze to bola dobra volba, a nielen pre podnikatelov, ale pre vsetkych obcanov Slovenska.
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr nie
Palovič Bohuš Palovič
konateľ
Liptour CK
rozhodne áno Už len fakt, že nepochádza z prostredia veľkej politiky, neprichádza so záväzkami a rôznymi záťažami politického kupčenia a handlingu, je nádejou pre celú slovenskú spoločnosť.
Už len fakt, že nepochádza z prostredia veľkej politiky, neprichádza so záväzkami a rôznymi záťažami politického kupčenia a handlingu, je nádejou pre celú slovenskú spoločnosť.
Straka Branislav Straka
vrchný riaditeľ pre platby a elektronické kanály
ČSOB
rozhodne áno
Polák Branislav Polák
Chief Inovation Officer
STARMEDIA Co., s.r.o.
skôr áno Nový prezident môže po dlhej dobe prinavrátiť prezidentskému úradu stratenú vážnosť (aj bez posilnenia prezidentských právomocí). Pomoc podnikateľskému prostrediu do možností politického vplyvu prezidenta rozhodne patrí.
Nový prezident môže po dlhej dobe prinavrátiť prezidentskému úradu stratenú vážnosť (aj bez posilnenia prezidentských právomocí). Pomoc podnikateľskému prostrediu do možností politického vplyvu prezidenta rozhodne patrí.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
skôr áno
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
skôr áno Lebo zhorsit sa uz asi ani neda.
Lebo zhorsit sa uz asi ani neda.
Kellerová Eva Kellerová
vedecký pracovník
skôr áno
Kevický Florián Kevický
výkonný riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
rozhodne áno
Zászlós Gábor Zászlós
predseda predstavenstva
TriGranit Centrum, a.s.
skôr áno Prezident má jasne vymedzené kompetencie Ústavou SR. Prirodzene z titulu svojej funkcie môže pozitívne ovplyvňovať dianie v krajine aj nad rámec puristického právneho výkladu. Predpokladom pozitívneho konania resp. možných dopadov na spoločenské pomery a podnikateľské prostredie sú vôľa a osobnostné predpoklady vrátane kreativity prezidenta. Bude len na ňom, ako húževnato bude hľadať možnosti spolupráce s ostatnými aktérmi ústavných orgánov a vo všeobecnom zmysle s aktérmi politického systému. Bude záležať mi. aj na tom akej profesnej kvality bude mať jeho tím a ako budú proaktívni pre spoluprácu s ostatnými aktérmi politického systému.
Prezident má jasne vymedzené kompetencie Ústavou SR. Prirodzene z titulu svojej funkcie môže pozitívne ovplyvňovať dianie v krajine aj nad rámec puristického právneho výkladu. Predpokladom pozitívneho konania resp. možných dopadov na spoločenské pomery a podnikateľské prostredie sú vôľa a osobnostné predpoklady vrátane kreativity prezidenta. Bude len na ňom, ako húževnato bude hľadať možnosti spolupráce s ostatnými aktérmi ústavných orgánov a vo všeobecnom zmysle s aktérmi politického systému. Bude záležať mi. aj na tom akej profesnej kvality bude mať jeho tím a ako budú proaktívni pre spoluprácu s ostatnými aktérmi politického systému.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Táto krajina potrebuje nový duch slušných ľudí a veríme , že pán Kiska ním bude.
Táto krajina potrebuje nový duch slušných ľudí a veríme , že pán Kiska ním bude.
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
rozhodne áno
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
skôr áno
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
rozhodne áno
Harant Ivan Harant
konateľ
MIP, s.r.o.
rozhodne áno
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
rozhodne áno
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
skôr nie Ale rád by som sa mylil.
Ale rád by som sa mylil.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
skôr áno
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
rozhodne áno Väčšina politikov iba rozhadzuje peniaze, ktoré by sami nedokázali zarobiť. Kiska je opačný prípad a po jeho predchodcovi može veci už iba zlepšovať.
Väčšina politikov iba rozhadzuje peniaze, ktoré by sami nedokázali zarobiť. Kiska je opačný prípad a po jeho predchodcovi može veci už iba zlepšovať.
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
skôr áno
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
skôr áno
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
skôr áno
Majer Jiří Majer
CEO
Accace k.s.
rozhodne áno
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
rozhodne áno Verím, že sa o to bude celou silou snažiť.
Verím, že sa o to bude celou silou snažiť.
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
rozhodne áno
Ondáš Jozef Ondáš
Partner
Management Skill Base, s.r.o.
rozhodne áno
Hajko Jozef Hajko
analytik
skôr áno
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
skôr áno Nie je dôvod myslieť si opak, ak človek nie je definitívne presvedčený, že z politiky nič dobré vzísť nemôže.
Nie je dôvod myslieť si opak, ak človek nie je definitívne presvedčený, že z politiky nič dobré vzísť nemôže.
Uvíra Juraj Uvíra
Managing director
CK Victory travel
skôr nie
Bednárová Klaudia Bednárová
managing director
the Bridge
rozhodne áno
Kováčik Ľubomír Kováčik
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
ČSOB stavebná sporiteľňa
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
skôr áno
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
rozhodne áno Podnikateľské a spoločenské prostredie sú spojité nádoby a napriek tomu , že v oblasti podnikateľského prostredia prezident nemá žiadne kompetencie, môže preň veľa urobiť. Vytvorenie pozitívneho spoločenského prostredia , zjednotenie spoločosti k tvorivej spolupráci však znamená, že prezident musí urobiť ústretové gestá nielen voči tým , ktorí volili viac proti ako za , ale aj voči súčasnej vládnucej strane a národným inštitúciám.
Podnikateľské a spoločenské prostredie sú spojité nádoby a napriek tomu , že v oblasti podnikateľského prostredia prezident nemá žiadne kompetencie, môže preň veľa urobiť. Vytvorenie pozitívneho spoločenského prostredia , zjednotenie spoločosti k tvorivej spolupráci však znamená, že prezident musí urobiť ústretové gestá nielen voči tým , ktorí volili viac proti ako za , ale aj voči súčasnej vládnucej strane a národným inštitúciám.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
skôr áno
Dobišová Magdaléna Dobišová
generálna riaditeľka
Skanska SK
rozhodne áno Podnikateľské prostredie je vždy odrazom celkovej nálady v spoločnosti a je jeho neoddeliteľnou súčasťou. Z môjho phľadu nie je dôležité, odkiaľ vyšiel, ale ako bude pracovať. Je veľká radosť a hrdosť počuť jeho slová, ktoré už teraz kultivujú našu spoločnosť a spájajú ľudí. A kultivovaná spoločnosť požaduje kultivované podnikateľské prostredie. Som presvedčená, že v našom novom Prezidentovi je obrovské odhodlanie a sila vplývať na spoločnosť, ale je to hlavne na nás, aby sme mu v tejto ťažkej úlohe pomohli.
Podnikateľské prostredie je vždy odrazom celkovej nálady v spoločnosti a je jeho neoddeliteľnou súčasťou. Z môjho phľadu nie je dôležité, odkiaľ vyšiel, ale ako bude pracovať. Je veľká radosť a hrdosť počuť jeho slová, ktoré už teraz kultivujú našu spoločnosť a spájajú ľudí. A kultivovaná spoločnosť požaduje kultivované podnikateľské prostredie. Som presvedčená, že v našom novom Prezidentovi je obrovské odhodlanie a sila vplývať na spoločnosť, ale je to hlavne na nás, aby sme mu v tejto ťažkej úlohe pomohli.
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
skôr áno
Hurajová Mária Hurajová
členka Správnej rady
Nadácia Slovak American Foundation
rozhodne áno
Bodi Marián Bodi
finančný riaditeľ
IBM Slovensko
rozhodne áno Predpoklady na to urcite su, pri pohlade na klesajucu konkurencieschopnost Slovenska vsak budeme potrebovat take odhodlanie u sirsieho spektra zodpovednych.
Predpoklady na to urcite su, pri pohlade na klesajucu konkurencieschopnost Slovenska vsak budeme potrebovat take odhodlanie u sirsieho spektra zodpovednych.
Matušovič Marian Matušovič
predseda predstavenstva
VÚB Asset Management, správ. spol., a.s.
skôr áno
Marek Marián Marek
generálny riaditeľ
PosAm, spol. s.r.o.
skôr áno
Lelovský Mário Lelovský
prvý viceprezident
IT Asociácia Slovenska
skôr áno
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne áno Pretože ten predchádzajúci nasadil latku tak nízko, že podliezť sa už nedá.
Pretože ten predchádzajúci nasadil latku tak nízko, že podliezť sa už nedá.
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
rozhodne áno
Magál Martin Magál
partner
Allen & Overy
rozhodne áno Mám tušenie, že Andrej Kiska bude prekvapivo dobrý prezident.
Mám tušenie, že Andrej Kiska bude prekvapivo dobrý prezident.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
rozhodne áno
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
rozhodne áno
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
skôr áno Každopádne priestor na zlepšovanie tu je značný. Spoločnosť zúfalo potrebuje pozitívne vzory vo všetkých oblastiach - v podnikaní, štátnej správe, výskume a tiež v politike. Potrebujeme našich slovenských Stevov Jobsov, Markov Zuckerbergov, Stephenov Hawkingov, Abrahamov Lincolnov... Držím teda pánovi prezidentovi palce :)
Každopádne priestor na zlepšovanie tu je značný. Spoločnosť zúfalo potrebuje pozitívne vzory vo všetkých oblastiach - v podnikaní, štátnej správe, výskume a tiež v politike. Potrebujeme našich slovenských Stevov Jobsov, Markov Zuckerbergov, Stephenov Hawkingov, Abrahamov Lincolnov... Držím teda pánovi prezidentovi palce :)
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
skôr áno
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
skôr áno Verím, že bude mať zájem o zlepšenie v tejto oblasti, len neviem či vzhľadom na právomoci prezidenta sa niečo aj udeje.
Verím, že bude mať zájem o zlepšenie v tejto oblasti, len neviem či vzhľadom na právomoci prezidenta sa niečo aj udeje.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
skôr áno Možno nie priamo. Ale aj hodnoty (postoje, vlastnosti) ako slušnosť, súdnosť a zdravý rozum nepriamo ovplyvnia spoločnosť a tá ovplyvní podnikateľské prostredie.
Možno nie priamo. Ale aj hodnoty (postoje, vlastnosti) ako slušnosť, súdnosť a zdravý rozum nepriamo ovplyvnia spoločnosť a tá ovplyvní podnikateľské prostredie.
Terkovič Martin Terkovič
generálny riaditeľ
ICZ Slovakia, a.s., Trenčín
skôr áno aj keď nepriamo, pretože jeho právomoci mu umožňujú legislatívu podporujúcu podnikateľské prostredie iba kontrolovať a nie priamo ju vytvárať
aj keď nepriamo, pretože jeho právomoci mu umožňujú legislatívu podporujúcu podnikateľské prostredie iba kontrolovať a nie priamo ju vytvárať
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
skôr áno Náš prezident nemá výkonné právomoci, takže to ako ovplyvní spoločnosť počas svojho funkčného obdobia bude závisieť hlavne od jeho vodcovských a presvedčovacích schopností. Ako úspešný biznisman vie určite jasne pomenovať nemoci nášho podnikateľského prostredia a prípadne aj načrtnúť spôsoby riešenia. Za najväčšiu výzvu, ktorá pred pánom Kiskom stojí,však pokladám schopnosť a ochotu súčasnej politickej reprezentácie počúvať cudzie názory a konať primárne v prospech krajiny. Jednoznačne však verím, že v osobe pána Kisku nastupuje do prezidenstského paláca osobnosť, čo konečne zmení všeobecnú "blbú" spoločenskú náladu v mierny optimizmus.
Náš prezident nemá výkonné právomoci, takže to ako ovplyvní spoločnosť počas svojho funkčného obdobia bude závisieť hlavne od jeho vodcovských a presvedčovacích schopností. Ako úspešný biznisman vie určite jasne pomenovať nemoci nášho podnikateľského prostredia a prípadne aj načrtnúť spôsoby riešenia. Za najväčšiu výzvu, ktorá pred pánom Kiskom stojí,však pokladám schopnosť a ochotu súčasnej politickej reprezentácie počúvať cudzie názory a konať primárne v prospech krajiny. Jednoznačne však verím, že v osobe pána Kisku nastupuje do prezidenstského paláca osobnosť, čo konečne zmení všeobecnú "blbú" spoločenskú náladu v mierny optimizmus.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
rozhodne áno
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
rozhodne áno
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
skôr áno Veľmi v to dúfam. Krajina si korekcie v týchto oblastiach určite zaslúži.
Veľmi v to dúfam. Krajina si korekcie v týchto oblastiach určite zaslúži.
Králik Michal Králik
konateľ
UVEA Mediklinik, s.r.o., Martin
skôr nie Prezident, nech je z akéhokoľvek prostredia, nemá na Slovensku priamy dosah na biznis sféru, môže vydávať len odporúčania, z ktorých vzniknú nové legislatívne úpravy. To všetko závisí od vzťahov k vláde a tu Kiska nemá zatiaľ vytvorené mantinely spolupráce. Reálny vplyv môže mať na rozvoj tretieho sektora, v ktorom jeho slovo už niečo znamená a je akousi zárukou skutočného záujmu.
Prezident, nech je z akéhokoľvek prostredia, nemá na Slovensku priamy dosah na biznis sféru, môže vydávať len odporúčania, z ktorých vzniknú nové legislatívne úpravy. To všetko závisí od vzťahov k vláde a tu Kiska nemá zatiaľ vytvorené mantinely spolupráce. Reálny vplyv môže mať na rozvoj tretieho sektora, v ktorom jeho slovo už niečo znamená a je akousi zárukou skutočného záujmu.
Michalík Milan Michalík
obchodný riaditeľ
International BEZ Group
rozhodne áno
Dubec Milan Dubec
generálny riaditeľ Azet
Azet
skôr áno
Gregor Milan Gregor
predseda dozornej rady
CEIT
skôr nie
Kraus Miloš Kraus
člen predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s., Považská Bystrica
skôr áno Ale iba spoločenské, na podnikateľské prostredie nebude mať dosah.
Ale iba spoločenské, na podnikateľské prostredie nebude mať dosah.
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
skôr áno Potrebujeme morálnu autoritu a človeka, ktorý bude otvárať témy a upozorňovať na neriešené problémy. Ak niekto tvrdí, že kauza emisie nebola bohapustá krádež, tak je v tomto sate niečo choré.
Potrebujeme morálnu autoritu a človeka, ktorý bude otvárať témy a upozorňovať na neriešené problémy. Ak niekto tvrdí, že kauza emisie nebola bohapustá krádež, tak je v tomto sate niečo choré.
Uličný Miroslav Uličný
1. podpredseda predstavenstva
Tatra banka, a.s
skôr áno
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
skôr áno Mozno viac ako biznis prostredie pomoze, ze nie je spaty s minulym rezimom ani aktualnymi kleptokratickymi strukturami. Tiez by mohlo pomoct, ze je (ako o sebe tvrdi) prezidentom prvy raz clovek s charakterom. Ale na definitivne hodnotenia budeme musiet este pockat...
Mozno viac ako biznis prostredie pomoze, ze nie je spaty s minulym rezimom ani aktualnymi kleptokratickymi strukturami. Tiez by mohlo pomoct, ze je (ako o sebe tvrdi) prezidentom prvy raz clovek s charakterom. Ale na definitivne hodnotenia budeme musiet este pockat...
Schrimpelová Miroslava Schrimpelová
konateľka
Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. , Bratislava
rozhodne áno Verím v to! Pri spoločenskom prostredí rozumiem zmysluplné a konštruktívne diskusie aj na témy týkajúce ďalšieho SMERovania slovenského školstva. Pokiaľ dokáže naštartovať spoločenskú diskusiu na tému budúcnosti našich detí (a teda aj postavenia školy ako vzdelávacej inštitúcii, jej úlohy a funkcie), a nastaví jej rámec, budú mu aj budúce generácie vďačné.
Verím v to! Pri spoločenskom prostredí rozumiem zmysluplné a konštruktívne diskusie aj na témy týkajúce ďalšieho SMERovania slovenského školstva. Pokiaľ dokáže naštartovať spoločenskú diskusiu na tému budúcnosti našich detí (a teda aj postavenia školy ako vzdelávacej inštitúcii, jej úlohy a funkcie), a nastaví jej rámec, budú mu aj budúce generácie vďačné.
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
rozhodne áno Každý morálne silný a správne zásadový politik vo vrcholovej pozícii vie výrazne pozitívne oplyvniť spoločenskú a aj podnikateľskú klímu. Verím tomu, že nastávajúci prezident to jasne preukáže.
Každý morálne silný a správne zásadový politik vo vrcholovej pozícii vie výrazne pozitívne oplyvniť spoločenskú a aj podnikateľskú klímu. Verím tomu, že nastávajúci prezident to jasne preukáže.
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
skôr áno Ak je prezident rešpektovanou osobnosťou, aj bez priamych legislatívnych právomocí ovplyvňuje významne hodnoty, atmosféru, kultúru v spoločnosti. Pozitívne vzory jednoznačne majú kľúčový vplyv na prostredie, ale nezávisí to od toho, či prezident prišiel z biznis prostredia alebo nejakého iného.
Ak je prezident rešpektovanou osobnosťou, aj bez priamych legislatívnych právomocí ovplyvňuje významne hodnoty, atmosféru, kultúru v spoločnosti. Pozitívne vzory jednoznačne majú kľúčový vplyv na prostredie, ale nezávisí to od toho, či prezident prišiel z biznis prostredia alebo nejakého iného.
Bolf Patrik Bolf
Managing Partner
Kinstellar
neviem / nevyjadrujem sa / iné Bol by som rad, keby sa tak stalo, avsak v dosledku nedostatku exekutivnych pravomoci prezidenta o tom pochybujem. Moze vyuzit svoje postavenie najvyssieho ustavneho cinitela a pokusat sa o ovplyvnenie exekutivy a navrhovat v tomto smere riesenia, avsak Slovensko este vo svojej historii bohuzial nemalo vladu, ktora by bola ochotna nacuvat comukolvek ako svojej neomylnosti.
Bol by som rad, keby sa tak stalo, avsak v dosledku nedostatku exekutivnych pravomoci prezidenta o tom pochybujem. Moze vyuzit svoje postavenie najvyssieho ustavneho cinitela a pokusat sa o ovplyvnenie exekutivy a navrhovat v tomto smere riesenia, avsak Slovensko este vo svojej historii bohuzial nemalo vladu, ktora by bola ochotna nacuvat comukolvek ako svojej neomylnosti.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
skôr áno Nebude to však úplne v jeho rukách. Ako sa hovorí, na dohodu treba dvoch a na hádku stačí jeden.
Nebude to však úplne v jeho rukách. Ako sa hovorí, na dohodu treba dvoch a na hádku stačí jeden.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
rozhodne áno
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr áno
Kubošek Pavol Kubošek
konateľ
Kvant, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
rozhodne áno Podnikateľský úspech pána Kisku spočíval v správnom poznaní potrieb spoločnosti a ich následnej realizácii. Jeho úspech dokazuje, že prosperita spoločnosti závisí aj od toho, ako podnikateľské prostredie reaguje na jej potreby. Túto reflexiu zvládol v minulosti ako podnikateľ (Triangel) a aj ako občan (prezidentské voľby). Očakávam, že bude podobne úspešný aj v novej pozícii. Jeho úspech bude aj našim úspechom.
Podnikateľský úspech pána Kisku spočíval v správnom poznaní potrieb spoločnosti a ich následnej realizácii. Jeho úspech dokazuje, že prosperita spoločnosti závisí aj od toho, ako podnikateľské prostredie reaguje na jej potreby. Túto reflexiu zvládol v minulosti ako podnikateľ (Triangel) a aj ako občan (prezidentské voľby). Očakávam, že bude podobne úspešný aj v novej pozícii. Jeho úspech bude aj našim úspechom.
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o. , Bratislava
rozhodne áno Osobne si myslím, že skusenosť z biznis prostredia ma pozitívny vplyv na rozhodovanie, na priamočiarost, rozhodnosť a zodpovednosť. Je predsa iné keď človek je zodpovedný za mzdy desiatok ľudí a ich rodín, ako keď politik niekedy nie je schopný uživiť ani vlastnú rodinu a chce rozhodovať o štáte.
Osobne si myslím, že skusenosť z biznis prostredia ma pozitívny vplyv na rozhodovanie, na priamočiarost, rozhodnosť a zodpovednosť. Je predsa iné keď človek je zodpovedný za mzdy desiatok ľudí a ich rodín, ako keď politik niekedy nie je schopný uživiť ani vlastnú rodinu a chce rozhodovať o štáte.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
rozhodne áno
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
rozhodne áno
Socha Peter Socha
prevadzkovy riaditel
Axa
skôr áno
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
skôr áno
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr áno
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr áno Na rozdiel od toho doterajsieho mysli nielen socialne, ale aj racionalne a ekonomicky. Vie, ze najprv musia byt podmienky na to aby sa zdroje vytvorili, az potom je z coho socialne programy realizovat. Moznosti ma samozrejme limitovane, ale verim, ze ich maximalne vyuzije.
Na rozdiel od toho doterajsieho mysli nielen socialne, ale aj racionalne a ekonomicky. Vie, ze najprv musia byt podmienky na to aby sa zdroje vytvorili, az potom je z coho socialne programy realizovat. Moznosti ma samozrejme limitovane, ale verim, ze ich maximalne vyuzije.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
skôr áno
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
rozhodne áno Podnikateľské prostredie môže zlepšiť určite. Za jeden z najväčších problémov považujem justíciu a tú môže ovplyvniť minimálne cez nominácie do súdnej rady a cez vymenovanie/nevymenovanie generálneho prokurátora. Spoločenské prostredie po odchádzajúcom "ujovi" prezidentovi sa už môže len vylepšovať. Stačí sa vulgárne nevyjadrovať k ženám pri výťahu, rozprávať aspoň trochu "k veci" a nezamestnávať v paláci hulvátov. Keby sa k tomu pridalo aspoň čiastočné slušné, rozumné a reprezentatívne vyjadrovanie sa, nový prezident by spravil kvantový skok v pre obe prostredia.
Podnikateľské prostredie môže zlepšiť určite. Za jeden z najväčších problémov považujem justíciu a tú môže ovplyvniť minimálne cez nominácie do súdnej rady a cez vymenovanie/nevymenovanie generálneho prokurátora. Spoločenské prostredie po odchádzajúcom "ujovi" prezidentovi sa už môže len vylepšovať. Stačí sa vulgárne nevyjadrovať k ženám pri výťahu, rozprávať aspoň trochu "k veci" a nezamestnávať v paláci hulvátov. Keby sa k tomu pridalo aspoň čiastočné slušné, rozumné a reprezentatívne vyjadrovanie sa, nový prezident by spravil kvantový skok v pre obe prostredia.
Kiselicová Renáta Kiselicová
konateľka
Centire
rozhodne áno
Flimel Richard Flimel
predseda predstavenstva
JOJ Media House
skôr áno
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
neviem / nevyjadrujem sa / iné Sympatie si už pán Kiska získal, či získa aj úctu, ukáže čas. Bola by to príjemná zmena.
Sympatie si už pán Kiska získal, či získa aj úctu, ukáže čas. Bola by to príjemná zmena.
Kičina Róbert Kičina
výkonný riaditeľ
Podnikateľská aliancia Slovenska
skôr áno
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
skôr áno
Varga Róbert Varga
technický riaditeľ
Pantheon Technologies, s.r.o., Bratislava
skôr nie
Kučák Roman Kučák
CEO & co-founder
Anodius
skôr áno
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
rozhodne áno
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
rozhodne áno
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Zdá sa, že nový prezident bude využívať možnosti, ktoré mu poskytujú zákony ako i morálnu autoritu vyplývajúcu z jeho funkcie, na to aby zlepšoval Slovensko. S jeho vlastným biznis-backgroundom bude podnikanie určite jednou z oblastí, ktorá bude stáť v popredí na jeho zozname úloh.
Zdá sa, že nový prezident bude využívať možnosti, ktoré mu poskytujú zákony ako i morálnu autoritu vyplývajúcu z jeho funkcie, na to aby zlepšoval Slovensko. S jeho vlastným biznis-backgroundom bude podnikanie určite jednou z oblastí, ktorá bude stáť v popredí na jeho zozname úloh.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
skôr áno Mal moznost v zivote aj pracovat a za tuto pracu niest zodpovednost - ma na to predpoklady i moznosti - nech ich zuzitkuje. Drzim palce !
Mal moznost v zivote aj pracovat a za tuto pracu niest zodpovednost - ma na to predpoklady i moznosti - nech ich zuzitkuje. Drzim palce !
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
skôr áno Žiadna stopercentná odpoveď neexistuje. Ale skúsenosť z podnikania môže byť prospešná.
Žiadna stopercentná odpoveď neexistuje. Ale skúsenosť z podnikania môže byť prospešná.
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr áno
Lazarovič Tibor Lazarovič
generálny riaditeľ
BC Torsion, s.r.o.
skôr áno
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Som presvedčený, že skúsenosť p. Kisku v obchodnej oblasti definitívne prinesie zlepšenie nášho spoločenského a obchodného prostredia. Táto spoločnosť prahne po novej kultúre v business-e a nový prezident toto môže naplniť, pretože predstavuje reálnu kombináciu komerčného správania sa a sociálneho cítenia a naviac ešte všetko okorenené národnou hrdosťou. Čiže "Myslím národne, cítim sociálne a robím veci ekonomicky výhodne a férovo".
Som presvedčený, že skúsenosť p. Kisku v obchodnej oblasti definitívne prinesie zlepšenie nášho spoločenského a obchodného prostredia. Táto spoločnosť prahne po novej kultúre v business-e a nový prezident toto môže naplniť, pretože predstavuje reálnu kombináciu komerčného správania sa a sociálneho cítenia a naviac ešte všetko okorenené národnou hrdosťou. Čiže "Myslím národne, cítim sociálne a robím veci ekonomicky výhodne a férovo".
Bel Tomáš Bel
Exisport
rozhodne áno Áno. Je to prvý prezident, ktorý nie je kariérny politik ale má za sebou autentický podnikateľský príbeh. A aj keď prezident nie je exekutívna funkcia, tak silný spoločensky mandát mu dáva predpoklady na to aby vedel aktívne vplývať na podnikateľské a spoločenské prostredie na slovensku.
Áno. Je to prvý prezident, ktorý nie je kariérny politik ale má za sebou autentický podnikateľský príbeh. A aj keď prezident nie je exekutívna funkcia, tak silný spoločensky mandát mu dáva predpoklady na to aby vedel aktívne vplývať na podnikateľské a spoločenské prostredie na slovensku.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
skôr nie Rešpektujem novozvoleného prezidenta, ale som proti stavaniu mýtov okolo neho hneď od začiatku. Nemyslím, že by kvalitu spoločenského či podnikateľského prostredia určoval práve prezident. Určite môže na spoločenskú náladu vplývať svojím príkladom, ale inak sa kvalita prostredia, v ktorom sa pohybujeme, odvíja od nás samých.
Rešpektujem novozvoleného prezidenta, ale som proti stavaniu mýtov okolo neho hneď od začiatku. Nemyslím, že by kvalitu spoločenského či podnikateľského prostredia určoval práve prezident. Určite môže na spoločenskú náladu vplývať svojím príkladom, ale inak sa kvalita prostredia, v ktorom sa pohybujeme, odvíja od nás samých.
Bizub Vladimír Bizub
prokúra
Kaufland Slovenská republika v.o.s.
rozhodne áno

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní