Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Súhlasíte s tým, že Robert Fico ide žalovať kvôli utečeneckým kvótam Európsku úniu?

  1. rozhodne áno 10 %
  2. skôr áno 8 %
  3. skôr nie 18 %
  4. rozhodne nie 53 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 11 %


Uzávierka hlasovania: 28.09.2015. Počet respondentov: 116.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
rozhodne nie
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
rozhodne nie Hrať sa na hrdinu, nech to stojí čo to stojí je také chlapské. A hlúpe...
Hrať sa na hrdinu, nech to stojí čo to stojí je také chlapské. A hlúpe...
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
skôr nie
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
rozhodne nie
Podlesná Anna Podlesná
Managing Director
A&D Global Business Relations
rozhodne nie
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
rozhodne nie pri hľadaní riešenia v tejto situácii sa natiahnutie "boxerských rukavíc" stáva bezpredmetným ..
pri hľadaní riešenia v tejto situácii sa natiahnutie "boxerských rukavíc" stáva bezpredmetným ..
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
rozhodne áno
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
rozhodne nie
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
skôr áno Doteraz sme nedokazali integrovat ani Romov, tak aka je sanca pre uspesne zaclenenie tychto utecencov do spolocnosti?
Doteraz sme nedokazali integrovat ani Romov, tak aka je sanca pre uspesne zaclenenie tychto utecencov do spolocnosti?
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Fitoš Emil Fitoš
prezident
IT asociácia Slovenska
skôr nie Neviem vyhodnotiť právne aspekty, avšak mám za to, že takáto akcia môže spôsobiť návrat bumerangu v úplne inej oblasti, kde má Slovensko v rukách slabšie karty. Mám na mysli čerpanie štrukturálnych fondov, korekcie a opakované kontroly. Zdá sa totiž, že v tejto doméne môžu bruselskí úradníci jednať a aj jednajú pomerne subjektívne a môžu do rozhodnutí premietať svoje nálady voči krajinám.
Neviem vyhodnotiť právne aspekty, avšak mám za to, že takáto akcia môže spôsobiť návrat bumerangu v úplne inej oblasti, kde má Slovensko v rukách slabšie karty. Mám na mysli čerpanie štrukturálnych fondov, korekcie a opakované kontroly. Zdá sa totiž, že v tejto doméne môžu bruselskí úradníci jednať a aj jednajú pomerne subjektívne a môžu do rozhodnutí premietať svoje nálady voči krajinám.
Kellerová Eva Kellerová
vedecký pracovník
rozhodne nie
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
skôr nie Zahraničie tento postoj číta skôr ako osobnú tvrdohlavosť, na domácej scéne to ulahodilo len euroskeptikom. Sú to teda reputačné straty, ktoré sme sa podujali znášať, lebo takto tesne pred voľbami by iný postoj bol politickou samovraždou.
Zahraničie tento postoj číta skôr ako osobnú tvrdohlavosť, na domácej scéne to ulahodilo len euroskeptikom. Sú to teda reputačné straty, ktoré sme sa podujali znášať, lebo takto tesne pred voľbami by iný postoj bol politickou samovraždou.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Európsku úniu? Koho konkrétne? Veď aj Slovensko je v Európskej únii.
Európsku úniu? Koho konkrétne? Veď aj Slovensko je v Európskej únii.
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
skôr nie Je to zložitejšia otázka. Proti hlúpemu rozhodnutiu sa postaviť treba bez ohľadu, aká väčšina zaň hlasovala. Kto ale hlasoval za Lisabonskú zmluvu (zmluvy sa normálne čítajú, a kto ich podpisuje by mal byť minimálne spôsobilý na právne úkony a vedieť, že odovzdal kľúče od svojej republiky niekomu inému) vie, že hlasovanie prebehlo v súlade s touto zmluvou s pôsobnosťou Európskej ústavy. V súlade so zákonom sa dajú totiž vyvádzať rôzne psie kusy a súd vás pred nimi neochráni. Byť zásadový je síce fajn, ale ukázať negramotnosť je mierne povedané hanba.
Je to zložitejšia otázka. Proti hlúpemu rozhodnutiu sa postaviť treba bez ohľadu, aká väčšina zaň hlasovala. Kto ale hlasoval za Lisabonskú zmluvu (zmluvy sa normálne čítajú, a kto ich podpisuje by mal byť minimálne spôsobilý na právne úkony a vedieť, že odovzdal kľúče od svojej republiky niekomu inému) vie, že hlasovanie prebehlo v súlade s touto zmluvou s pôsobnosťou Európskej ústavy. V súlade so zákonom sa dajú totiž vyvádzať rôzne psie kusy a súd vás pred nimi neochráni. Byť zásadový je síce fajn, ale ukázať negramotnosť je mierne povedané hanba.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
skôr nie
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
skôr nie
Kasaj Ivan Kasaj
konateľ
Provocation bureau, s.r.o., Trnava
rozhodne nie
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
rozhodne nie Premiér hrá na troch javiskách. Na euro brusselskom, kde vie že prehrá, lebo bol demokraticky prehlasovaný. Na slovenskom volebnom, kde vie že vyhrá, lebo hrá na prvú signálmu a strach väčšiny. Na slovenskom politickom, kde berie tému extrémistom a banskobystrickému županovi. Publikum je teda iba doma. So žalobou nesúhlasím a dosť sa za ňu hanbím. Má však svoju presnú provinčnú logiku. Premiér je bližľie k víťazstvu a Slovensko ďalej od krajín ktoré niečo znamenajú.
Premiér hrá na troch javiskách. Na euro brusselskom, kde vie že prehrá, lebo bol demokraticky prehlasovaný. Na slovenskom volebnom, kde vie že vyhrá, lebo hrá na prvú signálmu a strach väčšiny. Na slovenskom politickom, kde berie tému extrémistom a banskobystrickému županovi. Publikum je teda iba doma. So žalobou nesúhlasím a dosť sa za ňu hanbím. Má však svoju presnú provinčnú logiku. Premiér je bližľie k víťazstvu a Slovensko ďalej od krajín ktoré niečo znamenajú.
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
rozhodne áno
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
skôr áno Kroku vedoucich k postupnemu systematickemu upadku Evropske unie je cim dal vice a je nejvyssi cas, aby nekdo nahlas rekl, ze uz toho bylo dost a ze je potreba se vratit k selskemu rozumu. Jen je otazka jestli verbalni odvaha neskonci stejne jako v minulosti pod vlivem eurofondovych penezovodu sklonenim hlavy a poslusnym navratem do rady...
Kroku vedoucich k postupnemu systematickemu upadku Evropske unie je cim dal vice a je nejvyssi cas, aby nekdo nahlas rekl, ze uz toho bylo dost a ze je potreba se vratit k selskemu rozumu. Jen je otazka jestli verbalni odvaha neskonci stejne jako v minulosti pod vlivem eurofondovych penezovodu sklonenim hlavy a poslusnym navratem do rady...
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
skôr nie
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Pán Fico by mal riešiť dôležité problémy našej krajiny a nemal by vymýšľať hlúposti a robiť si tak lacnú reklamu. S blížiacimi sa voľbami pôsobí stále viac ako šašo.
Pán Fico by mal riešiť dôležité problémy našej krajiny a nemal by vymýšľať hlúposti a robiť si tak lacnú reklamu. S blížiacimi sa voľbami pôsobí stále viac ako šašo.
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
rozhodne áno K problému utečencov je potrebné pristupovať ľudsky, ale zároveň rozhodne a koncepčne. Návrhy EU sú naopak nesystémové a schematické = nefunkčné. Naviac, počiatočné kvóty sú len schémou, čísla budú časom podstatne väčšie čo môže predstavovať podstatné ohrozenie suverenity a bezpečnosti Slovenska. Preto podporujem postup vlády SR, aj jej riešenia na pomoc utečencom.
K problému utečencov je potrebné pristupovať ľudsky, ale zároveň rozhodne a koncepčne. Návrhy EU sú naopak nesystémové a schematické = nefunkčné. Naviac, počiatočné kvóty sú len schémou, čísla budú časom podstatne väčšie čo môže predstavovať podstatné ohrozenie suverenity a bezpečnosti Slovenska. Preto podporujem postup vlády SR, aj jej riešenia na pomoc utečencom.
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
rozhodne nie Takéto situácie preveria skutočné schopnosti a zmysel pre zodpovednosť,za krajinu aj za celú EÚ,lídrov jednotlivých zemí. Nič neriešiace pózy sem nepatria.
Takéto situácie preveria skutočné schopnosti a zmysel pre zodpovednosť,za krajinu aj za celú EÚ,lídrov jednotlivých zemí. Nič neriešiace pózy sem nepatria.
Adamkov Jozef Adamkov
CEO
Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s.
skôr nie ale chápem jeho rozhorčenie, keď sa opäť nedodržiavajú platné dohody, viď naposledy v prípade Nord Stream. V každom prípade sa takéto vyhrotenie dá dobre "zobchodovať" či už doma, alebo v Bruseli...
ale chápem jeho rozhorčenie, keď sa opäť nedodržiavajú platné dohody, viď naposledy v prípade Nord Stream. V každom prípade sa takéto vyhrotenie dá dobre "zobchodovať" či už doma, alebo v Bruseli...
Hajko Jozef Hajko
analytik
skôr nie
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
rozhodne nie No bližšia sa nám voľby . Žiadna politická strana to teraz nebude kritizovať , pretože vie čo by to pre ňu znamenalo vo výsledkoch , keď väčšina národa sympatizuje s Ficovým názorom. Už sa teším , čo budú všetci hovoriť po voľbách.
No bližšia sa nám voľby . Žiadna politická strana to teraz nebude kritizovať , pretože vie čo by to pre ňu znamenalo vo výsledkoch , keď väčšina národa sympatizuje s Ficovým názorom. Už sa teším , čo budú všetci hovoriť po voľbách.
Uvíra Juraj Uvíra
Managing director
CK Victory travel
rozhodne nie
Máťuš Juraj Máťuš
obchodný riaditeľ
Unimedia, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Vačok Ľubomír Vačok
finančný riaditeľ
OMS
rozhodne áno To, či si pán premiér zbiera alebo stráca politické body ma teraz nezaujíma, lebo celý prípad ukazuje na iný problém, a to je strata solidarity vrámci Európy a osobitne V4, kde Poliaci a Cesi idu svojou cestou ako my a Maďari. Mne ako Európanovi je smutné, že nevidíme to, čo by sme mali vidieť. A to je veľký podiel viny Európy na negatívnych výsledkoch arabskej jari! Rozumiem ľuďom utekajúcim pred ISIS, však ISIS je aj "produktom" Európskej politiky v arabských krajinách. Nerozumiem však základnému problému nezvládnutej ochrany hraníc EÚ, prienik a vítanie "hocikoho" na území EÚ! A po zobudení príde "pruserové" a arogantné riešenie s názvom "kvóty". Čo príde ďalej???
To, či si pán premiér zbiera alebo stráca politické body ma teraz nezaujíma, lebo celý prípad ukazuje na iný problém, a to je strata solidarity vrámci Európy a osobitne V4, kde Poliaci a Cesi idu svojou cestou ako my a Maďari. Mne ako Európanovi je smutné, že nevidíme to, čo by sme mali vidieť. A to je veľký podiel viny Európy na negatívnych výsledkoch arabskej jari! Rozumiem ľuďom utekajúcim pred ISIS, však ISIS je aj "produktom" Európskej politiky v arabských krajinách. Nerozumiem však základnému problému nezvládnutej ochrany hraníc EÚ, prienik a vítanie "hocikoho" na území EÚ! A po zobudení príde "pruserové" a arogantné riešenie s názvom "kvóty". Čo príde ďalej???
Kováčik Ľubomír Kováčik
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
ČSOB stavebná sporiteľňa
rozhodne nie
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
skôr nie
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
skôr nie Oceňujem postoj vlády a celej politickej scény k utečeneckým kvôtam . Jednoznačne a viditeľne dali najavo postoj Slovenska. Na druhej strane si myslím , že podávanie žaloby je zbytočné a nič nevyrieši . Volil by som kompromis a do slovenskej legislatívy by som zakotvil možnosť prijať tých utečencov , ktorí spĺňajú požadované kritériá a tak sa vyhol prípadnej žalobe zo strany EK.
Oceňujem postoj vlády a celej politickej scény k utečeneckým kvôtam . Jednoznačne a viditeľne dali najavo postoj Slovenska. Na druhej strane si myslím , že podávanie žaloby je zbytočné a nič nevyrieši . Volil by som kompromis a do slovenskej legislatívy by som zakotvil možnosť prijať tých utečencov , ktorí spĺňajú požadované kritériá a tak sa vyhol prípadnej žalobe zo strany EK.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
skôr áno
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
neviem / nevyjadrujem sa / iné Nie som expert na podmienky clenstava v Europskej unii, ale ak je poziadavka akceptovat kvoty mimo ramca clenstva a je to len cisto moralna/eticka vec - tak suhlasim. KAzdy ma prtavo podat zalobu a branit sa sdunou cetsou - aj Robert Fico ak ide o zaujmy Slovenska a ma to odsuhlasene v parlamente.
Nie som expert na podmienky clenstava v Europskej unii, ale ak je poziadavka akceptovat kvoty mimo ramca clenstva a je to len cisto moralna/eticka vec - tak suhlasim. KAzdy ma prtavo podat zalobu a branit sa sdunou cetsou - aj Robert Fico ak ide o zaujmy Slovenska a ma to odsuhlasene v parlamente.
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
skôr áno Myslim, ze je potrebne mat pod kontrolou pocet prichadzajucich utecencov a preto by mal stat vyuzit vsetky moznosti ako to dosiahnut.
Myslim, ze je potrebne mat pod kontrolou pocet prichadzajucich utecencov a preto by mal stat vyuzit vsetky moznosti ako to dosiahnut.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
skôr nie Aj keď s prerozdeľovaním imigrantov nesúhlasíme, mali by sme starostlivo zvažovať prostriedky, ktoré na prejavenie nášho nesúhlasu zvolíme. Pre EÚ ide o citlivú tému. Je dôležité, aby sme si ako Slovensko podaním žaloby, nepoškodili dobré vzťahy s ostatnými členskými štátmi. Žaloba skôr poškodí pozíciu Slovenska, nehovoriac o tom, že súd môže trvať roky.
Aj keď s prerozdeľovaním imigrantov nesúhlasíme, mali by sme starostlivo zvažovať prostriedky, ktoré na prejavenie nášho nesúhlasu zvolíme. Pre EÚ ide o citlivú tému. Je dôležité, aby sme si ako Slovensko podaním žaloby, nepoškodili dobré vzťahy s ostatnými členskými štátmi. Žaloba skôr poškodí pozíciu Slovenska, nehovoriac o tom, že súd môže trvať roky.
Matušovič Marian Matušovič
predseda predstavenstva
VÚB Asset Management, správ. spol., a.s.
rozhodne nie
Marek Marián Marek
generálny riaditeľ
PosAm, spol. s.r.o.
rozhodne nie
Hričovský Márius Hričovský
podpredseda predstavenstva
Stredoslovenská energetika, a.s.
rozhodne áno
Guttman Martin Guttman
managing director
Tuli.sk
skôr nie
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
rozhodne nie
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
rozhodne nie
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
rozhodne nie
Morháč Martin Morháč
riaditeľ
Sova Digital, a.s., Bratislava
rozhodne nie Chápem prečo to premiér robí. Na druhej strane to ženie do krajnosti. Zabúda na to, že existujú aj iné sféry ako jeho voličský elektorát.
Chápem prečo to premiér robí. Na druhej strane to ženie do krajnosti. Zabúda na to, že existujú aj iné sféry ako jeho voličský elektorát.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne nie Pán Fico veľmi znevažuje pozíciu Slovenska v EU len preto aby pred "hlúpejšou" časťou slovenských voličov ukazoval svaly. Táto volebná kampaň nás bude stáť nielen stratu hodnovernosti, ale v budúcnosti aj pekný objem peňazí, ktoré tiekli z EU.
Pán Fico veľmi znevažuje pozíciu Slovenska v EU len preto aby pred "hlúpejšou" časťou slovenských voličov ukazoval svaly. Táto volebná kampaň nás bude stáť nielen stratu hodnovernosti, ale v budúcnosti aj pekný objem peňazí, ktoré tiekli z EU.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
rozhodne nie Nie. Je to zbytočné. Keď raz v minulosti podporil Lisabonskú zmluvu, ktorá umožnila takéto hlasovanie a rozhodovanie, je zbytočné teraz viesť (mediálnu) vojnu proti EÚ.
Nie. Je to zbytočné. Keď raz v minulosti podporil Lisabonskú zmluvu, ktorá umožnila takéto hlasovanie a rozhodovanie, je zbytočné teraz viesť (mediálnu) vojnu proti EÚ.
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
rozhodne nie Osobne nevidím v tomto kroku inú logiku ako predvolebné gesto. Zdá sa, že pred voľbami je každá agenda, ktorá osloví voličov dobrá.
Osobne nevidím v tomto kroku inú logiku ako predvolebné gesto. Zdá sa, že pred voľbami je každá agenda, ktorá osloví voličov dobrá.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
rozhodne nie V situácii, keď sme zostali jedinými odporcami utečeneckých kvót, žaloba nemá žiadny racionálny zmysel. Ja ju vnímam len ako súčasť predvolebnej kampane Smeru.
V situácii, keď sme zostali jedinými odporcami utečeneckých kvót, žaloba nemá žiadny racionálny zmysel. Ja ju vnímam len ako súčasť predvolebnej kampane Smeru.
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
rozhodne nie
Benedigová Michaela Benedigová
managing director
Seesame, s.r.o.
rozhodne nie
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
rozhodne áno
Kalnický Milan Kalnický
finančný riaditeľ
Viena International
skôr nie
Michalík Milan Michalík
obchodný riaditeľ
International BEZ Group
rozhodne nie
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Myslím, že ak sa hlasovalo v súlade s Lisabonskou zmluvou a rozhodla väčšina potom zrejme ide len o predvolebný Ťah Roberta Fica. Minieme mnoho peňazí na právnikov a dobre sa premiér zviditeľni doma aj za hranicami Slovenska. To či Slovensko uspeje alebo nie v tejto predvolebnej situácii nie je podstatné lebo výsledok príde celkom určite až po voľbách. Osobne som za prerozdelenie migrantov v EURÓPE, ako malá krajina by sme mali vyjadriť svoju pripravenosť participovať na tejto situácii. Pomôže to aj našej zamestnanosti nakoľko bude treba začať riešiť imigračný systém, tak aby bol funkčný a prinášal aj isté výhody pre Slovensko a jeho medzinárodnú implementáciu. Svet sa výrazne internacionalizuje a my musíme byť pripravený. Nemôžeme sa izolovať. Nato sme veľmi malá krajina a izolovaný určite neprežijeme.
Myslím, že ak sa hlasovalo v súlade s Lisabonskou zmluvou a rozhodla väčšina potom zrejme ide len o predvolebný Ťah Roberta Fica. Minieme mnoho peňazí na právnikov a dobre sa premiér zviditeľni doma aj za hranicami Slovenska. To či Slovensko uspeje alebo nie v tejto predvolebnej situácii nie je podstatné lebo výsledok príde celkom určite až po voľbách. Osobne som za prerozdelenie migrantov v EURÓPE, ako malá krajina by sme mali vyjadriť svoju pripravenosť participovať na tejto situácii. Pomôže to aj našej zamestnanosti nakoľko bude treba začať riešiť imigračný systém, tak aby bol funkčný a prinášal aj isté výhody pre Slovensko a jeho medzinárodnú implementáciu. Svet sa výrazne internacionalizuje a my musíme byť pripravený. Nemôžeme sa izolovať. Nato sme veľmi malá krajina a izolovaný určite neprežijeme.
Kraus Miloš Kraus
člen predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s., Považská Bystrica
rozhodne nie
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
rozhodne nie
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Rozumiem, že drží svoju líniu. Vo všeobecnosti ale vôbec nerozumiem, prečo nebol schopný vyrokovať pre Slovensko nejakú formu konsenzu, kde by v EU nestratil tvár. Vo všeobecnosti nesúhlasím so spôsobom, akým sa vláda stavia k utečeneckej politike. Je tak krátkozraký, že ním dovidí iba do najbližších volieb.
Rozumiem, že drží svoju líniu. Vo všeobecnosti ale vôbec nerozumiem, prečo nebol schopný vyrokovať pre Slovensko nejakú formu konsenzu, kde by v EU nestratil tvár. Vo všeobecnosti nesúhlasím so spôsobom, akým sa vláda stavia k utečeneckej politike. Je tak krátkozraký, že ním dovidí iba do najbližších volieb.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
rozhodne nie Akokoľvek nepríjemne nám to znie, on len zneužíva situáciu v rámci predvolebného boja a robí to čo zvýši jeho volebné šance u možno polovice voličov.
Akokoľvek nepríjemne nám to znie, on len zneužíva situáciu v rámci predvolebného boja a robí to čo zvýši jeho volebné šance u možno polovice voličov.
Uličný Miroslav Uličný
1. podpredseda predstavenstva
Tatra banka, a.s
rozhodne nie
Schrimpelová Miroslava Schrimpelová
konateľka
Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. , Bratislava
rozhodne nie Robert Fico zbiera predvolebné body na Slovensku a podporuje paranoju a strach Slovákov.
Robert Fico zbiera predvolebné body na Slovensku a podporuje paranoju a strach Slovákov.
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
rozhodne nie Aj keď súhlasím, že kvóty nie sú správna cesta, predvolebný marketing je vhodnejšie začať inými nástrojmi ako práve žalobou na Európsku úniu.
Aj keď súhlasím, že kvóty nie sú správna cesta, predvolebný marketing je vhodnejšie začať inými nástrojmi ako práve žalobou na Európsku úniu.
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
rozhodne nie
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
rozhodne nie Kvóty sú následkom našej neschopnosti dobrovoľne si plniť medzinárodné záväzky.
Kvóty sú následkom našej neschopnosti dobrovoľne si plniť medzinárodné záväzky.
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kubošek Pavol Kubošek
konateľ
Kvant, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
skôr nie
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
rozhodne nie Aj keď si tiež nemyslím, že povinné kvóty sú riešením problému nekontrolovanej migrácie považujem takéto silné reči či možno aj kroky slovenskej vlády na čele s premiérom za vhodné. Takto sa s partnermi v klube nejedná.
Aj keď si tiež nemyslím, že povinné kvóty sú riešením problému nekontrolovanej migrácie považujem takéto silné reči či možno aj kroky slovenskej vlády na čele s premiérom za vhodné. Takto sa s partnermi v klube nejedná.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Paška Peter Paška
primátor
mesto Galanta
rozhodne áno Čo iné mu ostáva, aby nestratil tvár?
Čo iné mu ostáva, aby nestratil tvár?
Papanek Peter Papanek
managing partner
Neuropea
skôr áno
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr nie
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Tak ako nesuhlasim s celym cirkusom, co okolo toho robi. Rozhodnutie bolo prijate v sulade s pravidlami unie, ktore sam predseda vlady pomahal schvalovat. Kvoty museli byt prijate prave kvoli pristupu niektorych statov, ako napr. Slovensko... kedze na dobrovolnost v pomoci inym sa cakalo zbytocne.
Tak ako nesuhlasim s celym cirkusom, co okolo toho robi. Rozhodnutie bolo prijate v sulade s pravidlami unie, ktore sam predseda vlady pomahal schvalovat. Kvoty museli byt prijate prave kvoli pristupu niektorych statov, ako napr. Slovensko... kedze na dobrovolnost v pomoci inym sa cakalo zbytocne.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
rozhodne nie
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
rozhodne nie
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
rozhodne nie
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
rozhodne nie
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne nie
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Lakata Peter Lakata
riaditeľ obchodu a marketingu
Zuno Bank pre Slovensko a Česko
neviem / nevyjadrujem sa / iné Bez vonkajšieho nepriateľa sa politika robiť nedá. To sme sa predsa naučili už dávno.
Bez vonkajšieho nepriateľa sa politika robiť nedá. To sme sa predsa naučili už dávno.
Leitman Radovan Leitman
konateľ
Apertum Consulting, Apertum Estate, Levice
skôr nie
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
rozhodne áno Obrátenie sa na súd je predsa jedna z najzasadnejších výsad demokracie. Ak by som k sebe domov na večeru pozval všetkých bezdomovcov, tiež by mi asi obývačka nestačila. Pocažujem však za drzosť, ak by som potom jednoducho susedom určil, koľko musia odstravovať oni, lebo ja už kapacitne nestíham.
Obrátenie sa na súd je predsa jedna z najzasadnejších výsad demokracie. Ak by som k sebe domov na večeru pozval všetkých bezdomovcov, tiež by mi asi obývačka nestačila. Pocažujem však za drzosť, ak by som potom jednoducho susedom určil, koľko musia odstravovať oni, lebo ja už kapacitne nestíham.
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
rozhodne nie
Rybníček Richard Rybníček
primátor mesta
Mesto Trenčín
rozhodne nie
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
skôr áno
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
skôr nie
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
skôr nie 800 migrantov skutočne nie je počet, ktorý by Slovensko nezvládlo. Na druhej strane, EÚ zatiaľ neprišla so stratégiou ako dlhodobo riešiť imigračný problém. Za túto nečinnosť by si asi žalobu zaslúžila viac :)
800 migrantov skutočne nie je počet, ktorý by Slovensko nezvládlo. Na druhej strane, EÚ zatiaľ neprišla so stratégiou ako dlhodobo riešiť imigračný problém. Za túto nečinnosť by si asi žalobu zaslúžila viac :)
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
rozhodne áno Ano treba bojovat, je to sice riskantny krok, ale krok spravnym smerom. Vedenie EU tam tiez nebude naveky, a europania sa snad nedaju manipulovat ako kedysi, a vlastne nie tak davno, narody v Sovietskom zvaze ..
Ano treba bojovat, je to sice riskantny krok, ale krok spravnym smerom. Vedenie EU tam tiez nebude naveky, a europania sa snad nedaju manipulovat ako kedysi, a vlastne nie tak davno, narody v Sovietskom zvaze ..
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
skôr nie Ani nie preto. že by som s takým postupom nesúhlasil, ale preto, že úspech je veľmi nepravdepodobný. Preto sa mi to zdá byť len gestom, ktoré Smer využije marketingovo a vo voľbách a krajinu to bude stáť pošramotenú povesť a pokuty zo strany EÚ. Pokiaľ som sledoval vyjadrenia zástupcov Českej republiky, tak sa vyjadrili, že nesúhlasia, ale nemá význam sa priečiť. Navyše osobne si myslím, že sa k nám migranti nejako hrnúť nebudú. Väčšina z nich má ekonomické motívy, a preto chcú do Nemecka ...
Ani nie preto. že by som s takým postupom nesúhlasil, ale preto, že úspech je veľmi nepravdepodobný. Preto sa mi to zdá byť len gestom, ktoré Smer využije marketingovo a vo voľbách a krajinu to bude stáť pošramotenú povesť a pokuty zo strany EÚ. Pokiaľ som sledoval vyjadrenia zástupcov Českej republiky, tak sa vyjadrili, že nesúhlasia, ale nemá význam sa priečiť. Navyše osobne si myslím, že sa k nám migranti nejako hrnúť nebudú. Väčšina z nich má ekonomické motívy, a preto chcú do Nemecka ...
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
rozhodne nie
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
rozhodne nie Je to obyčajné krikľúnstvo bez obsahovej či právnej podstaty. Po tomto predstavení to bude vskutku parádne predsedníctvo v EÚ, vystrašení voliči však určite to privilégium pánovi premiérovi vo voľbách dožičia.
Je to obyčajné krikľúnstvo bez obsahovej či právnej podstaty. Po tomto predstavení to bude vskutku parádne predsedníctvo v EÚ, vystrašení voliči však určite to privilégium pánovi premiérovi vo voľbách dožičia.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
rozhodne áno Toto rozhodnutie Európskej únie je zlé a nenaplniteľné. A zo štátov robí vykonávateľov rozhodnutia Bruselu. Rozhodnutie, ktoré ak by aj bolo uskutočniteľné, je cestou do pekla. Kvóty tento stav, ktorý nie je krízou, ale žiaľbohu asi dlhodobým exodusom, totiž nevyriešia. Skôr naopak, môžu slúžiť ako pozvánka pre ďalších migrantov. Nie, nemám ani ja recept na to, čo by pomohlo. Obávam sa však toho, že chybná politika veľmocí z minulosti, ktorá vo veľkej miere spôsobila tento domino efekt, je v tejto fáze už nekorigovateľná…
Toto rozhodnutie Európskej únie je zlé a nenaplniteľné. A zo štátov robí vykonávateľov rozhodnutia Bruselu. Rozhodnutie, ktoré ak by aj bolo uskutočniteľné, je cestou do pekla. Kvóty tento stav, ktorý nie je krízou, ale žiaľbohu asi dlhodobým exodusom, totiž nevyriešia. Skôr naopak, môžu slúžiť ako pozvánka pre ďalších migrantov. Nie, nemám ani ja recept na to, čo by pomohlo. Obávam sa však toho, že chybná politika veľmocí z minulosti, ktorá vo veľkej miere spôsobila tento domino efekt, je v tejto fáze už nekorigovateľná…
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
rozhodne nie No pred voľbami parádna kampaň.
No pred voľbami parádna kampaň.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní