Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Zlepšuje sa podľa vás fungovanie úradov? Bola to jedna z priorít súčasnej vlády

  1. rozhodne áno 3 %
  2. skôr áno 19 %
  3. nezmenilo sa 48 %
  4. zhoršuje sa 13 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 17 %


Uzávierka hlasovania: 26.10.2015. Počet respondentov: 105.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Sitár Alan Sitár
Managing Director
Capital Partners Consulting, a.s.
nezmenilo sa
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
zhoršuje sa
Novotná Alexandra Novotná
majiteľka
Klinika Esthetic
nezmenilo sa
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
skôr áno Je vidieť pozitívne trendy, ale stále to je ďaleko od optimálneho stavu.
Je vidieť pozitívne trendy, ale stále to je ďaleko od optimálneho stavu.
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
skôr áno
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
nezmenilo sa
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr áno
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
nezmenilo sa Ak sa fungovanie úradov zlepšuje, tak len nepatrne, neúmerne k investíciám, ktoré do modernizácie štátnej správy plynú. Ako keby administratívna sledovala vlastné ciele a nedarilo sa ju primäť k tomu, aby sa riadila primárne hľadiskom užitočnosti pre občanov, vrátane zjednodušovania a zefektívňovania svojej prevádzky.
Ak sa fungovanie úradov zlepšuje, tak len nepatrne, neúmerne k investíciám, ktoré do modernizácie štátnej správy plynú. Ako keby administratívna sledovala vlastné ciele a nedarilo sa ju primäť k tomu, aby sa riadila primárne hľadiskom užitočnosti pre občanov, vrátane zjednodušovania a zefektívňovania svojej prevádzky.
Bobovnický Artur Bobovnický
Obchodný riaditeľ
Ševt a.s.
rozhodne áno V poslednej dobre nemám s rôznymi inštitúciami žiadny problém. Buď fungujú do značnej miery elektronicky (ako finančná správa), alebo sa správajú pro-zákaznícky. Do akej miery je to výsledok snahy exekutívy, alebo postupné dobiehanie zameškaného zo strany týchto inštitúcií sa asi nedá presne povedať.
V poslednej dobre nemám s rôznymi inštitúciami žiadny problém. Buď fungujú do značnej miery elektronicky (ako finančná správa), alebo sa správajú pro-zákaznícky. Do akej miery je to výsledok snahy exekutívy, alebo postupné dobiehanie zameškaného zo strany týchto inštitúcií sa asi nedá presne povedať.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
nezmenilo sa
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
zhoršuje sa Tazko sa moze zlepsovat fungovanie uradov, ked je legislativa nestabilna, ludia na poziciach sa menia podla politickej vole a kazdy nova zmena v legislative prinasa viacej byrokracie. V takom prostredi aj pri najlepsej voli uradnikov sa fungovanie uradov nezlepsuje.
Tazko sa moze zlepsovat fungovanie uradov, ked je legislativa nestabilna, ludia na poziciach sa menia podla politickej vole a kazdy nova zmena v legislative prinasa viacej byrokracie. V takom prostredi aj pri najlepsej voli uradnikov sa fungovanie uradov nezlepsuje.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kellerová Eva Kellerová
vedecký pracovník
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kevický Florián Kevický
výkonný riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
nezmenilo sa
Zászlós Gábor Zászlós
predseda predstavenstva
TriGranit Centrum, a.s.
skôr áno Podľa môjho súdu áno. Nie je to prirodzene skokové, ale mám za to, že trend je pozitívny. Moja skúsenosť je aj o tom, že ak viem čo od inštitútu chcem, tak ,,nešetrím´´ príslušného úradníka aby v rámci svojich kompetencií konal a nevyhováral sa.
Podľa môjho súdu áno. Nie je to prirodzene skokové, ale mám za to, že trend je pozitívny. Moja skúsenosť je aj o tom, že ak viem čo od inštitútu chcem, tak ,,nešetrím´´ príslušného úradníka aby v rámci svojich kompetencií konal a nevyhováral sa.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
nezmenilo sa
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
skôr áno
Kasaj Ivan Kasaj
konateľ
Provocation bureau, s.r.o., Trnava
nezmenilo sa
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
nezmenilo sa
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
zhoršuje sa Napriek tomu, že vidím zlepšenie profesionality a snahy vo veľa úradoch, pre mňa je zásadné to, že narastá byrokracia, často zbytočná. A ona žerie peniaze z našich daní a rovnako žerie peniaze firmám, ktoré živia ľudí. Je teda zrejmé, že zníženie byrokracie by malo byť prioritou ľavice aj pravice. A navyše, zníženie byrokracie prinesie zníženie korupcie...
Napriek tomu, že vidím zlepšenie profesionality a snahy vo veľa úradoch, pre mňa je zásadné to, že narastá byrokracia, často zbytočná. A ona žerie peniaze z našich daní a rovnako žerie peniaze firmám, ktoré živia ľudí. Je teda zrejmé, že zníženie byrokracie by malo byť prioritou ľavice aj pravice. A navyše, zníženie byrokracie prinesie zníženie korupcie...
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
nezmenilo sa V niektorých činnostiach je operatívnejšie vybavenie našich požiadaviek ale to podstatné sa takmer nezmenilo a to je prejav nadradenosti úradníka nad občanom. Neviem kedy príde čas keď úradník pochopí, že ja na úrade pre občana a nie opačne. Možno to príde vtedy keď ich zodpovednosť za svoje rozhodnutia a konania bude sa môcť postihnúť okamžitou výpoveďou alebo finančnou pokutou. Obzvlášť by som to uplatnil na najvyšších riadiacich pozíciách vrátane pozície starostu, primátora atd...
V niektorých činnostiach je operatívnejšie vybavenie našich požiadaviek ale to podstatné sa takmer nezmenilo a to je prejav nadradenosti úradníka nad občanom. Neviem kedy príde čas keď úradník pochopí, že ja na úrade pre občana a nie opačne. Možno to príde vtedy keď ich zodpovednosť za svoje rozhodnutia a konania bude sa môcť postihnúť okamžitou výpoveďou alebo finančnou pokutou. Obzvlášť by som to uplatnil na najvyšších riadiacich pozíciách vrátane pozície starostu, primátora atd...
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
zhoršuje sa Úřady nás naopak obtěžují ještě více a ještě intenzivněji, zahrnují nás stále více nesmyslnými požadavky a ještě více se vyžívají v tom jakou mají nad svými poddanými (plátci daní) moc. A předpokládám, že za vydatné podpory EU bude ještě hůř...
Úřady nás naopak obtěžují ještě více a ještě intenzivněji, zahrnují nás stále více nesmyslnými požadavky a ještě více se vyžívají v tom jakou mají nad svými poddanými (plátci daní) moc. A předpokládám, že za vydatné podpory EU bude ještě hůř...
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
zhoršuje sa
Sabol Ján Sabol
viceprezident
Republiková únia zamestnávateľov
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
skôr áno
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
nezmenilo sa Možno sa malé náznaky dajú nájsť, ale občan si ešte musí počkať než sa stane tým najdôležitejším elementom v úradných procesoch. V zlepšenie online služieb a v proklamované "všetko z jedného miesta" môžeme stále iba dúfať. Podobne to platí aj v podnikateľskej sfére.
Možno sa malé náznaky dajú nájsť, ale občan si ešte musí počkať než sa stane tým najdôležitejším elementom v úradných procesoch. V zlepšenie online služieb a v proklamované "všetko z jedného miesta" môžeme stále iba dúfať. Podobne to platí aj v podnikateľskej sfére.
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
skôr áno
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
nezmenilo sa
Hajko Jozef Hajko
analytik
nezmenilo sa
Bojčík Jozef Bojčík
konateľ
Medi Cool, s.r.o., Košice
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Bednárová Klaudia Bednárová
managing director
the Bridge
nezmenilo sa
Kováčik Ľubomír Kováčik
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
ČSOB stavebná sporiteľňa
nezmenilo sa
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
skôr áno
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
nezmenilo sa
Marek Marián Marek
generálny riaditeľ
PosAm, spol. s.r.o.
skôr áno
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
skôr áno Na základe našej podnikateľskej praxe, keď sa stretávame hlavne so stavebnými úradmi, môžeme konštatovať, že zamestnanci úradov sú ústretovejší k podnikateľom. Často je to o individuálnom prístupe, ale samozrejme nájdu sa aj tie horšie príklady. Vo všeobecnosti však mám dojem, že úradníci začínajú hľadať riešenia, človek nemusí za nimi viackrát chodiť a teda aj oni majú viac času na iné činnosti.
Na základe našej podnikateľskej praxe, keď sa stretávame hlavne so stavebnými úradmi, môžeme konštatovať, že zamestnanci úradov sú ústretovejší k podnikateľom. Často je to o individuálnom prístupe, ale samozrejme nájdu sa aj tie horšie príklady. Vo všeobecnosti však mám dojem, že úradníci začínajú hľadať riešenia, človek nemusí za nimi viackrát chodiť a teda aj oni majú viac času na iné činnosti.
Magál Martin Magál
partner
Allen & Overy
skôr áno
Guttman Martin Guttman
managing director
Tuli.sk
nezmenilo sa
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
nezmenilo sa Nie je to tak dávno, čo som absolvoval tortúru so zmenou bydliska. Nehorázna skúsenosť s množstvom úradov.
Nie je to tak dávno, čo som absolvoval tortúru so zmenou bydliska. Nehorázna skúsenosť s množstvom úradov.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
nezmenilo sa Fungovanie sa nezlepšilo, a naďalej prevláda postoj odkladať a predlžovať lehoty a tiež predražovať projekty potrebné na zlepšovanie fungovania úradov..
Fungovanie sa nezlepšilo, a naďalej prevláda postoj odkladať a predlžovať lehoty a tiež predražovať projekty potrebné na zlepšovanie fungovania úradov..
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
nezmenilo sa
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
nezmenilo sa
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
nezmenilo sa Oceňujem úsilie vlády zamerané na elektronickú komunikáciu s úradmi. Myslím si však, že v tejto oblasti len doháňame vlak, ktorý nám už ušiel. Okrem toho som žial žiadnu zmenu nezaznamenal.
Oceňujem úsilie vlády zamerané na elektronickú komunikáciu s úradmi. Myslím si však, že v tejto oblasti len doháňame vlak, ktorý nám už ušiel. Okrem toho som žial žiadnu zmenu nezaznamenal.
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
skôr áno Naštastie nemusím na úrady chodiť často, ale nedávno ma príjemne prekvapila obsluha v Sociálnej poisťovni. Asi sa z toho ťažko robí všeobecný záver, ale verím, že je to trend.
Naštastie nemusím na úrady chodiť často, ale nedávno ma príjemne prekvapila obsluha v Sociálnej poisťovni. Asi sa z toho ťažko robí všeobecný záver, ale verím, že je to trend.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
nezmenilo sa
Michalík Milan Michalík
obchodný riaditeľ
International BEZ Group
nezmenilo sa
Filipský Milan Filipský
majiteľ
Orthoec – tec, s.r.o., Kežmarok
zhoršuje sa
Kraus Miloš Kraus
člen predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s., Považská Bystrica
nezmenilo sa
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Prekvapilo ma, že počet úradníkov narástol, pritom stovky miliónov vydávame na informačné systémy v štátnej správe. Takže sa nám tá štátna správa pekne predražuje - vyššie mzdové náklady a vyššie náklady na informačné systémy (ktoré navyše nefungujp tak, ako by mali).
Prekvapilo ma, že počet úradníkov narástol, pritom stovky miliónov vydávame na informačné systémy v štátnej správe. Takže sa nám tá štátna správa pekne predražuje - vyššie mzdové náklady a vyššie náklady na informačné systémy (ktoré navyše nefungujp tak, ako by mali).
Uličný Miroslav Uličný
1. podpredseda predstavenstva
Tatra banka, a.s
skôr áno
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
nezmenilo sa Ak to bola priorita, tak som ju najskôr nezachytil. Registujem však vynaloženie desiatok miliónov EUR na informatizáciu bez hmatateľného výsledku.
Ak to bola priorita, tak som ju najskôr nezachytil. Registujem však vynaloženie desiatok miliónov EUR na informatizáciu bez hmatateľného výsledku.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
nezmenilo sa
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
nezmenilo sa
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
neviem / nevyjadrujem sa / iné Keďže sa snažím úradom vyhýbať, neviem to úplne objektívne posúdiť. Ale ak porovnám, čo všetko a hlavne ako jednoduchu viem s bankou vybaviť cez internet banking, tak som presvedčený, že je v styku s úradmi čo zlepšovať.
Keďže sa snažím úradom vyhýbať, neviem to úplne objektívne posúdiť. Ale ak porovnám, čo všetko a hlavne ako jednoduchu viem s bankou vybaviť cez internet banking, tak som presvedčený, že je v styku s úradmi čo zlepšovať.
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
skôr áno Ak porovnám situáciu s časom 15 rokov dozadu, je vidno progres. Dva - tri roky je krátky čas na väčšie závery.
Ak porovnám situáciu s časom 15 rokov dozadu, je vidno progres. Dva - tri roky je krátky čas na väčšie závery.
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
rozhodne áno
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
nezmenilo sa Naďalej pretrváva vysoko negatívna prax - ovladnutie "nezávislých" regulačných úradov. Nulová snaha vybudovať inštitúcie, kde platia predvídateľné pravidlá.
Naďalej pretrváva vysoko negatívna prax - ovladnutie "nezávislých" regulačných úradov. Nulová snaha vybudovať inštitúcie, kde platia predvídateľné pravidlá.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
zhoršuje sa Budem lakonický: stále viac úradov a úradníkov a služby sa neustále zhoršujú.
Budem lakonický: stále viac úradov a úradníkov a služby sa neustále zhoršujú.
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
zhoršuje sa
Kubošek Pavol Kubošek
konateľ
Kvant, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
skôr áno
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
nezmenilo sa
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
nezmenilo sa
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o. , Bratislava
nezmenilo sa
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
nezmenilo sa
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
nezmenilo sa Ak úradom rozumieme štátnu správu a samosprávu tak nie. Pokoriť Murphyho zákony je a bolo nad sily každej z doterajších vlád.
Ak úradom rozumieme štátnu správu a samosprávu tak nie. Pokoriť Murphyho zákony je a bolo nad sily každej z doterajších vlád.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
zhoršuje sa
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
zhoršuje sa Ak by ludia v nasej firme pracovali podobne ako 90 % uradnikov, tak do roka skrachujeme. Vobec im nedochadza, ze by mali sluzit ludom, kedze su plateni z toho na co sa im "stranky" poskladaju!
Ak by ludia v nasej firme pracovali podobne ako 90 % uradnikov, tak do roka skrachujeme. Vobec im nedochadza, ze by mali sluzit ludom, kedze su plateni z toho na co sa im "stranky" poskladaju!
Bláha Petr Bláha
podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Duslo, a.s.
skôr áno Asi se nedá posuzovat fungování úřadů resp. státní správy jenom na základě jedné nebo několika negativních zkušeností. Obecně po několika letech praxe na Slovensku mohu prohlásit že dochází ke zlepšení stavu v komunikaci s úřady. Problém ale nevnímám v lidech kteří jsou na jednotlivých úřadech ale v systému - je velmi komplikovaný, alibistický a nepružný... Petr Bláha CEO Duslo,a.s. Šaľa
Asi se nedá posuzovat fungování úřadů resp. státní správy jenom na základě jedné nebo několika negativních zkušeností. Obecně po několika letech praxe na Slovensku mohu prohlásit že dochází ke zlepšení stavu v komunikaci s úřady. Problém ale nevnímám v lidech kteří jsou na jednotlivých úřadech ale v systému - je velmi komplikovaný, alibistický a nepružný... Petr Bláha CEO Duslo,a.s. Šaľa
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
neviem / nevyjadrujem sa / iné Za zlepšovanie by som považoval lepší/jednoduchší/rýchlejší servis, alebo aspoň zníženie nákladov na prevádzku štátnej správy (teda hlavne na platy, počty úradníkov a náklady na prevádzku). Nič z toho som však nepostrehol.
Za zlepšovanie by som považoval lepší/jednoduchší/rýchlejší servis, alebo aspoň zníženie nákladov na prevádzku štátnej správy (teda hlavne na platy, počty úradníkov a náklady na prevádzku). Nič z toho som však nepostrehol.
Kiselicová Renáta Kiselicová
konateľka
Centire
nezmenilo sa
Bláhová Renáta Bláhová
partnerka
BMB Leitner k.s.
zhoršuje sa
Rybníček Richard Rybníček
primátor mesta
Mesto Trenčín
zhoršuje sa
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
zhoršuje sa
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
nezmenilo sa
Kučák Roman Kučák
CEO & co-founder
Anodius
neviem / nevyjadrujem sa / iné Tak tomu pomôže len outsourcing a odpolitizovanie štátnej správy, ak ide skutočne o dobro občanov SR... Veľkým vzorom a dôkazom toho, že sa to dá je Nový Zéland. Práve týmto príkladom sa aktívne inšpiruje Veľká Británia a mnohé ďalšie západné krajiny.
Tak tomu pomôže len outsourcing a odpolitizovanie štátnej správy, ak ide skutočne o dobro občanov SR... Veľkým vzorom a dôkazom toho, že sa to dá je Nový Zéland. Práve týmto príkladom sa aktívne inšpiruje Veľká Británia a mnohé ďalšie západné krajiny.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
nezmenilo sa
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
neviem / nevyjadrujem sa / iné davam ine, lebo: kedze ako sukromna osoba vybavujem po uradoch malo - a ak, tak v mieste bydliska, kde sa uz s uradnikmi povacsinou pozname a ich nastavenie na pracu ci ochota alebo milota su nie zle - skor mi ich je luto, za to mnozstvo neefektivnej a nezmyselnej agendy, ktoru musia vykonavat; ine skusenosti mam z pozicie Komory - dokonca i take, ze sa riaditel uradu zatajuje pocas dohodnutej navstevy, neodpovedat na emaily je bezne, riesit palcive problemy nemozne ...
davam ine, lebo: kedze ako sukromna osoba vybavujem po uradoch malo - a ak, tak v mieste bydliska, kde sa uz s uradnikmi povacsinou pozname a ich nastavenie na pracu ci ochota alebo milota su nie zle - skor mi ich je luto, za to mnozstvo neefektivnej a nezmyselnej agendy, ktoru musia vykonavat; ine skusenosti mam z pozicie Komory - dokonca i take, ze sa riaditel uradu zatajuje pocas dohodnutej navstevy, neodpovedat na emaily je bezne, riesit palcive problemy nemozne ...
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
skôr áno
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
nezmenilo sa
Drucker Tomáš Drucker
generálny riaditeľ
Slovenská pošta, a.s.
skôr áno Ale ide iba o môj subjektívny pocit. Z dlhodobého pohľadu som presvedčený, že sa služby zlepšujú všeobecne. Stále však za očakávaniami občanov alebo klientov. Na jednej strane hovoríme o kvalite služieb na druhej paušalizujeme odmeňovanie a to ešte aj v čo najnižšej úrovni s cieľom šetrenia. Je potrebné sa pokúsiť presadzovať väčšiu zásluhovosť.
Ale ide iba o môj subjektívny pocit. Z dlhodobého pohľadu som presvedčený, že sa služby zlepšujú všeobecne. Stále však za očakávaniami občanov alebo klientov. Na jednej strane hovoríme o kvalite služieb na druhej paušalizujeme odmeňovanie a to ešte aj v čo najnižšej úrovni s cieľom šetrenia. Je potrebné sa pokúsiť presadzovať väčšiu zásluhovosť.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
skôr áno Najprv som chcel kriticky napísať, že sa nič nezmenilo, ale v tom momente som si uvedomil, že tento rok som na Polícii v Dúbravke riešil problém s manželkiným pasom, a bol som veľmi príjemne prekvapený ústretovosťou pracovníčok Polície a ich nasadením, aby sme stihli nejaké šibeničné termíny. Čiže v tomto kontexte konštatujem zlepšenie vo fungovaní úradov voči občanom.
Najprv som chcel kriticky napísať, že sa nič nezmenilo, ale v tom momente som si uvedomil, že tento rok som na Polícii v Dúbravke riešil problém s manželkiným pasom, a bol som veľmi príjemne prekvapený ústretovosťou pracovníčok Polície a ich nasadením, aby sme stihli nejaké šibeničné termíny. Čiže v tomto kontexte konštatujem zlepšenie vo fungovaní úradov voči občanom.
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
nezmenilo sa Na jednej strane sú tu určité malé zlepšenia, v dôsledku zmien v konaniach alebo elektronizácie, na druhej strane mám pocit, že sa zmenšuje výskyt úradníkov, ktorý by brali svoju prácu ako verejnú službu a mali by snahu ju posunúť bližšie k potrebám občanov.
Na jednej strane sú tu určité malé zlepšenia, v dôsledku zmien v konaniach alebo elektronizácie, na druhej strane mám pocit, že sa zmenšuje výskyt úradníkov, ktorý by brali svoju prácu ako verejnú službu a mali by snahu ju posunúť bližšie k potrebám občanov.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
skôr áno Bez ohľadu na vládu či zákony, aj na úradoch je to najmä o ľuďoch. Ak sa neochotná úradníčka v niektorom meste odmietne s vami baviť, lebo jej o 10 minút končí pracovná doba, na to je každá vláda krátka. Celkovo som však aspoň mierne zlepšenie fungovania úradov za tejto vlády zaznamenal.
Bez ohľadu na vládu či zákony, aj na úradoch je to najmä o ľuďoch. Ak sa neochotná úradníčka v niektorom meste odmietne s vami baviť, lebo jej o 10 minút končí pracovná doba, na to je každá vláda krátka. Celkovo som však aspoň mierne zlepšenie fungovania úradov za tejto vlády zaznamenal.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
neviem / nevyjadrujem sa / iné

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní