Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Rozhodli ste sa už, koho budete voliť v parlamentných voľbách? Ak áno, čo vás presvedčilo? TREND pripravuje od najbližšieho čísla seriál s lídrami najsilnejších politických strán

  1. volebný program 7 %
  2. koaličný potenciál 1 %
  3. postoj strany ku korupcii, transparentnosť 15 %
  4. zahraničná politika 0 %
  5. postoj k utečencom, ľudským právam 3 %
  6. iné (uveďte čo) 13 %
  7. ešte som sa nerozhodol 61 %


Uzávierka hlasovania: 09.11.2015. Počet respondentov: 99.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
ešte som sa nerozhodol
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
ešte som sa nerozhodol Do týchto volieb som mal vždy jasno koho budem voliť i keď to bolo niekedy strategické rozhodovanie z hľadiska budúcich koaličných partnerov. Koho budem voliť v nasledujúcich parlamentných voľbách nemám ani tušenie. Rozhodovať sa budem na poslednú chvíľu a pravdepodobne na základe koaličného potenciálu.
Do týchto volieb som mal vždy jasno koho budem voliť i keď to bolo niekedy strategické rozhodovanie z hľadiska budúcich koaličných partnerov. Koho budem voliť v nasledujúcich parlamentných voľbách nemám ani tušenie. Rozhodovať sa budem na poslednú chvíľu a pravdepodobne na základe koaličného potenciálu.
Podlesná Anna Podlesná
Managing Director
A&D Global Business Relations
ešte som sa nerozhodol
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
ešte som sa nerozhodol
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
postoj k utečencom, ľudským právam
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
ešte som sa nerozhodol
Bobovnický Artur Bobovnický
Obchodný riaditeľ
Ševt a.s.
ešte som sa nerozhodol
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
ešte som sa nerozhodol Ovplyvnia ma konkrétne volebné programy silných politických strán, predovšetkým tie body programu, ktoré budú hovoriť o podnikateľskom prostredí na Slovensku. Myslím si, že plošné riešenia neprinášajú požadovaný efekt. Účinnejší by bol selektívny prístup.
Ovplyvnia ma konkrétne volebné programy silných politických strán, predovšetkým tie body programu, ktoré budú hovoriť o podnikateľskom prostredí na Slovensku. Myslím si, že plošné riešenia neprinášajú požadovaný efekt. Účinnejší by bol selektívny prístup.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
volebný program
Vaculčiak Branislav Vaculčiak
konateľ
Indexpodnikatela.sk
postoj strany ku korupcii, transparentnosť
Straka Branislav Straka
vrchný riaditeľ pre platby a elektronické kanály
ČSOB
ešte som sa nerozhodol
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
volebný program
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
ešte som sa nerozhodol
Stejskalová Eva Stejskalová
prokurista
MicroStep, s.r.o., Bratislava
ešte som sa nerozhodol Zrejme budem opäť voliť menšie zlo. Rozhodnem sa pre stranu, u ktorej hlavným pilierom volebnej kampane nebude nenávisť a ohováranie „tých druhých“. Očakávam od nej inšpiratívny, ale realistický program, nie populizmus. V súčasnej situácii považujem za veľmi dôležitú aj schopnosť spolupráce a hľadania prijateľných kompromisov.
Zrejme budem opäť voliť menšie zlo. Rozhodnem sa pre stranu, u ktorej hlavným pilierom volebnej kampane nebude nenávisť a ohováranie „tých druhých“. Očakávam od nej inšpiratívny, ale realistický program, nie populizmus. V súčasnej situácii považujem za veľmi dôležitú aj schopnosť spolupráce a hľadania prijateľných kompromisov.
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
ešte som sa nerozhodol
Kevický Florián Kevický
výkonný riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
postoj strany ku korupcii, transparentnosť
Kalivoda František Kalivoda
riaditeľ
TatraSoft Group
ešte som sa nerozhodol
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
postoj strany ku korupcii, transparentnosť
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
ešte som sa nerozhodol
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
iné (uveďte čo) Áno, rozhodol som sa. Budem voliť to najmenšie zo ziel, so zvážení minulých skúseností a všetkých faktorov, ktoré ste uviedli aj v ankete, ale systém neumožňuje súbežne ich označiť, prípadne označiť poradie ich dôležitosti pre rozhodovanie. Možno námet pre autorov Trend Barometra.
Áno, rozhodol som sa. Budem voliť to najmenšie zo ziel, so zvážení minulých skúseností a všetkých faktorov, ktoré ste uviedli aj v ankete, ale systém neumožňuje súbežne ich označiť, prípadne označiť poradie ich dôležitosti pre rozhodovanie. Možno námet pre autorov Trend Barometra.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
postoj k utečencom, ľudským právam Utecenci budu rozhodovat o demografickej krivke,socialnej politike a kulturnej identite Europy..Bez ohladu na moj nazor je Europa v ...rukach islamu a nie v rukach politikov,ktorych sme volili...
Utecenci budu rozhodovat o demografickej krivke,socialnej politike a kulturnej identite Europy..Bez ohladu na moj nazor je Europa v ...rukach islamu a nie v rukach politikov,ktorych sme volili...
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
volebný program
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
iné (uveďte čo) ...ešte ste zabudli na ekonomický program, podľa ktorého sa hlavne rozhodujem.
...ešte ste zabudli na ekonomický program, podľa ktorého sa hlavne rozhodujem.
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
ešte som sa nerozhodol
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
ešte som sa nerozhodol Stale ma ziadna politicka strana zatial nepresvedcila, o jej jasnom zamere. Stale mi chyba jasna vizia v com chce byt Slovensko najlepsie, nemyslim tym korupciu ;-)
Stale ma ziadna politicka strana zatial nepresvedcila, o jej jasnom zamere. Stale mi chyba jasna vizia v com chce byt Slovensko najlepsie, nemyslim tym korupciu ;-)
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
postoj strany ku korupcii, transparentnosť Nebudem nikdy volit standardnu politicku stranu
Nebudem nikdy volit standardnu politicku stranu
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
iné (uveďte čo) Postoj k zásadným otázkam zahraničnej politiky, zámer budovať silné a suverénne Slovensko s konkurencieschopnou ekonomikou a potravinovou sebestačnosťou.
Postoj k zásadným otázkam zahraničnej politiky, zámer budovať silné a suverénne Slovensko s konkurencieschopnou ekonomikou a potravinovou sebestačnosťou.
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
ešte som sa nerozhodol Stále dúfam , že to opäť nebude iba voľba "menšieho zla", ale skutočnej alternatívy pre využitie potenciálu Slovenska.
Stále dúfam , že to opäť nebude iba voľba "menšieho zla", ale skutočnej alternatívy pre využitie potenciálu Slovenska.
Adamkov Jozef Adamkov
CEO
Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s.
ešte som sa nerozhodol Rozhodol som sa ale, koho určite nebudem voliť - malé, nové alebo recyklované, programovo a osobnostne bezduché strany s podliezavými marketingovými témami na jedno použitie. Hlas dám tej strane, ktorej program a osoby budú najbližšie k mojim predstavám o riadení štátu v náročnom období ktoré je pred nami... P.S. ak sa rozhodnete moju odpoved uverejnit, potom prosím o plne znenie, aby nedoslo k vytrhnutiu z kontextu. ak to nie je mozne, pls potom radsej nezverejnujte nic a hlasujem anonymne dakujem adamkov
Rozhodol som sa ale, koho určite nebudem voliť - malé, nové alebo recyklované, programovo a osobnostne bezduché strany s podliezavými marketingovými témami na jedno použitie. Hlas dám tej strane, ktorej program a osoby budú najbližšie k mojim predstavám o riadení štátu v náročnom období ktoré je pred nami... P.S. ak sa rozhodnete moju odpoved uverejnit, potom prosím o plne znenie, aby nedoslo k vytrhnutiu z kontextu. ak to nie je mozne, pls potom radsej nezverejnujte nic a hlasujem anonymne dakujem adamkov
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
iné (uveďte čo) Nerozhodol som sa definitívne, ale myslím, že budem voliť rovnakú stranu, ktorú som volil v predchádzajúcich voľbách. Ich program, resp. ekonomické tézy považujem za správne, akurát sa budem zamýšľať nad tým, či môj hlas neprepadne.
Nerozhodol som sa definitívne, ale myslím, že budem voliť rovnakú stranu, ktorú som volil v predchádzajúcich voľbách. Ich program, resp. ekonomické tézy považujem za správne, akurát sa budem zamýšľať nad tým, či môj hlas neprepadne.
Kováčik Ľubomír Kováčik
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
ČSOB stavebná sporiteľňa
ešte som sa nerozhodol
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
ešte som sa nerozhodol
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
ešte som sa nerozhodol
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
postoj k utečencom, ľudským právam
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
iné (uveďte čo) Ešte nie presne ale už viem ktorá strana politického spektra to bude. Presvedčili ma výsledky tejto vlády najmä pretrvávajúce vysoké daňové a odvodové zaťaženie, stále horšie podnikateľské prostredie, žiadny hmatateľný pokrok vo vymožiteľnosti práva a extrémne neefektívne hospodárenie so štátnymi peniazmi. Táto vláda nevyužila unikátnu šancu a tak treba dať priestor iným. Či to bude lepšie je tiež otázne.
Ešte nie presne ale už viem ktorá strana politického spektra to bude. Presvedčili ma výsledky tejto vlády najmä pretrvávajúce vysoké daňové a odvodové zaťaženie, stále horšie podnikateľské prostredie, žiadny hmatateľný pokrok vo vymožiteľnosti práva a extrémne neefektívne hospodárenie so štátnymi peniazmi. Táto vláda nevyužila unikátnu šancu a tak treba dať priestor iným. Či to bude lepšie je tiež otázne.
Bodi Marián Bodi
finančný riaditeľ
IBM Slovensko
iné (uveďte čo) V prvom rade je to ludsky potencial strany, existencia dostatocneho poctu odbornikov na klucove oblasti verejnej spravy.
V prvom rade je to ludsky potencial strany, existencia dostatocneho poctu odbornikov na klucove oblasti verejnej spravy.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
volebný program
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
ešte som sa nerozhodol
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
ešte som sa nerozhodol
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
ešte som sa nerozhodol Budem voliť pravicu. Zatiaľ neviem koho. Sieť má program, s ktorým sa dá len súhlasiť, ale neviem s kým ho chcú presadzovať. Chýbajú mi tam ľudia so skúsenosťou, životným príbehom a výsledkami. Zasa mám zlý pocit, že sa na Procházku nalepí kade, kto len aby sa dostal k majetku, dobre platenej funkcii a kariére. Beblavý a Procházka je málo.
Budem voliť pravicu. Zatiaľ neviem koho. Sieť má program, s ktorým sa dá len súhlasiť, ale neviem s kým ho chcú presadzovať. Chýbajú mi tam ľudia so skúsenosťou, životným príbehom a výsledkami. Zasa mám zlý pocit, že sa na Procházku nalepí kade, kto len aby sa dostal k majetku, dobre platenej funkcii a kariére. Beblavý a Procházka je málo.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
ešte som sa nerozhodol
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
ešte som sa nerozhodol Počkám na prípadné koalície a neskôr sa budem rozhodovať. Prezentovaný koaličný potenciál zatiaľ vyzerá bez výnimky hrozivo pre všetkých. Zatiaľ sa mi zdá, že strany sa prezentujú spôsobom, ktorým voličov odplašia a nie prilákajú.
Počkám na prípadné koalície a neskôr sa budem rozhodovať. Prezentovaný koaličný potenciál zatiaľ vyzerá bez výnimky hrozivo pre všetkých. Zatiaľ sa mi zdá, že strany sa prezentujú spôsobom, ktorým voličov odplašia a nie prilákajú.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
ešte som sa nerozhodol
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
ešte som sa nerozhodol
Benedigová Michaela Benedigová
managing director
Seesame, s.r.o.
ešte som sa nerozhodol
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
postoj strany ku korupcii, transparentnosť
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
ešte som sa nerozhodol
Kraus Miloš Kraus
člen predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s., Považská Bystrica
volebný program
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
postoj strany ku korupcii, transparentnosť Už som takmer rozhodnutý. A viem presne, koho voliť nebudem - tých, čo majú veľmi vlažný postoj ku korupcii, kradnutiu.
Už som takmer rozhodnutý. A viem presne, koho voliť nebudem - tých, čo majú veľmi vlažný postoj ku korupcii, kradnutiu.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
postoj strany ku korupcii, transparentnosť
Uličný Miroslav Uličný
1. podpredseda predstavenstva
Tatra banka, a.s
ešte som sa nerozhodol
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
ešte som sa nerozhodol
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
ešte som sa nerozhodol
Petráš Patrik Petráš
prezident
Asociácia personálnych agentúr Slovenska
volebný program
Bolf Patrik Bolf
Managing Partner
Kinstellar
ešte som sa nerozhodol
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
ešte som sa nerozhodol Budem zvažovať jednak schopnosť ponúknuť riešenia na pretrvávajúce problémy (vrátane ale nielen korupcie), kapacitu na realizáciu deklarovaných cieľov a v neposlednom rade integritu subjektu, ktorý riešenie ponúka. Ako sa vyjadril Warren Buffet na margo obsadzovania pozícií, potrebné sú u kandidátov tri vlastnosti: integrita, inteligencia a energia. Kandidáti iba s dvomi vlastnosťami a bez integrity vás zabijú.
Budem zvažovať jednak schopnosť ponúknuť riešenia na pretrvávajúce problémy (vrátane ale nielen korupcie), kapacitu na realizáciu deklarovaných cieľov a v neposlednom rade integritu subjektu, ktorý riešenie ponúka. Ako sa vyjadril Warren Buffet na margo obsadzovania pozícií, potrebné sú u kandidátov tri vlastnosti: integrita, inteligencia a energia. Kandidáti iba s dvomi vlastnosťami a bez integrity vás zabijú.
Lančarič Pavol Lančarič
predseda dozornej rady
Orange Slovensko, a.s.
ešte som sa nerozhodol
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
ešte som sa nerozhodol
Kubošek Pavol Kubošek
konateľ
Kvant, s.r.o., Bratislava
ešte som sa nerozhodol
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
ešte som sa nerozhodol Stále čakám na pravicovú "ponuku", ktorá bude mať programový, koaličný a osobnostný potenciál. Niečo sa mne osobne rysuje, ale ešte stále je to viac o osobách ako o programe, voličoch a občanoch
Stále čakám na pravicovú "ponuku", ktorá bude mať programový, koaličný a osobnostný potenciál. Niečo sa mne osobne rysuje, ale ešte stále je to viac o osobách ako o programe, voličoch a občanoch
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o. , Bratislava
postoj strany ku korupcii, transparentnosť
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
postoj strany ku korupcii, transparentnosť
Paška Peter Paška
primátor
mesto Galanta
iné (uveďte čo) Zatiaľ veľmi presne viem, koho voliť nebudem.. Hašterenie, komické dohadovanie sa, nevenovanie sa potrebám Slovenska. Dosť podobných "eventov" zažívam na svojom novom poste primátora mesta Galanta..
Zatiaľ veľmi presne viem, koho voliť nebudem.. Hašterenie, komické dohadovanie sa, nevenovanie sa potrebám Slovenska. Dosť podobných "eventov" zažívam na svojom novom poste primátora mesta Galanta..
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
ešte som sa nerozhodol
Lakata Peter Lakata
riaditeľ obchodu a marketingu
Zuno Bank pre Slovensko a Česko
ešte som sa nerozhodol Nerozhodol. Mám totiž pocit, že niečo prehliadam, keď toľko ľudí je pripravených dať svoj hlas silnému vodcovi. Možno je všetko to rodinkárstvo, korupcia a nefunkčnosť štátu neustále omieľaná v novinách v skutočnosti len nepochopením u nás ostatných.
Nerozhodol. Mám totiž pocit, že niečo prehliadam, keď toľko ľudí je pripravených dať svoj hlas silnému vodcovi. Možno je všetko to rodinkárstvo, korupcia a nefunkčnosť štátu neustále omieľaná v novinách v skutočnosti len nepochopením u nás ostatných.
Papanek Peter Papanek
managing partner
Neuropea
ešte som sa nerozhodol
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
ešte som sa nerozhodol Je to dost zufale, mnozstvo trpazlikov s prerastenym egom, bez jasneho a verejnosti zrozumitelne odkomunikovaneho programu. ci postojov k najpalcivejsim temam...
Je to dost zufale, mnozstvo trpazlikov s prerastenym egom, bez jasneho a verejnosti zrozumitelne odkomunikovaneho programu. ci postojov k najpalcivejsim temam...
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
ešte som sa nerozhodol
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
ešte som sa nerozhodol Stale verim, ze sa udeje zazrak a ze z pravicoveho popola povstane bajny vtak Fenix (nazyvat ho mozme vselijako Jan, Rado, Riso, Ivan, Ivet, Juro - urcite nie Pavol a ani Igor) Obavam sa, vsak ze koncom februara si Nohavicom zaspievam "je to bída je to bída hledáme ostrov jménem Atlantida..."
Stale verim, ze sa udeje zazrak a ze z pravicoveho popola povstane bajny vtak Fenix (nazyvat ho mozme vselijako Jan, Rado, Riso, Ivan, Ivet, Juro - urcite nie Pavol a ani Igor) Obavam sa, vsak ze koncom februara si Nohavicom zaspievam "je to bída je to bída hledáme ostrov jménem Atlantida..."
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
postoj strany ku korupcii, transparentnosť Cítim sa ako hosť v zanedbanej reštaurácii, ktorému drzý čašník hodil na stôl menu s tridsiatimi jedlami. Väčšina, aj novinky, sú z opakovane zamrazených polotovarov a vrelé odporúčanie dať si niečo z osvedčených "klasík" čelí škaredému smradu z rozkradnutej kuchyne. Dokonca už ponúkajú aj univerzálnu hnedú omáčku, ktorá zasýti každého, u koho víťazí strach nad slušnosťou. Neuteší ma ani to, že ma ako obvykle ubezpečia, že za "navarené" nebudem platiť jednorazovo, ale v priebehu štyroch rokov.
Cítim sa ako hosť v zanedbanej reštaurácii, ktorému drzý čašník hodil na stôl menu s tridsiatimi jedlami. Väčšina, aj novinky, sú z opakovane zamrazených polotovarov a vrelé odporúčanie dať si niečo z osvedčených "klasík" čelí škaredému smradu z rozkradnutej kuchyne. Dokonca už ponúkajú aj univerzálnu hnedú omáčku, ktorá zasýti každého, u koho víťazí strach nad slušnosťou. Neuteší ma ani to, že ma ako obvykle ubezpečia, že za "navarené" nebudem platiť jednorazovo, ale v priebehu štyroch rokov.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
iné (uveďte čo) Mám pár negatívnych červených favoritov, čo určite voliť nebudem. Nie som však optimista, že sa zopakuje pozitívny výsledok z prezidentských volieb, avšak keď už nezaberie alobal, možno prídu zvodidlá, alebo iný budíček...
Mám pár negatívnych červených favoritov, čo určite voliť nebudem. Nie som však optimista, že sa zopakuje pozitívny výsledok z prezidentských volieb, avšak keď už nezaberie alobal, možno prídu zvodidlá, alebo iný budíček...
Kočan Rastislav Kočan
Managing Partner
Go4insight
ešte som sa nerozhodol Mám skôr pocit, že politické strany o môj hlas vôbec nestoja. Voliť ale pôjdem a vyberiem si spomedzi "pravicových" strán, ktoré nešíria strach z utečencov.
Mám skôr pocit, že politické strany o môj hlas vôbec nestoja. Voliť ale pôjdem a vyberiem si spomedzi "pravicových" strán, ktoré nešíria strach z utečencov.
Kiselicová Renáta Kiselicová
konateľka
Centire
ešte som sa nerozhodol
Rybníček Richard Rybníček
primátor mesta
Mesto Trenčín
ešte som sa nerozhodol
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
ešte som sa nerozhodol
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
ešte som sa nerozhodol
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
ešte som sa nerozhodol Zatiaľ niečo, čo by ma naozaj mohlo osloviť veľmi nevidím, len slovenskú malosť a rozdrobenosť v rôznych podobách. Čo je škoda, lebo krajine chýba vízia, dlhodobá stratégia a schopnosť poctivej práce, ktorá vedie k jej naplneniu. No všade vidím len pekné ľúbivé gestá, odpútavanie pozornosti a politický marketing.
Zatiaľ niečo, čo by ma naozaj mohlo osloviť veľmi nevidím, len slovenskú malosť a rozdrobenosť v rôznych podobách. Čo je škoda, lebo krajine chýba vízia, dlhodobá stratégia a schopnosť poctivej práce, ktorá vedie k jej naplneniu. No všade vidím len pekné ľúbivé gestá, odpútavanie pozornosti a politický marketing.
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
ešte som sa nerozhodol
Drucker Tomáš Drucker
generálny riaditeľ
Slovenská pošta, a.s.
iné (uveďte čo) Všeobecná hodnotová orientácia, politická personálna reprezentácia a predvídateľnosť správania
Všeobecná hodnotová orientácia, politická personálna reprezentácia a predvídateľnosť správania
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
ešte som sa nerozhodol
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
ešte som sa nerozhodol Viem, že budem voliť niektorú stranu z pravicového spektra, avšak ešte neviem, či si zvolím menšie zlo, alebo súlad s programom, ale s rizikom, čo však môže viesť k strate môjho pravicového hlasu. Pre mňa je dôležité, aby prišli do vysokej politiky noví ľudia, s úprimným poctivým záujmom budovať novú občiansku spravodlivú sociálnu spoločnosť.
Viem, že budem voliť niektorú stranu z pravicového spektra, avšak ešte neviem, či si zvolím menšie zlo, alebo súlad s programom, ale s rizikom, čo však môže viesť k strate môjho pravicového hlasu. Pre mňa je dôležité, aby prišli do vysokej politiky noví ľudia, s úprimným poctivým záujmom budovať novú občiansku spravodlivú sociálnu spoločnosť.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
ešte som sa nerozhodol Do volieb je ešte relatívne ďaleko a veľa sa toho môže prihodiť tak na domácej, ako aj zahraničnej politickej scéne. V zásade však platí, že sa budem rozhodovať na základe schopnosti viesť zodpovedne krajinu v ďalších rokoch, vrátane postoja týkajúceho sa boja proti korupcii, ako aj postoja k otázke utečencov. Ideálne riešenie vo všetkých otázkach neprináša žiadna zo strán. Voľbu vyhovujúcu môjmu pohľadu na svet si však určite nájdem.
Do volieb je ešte relatívne ďaleko a veľa sa toho môže prihodiť tak na domácej, ako aj zahraničnej politickej scéne. V zásade však platí, že sa budem rozhodovať na základe schopnosti viesť zodpovedne krajinu v ďalších rokoch, vrátane postoja týkajúceho sa boja proti korupcii, ako aj postoja k otázke utečencov. Ideálne riešenie vo všetkých otázkach neprináša žiadna zo strán. Voľbu vyhovujúcu môjmu pohľadu na svet si však určite nájdem.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
ešte som sa nerozhodol

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní