Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Aké priority by podľa vás mala mať nová vláda, ktorá vzíde po víkendových parlamentných voľbách? (priority prosím uveďte do komentára a v ankete vyjadrite názor na ich splnenie)

  1. verím, že ich aj splní 29 %
  2. úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu 51 %
  3. obávam sa, že ich nesplní 20 %


Uzávierka hlasovania: 07.03.2016. Počet respondentov: 92.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Novotná Alexandra Novotná
majiteľka
Klinika Esthetic
obávam sa, že ich nesplní Zdravie ľudí a zjednodušenie podnikania.
Zdravie ľudí a zjednodušenie podnikania.
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Boj proti korupcii. Tam sa strácajú prostriedky potrebné pre rozvoj Slovenska.
Boj proti korupcii. Tam sa strácajú prostriedky potrebné pre rozvoj Slovenska.
Zaťko Andrej Zaťko
generálny riaditeľ
Poštová banka
verím, že ich aj splní Víkendové voľby priniesli niekoľko veľkých prekvapení a situácia so zložením novej vlády je v súčasnosti veľmi nejasná. V každom prípade, nová vládna koalícia by sa mala zamerať na opatrenia zlepšujúce podnikateľské prostredie a odstraňujúce zbytočnú byrokraciu a záťaž pre podnikateľov. Rovnako by sa mala sústrediť na lepšiu vymožiteľnosť práva, vyriešenie zlej situácie v zdravotníctve a problémov v školstve. Posledné dve spomínané oblasti si budú vyžadovať veľké systémové zmeny.
Víkendové voľby priniesli niekoľko veľkých prekvapení a situácia so zložením novej vlády je v súčasnosti veľmi nejasná. V každom prípade, nová vládna koalícia by sa mala zamerať na opatrenia zlepšujúce podnikateľské prostredie a odstraňujúce zbytočnú byrokraciu a záťaž pre podnikateľov. Rovnako by sa mala sústrediť na lepšiu vymožiteľnosť práva, vyriešenie zlej situácie v zdravotníctve a problémov v školstve. Posledné dve spomínané oblasti si budú vyžadovať veľké systémové zmeny.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu 1) Zjednodušiť daňový a odvodový systém pre podnikateľov – zaviesť holdingové zdaňovanie pre právnické osoby, predĺžiť dobu odpisovania budov, zrušiť daňovú licenciu, 2) Zreformovať a dofinancovať školstvo, 3) Zreformovať zdravotníctvo – umožniť doplnkové pripoistenie, e-health, odstrániť korupciu pri obstarávaní.
1) Zjednodušiť daňový a odvodový systém pre podnikateľov – zaviesť holdingové zdaňovanie pre právnické osoby, predĺžiť dobu odpisovania budov, zrušiť daňovú licenciu, 2) Zreformovať a dofinancovať školstvo, 3) Zreformovať zdravotníctvo – umožniť doplnkové pripoistenie, e-health, odstrániť korupciu pri obstarávaní.
Bobovnický Artur Bobovnický
Obchodný riaditeľ
Ševt a.s.
verím, že ich aj splní Priority by mali vychádzať z vízie, kam Slovensko smeruje. Nie som si istý, či existuje jednoznačne akceptovaný smer rozvoja krajiny, ale predpokladám, že sa nebude príliš líšiť od týchto mojich priorít, pričom samotné priority by bolo potrebné hlbšie popísať: zlepšenie kvality školstva zjednodušenie života občana a firiem vo vzťahu k štátu a samospráve zlepšenie kvality riadenia zdravotníctva podpora konkurencieschopnosti domácich podnikateľov a produktov
Priority by mali vychádzať z vízie, kam Slovensko smeruje. Nie som si istý, či existuje jednoznačne akceptovaný smer rozvoja krajiny, ale predpokladám, že sa nebude príliš líšiť od týchto mojich priorít, pričom samotné priority by bolo potrebné hlbšie popísať: zlepšenie kvality školstva zjednodušenie života občana a firiem vo vzťahu k štátu a samospráve zlepšenie kvality riadenia zdravotníctva podpora konkurencieschopnosti domácich podnikateľov a produktov
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
verím, že ich aj splní Nová vláda by sa mala v prvom rade zamerať na predsedníctvo SR v Rade EÚ aby Slovensko zvládlo predsedníctvo tak, ako sa očakáva. Nebolo by dobré, kedy predsedníctvo poznačil vnútropolitický povolebný nepokoj. Aspoň na toto obdobie by mali všetky strany povýšiť záujmy Slovenska nad straníckymi. Priority sú krátkodobé a dlhodobé. Bolo by pozitívne, keby prevažovalo plnenie dlhodobých nad krátkodobými. Vláda by mala konať ako rodičia - plnia denne množstvo povinností aby rodina prežila a fungovala ale popritom nezabúdajú, že chcú aby raz z ich detí vyrástli úspešní ľudia.
Nová vláda by sa mala v prvom rade zamerať na predsedníctvo SR v Rade EÚ aby Slovensko zvládlo predsedníctvo tak, ako sa očakáva. Nebolo by dobré, kedy predsedníctvo poznačil vnútropolitický povolebný nepokoj. Aspoň na toto obdobie by mali všetky strany povýšiť záujmy Slovenska nad straníckymi. Priority sú krátkodobé a dlhodobé. Bolo by pozitívne, keby prevažovalo plnenie dlhodobých nad krátkodobými. Vláda by mala konať ako rodičia - plnia denne množstvo povinností aby rodina prežila a fungovala ale popritom nezabúdajú, že chcú aby raz z ich detí vyrástli úspešní ľudia.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu zdravotníctvo, školstvo, vymožiteľnosť práva, nižšie daňovo-odvodové zaťaženie
zdravotníctvo, školstvo, vymožiteľnosť práva, nižšie daňovo-odvodové zaťaženie
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Chrániť národné záujmy, rodinu, európsku kultúrnu identitu a snažiť sa udržať mladých vo vlastnej krajine, a neprizerať sa exodu najlepších mozgov s ľahostajnosťou!
Chrániť národné záujmy, rodinu, európsku kultúrnu identitu a snažiť sa udržať mladých vo vlastnej krajine, a neprizerať sa exodu najlepších mozgov s ľahostajnosťou!
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
verím, že ich aj splní Priorita č.1: Rovná daň 10 % Priorita č.2: Likvidácia byrokracie pri podnikani Priorita č.3: Systémová reforma školstva s maximálnym finančným krytím Priorita č.4: Finančné zabezpečenie osamelých a zdravotne znevýhodnených rodičov, ktorí vychovávajú deti a bezplatné predškolské zariadenia pre všetky slovenské deti Priorita č.5: Úplné zrušenie finančnej podpory pre zdravých nezamestnaných, ktorí majú menej ako 40 rokov. Priorita č.6: Dostojná finančná a úplne bezplatná zdravotná starostlivosť pre seniorov nad 65 rokov, pre nevyliečiteľne choré deti a ľudí s ťažkým postihnutím bez rozdielu veku.
Priorita č.1: Rovná daň 10 % Priorita č.2: Likvidácia byrokracie pri podnikani Priorita č.3: Systémová reforma školstva s maximálnym finančným krytím Priorita č.4: Finančné zabezpečenie osamelých a zdravotne znevýhodnených rodičov, ktorí vychovávajú deti a bezplatné predškolské zariadenia pre všetky slovenské deti Priorita č.5: Úplné zrušenie finančnej podpory pre zdravých nezamestnaných, ktorí majú menej ako 40 rokov. Priorita č.6: Dostojná finančná a úplne bezplatná zdravotná starostlivosť pre seniorov nad 65 rokov, pre nevyliečiteľne choré deti a ľudí s ťažkým postihnutím bez rozdielu veku.
Fitoš Emil Fitoš
prezident
IT asociácia Slovenska
verím, že ich aj splní Ak povíkendových voľbách a následných zložitých rokovaniach vznikne nová vláda, bude musieť dôjsť k prieniku viacerých politických stratégií. To by malo viesť k eliminácii zástupných problémov a koncentrácii na reálne problémy spoločnosti. Neviem si predstaviť, že by sa medzi prioritami nenachádzali školstvo a zdravotníctvo, s veľkou pravdepodobnosťou aj podnikateľské prostredie a korupcia.
Ak povíkendových voľbách a následných zložitých rokovaniach vznikne nová vláda, bude musieť dôjsť k prieniku viacerých politických stratégií. To by malo viesť k eliminácii zástupných problémov a koncentrácii na reálne problémy spoločnosti. Neviem si predstaviť, že by sa medzi prioritami nenachádzali školstvo a zdravotníctvo, s veľkou pravdepodobnosťou aj podnikateľské prostredie a korupcia.
Kellerová Eva Kellerová
vedecký pracovník
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu školstvo a zdravotníctvo
školstvo a zdravotníctvo
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Nižšie dane, depolitizovanie zdravotníctva, pozdvihnutie úrovne súdnictva, tvorba pracovných miest, reštart školského systému
Nižšie dane, depolitizovanie zdravotníctva, pozdvihnutie úrovne súdnictva, tvorba pracovných miest, reštart školského systému
Kevický Florián Kevický
výkonný riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu -predstavit a implementovat opatrenia na odstranenie korupcie vo verejnej sprave tak aby VS mohla ist prikladom nasledne celej spolocnosti. - cim skor dokoncit elektronizaciu verejnej spravy a tu nasledme vyrazne redukovat - reforma zdravotnictva - reforma skolstva
-predstavit a implementovat opatrenia na odstranenie korupcie vo verejnej sprave tak aby VS mohla ist prikladom nasledne celej spolocnosti. - cim skor dokoncit elektronizaciu verejnej spravy a tu nasledme vyrazne redukovat - reforma zdravotnictva - reforma skolstva
Jantoška František Jantoška
riaditeľ
Schunk Intec, s.r.o., Nitra
obávam sa, že ich nesplní Som si úplne istý, po tom čo nám predviedli cez víkend, nemá výrazná väčšina záujem riešiť problémy Slovenska. Chcú si len rozdeliť Slovensko ako by im patrilo.
Som si úplne istý, po tom čo nám predviedli cez víkend, nemá výrazná väčšina záujem riešiť problémy Slovenska. Chcú si len rozdeliť Slovensko ako by im patrilo.
Zászlós Gábor Zászlós
predseda predstavenstva
TriGranit Centrum, a.s.
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Skolstvo - vzdelanost primarne, socialny a dochodkovy sektor, zivotne protredie a polnohospodarstvo s osobitnym zretelom na finalizaciu produktov vratane revitalizacie zavlahovych systemov, vedecky - exaktne preskumat zasoby pitnej vody SR a na jej vyuzivanie prip. zhodnocovanie vypracovat Strategicky plan !!!
Skolstvo - vzdelanost primarne, socialny a dochodkovy sektor, zivotne protredie a polnohospodarstvo s osobitnym zretelom na finalizaciu produktov vratane revitalizacie zavlahovych systemov, vedecky - exaktne preskumat zasoby pitnej vody SR a na jej vyuzivanie prip. zhodnocovanie vypracovat Strategicky plan !!!
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
obávam sa, že ich nesplní Vrátiť rovnú daň, zrušiť chaotické a nesystémové zásahy do ekonomických zákonov, prestať vysávať daňové príjmy cez súkromné firmy politikov na všetkých úrovniach štátu.
Vrátiť rovnú daň, zrušiť chaotické a nesystémové zásahy do ekonomických zákonov, prestať vysávať daňové príjmy cez súkromné firmy politikov na všetkých úrovniach štátu.
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Menej statu, menej povinnosti obcana, podnikatela, zamestnavatela, ziadne dotacie. Menej penazi v rozpocte, menej zbytocnych projektov, aktivnejsia politika bez analneho alpinizmu v EU. Obavam sa, ze splnenie polovice by bol zazrak.
Menej statu, menej povinnosti obcana, podnikatela, zamestnavatela, ziadne dotacie. Menej penazi v rozpocte, menej zbytocnych projektov, aktivnejsia politika bez analneho alpinizmu v EU. Obavam sa, ze splnenie polovice by bol zazrak.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
verím, že ich aj splní Stimulaciu podnikatelskeho prostredia znizenim danoveho a odvodoveho zatazenia a stranparentnenie hospodarenia statu.
Stimulaciu podnikatelskeho prostredia znizenim danoveho a odvodoveho zatazenia a stranparentnenie hospodarenia statu.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
verím, že ich aj splní Dohodnúť sa na dočasnej úradnickej vláde, prečkať predsednictvo EU aspoň trochu dôstojne, postaviť fašistov mimo zákon, prestať žartovať o rodine a do roka mať nové voľby.
Dohodnúť sa na dočasnej úradnickej vláde, prečkať predsednictvo EU aspoň trochu dôstojne, postaviť fašistov mimo zákon, prestať žartovať o rodine a do roka mať nové voľby.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Priority by mali byť súdnictvo, prokuratúra, kontroling výkonnosti pre všetky oblasti štátnej správy a zadefinovanie a systematické rozvíjanie konkurenčných výhod našej ekonomiky v kontexte EU. A následne samozrejme aj diskutované školstvo a zdravotníctvo na ktoré je silná spoločenská objednávka a súvisia s našou konkurenčnou výhodou.
Priority by mali byť súdnictvo, prokuratúra, kontroling výkonnosti pre všetky oblasti štátnej správy a zadefinovanie a systematické rozvíjanie konkurenčných výhod našej ekonomiky v kontexte EU. A následne samozrejme aj diskutované školstvo a zdravotníctvo na ktoré je silná spoločenská objednávka a súvisia s našou konkurenčnou výhodou.
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu školstvo zdravotníctvo znovuzavedenie rovnej dane zlepšenie podnikateľského prostredia úspešné slovenské predsedníctvo v Rade EÚ
školstvo zdravotníctvo znovuzavedenie rovnej dane zlepšenie podnikateľského prostredia úspešné slovenské predsedníctvo v Rade EÚ
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
obávam sa, že ich nesplní Po tychto volbach, bude dolezite, aby viacere politicke strany dali prednost zaujmu statu, nie egu. Demokracia a ludia vystavili vysvedcenie vsetkym politikom. Bohuzial je to odraz dlhodobeho neriesenia problemov, ako je korupcia, romska otazka a hodnot krajiny...Ked krajina nema jasnu viziu a jasne hodnoty, ako ma fungovat skolstvo, sudnictvo, podnikanie... Tu je bohuzial vysvedcenie, ktore sme si zasluzili... Teraz je na politikoch, aby urobili sebareflexiu do vlastnych radov a podnikli jasne kroky. Je to obrovska prilezitost sa spamatat...
Po tychto volbach, bude dolezite, aby viacere politicke strany dali prednost zaujmu statu, nie egu. Demokracia a ludia vystavili vysvedcenie vsetkym politikom. Bohuzial je to odraz dlhodobeho neriesenia problemov, ako je korupcia, romska otazka a hodnot krajiny...Ked krajina nema jasnu viziu a jasne hodnoty, ako ma fungovat skolstvo, sudnictvo, podnikanie... Tu je bohuzial vysvedcenie, ktore sme si zasluzili... Teraz je na politikoch, aby urobili sebareflexiu do vlastnych radov a podnikli jasne kroky. Je to obrovska prilezitost sa spamatat...
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
obávam sa, že ich nesplní Odstranit zbytecne prekazky v podnikani, vyrazne zjednodusit danovy a odvodovy system vcetne zavedeni rovne dane, radikalne zefektivnit fungovani statu vcetne zmenseni statniho aparatu, snizit miru prerozdelovani, zrusit zbytecne dotace a zastavit plytvani a rozkradani penez vybranych z nasich dani. Mensi a efektivnejsi stat a mene prekazek pro podnikatele a firmy automaticky prinesou vice pracovnich mist, mene korupce, ale i vice svobody a zodpovednosti pro kazdeho jednotlivce.
Odstranit zbytecne prekazky v podnikani, vyrazne zjednodusit danovy a odvodovy system vcetne zavedeni rovne dane, radikalne zefektivnit fungovani statu vcetne zmenseni statniho aparatu, snizit miru prerozdelovani, zrusit zbytecne dotace a zastavit plytvani a rozkradani penez vybranych z nasich dani. Mensi a efektivnejsi stat a mene prekazek pro podnikatele a firmy automaticky prinesou vice pracovnich mist, mene korupce, ale i vice svobody a zodpovednosti pro kazdeho jednotlivce.
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Bezpečnosť Slovenska, podporu slovenskej ekonomiky - zlepšovanie podmienok na podnikanie, vzdelanie, transparentnosť ...
Bezpečnosť Slovenska, podporu slovenskej ekonomiky - zlepšovanie podmienok na podnikanie, vzdelanie, transparentnosť ...
Hajko Jozef Hajko
analytik
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Nosná priorita je zrejmá - nová vláda by mala slúžiť svojim občanom.
Nosná priorita je zrejmá - nová vláda by mala slúžiť svojim občanom.
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
verím, že ich aj splní Úplne všetky strany mali v kampani plné ústa zdravotníctva a školstva - ako ich zreformujú a zvýšia platy. Ak sa na tieto sektory akokoľvek poskladaná vláda vykašle, tak opäť zvýši počet sklamaných ľudí, ktorí o voľby nebudú mať v budúcnosti záujem.
Úplne všetky strany mali v kampani plné ústa zdravotníctva a školstva - ako ich zreformujú a zvýšia platy. Ak sa na tieto sektory akokoľvek poskladaná vláda vykašle, tak opäť zvýši počet sklamaných ľudí, ktorí o voľby nebudú mať v budúcnosti záujem.
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Mala by podporovať rast ekonomiky podporou všetkých investorov rovnako , európske peniaze by mali byť účelne vynaložené na podporu výrob s vysokou pridanou hodnotou a využívajúcich domáce suroviny, mala by cielene pokračovať v podpore poľnohospodárstva a rozvoja vidieka , rozvoja turizmu a služieb. Nabrať odvahu na zásadnú reformu medzi poskytovateľmi zdravotníckej starostlivosti a podstatne zvýšiť kvalitu na úkor kvantity . Pokračovať v skvaltňovaní vzdelávacieho procesu na všetkých úrovniach. Zvyšovať vymožiteľnosť práva , likvidovať procesné kľučky na predlžovanie procesov a skrývanie sa subjektov za nastrčené firmy daňových rajov . Pokračovať v budovaní elektornizácie štátnej správy a národného hospodárstva. Byť stabilným členom EU , ale nenechať sa vtiahnuť do nezmyselných sankcií proti našim tradičným hospodárskym partnerom. Byť medzi prvými pri rozvoji nových obchodných vzťahov s Iránom a strednou Aziou.
Mala by podporovať rast ekonomiky podporou všetkých investorov rovnako , európske peniaze by mali byť účelne vynaložené na podporu výrob s vysokou pridanou hodnotou a využívajúcich domáce suroviny, mala by cielene pokračovať v podpore poľnohospodárstva a rozvoja vidieka , rozvoja turizmu a služieb. Nabrať odvahu na zásadnú reformu medzi poskytovateľmi zdravotníckej starostlivosti a podstatne zvýšiť kvalitu na úkor kvantity . Pokračovať v skvaltňovaní vzdelávacieho procesu na všetkých úrovniach. Zvyšovať vymožiteľnosť práva , likvidovať procesné kľučky na predlžovanie procesov a skrývanie sa subjektov za nastrčené firmy daňových rajov . Pokračovať v budovaní elektornizácie štátnej správy a národného hospodárstva. Byť stabilným členom EU , ale nenechať sa vtiahnuť do nezmyselných sankcií proti našim tradičným hospodárskym partnerom. Byť medzi prvými pri rozvoji nových obchodných vzťahov s Iránom a strednou Aziou.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
verím, že ich aj splní - vymožiteľnosť práva - boj s korupciou
- vymožiteľnosť práva - boj s korupciou
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Bola by som vďačná keby sa akákoľvek vláda začala venovať podnikateľskej sfére. Tzv. sociálne balíčky pre zamestnávateľov.
Bola by som vďačná keby sa akákoľvek vláda začala venovať podnikateľskej sfére. Tzv. sociálne balíčky pre zamestnávateľov.
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu 1. znizenie a postupne odstranenie korupcie a podvodov z verejneho obstaravania, eurofondov v prvom rade, a popotm aj na svteych nizisch urovniach. Vratane potrestania vinnikov 2. skolstvo - dlhodoba koncepcia vzidena zo sirokej spoluprace odbornikov a odsuhlasena vladou aj opozicnymi stranami 3. zdravotnictvo - upchat diery a rieist novu koncpeciu kde v strede bude obcan
1. znizenie a postupne odstranenie korupcie a podvodov z verejneho obstaravania, eurofondov v prvom rade, a popotm aj na svteych nizisch urovniach. Vratane potrestania vinnikov 2. skolstvo - dlhodoba koncepcia vzidena zo sirokej spoluprace odbornikov a odsuhlasena vladou aj opozicnymi stranami 3. zdravotnictvo - upchat diery a rieist novu koncpeciu kde v strede bude obcan
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
verím, že ich aj splní Prioritou by mala byť ekonomika a zdravotníctvo. Cieľom vlády by mal byť efektívny výber daní s medziročným nárastom absolútnej sumy. Vtedy sa môžu realizovať aj základné úlohy štátu. Na to, aby bol výber z pohľadu štátu efektívny, je potrebné vytvoriť priaznivé ekonomické prostredie. Mali by sa odstrániť administratívne bariéry podnikania. Podnikateľ by sa mal sústrediť na podnikanie ako také. Mal by mať dostatok času na premýšľanie nad stratégiou predaja jeho produktu v čo najlepšej kvalite pri dlhodobej udržateľnosti na trhu. A zdravotníctvo. Len duševne a fyzicky zdravý podnikateľ a zamestnanec môže plnohodnotne vykonávať svoju prácu.
Prioritou by mala byť ekonomika a zdravotníctvo. Cieľom vlády by mal byť efektívny výber daní s medziročným nárastom absolútnej sumy. Vtedy sa môžu realizovať aj základné úlohy štátu. Na to, aby bol výber z pohľadu štátu efektívny, je potrebné vytvoriť priaznivé ekonomické prostredie. Mali by sa odstrániť administratívne bariéry podnikania. Podnikateľ by sa mal sústrediť na podnikanie ako také. Mal by mať dostatok času na premýšľanie nad stratégiou predaja jeho produktu v čo najlepšej kvalite pri dlhodobej udržateľnosti na trhu. A zdravotníctvo. Len duševne a fyzicky zdravý podnikateľ a zamestnanec môže plnohodnotne vykonávať svoju prácu.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Základom bude odstránenie chápadiel chobotníc, ktoré sú prisaté na štátny rozpočet. Potom bude viac peňazí pre zdravotníctvo, školstvo a ostatné oblasti a peniaze sa nebudú strácať v neprehľadnej džungly. Druhá vec bude odstránenie nezmyselných povinností pre podnikateľov, ktorými rôzne úrady strpčujú podnikateľom život ako sú štatistiky, BOZP, daňové licencie a samozrejme razantné zníženie daní a odvodov.
Základom bude odstránenie chápadiel chobotníc, ktoré sú prisaté na štátny rozpočet. Potom bude viac peňazí pre zdravotníctvo, školstvo a ostatné oblasti a peniaze sa nebudú strácať v neprehľadnej džungly. Druhá vec bude odstránenie nezmyselných povinností pre podnikateľov, ktorými rôzne úrady strpčujú podnikateľom život ako sú štatistiky, BOZP, daňové licencie a samozrejme razantné zníženie daní a odvodov.
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu fokus na zdravotníctvo a školstvo podpora malého a stredného podnikania
fokus na zdravotníctvo a školstvo podpora malého a stredného podnikania
Lelovský Mário Lelovský
prvý viceprezident
IT Asociácia Slovenska
verím, že ich aj splní 1. V oblasti vzdelávania: Vláda upraví systém financovania VŠ zavedením diferencovaného finančného príspevku pre tie fakulty, ktoré pripravujú najväčšie počty absolventov pre potreby praxe s využitím merateľných ukazovateľov ako sú zamestnanie sa absolventov v študovanom odbore, či výška ich priemerných platov. 2. V oblasti hospodárskej politiky a rastu konkurencieschopnosti: Pre úspešnú implementáciu prvkov konceptu Smart Industry, vrátane digitálnej transformácie slovenského priemyslu a podnikov vytvorí vláda predpoklady na dostatočné zásobenie pracovného trhu kvalifikovanými odborníkmi s informatickou, robotickou a automatizačnou špecializáciou, a to ako zo zdrojov absolventov stredných a vysokých škôl ale aj kvalitnými rekvalifikačnými programami organizovanými v rámci celoživotného vzdelávania v spolupráci s profesnými združeniami zamestnávateľov a akademickou obcou. 3. V oblasti informačnej spoločnosti: Vláda sa zameria na realizáciu opatrení, ktoré posunú Slovensko z posledných priečok v oblasti elektronickej verejnej správy na úroveň priemeru EÚ. Tieto opatrenia budú vychádzať z dôslednej reformy procesov vo verejnej správe, pričom IKT prostriedky budú slúžiť ako významný podporný nástroj na implementáciu týchto reforiem. Pri realizácii projektov informačnej spoločnosti bude vláda dôsledne dodržiavať princípy na verejnosť orientovaných služieb tak, aby sa podporilo zdravé konkurenčné trhové prostredie poskytovateľov služieb, zjednodušila a zrýchlila komunikácia občana so štátnou správou a samosprávou, minimalizovalo množstvo návštev na úradoch s koncentráciou úkonov na jednom mieste s dôsledným využívaním princípu „jedenkrát a dosť“ a okamžitým vybavovaním elektronických podaní.
1. V oblasti vzdelávania: Vláda upraví systém financovania VŠ zavedením diferencovaného finančného príspevku pre tie fakulty, ktoré pripravujú najväčšie počty absolventov pre potreby praxe s využitím merateľných ukazovateľov ako sú zamestnanie sa absolventov v študovanom odbore, či výška ich priemerných platov. 2. V oblasti hospodárskej politiky a rastu konkurencieschopnosti: Pre úspešnú implementáciu prvkov konceptu Smart Industry, vrátane digitálnej transformácie slovenského priemyslu a podnikov vytvorí vláda predpoklady na dostatočné zásobenie pracovného trhu kvalifikovanými odborníkmi s informatickou, robotickou a automatizačnou špecializáciou, a to ako zo zdrojov absolventov stredných a vysokých škôl ale aj kvalitnými rekvalifikačnými programami organizovanými v rámci celoživotného vzdelávania v spolupráci s profesnými združeniami zamestnávateľov a akademickou obcou. 3. V oblasti informačnej spoločnosti: Vláda sa zameria na realizáciu opatrení, ktoré posunú Slovensko z posledných priečok v oblasti elektronickej verejnej správy na úroveň priemeru EÚ. Tieto opatrenia budú vychádzať z dôslednej reformy procesov vo verejnej správe, pričom IKT prostriedky budú slúžiť ako významný podporný nástroj na implementáciu týchto reforiem. Pri realizácii projektov informačnej spoločnosti bude vláda dôsledne dodržiavať princípy na verejnosť orientovaných služieb tak, aby sa podporilo zdravé konkurenčné trhové prostredie poskytovateľov služieb, zjednodušila a zrýchlila komunikácia občana so štátnou správou a samosprávou, minimalizovalo množstvo návštev na úradoch s koncentráciou úkonov na jednom mieste s dôsledným využívaním princípu „jedenkrát a dosť“ a okamžitým vybavovaním elektronických podaní.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Bude to znieť síce trochu populisticky, ale štát treba vnímať ako jednu veľkú rodinu. Rodina potrebuje dobre zarábať, rozvíjať sa, tešiť sa zo života a vedieť sa postarať o tých členov, ktorí to potrebujú. Rovnako štát potrebuje silnú podnikateľskú sféru motivovanú generovať reálne hodnoty a platiť dane na Slovensku, potrebuje inovácie, vedu a výskum, kultúru a férovú sociálnu starostlivosť adekvátnu svojim možnostiam.
Bude to znieť síce trochu populisticky, ale štát treba vnímať ako jednu veľkú rodinu. Rodina potrebuje dobre zarábať, rozvíjať sa, tešiť sa zo života a vedieť sa postarať o tých členov, ktorí to potrebujú. Rovnako štát potrebuje silnú podnikateľskú sféru motivovanú generovať reálne hodnoty a platiť dane na Slovensku, potrebuje inovácie, vedu a výskum, kultúru a férovú sociálnu starostlivosť adekvátnu svojim možnostiam.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
obávam sa, že ich nesplní 1.hmotná zodpovednosť štátnych úradníkov 2.ozdravenie súdnictva so všetkým čo to obnáša vrátane Ústavného súdu 3.skutočný boj proti korupcii a nie len proklamovaný 4.podpora cestovnému ruchu 5.prestať s podporou zahraničných investorov a podporovať slovenských 6.zrušenie balíčkov, ktoré sú len ohlupovaním chudobných
1.hmotná zodpovednosť štátnych úradníkov 2.ozdravenie súdnictva so všetkým čo to obnáša vrátane Ústavného súdu 3.skutočný boj proti korupcii a nie len proklamovaný 4.podpora cestovnému ruchu 5.prestať s podporou zahraničných investorov a podporovať slovenských 6.zrušenie balíčkov, ktoré sú len ohlupovaním chudobných
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
obávam sa, že ich nesplní Prioritou by malo byť slušne, čestne a s plným nasadením riadiť tento štát. A nech vláda pamätá na to, že má dobre kormidlovať tento štát. Ak bude vláda dobre kormidlovať, my všetci budeme veslovať.
Prioritou by malo byť slušne, čestne a s plným nasadením riadiť tento štát. A nech vláda pamätá na to, že má dobre kormidlovať tento štát. Ak bude vláda dobre kormidlovať, my všetci budeme veslovať.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
obávam sa, že ich nesplní Obávam sa, že vzhľadom na patovú situáciu po voľbách nebude možné zostaviť stabilnú vládu a jediným riešením budu predčasné voľby.
Obávam sa, že vzhľadom na patovú situáciu po voľbách nebude možné zostaviť stabilnú vládu a jediným riešením budu predčasné voľby.
Králik Michal Králik
konateľ
UVEA Mediklinik, s.r.o., Martin
verím, že ich aj splní Prioritou novej vlády by malo byť vyhlásenie verejného obstarávania na tím psychiatrov, budeme ich potrebovať.
Prioritou novej vlády by malo byť vyhlásenie verejného obstarávania na tím psychiatrov, budeme ich potrebovať.
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu 1/ zvýšiť kvalitu školstva a motiváciu učiteľov 2/ zefektívniť štátnu správu a ztransparentniť verejné obstarávanie 3/ zlepšiť zdravotníctvo efektívnym menežmentom 4/ podporovať inovatívny priemysel 5/ zlepšiť podnikateľské prostredie
1/ zvýšiť kvalitu školstva a motiváciu učiteľov 2/ zefektívniť štátnu správu a ztransparentniť verejné obstarávanie 3/ zlepšiť zdravotníctvo efektívnym menežmentom 4/ podporovať inovatívny priemysel 5/ zlepšiť podnikateľské prostredie
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu znizene dani a danovych odvodov zrusenie registracnej dane pre vozidla znizenie dph na potravinach podpora domaceho predaja zlepsenie podnikatelskeho prostredia nie likvidovanie samozarobkovocinnych osob dalsimi danami a sikanovanim z danoveho uradu
znizene dani a danovych odvodov zrusenie registracnej dane pre vozidla znizenie dph na potravinach podpora domaceho predaja zlepsenie podnikatelskeho prostredia nie likvidovanie samozarobkovocinnych osob dalsimi danami a sikanovanim z danoveho uradu
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Potláčanie korupcie, podpora školstva, zdravotníctva, malých a stredných podnikateľov, zvýšenie vymožiteľnosti práva, zníženie daní a odvodov.
Potláčanie korupcie, podpora školstva, zdravotníctva, malých a stredných podnikateľov, zvýšenie vymožiteľnosti práva, zníženie daní a odvodov.
Michalík Milan Michalík
obchodný riaditeľ
International BEZ Group
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Korupcia, vymozitelnost prava, vzdelanie.
Korupcia, vymozitelnost prava, vzdelanie.
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Mala by sa sústrediť na zjednodušenie a podporu podnikania Účelné čerpanie eurofondov a podpora investícii Podpora školstva, vedy a výskumu Podpora START UPov a inovácii Zlepšenie fungovania zdravotníctva jeho financovanie, kontrola a účelnosť Rozvoj infraštruktúry a regiónov Boj proti kartelom a zneužívaniu Eurofondov
Mala by sa sústrediť na zjednodušenie a podporu podnikania Účelné čerpanie eurofondov a podpora investícii Podpora školstva, vedy a výskumu Podpora START UPov a inovácii Zlepšenie fungovania zdravotníctva jeho financovanie, kontrola a účelnosť Rozvoj infraštruktúry a regiónov Boj proti kartelom a zneužívaniu Eurofondov
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
obávam sa, že ich nesplní Prioritou by mala byť strategická os „výchova - vzdelanie - podpora - perspektíva“. Ak chceme mať vlasť v ktorej bude radosť žiť, tak musíme zabezpečiť, aby mladá generácia mala pevné hodnotové ukotvenie, širokospektrálne vzdelanie, podporu pri štarte do života na vlastných nohách a perspektívu, že čestne pracovať sa vyplatí. V slovenských pomeroch to však zatiaľ pokladám za utópiu.
Prioritou by mala byť strategická os „výchova - vzdelanie - podpora - perspektíva“. Ak chceme mať vlasť v ktorej bude radosť žiť, tak musíme zabezpečiť, aby mladá generácia mala pevné hodnotové ukotvenie, širokospektrálne vzdelanie, podporu pri štarte do života na vlastných nohách a perspektívu, že čestne pracovať sa vyplatí. V slovenských pomeroch to však zatiaľ pokladám za utópiu.
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
verím, že ich aj splní Podľa mňa je priorita úplne jasná: každá vláda by mala predovšetkým efektívne a účelne vynakladať verejné zdroje. Hoci to znie ako fráza, momentálne je to skôr utópia. Dôsledkom bude aj to, že ak sa prestane kradnúť, bude dosť peňazí aj na priority ako školstvo a zdravotníctvo.
Podľa mňa je priorita úplne jasná: každá vláda by mala predovšetkým efektívne a účelne vynakladať verejné zdroje. Hoci to znie ako fráza, momentálne je to skôr utópia. Dôsledkom bude aj to, že ak sa prestane kradnúť, bude dosť peňazí aj na priority ako školstvo a zdravotníctvo.
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
verím, že ich aj splní Znie to ako klišé, ale zdravotníctvo a školstvo. Všetko ostatné potom pôjde ľahšie.
Znie to ako klišé, ale zdravotníctvo a školstvo. Všetko ostatné potom pôjde ľahšie.
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
verím, že ich aj splní Zdravotnictvo, korupcia, sudnictvo, skolstvo, a zrusit vsetky ekonomicke zataze pre podnikatelov, hlavne dan zo zisku.
Zdravotnictvo, korupcia, sudnictvo, skolstvo, a zrusit vsetky ekonomicke zataze pre podnikatelov, hlavne dan zo zisku.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
obávam sa, že ich nesplní Otočenie paradigmy prístupu spravovania krajiny od opatrovateľského a policajného štátu k slobodnému, štíhlemu a jednoduchému systému s jasnými pravidlami spravodlivo platiacimi pre všetkých a zároveň s mechanizmami pre dostatočnú solidaritu so sociálne alebo inak znevýhodnenými občanmi.
Otočenie paradigmy prístupu spravovania krajiny od opatrovateľského a policajného štátu k slobodnému, štíhlemu a jednoduchému systému s jasnými pravidlami spravodlivo platiacimi pre všetkých a zároveň s mechanizmami pre dostatočnú solidaritu so sociálne alebo inak znevýhodnenými občanmi.
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
obávam sa, že ich nesplní Ja vidím iba jednu - odstrániť korupciu z verejného života, resektívne presnejšie povedané, používať verejné zdroje v prospech všetkých občanov, nie len úzkej skupiny. Ak by sa toto podarilo, všetko ostatné nám už pôjde oveľa ľahšie.
Ja vidím iba jednu - odstrániť korupciu z verejného života, resektívne presnejšie povedané, používať verejné zdroje v prospech všetkých občanov, nie len úzkej skupiny. Ak by sa toto podarilo, všetko ostatné nám už pôjde oveľa ľahšie.
Petráš Patrik Petráš
prezident
Asociácia personálnych agentúr Slovenska
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
verím, že ich aj splní Sústrediť sa na budovanie kvalitných inštitúcií a nepredbiehať sa v bombastických nových opatreniach. Dôraz by mala dať na integritu osôb vo funkciách a inštitúcií, ktoré reprezentujú. Dôvera verejnosti sa bude získavať pomaly, ale bez nej nemôžeme výraznejšie úspechy očakávať. Tento prístup potrebujú všetky verejné inštitúcie, od súdov, prokuratúry a polície, cez zdravotníctvo a sociálnu oblasť až po vedu a školstvo.
Sústrediť sa na budovanie kvalitných inštitúcií a nepredbiehať sa v bombastických nových opatreniach. Dôraz by mala dať na integritu osôb vo funkciách a inštitúcií, ktoré reprezentujú. Dôvera verejnosti sa bude získavať pomaly, ale bez nej nemôžeme výraznejšie úspechy očakávať. Tento prístup potrebujú všetky verejné inštitúcie, od súdov, prokuratúry a polície, cez zdravotníctvo a sociálnu oblasť až po vedu a školstvo.
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
verím, že ich aj splní Ekonomicky růst, zaměstnanost a posílení morálních hodnot.
Ekonomicky růst, zaměstnanost a posílení morálních hodnot.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
verím, že ich aj splní vytvorenie lepsieho podnikatelskeho prostredie, znizenie DPH na sluzby, zrusenie povinnych odvodov, zrusenie gastropasov,
vytvorenie lepsieho podnikatelskeho prostredie, znizenie DPH na sluzby, zrusenie povinnych odvodov, zrusenie gastropasov,
Lančarič Pavol Lančarič
predseda dozornej rady
Orange Slovensko, a.s.
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Spustiť dlhodobý, štrukturovaný a premyslený reformný program viacerých oblastí spravovania vecí verejných, s časovou prioritou pre školstvo a zdravotníctvo, keďže sú najcitlivejšie vnímané. Zvýšiť atraktivitu Slovenska ako investičného priestoru, aby sa mladí mali kam po štúdiách či praxiach v zahraničí vracať.
Spustiť dlhodobý, štrukturovaný a premyslený reformný program viacerých oblastí spravovania vecí verejných, s časovou prioritou pre školstvo a zdravotníctvo, keďže sú najcitlivejšie vnímané. Zvýšiť atraktivitu Slovenska ako investičného priestoru, aby sa mladí mali kam po štúdiách či praxiach v zahraničí vracať.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
obávam sa, že ich nesplní Neviem kto bude tvorit vladu. Tuto otazku povazujem za predcasnu. A nepamatam si ze by ktorakolvek vlada, nielen ns Slovensku vsetky svoje priority splnila.
Neviem kto bude tvorit vladu. Tuto otazku povazujem za predcasnu. A nepamatam si ze by ktorakolvek vlada, nielen ns Slovensku vsetky svoje priority splnila.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
verím, že ich aj splní V prvom rade "znormalizovat" podmienky pre malych a strednych podnikatelov, zivnostnikov a motivovat aj serioznych slovenskych investorov (zrusit licencie, danove zatazenie,motivovat zamestnavat a vytvarat nove pracovne miesta,...). Riesit zdravotnictvo a skolstvo, socialne otazky, motivovat mladu generaciu k hrdosti a k prislusnosti k SR. Stabilizovat rodiny vyhodami - ulavami na daniach, ak by rodicia investovali do vzdelavania, sportu, aktivit v mimoskolsom procese, jazykovych kurzov deti,... ako je to bezne napr. v Dansku.
V prvom rade "znormalizovat" podmienky pre malych a strednych podnikatelov, zivnostnikov a motivovat aj serioznych slovenskych investorov (zrusit licencie, danove zatazenie,motivovat zamestnavat a vytvarat nove pracovne miesta,...). Riesit zdravotnictvo a skolstvo, socialne otazky, motivovat mladu generaciu k hrdosti a k prislusnosti k SR. Stabilizovat rodiny vyhodami - ulavami na daniach, ak by rodicia investovali do vzdelavania, sportu, aktivit v mimoskolsom procese, jazykovych kurzov deti,... ako je to bezne napr. v Dansku.
Lakata Peter Lakata
riaditeľ obchodu a marketingu
Zuno Bank pre Slovensko a Česko
verím, že ich aj splní Je z čoho si vyberať. Nakoniec však budú skutočné priority dané kvalitou tímu, z ktorého bude nová vláda zložená. Podobne ako aj počas tejto vlády, keď o úspechoch v plnení im vlastných priorít čítame pravidelne.
Je z čoho si vyberať. Nakoniec však budú skutočné priority dané kvalitou tímu, z ktorého bude nová vláda zložená. Podobne ako aj počas tejto vlády, keď o úspechoch v plnení im vlastných priorít čítame pravidelne.
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
verím, že ich aj splní Dzurindove vlády mali prioritu Európa a NATO, nasledovalo obdobie populizmu a sociálneho štátu. Myslím, že nastal čas, aby prioritou bol občan. Občan patriaci do EÚ.
Dzurindove vlády mali prioritu Európa a NATO, nasledovalo obdobie populizmu a sociálneho štátu. Myslím, že nastal čas, aby prioritou bol občan. Občan patriaci do EÚ.
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Vymozitelnost prava, sudnictvo, korupcia, zdravotnictvo, skolstvo - priestor na zlepsenie v kazdej jednej oblasti je obrovsky...
Vymozitelnost prava, sudnictvo, korupcia, zdravotnictvo, skolstvo - priestor na zlepsenie v kazdej jednej oblasti je obrovsky...
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Zakladnym pilierom mnohych rieseni je fungujuca prokuratura, sudnictvo a policia bez politickych vplyvov. Taketo organy potom mozu "zatocit" s korupciou, resp. s tym mozu aspon konecne zacat Financna disciplina a zastavenie tunelovania v zdravotnictve Dlhodoba koncepcia vzdelavania a system odmenovania, kde sa jednak zvysi priemer, a sucasne bude odrazat primarne kvalitu skol a ucitelov Zahranicna politika v sulade s hodnotami, ktore by nam uz davno mali byt vlastne... Odburanie barier podnikaniu, stransparentnenie a zrovnopravnenie poskytovania pomoci (najlepsie by ju bolo nerealizovat vobec, kym to vsak robia vsetci nasi susedia, len by sme jednostranne znevyhodnovali vlastnych) Byt aktivnym ucastnikom reformneho procesu EU, aby sa stala akcieschopnejsia a konkurencieschopnejsia
Zakladnym pilierom mnohych rieseni je fungujuca prokuratura, sudnictvo a policia bez politickych vplyvov. Taketo organy potom mozu "zatocit" s korupciou, resp. s tym mozu aspon konecne zacat Financna disciplina a zastavenie tunelovania v zdravotnictve Dlhodoba koncepcia vzdelavania a system odmenovania, kde sa jednak zvysi priemer, a sucasne bude odrazat primarne kvalitu skol a ucitelov Zahranicna politika v sulade s hodnotami, ktore by nam uz davno mali byt vlastne... Odburanie barier podnikaniu, stransparentnenie a zrovnopravnenie poskytovania pomoci (najlepsie by ju bolo nerealizovat vobec, kym to vsak robia vsetci nasi susedia, len by sme jednostranne znevyhodnovali vlastnych) Byt aktivnym ucastnikom reformneho procesu EU, aby sa stala akcieschopnejsia a konkurencieschopnejsia
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Dokončiť po 10 rokoch začatú reformu zdravotníctva. Naštartovať nezačatú reformu školstva.
Dokončiť po 10 rokoch začatú reformu zdravotníctva. Naštartovať nezačatú reformu školstva.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Prioritou je transparentne a efektivne poskytovanie sluzieb pre obcanov a spolocnosti predovsetkym v oblasti: skolstvo, zdravotnictvo a sudnictvo.
Prioritou je transparentne a efektivne poskytovanie sluzieb pre obcanov a spolocnosti predovsetkym v oblasti: skolstvo, zdravotnictvo a sudnictvo.
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
obávam sa, že ich nesplní
Lengyel Peter Lengyel
riaditeľ
Peter Lengyel - Education
obávam sa, že ich nesplní funkčná reforma školstva, dobudovanie diaľnice do KE a železnice do ZA, zníženie korupcie a lepšie podnikateľské prostredie.
funkčná reforma školstva, dobudovanie diaľnice do KE a železnice do ZA, zníženie korupcie a lepšie podnikateľské prostredie.
Leitman Radovan Leitman
konateľ
Apertum Consulting, Apertum Estate, Levice
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Okamžité zastavenie okrádania štátu cez rozličné viac či menej sofistikovane nastavené obstarávania a projekty. Razantná podpora školstvu a systémové opatrenia v zdravotníctve, s cieľom ihneď zmraziť a následne odstrániť plytvanie. Inak bude podpora protisystémových strán len rásť - a logicky, keďže súčasťou systému sa stalo obohacovanie "rádoby" elít napojených na či riadiacich systémové strany.
Okamžité zastavenie okrádania štátu cez rozličné viac či menej sofistikovane nastavené obstarávania a projekty. Razantná podpora školstvu a systémové opatrenia v zdravotníctve, s cieľom ihneď zmraziť a následne odstrániť plytvanie. Inak bude podpora protisystémových strán len rásť - a logicky, keďže súčasťou systému sa stalo obohacovanie "rádoby" elít napojených na či riadiacich systémové strany.
Kočan Rastislav Kočan
Managing Partner
Go4insight
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu V prvom rade by sme mala prestať hazardovať s orientáciou Slovenska na západné štruktúry, byť zodpovedným členom EU a NATO je pre Slovensko prioritou prežitia. Potom konečne po 25 rokoch začať zodpovedne riešiť školstvo a zdravotníctvo.
V prvom rade by sme mala prestať hazardovať s orientáciou Slovenska na západné štruktúry, byť zodpovedným členom EU a NATO je pre Slovensko prioritou prežitia. Potom konečne po 25 rokoch začať zodpovedne riešiť školstvo a zdravotníctvo.
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
obávam sa, že ich nesplní Je to smutné, ale na začiatok by úplne stačilo prestať kradnúť.
Je to smutné, ale na začiatok by úplne stačilo prestať kradnúť.
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
obávam sa, že ich nesplní Reforma zdravotníctva, dôchodkového systému a školstva. Tieto reformy sú nutné, ale zároveň aj dosť bolestivé, a preto sa u väčšiny obyvateľstva buď vôbec nestretnú s pochopením alebo budú prijímané s veľmi zmiešanými pocitmi. Vyzerá to, že budeme mať koaličnú vládu namiesto jednofarebnej, a nie som si istý, či sa subjekty tvoriace koalíciu budú schopní na potrebe, obsahu a spôsobe reforiem vôbec dohodnúť (želám im to, samozrejme). Teraz to myslím všeobecne, nech už bude koalícia zložená z tých alebo oných politických strán. Jednofarebná vláda to má vždy jednoduchšie, pretože sa nemusí s nikým dohadovať. V tomto zmysle mi však uplynulé roky nepripadajú ako využitá šanca.
Reforma zdravotníctva, dôchodkového systému a školstva. Tieto reformy sú nutné, ale zároveň aj dosť bolestivé, a preto sa u väčšiny obyvateľstva buď vôbec nestretnú s pochopením alebo budú prijímané s veľmi zmiešanými pocitmi. Vyzerá to, že budeme mať koaličnú vládu namiesto jednofarebnej, a nie som si istý, či sa subjekty tvoriace koalíciu budú schopní na potrebe, obsahu a spôsobe reforiem vôbec dohodnúť (želám im to, samozrejme). Teraz to myslím všeobecne, nech už bude koalícia zložená z tých alebo oných politických strán. Jednofarebná vláda to má vždy jednoduchšie, pretože sa nemusí s nikým dohadovať. V tomto zmysle mi však uplynulé roky nepripadajú ako využitá šanca.
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
verím, že ich aj splní Ani sa mi to nechce opakovať / zaznieva to zovšadiaľ na Slovensku / - zásadne znížiť priestor pre korupciu - riešiť situáciu v zdravotníctve - koncepčne riešiť školstvo Ale všetko súvisí s prvým v poradí. Nádej zomiera posledná.
Ani sa mi to nechce opakovať / zaznieva to zovšadiaľ na Slovensku / - zásadne znížiť priestor pre korupciu - riešiť situáciu v zdravotníctve - koncepčne riešiť školstvo Ale všetko súvisí s prvým v poradí. Nádej zomiera posledná.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
verím, že ich aj splní Aby vždy pamätala na život všetkých obyvateľov Slovenska a nie len na vyvolených.
Aby vždy pamätala na život všetkých obyvateľov Slovenska a nie len na vyvolených.
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
verím, že ich aj splní Súdnictvo (napr. zvýšenie nárokov na morálnu a etickú úroveň sudcov) Prokuratúra (napr. zrušenie možnosti zasahovania nadriadených prokurátorov do otvorených prípadov) Školstvo (napr. vyrovnanie príspevkov neštátnym (súkromným, cirkevným) školám) Transparentnosť verejnej správy (napr. ďalšie otvorenie štátnej správy a samosprávy povinným zverejňovaním ďalších údajov)
Súdnictvo (napr. zvýšenie nárokov na morálnu a etickú úroveň sudcov) Prokuratúra (napr. zrušenie možnosti zasahovania nadriadených prokurátorov do otvorených prípadov) Školstvo (napr. vyrovnanie príspevkov neštátnym (súkromným, cirkevným) školám) Transparentnosť verejnej správy (napr. ďalšie otvorenie štátnej správy a samosprávy povinným zverejňovaním ďalších údajov)
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu pre exekutivu su jasne priority uz mnohokrat opakovane: zdravotnictvo, skolstvo, sudnictvo, potlacanie korupcie, znizenie byrokracie, profesionalizacia statnej spravy atd. atd. toto je ale na vela rokov, co mozno urobit ale ihned (v spolupraci s novym parlamentom) - je zrusit mnozstvo nezmyselnych predpisov a zakonov, ktore zatazuju nasu ekonomiku, nasich obcanov a pritom nie su ani prinosom do statneho rozpoctu
pre exekutivu su jasne priority uz mnohokrat opakovane: zdravotnictvo, skolstvo, sudnictvo, potlacanie korupcie, znizenie byrokracie, profesionalizacia statnej spravy atd. atd. toto je ale na vela rokov, co mozno urobit ale ihned (v spolupraci s novym parlamentom) - je zrusit mnozstvo nezmyselnych predpisov a zakonov, ktore zatazuju nasu ekonomiku, nasich obcanov a pritom nie su ani prinosom do statneho rozpoctu
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu je toho veľa, čo je potrebné riešiť. Predovšetkým podľa môjho názoru je potrebné podporiť podnikateľov a postupne vytvárať lepšie podnikateľské prostredie. Bolo by namieste riešiť akútne otázky školstva. Dosiahnuť súlad medzi potrebami priemyslu, (pokiaľ ide o konkrétne profesie absolventov vysokých škôl a univerzít) a skutočným záujmom a výberom študovaných odborov.
je toho veľa, čo je potrebné riešiť. Predovšetkým podľa môjho názoru je potrebné podporiť podnikateľov a postupne vytvárať lepšie podnikateľské prostredie. Bolo by namieste riešiť akútne otázky školstva. Dosiahnuť súlad medzi potrebami priemyslu, (pokiaľ ide o konkrétne profesie absolventov vysokých škôl a univerzít) a skutočným záujmom a výberom študovaných odborov.
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu zlepsenie podnikatelskeho prostredia reforma skolstva reforma zdravotnictva podpora domacej producii
zlepsenie podnikatelskeho prostredia reforma skolstva reforma zdravotnictva podpora domacej producii
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Školstvo, zdravotníctvo, znižovanie administratívnej záťaže podnikateľov, zjednodušenie fungovania štátnych inštitúcií, ich zoštíhlenie, zmena volebného systému.
Školstvo, zdravotníctvo, znižovanie administratívnej záťaže podnikateľov, zjednodušenie fungovania štátnych inštitúcií, ich zoštíhlenie, zmena volebného systému.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu 1) Rómska problematika 2) Školstvo a vzdelávanie 3) Zdravotníctvo 4) EÚ solidarita a spolupatričnosť
1) Rómska problematika 2) Školstvo a vzdelávanie 3) Zdravotníctvo 4) EÚ solidarita a spolupatričnosť
Jurík Tomáš Jurík
výkonný riaditeľ
Euler Hermes Services Slovensko
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu V prvom rade zdravotníctvo a školstvo, ktoré sú v katastrofálnom stave, lebo už včera bolo neskoro a budúcnosť nám to vráti aj úrokmi. Následne opatrenia na zjednodušenie života firiem a podnikateľov, aby mohli dýchať aj počas ťažších období a nevisel nad nimi Damoklov meč prebujnenej administratívy a pralesa pravidiel. No a postaviť taký rozpočet, ktorý umožní Slovensku fungovať aj počas turbulentnejšej ekonomickej periódy, ktorú máme pred sebou, namiesto večného stavania vzdušných zámkov. Bezpečnosť a imigranti? To je na článok, nie na Barometer :)
V prvom rade zdravotníctvo a školstvo, ktoré sú v katastrofálnom stave, lebo už včera bolo neskoro a budúcnosť nám to vráti aj úrokmi. Následne opatrenia na zjednodušenie života firiem a podnikateľov, aby mohli dýchať aj počas ťažších období a nevisel nad nimi Damoklov meč prebujnenej administratívy a pralesa pravidiel. No a postaviť taký rozpočet, ktorý umožní Slovensku fungovať aj počas turbulentnejšej ekonomickej periódy, ktorú máme pred sebou, namiesto večného stavania vzdušných zámkov. Bezpečnosť a imigranti? To je na článok, nie na Barometer :)
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
úspech by bol, keby splnila aspoň polovicu Aj vzhľadom na to, že ekonomika na Slovensku i v eurozóne sa vyvíja pozitívnym smerom, považujem riešenie zdravotníctva ako prioritu, pred riešením nezamestnanosti, či školstva. V rozhodujúcich hodnotiacich parametroch kvality zdravia sme na chvoste krajín OECD a naše postavenie sa naďalej zhoršuje. Kedy si politici uvedomia, že mnoho našich pacientov v dôsledku reexportu liekov sú liečení náhradami účinných liekov, alebo nie sú liečení vôbec, kvôli chýbajúcim liekom, ktoré sa v hodnotách stoviek miliónov € ročne vyvážajú do zahraničia?
Aj vzhľadom na to, že ekonomika na Slovensku i v eurozóne sa vyvíja pozitívnym smerom, považujem riešenie zdravotníctva ako prioritu, pred riešením nezamestnanosti, či školstva. V rozhodujúcich hodnotiacich parametroch kvality zdravia sme na chvoste krajín OECD a naše postavenie sa naďalej zhoršuje. Kedy si politici uvedomia, že mnoho našich pacientov v dôsledku reexportu liekov sú liečení náhradami účinných liekov, alebo nie sú liečení vôbec, kvôli chýbajúcim liekom, ktoré sa v hodnotách stoviek miliónov € ročne vyvážajú do zahraničia?
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
verím, že ich aj splní Veľmi by som si prial, aby nadchádzajúca vláda vytvorila motivačné prostredie pre podnikanie. S tým súvisí oveľa, ale oveľa ľahší a prehľadnejší daňový systém. Taktiež zľahčiť zákonník práce, aby sa dalo pružnejšie pracovať so zamestnancom. A skončiť s najhoršou korupciou cez schránkové firmy. To by bolo super.
Veľmi by som si prial, aby nadchádzajúca vláda vytvorila motivačné prostredie pre podnikanie. S tým súvisí oveľa, ale oveľa ľahší a prehľadnejší daňový systém. Taktiež zľahčiť zákonník práce, aby sa dalo pružnejšie pracovať so zamestnancom. A skončiť s najhoršou korupciou cez schránkové firmy. To by bolo super.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní