Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Ako hodnotíte úroveň separácie odpadov vo vašom okolí?

  1. výborná 6 %
  2. chválitebná 20 %
  3. dobrá 23 %
  4. dostatočná 22 %
  5. nedostatočná 30 %


Uzávierka hlasovania: 23.05.2016. Počet respondentov: 106.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
nedostatočná
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
výborná Máme prevádzku v nákupnom centre a tak pre návštevníkov, ako aj pre nájomcov sú pripravené odpadkové koše a kontajnery so separovanými nádobami.
Máme prevádzku v nákupnom centre a tak pre návštevníkov, ako aj pre nájomcov sú pripravené odpadkové koše a kontajnery so separovanými nádobami.
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
chválitebná
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
dobrá
Zaťko Andrej Zaťko
generálny riaditeľ
Poštová banka
nedostatočná Vo všeobecnosti je triedenie odpadov na Slovensku priam katastrofou. Sme na chvoste Európskej únie, separujeme šesťkrát menej ako napríklad Nemci. Slovákom chýba motivácia triediť odpad. Možno by pomohlo zavedenie systému podobného tomu v Rakúsku. Separovaný odpad by sa mal odvážať bezplatne a zmiešaný komunálny za cenu násobne viac. Druhá strana mince je následné nakladanie so separovaným odpadom.
Vo všeobecnosti je triedenie odpadov na Slovensku priam katastrofou. Sme na chvoste Európskej únie, separujeme šesťkrát menej ako napríklad Nemci. Slovákom chýba motivácia triediť odpad. Možno by pomohlo zavedenie systému podobného tomu v Rakúsku. Separovaný odpad by sa mal odvážať bezplatne a zmiešaný komunálny za cenu násobne viac. Druhá strana mince je následné nakladanie so separovaným odpadom.
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
dobrá
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
chválitebná
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
dobrá Ľudstvo už vyťažilo veľa surovín a pretvorilo ich do predmetov, ktoré používa iba zanedbateľný čas existencie planéty. Separovať odpady je nevyhnutné a v tomto úsilí sme zďaleka nedosiahli maximum.
Ľudstvo už vyťažilo veľa surovín a pretvorilo ich do predmetov, ktoré používa iba zanedbateľný čas existencie planéty. Separovať odpady je nevyhnutné a v tomto úsilí sme zďaleka nedosiahli maximum.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
dobrá
Straka Branislav Straka
vrchný riaditeľ pre platby a elektronické kanály
ČSOB
dostatočná
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
nedostatočná Je to len pro forma. Vraj väčšina aj tak končí spolu so zmesovým odpadom na skládke v Zohori, takže separácia je taká nadpráca pre dobrý pocit, že niečo predsa len robím pre naše životné prostredie. Podľa mňa by skôr mal existovať zákon na obmedzenie obalových materiálov zameraný v prvom rade na ich producentov. Len obyčajná zubná pasta je často balená v "trojobale" (igelitová fólia, papierová krabička a umelohmotná tuba), a takýchto výrobkov je celá kopa, kde obaly sú iba nosičmi reklamy a hned končia v koši. To by sa malo obmedziť, ináč nás ani separácia nezachráni.
Je to len pro forma. Vraj väčšina aj tak končí spolu so zmesovým odpadom na skládke v Zohori, takže separácia je taká nadpráca pre dobrý pocit, že niečo predsa len robím pre naše životné prostredie. Podľa mňa by skôr mal existovať zákon na obmedzenie obalových materiálov zameraný v prvom rade na ich producentov. Len obyčajná zubná pasta je často balená v "trojobale" (igelitová fólia, papierová krabička a umelohmotná tuba), a takýchto výrobkov je celá kopa, kde obaly sú iba nosičmi reklamy a hned končia v koši. To by sa malo obmedziť, ináč nás ani separácia nezachráni.
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
dostatočná
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
výborná
Kellerová Eva Kellerová
City University of Seattle, spol. s r.o.
nedostatočná
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
dostatočná Legislatívne a technické je urobené zadosť. Neinvestovalo sa však do zmeny ľudských návykov. Mylne sa predpokladá, že ľudia ši "všimnú" viac kontajnerov a začnú ich používať.
Legislatívne a technické je urobené zadosť. Neinvestovalo sa však do zmeny ľudských návykov. Mylne sa predpokladá, že ľudia ši "všimnú" viac kontajnerov a začnú ich používať.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
chválitebná Asi funguje. Ale nevieme, kam sa to potom na konci dňa všetko hádže ...
Asi funguje. Ale nevieme, kam sa to potom na konci dňa všetko hádže ...
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
dostatočná
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
dostatočná Stale mame velke rezervy.Najvacsi problem je v hlavach ludi,aby si konecne uvedomili ze nedbanlivostou skodime sami sebe a svojmu zivotnemu prostrediu.
Stale mame velke rezervy.Najvacsi problem je v hlavach ludi,aby si konecne uvedomili ze nedbanlivostou skodime sami sebe a svojmu zivotnemu prostrediu.
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
dobrá
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
dostatočná A z pravidelnej skúsenosti možem povedať že lepšia ako v Cannes a horšia ako v Londýne.
A z pravidelnej skúsenosti možem povedať že lepšia ako v Cannes a horšia ako v Londýne.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
nedostatočná Mna hlavne prekvapuje, ze vo velkych Business centrach nefunguje separovany odpad...vo firme sme zaviedli separaciu a bohuzial je to zbytocne, kedze sa to dava do jedneho kontajnera....Ludia maju zaujem separovat, bohuzial podmienky su nedostatocne.
Mna hlavne prekvapuje, ze vo velkych Business centrach nefunguje separovany odpad...vo firme sme zaviedli separaciu a bohuzial je to zbytocne, kedze sa to dava do jedneho kontajnera....Ludia maju zaujem separovat, bohuzial podmienky su nedostatocne.
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
výborná Myslím, že separácia komunálneho dopadu je na veľmi dobre úrovni. Dnes sú však dostupné technológie ekologického spaľovania komunálneho odpadu a tie separovaný odpad nepotrebujú a naviac generujú aj ďalšiu energiu. Tieto technológie bežne fungujú v zahraničí ale naše ekologické vedomie alebo iní princíp... nie je schopní takúto ponuku a riešenia prijať. Cena za separáciu komunálneho odpadu by potom bol nezaujímavá.
Myslím, že separácia komunálneho dopadu je na veľmi dobre úrovni. Dnes sú však dostupné technológie ekologického spaľovania komunálneho odpadu a tie separovaný odpad nepotrebujú a naviac generujú aj ďalšiu energiu. Tieto technológie bežne fungujú v zahraničí ale naše ekologické vedomie alebo iní princíp... nie je schopní takúto ponuku a riešenia prijať. Cena za separáciu komunálneho odpadu by potom bol nezaujímavá.
Sabol Ján Sabol
viceprezident
Republiková únia zamestnávateľov
dobrá
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
dobrá
Koudela Jiří Koudela
riaditeľ predaja
Slovakia Energy, s.r.o., Bratialava
nedostatočná Určite je vidieť zlepšenie, aj keď zďaleka nevyužívame potenciál, ktorý v separácii odpadov je. Stále vidno v kontajneroch so zmiešaným odpadom veľa plastov, papier, kovy a o biologickom odpade ani nehovoriac. Problém je pritom dvojitý. Na jednej strane sa zvyšujú nároky a tým aj náklady na skladovanie tohto odpadu. Na druhej sú zbytočne vyhodené suroviny, ktoré je potrebné znovu niekde získať – vyťažiť, čo opäť zaťažuje životné prostredie. Pri biologickom odpade znovu vidím jeho energetickú využiteľnosť, ktorá je v tejto chvíli nevyužitá alebo len v minimálnej miere. Rozhodne je čo zlepšovať a je to predovšetkým na každom z nás.
Určite je vidieť zlepšenie, aj keď zďaleka nevyužívame potenciál, ktorý v separácii odpadov je. Stále vidno v kontajneroch so zmiešaným odpadom veľa plastov, papier, kovy a o biologickom odpade ani nehovoriac. Problém je pritom dvojitý. Na jednej strane sa zvyšujú nároky a tým aj náklady na skladovanie tohto odpadu. Na druhej sú zbytočne vyhodené suroviny, ktoré je potrebné znovu niekde získať – vyťažiť, čo opäť zaťažuje životné prostredie. Pri biologickom odpade znovu vidím jeho energetickú využiteľnosť, ktorá je v tejto chvíli nevyužitá alebo len v minimálnej miere. Rozhodne je čo zlepšovať a je to predovšetkým na každom z nás.
Bojčík Jozef Bojčík
konateľ
Medi Cool, s.r.o., Košice
dobrá
Hajko Jozef Hajko
analytik
dobrá
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
dostatočná
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
dostatočná Určite máme ako Slováci čo robiť , aby sme dobehli vyspelé krajiny
Určite máme ako Slováci čo robiť , aby sme dobehli vyspelé krajiny
Uvíra Juraj Uvíra
Managing director
CK Victory travel
nedostatočná
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
nedostatočná Bývam kúsok od Rakúska, kde systém už roky funguje a pýtam sa, kedy bude aj u nás. Pozitívne vnímam, že konečne pribudnú aj hnedé kontajnery no treba urobiť ešte viac. V Rakúsku funguje režim – neseparuješ, tak platíš viac. Nebojme sa ho zaviesť aj na Slovensku.
Bývam kúsok od Rakúska, kde systém už roky funguje a pýtam sa, kedy bude aj u nás. Pozitívne vnímam, že konečne pribudnú aj hnedé kontajnery no treba urobiť ešte viac. V Rakúsku funguje režim – neseparuješ, tak platíš viac. Nebojme sa ho zaviesť aj na Slovensku.
Topolová Karolína Topolová
generálna riaditeľka
AAA Auto, a.s.
dobrá Pokiaľ chceme túto Zem nechať obývateľnú aj pre naše potomstvo, musíme ešte stále poriadne zainvestovať ako do možností separácie a likvidácie odpadu, ale nemenej do prevencie jeho vzniku. Situácia sa podľa mňa jednoznačne zlepšuje, otázkou však zostáva či to bude stačiť, a to najmä kvôli očakávanému rozvoju konzumného spôsobu života v chudobnejších krajinách, ktorý je ešte iba na začiatku.
Pokiaľ chceme túto Zem nechať obývateľnú aj pre naše potomstvo, musíme ešte stále poriadne zainvestovať ako do možností separácie a likvidácie odpadu, ale nemenej do prevencie jeho vzniku. Situácia sa podľa mňa jednoznačne zlepšuje, otázkou však zostáva či to bude stačiť, a to najmä kvôli očakávanému rozvoju konzumného spôsobu života v chudobnejších krajinách, ktorý je ešte iba na začiatku.
Vačok Ľubomír Vačok
finančný riaditeľ
OMS
chválitebná
Kováčik Ľubomír Kováčik
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
ČSOB stavebná sporiteľňa
dostatočná
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
chválitebná
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
dostatočná každý musí začať od seba....Neviem ako sa k tomu postavia ostatní , ale ja intenzívne separujem a som s tým aj vnútorne stotožnená.
každý musí začať od seba....Neviem ako sa k tomu postavia ostatní , ale ja intenzívne separujem a som s tým aj vnútorne stotožnená.
Grega Marcel Grega
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
JOJ Group
nedostatočná Doma odpad separujeme a učíme to robiť aj naše deti. Trpezlivo im odpovedáme na mnohé otázky, prečo je to potrebné. Keď ale prídeme ku kontajnerom, neviem deťom vysvetliť, prečo sú nádoby určené na papier plné plastov, či prečo nádoba na sklo je zaplnená komunálnym odpadom. Práve my, dospelí sa máme ešte veľa čo učiť. Minimálne rešpektu k tým, ktorí separovať chcú. Na Slovensku by v tejto oblasti mala byť spustená tvrdá informačná kampaň, aby ľudia zmenili prístup a stali sa zodpovednými za svoju budúcnosť.
Doma odpad separujeme a učíme to robiť aj naše deti. Trpezlivo im odpovedáme na mnohé otázky, prečo je to potrebné. Keď ale prídeme ku kontajnerom, neviem deťom vysvetliť, prečo sú nádoby určené na papier plné plastov, či prečo nádoba na sklo je zaplnená komunálnym odpadom. Práve my, dospelí sa máme ešte veľa čo učiť. Minimálne rešpektu k tým, ktorí separovať chcú. Na Slovensku by v tejto oblasti mala byť spustená tvrdá informačná kampaň, aby ľudia zmenili prístup a stali sa zodpovednými za svoju budúcnosť.
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
dobrá Výborná v mojom pracovnom okolí a teda v našej firme priamo. Už horšie je to pri vývoze separovaného zberu, kedy firma odváža náš separovaný zber v jednom spoločnom nákladnom vozidle. Pokiaľ ide o moje bezprostredné súkromné okolie tak musím povedať, že nedostatočná. Obec v ktorej bývam nie je schopná pre obyvateľov zabezpečiť podmienky pre separáciu. Takže je to iba na ozajstnom odhodlaní obyvateľa samého, či chce, alebo nechce separovať....:-(
Výborná v mojom pracovnom okolí a teda v našej firme priamo. Už horšie je to pri vývoze separovaného zberu, kedy firma odváža náš separovaný zber v jednom spoločnom nákladnom vozidle. Pokiaľ ide o moje bezprostredné súkromné okolie tak musím povedať, že nedostatočná. Obec v ktorej bývam nie je schopná pre obyvateľov zabezpečiť podmienky pre separáciu. Takže je to iba na ozajstnom odhodlaní obyvateľa samého, či chce, alebo nechce separovať....:-(
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
nedostatočná
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
dostatočná V nasej firme separujemem odpady uspesne, naucili sme nasich pracovnikov k discipline separovat. avsak v mojom okoli - obec, obcania aj firmy - su velke nedostatky sposobene nizkym vedomim a mozno aj disciplinou zbierat odpad a separovat ho. Je to skoda, lebo nase okolie by mohlo vyzerat trochu krajsie
V nasej firme separujemem odpady uspesne, naucili sme nasich pracovnikov k discipline separovat. avsak v mojom okoli - obec, obcania aj firmy - su velke nedostatky sposobene nizkym vedomim a mozno aj disciplinou zbierat odpad a separovat ho. Je to skoda, lebo nase okolie by mohlo vyzerat trochu krajsie
Matušovič Marian Matušovič
predseda predstavenstva
VÚB Asset Management, správ. spol., a.s.
chválitebná
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
dobrá U nás sa stojisku kontajnerov nachádzajú osobitné nádoby pre sklo, plasty, papier a ostatný komunálny odpad. Preto úroveň separácie hodnotím pozitívne, ak samozrejme smetiari všetok separovaný odpad nenasypú do auta so zmiešaným komunálnym odpadom. Často krát sa v separovanom kontajneri nachádzajú odpadky, ktoré tam nepatria. Taktiež evidujem, že nie všade sa odpad separuje. Takže stále je čo zlepšovať.
U nás sa stojisku kontajnerov nachádzajú osobitné nádoby pre sklo, plasty, papier a ostatný komunálny odpad. Preto úroveň separácie hodnotím pozitívne, ak samozrejme smetiari všetok separovaný odpad nenasypú do auta so zmiešaným komunálnym odpadom. Často krát sa v separovanom kontajneri nachádzajú odpadky, ktoré tam nepatria. Taktiež evidujem, že nie všade sa odpad separuje. Takže stále je čo zlepšovať.
Marek Marián Marek
generálny riaditeľ
PosAm, spol. s.r.o.
dostatočná
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
nedostatočná
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
chválitebná
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
chválitebná
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
dobrá Kontajnery sú často preplnené. Nie je zabezpečený včasný odvoz a potom sa vytvára na mieste umiestnenia kontajnerov menšie smetisko.
Kontajnery sú často preplnené. Nie je zabezpečený včasný odvoz a potom sa vytvára na mieste umiestnenia kontajnerov menšie smetisko.
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
dostatočná
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
nedostatočná Na jednej strane občania dobre neseparujú (nezodpovednosť alebo veľmi nízke poplatky) Na druhej strane je problém, čo sa robí so separovaným odpadom, ktorý niekedy končí ako "neseparovaný".
Na jednej strane občania dobre neseparujú (nezodpovednosť alebo veľmi nízke poplatky) Na druhej strane je problém, čo sa robí so separovaným odpadom, ktorý niekedy končí ako "neseparovaný".
Kalmanová Martina Kalmanová
konateľka
Snico
nedostatočná Napriek tomu, že je v mojom okolí možnosť separovať odpad - plasty, papier, sklo...s trochou námahy aj kovy, tak je bohužiaľ veľmi častým javom, že v danom špecializovanom kontajnery sú vyhodené iné smeti, ostatný odpad domácnosti, prípadne veľký odpad. Úroveň a povedomie ľudí je katastrofálny. Chýba výučba, jasné pravidlá ale hlavne morálka na separovanie odpadu.
Napriek tomu, že je v mojom okolí možnosť separovať odpad - plasty, papier, sklo...s trochou námahy aj kovy, tak je bohužiaľ veľmi častým javom, že v danom špecializovanom kontajnery sú vyhodené iné smeti, ostatný odpad domácnosti, prípadne veľký odpad. Úroveň a povedomie ľudí je katastrofálny. Chýba výučba, jasné pravidlá ale hlavne morálka na separovanie odpadu.
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
chválitebná
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
chválitebná
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
dostatočná
Michalík Milan Michalík
obchodný riaditeľ
International BEZ Group
chválitebná
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
nedostatočná Už aj v Chorvátsku dostanete za plastovú fľašu 50 lipa a ich najväčším problémom nie sú plastové fľašky povaľujúce sa po mestách a popri cestách, ale "vykrádanie" nádob na plasty... v Nórsku je aj v najzapadlejších maličkých potravinách automat na rezanie/drvenie fliaš. Prečo sa to u nás nedá dnes, keď za socializmu boli fľašky zálohované? ... a rovnako je to aj s ostatnými druhotnými surovinami.
Už aj v Chorvátsku dostanete za plastovú fľašu 50 lipa a ich najväčším problémom nie sú plastové fľašky povaľujúce sa po mestách a popri cestách, ale "vykrádanie" nádob na plasty... v Nórsku je aj v najzapadlejších maličkých potravinách automat na rezanie/drvenie fliaš. Prečo sa to u nás nedá dnes, keď za socializmu boli fľašky zálohované? ... a rovnako je to aj s ostatnými druhotnými surovinami.
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
chválitebná V mojom najbližšom okolí, teda doma a v práci sa separuje. Vyžaduje si to samozrejme osobnú angažovanosť, no bez nej nejde nič.
V mojom najbližšom okolí, teda doma a v práci sa separuje. Vyžaduje si to samozrejme osobnú angažovanosť, no bez nej nejde nič.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
dostatočná
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
chválitebná Je to výrazne lepšie, ako boli v minulosti. Ľudia sa už naučili separovať a používať kontajnery na separovaný zber. Žiaľ, stále sa nájdu aj taký, ktorý kontajnery nepoužívajú vôbec...
Je to výrazne lepšie, ako boli v minulosti. Ľudia sa už naučili separovať a používať kontajnery na separovaný zber. Žiaľ, stále sa nájdu aj taký, ktorý kontajnery nepoužívajú vôbec...
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
dobrá Mohlo by to byt vsak lepsie, tych kontajnerov na separovany odpad je malo a musime ist pomerne dost daleko so sklom, plastami, flasami, papierom aby sme ich mohli zahodit. Preto mozno by mohli mesta pristupit k zbieraniu odpadov pomocov plastovych sackov, ktore by OLO zbieralo raz do tyzdna alebo raz za dva tyzdne a ludia by nemuseli tazke sklenene flase odhadzovat do vzdialenych kontajnerov. Napr. zber zahradneho odpadu je rieseny iba cez zberne dvory ktore su spravidla na kraji mesta, tiez by sa to dalo vyriesit prostrednictvom recyklovatelych sackov a zbierat ich vo vilovych stvrtiach raz do tyzdna, pricom tie sacky by mohli byt aj spoplatnene.
Mohlo by to byt vsak lepsie, tych kontajnerov na separovany odpad je malo a musime ist pomerne dost daleko so sklom, plastami, flasami, papierom aby sme ich mohli zahodit. Preto mozno by mohli mesta pristupit k zbieraniu odpadov pomocov plastovych sackov, ktore by OLO zbieralo raz do tyzdna alebo raz za dva tyzdne a ludia by nemuseli tazke sklenene flase odhadzovat do vzdialenych kontajnerov. Napr. zber zahradneho odpadu je rieseny iba cez zberne dvory ktore su spravidla na kraji mesta, tiez by sa to dalo vyriesit prostrednictvom recyklovatelych sackov a zbierat ich vo vilovych stvrtiach raz do tyzdna, pricom tie sacky by mohli byt aj spoplatnene.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
dobrá Slabinami je v mojom okoli dostupnost alebo informovanost o kontajneroch na specificke odpady (bio, elektro) ako aj periodicita zberu velkorozmernych odpadov.
Slabinami je v mojom okoli dostupnost alebo informovanost o kontajneroch na specificke odpady (bio, elektro) ako aj periodicita zberu velkorozmernych odpadov.
Barnáš Miroslav Barnáš
CEO Czech republic & Slovakia JLL
JLL
dobrá Lucdia si na to pomaly zacinaju zvykat. A je zjavne, ze je viac a viac ludi, ktorym zalezi na tom ako nas svet bude vyzerat nielen zajtra ale aj o 20 ci 50 rokov...
Lucdia si na to pomaly zacinaju zvykat. A je zjavne, ze je viac a viac ludi, ktorym zalezi na tom ako nas svet bude vyzerat nielen zajtra ale aj o 20 ci 50 rokov...
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
dostatočná
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
chválitebná Mesto Liptovský Mikuláš sa hodne zlepšilo či už separačnými kontajnermi, alebo technickým dvorom na ďalšie odpady. A ak tu otázku zoberiem ešte osobnejšie, tým že žijeme v rodinnom dome na vzdialenej periférii, tak i u nás a susedov prebieha separácia dokonca na 1-.
Mesto Liptovský Mikuláš sa hodne zlepšilo či už separačnými kontajnermi, alebo technickým dvorom na ďalšie odpady. A ak tu otázku zoberiem ešte osobnejšie, tým že žijeme v rodinnom dome na vzdialenej periférii, tak i u nás a susedov prebieha separácia dokonca na 1-.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
dobrá
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
dostatočná
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
výborná
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
dobrá
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
dostatočná Možnosti na čiastočné separovanie odpadu sú vytvorené. Problémom sa zdá byť povedomie ľudí o nutnosti separovať a žiaľ aj rôzni "preberači" odpadu, ktorí hľadajú v odpade čokoľvek na speňaženie a nechávajú po sebe spúšť. Chcelo by to reformovať spôsob zberu odpadu vrátane odpadových kontajnerov.
Možnosti na čiastočné separovanie odpadu sú vytvorené. Problémom sa zdá byť povedomie ľudí o nutnosti separovať a žiaľ aj rôzni "preberači" odpadu, ktorí hľadajú v odpade čokoľvek na speňaženie a nechávajú po sebe spúšť. Chcelo by to reformovať spôsob zberu odpadu vrátane odpadových kontajnerov.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
chválitebná Zijem v mestskej casti kde si vacsina obyvatelov uvedomuje svoju bazalnu zodpovednost voci environmentu. Mame ale i susedov, ktori v pohode palia vo vlastnych pieckach a kotolnickach plasty a celkom slusne zamoria pol dediny. Nevnimam ziadnu snahu miestneho uradu o napravu/sankcionovanie takehoto konania.
Zijem v mestskej casti kde si vacsina obyvatelov uvedomuje svoju bazalnu zodpovednost voci environmentu. Mame ale i susedov, ktori v pohode palia vo vlastnych pieckach a kotolnickach plasty a celkom slusne zamoria pol dediny. Nevnimam ziadnu snahu miestneho uradu o napravu/sankcionovanie takehoto konania.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
dobrá
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
dobrá Máme už niekoľko rokova možnosť separovať odpad a v ulici máme pristavené kontajnery na plast, sklo a a papier. Záleží len na ochote každého z nás, či občas prejde tých 200 metrov a hodí svoj odpad rostriedený do spoločných kontajnenrov alebo z pohodlnosti len do svojho smetiaka nahádže všetko. Neraz však vývoz spoločných smetiakov pokulháva a týždeň dva sú plné - hlavne papier a plasty. Z toho však vyplýva, že väčšina z nás v okolí separuje.
Máme už niekoľko rokova možnosť separovať odpad a v ulici máme pristavené kontajnery na plast, sklo a a papier. Záleží len na ochote každého z nás, či občas prejde tých 200 metrov a hodí svoj odpad rostriedený do spoločných kontajnenrov alebo z pohodlnosti len do svojho smetiaka nahádže všetko. Neraz však vývoz spoločných smetiakov pokulháva a týždeň dva sú plné - hlavne papier a plasty. Z toho však vyplýva, že väčšina z nás v okolí separuje.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
dostatočná
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
dostatočná Vždy je čo zlepšovať. Jediná cesta je cez ekonomiku. Hlavne okamžite by som zaviedol zálohovanie plechoviek na pivo a nápoje. Rovnako zálohovanie plastových fliaš. Tým by sme zapojili napríklad nižšie zárobkové skupiny a bezdomovcov, aby zbierali tento odpad. Rovnako rodiny a turisti by ich neodhadzovali v prírode.
Vždy je čo zlepšovať. Jediná cesta je cez ekonomiku. Hlavne okamžite by som zaviedol zálohovanie plechoviek na pivo a nápoje. Rovnako zálohovanie plastových fliaš. Tým by sme zapojili napríklad nižšie zárobkové skupiny a bezdomovcov, aby zbierali tento odpad. Rovnako rodiny a turisti by ich neodhadzovali v prírode.
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
nedostatočná
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
nedostatočná Separácia v časti mesta kde žijem prakticky neexistuje. Máme nádoby iba na komunálny odpad. Doma triedime papier, plasty a sklo a autom to vozíme do inej časti mesta. Pochybujem, že by som to robil ak by som auto nemal.
Separácia v časti mesta kde žijem prakticky neexistuje. Máme nádoby iba na komunálny odpad. Doma triedime papier, plasty a sklo a autom to vozíme do inej časti mesta. Pochybujem, že by som to robil ak by som auto nemal.
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
nedostatočná V reťazci spracovania materiálov do formy konečného produktu je úroveň spracovania odpadov dostatočná (nie však dobrá). Problémy nastávajú až v konečnej, spotrebiteľskej sfére, kde je separácia nedostatočtná (ak vôbec je). Bez účinných finančných tlakov nemožno očakávať zlepšenie.
V reťazci spracovania materiálov do formy konečného produktu je úroveň spracovania odpadov dostatočná (nie však dobrá). Problémy nastávajú až v konečnej, spotrebiteľskej sfére, kde je separácia nedostatočtná (ak vôbec je). Bez účinných finančných tlakov nemožno očakávať zlepšenie.
Bláhová Renáta Bláhová
partnerka
BMB Leitner k.s.
nedostatočná
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
dobrá
Vlček Roman Vlček
predseda predstavenstva
Slovenská Asociácia správcovských spoločností
nedostatočná
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
chválitebná
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
dostatočná
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
nedostatočná V mojom okolí nemám zabezpečenú separáciu. Realizujem ju z vlastnych zdrojov.
V mojom okolí nemám zabezpečenú separáciu. Realizujem ju z vlastnych zdrojov.
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
Danubiatel, a.s., Bratislava
dostatočná Zlepšovať je možné aj v tejto oblasti ešte veľa vecí - spomeniem len dostatok jednotlivých kontajnerov, ich pravidelný odvoz a osveta, aby ľudia ekologicky mysleli a konali.
Zlepšovať je možné aj v tejto oblasti ešte veľa vecí - spomeniem len dostatok jednotlivých kontajnerov, ich pravidelný odvoz a osveta, aby ľudia ekologicky mysleli a konali.
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
chválitebná
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
výborná Nevím zda žiji v lokaliktě, která odpad separuje vice než jinde, ale v mém okolí vidím velmi pečlivé třídění odpadu.
Nevím zda žiji v lokaliktě, která odpad separuje vice než jinde, ale v mém okolí vidím velmi pečlivé třídění odpadu.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
chválitebná Úroveň separácie v spoločnosti sa za posledných 5 rokov určite zvýšila. Osveta v médiách a tiež prístup a pomoc samosprávy robia svoje, ľudia si na separáciu odpadov pomaly zvykajú. Problémom môže zostávať ešte jej kvalita, to znamená ktorý odpad ako separovať. Ale časom sa zvýši aj kvalita separácie.
Úroveň separácie v spoločnosti sa za posledných 5 rokov určite zvýšila. Osveta v médiách a tiež prístup a pomoc samosprávy robia svoje, ľudia si na separáciu odpadov pomaly zvykajú. Problémom môže zostávať ešte jej kvalita, to znamená ktorý odpad ako separovať. Ale časom sa zvýši aj kvalita separácie.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
nedostatočná Je to strašné. Nieje problém nájsť aj bicykel medzi papierom. Najhorším zistením je, že to robia ľudia okolo Vás teda všetcí tí, ktorí chcú lepšie žiť. Separácia je aj o intelekte spoločnosti.
Je to strašné. Nieje problém nájsť aj bicykel medzi papierom. Najhorším zistením je, že to robia ľudia okolo Vás teda všetcí tí, ktorí chcú lepšie žiť. Separácia je aj o intelekte spoločnosti.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní