Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Pocítili ste vo svojom podnikaní alebo osobnom živote pozitívne účinky regulácie EÚ? EÚ najnovšie plánuje opäť regulovať výkon malých domácich spotrebičov s cieľom úspory energie

  1. rozhodne áno 10 %
  2. skôr áno 25 %
  3. skôr nie 33 %
  4. rozhodne nie 20 %
  5. neviem, nevyjadrujem sa, iné 12 %


Uzávierka hlasovania: 30.05.2016. Počet respondentov: 103.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
skôr áno Dúfam, že sa čoskoro dožijeme toho, že nás naši mobilní operátori prestanú zdierať za hovory a hlavne dáta v zahraničí.
Dúfam, že sa čoskoro dožijeme toho, že nás naši mobilní operátori prestanú zdierať za hovory a hlavne dáta v zahraničí.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
rozhodne áno
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
rozhodne áno
Zaťko Andrej Zaťko
generálny riaditeľ
Poštová banka
skôr áno Napríklad Cieľ „20-20-20“ ako súbor opatrení, ktorým sa EÚ zaviazala k zníženiu emisií skleníkových plynov, k zvýšeniu podielu energie z obnoviteľných zdrojov a k zvýšeniu energetickej účinnosti o 20 % do roku 2020 hodnotím ako pozitívnu iniciatívu. V tejto oblasti už badať aj prvé pozitívne výsledky, napríklad keď sa pozrieme len na Slovensko, mnoho bytových domov je zateplených s cieľom úspory energií na vykurovanie, mnoho firiem, ale aj fyzických osôb pristupuje k využitiu solárnych panelov či slnečných kolektorov.
Napríklad Cieľ „20-20-20“ ako súbor opatrení, ktorým sa EÚ zaviazala k zníženiu emisií skleníkových plynov, k zvýšeniu podielu energie z obnoviteľných zdrojov a k zvýšeniu energetickej účinnosti o 20 % do roku 2020 hodnotím ako pozitívnu iniciatívu. V tejto oblasti už badať aj prvé pozitívne výsledky, napríklad keď sa pozrieme len na Slovensko, mnoho bytových domov je zateplených s cieľom úspory energií na vykurovanie, mnoho firiem, ale aj fyzických osôb pristupuje k využitiu solárnych panelov či slnečných kolektorov.
Hozlár Andrej Hozlár
výkonný riaditeľ
DHL Parcel Slovensko
rozhodne nie Bohužiaľ je ťažké nájsť nejaké regulácie EÚ, kotré by vôbec priniesli pozitívny účinok. Zvyčajne sú prezentované ako nástroj pre ochranu zákazníkov, v skutočnosti však vo väčšej či menšej miere len obmedzujú slobodu zákazníkov.
Bohužiaľ je ťažké nájsť nejaké regulácie EÚ, kotré by vôbec priniesli pozitívny účinok. Zvyčajne sú prezentované ako nástroj pre ochranu zákazníkov, v skutočnosti však vo väčšej či menšej miere len obmedzujú slobodu zákazníkov.
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr nie
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
skôr áno Príkladom pozitívneho účinku regulácii EÚ je zrušenie roamingových poplatkov pri telefonovaní. To zrejme pocítil každý z nás. Bohužiaľ, medializované sú skôr regulácie, ktoré vyvolávajú úsmev - napríklad regulácia veľkosti a tvaru 26 druhov ovocia a zeleniny na pultoch obchodov v EÚ .Regulácia bola neskôr zmiernená , v pamäti však zostal zákaz predaja krivých uhoriek.
Príkladom pozitívneho účinku regulácii EÚ je zrušenie roamingových poplatkov pri telefonovaní. To zrejme pocítil každý z nás. Bohužiaľ, medializované sú skôr regulácie, ktoré vyvolávajú úsmev - napríklad regulácia veľkosti a tvaru 26 druhov ovocia a zeleniny na pultoch obchodov v EÚ .Regulácia bola neskôr zmiernená , v pamäti však zostal zákaz predaja krivých uhoriek.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
neviem, nevyjadrujem sa, iné
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Regulácia výkonu malých domácich spotrebičov patrí do kategórie návrhov EÚ, ktoré tak akurát ľuďom dvíhajú tlak!
Regulácia výkonu malých domácich spotrebičov patrí do kategórie návrhov EÚ, ktoré tak akurát ľuďom dvíhajú tlak!
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
neviem, nevyjadrujem sa, iné Mám rada slobodu v rozhodovaní, či už v profesionálnom alebo osobnom živote. A robím všetko preto, aby ma nič a nikto nereguloval, ani EÚ.
Mám rada slobodu v rozhodovaní, či už v profesionálnom alebo osobnom živote. A robím všetko preto, aby ma nič a nikto nereguloval, ani EÚ.
Kellerová Eva Kellerová
vedecký pracovník
skôr nie
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne áno EU opatrenia majú zbytočne predpojatú negatívnu karmu medzi SR obyvateľmi. Napríklad reflexné obrysy kamiónov je užitočné opatrenie, ktoré mi chráni život pri jazde za tmy.
EU opatrenia majú zbytočne predpojatú negatívnu karmu medzi SR obyvateľmi. Napríklad reflexné obrysy kamiónov je užitočné opatrenie, ktoré mi chráni život pri jazde za tmy.
Jantoška František Jantoška
riaditeľ
Schunk Intec, s.r.o., Nitra
neviem, nevyjadrujem sa, iné
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
skôr nie
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
rozhodne nie Uradnici EU neboli,nie su a ani nebudu skusenejsi,lepsi a zodpovednejsi ako akcionari a manazeri firiem.Potrebuju dokazovat len svoju opodstatnenost ,dolezitost a nenahraditelnost.Pritom ziju z dani nas vsetkych.
Uradnici EU neboli,nie su a ani nebudu skusenejsi,lepsi a zodpovednejsi ako akcionari a manazeri firiem.Potrebuju dokazovat len svoju opodstatnenost ,dolezitost a nenahraditelnost.Pritom ziju z dani nas vsetkych.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
skôr áno ...ak má EU fungovať a byť relevantným partnerom pre USA, Čínu a RUSKO, musí svoj priestor organizovať, teda regulovať. Sloboda jedincov aj krajín je len v poznanej a prijatej nevyhnutnosti.
...ak má EU fungovať a byť relevantným partnerom pre USA, Čínu a RUSKO, musí svoj priestor organizovať, teda regulovať. Sloboda jedincov aj krajín je len v poznanej a prijatej nevyhnutnosti.
Harant Ivan Harant
konateľ
MIP, s.r.o.
skôr nie
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
rozhodne nie
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
rozhodne nie
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
skôr nie Možno som si tie pozitívne účinky iba neuvedomil, ale vo veľa prípadoch takéto regulácie krivia podnikateľské prostredie, prinášajú byrokraciu a pocit, že EÚ poslanci žijú veľmi ďaleko a izolovane od európskej reality.
Možno som si tie pozitívne účinky iba neuvedomil, ale vo veľa prípadoch takéto regulácie krivia podnikateľské prostredie, prinášajú byrokraciu a pocit, že EÚ poslanci žijú veľmi ďaleko a izolovane od európskej reality.
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
rozhodne nie Nie je správne keď absentuje odborné riadenie pri dôležitých témach, a hľadajú sa "prínosy" v tých menej podstatných, pričom aj tento "prínos" je minimálne pochybný (napr. výkon vs. dĺžka ohrevu vody). Takáto EU nemá vážnosť ani serióznosť, a nič na tom nezmení ani skutočnosť že zaplatí milióny Eur (znova z našich daní) na sebapropagáciu.
Nie je správne keď absentuje odborné riadenie pri dôležitých témach, a hľadajú sa "prínosy" v tých menej podstatných, pričom aj tento "prínos" je minimálne pochybný (napr. výkon vs. dĺžka ohrevu vody). Takáto EU nemá vážnosť ani serióznosť, a nič na tom nezmení ani skutočnosť že zaplatí milióny Eur (znova z našich daní) na sebapropagáciu.
Koudela Jiří Koudela
riaditeľ predaja
Slovakia Energy, s.r.o., Bratialava
rozhodne áno Regulácia EÚ sa v niektorých prípadoch zdá nezmyselná, často však len na prvý pohľad. Napríklad až obmedzenie príkonu klasických žiaroviek donútilo mnohé domácnosti ich vymeniť za úsporné alebo LED svietidlá. Počiatočná investícia je síce vyššia, ale vďaka úspore energie a dlhšej životnosti sa mnohonásobne vráti. Dnes máme technológie, ktoré sú úspornejšie a ohľaduplnejšie k životnému prostrediu, len občas je nutné dať „podnet“ k ich využívaniu.
Regulácia EÚ sa v niektorých prípadoch zdá nezmyselná, často však len na prvý pohľad. Napríklad až obmedzenie príkonu klasických žiaroviek donútilo mnohé domácnosti ich vymeniť za úsporné alebo LED svietidlá. Počiatočná investícia je síce vyššia, ale vďaka úspore energie a dlhšej životnosti sa mnohonásobne vráti. Dnes máme technológie, ktoré sú úspornejšie a ohľaduplnejšie k životnému prostrediu, len občas je nutné dať „podnet“ k ich využívaniu.
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
skôr áno
Hajko Jozef Hajko
analytik
skôr áno
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
skôr áno Napríklad strašíme syna, keď nechce ísť spať, že si preňho príde vysoký komisár. Alebo doma využívame povolené kvóty pri plnení manželských povinností. V neposlednom rade je skvelé vedieť, že aj keď sú skoro všetky krajiny EÚ ekonomicky vzaté zrelé na konkurz, už dnes vieme, s akým motorom budú môcť v centrách miest jazdiť autá v roku 2050... Ak by som mal hovoriť vážne, tak určite vďaka EÚ vzniklo plno pozitívnych vecí - a niektoré pozitívne veci vznikajú našťastie aj napriek EÚ. Osobne som stále šťastný, že sme sa z "čiernej diery v strede Európy" dostali až medzi civilizované krajiny, od ktorých sa stále máme čo učiť.
Napríklad strašíme syna, keď nechce ísť spať, že si preňho príde vysoký komisár. Alebo doma využívame povolené kvóty pri plnení manželských povinností. V neposlednom rade je skvelé vedieť, že aj keď sú skoro všetky krajiny EÚ ekonomicky vzaté zrelé na konkurz, už dnes vieme, s akým motorom budú môcť v centrách miest jazdiť autá v roku 2050... Ak by som mal hovoriť vážne, tak určite vďaka EÚ vzniklo plno pozitívnych vecí - a niektoré pozitívne veci vznikajú našťastie aj napriek EÚ. Osobne som stále šťastný, že sme sa z "čiernej diery v strede Európy" dostali až medzi civilizované krajiny, od ktorých sa stále máme čo učiť.
Suchánek Juraj Suchánek
výkonný riaditeľ
Inštitút urbánneho rozvoja
skôr nie
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
neviem, nevyjadrujem sa, iné Špeciálne ľudia zo strednej Európy, ktorí si svoje odžili v silne „regulovanej“ spoločnosti, sú na akékoľvek regulácie mimoriadne citliví a berú ich ako obmedzovanie slobôd. Preto sa akýkoľvek podobný zásah v našich končinách premieňa na antireklamu EÚ.
Špeciálne ľudia zo strednej Európy, ktorí si svoje odžili v silne „regulovanej“ spoločnosti, sú na akékoľvek regulácie mimoriadne citliví a berú ich ako obmedzovanie slobôd. Preto sa akýkoľvek podobný zásah v našich končinách premieňa na antireklamu EÚ.
Topolová Karolína Topolová
generálna riaditeľka
AAA Auto, a.s.
rozhodne nie Skôr som zažila negatívne účinky, keď bolo treba kvôli vstupu do EÚ odbúrať obmedzenia na dovoz ojazdených áut starších ako osem rokov zo zemí EÚ. Toto opatrenie viedlo k zostarnutiu vozového parku v Českej i Slovenskej republike. Obe krajiny sa kvôli tomu stali veľkým odbytiskom nekvalitných áut na konci životnosti, ich dovoz je navyše spojený s rôznymi druhmi kriminality.
Skôr som zažila negatívne účinky, keď bolo treba kvôli vstupu do EÚ odbúrať obmedzenia na dovoz ojazdených áut starších ako osem rokov zo zemí EÚ. Toto opatrenie viedlo k zostarnutiu vozového parku v Českej i Slovenskej republike. Obe krajiny sa kvôli tomu stali veľkým odbytiskom nekvalitných áut na konci životnosti, ich dovoz je navyše spojený s rôznymi druhmi kriminality.
Kováčik Ľubomír Kováčik
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
ČSOB stavebná sporiteľňa
skôr nie
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
skôr nie
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
rozhodne nie Nie nepocítil som a priznám sa , že niekedy som na rozpakoch , keď čítam , čím sa európsky parlament zaoberá . Myšlienky sú aj dobré ( zjednotenie nabíjačiek na mobily , zníženie nákladov na roaming ) a sú aj také , ktoré vyvolávajú úsmev na tvári . Je to asi dané tým , že pôsobenie v orgánoch láka skôr menej viditeľných a prierazných politikov a tí nedokážu do týchto orgánov vniesť menej byrokracie , viac pragmatizmu a hlavne mať "lepší ťah na bránu " . Z toho pramení aj narastajúci euroskepticizmus.
Nie nepocítil som a priznám sa , že niekedy som na rozpakoch , keď čítam , čím sa európsky parlament zaoberá . Myšlienky sú aj dobré ( zjednotenie nabíjačiek na mobily , zníženie nákladov na roaming ) a sú aj také , ktoré vyvolávajú úsmev na tvári . Je to asi dané tým , že pôsobenie v orgánoch láka skôr menej viditeľných a prierazných politikov a tí nedokážu do týchto orgánov vniesť menej byrokracie , viac pragmatizmu a hlavne mať "lepší ťah na bránu " . Z toho pramení aj narastajúci euroskepticizmus.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
rozhodne nie
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
neviem, nevyjadrujem sa, iné su aj pozitivne ale ja negativne. Tak ako zivot. Neda sa vsteko regulovat a preto vznikajua aj pardoxne situacie a namisto pozitvneho efktu je vidite negativny. Vid mliekari na slovensku. Aky negativne dopad ma na nich regulativa EU.
su aj pozitivne ale ja negativne. Tak ako zivot. Neda sa vsteko regulovat a preto vznikajua aj pardoxne situacie a namisto pozitvneho efktu je vidite negativny. Vid mliekari na slovensku. Aky negativne dopad ma na nich regulativa EU.
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
skôr áno
Matušovič Marian Matušovič
predseda predstavenstva
VÚB Asset Management, správ. spol., a.s.
skôr nie
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
skôr nie
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
skôr nie Regulácia výkonu vysávačov alebo žiaroviek, podoby krabičiek od cigariet, či poplatkov za roaming, to sú naozaj "životne dôležité" veci. Ale regulovať prílev utečencov, to ide akosi ťažšie.
Regulácia výkonu vysávačov alebo žiaroviek, podoby krabičiek od cigariet, či poplatkov za roaming, to sú naozaj "životne dôležité" veci. Ale regulovať prílev utečencov, to ide akosi ťažšie.
Ondko Martin Ondko
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Magna Energia, a.s.
rozhodne áno Smutné je, že na národnej regulácii je EÚ označovaná aj ako pôvodca ešte väčších blbostí. V duchu Štepkovho: "To nie my, to tie ku-vy ho-e".
Smutné je, že na národnej regulácii je EÚ označovaná aj ako pôvodca ešte väčších blbostí. V duchu Štepkovho: "To nie my, to tie ku-vy ho-e".
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
rozhodne áno Jednotné microUSB nabíjačky, platby prevody do 24h a za cenu domácej platby, roamingove sadzby, a ďalšie
Jednotné microUSB nabíjačky, platby prevody do 24h a za cenu domácej platby, roamingove sadzby, a ďalšie
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
skôr áno
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
skôr áno
Dobron Martin Dobron
Regional Sales Coordinator
BASF
skôr áno Pozitiva vidim najma v zosuladeni legislativnych nariadeni a ich platnost v ramci EU (napr. technicke normy, chemicka legislativa) co pozitivne ovplyvnuje cinnost dodavatelov v ramci EU. Regulacia vykonu domacich spotrebicov by mi neprekazala za predpokladu ze sa funkcnost spotrebica nezmeni. V ramcidownsizingoveho trendu by to mohlo vyhovovat aj vyrobcom.
Pozitiva vidim najma v zosuladeni legislativnych nariadeni a ich platnost v ramci EU (napr. technicke normy, chemicka legislativa) co pozitivne ovplyvnuje cinnost dodavatelov v ramci EU. Regulacia vykonu domacich spotrebicov by mi neprekazala za predpokladu ze sa funkcnost spotrebica nezmeni. V ramcidownsizingoveho trendu by to mohlo vyhovovat aj vyrobcom.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
rozhodne nie Chvalabohu zdravotníctvo je zatiaľ len koordinované, nie priamo regulované.
Chvalabohu zdravotníctvo je zatiaľ len koordinované, nie priamo regulované.
Kalmanová Martina Kalmanová
konateľka
Snico
rozhodne nie Regulácia EU je príťažou, nezmyselné pravidlá, ktoré nič neriešia, práve naopak, komplikujú prácu a výrobu. Napríklad: zákaz uvádzania na etikete, že výrobok neobsahuje lepok...lebo ho vraj neobsahuje prirodzene. Výmaz danej informácie z etikety viedol k tomu, že nás zákazníci obviňujú zo zmeny receptúry, že to lepok zrazu obsahuje, nespočetné otázky zákazníkov, niekedy anonymne, že sa nevieme brániť a vysvetliť tento krok.
Regulácia EU je príťažou, nezmyselné pravidlá, ktoré nič neriešia, práve naopak, komplikujú prácu a výrobu. Napríklad: zákaz uvádzania na etikete, že výrobok neobsahuje lepok...lebo ho vraj neobsahuje prirodzene. Výmaz danej informácie z etikety viedol k tomu, že nás zákazníci obviňujú zo zmeny receptúry, že to lepok zrazu obsahuje, nespočetné otázky zákazníkov, niekedy anonymne, že sa nevieme brániť a vysvetliť tento krok.
Sučanský Michal Sučanský
konateľ
Marketinger, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
skôr nie
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
skôr nie
Michalík Milan Michalík
obchodný riaditeľ
International BEZ Group
skôr áno
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
skôr nie
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
skôr áno Táto téma je často zneužívaná a vulgarizovaná, no treba si uvedomiť, že napr. sprísňovanie limitov CO2 pre vozidlá, či zvyšovanie podielu alternatívnych zdrojov v energetike a pod. sú výsledkom práve regulácií EÚ.
Táto téma je často zneužívaná a vulgarizovaná, no treba si uvedomiť, že napr. sprísňovanie limitov CO2 pre vozidlá, či zvyšovanie podielu alternatívnych zdrojov v energetike a pod. sú výsledkom práve regulácií EÚ.
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
rozhodne nie
Uličný Miroslav Uličný
1. podpredseda predstavenstva
Tatra banka, a.s
skôr nie
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
neviem, nevyjadrujem sa, iné
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HBE Bratislava
rozhodne nie
Petráš Patrik Petráš
prezident
Asociácia personálnych agentúr Slovenska
skôr áno
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
skôr áno
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Poláček Pavol Poláček
advokát a konateľ
Semančín Poláček, s.r.o.
skôr áno
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr nie Mierne povedané, zdá sa mi že niektoré regulácie EÚ sú prehnané. Akoby EÚ len potrebovala ukázať, že je tu a má vplyv. Myslím si, že EÚ má iné, podstatne vážnejšie problémy, ktoré rieši príliš váhavo.
Mierne povedané, zdá sa mi že niektoré regulácie EÚ sú prehnané. Akoby EÚ len potrebovala ukázať, že je tu a má vplyv. Myslím si, že EÚ má iné, podstatne vážnejšie problémy, ktoré rieši príliš váhavo.
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
skôr áno ... avsak problem akejkolvek regulacie v sucasnosti je jej pomalost, a s tym spojena neefektivnost. Ocakavam, ze v case pripadneho prijatia predmetnej regulacie uz niektore spotrebice ani nebudu existovat, cim sa minie ucinku. Z pohladu spotrebitela tak excesivna regulacia neplni ucel, z pohladu biznisu moze paradoxne pomoct nastartovat inovacie.
... avsak problem akejkolvek regulacie v sucasnosti je jej pomalost, a s tym spojena neefektivnost. Ocakavam, ze v case pripadneho prijatia predmetnej regulacie uz niektore spotrebice ani nebudu existovat, cim sa minie ucinku. Z pohladu spotrebitela tak excesivna regulacia neplni ucel, z pohladu biznisu moze paradoxne pomoct nastartovat inovacie.
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
skôr áno Považujem to za krok vytvárajúci vzťah k životnému prostrediu.
Považujem to za krok vytvárajúci vzťah k životnému prostrediu.
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr nie
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
skôr nie
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr nie
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
skôr nie
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
skôr nie
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
rozhodne áno To, že sa vôbec pýtame túto otázku je voči EÚ, aj napriek jej byrokratickému charakteru a administratívnym nezmyslom (teraz ma rozčúlil "nápad" kvót pre Netflix) hrozne nespravodlivá a znamená, že jej pozitívny vplyv berieme akosi automaticky a nedokážeme ho doceniť. Každý z nás denne pociťuje pozitíve účinky regulácie EÚ - od voľného pohybu tovaru a osôb, cez Euro a aj to, že politici pri voľbe tém nemôžu "uletieť", ale musia dodržiavať určité rámce.
To, že sa vôbec pýtame túto otázku je voči EÚ, aj napriek jej byrokratickému charakteru a administratívnym nezmyslom (teraz ma rozčúlil "nápad" kvót pre Netflix) hrozne nespravodlivá a znamená, že jej pozitívny vplyv berieme akosi automaticky a nedokážeme ho doceniť. Každý z nás denne pociťuje pozitíve účinky regulácie EÚ - od voľného pohybu tovaru a osôb, cez Euro a aj to, že politici pri voľbe tém nemôžu "uletieť", ale musia dodržiavať určité rámce.
Leitman Radovan Leitman
konateľ
Apertum Consulting, Apertum Estate, Levice
skôr nie
Flimel Richard Flimel
predseda predstavenstva
JOJ Media House
skôr áno
Kopál Róbert Kopál
riaditeľ
AOCP
skôr nie Tak v podnikaní ako aj v osobnom živote pocitujem roky skôr výrazne negatívne účinky regulácie zo strany EÚ. Mám za to že EÚ svojou prehnanou snahou v oblasti regulácie viac škodí ako pomáha.
Tak v podnikaní ako aj v osobnom živote pocitujem roky skôr výrazne negatívne účinky regulácie zo strany EÚ. Mám za to že EÚ svojou prehnanou snahou v oblasti regulácie viac škodí ako pomáha.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
rozhodne nie
Vlček Roman Vlček
predseda predstavenstva
Slovenská Asociácia správcovských spoločností
neviem, nevyjadrujem sa, iné
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
neviem, nevyjadrujem sa, iné
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
skôr áno
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
skôr nie
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
skôr nie
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
skôr áno Aj keď regulácia a štandardizácia zo strany EÚ má niekedy až prekvapivé rozmery a podoby. Ale verím, že sa veľký byrokratický a regulačný EÚ aparát podarí udržať v prospešnej rovine - tak pre trh, ako aj pre koncových spotrebiteľov.
Aj keď regulácia a štandardizácia zo strany EÚ má niekedy až prekvapivé rozmery a podoby. Ale verím, že sa veľký byrokratický a regulačný EÚ aparát podarí udržať v prospešnej rovine - tak pre trh, ako aj pre koncových spotrebiteľov.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
neviem, nevyjadrujem sa, iné Kazda regulacia obmedzuje slobodu. Regulacia na racionalne-pragmatickych zasadach umoznuje ale slobode zit, prezit a tvorit. EU je zial prilis zregulovana mnohymi nezmyselnymi, protichodnymi zavazkami, do buducnosti s nepredstavitelne negativnym dosahom na podnikanie i sukromne zivoty jej obyvatelov.
Kazda regulacia obmedzuje slobodu. Regulacia na racionalne-pragmatickych zasadach umoznuje ale slobode zit, prezit a tvorit. EU je zial prilis zregulovana mnohymi nezmyselnymi, protichodnymi zavazkami, do buducnosti s nepredstavitelne negativnym dosahom na podnikanie i sukromne zivoty jej obyvatelov.
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
rozhodne nie Nebol som proti vstupu do EU a vyjadril som sa už v minulosti v TRENDE jednoznačne. EU sa dá prirovnať s veľkým podnikovým konglomerátom, kde musia platiť kompetenčné pravidlá. Sotva kto ale prejaví spokojnosť, ak vedenie dcérskych zložiek dostáva iba príkazy a narúša tak kompetencie samostatných, ale často aj podriadených zložiek. 9 zachovaní národnej identity a kultúrnej suverenity nehovoriac.
Nebol som proti vstupu do EU a vyjadril som sa už v minulosti v TRENDE jednoznačne. EU sa dá prirovnať s veľkým podnikovým konglomerátom, kde musia platiť kompetenčné pravidlá. Sotva kto ale prejaví spokojnosť, ak vedenie dcérskych zložiek dostáva iba príkazy a narúša tak kompetencie samostatných, ale často aj podriadených zložiek. 9 zachovaní národnej identity a kultúrnej suverenity nehovoriac.
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
rozhodne áno Preregulovanosť EÚ je z veľkej časti mýtus, šírený najmä ľuďmi ktorí nepoznajú čaro slovenskej vyhlášky. V mojej praxi sa pravidelne stretávam s tým, že nebyť základných pravidiel EÚ (pripravených oveľa poctivejšie a dôslednejšie ako tie naše) a inštitúcií EÚ, tak slovenskému podnikateľovi zostane už len tá lampáreň.
Preregulovanosť EÚ je z veľkej časti mýtus, šírený najmä ľuďmi ktorí nepoznajú čaro slovenskej vyhlášky. V mojej praxi sa pravidelne stretávam s tým, že nebyť základných pravidiel EÚ (pripravených oveľa poctivejšie a dôslednejšie ako tie naše) a inštitúcií EÚ, tak slovenskému podnikateľovi zostane už len tá lampáreň.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
skôr nie Pozitivní myšlenka společného trhu, tedy volného pohybu osob, zboží a služeb, se bohužel zvrhla v byrokratickou mašinérii produkující zbytečné regulace. Přestože se uričtě najdou I pozitiva, je v záplavě nesmyslných negativních regulí těžké si něco pozitivního vybavit.
Pozitivní myšlenka společného trhu, tedy volného pohybu osob, zboží a služeb, se bohužel zvrhla v byrokratickou mašinérii produkující zbytečné regulace. Přestože se uričtě najdou I pozitiva, je v záplavě nesmyslných negativních regulí těžké si něco pozitivního vybavit.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
neviem, nevyjadrujem sa, iné
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
skôr nie Asi nie som sám, kto prehnané regulácie zo strany Európskej únie vníma skôr negatívne a často schizofrenicky. Veď k čomu inému ako k schizofrénii sa blíži napríklad výraznými finančnými prostriedkami z európskych prostriedkov podporované regulovanie fajčenia na jednej strane a na druhej strane paralelné podporovanie pestovania tabaku štedrými dotáciami? A pritom našli by sme aj pozitívne prípady regulácie, ako napríklad v prípade regulovania internetu so snahou chrániť mladých. Ale inflácia rôznych, vo veľkej miere smutno-smiešnych pokusov zvyšuje riziko, že ani tie pozitívne verejnosť nakoniec neocení.
Asi nie som sám, kto prehnané regulácie zo strany Európskej únie vníma skôr negatívne a často schizofrenicky. Veď k čomu inému ako k schizofrénii sa blíži napríklad výraznými finančnými prostriedkami z európskych prostriedkov podporované regulovanie fajčenia na jednej strane a na druhej strane paralelné podporovanie pestovania tabaku štedrými dotáciami? A pritom našli by sme aj pozitívne prípady regulácie, ako napríklad v prípade regulovania internetu so snahou chrániť mladých. Ale inflácia rôznych, vo veľkej miere smutno-smiešnych pokusov zvyšuje riziko, že ani tie pozitívne verejnosť nakoniec neocení.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
skôr nie Prudko rozmýšľam no nedarí sa mi nič vypátrať. Pôvodné žiarovky už vyhoreli a máme len drahé ledkové a ortuťový teplomer sa rozbil, teda presné meranie skončilo. Neviem prísť na nejaký príklad. Ale som optimista a už teraz sa teším na vysávač na tuškové baterky. Konečne bude v dome ticho.
Prudko rozmýšľam no nedarí sa mi nič vypátrať. Pôvodné žiarovky už vyhoreli a máme len drahé ledkové a ortuťový teplomer sa rozbil, teda presné meranie skončilo. Neviem prísť na nejaký príklad. Ale som optimista a už teraz sa teším na vysávač na tuškové baterky. Konečne bude v dome ticho.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní