Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Vystúpi podľa vás Veľká Británia z Európskej únie?

  1. áno 18 %
  2. nie 60 %
  3. neviem / nevyjadrujem sa / iné 22 %


Uzávierka hlasovania: 20.06.2016. Počet respondentov: 127.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
nie
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
nie Verím, že racionálne argumenty zavážia a zostanú v EU.
Verím, že racionálne argumenty zavážia a zostanú v EU.
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
nie
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné ostáva veriť, že sa Briti dokázali zorientovať vo všetkých im ponúkaných pre a proti a rozhodnú sami ...
ostáva veriť, že sa Briti dokázali zorientovať vo všetkých im ponúkaných pre a proti a rozhodnú sami ...
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
áno Ako to teraz vyzerá zrejme vystúpi. To je žiaľ zlé. Prínosom však môže byť to, že vystúpenie pomôže ostatným v EU sa viac zomknúť, vidiac na Veľkej Británii negatívne dopady vystúpenia. A tie sa podľa mňa určite dostavia.
Ako to teraz vyzerá zrejme vystúpi. To je žiaľ zlé. Prínosom však môže byť to, že vystúpenie pomôže ostatným v EU sa viac zomknúť, vidiac na Veľkej Británii negatívne dopady vystúpenia. A tie sa podľa mňa určite dostavia.
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
nie
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
nie Nie, ale pevne verím, že skutočnosť, že sa o vystúpení hlasuje, vyburcuje politikov k reformám potrebným pre úspešnú budúcnosť Únie.
Nie, ale pevne verím, že skutočnosť, že sa o vystúpení hlasuje, vyburcuje politikov k reformám potrebným pre úspešnú budúcnosť Únie.
Benedek Bohuslav Benedek
predseda predstavenstva
PARTNERS GROUP SK
nie
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
nie Dúfam, že zavážia výhody nad nevýhodami členstva v EÚ. Bez ohľadu na výsledok je zlé , že sa referendum vôbec koná. Môže spustiť ďalšie referendá v členských krajinách, čo by urobilo z EÚ autobus, do ktorého sa nastupuje a vystupuje a rozdeliť domáce politické strany a obyvateľstvo / aj rodiny vo vnútri / na dva zásadne názorovo odlišné tábory.
Dúfam, že zavážia výhody nad nevýhodami členstva v EÚ. Bez ohľadu na výsledok je zlé , že sa referendum vôbec koná. Môže spustiť ďalšie referendá v členských krajinách, čo by urobilo z EÚ autobus, do ktorého sa nastupuje a vystupuje a rozdeliť domáce politické strany a obyvateľstvo / aj rodiny vo vnútri / na dva zásadne názorovo odlišné tábory.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
nie
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
nie
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
nie
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
nie
Kohútiková Elena Kohútiková
členka predstavenstva
VÚB, a.s.
nie Dôverujem "európskemu" rozhodnutiu obyvateľov Veľkej Británie. Verím, že pri posudzovaní plusov a mínusov členstva v Európskej únii sa ich ruka pri hlasovaní prikloní k plusom. Profitovala by z toho aj Európska únia, ale so prevedčená, že aj Veľká Británia. Problémy treba riešiť, iba vtedy môže byť Európa silnejšia.
Dôverujem "európskemu" rozhodnutiu obyvateľov Veľkej Británie. Verím, že pri posudzovaní plusov a mínusov členstva v Európskej únii sa ich ruka pri hlasovaní prikloní k plusom. Profitovala by z toho aj Európska únia, ale so prevedčená, že aj Veľká Británia. Problémy treba riešiť, iba vtedy môže byť Európa silnejšia.
Vítek Filip Vítek
CRM director
Mediworx software solutions, a.s.
nie Britský biznis má enormný záujem zostať. Verím, že vystupňujú svoje aktivity, aby strhli verejnú mienku na svoju stranu.
Britský biznis má enormný záujem zostať. Verím, že vystupňujú svoje aktivity, aby strhli verejnú mienku na svoju stranu.
Czirák Gabriel Czirák
konateľ
Marketinger, s.r.o., Bratislava
nie Pevne verím, že sa tak nestane. Množstvo firiem, ale aj obyčajných ľudí je naviazaných na fakt, že Spojené Kráľovstvo je súčasťou EÚ. Navyše, takýto akt by mohol byť vnímaný ako precedens a stal by sa vodou na mlyn euroskeptikov a extrémistických politických hnutí.
Pevne verím, že sa tak nestane. Množstvo firiem, ale aj obyčajných ľudí je naviazaných na fakt, že Spojené Kráľovstvo je súčasťou EÚ. Navyše, takýto akt by mohol byť vnímaný ako precedens a stal by sa vodou na mlyn euroskeptikov a extrémistických politických hnutí.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
nie
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Netrúfam si odhadnúť ako to dopadne, výsledok bude ale určite veľmi tesný. Leave je pre Britov rozumnejšia a menej riziková možnosť. 5 najväčšia ekonomika, ktorej rečou hovorí biznis, a ktorej právo sa používa v medzinárodnom biznise, s väzbami na Commonwealth, obrovským soft kapitálom, vlastnou menou a hrdosťou navyše s pasívnou obchodnou bilanciou voči EU nemá čo stratiť. Mitigujú viaceré riziká, ktorým budu vďaka ľahšej flexibilite čeliť, Briti sa vedia oprieť o kvalitnejšie inštitúty vlastného štátu, ako sú eurokomisári a eurobyrokrati. Ich hlas vo svete bude znieť hlasnejšie ako nezávislých.
Netrúfam si odhadnúť ako to dopadne, výsledok bude ale určite veľmi tesný. Leave je pre Britov rozumnejšia a menej riziková možnosť. 5 najväčšia ekonomika, ktorej rečou hovorí biznis, a ktorej právo sa používa v medzinárodnom biznise, s väzbami na Commonwealth, obrovským soft kapitálom, vlastnou menou a hrdosťou navyše s pasívnou obchodnou bilanciou voči EU nemá čo stratiť. Mitigujú viaceré riziká, ktorým budu vďaka ľahšej flexibilite čeliť, Briti sa vedia oprieť o kvalitnejšie inštitúty vlastného štátu, ako sú eurokomisári a eurobyrokrati. Ich hlas vo svete bude znieť hlasnejšie ako nezávislých.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Bola by to skoda .Vnimal by som to ako zaciatok konca EU.
Bola by to skoda .Vnimal by som to ako zaciatok konca EU.
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
áno
Sámel Ivan Sámel
generálny riaditeľ
SITA
áno Hlasovanie v prospech zotrvania je racionálnym rozhodnutím, podpora odchodu z únie je rozhodnutím na základe emócií. A s blížiacím sa referendom, žiaľbohu, dostávajú emócie čoraz väčšiu váhu. Odchod Británie z únie nevyrieši ani jeden z problémov, ktoré podporovatelia odchodu promujú ako hlavné témy, zato vygeneruje množstvo ďalších o.i. posilní odstredivé tendencie vo vnútri Británie.
Hlasovanie v prospech zotrvania je racionálnym rozhodnutím, podpora odchodu z únie je rozhodnutím na základe emócií. A s blížiacím sa referendom, žiaľbohu, dostávajú emócie čoraz väčšiu váhu. Odchod Británie z únie nevyrieši ani jeden z problémov, ktoré podporovatelia odchodu promujú ako hlavné témy, zato vygeneruje množstvo ďalších o.i. posilní odstredivé tendencie vo vnútri Británie.
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
nie
Harant Ivan Harant
konateľ
MIP, s.r.o.
nie
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
nie A keby aj vystúpila, spustí reformy, ktore EU zúžia iba na štáty, ktoré budú mať Euro a centrálnu fiskálnu politiku. Slovensko by malo do tejto skupiny patriť. A Ked Británia zostane,tento proces nezastaví a o 100 rokov sa k nemu pripojí.
A keby aj vystúpila, spustí reformy, ktore EU zúžia iba na štáty, ktoré budú mať Euro a centrálnu fiskálnu politiku. Slovensko by malo do tejto skupiny patriť. A Ked Británia zostane,tento proces nezastaví a o 100 rokov sa k nemu pripojí.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
nie Dufam, ze nie...aj ked vsetky indicie ukazuju, ze viac sa to priklana k vystupenie z EU
Dufam, ze nie...aj ked vsetky indicie ukazuju, ze viac sa to priklana k vystupenie z EU
Havelka Ján Havelka
CEO
GroupM Slovakia
áno REMAIN kampan ma racionalne argumenty s negativnou konotaciou dovodov preco ostat v EU. LEAVE je o emociach, hrdosti, nezavislosti, samostatnosti a strachu. Vzhladom k tomu ze racionalne argumenty sa v tejto kampani uspesne zrelativizovali, kampan s vacsim emocnym nabojom vyhra.
REMAIN kampan ma racionalne argumenty s negativnou konotaciou dovodov preco ostat v EU. LEAVE je o emociach, hrdosti, nezavislosti, samostatnosti a strachu. Vzhladom k tomu ze racionalne argumenty sa v tejto kampani uspesne zrelativizovali, kampan s vacsim emocnym nabojom vyhra.
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Zastrašování a výhrůžky představitelů EU směrem k Británii ukazují jejich rostoucí nervozitu. Případný Brexit by mohl být pro EU budíčkem, signalizujícím, že občané si nepřejí další omezování demokracie a osobních svobod ani budování centralistického reálného socialismu...
Zastrašování a výhrůžky představitelů EU směrem k Británii ukazují jejich rostoucí nervozitu. Případný Brexit by mohl být pro EU budíčkem, signalizujícím, že občané si nepřejí další omezování demokracie a osobních svobod ani budování centralistického reálného socialismu...
Halgašová Jarmila Halgašová
riaditeľka
Potravinárska komora Slovenska
nie Verím, že zdravý rozum zvíťazí.
Verím, že zdravý rozum zvíťazí.
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
nie Verím stále, že k tomu nedôjde a zároveň dúfam, že si orgány EU takéto snahy zoberú ako impulz k prehodnotení niektorých princípov fungovania únie.
Verím stále, že k tomu nedôjde a zároveň dúfam, že si orgány EU takéto snahy zoberú ako impulz k prehodnotení niektorých princípov fungovania únie.
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Koudela Jiří Koudela
riaditeľ predaja
Slovakia Energy, s.r.o., Bratialava
nie
Galdun Jozef Galdun
riaditeľ pobočky Žilina
Cofely
nie Boli by hlúpi!
Boli by hlúpi!
Bojčík Jozef Bojčík
konateľ
Medi Cool, s.r.o., Košice
nie
Hajko Jozef Hajko
člen Výkonnej rady
Podnikateľská aliancia Slovenska
nie
Uvíra Juraj Uvíra
Managing director
CK Victory travel
áno zial :(
zial :(
Máťuš Juraj Máťuš
obchodný riaditeľ
Unimedia, s.r.o., Bratislava
áno
Suchánek Juraj Suchánek
výkonný riaditeľ
Inštitút urbánneho rozvoja
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Neviem si to predstaviť, ale stali sa onakvejšie veci, ktoré som si nevedel predstaviť.
Neviem si to predstaviť, ale stali sa onakvejšie veci, ktoré som si nevedel predstaviť.
Sinay Juraj Sinay
prezident
Zväz automobilového priemyslu
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Som mierny pesimista napriek úporným snahám autorít v EÚ o zachovanie Británie v EÚ. Je už zrejme trochu neskoro zachraňovať imidž organizácie, ktorá dokáže vystupovať mimoriadne bezpohlavne s dôrazom na zákaz rýchlovarných kanvíc a žiaroviek.
Som mierny pesimista napriek úporným snahám autorít v EÚ o zachovanie Británie v EÚ. Je už zrejme trochu neskoro zachraňovať imidž organizácie, ktorá dokáže vystupovať mimoriadne bezpohlavne s dôrazom na zákaz rýchlovarných kanvíc a žiaroviek.
Soviar Ladislav Soviar
generálny riaditeľ
Finvia Group, s.r.o., Bratislava
nie
Kováčik Ľubomír Kováčik
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
ČSOB stavebná sporiteľňa
nie
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
nie Veľmi ťažká otázka , ale som presvedčený , že zdravý rozum zvíťazí a "Brexit" sa nebude konať . Dokonca aj keby referendum tesne prešlo , môžu sa Briti pokúsiť vyjednať lepšie a menej byrokratické fungovanie EU a takto vysvetliť mandát z referenda . Brusel bude veľmi ústretový .
Veľmi ťažká otázka , ale som presvedčený , že zdravý rozum zvíťazí a "Brexit" sa nebude konať . Dokonca aj keby referendum tesne prešlo , môžu sa Briti pokúsiť vyjednať lepšie a menej byrokratické fungovanie EU a takto vysvetliť mandát z referenda . Brusel bude veľmi ústretový .
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
nie
van der Hoek Marcel van der Hoek
generálny riaditeľ
ABB, s.r.o.
nie Vzhľadom na nedávne udalosti si myslím, že o niečo viac ľudí bude hlasovať za zotrvanie v únii.
Vzhľadom na nedávne udalosti si myslím, že o niečo viac ľudí bude hlasovať za zotrvanie v únii.
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
áno bohužiaľ si myslím, že áno.
bohužiaľ si myslím, že áno.
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
áno
Duban Marek Duban
CEO
Generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare
neviem / nevyjadrujem sa / iné To ci vystúpi alebo zostane rozhodnú posledné momenty pred referendom. Určite to ešte bude napínavé.
To ci vystúpi alebo zostane rozhodnú posledné momenty pred referendom. Určite to ešte bude napínavé.
Hurajová Mária Hurajová
členka Správnej rady
Nadácia Slovak American Foundation
nie
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
nie
Hlasný Marián Hlasný
Sales&Operational Manager
Xerox
nie V prípade, že by Briti v referende rozhodli o vystúpení svojej krajiny z EÚ, predpokladám, že takéto rozhodnutie môže spôsobiť reťazovú reakciu aj v iných krajinách. Únia by v tej podobe, ako ju dnes poznáme aj s ohľadom na voľný pohyb tovarov a služieb, utrpela. Z pohľadu štátneho rozpočtu sa totiž v prípade Británie môže zdať, že pôjde o úsporu, no tento efekt by bol krátkodobý. Z dlhodobého hľadiska by to malo mimoriadne negatívny dopad na podniky a podnikateľov - v rámci Británie i mimo nej.
V prípade, že by Briti v referende rozhodli o vystúpení svojej krajiny z EÚ, predpokladám, že takéto rozhodnutie môže spôsobiť reťazovú reakciu aj v iných krajinách. Únia by v tej podobe, ako ju dnes poznáme aj s ohľadom na voľný pohyb tovarov a služieb, utrpela. Z pohľadu štátneho rozpočtu sa totiž v prípade Británie môže zdať, že pôjde o úsporu, no tento efekt by bol krátkodobý. Z dlhodobého hľadiska by to malo mimoriadne negatívny dopad na podniky a podnikateľov - v rámci Británie i mimo nej.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Neviem, dúfam, že nie. Na Brexit už netrpezlivo čakajú iné štáty EÚ ako napríklad Holandsko alebo Dánsko, ktoré nechcú byť prvými čiernymi ovcami a odchod GB z EÚ by ich v tomto smerovaní mohol posmeliť. A to by nemuselo byť všetko. Island pre istotu svoju žiadosť už stiahol.
Neviem, dúfam, že nie. Na Brexit už netrpezlivo čakajú iné štáty EÚ ako napríklad Holandsko alebo Dánsko, ktoré nechcú byť prvými čiernymi ovcami a odchod GB z EÚ by ich v tomto smerovaní mohol posmeliť. A to by nemuselo byť všetko. Island pre istotu svoju žiadosť už stiahol.
Kopecký Marián Kopecký
Predseda predstavenstva
Allianz – Slovenská dôchodková správcovská spoločnosť, a.s., (Allianz SDSS)
neviem / nevyjadrujem sa / iné Podľa posledných prieskumov tesne vedie počet zástancov brexitu pred zástancami zotrvania v bloku. Rozhodujúce asi bude, ako sa napokon k hlasovaniu postavia tí respondenti, ktorí sú doposiaľ v štatistikách evidovaní ako nerozhodnutí. Či racionálne, alebo naopak, iracionálne, pod vplyvom mienkotvorcov, ktorých je každopádne viac na strane odchodu z EÚ.
Podľa posledných prieskumov tesne vedie počet zástancov brexitu pred zástancami zotrvania v bloku. Rozhodujúce asi bude, ako sa napokon k hlasovaniu postavia tí respondenti, ktorí sú doposiaľ v štatistikách evidovaní ako nerozhodnutí. Či racionálne, alebo naopak, iracionálne, pod vplyvom mienkotvorcov, ktorých je každopádne viac na strane odchodu z EÚ.
Hričovský Márius Hričovský
podpredseda predstavenstva
Stredoslovenská energetika, a.s.
áno Ak chceme zachranit Europsku uniu ako vzacnu hodnotu je potrebne vyslat silny aignal tak Bruselu ako aj politikom na cele clenskych krajin EU. Ten signal musi nastartovat opat fungovanie principu subsidiarity, respektovanie demokracie a nazoru obcanov clenskych ktajin EU, dostat na celo Europakej unie politikov ktori chapu co je to zodpovednost voci obcankm EU a zaviest princip zodpovednosti do fungovania Europskej komisie. Ak nedojde k Brwxitu, obavam sa o osud celej Unie a dwmokracie v nej. Zaroven apelujem na politikov, ktori strasia narusenim vztahov medzi EU a Velkou Britaniou aby spravili vsetko pre to aby sme zachovali nase vztahy na co najlepsej urovni. Je to v zaujme nas vsetkych.
Ak chceme zachranit Europsku uniu ako vzacnu hodnotu je potrebne vyslat silny aignal tak Bruselu ako aj politikom na cele clenskych krajin EU. Ten signal musi nastartovat opat fungovanie principu subsidiarity, respektovanie demokracie a nazoru obcanov clenskych ktajin EU, dostat na celo Europakej unie politikov ktori chapu co je to zodpovednost voci obcankm EU a zaviest princip zodpovednosti do fungovania Europskej komisie. Ak nedojde k Brwxitu, obavam sa o osud celej Unie a dwmokracie v nej. Zaroven apelujem na politikov, ktori strasia narusenim vztahov medzi EU a Velkou Britaniou aby spravili vsetko pre to aby sme zachovali nase vztahy na co najlepsej urovni. Je to v zaujme nas vsetkych.
Zlocha Martin Zlocha
Country Manager
Avnet Technology Solutions, s.r.o., Bratislava
áno Na zaklade mojich osobnych rozhovorov s ludmi s UK je prevazne starsia generacia jednoznacne za vystupenie z EU. Dovodov je viac. Medzi hlavne patri migracna politika EU, mnohokrat nezmyselne regulacie trhu zo strany EU ako aj nekontrolovane minanie milard eur instituciami EU a EK. Zaroven je podla mojho nazoru robena zle kampan za zotrvanie v EU - je pravazne postavena na zastrasovani obyvatelov "co sa stane, ak UK vystupi" (vyssie dane, nezamestnanost, atd...). Nieco podobne sa dialo pred rozdelenim Ceskoslovenska. Zastancovia federacie nedavali samostatnemu Slovensku takmer ziadne sance na prezitie a pouzivali velmi podobne argumenty ako dnes zastancovia zotrvania UK v EU. Ako to dopadlo na Slovensku vidime vsetci v realmom zivote.
Na zaklade mojich osobnych rozhovorov s ludmi s UK je prevazne starsia generacia jednoznacne za vystupenie z EU. Dovodov je viac. Medzi hlavne patri migracna politika EU, mnohokrat nezmyselne regulacie trhu zo strany EU ako aj nekontrolovane minanie milard eur instituciami EU a EK. Zaroven je podla mojho nazoru robena zle kampan za zotrvanie v EU - je pravazne postavena na zastrasovani obyvatelov "co sa stane, ak UK vystupi" (vyssie dane, nezamestnanost, atd...). Nieco podobne sa dialo pred rozdelenim Ceskoslovenska. Zastancovia federacie nedavali samostatnemu Slovensku takmer ziadne sance na prezitie a pouzivali velmi podobne argumenty ako dnes zastancovia zotrvania UK v EU. Ako to dopadlo na Slovensku vidime vsetci v realmom zivote.
Kaňa Martin Kaňa
generálny riaditeľ
Poisťovňa Slovenskej sporiteľne, a.s., VIG, Bratislava
áno
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
nie Viac dúfam ako som presvedčený
Viac dúfam ako som presvedčený
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
nie
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
nie Pred týždňom by som odpovedal, že tesne vystúpi. Po hroznom útoku na poslankyňu britského parlamentu Jo Cox, predpokladám vyššiu volebnú účasť v referende. Čím vyššia volebná účasť, tým väčšia šanca na zotrvanie Veľkej Británie v EÚ. Avšak bude to tesné.
Pred týždňom by som odpovedal, že tesne vystúpi. Po hroznom útoku na poslankyňu britského parlamentu Jo Cox, predpokladám vyššiu volebnú účasť v referende. Čím vyššia volebná účasť, tým väčšia šanca na zotrvanie Veľkej Británie v EÚ. Avšak bude to tesné.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
nie
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
nie Je to naozaj lotéria.
Je to naozaj lotéria.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Ťažko povedať, všetko nasvedčuje tomu, že to bude tesné. Verme však tomu, že posledný šokujúci prieskum zmobilizuje proeurópskych voličov a Veľká Británia v EÚ zostane.
Ťažko povedať, všetko nasvedčuje tomu, že to bude tesné. Verme však tomu, že posledný šokujúci prieskum zmobilizuje proeurópskych voličov a Veľká Británia v EÚ zostane.
Obeda Michal Obeda
majiteľ
Autobazar.EU, s.r.o, Nové Mesto nad Váhom
áno
Masaryk MIlan Masaryk
CFO
Eset
nie
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
nie
Michalík Milan Michalík
obchodný riaditeľ
International BEZ Group
nie
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
nie
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
neviem / nevyjadrujem sa / iné Ide o tému veľmi ľahko manipulovateľnú, plnú emócií a nálad. Neviem aká je situácia priamo v Británii, čo si myslia ľudia na ulici, no každopádne momentálny stav je výsledkom „politiky“ európskych lídrov pre ktorých je jednou jedinou prioritou udržať sa pri moci a na to sú ochotní dať do stávky čokoľvek.
Ide o tému veľmi ľahko manipulovateľnú, plnú emócií a nálad. Neviem aká je situácia priamo v Británii, čo si myslia ľudia na ulici, no každopádne momentálny stav je výsledkom „politiky“ európskych lídrov pre ktorých je jednou jedinou prioritou udržať sa pri moci a na to sú ochotní dať do stávky čokoľvek.
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
nie
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
nie
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Tak to naozaj neviem. Verím, že nie.
Tak to naozaj neviem. Verím, že nie.
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HPE Bratislava
nie
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
áno
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
nie Ale zopárkrát v živote som sa už presvečil, že nie som najlepším čítačom "vox populi"
Ale zopárkrát v živote som sa už presvečil, že nie som najlepším čítačom "vox populi"
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
áno
Petráš Patrik Petráš
prezident
Asociácia personálnych agentúr Slovenska
nie
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
nie aj keď je to z mojej strany "wishful thinking" a nie analytický názor
aj keď je to z mojej strany "wishful thinking" a nie analytický názor
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
nie
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
neviem / nevyjadrujem sa / iné Pravdepodobne áno, ale bude to blázinec... I keď dúfam, že predsa len sa rozhodnú nevystúpiť.
Pravdepodobne áno, ale bude to blázinec... I keď dúfam, že predsa len sa rozhodnú nevystúpiť.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
nie
Lančarič Pavol Lančarič
generálny riaditeľ
Orange Slovensko, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Velmi dufam, ze nie. Dufam, ze si napokon dostatocne mnozstvo Britov polozi otazku, v com by bol the day after pre nich v pripade Brexitu lepsim. A ze reformovat Europu zvonka je sotva mozne. Ak Britania zostane, EU snad najde dostatok vnutorneho pochopenia a rozhodnosti na uprimnu reformu.
Velmi dufam, ze nie. Dufam, ze si napokon dostatocne mnozstvo Britov polozi otazku, v com by bol the day after pre nich v pripade Brexitu lepsim. A ze reformovat Europu zvonka je sotva mozne. Ak Britania zostane, EU snad najde dostatok vnutorneho pochopenia a rozhodnosti na uprimnu reformu.
Múdry Pavol Múdry
dlhorocny clen IPI
IPI Slovensko
neviem / nevyjadrujem sa / iné Je to na britských voličoch. A ako vo skoro všetkých voľbách v ostatnom čase najmä v Európe je výsledok nevyspytateľný. A Európska komisia v poslednom desaťročí svojou činnosťou Európanov, vrátane Britov, veľmi nepresvedčila.
Je to na britských voličoch. A ako vo skoro všetkých voľbách v ostatnom čase najmä v Európe je výsledok nevyspytateľný. A Európska komisia v poslednom desaťročí svojou činnosťou Európanov, vrátane Britov, veľmi nepresvedčila.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Healthcare Consulting & Research Center
áno
Paška Peter Paška
primátor
mesto Galanta
áno A tento krok povedie k ozdraveniu Európskej únie. Dúfam.
A tento krok povedie k ozdraveniu Európskej únie. Dúfam.
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
áno
Strýček Peter Strýček
generálny riaditeľ
Cofely východná Európa
nie
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
nie Aj ked v tomto pripade je moja odpoved skor vyjadrenim nadeje ako presvedcenia zalozeneho na infomaciach.
Aj ked v tomto pripade je moja odpoved skor vyjadrenim nadeje ako presvedcenia zalozeneho na infomaciach.
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
nie
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
nie
Bahník Peter Bahník
Head of Leasing
P3 Logistic Parks
nie
Baláž Peter Baláž
vedúci Katedry medzinárodného obchodu
Ekonomická univerzita v Bratislave
nie Rozhodnutie je na britských voličoch. Zásadnou otázkou je či sa presadí chladné ekonomické premýšľanie alebo zvíťazia okamžité emócie. Výsledok bude aj dôkazom toho do akej miery zvládli svoju úlohu domáci politici a či budú schopní za výsledky referenda niesť ekonomickú zodpovednosť.
Rozhodnutie je na britských voličoch. Zásadnou otázkou je či sa presadí chladné ekonomické premýšľanie alebo zvíťazia okamžité emócie. Výsledok bude aj dôkazom toho do akej miery zvládli svoju úlohu domáci politici a či budú schopní za výsledky referenda niesť ekonomickú zodpovednosť.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
nie Aspon v to pevne dufam.
Aspon v to pevne dufam.
Papanek Peter Papanek
managing partner
Neuropea
nie
Lakata Peter Lakata
riaditeľ obchodu a marketingu
Zuno Bank pre Slovensko a Česko
neviem / nevyjadrujem sa / iné Ak sa bude (v čo dúfam) EÚ držať aspoň základných demokratických princípov, tak skôr či neskôr si niektorý štát odhlasuje vystúpenie. Nemyslím, že sa to ale udeje už teraz. Ale ak predsa, tak mi neostáva než veriť, že to bude pre EÚ silná reflexia pre nový začiatok a nie predzvesť konca.
Ak sa bude (v čo dúfam) EÚ držať aspoň základných demokratických princípov, tak skôr či neskôr si niektorý štát odhlasuje vystúpenie. Nemyslím, že sa to ale udeje už teraz. Ale ak predsa, tak mi neostáva než veriť, že to bude pre EÚ silná reflexia pre nový začiatok a nie predzvesť konca.
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Ak nevystúpi, zachová sa doterajší stav, možno s miernymi úpravami. Ak vystúpi, bude to znamenať pre Európu novú výzvu. Nové výzvy vždy prinášajú pokrok.
Ak nevystúpi, zachová sa doterajší stav, možno s miernymi úpravami. Ak vystúpi, bude to znamenať pre Európu novú výzvu. Nové výzvy vždy prinášajú pokrok.
Dula Radúz Dula
člen predstavenstva
Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky
nie Pravdepodobne nie. Je v poriadku keď sa zo strany zvyšku EU poukazuje na pozitíva, ale rozhodne vnímam aj negatíva. Možno by sa mali politici zamyslieť, na čom je vlastne celá negatívna kampaň založená.
Pravdepodobne nie. Je v poriadku keď sa zo strany zvyšku EU poukazuje na pozitíva, ale rozhodne vnímam aj negatíva. Možno by sa mali politici zamyslieť, na čom je vlastne celá negatívna kampaň založená.
Dravecký Rastislav Dravecký
riaditeľ
DSI Data, s.r.o., Námestovo
nie Je to tipovanie. Ale chcel by som, aby nevystúpila. Keď už sa niečo postaví, nemalo by sa to búrať, ale vylepšovať. Búranie je extrémne riesenie a k nemu by sa malo pristupovať veľmi zodpovedne a rozvážne. Postaviť niečo nové a lepšie sa nemusí podariť.
Je to tipovanie. Ale chcel by som, aby nevystúpila. Keď už sa niečo postaví, nemalo by sa to búrať, ale vylepšovať. Búranie je extrémne riesenie a k nemu by sa malo pristupovať veľmi zodpovedne a rozvážne. Postaviť niečo nové a lepšie sa nemusí podariť.
Kočan Rastislav Kočan
Chief Commercial Officer
GfK
neviem / nevyjadrujem sa / iné Zdá sa, že výsledok bude veľmi tesný a predpovedať ho je to isté ako hodiť si mincu... Osobne dúfam v dve veci: 1. Británia zostane v EU 2. Európska únia sa bude reformovať, aby sa podobala viac Británii ako Francúzsku.
Zdá sa, že výsledok bude veľmi tesný a predpovedať ho je to isté ako hodiť si mincu... Osobne dúfam v dve veci: 1. Británia zostane v EU 2. Európska únia sa bude reformovať, aby sa podobala viac Británii ako Francúzsku.
Strapko Richard Strapko
generálny riaditeľ
Aegon Životná poisťovňa, a.s., Bratislava
nie Britskí občania stoja pred veľmi závažnou voľbou. Môj odhad je, že výsledok bude tesný, ale Brexit sa konať nebude. Tipujem, že väčšina Britov si spočíta výhody, ktoré im z členstva v EÚ plynú. Prípadný odchod by znamenal  najhorší možný scenár, nevhodný precedens, ekonomické i politické následky by zasiahli každý členský štát únie. 
Britskí občania stoja pred veľmi závažnou voľbou. Môj odhad je, že výsledok bude tesný, ale Brexit sa konať nebude. Tipujem, že väčšina Britov si spočíta výhody, ktoré im z členstva v EÚ plynú. Prípadný odchod by znamenal  najhorší možný scenár, nevhodný precedens, ekonomické i politické následky by zasiahli každý členský štát únie. 
Kopál Róbert Kopál
riaditeľ
AOCP
áno Euro úradnici v Bruseli sa zjavne nepoučili a preto bolo len otázkou času kto a kedy bude prvý kto sa bude rozhodovať o tom že dá zbohom úradnikom ktorí žijú vo svojom svete a správajú sa ako by občania EU tu boli pre nich a nie oni pre občanov. Otázka znie či existuje šanca že v prípade odchodu Veľkej Británie pochopia euroúradnici v čom robili chybu.
Euro úradnici v Bruseli sa zjavne nepoučili a preto bolo len otázkou času kto a kedy bude prvý kto sa bude rozhodovať o tom že dá zbohom úradnikom ktorí žijú vo svojom svete a správajú sa ako by občania EU tu boli pre nich a nie oni pre občanov. Otázka znie či existuje šanca že v prípade odchodu Veľkej Británie pochopia euroúradnici v čom robili chybu.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
áno
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
nie
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
Danubiatel, a.s., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Ale verím, že nie, aj keď je nebezpečenstvo vystúpenia Veľkej Británie z EÚ naozaj reálne a vážne. Domnievam sa však, že ak by k nemu prišlo, nebudú žiadni víťazi, aj tí, ktorí podporujú vystúpenie nakoniec pocítia jeho negatívne dôsledky a takisto ich pocítia aj všetci Európania v EÚ. Dúfam však, že rozhodnú racionálne dôvody, a nie emócie, ktoré v súčasnosti zmietajú celou V. Britániou.
Ale verím, že nie, aj keď je nebezpečenstvo vystúpenia Veľkej Británie z EÚ naozaj reálne a vážne. Domnievam sa však, že ak by k nemu prišlo, nebudú žiadni víťazi, aj tí, ktorí podporujú vystúpenie nakoniec pocítia jeho negatívne dôsledky a takisto ich pocítia aj všetci Európania v EÚ. Dúfam však, že rozhodnú racionálne dôvody, a nie emócie, ktoré v súčasnosti zmietajú celou V. Britániou.
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
nie
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
nie
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
neviem / nevyjadrujem sa / iné To je neskutočne náročná otázka. Odkiaľ zobrať presvedčenie, aký bude výsledok? Môžem sa iba intuitívne porovnávať s budúcimi výsledkami.
To je neskutočne náročná otázka. Odkiaľ zobrať presvedčenie, aký bude výsledok? Môžem sa iba intuitívne porovnávať s budúcimi výsledkami.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
áno Bohužiaľ.
Bohužiaľ.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Credit Insurance N.V., pobočka poisťovne z iného členského štátu
nie Věřím, že zvítězí zdravý rozum nad populismem. Nicméně I pokud zůstanou, měli by se nad sebou byrokrati v Bruselu hluboce zamyslet.
Věřím, že zvítězí zdravý rozum nad populismem. Nicméně I pokud zůstanou, měli by se nad sebou byrokrati v Bruselu hluboce zamyslet.
Jančo Tomáš Jančo
generálny riaditeľ
Pantheon Technologies, s.r.o., Bratislava
nie
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
neviem / nevyjadrujem sa / iné Verím, že nie, a že "pravda zvítězí nad lží a nenávistí". Lebo keď už prehrá aj v UK, tak nás na kontinente nečakajú žiadne svetlé zajtrajšky...
Verím, že nie, a že "pravda zvítězí nad lží a nenávistí". Lebo keď už prehrá aj v UK, tak nás na kontinente nečakajú žiadne svetlé zajtrajšky...
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
nie Predpokladám, že k Brexitu nakoniec nepríde. Aj na základe kampane si pred referendom asi predsa len viac ľudí uvedomí, že žiadny vzťah, ani ten v Európskej únii, nie je ideálny. A že môžu mať síce k členstvu Veľkej Británie v EÚ veľa výhrad, existujú však aj jeho nezanedbateľné pozitíva, napríklad pokiaľ ide o ekonomiku a hospodárstvo. Hlasovanie za Brexit by bolo preto vabankom s nevypočítateľnými dôsledkami nielen pre úniu, ale najmä pre Veľkú Britániu.
Predpokladám, že k Brexitu nakoniec nepríde. Aj na základe kampane si pred referendom asi predsa len viac ľudí uvedomí, že žiadny vzťah, ani ten v Európskej únii, nie je ideálny. A že môžu mať síce k členstvu Veľkej Británie v EÚ veľa výhrad, existujú však aj jeho nezanedbateľné pozitíva, napríklad pokiaľ ide o ekonomiku a hospodárstvo. Hlasovanie za Brexit by bolo preto vabankom s nevypočítateľnými dôsledkami nielen pre úniu, ale najmä pre Veľkú Britániu.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
neviem / nevyjadrujem sa / iné Ak majú byť stále nespokojní, mali by vystúpiť.
Ak majú byť stále nespokojní, mali by vystúpiť.
Hoschek Zdenko Hoschek
riaditeľ
ZľavaDňa
nie Pre podnikanie by to nebola dobrá správa. Verím preto, že Veľká Británia zostane v EÚ.
Pre podnikanie by to nebola dobrá správa. Verím preto, že Veľká Británia zostane v EÚ.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní