Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Myslíte si, že dnes každý môže nájsť svoj „dream job“? Súhlasíte s názorom, že dnes sa ľudia viac môžu pracovne realizovať podľa svojich predstáv, s využitím svojich najlepších schopností a zároveň pri adekvátnom ohodnotení?

  1. rozhodne áno 33 %
  2. skôr áno 47 %
  3. skôr nie 12 %
  4. rozhodne nie 5 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 3 %


Uzávierka hlasovania: 01.08.2016. Počet respondentov: 116.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Sitár Alan Sitár
Managing Director
Capital Partners Consulting, a.s.
skôr áno Pravdepodobnosť takejto realizácie je určite väčšia ako pred 100 rokmi, stále však existuje nezanedbateľný rad sociálnych, komerčných a ďalších typov faktorov negatívne ovplyvňujúcich optimálne vyváženie troch v otázke uvedených podmienok.
Pravdepodobnosť takejto realizácie je určite väčšia ako pred 100 rokmi, stále však existuje nezanedbateľný rad sociálnych, komerčných a ďalších typov faktorov negatívne ovplyvňujúcich optimálne vyváženie troch v otázke uvedených podmienok.
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
rozhodne áno
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
rozhodne áno Schopný človek si vždy nájde prácu. Či už doma, alebo v zahraničí. Na svoj dream job ale každý musí vynaložiť maximum úsilia.
Schopný človek si vždy nájde prácu. Či už doma, alebo v zahraničí. Na svoj dream job ale každý musí vynaložiť maximum úsilia.
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
skôr áno
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
skôr áno
Hudáková Anna Hudáková
personálny riaditeľ (HREO)
sanofi-aventis Slovakia s.r.o.
skôr áno
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
skôr nie aj keď sa mnohí, viac ako inokedy, môžu realizovať na vysnívanej pozícii ...
aj keď sa mnohí, viac ako inokedy, môžu realizovať na vysnívanej pozícii ...
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
rozhodne áno
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
rozhodne áno Áno, dnes má každý možnosť skúsiť robiť to, čo ho zaujíma alebo baví. Samozrejme ako pri všetkom, treba byť trpezlivý a mať aj kúsok šťastia. Asi nikto sa netrafil na prvý ani druhý krát.
Áno, dnes má každý možnosť skúsiť robiť to, čo ho zaujíma alebo baví. Samozrejme ako pri všetkom, treba byť trpezlivý a mať aj kúsok šťastia. Asi nikto sa netrafil na prvý ani druhý krát.
Straka Branislav Straka
vrchný riaditeľ pre platby a elektronické kanály
ČSOB
rozhodne áno Som o tom presvedčený, no je len otázkou jednotlivca ako tomu osobne verí a koľko tomu svojmu dream jobu je ochotný obetovať...
Som o tom presvedčený, no je len otázkou jednotlivca ako tomu osobne verí a koľko tomu svojmu dream jobu je ochotný obetovať...
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
rozhodne áno
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
skôr áno Skor ano, ale zial, je vela takych, ktorym sa to jednoducho nechce.
Skor ano, ale zial, je vela takych, ktorym sa to jednoducho nechce.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Je rozhodne dôležitejšie robiť vysnívanú prácu ako trvať na "adekvátnom" ohodnotení.
Je rozhodne dôležitejšie robiť vysnívanú prácu ako trvať na "adekvátnom" ohodnotení.
Kellerová Eva Kellerová
vedecký pracovník
skôr nie
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne nie Ak chcete dnes naozaj robiť "dream job", musíte si ho sám navrhnúť a presvedčiť niekoho, kto to miesto vytvorí. Alebo si ho vytvoriť vo vlastnom biznise. Dream job sa teda dnes už nedá nájsť.
Ak chcete dnes naozaj robiť "dream job", musíte si ho sám navrhnúť a presvedčiť niekoho, kto to miesto vytvorí. Alebo si ho vytvoriť vo vlastnom biznise. Dream job sa teda dnes už nedá nájsť.
Kevický Florián Kevický
výkonný riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
rozhodne áno
Jantoška František Jantoška
riaditeľ
Schunk Intec, s.r.o., Nitra
rozhodne áno Stačí len chcieť.
Stačí len chcieť.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
skôr áno
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
skôr áno Dream job asi nie, ale možnosť slušného uplatnenia je solídna, ak ste pre to ochotní niečo urobiť.
Dream job asi nie, ale možnosť slušného uplatnenia je solídna, ak ste pre to ochotní niečo urobiť.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
skôr nie K dream jobu potrebuje byt v spravnom case na spravnom mieste a hlavne byt pripraveny.Nie kazdemu i ked je skutocne pripraveny sa podari byt v spravnom case na spravnom mieste.Netreba sa vzavat!
K dream jobu potrebuje byt v spravnom case na spravnom mieste a hlavne byt pripraveny.Nie kazdemu i ked je skutocne pripraveny sa podari byt v spravnom case na spravnom mieste.Netreba sa vzavat!
Harant Ivan Harant
konateľ
MIP, s.r.o.
rozhodne áno
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
rozhodne áno Ale v ďalšej ankete prosím odpovedajme aj na otázku kto bude robitť "nightmare job". Lebo aj také sú aj budú.
Ale v ďalšej ankete prosím odpovedajme aj na otázku kto bude robitť "nightmare job". Lebo aj také sú aj budú.
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
skôr áno
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
skôr áno "Dream job" si človek vytvára sám, každý clovek sa teda musí naučiť podnikať so svojim talentom, aby nebol iba ľudským zdrojom
"Dream job" si človek vytvára sám, každý clovek sa teda musí naučiť podnikať so svojim talentom, aby nebol iba ľudským zdrojom
Tomáš Ján Tomáš
spolumajiteľ
NAY
skôr áno vzdelanie je dostupné a je možné štúdium prakticky na akejkoľvek škole a univerzite vo svete v závislosti na schopnostiach. Samozrejme negatívom je,že niektoré školy sú finančne náročné a nie všetky talentované deti si ich môžu dovoliť študovať bez podpory. Následne po štúdiu na kvalitných školách sa otvárajú možnosti získať lukratívne pracovné miesta u nás aj vo svete.
vzdelanie je dostupné a je možné štúdium prakticky na akejkoľvek škole a univerzite vo svete v závislosti na schopnostiach. Samozrejme negatívom je,že niektoré školy sú finančne náročné a nie všetky talentované deti si ich môžu dovoliť študovať bez podpory. Následne po štúdiu na kvalitných školách sa otvárajú možnosti získať lukratívne pracovné miesta u nás aj vo svete.
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
skôr áno A kdo není se svojí prací spokojen může vzít zodpovědnost do vlastních rukou a začít sám podnikat, i když je to díky zásahům státu stále těžší. A pokud se někomu spíš moc dělat nechce, tak se také stále ještě nějaké vhodné instituce najdou.
A kdo není se svojí prací spokojen může vzít zodpovědnost do vlastních rukou a začít sám podnikat, i když je to díky zásahům státu stále těžší. A pokud se někomu spíš moc dělat nechce, tak se také stále ještě nějaké vhodné instituce najdou.
Sabol Ján Sabol
viceprezident
Republiková únia zamestnávateľov
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Vozáryová Jana Vozáryová
konateľka
Epas BB, s.r.o., Banská Bystrica
skôr áno V podnikateľskom sektore, až na legislatívne obmedzenia, je možností viac. Zamestnanci sa musia riadiť príkazmi zamestnávateľa a tak sú možnosti realizácie ich predstáv v rukách zamestnávateľa.
V podnikateľskom sektore, až na legislatívne obmedzenia, je možností viac. Zamestnanci sa musia riadiť príkazmi zamestnávateľa a tak sú možnosti realizácie ich predstáv v rukách zamestnávateľa.
Štefanko Jozef Štefanko
konateľ
Mateso, s.r.o., Púchov
rozhodne áno
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
skôr áno
Hajko Jozef Hajko
analytik
skôr nie
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
skôr áno Možností ako a kde realizovať svoj sen je dnes určite viac, teda áno, akokoľvek doba priniesla aj zvýšený tlak na zabezpečenia seba a svojich blízkych a teda nutnosť vybrať si medzi plnením svojho sna a stabilitou je podľa mňa dnes tiež veľmi častá, teda čiastočné nie.
Možností ako a kde realizovať svoj sen je dnes určite viac, teda áno, akokoľvek doba priniesla aj zvýšený tlak na zabezpečenia seba a svojich blízkych a teda nutnosť vybrať si medzi plnením svojho sna a stabilitou je podľa mňa dnes tiež veľmi častá, teda čiastočné nie.
Uvíra Juraj Uvíra
Managing director
CK Victory travel
rozhodne nie
Vačok Ľubomír Vačok
finančný riaditeľ
OMS
skôr nie Obdivujem ludi, ktori dostali "dream job niekoho ineho" a oni si na nom sedia bez znamok zivota, racionality a uplatnenia rozumu. Pomaha im pri tom korupcia, alibizmus, egoizmus a naivita. Toto medzi nami ludmi stale nevymrelo, asi to mame v DNA ludskej bunky.
Obdivujem ludi, ktori dostali "dream job niekoho ineho" a oni si na nom sedia bez znamok zivota, racionality a uplatnenia rozumu. Pomaha im pri tom korupcia, alibizmus, egoizmus a naivita. Toto medzi nami ludmi stale nevymrelo, asi to mame v DNA ludskej bunky.
Fussek Ľuboš Fussek
generálny riaditeľ
Baumit, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
skôr nie Dnes ja veľká možnosť násjť svoj "dream job" ale podarí sa to len zlomku populácie a určite nie každému . Realizovať sa podľa svojich predstáv , pracovať s využitím svojich schopností a byť za to aj adekkvátne odmenený je snom každého človeka a oplatí sa o to usilovať , ale zvyčajne priemerný Slovák naplní maximálne dve z týchto troch kritérií.
Dnes ja veľká možnosť násjť svoj "dream job" ale podarí sa to len zlomku populácie a určite nie každému . Realizovať sa podľa svojich predstáv , pracovať s využitím svojich schopností a byť za to aj adekkvátne odmenený je snom každého človeka a oplatí sa o to usilovať , ale zvyčajne priemerný Slovák naplní maximálne dve z týchto troch kritérií.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
rozhodne áno
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
skôr áno myslím si, že áno. Záleží však na každom jednom jedincovi, jeho vlastnostiach, odhodlaní a aj na tom, ako vysoko mieri :-)
myslím si, že áno. Záleží však na každom jednom jedincovi, jeho vlastnostiach, odhodlaní a aj na tom, ako vysoko mieri :-)
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
skôr áno
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
rozhodne áno ano, doba dnes umoznuje sa realizovat.Skor vidim problem v ludoch a ich definicii co je dream. Bud maju slabu motivaciu a lahko sa vzdavaju, alebo nemaju na to predpoklady a co je najzlozitejsie na dnesnej dobe - casto nemaju ani sen ak tvrdia ze ho maju tak ten sen menia kazdy tyzden.
ano, doba dnes umoznuje sa realizovat.Skor vidim problem v ludoch a ich definicii co je dream. Bud maju slabu motivaciu a lahko sa vzdavaju, alebo nemaju na to predpoklady a co je najzlozitejsie na dnesnej dobe - casto nemaju ani sen ak tvrdia ze ho maju tak ten sen menia kazdy tyzden.
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
rozhodne áno
Hlasný Marián Hlasný
Sales&Operational Manager
Xerox
skôr áno Nič v život nie je čierno-biele, no v tomto som presvedčený, že mladí majú dnes nepomerne viac príležitostí ako v minulosti a neustále sa to zlepšuje. Tí, ktorí na sebe pracujú a chcú sa vzdelávať, majú veľa príležitostí. Súvisí to veľmi úzko s bezproblémovým cestovaním, pretože sa učíme za štúdiom a prácou migrovať. Mladí ľudia už dnes často majú absolvované zaujímavé študijné programy, majú skúsenosti zo zahraničia, to tiež otvára množstvo dverí. Tí, ktorí sú kariérne uvedomelí dnes už nemusia uvažovať v žiadnej mustre, nepotrebujú sa vtesnať do žiadnej škatuľky. No a pri systematickej práci na sebe je dnes do veľkej miery samozrejmé, že po čase je ich snaha a kvalifikácia aj adekvátne ohodnotená.
Nič v život nie je čierno-biele, no v tomto som presvedčený, že mladí majú dnes nepomerne viac príležitostí ako v minulosti a neustále sa to zlepšuje. Tí, ktorí na sebe pracujú a chcú sa vzdelávať, majú veľa príležitostí. Súvisí to veľmi úzko s bezproblémovým cestovaním, pretože sa učíme za štúdiom a prácou migrovať. Mladí ľudia už dnes často majú absolvované zaujímavé študijné programy, majú skúsenosti zo zahraničia, to tiež otvára množstvo dverí. Tí, ktorí sú kariérne uvedomelí dnes už nemusia uvažovať v žiadnej mustre, nepotrebujú sa vtesnať do žiadnej škatuľky. No a pri systematickej práci na sebe je dnes do veľkej miery samozrejmé, že po čase je ich snaha a kvalifikácia aj adekvátne ohodnotená.
Lelovský Mário Lelovský
prvý viceprezident
IT Asociácia Slovenska
skôr áno Dnes si skoro každý vie nájsť zaujímavú prácu nemôže však očakávať, že ak je jeho dream jobom kariéra právnika v medzinárodnej korporácii, že sa mu rýchlo po škole splní. Je dôležité svoje sny včas porovnať so záujmom z trhu práce a podľa toho sa zariadiť, prispôsobiť svoje sny realite a nebyť sklamaný. Množstvo fantastických povolaní ešte len vznikne takže snílkovia sa majú na čo tešiť :)
Dnes si skoro každý vie nájsť zaujímavú prácu nemôže však očakávať, že ak je jeho dream jobom kariéra právnika v medzinárodnej korporácii, že sa mu rýchlo po škole splní. Je dôležité svoje sny včas porovnať so záujmom z trhu práce a podľa toho sa zariadiť, prispôsobiť svoje sny realite a nebyť sklamaný. Množstvo fantastických povolaní ešte len vznikne takže snílkovia sa majú na čo tešiť :)
Hričovský Márius Hričovský
podpredseda predstavenstva
Stredoslovenská energetika, a.s.
rozhodne nie
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
rozhodne áno Jednoznačne. Každý človek môže dosiahnuť čokoľvek, čo si želá, ak urobí to, čo je potrebné. Akurát si musí dať pozor, aby si želal to, čo naozaj chce, pretože sa mu to môže splniť :)
Jednoznačne. Každý človek môže dosiahnuť čokoľvek, čo si želá, ak urobí to, čo je potrebné. Akurát si musí dať pozor, aby si želal to, čo naozaj chce, pretože sa mu to môže splniť :)
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
rozhodne áno Ak porovnáme dnešok s bližšou aj vzdialenejšou minulosťou, tak dnes sa ľudia môžu viac realizovať. Je vyššia mobilita, viac možností (aj konkurencie) a pestrejšie spektrum pracovných príležitostí.
Ak porovnáme dnešok s bližšou aj vzdialenejšou minulosťou, tak dnes sa ľudia môžu viac realizovať. Je vyššia mobilita, viac možností (aj konkurencie) a pestrejšie spektrum pracovných príležitostí.
Tichý Martin Tichý
Chief Operating Officer
TÜV SÜD Slovakia, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Z môjho pohľadu je „dream job“ kombinácia sebarealizácie človeka, firemného prostredia a motivačného ohodnotenia. Tieto tri aspekty môžete nájsť v slovenských firmách stále častejšie. „Dream job“ však hľadajú hlavne mladí ľudia, ktorí majú v posledných rokoch tendenciu striedať zamestnania, aby zistili, čo ich naozaj baví. Pre zamestnávateľov je aktuálnou výzvou pochopiť tento trend, získať si lojálnosť mladých a pripraviť im priestor na dlhodobú spoluprácu.
Z môjho pohľadu je „dream job“ kombinácia sebarealizácie človeka, firemného prostredia a motivačného ohodnotenia. Tieto tri aspekty môžete nájsť v slovenských firmách stále častejšie. „Dream job“ však hľadajú hlavne mladí ľudia, ktorí majú v posledných rokoch tendenciu striedať zamestnania, aby zistili, čo ich naozaj baví. Pre zamestnávateľov je aktuálnou výzvou pochopiť tento trend, získať si lojálnosť mladých a pripraviť im priestor na dlhodobú spoluprácu.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
skôr áno Z podstaty svojho vnútorného nastavenia, ambície a životného optimizmu áno, musia však byť pri tom pánmi svojho času, čo sa nie v každej korporácií podarí.
Z podstaty svojho vnútorného nastavenia, ambície a životného optimizmu áno, musia však byť pri tom pánmi svojho času, čo sa nie v každej korporácií podarí.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
skôr áno V podstate áno, ale platilo by to rozhodne viac, keby sme boli riadne fungujúcou demokraciou a nie mafiánskym štátom. To, že sa môžeme realizovať podľa svojich predstáv ešte neznamená, že to môžeme robiť za rovnakých podmienok ako ostatní (tiež realizujúci sa ale podľa svojich kontaktov). V každej oblasti slušný človek naráža na znevýhodnenie oproti tým, ktorí si zvolili cestu realizácie a predovšetkým zbohatnutia formou okrádania štátu a spoluobčanov. Žiaľ za výdatnej pomoci a niekedy aj participácie, politikov, sudcov, štátnych a samosprávnych úradníkov, polície a mafie.
V podstate áno, ale platilo by to rozhodne viac, keby sme boli riadne fungujúcou demokraciou a nie mafiánskym štátom. To, že sa môžeme realizovať podľa svojich predstáv ešte neznamená, že to môžeme robiť za rovnakých podmienok ako ostatní (tiež realizujúci sa ale podľa svojich kontaktov). V každej oblasti slušný človek naráža na znevýhodnenie oproti tým, ktorí si zvolili cestu realizácie a predovšetkým zbohatnutia formou okrádania štátu a spoluobčanov. Žiaľ za výdatnej pomoci a niekedy aj participácie, politikov, sudcov, štátnych a samosprávnych úradníkov, polície a mafie.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
skôr áno
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
skôr áno V zásade si môže každý nájsť svoju vysnívanú prácu, avšak treba byť realistami a zohľadniť možnosti trhu. V prípade časti ľudí, u ktorých dominuje vízia určitej činnosti alebo pozície, a zároveň majú potenciálnu možnosť svoj cieľ dosiahnuť možno povedať, že títo nie vždy „márnia“ čas čakaním na vysnívané ponuky, ale snažia sa neustále zdokonaľovať v akýchkoľvek možných smeroch. V tomto prípade potom už len vo vhodnom momente, kedy určitá ponuka na vysnívanú prácu príde, stačí zúžiť svoj profil záujmu a zúžitkovať všetky svoje sily na to, túto ponuku využiť. V mnohých prípadoch je vhodné riadiť sa Hannibalovým citátom: „Buď si cestu nájdem, alebo si ju spravím.“ Teda aj napriek vysoko konkurenčnému prostrediu na trhu práce nie je problém v dnešnom svete plnom možností nájsť prácu, ktorá aspoň sčasti kopíruje naše predstavy a potreby.
V zásade si môže každý nájsť svoju vysnívanú prácu, avšak treba byť realistami a zohľadniť možnosti trhu. V prípade časti ľudí, u ktorých dominuje vízia určitej činnosti alebo pozície, a zároveň majú potenciálnu možnosť svoj cieľ dosiahnuť možno povedať, že títo nie vždy „márnia“ čas čakaním na vysnívané ponuky, ale snažia sa neustále zdokonaľovať v akýchkoľvek možných smeroch. V tomto prípade potom už len vo vhodnom momente, kedy určitá ponuka na vysnívanú prácu príde, stačí zúžiť svoj profil záujmu a zúžitkovať všetky svoje sily na to, túto ponuku využiť. V mnohých prípadoch je vhodné riadiť sa Hannibalovým citátom: „Buď si cestu nájdem, alebo si ju spravím.“ Teda aj napriek vysoko konkurenčnému prostrediu na trhu práce nie je problém v dnešnom svete plnom možností nájsť prácu, ktorá aspoň sčasti kopíruje naše predstavy a potreby.
Sučanský Michal Sučanský
konateľ
Marketinger, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Ide hlavne o splnenie určitých potrieb a zásad, aby sme boli šťastní a mali priestor sa realizovať. Najlepším prípadom je pretvoriť svoje hobby na prácu, ktorá nás živí. Hlavným faktorom pre "dream job" sú predovšetkým ale ľudia, s ktorými trávime čas v práci.
Ide hlavne o splnenie určitých potrieb a zásad, aby sme boli šťastní a mali priestor sa realizovať. Najlepším prípadom je pretvoriť svoje hobby na prácu, ktorá nás živí. Hlavným faktorom pre "dream job" sú predovšetkým ale ľudia, s ktorými trávime čas v práci.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
skôr áno
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
skôr áno Myslím že nájsť vysnívanú prácu môže takmer každý, ale pokiaľ jej napĺňanie vyžaduje určitú obetu, nie každý sa rozhodne ju podstúpiť. Napríklad Slováci sa veľmi neochotne sťahujú a radšej teda zostanú v zabehnutých koľajach.
Myslím že nájsť vysnívanú prácu môže takmer každý, ale pokiaľ jej napĺňanie vyžaduje určitú obetu, nie každý sa rozhodne ju podstúpiť. Napríklad Slováci sa veľmi neochotne sťahujú a radšej teda zostanú v zabehnutých koľajach.
Pašmík Milan Pašmík
generálny riaditeľ
McCarter Slovakia, s.r.o.
skôr áno
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
skôr áno Len nechcú, stále viac...
Len nechcú, stále viac...
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Žijeme úplne modernú a slobodnú dobu. Plnú slobody a práv zamestnancov ale aj slobody podnikania. Kreativite sa nekladú medze. Priamo naopak akákoľvek kreativita sa obyčajne víta a oceňuje. Technológie ale aj prístup a pravidla spoločnosti oceňujú. Možnosti sú priam nekonečné a bez obmedzení. Niekedy však legislatíva nestíha modernej dobe. Nikdy však nebol lepší čas na slobodnú realizáciu než je dnes.
Žijeme úplne modernú a slobodnú dobu. Plnú slobody a práv zamestnancov ale aj slobody podnikania. Kreativite sa nekladú medze. Priamo naopak akákoľvek kreativita sa obyčajne víta a oceňuje. Technológie ale aj prístup a pravidla spoločnosti oceňujú. Možnosti sú priam nekonečné a bez obmedzení. Niekedy však legislatíva nestíha modernej dobe. Nikdy však nebol lepší čas na slobodnú realizáciu než je dnes.
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
neviem / nevyjadrujem sa / iné Človeka nenapĺňa len to, či robí akýsi vysnívaný „dream job“. Oveľa dôležitejšie je, či dostáva za svoju prácu uznanie od svojho okolia, či spoločnosť vydáva jasný signál, že pracujúci človek je rešpektovaný či robí to alebo ono, a primeraná odmena za prácu je toho súčasťou. Vtedy môže byť človek naplnený, lebo vie, že je užitočný, pre spoločnosť potrebný a zároveň je férovo odmenený. Utópia? Na Slovensku áno.
Človeka nenapĺňa len to, či robí akýsi vysnívaný „dream job“. Oveľa dôležitejšie je, či dostáva za svoju prácu uznanie od svojho okolia, či spoločnosť vydáva jasný signál, že pracujúci človek je rešpektovaný či robí to alebo ono, a primeraná odmena za prácu je toho súčasťou. Vtedy môže byť človek naplnený, lebo vie, že je užitočný, pre spoločnosť potrebný a zároveň je férovo odmenený. Utópia? Na Slovensku áno.
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
skôr áno Asi áno, ale nie vždy sa podarí realizovať vo svojej domovskej krajine.
Asi áno, ale nie vždy sa podarí realizovať vo svojej domovskej krajine.
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno V IT to platí určite.
V IT to platí určite.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
skôr áno Som presvedceny, ze sa situacia rychlo zlepsuje. Ale tvrdit, ze pre kazdeho a vo vsetkych parametroch spomenutych v otazke je v slovenskej realite nezmysel.
Som presvedceny, ze sa situacia rychlo zlepsuje. Ale tvrdit, ze pre kazdeho a vo vsetkych parametroch spomenutych v otazke je v slovenskej realite nezmysel.
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
skôr áno
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HBE Bratislava
skôr áno
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
skôr áno Myslím, že trh práce je u nás jeden z najotvorenejších, aj keď silne to závisí najmä od vzdelania. Avšak konflikt medzi "plnou realizáciou" čo ja čítam ako robím to, čo ma najviac baví a ohodnotením tu vždy bude. Navyše posúdenie toho, čo je adekvátne ohodnotenie je silne individuálne. Takže zjednodušená odpoveď je "áno, ale vyžaduje to kompromisy".
Myslím, že trh práce je u nás jeden z najotvorenejších, aj keď silne to závisí najmä od vzdelania. Avšak konflikt medzi "plnou realizáciou" čo ja čítam ako robím to, čo ma najviac baví a ohodnotením tu vždy bude. Navyše posúdenie toho, čo je adekvátne ohodnotenie je silne individuálne. Takže zjednodušená odpoveď je "áno, ale vyžaduje to kompromisy".
Bolf Patrik Bolf
Managing Partner
Kinstellar
skôr áno Avsak musia byt pripraveny odviest aj adekvatnu pracu pocas dostatocne dlheho obdobia a nie len ocakavat vysoke ohodnotenie. Mat dostatok zdravej ctiziadosti a vole tvrdo pracovat je zakladom hladania "dream jobu" a to sa podla mojho nazoru az tak casto nevidi.
Avsak musia byt pripraveny odviest aj adekvatnu pracu pocas dostatocne dlheho obdobia a nie len ocakavat vysoke ohodnotenie. Mat dostatok zdravej ctiziadosti a vole tvrdo pracovat je zakladom hladania "dream jobu" a to sa podla mojho nazoru az tak casto nevidi.
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
rozhodne áno Dokonca by to malo byť samozrejmou povinnosťou každého z nás.
Dokonca by to malo byť samozrejmou povinnosťou každého z nás.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
skôr nie Pozrime sa napríklad na stav slovenského vedeckého výskumu. Ak sa niekto tejto oblasti venuje, tak je to zväčša na úkor svojho osobného komfortu.
Pozrime sa napríklad na stav slovenského vedeckého výskumu. Ak sa niekto tejto oblasti venuje, tak je to zväčša na úkor svojho osobného komfortu.
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o. , Bratislava
rozhodne áno
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
rozhodne áno
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
rozhodne áno Ak sú ochotní cestovať alebo sa presťahovať za prácou, tak celkom určite. Dnes je svet hladný po ľuďovch s pridanou hodnotou a preto je dôležité si nájsť prácu, kde je človek spokojný a produktívny.
Ak sú ochotní cestovať alebo sa presťahovať za prácou, tak celkom určite. Dnes je svet hladný po ľuďovch s pridanou hodnotou a preto je dôležité si nájsť prácu, kde je človek spokojný a produktívny.
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr áno
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
skôr áno Dream job ako taký neexistuje. Čo je pre niekoho "dream job" môžu byť pre iného galeje. Poznanie svojich najlepších schopností a ich uplatnenie, si vyžaduje veľa skúšania a často aj "galejníckej" práce. Hodnotiť možno až na záver, keď svoj "dream job" máme za sebou.
Dream job ako taký neexistuje. Čo je pre niekoho "dream job" môžu byť pre iného galeje. Poznanie svojich najlepších schopností a ich uplatnenie, si vyžaduje veľa skúšania a často aj "galejníckej" práce. Hodnotiť možno až na záver, keď svoj "dream job" máme za sebou.
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
skôr áno ... pretoze nove technologie prinasaju ovela vacsie moznosti, vdaka ktorym si prakticky kazdy moze vytvorit svoj "dream work".
... pretoze nove technologie prinasaju ovela vacsie moznosti, vdaka ktorym si prakticky kazdy moze vytvorit svoj "dream work".
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
skôr áno
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr áno Odpoved plati len pre tu skupinu ludi, co hladaju dream job pre svoju realizaciu... a su schopni vdaka jazykovej pripravenosti ist za svojim snom aj mimo domova. Aj ked casto ten spravny job moze byt prave doma....
Odpoved plati len pre tu skupinu ludi, co hladaju dream job pre svoju realizaciu... a su schopni vdaka jazykovej pripravenosti ist za svojim snom aj mimo domova. Aj ked casto ten spravny job moze byt prave doma....
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
skôr nie
Bláha Petr Bláha
podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Duslo, a.s.
skôr áno Myslím si že spíše ano - akorát na sobě musí hodně pracovat, překonat vrozenou lenost a nechuť k práci, přestat remcat a jen kritizovat a hlavně začít u sebe! Popř. mít ochotu k přestěhování se do jiného regionu či země a začít klidně znovu od začátku.....
Myslím si že spíše ano - akorát na sobě musí hodně pracovat, překonat vrozenou lenost a nechuť k práci, přestat remcat a jen kritizovat a hlavně začít u sebe! Popř. mít ochotu k přestěhování se do jiného regionu či země a začít klidně znovu od začátku.....
Leitman Radovan Leitman
konateľ
Apertum Consulting, Apertum Estate, Levice
rozhodne áno
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
skôr áno Skôr áno, treba však aj povolania, ktoré nie sú veľmi populárne. A tam je kameň úrazu dnešného vzdelávacieho systému, kde takmer všetci môžu ísť na vysokú školu.
Skôr áno, treba však aj povolania, ktoré nie sú veľmi populárne. A tam je kameň úrazu dnešného vzdelávacieho systému, kde takmer všetci môžu ísť na vysokú školu.
Kiselicová Renáta Kiselicová
konateľka
Centire
rozhodne áno
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
skôr áno Čím vyššie vzdelanie a čím viac jazykov človek ovláda, tým sa táto šanca zvyšuje, pretože človek je tým spravidla flexibilnejší.
Čím vyššie vzdelanie a čím viac jazykov človek ovláda, tým sa táto šanca zvyšuje, pretože človek je tým spravidla flexibilnejší.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
skôr áno
Kučák Roman Kučák
CEO & co-founder
Anodius
skôr áno V krajinách „vyspelého sveta" skôr áno. Ak niekto skutočne chce, svoj „dream job“ si dokáže nájsť s oveľa vyššou pravdepodobnosťou ako tomu bolo do nedávna.
V krajinách „vyspelého sveta" skôr áno. Ak niekto skutočne chce, svoj „dream job“ si dokáže nájsť s oveľa vyššou pravdepodobnosťou ako tomu bolo do nedávna.
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
skôr áno
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
rozhodne áno aspon v mojom blizsom (i rodinnom) okoli , ale i v segmentoch biznisu, v ktorých sa pohybujem, jednoznacne ANO. Zalezi samozrejme aj na okolnostiach, ale predovsetkym na kazdom jednotlivcovi !
aspon v mojom blizsom (i rodinnom) okoli , ale i v segmentoch biznisu, v ktorých sa pohybujem, jednoznacne ANO. Zalezi samozrejme aj na okolnostiach, ale predovsetkym na kazdom jednotlivcovi !
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
Danubiatel, a.s., Bratislava
skôr áno Myslím, že dnes je naozaj možné využiť vhodnú pracovnú ponuku, ktorá mladým ľuďom umožní pracovne a profesne sa uplatniť a rozvíjať svoj talent tak, aby mali pred sebou nielen perspektívnu prácu ale aj vlastný rozvoj a napredovanie.
Myslím, že dnes je naozaj možné využiť vhodnú pracovnú ponuku, ktorá mladým ľuďom umožní pracovne a profesne sa uplatniť a rozvíjať svoj talent tak, aby mali pred sebou nielen perspektívnu prácu ale aj vlastný rozvoj a napredovanie.
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
rozhodne nie Myslím si, že nie. Vo všeobecnosti by sa museli pri adekvátnom ohodnotení zladiť ešte požiadavky zamestnávateľa ,osobnostné a odborné kvality uchádzača, s jeho cieľmi, záujmami a trochou šťastia, to všetko bez nutnosti kompromisov a dnes takmer nevyhnutnosti za takouto prácou migrovať. Konkrétne však vo svojom okolí poznám aj zopár ľudí ,ktorým sa to podarilo, či už v kariérnom zamestnaní alebo podnikaní.
Myslím si, že nie. Vo všeobecnosti by sa museli pri adekvátnom ohodnotení zladiť ešte požiadavky zamestnávateľa ,osobnostné a odborné kvality uchádzača, s jeho cieľmi, záujmami a trochou šťastia, to všetko bez nutnosti kompromisov a dnes takmer nevyhnutnosti za takouto prácou migrovať. Konkrétne však vo svojom okolí poznám aj zopár ľudí ,ktorým sa to podarilo, či už v kariérnom zamestnaní alebo podnikaní.
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
rozhodne áno
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr nie
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
skôr nie nie e to také jednoduché. Treba rozlíšiť jednoduchú a zložitú práccu, stupeň automatizácie a potrebnp znalosti. Povedané v skratke. skôr nájdu svoj sen ľudia adaptabilní a zanlí práce na PC-
nie e to také jednoduché. Treba rozlíšiť jednoduchú a zložitú práccu, stupeň automatizácie a potrebnp znalosti. Povedané v skratke. skôr nájdu svoj sen ľudia adaptabilní a zanlí práce na PC-
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
rozhodne áno "Dream job" většinou za nikým nepřijde, musíte si jej najít sami - a pokud jste ochotni pro to udělat něco vice, než sedět doma, určitě jej najdete.
"Dream job" většinou za nikým nepřijde, musíte si jej najít sami - a pokud jste ochotni pro to udělat něco vice, než sedět doma, určitě jej najdete.
Jurík Tomáš Jurík
výkonný riaditeľ
Euler Hermes Services Slovensko
rozhodne áno Je to rozhodne jednoduchšie ako v minulosti. V podstate neexistujú geografické obmedzenia a mnoho krát ani absolvované štúdium. Je to hlavne o šikovnosti a vytrvalosti. Chce to však väčšie úsilie a mnoho krát aj ochotu zariskovať. Kariéra už nie je nalinajkovaná záležitosť od školy až po dôchodok. Mladú generáciu musíme vychovať tak, aby si z príležitostí budúcnosti dokázala odhryznúť väčší kúsok ako jej globálna konkurencia.
Je to rozhodne jednoduchšie ako v minulosti. V podstate neexistujú geografické obmedzenia a mnoho krát ani absolvované štúdium. Je to hlavne o šikovnosti a vytrvalosti. Chce to však väčšie úsilie a mnoho krát aj ochotu zariskovať. Kariéra už nie je nalinajkovaná záležitosť od školy až po dôchodok. Mladú generáciu musíme vychovať tak, aby si z príležitostí budúcnosti dokázala odhryznúť väčší kúsok ako jej globálna konkurencia.
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
skôr áno
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
skôr nie Patrím k ľuďom, ktorí sa sami vypracovali a svoje podnikanie postavili po roku 1989 obrazne povedané na zelenej lúke. Verím, že každý z nás môže veľa dosiahnuť, napriek tomu si nedovolím odpovedať, že by sme svoj osud držali pevne v rukách. Tí úspešnejší často zabúdajú na podstatný vplyv šťastia na úspechy, ktoré dosiahli. A takisto na ďalšie vážne parametre ovplyvňujúce budúce smerovanie človeka, ako je rodinné prostredie, finančné možnosti, zdravotný stav či aj dobu, v ktorej sa človek realizuje. S pokorou preto odpovedám, že napriek snahe, nie každý nájde svoje vysnívané pracovné uplatnenie.
Patrím k ľuďom, ktorí sa sami vypracovali a svoje podnikanie postavili po roku 1989 obrazne povedané na zelenej lúke. Verím, že každý z nás môže veľa dosiahnuť, napriek tomu si nedovolím odpovedať, že by sme svoj osud držali pevne v rukách. Tí úspešnejší často zabúdajú na podstatný vplyv šťastia na úspechy, ktoré dosiahli. A takisto na ďalšie vážne parametre ovplyvňujúce budúce smerovanie človeka, ako je rodinné prostredie, finančné možnosti, zdravotný stav či aj dobu, v ktorej sa človek realizuje. S pokorou preto odpovedám, že napriek snahe, nie každý nájde svoje vysnívané pracovné uplatnenie.
Müller Zoltán Müller
podpredseda predstavenstva
Lucron Development, a.s.
skôr áno Hoci úspešní ľudia často prisudzujú úspech len vlastnej vytrvalosti, schopnostiam a talentu, z vlastnej skúsenosti viem, že šťastie a náhoda hrajú dôležitú úlohu pri hľadaní práce snov. Aby šťastie a náhoda hrali čo najmenšiu úlohu, je potrebné aby sa zlepšila kvalita vzdelávania a rovnosť šancí na Slovensku.
Hoci úspešní ľudia často prisudzujú úspech len vlastnej vytrvalosti, schopnostiam a talentu, z vlastnej skúsenosti viem, že šťastie a náhoda hrajú dôležitú úlohu pri hľadaní práce snov. Aby šťastie a náhoda hrali čo najmenšiu úlohu, je potrebné aby sa zlepšila kvalita vzdelávania a rovnosť šancí na Slovensku.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní