Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Vnímate Donalda Trumpa ako reálnu hrozbu pre svet?

  1. rozhodne áno 27 %
  2. skôr áno 19 %
  3. skôr nie 23 %
  4. rozhodne nie 14 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 18 %


Uzávierka hlasovania: 24.10.2016. Počet respondentov: 124.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
skôr nie
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
skôr áno Každý extrémista je nebezpečný a Trump má tiež miestami radikálne názory. Tak snáď tie voľby dopadnú rozumne.
Každý extrémista je nebezpečný a Trump má tiež miestami radikálne názory. Tak snáď tie voľby dopadnú rozumne.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
skôr áno
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
skôr áno
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
rozhodne nie
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Trump je len ilustráciou znepokojivého trendu: čoraz viac ľudí chce zmeny za každú cenu, nevyhodnocujú fakty a riziká, internet zrýchľuje a zosilňuje negatívne emócie. Zodpovední a uvážlivejší sú potom pomalší a menej počuteľní. Spoločnosť sa radikalizuje. Zrejme bude potrebné zlepšiť výchovné pôsobenie škôl, médií, cirkví. A to rýchlo.
Trump je len ilustráciou znepokojivého trendu: čoraz viac ľudí chce zmeny za každú cenu, nevyhodnocujú fakty a riziká, internet zrýchľuje a zosilňuje negatívne emócie. Zodpovední a uvážlivejší sú potom pomalší a menej počuteľní. Spoločnosť sa radikalizuje. Zrejme bude potrebné zlepšiť výchovné pôsobenie škôl, médií, cirkví. A to rýchlo.
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
rozhodne áno Na čele žiadneho štátu by nemal stáť človek, ktorý má názory, ako Donald Trump. Dvojnásobne to platí o Spojených štátoch, ktoré majú zásadný vplyv na dianie vo svete.
Na čele žiadneho štátu by nemal stáť človek, ktorý má názory, ako Donald Trump. Dvojnásobne to platí o Spojených štátoch, ktoré majú zásadný vplyv na dianie vo svete.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
rozhodne nie Človek ako jednotlivec nepredstavuje hrozbu pre svet. Skutočnou hrozbou pre svet je čoraz väčšia podpora politiky protestu a populizmu vo svete u jednej strany obyvateľstva a nezáujem o dianie druhej časti spoločnosti.
Človek ako jednotlivec nepredstavuje hrozbu pre svet. Skutočnou hrozbou pre svet je čoraz väčšia podpora politiky protestu a populizmu vo svete u jednej strany obyvateľstva a nezáujem o dianie druhej časti spoločnosti.
Polák Branislav Polák
Chief Inovation Officer
STARMEDIA Co., s.r.o.
rozhodne áno
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
skôr áno
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
skôr nie Skor nie, lebo nebude zvoleny a sam osebe je pre svet dost neskodny.
Skor nie, lebo nebude zvoleny a sam osebe je pre svet dost neskodny.
Randuška Dušan Randuška
generálny riaditeľ
MET Slovakia
skôr nie Donald Trump sa javi ako neovladatelny marketingovy produkt,ktory napriek svojim nestandardnym vyjadreniam zaujal priblizne 50% americanov.Svojskym stylom nadalej narusa americky volebny stereotyp.Je az neuveritelne kam az to Donald vo volebnom maratone dotiahol a napriek vsetkym lapsusom mu stale tieska znacna cast americkych volicov.Odkaz pre Europu -politici zachovajte si moralnu integritu a vyjadrujte sa zrozumitelne, hoci niekedy aj na ukor "politickej korektnosti".
Donald Trump sa javi ako neovladatelny marketingovy produkt,ktory napriek svojim nestandardnym vyjadreniam zaujal priblizne 50% americanov.Svojskym stylom nadalej narusa americky volebny stereotyp.Je az neuveritelne kam az to Donald vo volebnom maratone dotiahol a napriek vsetkym lapsusom mu stale tieska znacna cast americkych volicov.Odkaz pre Europu -politici zachovajte si moralnu integritu a vyjadrujte sa zrozumitelne, hoci niekedy aj na ukor "politickej korektnosti".
Kellerová Eva Kellerová
vedecký pracovník
rozhodne áno
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne nie Postupne sa z neho stáva klaun, ktorý nedrží v rukách ani svoj vlastný osud.
Postupne sa z neho stáva klaun, ktorý nedrží v rukách ani svoj vlastný osud.
Kalivoda František Kalivoda
riaditeľ
TatraSoft Group
skôr nie
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Samotného Trumpa ako takú hrozbu nevnímam, ja keď má reálny potenciál narušiť väzby euro-atlantickej spolupráce, ktorá od 2. sv vojny stabilizovala svetový poriadok. Ako reálnu hrozbou pre svet vidím ale to, že sa niekto/niečo ako Trump môže stať prezidentom najsilnejšej svetovej mocnosti.
Samotného Trumpa ako takú hrozbu nevnímam, ja keď má reálny potenciál narušiť väzby euro-atlantickej spolupráce, ktorá od 2. sv vojny stabilizovala svetový poriadok. Ako reálnu hrozbou pre svet vidím ale to, že sa niekto/niečo ako Trump môže stať prezidentom najsilnejšej svetovej mocnosti.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
skôr nie Predpokladam,ze sa v biznisovom prostredi medzi velkymi zralokmi naucil dobre plavat.Je cielavedomy,sebavedomy a to mu nikto nezoberie.Politicky je menej skuseny,ale rychlo sa uci.Predvolebnu retoriku treba vnimat viac marketigovo.Realita politiky po volbach,ak volby vyhra,ho z casti vrati do regulovanych brehov.
Predpokladam,ze sa v biznisovom prostredi medzi velkymi zralokmi naucil dobre plavat.Je cielavedomy,sebavedomy a to mu nikto nezoberie.Politicky je menej skuseny,ale rychlo sa uci.Predvolebnu retoriku treba vnimat viac marketigovo.Realita politiky po volbach,ak volby vyhra,ho z casti vrati do regulovanych brehov.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
rozhodne áno Nielen pre svet, ale z pohľadu Slovenska je reálnou hrozbou, lebo ak sa dohodne s Ruskom, obetuje bývale sovietske satelity a za niečo ich vymení.
Nielen pre svet, ale z pohľadu Slovenska je reálnou hrozbou, lebo ak sa dohodne s Ruskom, obetuje bývale sovietske satelity a za niečo ich vymení.
Štefunko Ivan Štefunko
predseda predstavenstva
Neulogy
rozhodne áno Je veľmi nebezpečné, aby populista, egocentrik a neskúsený politik viedol krajinu s najsilnejšou armádou a neformalnou funkciou svetového policajta. Takýto človek môže aktivovať ďalších nezodpovednych politikov po celom svete. Akoby ich na bolo málo.
Je veľmi nebezpečné, aby populista, egocentrik a neskúsený politik viedol krajinu s najsilnejšou armádou a neformalnou funkciou svetového policajta. Takýto človek môže aktivovať ďalších nezodpovednych politikov po celom svete. Akoby ich na bolo málo.
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
rozhodne áno
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
skôr nie Verim, ze nakoniec predsa len zvitazi zdravsi rozum. Ako odpovedal v nedelu Dalai Lama na otazku ohladne americkych volieb a moznosti zvolenie Donalda Trumpa...To prejdem mlcanim a budeme sa modlit a dufat ;-).
Verim, ze nakoniec predsa len zvitazi zdravsi rozum. Ako odpovedal v nedelu Dalai Lama na otazku ohladne americkych volieb a moznosti zvolenie Donalda Trumpa...To prejdem mlcanim a budeme sa modlit a dufat ;-).
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
skôr nie
Sabol Ján Sabol
viceprezident
Republiková únia zamestnávateľov
rozhodne nie
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
rozhodne nie Určitě není větší hrozbou než tzv. "standardní" socialističtí politici typu Hillary, Juncker, Schultz či jejich místní klony. U nich máme jen jistotu dalšího omezování osobní svobody a zodpovědnosti, posílení ždímání aktivních pracujících a podnikatelů i dalšího růstu přerozdělování směrem k pasivním a pohodlným a samozřejmě k sobě a ke svým partám. Trump je jistě kontroverzní, ale politicky je u něj alespoň naděje na změnu současného negativního trendu...
Určitě není větší hrozbou než tzv. "standardní" socialističtí politici typu Hillary, Juncker, Schultz či jejich místní klony. U nich máme jen jistotu dalšího omezování osobní svobody a zodpovědnosti, posílení ždímání aktivních pracujících a podnikatelů i dalšího růstu přerozdělování směrem k pasivním a pohodlným a samozřejmě k sobě a ke svým partám. Trump je jistě kontroverzní, ale politicky je u něj alespoň naděje na změnu současného negativního trendu...
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
skôr nie
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
rozhodne áno
Hajko Jozef Hajko
analytik
skôr nie
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
rozhodne nie
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
skôr áno Aktuálne americké voľby sú skvelou ukážkou ako aj vyspelá demokratická spoločnosť môže mať zásadný problém pri výbere svojho prezidenta. Budúca voľba bude určite z kategórie: menšie zlo. Donald je komplikovaný a nepredvídateľný kandidát. Otázka jeho nebezpečnosti je však otvorená a až čas ukáže. Americká história nám hovorí, že niekedy naše očakávania a predpoklady od prezidentov boli veľmi pomýlené a predpojaté. Ostáva nám len počkať.
Aktuálne americké voľby sú skvelou ukážkou ako aj vyspelá demokratická spoločnosť môže mať zásadný problém pri výbere svojho prezidenta. Budúca voľba bude určite z kategórie: menšie zlo. Donald je komplikovaný a nepredvídateľný kandidát. Otázka jeho nebezpečnosti je však otvorená a až čas ukáže. Americká história nám hovorí, že niekedy naše očakávania a predpoklady od prezidentov boli veľmi pomýlené a predpojaté. Ostáva nám len počkať.
Máťuš Juraj Máťuš
obchodný riaditeľ
Unimedia, s.r.o., Bratislava
skôr nie
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
skôr nie Neúspešný prezidentský kandidát predsa nie je žiadnou hrozbou. Tou je skôr kríza demokracie, keďže ľudia už chcú len viac chleba a hier bez akýchkoľvek ideí. Podľa toho vyzerá aj voľba v Amerike, keď súťaží veľmi zlý s ešte horším.
Neúspešný prezidentský kandidát predsa nie je žiadnou hrozbou. Tou je skôr kríza demokracie, keďže ľudia už chcú len viac chleba a hier bez akýchkoľvek ideí. Podľa toho vyzerá aj voľba v Amerike, keď súťaží veľmi zlý s ešte horším.
Kováčik Ľubomír Kováčik
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
ČSOB stavebná sporiteľňa
skôr áno
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
rozhodne áno Hoci je to veľmi dôležité ,nepredpokladal som , že niekedy kandidáti na prezidenta USA vyvolajú na Slovensku až taký záujem . Preto aj ja sledujem vyjadrenia kandidátov veľmi pozorne a som presvedčený , že Trump je reálnou hrozbou a že by destabilizoval ešte viac už aj tak rozkolísanú svetovú rovnováhu mocností .
Hoci je to veľmi dôležité ,nepredpokladal som , že niekedy kandidáti na prezidenta USA vyvolajú na Slovensku až taký záujem . Preto aj ja sledujem vyjadrenia kandidátov veľmi pozorne a som presvedčený , že Trump je reálnou hrozbou a že by destabilizoval ešte viac už aj tak rozkolísanú svetovú rovnováhu mocností .
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
rozhodne nie
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
skôr áno
Sovova Margareta Sovova
konateľka
bnt attorneys
rozhodne áno Americký prezident má výnimočné postavenie vo svojej funkcii ako hlava štátu, ako hlavný predstaviteľ governmentu a zároveň ako vrchný veliteľ ozbrojených síl. Nesporne mu bude protiváhou celá armáda rôznych poradcov a predstaviteľov štátnej správy. Ak sa raz však rozhodne urobiť niečo "po svojom", v tom momente ide v rámci jeho právomoci výlučne o jeho vlastné rozhodnutie. Človek s Trumpovou minulosťou a názormi preto môže byť skutočnou svetovou hrozbou.
Americký prezident má výnimočné postavenie vo svojej funkcii ako hlava štátu, ako hlavný predstaviteľ governmentu a zároveň ako vrchný veliteľ ozbrojených síl. Nesporne mu bude protiváhou celá armáda rôznych poradcov a predstaviteľov štátnej správy. Ak sa raz však rozhodne urobiť niečo "po svojom", v tom momente ide v rámci jeho právomoci výlučne o jeho vlastné rozhodnutie. Človek s Trumpovou minulosťou a názormi preto môže byť skutočnou svetovou hrozbou.
Hurajová Mária Hurajová
členka Správnej rady
Nadácia Slovak American Foundation
skôr áno
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
neviem / nevyjadrujem sa / iné Vsteci pani s retorikou ako Donald Trump su hrozbou pre svoje okolie. Pozieraju slabsich a siria okolo seba nenavist. Velkost hrozby zavisi od velkosti ich moci. Ak USA su svetova velmoc a na cele bude muz s retorikou ako Donald Trump - tak je to hrozba.
Vsteci pani s retorikou ako Donald Trump su hrozbou pre svoje okolie. Pozieraju slabsich a siria okolo seba nenavist. Velkost hrozby zavisi od velkosti ich moci. Ak USA su svetova velmoc a na cele bude muz s retorikou ako Donald Trump - tak je to hrozba.
Marek Marián Marek
generálny riaditeľ
PosAm, spol. s.r.o.
skôr áno
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
rozhodne nie
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
skôr nie Skôr nie. Rétorika politikov pred voľbami je iná, ako skutky po voľbách. Oveľa väčšou hrozbou pre svet je, že v krajine, ako sú USA, nie je z čoho vyberať a Clintonová nemusí byť „menším zlom"...
Skôr nie. Rétorika politikov pred voľbami je iná, ako skutky po voľbách. Oveľa väčšou hrozbou pre svet je, že v krajine, ako sú USA, nie je z čoho vyberať a Clintonová nemusí byť „menším zlom"...
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
rozhodne áno Momentálne nie, ako prezidenta USA isto.
Momentálne nie, ako prezidenta USA isto.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne áno Ako hovorí klasik: Nebezpečný nie je hlupák, ale snaživý hlupák. Hoci Clintonová neprinesie žiaden progres len vychodené staré chodníčky a nemotornosť v zahraničnej politike.
Ako hovorí klasik: Nebezpečný nie je hlupák, ale snaživý hlupák. Hoci Clintonová neprinesie žiaden progres len vychodené staré chodníčky a nemotornosť v zahraničnej politike.
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
rozhodne áno
Terkovič Martin Terkovič
generálny riaditeľ
ICZ Slovakia, a.s., Trenčín
skôr nie ani prezident USA (napriek tomu, že sa to takto často a s obľubou deklaruje)nie je natoľko silná politická autorita, aby zásadné témy riešil individuálne. okolo neho je množstvo poradcov, organizácií a samozrejme procesov, ktoré mu neumožnia v rozhodnutiach "uletieť" niekam mimo oficiálnu líniu. tento "systém" na jednu stranu síce možno neguje individualitu a možnosť inovatívnych politických riešení, ale na druhej strane garantuje potrebnú mieru kontinuity a bezpečnosti...a to je v prípade D.Trumpa dosť zásadná poistka.
ani prezident USA (napriek tomu, že sa to takto často a s obľubou deklaruje)nie je natoľko silná politická autorita, aby zásadné témy riešil individuálne. okolo neho je množstvo poradcov, organizácií a samozrejme procesov, ktoré mu neumožnia v rozhodnutiach "uletieť" niekam mimo oficiálnu líniu. tento "systém" na jednu stranu síce možno neguje individualitu a možnosť inovatívnych politických riešení, ale na druhej strane garantuje potrebnú mieru kontinuity a bezpečnosti...a to je v prípade D.Trumpa dosť zásadná poistka.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
skôr nie Ako hrozbu pre svet ho nevnímam. Ale ako politického šaša bez úcty k pravde áno.
Ako hrozbu pre svet ho nevnímam. Ale ako politického šaša bez úcty k pravde áno.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
skôr nie Niečo iné je rétorika v predvolebnej kampani a iné výkon funkcie prezidenta. Navyše si myslím, že napriek rozsiahlym právomociam prezidenta, existujú v USA demokratické mechanizmy, ktoré by v prípade potreby zabránili D. Trumpovi podniknúť kroky, ktoré by mohli ohroziť svet.
Niečo iné je rétorika v predvolebnej kampani a iné výkon funkcie prezidenta. Navyše si myslím, že napriek rozsiahlym právomociam prezidenta, existujú v USA demokratické mechanizmy, ktoré by v prípade potreby zabránili D. Trumpovi podniknúť kroky, ktoré by mohli ohroziť svet.
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Človek pod vplyvom úspechu môže veľmi ľahko stratiť súdnosť. Začne si myslieť, že preňho neplatia fyzikálne zákony. Keď sa to stane, spravidla to vedie ku katastrofe, ktorá má dopad taký, akú moc daný človek má. Otázne je, či sa u tohto pána jedná o predvolebné rituálne tance, folklór a marketing, alebo to fakt myslí vážne. Popravde, bol by som najradšej, keby som sa na túto otázku odpoveď nikdy nedozvedel.
Človek pod vplyvom úspechu môže veľmi ľahko stratiť súdnosť. Začne si myslieť, že preňho neplatia fyzikálne zákony. Keď sa to stane, spravidla to vedie ku katastrofe, ktorá má dopad taký, akú moc daný človek má. Otázne je, či sa u tohto pána jedná o predvolebné rituálne tance, folklór a marketing, alebo to fakt myslí vážne. Popravde, bol by som najradšej, keby som sa na túto otázku odpoveď nikdy nedozvedel.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Králik Michal Králik
konateľ
UVEA Mediklinik, s.r.o., Martin
rozhodne áno Trumpovi sa môže stať, že ho ľudia úplne prestanú brať vážne a potom bude hrozbou už len sám pre seba.
Trumpovi sa môže stať, že ho ľudia úplne prestanú brať vážne a potom bude hrozbou už len sám pre seba.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
rozhodne áno
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Jeho prezentácia je častokrát radikálna, považujem to skôr jeho spôsob ako zaujať voličov. Nemyslím, že aj skutky by boli vzhľadom na vyspelý právny štát USA až také radikálne. Mysím, že je to rozhodne úspešný podnikateľ a manager a naopak môže byť prínosom pre svet.
Jeho prezentácia je častokrát radikálna, považujem to skôr jeho spôsob ako zaujať voličov. Nemyslím, že aj skutky by boli vzhľadom na vyspelý právny štát USA až také radikálne. Mysím, že je to rozhodne úspešný podnikateľ a manager a naopak môže byť prínosom pre svet.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
skôr áno
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
neviem / nevyjadrujem sa / iné Reálnou hrozbou pre tento svet nie je Donald Trump, ale ľudská pýcha, chamtivosť, závisť a nenávisť. A spoločným menovateľom všetkých týchto negatívnych vlastností a emócií je dnešná politika.
Reálnou hrozbou pre tento svet nie je Donald Trump, ale ľudská pýcha, chamtivosť, závisť a nenávisť. A spoločným menovateľom všetkých týchto negatívnych vlastností a emócií je dnešná politika.
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
skôr nie Mnohí politici toho veľa narozprávajú a potom inak konajú. Poznáme to aj z našich končín a asi je to aj prípad Donalda Trumpa. Dúfam, že sa nikdy nedozvieme, nakoľko to boli len reči, lebo sa nestane americkým prezidentom.
Mnohí politici toho veľa narozprávajú a potom inak konajú. Poznáme to aj z našich končín a asi je to aj prípad Donalda Trumpa. Dúfam, že sa nikdy nedozvieme, nakoľko to boli len reči, lebo sa nestane americkým prezidentom.
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Je to šialenec...
Je to šialenec...
Štrokendl Miroslav Štrokendl
generálny riaditeľ
UniCredit Bank Slovakia a. s.
rozhodne áno
Uličný Miroslav Uličný
1. podpredseda predstavenstva
Tatra banka, a.s
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Bolf Patrik Bolf
Managing Partner
Kinstellar
skôr nie Jedna vec je kampan a mnozstvo nezmyslov, ktore su schopni politici pocas nej narozpravat a druha vec je realna politika.
Jedna vec je kampan a mnozstvo nezmyslov, ktore su schopni politici pocas nej narozpravat a druha vec je realna politika.
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
skôr áno
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
skôr nie Neznamená to, že nemože štát a medzinárodné vzťahy poškodiť. No na druhej strane funkčný systém bŕzd a protiváh eliminuje aj takýto element.
Neznamená to, že nemože štát a medzinárodné vzťahy poškodiť. No na druhej strane funkčný systém bŕzd a protiváh eliminuje aj takýto element.
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
skôr nie Našťastie má USA viacero brzd pri neriadenom rozhodovaní prezidenta. Trump je ťažko odhadnuteľný, ale nie je šialenec.
Našťastie má USA viacero brzd pri neriadenom rozhodovaní prezidenta. Trump je ťažko odhadnuteľný, ale nie je šialenec.
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr nie Trumpa a jeho spôsob robenia "politiky" vnímam ako hrozbu poklesu úrovne politiky smerom k najnižším pudom voličov. Trump je podľa mňa extrém, ale podobné príklady "robenia politiky" môžeme v súčasnosti pozorovať aj inde vo svete ale i u nás doma.
Trumpa a jeho spôsob robenia "politiky" vnímam ako hrozbu poklesu úrovne politiky smerom k najnižším pudom voličov. Trump je podľa mňa extrém, ale podobné príklady "robenia politiky" môžeme v súčasnosti pozorovať aj inde vo svete ale i u nás doma.
Kubošek Pavol Kubošek
konateľ
Kvant, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Preco je tu takato tendencna otazka?trend sa tvari ako ekonomicky casopis a takouto otazkou dava jasne najavo ze nie je nepoliticky a dava najavo aj na ktorej strane stoji.
Preco je tu takato tendencna otazka?trend sa tvari ako ekonomicky casopis a takouto otazkou dava jasne najavo ze nie je nepoliticky a dava najavo aj na ktorej strane stoji.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
rozhodne áno
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
rozhodne áno
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Ak je jeho medialny obraz pravdivy co len na par percent, tak ako prezident stale najsilnejsej krajiny sveta predstavuje riziko pre zbytok sveta a teda aj pre nas.
Ak je jeho medialny obraz pravdivy co len na par percent, tak ako prezident stale najsilnejsej krajiny sveta predstavuje riziko pre zbytok sveta a teda aj pre nas.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne áno
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
rozhodne áno Na svete je viacero podivinov sediacich v premierskych ci prezidentskych kreslach. Trump je uplne ina liga. On je podla mna tazko chory. Vobec si nedokazem predstavit, ze on by mal byt ten, kto ovlada cerveny gombik. Amen tma. Armagedon.
Na svete je viacero podivinov sediacich v premierskych ci prezidentskych kreslach. Trump je uplne ina liga. On je podla mna tazko chory. Vobec si nedokazem predstavit, ze on by mal byt ten, kto ovlada cerveny gombik. Amen tma. Armagedon.
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
skôr áno
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
skôr áno Aj napriek tomu, že mnohé jeho vyhlásenia sú skôr marketingom pre frustrovaných obyvateľov s nižśím vzdelaním, mohol by na tejto pozícii vyvolať nestabilitu.
Aj napriek tomu, že mnohé jeho vyhlásenia sú skôr marketingom pre frustrovaných obyvateľov s nižśím vzdelaním, mohol by na tejto pozícii vyvolať nestabilitu.
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
skôr nie Ako realnu hrozbu vnimam najma to, ze by mohol byt legitimne zvoleny. Inak povedane, ze aj v USA existuju volicske nalady a postoje, ktore davaju sancu kandidatom ako Trump.
Ako realnu hrozbu vnimam najma to, ze by mohol byt legitimne zvoleny. Inak povedane, ze aj v USA existuju volicske nalady a postoje, ktore davaju sancu kandidatom ako Trump.
Brudňák Peter Brudňák
CEO
NN poisťovňa a dôchodkové spoločnosti
skôr nie Donalda nevnimam ako hrozbu pre svet, ale ako dalsie varovanie tradicnym politikom z ktorych su velakrat ludia unaveni. Trump sa vezie na vlne nespokojnosti a vie evidentne zaujat cast elektoratu...
Donalda nevnimam ako hrozbu pre svet, ale ako dalsie varovanie tradicnym politikom z ktorych su velakrat ludia unaveni. Trump sa vezie na vlne nespokojnosti a vie evidentne zaujat cast elektoratu...
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr nie
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
skôr nie Trump ako osoba hrozbou nie je. Skutočnou hrozbou a nebezpečím je fakt, že ľudia tohto typu sú akceptovaní veľkou časťou spoločnosti.
Trump ako osoba hrozbou nie je. Skutočnou hrozbou a nebezpečím je fakt, že ľudia tohto typu sú akceptovaní veľkou časťou spoločnosti.
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
skôr nie Svet sa mení. Ako u nás tak i vo svete nič nefunguje ako doteraz, ani politika. Žiadne zabehnuté vzorce nefungujú. Možno potrebujeme zmenu aby sme sa spamätali. Viac sa bojím rozpínania a zbrojenia Putina.
Svet sa mení. Ako u nás tak i vo svete nič nefunguje ako doteraz, ani politika. Žiadne zabehnuté vzorce nefungujú. Možno potrebujeme zmenu aby sme sa spamätali. Viac sa bojím rozpínania a zbrojenia Putina.
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o.
rozhodne nie
Bláha Petr Bláha
podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Duslo, a.s.
rozhodne nie Určitě ne, oba kandidáti mají své slabé i silné stránky, spíše mně překvapuje že se nikdo objektivně nezabývá původem peněz pro volební kampaň kandidátky Clintonové která dostala peníze od člověka který dostal přes rozsáhlé podvody prezidentskou amnestii od Billa Clintona v poslední den jeho prezidentování - a toto je bráno asi jako normální.... Navíc bychom měli řešit spíše své vlastní lokální problémy a neřešit volby v USA které jsou několik tisíc km
Určitě ne, oba kandidáti mají své slabé i silné stránky, spíše mně překvapuje že se nikdo objektivně nezabývá původem peněz pro volební kampaň kandidátky Clintonové která dostala peníze od člověka který dostal přes rozsáhlé podvody prezidentskou amnestii od Billa Clintona v poslední den jeho prezidentování - a toto je bráno asi jako normální.... Navíc bychom měli řešit spíše své vlastní lokální problémy a neřešit volby v USA které jsou několik tisíc km
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
rozhodne áno To, že sa pod hlavičkou republikánov dostane tak ďaleko sexistický predátor a hochštapler, ktorý neplatí dane a má zastupovať frustráciu zo zlyhania štátu a protisystémové nálady znamená, že post-faktuálna doba je realita, hroziaca fašizáciou verejného priestoru. V "závodoch" je však len preto, že opačný tábor vsadil na najnedôveryhodnejšieho možného koňa - Hillary.
To, že sa pod hlavičkou republikánov dostane tak ďaleko sexistický predátor a hochštapler, ktorý neplatí dane a má zastupovať frustráciu zo zlyhania štátu a protisystémové nálady znamená, že post-faktuálna doba je realita, hroziaca fašizáciou verejného priestoru. V "závodoch" je však len preto, že opačný tábor vsadil na najnedôveryhodnejšieho možného koňa - Hillary.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
rozhodne nie Hrozbou sú politici, čo v živote reálne nepracovali a sú bábkami lobistov a sponzorov. Jeden taký je na čele našej vlády. Američania si zažijú to čo my v prezidentských voľbách, keď bolo treba vybrať medzi Mečiarom a Gašparovičom.
Hrozbou sú politici, čo v živote reálne nepracovali a sú bábkami lobistov a sponzorov. Jeden taký je na čele našej vlády. Američania si zažijú to čo my v prezidentských voľbách, keď bolo treba vybrať medzi Mečiarom a Gašparovičom.
Kočan Rastislav Kočan
Managing Partner
Go4insight
rozhodne áno Tretiu TV debatu som sledoval so svojimi americkými priateľmi v priamom prenose v Chicagu. Moji priatelia Trumpa vnímajú ako arogantného, namysleného a hrubého človeka, ktorý v ľuďoch prebúdza to najhoršie. Najmocnejší líder Západného sveta by nemal mať takýto profil.
Tretiu TV debatu som sledoval so svojimi americkými priateľmi v priamom prenose v Chicagu. Moji priatelia Trumpa vnímajú ako arogantného, namysleného a hrubého človeka, ktorý v ľuďoch prebúdza to najhoršie. Najmocnejší líder Západného sveta by nemal mať takýto profil.
Bláhová Renáta Bláhová
partnerka
BMB Leitner k.s.
skôr áno
Flimel Richard Flimel
predseda predstavenstva
JOJ Media House
skôr áno
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
neviem / nevyjadrujem sa / iné No úplne v poriadku asi nie je.
No úplne v poriadku asi nie je.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
rozhodne nie
Vlček Roman Vlček
predseda predstavenstva
Slovenská Asociácia správcovských spoločností
rozhodne nie
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
skôr áno Ak sú jeho mediálne dostupné vyhlásenia pravdivé, tak vo viacerých oblastiach a to najmä v oblasti zahraničnej politiky USA vzbudzujú vážne obavy.
Ak sú jeho mediálne dostupné vyhlásenia pravdivé, tak vo viacerých oblastiach a to najmä v oblasti zahraničnej politiky USA vzbudzujú vážne obavy.
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
skôr nie
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
rozhodne áno Clovek ktory v zaujme vlastnej popularity nieje schopny zvazit dosledky svojich slov na masy je hrozbou pre nas vsetkych.
Clovek ktory v zaujme vlastnej popularity nieje schopny zvazit dosledky svojich slov na masy je hrozbou pre nas vsetkych.
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Nepredvídateľnosť jeho konania, jeho viaceré plánované kontroverzné opatrenia, jeho egocentrická povaha, ním v poslednej dobe prezentovaná nedôvera v demokratickosť súťaže, ktorej je účastníkom spolu so silným mocenským postavením, ktoré má prezident v rámci výkonnej moci Spojených štátov, kumulatívne predstavujú rizikovú kombináciu pre interný vývoj USA, ich ekonomiku ako aj celosvetovú bezpečnosť. Pre Slovensko ako člena obrannej aliancie NATO, ktorej sú USA vedúcim členom, hrozí zníženie bezpečnostných záruk a zníženie obchodnej výmeny s USA.
Nepredvídateľnosť jeho konania, jeho viaceré plánované kontroverzné opatrenia, jeho egocentrická povaha, ním v poslednej dobe prezentovaná nedôvera v demokratickosť súťaže, ktorej je účastníkom spolu so silným mocenským postavením, ktoré má prezident v rámci výkonnej moci Spojených štátov, kumulatívne predstavujú rizikovú kombináciu pre interný vývoj USA, ich ekonomiku ako aj celosvetovú bezpečnosť. Pre Slovensko ako člena obrannej aliancie NATO, ktorej sú USA vedúcim členom, hrozí zníženie bezpečnostných záruk a zníženie obchodnej výmeny s USA.
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
Danubiatel, a.s., Bratislava
rozhodne áno A nechápem ako mohol taký človek, ktorý predstavuje zosobnenie arogantnej fanfarónskosti získať toľko sympatií Američanov. Je nevypočítateľný a naduto hlúpy, čo je dosť nebezpečná kombinácia.
A nechápem ako mohol taký človek, ktorý predstavuje zosobnenie arogantnej fanfarónskosti získať toľko sympatií Američanov. Je nevypočítateľný a naduto hlúpy, čo je dosť nebezpečná kombinácia.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
neviem / nevyjadrujem sa / iné Vnimam Donalda Trumpa ako jedneho z dvoch kandidatov na prezidenta USA.
Vnimam Donalda Trumpa ako jedneho z dvoch kandidatov na prezidenta USA.
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr nie
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
neviem / nevyjadrujem sa / iné nevyjadrujem sa.
nevyjadrujem sa.
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
skôr áno Post amerického prezidenta je příliš "mocný" na to, aby tam seděl člověk tohoto typu. Jeho nevyzpytatelnost v kombinaci s populistickým myšlením by se reálnou hrozbou klidně mohlo stat.
Post amerického prezidenta je příliš "mocný" na to, aby tam seděl člověk tohoto typu. Jeho nevyzpytatelnost v kombinaci s populistickým myšlením by se reálnou hrozbou klidně mohlo stat.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
skôr áno Verím tomu, že Amerika si ho nezvolí za prezidenta. A ak by sa to aj stalo, tak dúfam, že americký vládnucí systém by dokázal eliminovať jeho excesy. Osobne budem držať palce Clintonovej, aj keď som doteraz viac nadŕžal republikánom.
Verím tomu, že Amerika si ho nezvolí za prezidenta. A ak by sa to aj stalo, tak dúfam, že americký vládnucí systém by dokázal eliminovať jeho excesy. Osobne budem držať palce Clintonovej, aj keď som doteraz viac nadŕžal republikánom.
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
neviem / nevyjadrujem sa / iné Za hrozbu považujem to čo personifikuje. Rezignáciu na fakty, hodnoty liberálnej demokracie a bežnú politickú kultúru. Stratu viery Západu vo vlastné princípy. Tentoraz ešte budeme mať "šťastie", že kandidát je až príliš neschopný a prostoreký, ale bohužiaľ prídu ďalší a aj bližšie k nám.
Za hrozbu považujem to čo personifikuje. Rezignáciu na fakty, hodnoty liberálnej demokracie a bežnú politickú kultúru. Stratu viery Západu vo vlastné princípy. Tentoraz ešte budeme mať "šťastie", že kandidát je až príliš neschopný a prostoreký, ale bohužiaľ prídu ďalší a aj bližšie k nám.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
neviem / nevyjadrujem sa / iné V prvom rade, Donald Trump ešte nebol zvolený. V druhom rade, rád hodnotím ľudí až podľa ich skutkov. Na svete je momentálne toľko nebezpečných, otvorených či zmrazených vojnových konfliktov, že hovoriť v tomto kontexte dopredu o niekom, že predstavuje hrozbu pre svet, je minimálne predčasné. Tých, čo za spomenutými konfliktami stoja, považujem za reálnejšiu hrozbu pre svet, ako človeka, ktorý je stále len kandidátom na prezidenta USA.
V prvom rade, Donald Trump ešte nebol zvolený. V druhom rade, rád hodnotím ľudí až podľa ich skutkov. Na svete je momentálne toľko nebezpečných, otvorených či zmrazených vojnových konfliktov, že hovoriť v tomto kontexte dopredu o niekom, že predstavuje hrozbu pre svet, je minimálne predčasné. Tých, čo za spomenutými konfliktami stoja, považujem za reálnejšiu hrozbu pre svet, ako človeka, ktorý je stále len kandidátom na prezidenta USA.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní