Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Myslíte si, že Slovensko môže byť modernou a dobre fungujúcou krajinou pre všetkých občanov? TREND štartuje rubriku, v ktorej chce vytvoriť priestor pre ľudí s víziou ako reštartovať Slovensko

  1. rozhodne áno 67 %
  2. skôr áno 17 %
  3. skôr nie 10 %
  4. rozhodne nie 5 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 1 %


Uzávierka hlasovania: 31.10.2016. Počet respondentov: 122.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Novotná Alexandra Novotná
majiteľka
Klinika Esthetic
rozhodne áno Myslím si, že Slovensko je modernou dobre fungujúcou krajinou. Individuálne zlyhania osôb, alebo systému vôbec nehodnotím tragicky. Sú miesta na zemi, kde ľudia žijú v podstatne horších podmienkach a sú oveľa šťastnejší. Máme šťastie sledovať ako veľa sa urobilo od roku 89, žijeme v mieri, relatívnom bezpečí, bez klimatických katastrof, vážnych epidémií, môžeme cestovať a slobodne sa vyjadrovať. Keď si to začneme uvedomovať možno budeme modernejší a kultúrnejší aj my a Slovensko začne fungovať lepšie:)))))
Myslím si, že Slovensko je modernou dobre fungujúcou krajinou. Individuálne zlyhania osôb, alebo systému vôbec nehodnotím tragicky. Sú miesta na zemi, kde ľudia žijú v podstatne horších podmienkach a sú oveľa šťastnejší. Máme šťastie sledovať ako veľa sa urobilo od roku 89, žijeme v mieri, relatívnom bezpečí, bez klimatických katastrof, vážnych epidémií, môžeme cestovať a slobodne sa vyjadrovať. Keď si to začneme uvedomovať možno budeme modernejší a kultúrnejší aj my a Slovensko začne fungovať lepšie:)))))
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
skôr áno
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
skôr áno
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
skôr áno Áno, ale to sa musí vymeniť najprv politická garnitúra.
Áno, ale to sa musí vymeniť najprv politická garnitúra.
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
rozhodne áno Len vôľa ho takto pretvárať je zatiaľ v hľadáčiku ...
Len vôľa ho takto pretvárať je zatiaľ v hľadáčiku ...
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
rozhodne áno
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
skôr áno Predstava ľudí o fungujúcej krajine je rôzna, preto aj miera spokojnosti ľudí nie je rovnaká. Slovensko má predpoklady byť prosperujúcou krajinou. Nespokojnosť je navyše jednou zo síl, ktorá nás posúva dopredu.
Predstava ľudí o fungujúcej krajine je rôzna, preto aj miera spokojnosti ľudí nie je rovnaká. Slovensko má predpoklady byť prosperujúcou krajinou. Nespokojnosť je navyše jednou zo síl, ktorá nás posúva dopredu.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
rozhodne áno
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
skôr nie
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Čebík Erik Čebík
konateľ
Datatree, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Slovensko ma k tomu vsetky predpoklady - sikovnych, jazykovo zdatnych (najma mladych) a pracovitych ludi. Pritomnost servisnych centier pre globalne spolocnosti (Dell, IBM, AT&T, Swiss RE,...) to len potvrdzuje. Je vsak neuveritelne ako nekompetentne je tento stat manazovany.
Slovensko ma k tomu vsetky predpoklady - sikovnych, jazykovo zdatnych (najma mladych) a pracovitych ludi. Pritomnost servisnych centier pre globalne spolocnosti (Dell, IBM, AT&T, Swiss RE,...) to len potvrdzuje. Je vsak neuveritelne ako nekompetentne je tento stat manazovany.
Kellerová Eva Kellerová
vedecký pracovník
skôr áno
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
skôr nie Možno Slovensko verzia 2020, aktuálne Slovensko 2016 má od toho na hony ďaleko.
Možno Slovensko verzia 2020, aktuálne Slovensko 2016 má od toho na hony ďaleko.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Do vlády a riadiacich pozícií by sa mali dostať technokrati a odborníci, nie politici.
Do vlády a riadiacich pozícií by sa mali dostať technokrati a odborníci, nie politici.
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
skôr nie Slováci riešia svoje problémy individuálne, vo vlastný prospech, na úrovni skupiny, klanu. Všeobecné riešenia nás veľmi nezaujímajú, získanie individuálnej výhody preferujeme nad všeobecným prospechom. Ľudí so snahou o verejné blaho ani veľmi neoceňujeme. (napríklad snaha o zníženie daní pravdepodobne nebude podporená oligarchom s vplyvom na politiku, pretože mu neprináša žiadnu rentu z jeho špecifického postavenia, zato napr. politika podpory zamestnávateľa alebo konkrétneho - jeho podniku bude naopak vítaná.) Podobne si žiadny úradník nezlikviduje svoje systémové miesto, aj keď je jeho existencia spoločensky zbytočná. Žijeme v dobe korporativizmu (nemá nič s kapitalizmom). Je málo pravdepodobné, že takáto spoločnosť vygeneruje elitu s mandátom všeobecne zlepšiť a zmodernizovať krajinu - zrušenie 20 korunáčok a cestovanie zadarmo či vianočný dôchodok, subvencia, dotácia a pod. sú pre väčšinu lákavejšie. To je, myslím, hlavný dôvod, prečo spoločnosť nenapreduje. Nie je to ale žiadnym zvláštnym špecifikom Slovenska, touto chorobou trpí celá Európa.
Slováci riešia svoje problémy individuálne, vo vlastný prospech, na úrovni skupiny, klanu. Všeobecné riešenia nás veľmi nezaujímajú, získanie individuálnej výhody preferujeme nad všeobecným prospechom. Ľudí so snahou o verejné blaho ani veľmi neoceňujeme. (napríklad snaha o zníženie daní pravdepodobne nebude podporená oligarchom s vplyvom na politiku, pretože mu neprináša žiadnu rentu z jeho špecifického postavenia, zato napr. politika podpory zamestnávateľa alebo konkrétneho - jeho podniku bude naopak vítaná.) Podobne si žiadny úradník nezlikviduje svoje systémové miesto, aj keď je jeho existencia spoločensky zbytočná. Žijeme v dobe korporativizmu (nemá nič s kapitalizmom). Je málo pravdepodobné, že takáto spoločnosť vygeneruje elitu s mandátom všeobecne zlepšiť a zmodernizovať krajinu - zrušenie 20 korunáčok a cestovanie zadarmo či vianočný dôchodok, subvencia, dotácia a pod. sú pre väčšinu lákavejšie. To je, myslím, hlavný dôvod, prečo spoločnosť nenapreduje. Nie je to ale žiadnym zvláštnym špecifikom Slovenska, touto chorobou trpí celá Európa.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
rozhodne áno Zial bez vstupu politiky to nejde a mnohi, ktorí maju vizie, zodpovednost a davaju pracu tisicom ludi radsej do realnej politiky nejdu. Ved kto by si uz nechal nadavat do zlodejov, korupcnikov a nechal si media vrtat v sukromi.
Zial bez vstupu politiky to nejde a mnohi, ktorí maju vizie, zodpovednost a davaju pracu tisicom ludi radsej do realnej politiky nejdu. Ved kto by si uz nechal nadavat do zlodejov, korupcnikov a nechal si media vrtat v sukromi.
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
rozhodne áno
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
rozhodne áno
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
rozhodne áno Som vecny optimista, verim tomu, ze mozeme byt krajinou, kde sa oplati zit, podnikat a vychovavat deti. Musi sa vystriedat stara generacia politikov a nastupit generacia, ktora ma ine moralne hodnoty. Momentalne nastavenie moralnych hodnot politikov je tak nizko, ze uz to moze byt len lepsie.
Som vecny optimista, verim tomu, ze mozeme byt krajinou, kde sa oplati zit, podnikat a vychovavat deti. Musi sa vystriedat stara generacia politikov a nastupit generacia, ktora ma ine moralne hodnoty. Momentalne nastavenie moralnych hodnot politikov je tak nizko, ze uz to moze byt len lepsie.
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
skôr áno Vzhľadom na svoju veľkosť, tradíciu, polohu a pracovitých ľudí si myslím, že Slovensko má všetky predpoklady na to aby sme boli fungujúcou a prosperujúcou krajinou. Podmienky, ktoré je potrebné pre tento cieľ vytvoriť tvorí ten kto Slovensko riadi. Niektorí sú pri tom riadení už viac ako dvadsať rokov a potrebné podmienky pre moderný a fungujúci štát nenastavili. Nie je to jediný ale je to určite hlavný problém nastavenia podmienok v štáte pre jeho efektívne + moderné + pozitívne fungovanie. Obdobie od posledných volieb ukazuje, že to asi opäť "nenastavia"... Aj keď si nemyslím, že je všetko zlé ale žiaľ znovu musíme hovoriť o zmenách a reštarte ... Vieme klasifikovať tých, ktorí sú za to zodpovední ...
Vzhľadom na svoju veľkosť, tradíciu, polohu a pracovitých ľudí si myslím, že Slovensko má všetky predpoklady na to aby sme boli fungujúcou a prosperujúcou krajinou. Podmienky, ktoré je potrebné pre tento cieľ vytvoriť tvorí ten kto Slovensko riadi. Niektorí sú pri tom riadení už viac ako dvadsať rokov a potrebné podmienky pre moderný a fungujúci štát nenastavili. Nie je to jediný ale je to určite hlavný problém nastavenia podmienok v štáte pre jeho efektívne + moderné + pozitívne fungovanie. Obdobie od posledných volieb ukazuje, že to asi opäť "nenastavia"... Aj keď si nemyslím, že je všetko zlé ale žiaľ znovu musíme hovoriť o zmenách a reštarte ... Vieme klasifikovať tých, ktorí sú za to zodpovední ...
Vozáryová Jana Vozáryová
konateľka
Epas BB, s.r.o., Banská Bystrica
rozhodne áno Verím, že Slovensko bude dobrou krajinou pre všetkých občanov. Veľký potenciál vidím v mladých ľuďoch, ktorí majú chuť a hlavne silu spraviť tak prepotrebné zmeny, ktoré by viedli k lepšiemu životu u nás.
Verím, že Slovensko bude dobrou krajinou pre všetkých občanov. Veľký potenciál vidím v mladých ľuďoch, ktorí majú chuť a hlavne silu spraviť tak prepotrebné zmeny, ktoré by viedli k lepšiemu životu u nás.
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
rozhodne áno Áno! Stačí sa od niektorých postmoderných trendov vrátiť k zdravému rozumu, a napr. netváriť sa, že liberálna ekonomika všetko vyrieši. Sú aj dôležitejšie hodnoty, bez ktorých ani ekonomika nefunguje. A ak sa podarí zabezpečiť, že politici nebudú pozerať na seba ale na Slovensko a jeho občanov, tak môžeme byť aj svetový unikát.
Áno! Stačí sa od niektorých postmoderných trendov vrátiť k zdravému rozumu, a napr. netváriť sa, že liberálna ekonomika všetko vyrieši. Sú aj dôležitejšie hodnoty, bez ktorých ani ekonomika nefunguje. A ak sa podarí zabezpečiť, že politici nebudú pozerať na seba ale na Slovensko a jeho občanov, tak môžeme byť aj svetový unikát.
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
rozhodne áno Slovensko má na to všetky predpoklady ... pod vedením rozumných a čestných ľudí.
Slovensko má na to všetky predpoklady ... pod vedením rozumných a čestných ľudí.
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
rozhodne áno Keď sa to podarilo iným krajinám, nie je dôvod, aby sa to nepodarilo aj nám. Chce to len správny prístup a poučenie sa od iných.
Keď sa to podarilo iným krajinám, nie je dôvod, aby sa to nepodarilo aj nám. Chce to len správny prístup a poučenie sa od iných.
Hajko Jozef Hajko
analytik
rozhodne áno
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
rozhodne áno Určite, a história to viac krát ukázala. Akokoľvek k činu a k potrebnej zmene u nás vedie veľmi dlhá cesta a miera rezistencie je vysoká, teda na zásadnú pozitívnu zmenu si zase budeme musieť počkať.
Určite, a história to viac krát ukázala. Akokoľvek k činu a k potrebnej zmene u nás vedie veľmi dlhá cesta a miera rezistencie je vysoká, teda na zásadnú pozitívnu zmenu si zase budeme musieť počkať.
Uvíra Juraj Uvíra
Managing director
CK Victory travel
rozhodne áno
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
skôr áno Povedzme si úprimne: Žiadna krajina na svete nie dobre fungujúcou krajinou pre úplne všetkých občanov. Slovensko má však výhodu závetria, zdanlivej neatraktivity a nízkeho maržového potenciálu. Či budeme modernou a dobre fungujúcou krajinou preto závisí menej od vonkajších faktorov (mocných predátorov a globálnych sporov) a viacej od nás samotných. A ak to nezvládneme, nemáme sa na koho vyhovárať.
Povedzme si úprimne: Žiadna krajina na svete nie dobre fungujúcou krajinou pre úplne všetkých občanov. Slovensko má však výhodu závetria, zdanlivej neatraktivity a nízkeho maržového potenciálu. Či budeme modernou a dobre fungujúcou krajinou preto závisí menej od vonkajších faktorov (mocných predátorov a globálnych sporov) a viacej od nás samotných. A ak to nezvládneme, nemáme sa na koho vyhovárať.
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
skôr nie Aj keď si to veľmi úprimne želám, považujem to za utopistickú myšlienku. Všetkým sa nedá nikdy vyhovieť, pretože určitá skupina občanov ani teraz nechce modernú a už vôbec nie dobre fungujúcu krajinu.
Aj keď si to veľmi úprimne želám, považujem to za utopistickú myšlienku. Všetkým sa nedá nikdy vyhovieť, pretože určitá skupina občanov ani teraz nechce modernú a už vôbec nie dobre fungujúcu krajinu.
Topolová Karolína Topolová
generálna riaditeľka
AAA Auto, a.s.
skôr áno Myslím, že Slovensko má na takúto zmenu šancu i vďaka svojej relatívne malej veľkosti. Na príklade Estónska je možné vidieť, že čím menšia krajina, tým rýchlejšie a efektívnejšie môže postupovať v digitalizácii verejnej správy. Verím, že sa to môže podobným tempom podariť i na Slovensku, i keď to je zhruba štyrikrát väčšie.
Myslím, že Slovensko má na takúto zmenu šancu i vďaka svojej relatívne malej veľkosti. Na príklade Estónska je možné vidieť, že čím menšia krajina, tým rýchlejšie a efektívnejšie môže postupovať v digitalizácii verejnej správy. Verím, že sa to môže podobným tempom podariť i na Slovensku, i keď to je zhruba štyrikrát väčšie.
Kováčik Ľubomír Kováčik
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
ČSOB stavebná sporiteľňa
rozhodne áno
Vačok Ľubomír Vačok
finančný riaditeľ
OMS
rozhodne nie Brani nam v tom historicky nasa mentalita, ktoru mame v DNA. Je to utopia ako pred dvadsiatimi rokmi sny o Slovenskom Svajciarsku. Cest vynimkam.
Brani nam v tom historicky nasa mentalita, ktoru mame v DNA. Je to utopia ako pred dvadsiatimi rokmi sny o Slovenskom Svajciarsku. Cest vynimkam.
Fussek Ľuboš Fussek
konateľ
Baumit, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
skôr nie Nasledujucu generaciu t.j. 15-20 rokov este asi nie.
Nasledujucu generaciu t.j. 15-20 rokov este asi nie.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
rozhodne áno
Marek Marián Marek
generálny riaditeľ
PosAm, spol. s.r.o.
rozhodne áno Áno, ale bude treba toho veľa zmeniť.
Áno, ale bude treba toho veľa zmeniť.
Matušovič Marian Matušovič
predseda predstavenstva
VÚB Asset Management, správ. spol., a.s.
rozhodne áno
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
rozhodne áno
Hlasný Marián Hlasný
Sales&Operational Manager
Xerox
rozhodne áno Určite áno, ale aby sa to mohlo stať, je potrebné zmeniť vnímanie Slovenska ako krajiny - a to zvonku aj zvnútra. Zásadným problémom je rozšírená tolerancia korupcie a dlho neriešené kauzy. Myslím si, že aj to je prvoradým dôvodom prečo mladí ľudia neberú Slovensko ako krajinu, v ktorej chcú žiť a pracovať. Mnohí sa chcú napríklad po absolvovaní vysokých škôl radšej uplatniť inde a to je pre štát niekoľkonásobná strata, či už z pohľadu financovania vysokého školstva, alebo následne z pohľadu odlivu mladej a vzdelanej generácie. Tiež by sme mali viac dbať na podporu podnikania a nových a moderných technológií. Je to cesta, ktorou sa je treba uberať a krajiny, ktoré to pochopili, ako napríklad Estónsko, sú už dnes ďaleko pred nami, a to aj napriek podobnej štartovacej čiare.
Určite áno, ale aby sa to mohlo stať, je potrebné zmeniť vnímanie Slovenska ako krajiny - a to zvonku aj zvnútra. Zásadným problémom je rozšírená tolerancia korupcie a dlho neriešené kauzy. Myslím si, že aj to je prvoradým dôvodom prečo mladí ľudia neberú Slovensko ako krajinu, v ktorej chcú žiť a pracovať. Mnohí sa chcú napríklad po absolvovaní vysokých škôl radšej uplatniť inde a to je pre štát niekoľkonásobná strata, či už z pohľadu financovania vysokého školstva, alebo následne z pohľadu odlivu mladej a vzdelanej generácie. Tiež by sme mali viac dbať na podporu podnikania a nových a moderných technológií. Je to cesta, ktorou sa je treba uberať a krajiny, ktoré to pochopili, ako napríklad Estónsko, sú už dnes ďaleko pred nami, a to aj napriek podobnej štartovacej čiare.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
skôr nie Na Slovensku je veľa šikovných ľudí no tí sa do politiky nehrnú lebo je špinavá. Kým nám budú vládnuť ľudia, ktorí na to majú síce žalúdok ale nie vôľu a schopnosti, takou fungujúcou krajinou budeme ťažko.
Na Slovensku je veľa šikovných ľudí no tí sa do politiky nehrnú lebo je špinavá. Kým nám budú vládnuť ľudia, ktorí na to majú síce žalúdok ale nie vôľu a schopnosti, takou fungujúcou krajinou budeme ťažko.
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
skôr áno Verím, že áno. Aj keď za posledných desať rokov robia naše politické špičky všetko pre to, aby sme boli „modernou a dobre fungujúcou krajinou” len pre vybraných občanov...
Verím, že áno. Aj keď za posledných desať rokov robia naše politické špičky všetko pre to, aby sme boli „modernou a dobre fungujúcou krajinou” len pre vybraných občanov...
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
rozhodne áno
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
rozhodne áno Kde je vôla je aj cesta. No ako všetko v živote čo za niečo stojí bude to vyžadivať skutky a energiu, nie ken slová a populizmu.
Kde je vôla je aj cesta. No ako všetko v živote čo za niečo stojí bude to vyžadivať skutky a energiu, nie ken slová a populizmu.
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
rozhodne áno Jednoznačne. V prvom rade by však bolo treba sa na úrovni vlády rozhodnúť, že naozaj chce, aby Slovensko bolo modernou a dobre fungujúcou krajinou a že tento cieľ má najvyššiu prioritu, vyššiu ako osobné záujmy jej jednotlivých členov. Následne by bolo treba prijať opatrenia podobne ako vo firme v kríze zamerané na okamžité zastavenie úniku peňazí zo štátu. No a potom je potrebné prijať stratégiu, identifikovať oblasti, v ktorých chce byť Slovensko líder a začať prijímať opatrenia na podporu podnikania, aby sa k tomuto cieľu dopracovalo. Zároveň postupne prebudovávať štátne úrady, aby skutočne slúžili občanom, prijímať opatrenia na podporu podnikania, modernizáciu vzdelávania, výskumu v strategických oblastiach. Všetky tieto zmeny by mali stáť na hodnotách, ktoré budú vyhlásené vládou, a ktoré bude vláda rešpektovať a presadzovať. Utópia?
Jednoznačne. V prvom rade by však bolo treba sa na úrovni vlády rozhodnúť, že naozaj chce, aby Slovensko bolo modernou a dobre fungujúcou krajinou a že tento cieľ má najvyššiu prioritu, vyššiu ako osobné záujmy jej jednotlivých členov. Následne by bolo treba prijať opatrenia podobne ako vo firme v kríze zamerané na okamžité zastavenie úniku peňazí zo štátu. No a potom je potrebné prijať stratégiu, identifikovať oblasti, v ktorých chce byť Slovensko líder a začať prijímať opatrenia na podporu podnikania, aby sa k tomuto cieľu dopracovalo. Zároveň postupne prebudovávať štátne úrady, aby skutočne slúžili občanom, prijímať opatrenia na podporu podnikania, modernizáciu vzdelávania, výskumu v strategických oblastiach. Všetky tieto zmeny by mali stáť na hodnotách, ktoré budú vyhlásené vládou, a ktoré bude vláda rešpektovať a presadzovať. Utópia?
Musil Martin Musil
konateľ
Intrum Slovakia s.r.o.
rozhodne áno
Tichý Martin Tichý
Chief Operating Officer
TÜV SÜD Slovakia, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Slovenské TOP spoločnosti sú už dnes moderné a dobre fungujúce. Tieto spoločnosti reprezentujú tí najlepší ľudia vo svojich odvetviach. To čo nám však stále chýba je moderný a dobre fungujúci štát. Je na našich politikoch, aby konečne využili potenciál slovenského prostredia a zo Slovenska urobili modernú a dobre fungujúcu krajinu.
Slovenské TOP spoločnosti sú už dnes moderné a dobre fungujúce. Tieto spoločnosti reprezentujú tí najlepší ľudia vo svojich odvetviach. To čo nám však stále chýba je moderný a dobre fungujúci štát. Je na našich politikoch, aby konečne využili potenciál slovenského prostredia a zo Slovenska urobili modernú a dobre fungujúcu krajinu.
Morháč Martin Morháč
riaditeľ
Sova Digital, a.s., Bratislava
rozhodne áno Každá krajina závisí na občanovi, na jeho vzdelaní, prístupe k životu, nastavení jeho hodnotového systému. Príležitosťou tejto krajiny je výborne fungujúci vzdelávací systém, produkujúci človeka skvele pripraveného pre život. Je to síce dlhá cesta, ale spoľahlivá.
Každá krajina závisí na občanovi, na jeho vzdelaní, prístupe k životu, nastavení jeho hodnotového systému. Príležitosťou tejto krajiny je výborne fungujúci vzdelávací systém, produkujúci človeka skvele pripraveného pre život. Je to síce dlhá cesta, ale spoľahlivá.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne áno Krajinu však nemôžu riadiť ctižiadostiví ale nekompetentní politici, ktorých jedinou kvalifikáciou je skutočnosť, že nevedia robiť nič iné. Do vedenia štátu sa musia dostať slušné a morálne odolné osobnosti, ktoré majú za sebou životný príbeh naplnený úspechom vo svojom obore, vede alebo inej oblasti života. Každý generál musel byť raz pešiakom. Urobiť však z pešiaka hneď generála je dopredu prehraná vojna.
Krajinu však nemôžu riadiť ctižiadostiví ale nekompetentní politici, ktorých jedinou kvalifikáciou je skutočnosť, že nevedia robiť nič iné. Do vedenia štátu sa musia dostať slušné a morálne odolné osobnosti, ktoré majú za sebou životný príbeh naplnený úspechom vo svojom obore, vede alebo inej oblasti života. Každý generál musel byť raz pešiakom. Urobiť však z pešiaka hneď generála je dopredu prehraná vojna.
Mittner Martin Mittner
Country Manager
Nestlé Slovensko, s.r.o.
rozhodne áno Trend z minulosti hovorí, že Slovensko sa takou krajinou postupne stáva, no má pred sebou ešte dlhú cestu a k ďalšiemu posunu potrebuje zásadne zmodernizovať fungovanie verejných inštitúcií.
Trend z minulosti hovorí, že Slovensko sa takou krajinou postupne stáva, no má pred sebou ešte dlhú cestu a k ďalšiemu posunu potrebuje zásadne zmodernizovať fungovanie verejných inštitúcií.
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
skôr áno
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
rozhodne áno áno, som (možno zle informovaný) optimista
áno, som (možno zle informovaný) optimista
Král Michal Král
CEO
Pricemania, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Určite áno, ale musia sa zmeniť ľudia, ktorý ju riadia a určujú jej smer...
Určite áno, ale musia sa zmeniť ľudia, ktorý ju riadia a určujú jej smer...
Králik Michal Králik
konateľ
UVEA Mediklinik, s.r.o., Martin
rozhodne áno Moderné krajiny postupne zaviedli technológie, ktoré prekonávajú vzdialenosti medzi ľuďmi, no zabúdajú na tvorbu spoločenských vzťahov. Z toho by sme sa mali poučiť. Potom Slovensko bude nie len modernou ale aj fungujúcou krajinou.
Moderné krajiny postupne zaviedli technológie, ktoré prekonávajú vzdialenosti medzi ľuďmi, no zabúdajú na tvorbu spoločenských vzťahov. Z toho by sme sa mali poučiť. Potom Slovensko bude nie len modernou ale aj fungujúcou krajinou.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
rozhodne nie
Kalnický Milan Kalnický
finančný riaditeľ
Viena International
rozhodne áno
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
rozhodne áno
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
skôr nie Obavam sa, ze pri dnesnej miere korupcie a vymozitelnosti prava je to iba v oblasti iluzii a snov.
Obavam sa, ze pri dnesnej miere korupcie a vymozitelnosti prava je to iba v oblasti iluzii a snov.
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Rovnako to môže byť aj horšie. Ak si nedáme pozor veľmi ľahko skončíme v bezprávnom chaose, kde rozhodovať budú len samozvané neodvolateľné a nepotrestateľné elity. Podporujme a strážme vymožiteľnosť práva a demokraciu. Motivujme ľudí k aktivite, húževnatosti, ctižiadovisti a vzdelanosti. Hľadajme úspešné vzory a stavajme na pozitívnych príkladoch. Kritika všetkého nestačí a skôr ma veľmi nebezpečne demotivačné účinky.
Rovnako to môže byť aj horšie. Ak si nedáme pozor veľmi ľahko skončíme v bezprávnom chaose, kde rozhodovať budú len samozvané neodvolateľné a nepotrestateľné elity. Podporujme a strážme vymožiteľnosť práva a demokraciu. Motivujme ľudí k aktivite, húževnatosti, ctižiadovisti a vzdelanosti. Hľadajme úspešné vzory a stavajme na pozitívnych príkladoch. Kritika všetkého nestačí a skôr ma veľmi nebezpečne demotivačné účinky.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
skôr áno
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
neviem / nevyjadrujem sa / iné Teoreticky môže byť, prakticky nie je.
Teoreticky môže byť, prakticky nie je.
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
rozhodne áno Môže a veľmi rád k tomu prispejem. Jednou z myšlienok, ktorú presadzujem, je zjednodušovanie zbytočne komplikovaných a nejednoznačných právnych predpisov. Spolu s kolegami sme pripravili napríklad zásadné zjednodušenie zdaňovania príjmov z cenných papierov u fyzických osôb. Takže keby som mal zhrnúť moju víziu moderného štátu: minimálny štát (keďže sa dennodenne presviedčame, ako sa štátnymi peniazmi plytvá, ako sa rozkrádajú), maximálne jednoduché a jednoznačné zákony, podpora podnikania, vzdelania a tvorivosti ľudí.
Môže a veľmi rád k tomu prispejem. Jednou z myšlienok, ktorú presadzujem, je zjednodušovanie zbytočne komplikovaných a nejednoznačných právnych predpisov. Spolu s kolegami sme pripravili napríklad zásadné zjednodušenie zdaňovania príjmov z cenných papierov u fyzických osôb. Takže keby som mal zhrnúť moju víziu moderného štátu: minimálny štát (keďže sa dennodenne presviedčame, ako sa štátnymi peniazmi plytvá, ako sa rozkrádajú), maximálne jednoduché a jednoznačné zákony, podpora podnikania, vzdelania a tvorivosti ľudí.
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Samozrejme, vôbec o tom nepochybujem!
Samozrejme, vôbec o tom nepochybujem!
Uličný Miroslav Uličný
1. podpredseda predstavenstva
Tatra banka, a.s
rozhodne áno
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
rozhodne áno Nie tak uplne vlastnou zasluhou zijeme v geografickom a civilizacnom priestore, ktory nam na to aktulne dava velmi dobre podmienky. Ak to nevyuzijeme bude to len nase vlastne zlyhanie.
Nie tak uplne vlastnou zasluhou zijeme v geografickom a civilizacnom priestore, ktory nam na to aktulne dava velmi dobre podmienky. Ak to nevyuzijeme bude to len nase vlastne zlyhanie.
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HBE Bratislava
skôr áno
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
rozhodne áno Ono je to vlastne jednoduché. Ak bude spoločenská objednávka, tak by sa mala zadefinovať vízia, kde sa chce Slovensko dostať. Nuž a potom je to už "ĺahké". Je to najmä o exekúcii. Ak bude záujem občanov dostatočne veľký, mal by sa prejaviť aj v kvalite verejnej kontroly a spätnej väzbe, takže nič nebude brániť tomu, aby sme víziu naplnili...
Ono je to vlastne jednoduché. Ak bude spoločenská objednávka, tak by sa mala zadefinovať vízia, kde sa chce Slovensko dostať. Nuž a potom je to už "ĺahké". Je to najmä o exekúcii. Ak bude záujem občanov dostatočne veľký, mal by sa prejaviť aj v kvalite verejnej kontroly a spätnej väzbe, takže nič nebude brániť tomu, aby sme víziu naplnili...
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
skôr áno
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
rozhodne áno Rozhodne áno, inak by som tu nežil a hľadal by som iné miesto na život.
Rozhodne áno, inak by som tu nežil a hľadal by som iné miesto na život.
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
rozhodne áno
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
rozhodne áno Mám silnú vieru v Slovensko, mám rád Slovákov a našu mentalitu. Dokazali sme sa v minulosti postaviť väčším výzvam, poradíme si aj teraz. Odmietam názory, že inak to tu nebude, lebo sme takí. Za každým zlyhaním sú konkrétní ľudia tak v politike, v biznise, v polícií alebo na súdoch. Dôležité je, aby sme okrem kritiky vedeli ponúknuť vždy aj riešenie. Nebude to jednoduché, ale máme na to.
Mám silnú vieru v Slovensko, mám rád Slovákov a našu mentalitu. Dokazali sme sa v minulosti postaviť väčším výzvam, poradíme si aj teraz. Odmietam názory, že inak to tu nebude, lebo sme takí. Za každým zlyhaním sú konkrétní ľudia tak v politike, v biznise, v polícií alebo na súdoch. Dôležité je, aby sme okrem kritiky vedeli ponúknuť vždy aj riešenie. Nebude to jednoduché, ale máme na to.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
rozhodne áno Ale s iným prístupom k občanom a podnikateľom
Ale s iným prístupom k občanom a podnikateľom
Poláček Pavol Poláček
advokát a konateľ
Semančín Poláček, s.r.o.
rozhodne áno
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr áno K tomu však je nutná zmena myslenia a nastavenia hodnotových rebríčkov väčšinového obyvateľstva. Inak žiadne vízie, akokoľvek sofistikované nemajú šancu na úspech.
K tomu však je nutná zmena myslenia a nastavenia hodnotových rebríčkov väčšinového obyvateľstva. Inak žiadne vízie, akokoľvek sofistikované nemajú šancu na úspech.
Papanek Peter Papanek
managing partner
Neuropea
rozhodne áno
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
rozhodne áno
Paška Peter Paška
primátor
mesto Galanta
rozhodne áno Rozhodne môže, po rokoch bojoch so štátnou správou chcem ukázať, že sa to naozaj dá, teraz vo verejnej správe, v menšom, na poste primátora mesta..
Rozhodne môže, po rokoch bojoch so štátnou správou chcem ukázať, že sa to naozaj dá, teraz vo verejnej správe, v menšom, na poste primátora mesta..
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne áno
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
rozhodne áno Myslím si, že všetky predpoklady na to máme. Bude potrebné nájsť rovnováhu medzi rôznymi predstavami rôznych skupín občanov a možnosťami, ktoré sú v aktuálnom čase dostupné a zároveň zefektívniť, zjednodušiť a sprehľadniť procesy v štáte.
Myslím si, že všetky predpoklady na to máme. Bude potrebné nájsť rovnováhu medzi rôznymi predstavami rôznych skupín občanov a možnosťami, ktoré sú v aktuálnom čase dostupné a zároveň zefektívniť, zjednodušiť a sprehľadniť procesy v štáte.
Lakata Peter Lakata
riaditeľ obchodu a marketingu
Zuno Bank pre Slovensko a Česko
rozhodne áno Dokázali to iné krajiny, dokázali by sme to aj my. A je na čom stavať.
Dokázali to iné krajiny, dokázali by sme to aj my. A je na čom stavať.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
rozhodne áno
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr áno Chcem verit, ze sa nam raz podari dostat z toho marazmu, v ktorom sa casto topime a najdeme ludi, ktori budu chciet verejny priestor vyuzit na osoh celej krajiny, nielen svoj.
Chcem verit, ze sa nam raz podari dostat z toho marazmu, v ktorom sa casto topime a najdeme ludi, ktori budu chciet verejny priestor vyuzit na osoh celej krajiny, nielen svoj.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
skôr áno Zelam si to velmi. Rad by som aby moje deti mali motivaciu zit v krajine kde sa narodili. Myslim si, ze je tu velmi silna spolocenska objednavka na "dobry stat". Aktualne zial nevidim nikoho, kto by o taky silny mandat bol schopny zabojovat.
Zelam si to velmi. Rad by som aby moje deti mali motivaciu zit v krajine kde sa narodili. Myslim si, ze je tu velmi silna spolocenska objednavka na "dobry stat". Aktualne zial nevidim nikoho, kto by o taky silny mandat bol schopny zabojovat.
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o. , Bratislava
skôr nie
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr nie
Bláha Petr Bláha
podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Duslo, a.s.
rozhodne nie Pokud bude dále pokračovat stávající nesystém v podstatě ve všech odvětvích, bude-li Slovensko dopadat v hodnocení zemí tak jak dopadá (např. nedávno zveřejněné měřítko zkorumpovatelnosti země kde je Slovensko na 2 nejhorším místě za Mexikem), budou-li dále přijímány takové zákony, vyhlášky a prováděcí předpisy jako jsou přijímány, bude-li zde takto draze a nezačne se konečně budovat systém a pořádek - tak to nemůže dopadnout dobře!
Pokud bude dále pokračovat stávající nesystém v podstatě ve všech odvětvích, bude-li Slovensko dopadat v hodnocení zemí tak jak dopadá (např. nedávno zveřejněné měřítko zkorumpovatelnosti země kde je Slovensko na 2 nejhorším místě za Mexikem), budou-li dále přijímány takové zákony, vyhlášky a prováděcí předpisy jako jsou přijímány, bude-li zde takto draze a nezačne se konečně budovat systém a pořádek - tak to nemůže dopadnout dobře!
Leitman Radovan Leitman
konateľ
Apertum Consulting, Apertum Estate, Levice
rozhodne áno Ale bude tomu musieť predchádzať veľké množstvo systémových zmien a myslím že na niečo také si Slovensko počká ešte minimálne dve až tri generácie.
Ale bude tomu musieť predchádzať veľké množstvo systémových zmien a myslím že na niečo také si Slovensko počká ešte minimálne dve až tri generácie.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
rozhodne áno Určite sa tu očakáva odpoveď: keď skončí korupcia, začnú fungovať súdy, či politici budú pracovať pre ľudí a podobne. Blbosť. Začať treba od jednotlivca a od malička. Kým nebudeme mať pre mládež "normálne" vzory, ale vzory z relácie "smotánka" a učiteľovi platiť menej ako upratovačke, budeme len ďalej pokračovať v kurze Kotleba, SNS, SMER a podobne.
Určite sa tu očakáva odpoveď: keď skončí korupcia, začnú fungovať súdy, či politici budú pracovať pre ľudí a podobne. Blbosť. Začať treba od jednotlivca a od malička. Kým nebudeme mať pre mládež "normálne" vzory, ale vzory z relácie "smotánka" a učiteľovi platiť menej ako upratovačke, budeme len ďalej pokračovať v kurze Kotleba, SNS, SMER a podobne.
Bláhová Renáta Bláhová
partnerka
BMB Leitner k.s.
skôr áno Ludi s viziou a pre verejnu sluzbu vhodnym moralnym profilom ma nastastie Slovensko dost. Staci ak budu chciet ist do politiky, ak budu kandidovat za jednu stranu a ak tuto dostatok z nas zvoli. Jednoduche o:)
Ludi s viziou a pre verejnu sluzbu vhodnym moralnym profilom ma nastastie Slovensko dost. Staci ak budu chciet ist do politiky, ak budu kandidovat za jednu stranu a ak tuto dostatok z nas zvoli. Jednoduche o:)
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
rozhodne áno
Kopál Róbert Kopál
riaditeľ
AOCP
rozhodne áno Od roku 1989 keď som ako študenť VŠ bol aktívnym účastníkom novembrových udalostí ešte stále v sebe nosím nádej že sa toho snáď raz dožijem.
Od roku 1989 keď som ako študenť VŠ bol aktívnym účastníkom novembrových udalostí ešte stále v sebe nosím nádej že sa toho snáď raz dožijem.
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
rozhodne áno
Kučák Roman Kučák
CEO & co-founder
Anodius
rozhodne áno Samozrejme jedného dňa bude i to, keď dozrie čas a pár ďalších detailov... V každom prípade SR už dnes patrí medzi najvyspelejšie krajiny sveta a na to by sme nemali zabúdať!
Samozrejme jedného dňa bude i to, keď dozrie čas a pár ďalších detailov... V každom prípade SR už dnes patrí medzi najvyspelejšie krajiny sveta a na to by sme nemali zabúdať!
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
rozhodne áno
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
rozhodne áno Samozrejme, inak by som sa sem zo sveta nevratil ... A - koniec koncov vsade na svete je palica o dvoch koncoch. Co treba pre to urobit? Nebat sa a nekradnut - ako povedal kedysi Masaryk ...
Samozrejme, inak by som sa sem zo sveta nevratil ... A - koniec koncov vsade na svete je palica o dvoch koncoch. Co treba pre to urobit? Nebat sa a nekradnut - ako povedal kedysi Masaryk ...
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
skôr áno Ale na to je potrebná výrazná kvalitatívna zmena vo fungovaní štátu a politických špičiek. V súčasnosti sú vládnuci politici - plne po zásluhe - vnímaní ako skorumpovaní a prospechárski jedinci, no pán premíér napriek tomu nevidí potrebu vyvodiť ani len politickú zodpovednosť u jednotlivcov. Bez nej nie je možné zabezpečiť aby aj súdy, polícia, prokuratúra, ale aj školstvo", zdravotníctvo, doprava a ďalšie rezorty začali fungovať aspoň trochu tak, ako sa na dobre fungujúcu krajinu pre všetkých občanov" patrí.
Ale na to je potrebná výrazná kvalitatívna zmena vo fungovaní štátu a politických špičiek. V súčasnosti sú vládnuci politici - plne po zásluhe - vnímaní ako skorumpovaní a prospechárski jedinci, no pán premíér napriek tomu nevidí potrebu vyvodiť ani len politickú zodpovednosť u jednotlivcov. Bez nej nie je možné zabezpečiť aby aj súdy, polícia, prokuratúra, ale aj školstvo", zdravotníctvo, doprava a ďalšie rezorty začali fungovať aspoň trochu tak, ako sa na dobre fungujúcu krajinu pre všetkých občanov" patrí.
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
rozhodne áno
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
rozhodne áno Slovensko je krajina veľkých príležitostí, Slovensko je moje vlasť a Slovensko si zaslúži strategicky zvážené, spoľahlivé vedeniev medzinárodnom kontexte. Všetko závisí od nás, od produktov našej tvorby a a našej kooperatívnosti vo svetovom rámci.
Slovensko je krajina veľkých príležitostí, Slovensko je moje vlasť a Slovensko si zaslúži strategicky zvážené, spoľahlivé vedeniev medzinárodnom kontexte. Všetko závisí od nás, od produktov našej tvorby a a našej kooperatívnosti vo svetovom rámci.
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
rozhodne áno ked sa vytvoria adekvatne podmienky urcite ano, mame k tomu uzasny ludsky potencial
ked sa vytvoria adekvatne podmienky urcite ano, mame k tomu uzasny ludsky potencial
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
rozhodne áno Slovensko na to má všechny předpoklady - bohužel s výjimkou politického vedení, které se sice populistickými, nicméně pro budoucnost naprosto kontraproduktivními nesystémovými opatřeními snaží o přesný opak.
Slovensko na to má všechny předpoklady - bohužel s výjimkou politického vedení, které se sice populistickými, nicméně pro budoucnost naprosto kontraproduktivními nesystémovými opatřeními snaží o přesný opak.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Som presvedčený, že na to máme. Musíme sa do toho zapojiť všetci, politici, manažéri, výkonní pracovníci. Dať priestor mladým, novým myšlienkam, a skombinovať to s našimi slovenskými typickými vlastnosťami: lojálnosť, výkonnosť, akceptovanie autorít, jednoduchosť a chuť pustiť sa do práce. A musíme začínať od seba.
Som presvedčený, že na to máme. Musíme sa do toho zapojiť všetci, politici, manažéri, výkonní pracovníci. Dať priestor mladým, novým myšlienkam, a skombinovať to s našimi slovenskými typickými vlastnosťami: lojálnosť, výkonnosť, akceptovanie autorít, jednoduchosť a chuť pustiť sa do práce. A musíme začínať od seba.
Hegedűš Tomáš Hegedűš
výkonný riaditeľ
CBRE Slovensko
rozhodne áno Určite áno. Všetko záleží na úprimnom záujme politickej reprezentácie meniť našu krajinu k lepšiemu. Už raz sme dokázali, že Slovensko sa vedelo dostať spod hrozby autoritatívneho režimu a medzinárodnej izolácie až do pozície európskeho tigra. Otázne je, k akému zvieraťu by sme Slovensko prirovnali dnes... Máme však na to, aby sme raz opäť mohli byť vzorom pre ostatných.
Určite áno. Všetko záleží na úprimnom záujme politickej reprezentácie meniť našu krajinu k lepšiemu. Už raz sme dokázali, že Slovensko sa vedelo dostať spod hrozby autoritatívneho režimu a medzinárodnej izolácie až do pozície európskeho tigra. Otázne je, k akému zvieraťu by sme Slovensko prirovnali dnes... Máme však na to, aby sme raz opäť mohli byť vzorom pre ostatných.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
rozhodne áno Má na to všetky predpoklady. Myslím si, že Slovensko modernou krajinou už je. Krajinou pre všetkých občanov bude Slovensko vtedy, keď sa podarí dôsledne naplniť definíciu právneho štátu, a keď Spravodlivosti zaviažeme oči tak, aby konala voči každému rovnako, bez ohľadu na spoločenské postavenie či známosti.
Má na to všetky predpoklady. Myslím si, že Slovensko modernou krajinou už je. Krajinou pre všetkých občanov bude Slovensko vtedy, keď sa podarí dôsledne naplniť definíciu právneho štátu, a keď Spravodlivosti zaviažeme oči tak, aby konala voči každému rovnako, bez ohľadu na spoločenské postavenie či známosti.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní