Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Mal by sa Ivan Mikloš vrátiť do slovenskej politiky a aktívne sa zapojiť do verejného života? I. Mikloš v rozhovore pre TREND nevylúčil návrat do politiky. Jeho znovuoživená M.E.S.A. 10 pracuje na projekte, ktorý sa týka reformy školstva.

  1. Áno, Slovensku chýbajú politici ako on 43 %
  2. Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany 20 %
  3. Nie, politici SDKÚ by sa nemali vracať kvôli minulosti a kauzám 12 %
  4. Nie, z iných dôvodov 8 %
  5. Neviem / nevyjadrujem sa / iné 17 %


Uzávierka hlasovania: 07.11.2016. Počet respondentov: 115.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Do politiky by som uvítal ľudí, ktorí nekradnú. Neviem, či sa toho u nás dožijem :(
Do politiky by som uvítal ľudí, ktorí nekradnú. Neviem, či sa toho u nás dožijem :(
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Nie, politici SDKÚ by sa nemali vracať kvôli minulosti a kauzám
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Bolo by dobre, keby sa zapojil do tvorby koncepcií, dlhodobých plánov a reforiem. V súčasnom stave riadenia štátu, kde prevládajú oportúnne postoje a nekoncepčnosť, sú akékoľvek ucelené vízie prínosom. Dajú sa osvojiť, prispôsobiť alebo aj poprieť a formulovať alternatívy. Aj suboptimálna naplánovaná cesta je lepšia ako chaotický pohyb. Jeho prípadné priame zapojenie do verejného života potom môže vyplynúť z akceptácie jeho vízií.
Bolo by dobre, keby sa zapojil do tvorby koncepcií, dlhodobých plánov a reforiem. V súčasnom stave riadenia štátu, kde prevládajú oportúnne postoje a nekoncepčnosť, sú akékoľvek ucelené vízie prínosom. Dajú sa osvojiť, prispôsobiť alebo aj poprieť a formulovať alternatívy. Aj suboptimálna naplánovaná cesta je lepšia ako chaotický pohyb. Jeho prípadné priame zapojenie do verejného života potom môže vyplynúť z akceptácie jeho vízií.
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Napriek kauzám SDKÚ Ivan Mikloš patrí k politikom, ktorí pre Slovensko urobili najviac.
Napriek kauzám SDKÚ Ivan Mikloš patrí k politikom, ktorí pre Slovensko urobili najviac.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Odborníkov schopných skĺbiť odbornosť a politiku je v každej krajine limitovaný počet, obzvlášť v malých krajinách ako je naša. Je na škodu, že politická nálepka im načas otvorí kariéru, neskôr ich však diskvalifikuje. Výsledkom je, že po rokoch odborníci , ktorí by mali spolupracovať stoja proti sebe, pretože sa priklonili k rozdielnym stranám, čo nie je dobre.
Odborníkov schopných skĺbiť odbornosť a politiku je v každej krajine limitovaný počet, obzvlášť v malých krajinách ako je naša. Je na škodu, že politická nálepka im načas otvorí kariéru, neskôr ich však diskvalifikuje. Výsledkom je, že po rokoch odborníci , ktorí by mali spolupracovať stoja proti sebe, pretože sa priklonili k rozdielnym stranám, čo nie je dobre.
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Nie, politici SDKÚ by sa nemali vracať kvôli minulosti a kauzám
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Nie, politici SDKÚ by sa nemali vracať kvôli minulosti a kauzám
Fitoš Emil Fitoš
prezident
IT asociácia Slovenska
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany Záleží na tom, s akou agendou príde a o aké aspekty svojej politickej minulosti sa bude opierať. Prvé dve obdobia jeho pôsobenia vo vláde sú vnímané inak ako to pomerne krátke tretie. Ak by sa stal súčasťou tímu, ktorý by sa dokázal profesionálne postaviť k súčasným výzvam, pravicový volič by na to pravdepodobne reagoval pozitívne.
Záleží na tom, s akou agendou príde a o aké aspekty svojej politickej minulosti sa bude opierať. Prvé dve obdobia jeho pôsobenia vo vláde sú vnímané inak ako to pomerne krátke tretie. Ak by sa stal súčasťou tímu, ktorý by sa dokázal profesionálne postaviť k súčasným výzvam, pravicový volič by na to pravdepodobne reagoval pozitívne.
Čebík Erik Čebík
konateľ
Datatree, s.r.o., Bratislava
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany Ivan Miklos ma rozhodne skusenosti (expertiza, schopnost postavit relevantny tim, politicky proces) ,ktore aktualnemu stavu dokazu pomoct.
Ivan Miklos ma rozhodne skusenosti (expertiza, schopnost postavit relevantny tim, politicky proces) ,ktore aktualnemu stavu dokazu pomoct.
Kellerová Eva Kellerová
vedecký pracovník
Nie, z iných dôvodov
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
Nie, z iných dôvodov Urobil by pravici medvediu službu, lebo SMER-SD by sa mohol očistiť z korupcie spôsobom "veď oni robili horšie veci". Zástavu novej pravice budú musieť niesť iní ľudia ako Mikloš.
Urobil by pravici medvediu službu, lebo SMER-SD by sa mohol očistiť z korupcie spôsobom "veď oni robili horšie veci". Zástavu novej pravice budú musieť niesť iní ľudia ako Mikloš.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Jednoznačne, veľmi chýba
Jednoznačne, veľmi chýba
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Ormandy Igor Ormandy
generálny riaditeľ
Mediaprint - Kapa Pressegrosso, a.s.
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
Nie, z iných dôvodov 1) Ivan Miklóš z politiky neodišiel, len politický projekt SDKÚ stratil príťažlivosť, napriek všetkému dobrému čo urobil. Pri 20% zastúpení SDKÚ v parlamente by bol Ivan pevnou súčasťou exekutívy ak nie jej hlavou. 2) Väčšinový spoločenský dopyt zdá sa stále znie na Ficov, Kotlebov, Dankov, Bugárov - v podstate prevtelenia mečiarovského vybavovačského prospechárskeho partajníctva, určite nie niekoho, kto by mohol narušil existujúce neofeudálne (alebo, ak chcete, neobolševické) mocenské štruktúry. A ak by Miklóš takú ambíciu nemal, nemá sa načo do politiky vracať. 3) Ivan Miklóš vie byť úspešným aj bez politiky, a samozrejme by mal jeho hlas ako úspešného reformátora zaznievať, rovnako ako projekt M.E.S.A. 10 s určitosťou pokračovať.
1) Ivan Miklóš z politiky neodišiel, len politický projekt SDKÚ stratil príťažlivosť, napriek všetkému dobrému čo urobil. Pri 20% zastúpení SDKÚ v parlamente by bol Ivan pevnou súčasťou exekutívy ak nie jej hlavou. 2) Väčšinový spoločenský dopyt zdá sa stále znie na Ficov, Kotlebov, Dankov, Bugárov - v podstate prevtelenia mečiarovského vybavovačského prospechárskeho partajníctva, určite nie niekoho, kto by mohol narušil existujúce neofeudálne (alebo, ak chcete, neobolševické) mocenské štruktúry. A ak by Miklóš takú ambíciu nemal, nemá sa načo do politiky vracať. 3) Ivan Miklóš vie byť úspešným aj bez politiky, a samozrejme by mal jeho hlas ako úspešného reformátora zaznievať, rovnako ako projekt M.E.S.A. 10 s určitosťou pokračovať.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Nie, politici SDKÚ by sa nemali vracať kvôli minulosti a kauzám to si kto zaplatil prieskum verejnej mienky?....
to si kto zaplatil prieskum verejnej mienky?....
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany Za 27 rokov od pádu komunizmu sa už na Slovensku vystriedalo 18 ministrov školstva z 10 politických strán a hnutí. Desať ministrov pritom zotrvalo v úrade menej ako rok. Bohuzial je to smutne prvenstvo. Sposobuje to odchod mladych ludi studovat do zahranicia. Profesia sa zapojila datami do tejto inciativy, pretoze vnima situaciu v skolstve z pohladu dlhodobeho aj kratkodobeho ako kriticku. Vidime to dennodenne, ze na jednej strane mame dostatok kvalitnych pracovnych ponuk, ale chybaju uchadzaci, prepojenie praxe a skolstva. Tym sa mnoho absolventov dostava na urad prace a nie je o ich kvalifikaciu zaujem. Absolventom dlhodobo chybaju zrucnosti a znalosti pre toto storocie. Svet sa rychlo meni a na skolach sme zabudli prisposobit tomu osnovy. Dufam a verim, ze je to iniciativa, ktora nie len popise ale aj navrhne riesenia, ktora vychadzaju z analyz, dat a realnej potreby Slovenska. Budu postavene aj na ekonomickych zakladoch. Verime, ze sa podari nastavit dlhodobu viziu pre skolstvo, ktora nebude zavisla na tom kto je momentalne vo vlade, ale bude predovsetkym cestou ku kvalite.
Za 27 rokov od pádu komunizmu sa už na Slovensku vystriedalo 18 ministrov školstva z 10 politických strán a hnutí. Desať ministrov pritom zotrvalo v úrade menej ako rok. Bohuzial je to smutne prvenstvo. Sposobuje to odchod mladych ludi studovat do zahranicia. Profesia sa zapojila datami do tejto inciativy, pretoze vnima situaciu v skolstve z pohladu dlhodobeho aj kratkodobeho ako kriticku. Vidime to dennodenne, ze na jednej strane mame dostatok kvalitnych pracovnych ponuk, ale chybaju uchadzaci, prepojenie praxe a skolstva. Tym sa mnoho absolventov dostava na urad prace a nie je o ich kvalifikaciu zaujem. Absolventom dlhodobo chybaju zrucnosti a znalosti pre toto storocie. Svet sa rychlo meni a na skolach sme zabudli prisposobit tomu osnovy. Dufam a verim, ze je to iniciativa, ktora nie len popise ale aj navrhne riesenia, ktora vychadzaju z analyz, dat a realnej potreby Slovenska. Budu postavene aj na ekonomickych zakladoch. Verime, ze sa podari nastavit dlhodobu viziu pre skolstvo, ktora nebude zavisla na tom kto je momentalne vo vlade, ale bude predovsetkym cestou ku kvalite.
Krpelan Ivo Krpelan
riaditeľ Falck pre strednú a východnú Európu
Falck
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Ivan Mikloš je jedným zo slovenských politikov, ktorí sú odborníci vo svojom odbore, správajú sa profesionálne a rešpektujú princípy základnej slušnosti a tvrdo pracujú. Slovensko by potrebovalo viac ľudí ako je pán Mikloš. Z môjho pohľadu by Slovensku len prospelo, keby sa vrátil na slovenskú politickú scénu. Možno nás prekvapí ďalšou úspešnou reformou...
Ivan Mikloš je jedným zo slovenských politikov, ktorí sú odborníci vo svojom odbore, správajú sa profesionálne a rešpektujú princípy základnej slušnosti a tvrdo pracujú. Slovensko by potrebovalo viac ľudí ako je pán Mikloš. Z môjho pohľadu by Slovensku len prospelo, keby sa vrátil na slovenskú politickú scénu. Možno nás prekvapí ďalšou úspešnou reformou...
Tomáš Ján Tomáš
spolumajiteľ
NAY
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on neviem si spomenúť na niekoho iného, ktorý by pre Slovensko urobili viac. Žiaľ, nevie to tak obkecať a predať ako tí čo mlátia prázdnu slamu a zveľaďujú majetky "svojim ľuďom".
neviem si spomenúť na niekoho iného, ktorý by pre Slovensko urobili viac. Žiaľ, nevie to tak obkecať a predať ako tí čo mlátia prázdnu slamu a zveľaďujú majetky "svojim ľuďom".
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
Nie, politici SDKÚ by sa nemali vracať kvôli minulosti a kauzám Už sme bolo dosť vytrestaní Mečiarom, Slotom, Dzurindom, Miklošom, Bugárom, Ficom a Dankom. Nech ten pán zostane radšej radiť na Ukrajine.
Už sme bolo dosť vytrestaní Mečiarom, Slotom, Dzurindom, Miklošom, Bugárom, Ficom a Dankom. Nech ten pán zostane radšej radiť na Ukrajine.
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Záleží na tom, čeho by chtěl dosáhnout. Pokud by chtěl navázat na své pravicové období a reformy, tak by mohl být pro Slovensko přínosem. Pokud by naopak chtěl navázat na své levicové kroky z posledního působení ve vládě, tak spíše ne. Levicových politiků už je v politice dostatek, a to i ve stranách které se marketingově tváří jako pravicové.
Záleží na tom, čeho by chtěl dosáhnout. Pokud by chtěl navázat na své pravicové období a reformy, tak by mohl být pro Slovensko přínosem. Pokud by naopak chtěl navázat na své levicové kroky z posledního působení ve vládě, tak spíše ne. Levicových politiků už je v politice dostatek, a to i ve stranách které se marketingově tváří jako pravicové.
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
Nie, politici SDKÚ by sa nemali vracať kvôli minulosti a kauzám
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany
Uvíra Juraj Uvíra
Managing director
CK Victory travel
Nie, politici SDKÚ by sa nemali vracať kvôli minulosti a kauzám
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Každý má nárok zapojiť sa (aj opätovne) do verejného života, no ja pozitívny sentiment príliš necítim a pamätám si nielen jeho neodškriepiteľné úspechy, ale aj značné prešľapy.
Každý má nárok zapojiť sa (aj opätovne) do verejného života, no ja pozitívny sentiment príliš necítim a pamätám si nielen jeho neodškriepiteľné úspechy, ale aj značné prešľapy.
Kováčik Ľubomír Kováčik
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
ČSOB stavebná sporiteľňa
Nie, z iných dôvodov
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
Nie, politici SDKÚ by sa nemali vracať kvôli minulosti a kauzám
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Mikloosve kvality nema ani jeden politik v sucasnosti. Intelet, komunikacia a aj jeho integrita su jednoznacne. A nebol priamo zamoceny do ziadnej kauzy.
Mikloosve kvality nema ani jeden politik v sucasnosti. Intelet, komunikacia a aj jeho integrita su jednoznacne. A nebol priamo zamoceny do ziadnej kauzy.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
Nie, politici SDKÚ by sa nemali vracať kvôli minulosti a kauzám Nemyslím si že reinkarnácia starých štruktúr, ktoré sú spojené s významnými kauzami z minulosti je tá správna cesta očistenia politického života.
Nemyslím si že reinkarnácia starých štruktúr, ktoré sú spojené s významnými kauzami z minulosti je tá správna cesta očistenia politického života.
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Hlasný Marián Hlasný
Sales&Operational Manager
Xerox
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Do slovenskej politiky by vo všeobecnosti mali prísť, alebo sa aj vrátiť ľudia, ktorí svoje pôsobenie v nej podriadia akútnym potrebám. Medzi tie jednoznačne radím napríklad zastavenie korupcie, vyšetrenie káuz a rozumnú ekonomickú politiku s ohľadom na nízke príjmové skupiny, tzv. strednú vrstvu a podnikateľov.
Do slovenskej politiky by vo všeobecnosti mali prísť, alebo sa aj vrátiť ľudia, ktorí svoje pôsobenie v nej podriadia akútnym potrebám. Medzi tie jednoznačne radím napríklad zastavenie korupcie, vyšetrenie káuz a rozumnú ekonomickú politiku s ohľadom na nízke príjmové skupiny, tzv. strednú vrstvu a podnikateľov.
Lelovský Mário Lelovský
prvý viceprezident
IT Asociácia Slovenska
Nie, politici SDKÚ by sa nemali vracať kvôli minulosti a kauzám
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Ivan Mikloš bol jedným z najvýznamnejších ministrov financií strednej a východnej Európy od pádu železnej opony. Politik jeho formátu Slovensku jednoznačne chýba.
Ivan Mikloš bol jedným z najvýznamnejších ministrov financií strednej a východnej Európy od pádu železnej opony. Politik jeho formátu Slovensku jednoznačne chýba.
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Je to skúsený ekonóm, dostatočne jazykovo vybavený. Taktiež má množstvo kontaktov v zahraničí, má meno, získal množstvo ocenení. Každý má právo kedykoľvek sa uchádzať o verejnú funkciu. O zvolení rozhodnú voliči.
Je to skúsený ekonóm, dostatočne jazykovo vybavený. Taktiež má množstvo kontaktov v zahraničí, má meno, získal množstvo ocenení. Každý má právo kedykoľvek sa uchádzať o verejnú funkciu. O zvolení rozhodnú voliči.
Tichý Martin Tichý
Chief Operating Officer
TÜV SÜD Slovakia, s.r.o., Bratislava
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Musil Martin Musil
konateľ
Intrum Slovakia s.r.o.
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Áno, ale nie z dôvodu, že by Slovensku chýbali politici ako on. Politikov máme. A to takých, akých sme si zvolili. Ale ak chce Ivan Mikloš vrátiť do politiky, tak nech sa určite vráti
Áno, ale nie z dôvodu, že by Slovensku chýbali politici ako on. Politikov máme. A to takých, akých sme si zvolili. Ale ak chce Ivan Mikloš vrátiť do politiky, tak nech sa určite vráti
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany v každom prípade však bez Dzurindu
v každom prípade však bez Dzurindu
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Debnár Milan Debnár
hlavný sekretár
TREND
Nie, politici SDKÚ by sa nemali vracať kvôli minulosti a kauzám
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
Nie, z iných dôvodov
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Ivan Mikloš bol pre slovenskú politiku prínosom a ak by sa vrátil rozhodne by bol prínosom. Nemáme veľa podobných osobností so skúsenosťami. Určite by to bol prínos. Možno by mohol vstúpiť do politiky aj cez KDH, ktoré tiež chýba v slovenskej politike.
Ivan Mikloš bol pre slovenskú politiku prínosom a ak by sa vrátil rozhodne by bol prínosom. Nemáme veľa podobných osobností so skúsenosťami. Určite by to bol prínos. Možno by mohol vstúpiť do politiky aj cez KDH, ktoré tiež chýba v slovenskej politike.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany Ak áno, tak v pozícii poradcu, odborného konzultanta a pod. Slovensko potrebuje nových lídrov, nezasiahnutých tieňmi minulosti.
Ak áno, tak v pozícii poradcu, odborného konzultanta a pod. Slovensko potrebuje nových lídrov, nezasiahnutých tieňmi minulosti.
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Ano jednoznacne, ekonom Ivanovho formatu nam velmi chyba.
Ano jednoznacne, ekonom Ivanovho formatu nam velmi chyba.
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Ivan Mikloš bol ten, kto naštartoval hospodársky rozmach Slovenska. Bol ale aj ministrom, čo nevybral dane. Myslím však, že pre Slovensko bude jednoznačne lepšie, ak takto talentovaný a skúsený manažér bude pracovať v prospech našej krajiny v aktívnej exekutívnej funkcii.
Ivan Mikloš bol ten, kto naštartoval hospodársky rozmach Slovenska. Bol ale aj ministrom, čo nevybral dane. Myslím však, že pre Slovensko bude jednoznačne lepšie, ak takto talentovaný a skúsený manažér bude pracovať v prospech našej krajiny v aktívnej exekutívnej funkcii.
Uličný Miroslav Uličný
1. podpredseda predstavenstva
Tatra banka, a.s
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HPE Bratislava
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Každý, kto je schopný a ochotný prinášať rozumné nápady a formulovať verejné politiky je na Slovensku potrebný. Ak "prejde" voľbami, tak splní aj podmienky demokracie a neexistuje potom iný dôvod ako vlastná etika a integrita, ktoré by tomu bránili. Tá otázka sa má položiť iba Ivanovi Miklošovi.
Každý, kto je schopný a ochotný prinášať rozumné nápady a formulovať verejné politiky je na Slovensku potrebný. Ak "prejde" voľbami, tak splní aj podmienky demokracie a neexistuje potom iný dôvod ako vlastná etika a integrita, ktoré by tomu bránili. Tá otázka sa má položiť iba Ivanovi Miklošovi.
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany Jeho skúsenosti a rozhľad by prispeli k modernizácií Slovenska.
Jeho skúsenosti a rozhľad by prispeli k modernizácií Slovenska.
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Lančarič Pavol Lančarič
predseda dozornej rady
Orange Slovensko, a.s.
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Slovensko nevyhnutne a urgentne potrebuje politikov, schopných a ochotných modernizovať krajinu vo všetkých smeroch. Zároveň potrebujeme v politike ľudí, ktorí sú ozajstnými odborníkmi vo svojej oblasti, stale sa vzdelávajú a získavajú skúsenosti vo svete, kde tiež majú rešpekt a uznanie. Neviem, kto iný u nás sa v tomto smere môže s Ivanom Miklošom vôbec porovnávať.
Slovensko nevyhnutne a urgentne potrebuje politikov, schopných a ochotných modernizovať krajinu vo všetkých smeroch. Zároveň potrebujeme v politike ľudí, ktorí sú ozajstnými odborníkmi vo svojej oblasti, stale sa vzdelávajú a získavajú skúsenosti vo svete, kde tiež majú rešpekt a uznanie. Neviem, kto iný u nás sa v tomto smere môže s Ivanom Miklošom vôbec porovnávať.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
Nie, z iných dôvodov Čas sa nedá vrátiť a politické obdobia sa nedajú opakovať.
Čas sa nedá vrátiť a politické obdobia sa nedajú opakovať.
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o. , Bratislava
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Papanek Peter Papanek
managing partner
Neuropea
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Miklos a Dzurinda, napriek vsetkym ich nedostatkom a chybam, vykonali pre Slovensko najviac zo vsetkych minulych i sucasnych politikov. NATO, EU, Euro, rovna dan...to vsetko je ich zasluha. Nasledne prisli investicie typu Kia, PSA. Ekonomicku "snehovu gulu" z ktorej zije Slovensko dodnes, uhnetal a zacal gulat Ivan Miklos.
Miklos a Dzurinda, napriek vsetkym ich nedostatkom a chybam, vykonali pre Slovensko najviac zo vsetkych minulych i sucasnych politikov. NATO, EU, Euro, rovna dan...to vsetko je ich zasluha. Nasledne prisli investicie typu Kia, PSA. Ekonomicku "snehovu gulu" z ktorej zije Slovensko dodnes, uhnetal a zacal gulat Ivan Miklos.
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany Ak by sa postupne formovala platforma pragmaticky zmýšľajúcich ľudí, schopných pristupovať k problémom spoločnosti komplexne, bolo by to inšpiratívne pre mnohých, dnes zatrpknutých ľudí.
Ak by sa postupne formovala platforma pragmaticky zmýšľajúcich ľudí, schopných pristupovať k problémom spoločnosti komplexne, bolo by to inšpiratívne pre mnohých, dnes zatrpknutých ľudí.
Bláha Petr Bláha
podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Duslo, a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Tešil by som sa, ak by sa aktívne zapájal, otázne je ako by prešiel "testom", ktorý je v skratke vyjadrený vo vete "when facts change, I change my mind, what do you do, sir?".
Tešil by som sa, ak by sa aktívne zapájal, otázne je ako by prešiel "testom", ktorý je v skratke vyjadrený vo vete "when facts change, I change my mind, what do you do, sir?".
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Je to veľmi ťažká odpoveď. P.Mikloš svoju šancu mal, a väčšina jeho činov sa dá hodnotiť pozitívne. Kde však berie know-how ohľadom školstva netuším.
Je to veľmi ťažká odpoveď. P.Mikloš svoju šancu mal, a väčšina jeho činov sa dá hodnotiť pozitívne. Kde však berie know-how ohľadom školstva netuším.
Kiselicová Renáta Kiselicová
konateľka
Centire
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Komentáre, diskusie a iné vystúpenia Ivana Mikloša pôsobia v súčasnom mediálnom pretlaku histérie a neodbornosti ako dôkaz toho, že patrí do úzkej skupiny ľudí, ktorí nestratili zdravý rozum, vedia sa držať faktov a argumentovať konzistentne na základe svojho odborného nastavenia. Neviem však posúdiť, či je dostatočný dopyt po politickej strane s reformným programom, so skutočnými reformami je spojených veľa nepopulárnych opatrení a tie považujem pri súčasnom nastavení spoločnosti za neodkomunikovateľné.
Komentáre, diskusie a iné vystúpenia Ivana Mikloša pôsobia v súčasnom mediálnom pretlaku histérie a neodbornosti ako dôkaz toho, že patrí do úzkej skupiny ľudí, ktorí nestratili zdravý rozum, vedia sa držať faktov a argumentovať konzistentne na základe svojho odborného nastavenia. Neviem však posúdiť, či je dostatočný dopyt po politickej strane s reformným programom, so skutočnými reformami je spojených veľa nepopulárnych opatrení a tie považujem pri súčasnom nastavení spoločnosti za neodkomunikovateľné.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
Nie, politici SDKÚ by sa nemali vracať kvôli minulosti a kauzám
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Vnímam ho ako šloveka s víziou, ale aj schopnosťami realizovať ich a znalosťami potrebnými pre krajinu.
Vnímam ho ako šloveka s víziou, ale aj schopnosťami realizovať ich a znalosťami potrebnými pre krajinu.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Nie, politici SDKÚ by sa nemali vracať kvôli minulosti a kauzám Nie. Slovensko potrebuje nielen schopných a skusenych profesionalov, ale i ludi nezatazenych starymi kauzami.
Nie. Slovensko potrebuje nielen schopných a skusenych profesionalov, ale i ludi nezatazenych starymi kauzami.
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
Áno, Slovensku chýbajú politici ako on Potom čo sa na Slovensku deje s pravicou, úprimne dúfam v jeho návrat.
Potom čo sa na Slovensku deje s pravicou, úprimne dúfam v jeho návrat.
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany Jeho prístup a vízia síce v politike chýba, ale netreba zabúdať na kauzy, ktorými svoju kariéru ministra financií posledne uzavrel. Nech poskytne rady novým lídrom, typu ako je pán prezident Kiska.
Jeho prístup a vízia síce v politike chýba, ale netreba zabúdať na kauzy, ktorými svoju kariéru ministra financií posledne uzavrel. Nech poskytne rady novým lídrom, typu ako je pán prezident Kiska.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany Z reforem provedených pod jeho taktovkou v rámci Dzurindovy vlády žije Slovensko dodnes. Zda ale ještě má potenciál jako politik - po sabotáži Radičovej vlády - je otázkou.
Z reforem provedených pod jeho taktovkou v rámci Dzurindovy vlády žije Slovensko dodnes. Zda ale ještě má potenciál jako politik - po sabotáži Radičovej vlády - je otázkou.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
Nie, z iných dôvodov Hovorí sa, že nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky. Ivan Mikloš by mal pamätať na tieto múdre slová. Jedna vec totiž je pravica v žalostnom stave. Na druhej strane však stojí otázka, kto by mal zdvíhať jej padnutú zástavu. Staré politické tváre by to však asi nemali byť. Šancu by v slovenskej politike mali dostať nové, neopozerané tváre. Ľudia, ktorí si vybudovali meno mimo nej. A majú čo ponúknuť vo verejnej službe.
Hovorí sa, že nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky. Ivan Mikloš by mal pamätať na tieto múdre slová. Jedna vec totiž je pravica v žalostnom stave. Na druhej strane však stojí otázka, kto by mal zdvíhať jej padnutú zástavu. Staré politické tváre by to však asi nemali byť. Šancu by v slovenskej politike mali dostať nové, neopozerané tváre. Ľudia, ktorí si vybudovali meno mimo nej. A majú čo ponúknuť vo verejnej službe.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
Áno, ale nie priamo do politiky, ako reformátor alebo poradca existujúcej alebo novej strany Absolútne v pohode.
Absolútne v pohode.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní