Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Ako často sa vo svojej práci či v osobnom živote stretávate s neprofesionalitou štátnej správy vyplývajúcou z politických nominácií?

  1. takmer nikdy 7 %
  2. občas 31 %
  3. často 25 %
  4. takmer vždy 18 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 19 %


Uzávierka hlasovania: 21.11.2016. Počet respondentov: 100.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
takmer vždy Žiaľ, neustále.
Žiaľ, neustále.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
neviem / nevyjadrujem sa / iné Zatiaľ sa mi nepodarilo takých stretnúť
Zatiaľ sa mi nepodarilo takých stretnúť
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
takmer nikdy Zásadne som proti politickým nomináciám v štátnej správe . Na druhej strane na tej úrovni , ktorá príchádza do styku s občanmi , väčšinou pracujú profesionáli , ktorí svojej robote rozumejú .
Zásadne som proti politickým nomináciám v štátnej správe . Na druhej strane na tej úrovni , ktorá príchádza do styku s občanmi , väčšinou pracujú profesionáli , ktorí svojej robote rozumejú .
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
často Vzhľadom na moje pôsobenie v energetike mám dosť často do činenia s regulačným úradom a jeho predseda je presne odzrkadlením podstaty dotazu.
Vzhľadom na moje pôsobenie v energetike mám dosť často do činenia s regulačným úradom a jeho predseda je presne odzrkadlením podstaty dotazu.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
občas Viac mi ale prekáža nedostatočná skúsenosť v oblasti, ktorú majú v agende a ešte viac neochota pracovať podľa potreby aj nadčas. Majú pracovnú dobu a hotovo. Ak sa nárazovo nahromadí viac agendy, tak ste v poradí a čakáte. Ak majú lehotu na vyjadrenie 30 dní, tak sa vyjadria na 30-ty deň aj vtedy, keď žiadajú napríklad len doplnenie nejakej informácie.
Viac mi ale prekáža nedostatočná skúsenosť v oblasti, ktorú majú v agende a ešte viac neochota pracovať podľa potreby aj nadčas. Majú pracovnú dobu a hotovo. Ak sa nárazovo nahromadí viac agendy, tak ste v poradí a čakáte. Ak majú lehotu na vyjadrenie 30 dní, tak sa vyjadria na 30-ty deň aj vtedy, keď žiadajú napríklad len doplnenie nejakej informácie.
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
často Veľmi často sú pracovné pozície obsadzované politicky a to ľudmi, ktorí nie sú z odboru. Nepoznajú problematiku, nemajú nato vzdelanie ani iné predpoklady, nedokážu odborne zvážiť následky svojich rozhodnutí, nemajú vytvorený predpoklad adekvátne skontrolovať a posúdiť prácu podriadených. Potom sa stáva, že cukrár je minister dopravy alebo pedagóg manažérom, ktorý neriadil ani sekretárku. Žiaľ aj pozície na nižších stupňoch sú často neodborné čo ma za následok iba politické rozhodnutia a to od návrhov zákonov až po rôzne schvaľovanie žiadostí. Potom o tvorbe koncepcie môžeme len snívať, lebo tu nestačí vedieť písať a čítať. A ak je pečiatka viac ako zdravý rozum. Potom sa na súdoch množia nezákonné rozhodnutia štátnej správy.
Veľmi často sú pracovné pozície obsadzované politicky a to ľudmi, ktorí nie sú z odboru. Nepoznajú problematiku, nemajú nato vzdelanie ani iné predpoklady, nedokážu odborne zvážiť následky svojich rozhodnutí, nemajú vytvorený predpoklad adekvátne skontrolovať a posúdiť prácu podriadených. Potom sa stáva, že cukrár je minister dopravy alebo pedagóg manažérom, ktorý neriadil ani sekretárku. Žiaľ aj pozície na nižších stupňoch sú často neodborné čo ma za následok iba politické rozhodnutia a to od návrhov zákonov až po rôzne schvaľovanie žiadostí. Potom o tvorbe koncepcie môžeme len snívať, lebo tu nestačí vedieť písať a čítať. A ak je pečiatka viac ako zdravý rozum. Potom sa na súdoch množia nezákonné rozhodnutia štátnej správy.
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Úradníci nemajú visačky či sú politickí nominanti, alebo nie. Kvalita služieb štátnej správy sa podľa mňa síce veľmi mierne, ale zlepšuje. Avšak vzhľadom na to, že žijeme v 21. storočí, je to stále žalostné.
Úradníci nemajú visačky či sú politickí nominanti, alebo nie. Kvalita služieb štátnej správy sa podľa mňa síce veľmi mierne, ale zlepšuje. Avšak vzhľadom na to, že žijeme v 21. storočí, je to stále žalostné.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
takmer vždy SR výrazne dopláca na prepolitizovanosť verejnej aj statnej spravy. Ked zoberieme v úvahu, ze obcania - defacto zakaznici si vo volbach volia politicke strany, ktore navyse za tuto volbu dostanu z penazi danovych poplatnikov (cize zakaznikov) zaplatene, tak si prosím uvedomme, co nasledne dostavaju obcania - zakaznici ake sluzby a produkty od danych zoskupeni?
SR výrazne dopláca na prepolitizovanosť verejnej aj statnej spravy. Ked zoberieme v úvahu, ze obcania - defacto zakaznici si vo volbach volia politicke strany, ktore navyse za tuto volbu dostanu z penazi danovych poplatnikov (cize zakaznikov) zaplatene, tak si prosím uvedomme, co nasledne dostavaju obcania - zakaznici ake sluzby a produkty od danych zoskupeni?
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Som šťastný, že sa so štátnou správou stretávam len minimálne.
Som šťastný, že sa so štátnou správou stretávam len minimálne.
Novotná Alexandra Novotná
majiteľka
Klinika Esthetic
takmer vždy Snažím sa žit tak, aby som mala čo najmenší kontakt so štátnymi inštitúciami v záujme ochrany vlastného duševného zdravia.
Snažím sa žit tak, aby som mala čo najmenší kontakt so štátnymi inštitúciami v záujme ochrany vlastného duševného zdravia.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
často S neprofesionalitou sa v štátnej správe stretávam veľmi často. Preto z úradov odchádzam väčšinou so zvýšeným krvným tlakom. Čo s tým? Liekom proti tomu by mala byť minimalizácia politických nominácií na odborné pozície v štátnej správe a na to nadväzujúci systém trvalej štátnej služby.
S neprofesionalitou sa v štátnej správe stretávam veľmi často. Preto z úradov odchádzam väčšinou so zvýšeným krvným tlakom. Čo s tým? Liekom proti tomu by mala byť minimalizácia politických nominácií na odborné pozície v štátnej správe a na to nadväzujúci systém trvalej štátnej služby.
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
neviem / nevyjadrujem sa / iné Problémom nie je neprofesionalita, tú možno stretnúť často aj v súkromnej sfére. Skutočným problémom je naopak až prílišna profesionalita politických nominantov uplatňovaná selektívne.
Problémom nie je neprofesionalita, tú možno stretnúť často aj v súkromnej sfére. Skutočným problémom je naopak až prílišna profesionalita politických nominantov uplatňovaná selektívne.
Hričovský Márius Hričovský
podpredseda predstavenstva
Stredoslovenská energetika, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Problém neprofesionality v štátnej správe nemožno spájať len s politickými nomináciami. Takisto sa možno spýtať, či sme sa nestretli s neprofesionalitou nie politicky nominovaných pracovníkov štátnej správy. Je to skôr o tom, ako štátna správa a jej zamestnanci vnímajú svoju úlohu ako úlohu štandardnej servisnej organizácie, ktorá ma poskytovať svojim zákazníkom -štátu a občanom - služby na čo najlepšej úrovni. Je to stanovovaní cieľov, kontrole plnenia úloh, motivácií, odmeňovaní a samozrejme aj o obsadzovaní jednotlivých pozícií. Odporúčania OECD pre oblasť corporate governance podnikov s majetkovou účasťou štátu by sa dali rozšíriť analogicky aj pre celú štátnu správu. Lean management neznamená len, že budem mať na úradoch menej ľudí ale že budem mať menej úradov. A naostatok, každý manažér chce mať pre plnenie pracovných úloh svoj tím. Takže to musí byť pochopiteľné aj v štátnej správe.
Problém neprofesionality v štátnej správe nemožno spájať len s politickými nomináciami. Takisto sa možno spýtať, či sme sa nestretli s neprofesionalitou nie politicky nominovaných pracovníkov štátnej správy. Je to skôr o tom, ako štátna správa a jej zamestnanci vnímajú svoju úlohu ako úlohu štandardnej servisnej organizácie, ktorá ma poskytovať svojim zákazníkom -štátu a občanom - služby na čo najlepšej úrovni. Je to stanovovaní cieľov, kontrole plnenia úloh, motivácií, odmeňovaní a samozrejme aj o obsadzovaní jednotlivých pozícií. Odporúčania OECD pre oblasť corporate governance podnikov s majetkovou účasťou štátu by sa dali rozšíriť analogicky aj pre celú štátnu správu. Lean management neznamená len, že budem mať na úradoch menej ľudí ale že budem mať menej úradov. A naostatok, každý manažér chce mať pre plnenie pracovných úloh svoj tím. Takže to musí byť pochopiteľné aj v štátnej správe.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
takmer vždy Priznam sa vsak, ze neviem rozoznat neprofesionalitu vyplyvajucu z politickych nominacii od tej sposobenej inymi dovodmi (zle nastavene procesy, nizke ohodnotenie uradnikov a pod.).
Priznam sa vsak, ze neviem rozoznat neprofesionalitu vyplyvajucu z politickych nominacii od tej sposobenej inymi dovodmi (zle nastavene procesy, nizke ohodnotenie uradnikov a pod.).
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
neviem / nevyjadrujem sa / iné Posúdiť, či je neprofesionalita s ktorou sa stretávame vyvolaná politickou nomináciou alebo prijímaním podľa známostí, či rodinkárstvom sa dá veľmi ťažko. Ale to, že si štátna správa zaslúži dlho sľubovanú prestavbu, či už sa bude volať ESO alebo inak je pravda. Ako prvý krok by stačilo zaviesť osobnú zodpovednosť úradníkov za ich rozhodnutia a osobnú spoluúčasť na prípadných škodách.
Posúdiť, či je neprofesionalita s ktorou sa stretávame vyvolaná politickou nomináciou alebo prijímaním podľa známostí, či rodinkárstvom sa dá veľmi ťažko. Ale to, že si štátna správa zaslúži dlho sľubovanú prestavbu, či už sa bude volať ESO alebo inak je pravda. Ako prvý krok by stačilo zaviesť osobnú zodpovednosť úradníkov za ich rozhodnutia a osobnú spoluúčasť na prípadných škodách.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
občas Platové obmedzenia a "istota zamestnania", okrem iného, žiaľ spôsobujú občas nižšiu kvalitu pracovníkov v štátnom sektore. Väčší problém to môže byť paradoxne v Bratislave, kde rozdiel medzi platmi v štátnej a súkromnej sfére je väčší. Naposledy pri výmene občianskeho preukazu mi pracovníčka nového klientského centra dala jemne najavo, že moje IQ nie je pre tento úkon dostatočné.
Platové obmedzenia a "istota zamestnania", okrem iného, žiaľ spôsobujú občas nižšiu kvalitu pracovníkov v štátnom sektore. Väčší problém to môže byť paradoxne v Bratislave, kde rozdiel medzi platmi v štátnej a súkromnej sfére je väčší. Naposledy pri výmene občianskeho preukazu mi pracovníčka nového klientského centra dala jemne najavo, že moje IQ nie je pre tento úkon dostatočné.
Hozlár Andrej Hozlár
výkonný riaditeľ
DHL Parcel Slovensko
občas Patrím medzi tých sťastlivcov, ktorí len minimálne prichádzajú do styku so štátnou správou.
Patrím medzi tých sťastlivcov, ktorí len minimálne prichádzajú do styku so štátnou správou.
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
občas Našťastie...
Našťastie...
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
občas Našťastie sa nemôžem vo všeobecnosti sťažovať na neprofesionalitu, ať už v pracovnom, alebo osobnom živote. Rušivá je skôr komplikovanosť a zbytočná byrokracia pri vybavovaní niektorých záležitostí. Tiež dlhý čas, ktorý si jednotlivé úrady na ceste k úspešnému vybaveniu ponechávajú.
Našťastie sa nemôžem vo všeobecnosti sťažovať na neprofesionalitu, ať už v pracovnom, alebo osobnom živote. Rušivá je skôr komplikovanosť a zbytočná byrokracia pri vybavovaní niektorých záležitostí. Tiež dlhý čas, ktorý si jednotlivé úrady na ceste k úspešnému vybaveniu ponechávajú.
Králik Michal Králik
konateľ
UVEA Mediklinik, s.r.o., Martin
takmer vždy Naša štátna správa trpí na dve rozšírené, avšak liečiteľné ochorenia. Politickí nominanti v poslednom štádiu socializmu a politickí nominanti s roztrúsenými vedomosťami. Riešením je radikálny rez.
Naša štátna správa trpí na dve rozšírené, avšak liečiteľné ochorenia. Politickí nominanti v poslednom štádiu socializmu a politickí nominanti s roztrúsenými vedomosťami. Riešením je radikálny rez.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
často Napriek tomu že často, mám pocit že sa tieto prejavy nekompetentnosti pomaly menia k lepšiemu.
Napriek tomu že často, mám pocit že sa tieto prejavy nekompetentnosti pomaly menia k lepšiemu.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
občas Myslím si, že úradníci, na vyšších a stredných pozíciách, ktoré nie sú priamo pod vplyvom politických nominácií, sú viac menej znalí problematiky. Politickí nominanti sa niektorí snažia pochopiť o čo v ich sektore ide, ale niektorým ide iba o naplnenie cieľov svojej strany alebo svojich obchodných partnerov.
Myslím si, že úradníci, na vyšších a stredných pozíciách, ktoré nie sú priamo pod vplyvom politických nominácií, sú viac menej znalí problematiky. Politickí nominanti sa niektorí snažia pochopiť o čo v ich sektore ide, ale niektorým ide iba o naplnenie cieľov svojej strany alebo svojich obchodných partnerov.
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
občas Kedze moj kontakt je len obcasny...
Kedze moj kontakt je len obcasny...
Nitschneider Peter Nitschneider
National Director JLL pre CEE region
JLL
občas Je smutne sledovat ako daleko dokaze zajst standardne zauzivane heslo "musi to politicky prejst".
Je smutne sledovat ako daleko dokaze zajst standardne zauzivane heslo "musi to politicky prejst".
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
občas Dôležité v tejto oblasti je, aby bola ďalej sledovaná transparentnosť, jasná stratégia orientácie na občana a jeho potreby a tým pádom aj zodpovednosť jednotlivých pracovníkov štátnej správy za dosahované výsledky.
Dôležité v tejto oblasti je, aby bola ďalej sledovaná transparentnosť, jasná stratégia orientácie na občana a jeho potreby a tým pádom aj zodpovednosť jednotlivých pracovníkov štátnej správy za dosahované výsledky.
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Chvalabohu pre statnu spravu ako firma nic nerobime a tak som s politickymi nominantami osobne dosial v styku nebol. Ale pre pravdivy obraz staci sledovat media a ten obraz nie je pekny.
Chvalabohu pre statnu spravu ako firma nic nerobime a tak som s politickymi nominantami osobne dosial v styku nebol. Ale pre pravdivy obraz staci sledovat media a ten obraz nie je pekny.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
takmer vždy Bohužiaľ takmer všade. A neprofesionalita nie je ten najväčší problém. Tým je korupcia a mnohokrát aj veľká nekompetentnosť nominantov.
Bohužiaľ takmer všade. A neprofesionalita nie je ten najväčší problém. Tým je korupcia a mnohokrát aj veľká nekompetentnosť nominantov.
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
často Bohužiaľ čoraz častejšie.
Bohužiaľ čoraz častejšie.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
občas Bežný občan sa stretáva spravidla s radovými zamestnancami štátnej správy, ktorí podliehajú politickým nomináciám pravdepodobne minimálne. To s čím sa stretávame častejšie je neochota, na ktorú asi ani neexistuje účinný liek.
Bežný občan sa stretáva spravidla s radovými zamestnancami štátnej správy, ktorí podliehajú politickým nomináciám pravdepodobne minimálne. To s čím sa stretávame častejšie je neochota, na ktorú asi ani neexistuje účinný liek.
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
občas Ale aby som bol úprimný, ťažko sa rozlišuje, či je to dôsledok politickej nominácie, alebo len "špecifické" správanie sa štátneho zamestnanca.
Ale aby som bol úprimný, ťažko sa rozlišuje, či je to dôsledok politickej nominácie, alebo len "špecifické" správanie sa štátneho zamestnanca.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
často Ak by štát fungoval tak, ako má, tak by miesta v štátnej správe od top manažérov po najnižších úradníkov zastávali skúsení odborníci s dlhoročnou praxou, ktorí danej oblasti rozumejú a nie protekční, ktorí o činnosti úradu nič nevedia. U nás to funguje tak, že víťaz volieb berie všetko preto je tu rodinkárstvo a klientelizmus. Trpí tým morálka spoločnosti, ekonomika aj konkurencieschopnosť krajiny.
Ak by štát fungoval tak, ako má, tak by miesta v štátnej správe od top manažérov po najnižších úradníkov zastávali skúsení odborníci s dlhoročnou praxou, ktorí danej oblasti rozumejú a nie protekční, ktorí o činnosti úradu nič nevedia. U nás to funguje tak, že víťaz volieb berie všetko preto je tu rodinkárstvo a klientelizmus. Trpí tým morálka spoločnosti, ekonomika aj konkurencieschopnosť krajiny.
Bláha Petr Bláha
podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Duslo, a.s.
takmer vždy A kdo se s tímto fenoménem prosím nesetkal?? Vždyť přece právě tito úředníci nejlépe vědí co stát, firmy, lidé, legislativa, školství,zdravotnictví, průmysl, zemědělství apod apod potřebuje a jaká je ta která nejlepší cesta či varianta kam směřovat. A navíc jsou přesvědčeni o tom že tady nejsou oni pro lidi a firmy ale právě naopak! A bohužel místo aby se situace zlepšovala tak se to nemění....
A kdo se s tímto fenoménem prosím nesetkal?? Vždyť přece právě tito úředníci nejlépe vědí co stát, firmy, lidé, legislativa, školství,zdravotnictví, průmysl, zemědělství apod apod potřebuje a jaká je ta která nejlepší cesta či varianta kam směřovat. A navíc jsou přesvědčeni o tom že tady nejsou oni pro lidi a firmy ale právě naopak! A bohužel místo aby se situace zlepšovala tak se to nemění....
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
občas
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
občas
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
takmer nikdy
Suchánek Juraj Suchánek
výkonný riaditeľ
Inštitút urbánneho rozvoja
často
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
občas
Uličný Miroslav Uličný
1. podpredseda predstavenstva
Tatra banka, a.s
občas
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
takmer vždy
Leitman Radovan Leitman
konateľ
Apertum Consulting, Apertum Estate, Levice
často
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
občas
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
občas
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
často
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
občas
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
občas
Tichý Martin Tichý
Chief Operating Officer
TÜV SÜD Slovakia, s.r.o., Bratislava
často
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
často
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o.
takmer vždy
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
takmer nikdy
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
často
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
často
Uvíra Juraj Uvíra
Managing director
CK Victory travel
takmer nikdy
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Vozáryová Jana Vozáryová
konateľka
Epas BB, s.r.o., Banská Bystrica
občas
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
takmer vždy
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
občas
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
občas
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
často
Rozin Alexander Rozin
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Incheba, a.s.
občas
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
takmer nikdy
Štrokendl Miroslav Štrokendl
generálny riaditeľ
UniCredit Bank Slovakia a. s.
takmer vždy
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
takmer vždy
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
takmer vždy
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
občas
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
často
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
takmer nikdy
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Hajko Jozef Hajko
analytik
občas
Vlček Roman Vlček
predseda predstavenstva
Slovenská Asociácia správcovských spoločností
takmer nikdy
Flimel Richard Flimel
predseda predstavenstva
JOJ Media House
často
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
občas
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
často
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Sovova Margareta Sovova
konateľka
bnt attorneys
často
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
často
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
občas
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
často
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
takmer vždy
Dubec Milan Dubec
generálny riaditeľ Azet
Azet
často
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
občas
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
často

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní