Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Existuje podľa vás na Slovensku osobnosť, ktorú by ste mohli označiť za osobnosť tohto roka? ak áno, kto, prípadne i prečo

  1. áno 86 %
  2. nie 14 %


Uzávierka hlasovania: 12.12.2016. Počet respondentov: 83.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
áno Zuzana hlavkova
Zuzana hlavkova
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
nie
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
áno Osobnosťou roka je pre mňa prezident Andrej Kiska. Pre jeho vytrvalý boj za právny štát a boj proti korupcii.
Osobnosťou roka je pre mňa prezident Andrej Kiska. Pre jeho vytrvalý boj za právny štát a boj proti korupcii.
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
nie ale neznamená to, že medzi nami nežijú ... Prezentuje ich samotný život, ktorému dávajú iný rozmer ako zvyčajne očakáva mainstream ...
ale neznamená to, že medzi nami nežijú ... Prezentuje ich samotný život, ktorému dávajú iný rozmer ako zvyčajne očakáva mainstream ...
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
áno Miroslav Lajčák. V roku 2016 stihol popri kandidatúre na generálneho tajomníka OSN pripraviť ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí na predsedníctvo SR v Rade EÚ - a dnes to môžeme konštatovať - aj predsedníctvo zvládnuť. Kandidatúra M.Lajčáka a naše predsedníctvo spolu s opakovanými víťazstvami nášho cyklistu najviac prezentovali Slovensko v zahraničí.
Miroslav Lajčák. V roku 2016 stihol popri kandidatúre na generálneho tajomníka OSN pripraviť ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí na predsedníctvo SR v Rade EÚ - a dnes to môžeme konštatovať - aj predsedníctvo zvládnuť. Kandidatúra M.Lajčáka a naše predsedníctvo spolu s opakovanými víťazstvami nášho cyklistu najviac prezentovali Slovensko v zahraničí.
Polák Branislav Polák
Chief Inovation Officer
STARMEDIA Co., s.r.o.
áno Peter Sagan - kto iný a viac dokázal zviditeľniť našu krajinu, vlajku, reč, humor, spontánnosť, energickosť a iné pozitívne atribúty, ktorými by sme sa ako krajina a národ radi pochválili a tak málo nám to ide. A navyše, kto iný nás týmto spôsobom spropagoval viac a bez akýchkoľvek negatívnych nánosov, prešľapov, excesov a iných negatívnych súvislostí.
Peter Sagan - kto iný a viac dokázal zviditeľniť našu krajinu, vlajku, reč, humor, spontánnosť, energickosť a iné pozitívne atribúty, ktorými by sme sa ako krajina a národ radi pochválili a tak málo nám to ide. A navyše, kto iný nás týmto spôsobom spropagoval viac a bez akýchkoľvek negatívnych nánosov, prešľapov, excesov a iných negatívnych súvislostí.
Straka Branislav Straka
vrchný riaditeľ pre platby a elektronické kanály
ČSOB
áno Pre mňa sú to dvaja: Juraj Vaculík a Štefan Klein, lebo prinášajú pre Slovensko okrem pozitívneho PR aj ozajstných svetových odborníkov, ktorí sa dokonca presťahovali a tak reálne budujú znalostnú ekonomiku.
Pre mňa sú to dvaja: Juraj Vaculík a Štefan Klein, lebo prinášajú pre Slovensko okrem pozitívneho PR aj ozajstných svetových odborníkov, ktorí sa dokonca presťahovali a tak reálne budujú znalostnú ekonomiku.
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
áno Milan Krajňák pre svoj boj za tradičné hodnoty a rodinu.
Milan Krajňák pre svoj boj za tradičné hodnoty a rodinu.
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
áno Urcite osobnosti roka na Slovensku existuju ako v pozitivnom, tak i v negativnom slova zmysle, ale nedokazem ich oznacit, lebo ani jedni a ani druhi nie su ti, ktorych vidime ako sa dnes vytrcaju z davu.
Urcite osobnosti roka na Slovensku existuju ako v pozitivnom, tak i v negativnom slova zmysle, ale nedokazem ich oznacit, lebo ani jedni a ani druhi nie su ti, ktorych vidime ako sa dnes vytrcaju z davu.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
áno Peter Sagan. Veľká sebadisciplína, vynikajúca reprezentácia Slovenska
Peter Sagan. Veľká sebadisciplína, vynikajúca reprezentácia Slovenska
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
áno Urcite pana prezidenta Kisku, myslim ze bravurne zvlada svoju rolu a je ukaxkou ze slusnostou a pracovitostou sa da dosiahnut vela.
Urcite pana prezidenta Kisku, myslim ze bravurne zvlada svoju rolu a je ukaxkou ze slusnostou a pracovitostou sa da dosiahnut vela.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
áno Zosnuly prezident Michal Kovac, lebo jeho smrt znovuotvorila temy s ktorymi je slovensky narod doteraz konfrontovany a nevyrovnany.
Zosnuly prezident Michal Kovac, lebo jeho smrt znovuotvorila temy s ktorymi je slovensky narod doteraz konfrontovany a nevyrovnany.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
áno Dlhdobo si veľmi vážim psychologičku pani Janu Štúrovú. Pani Štúrová je podľa mňa skrytý poklad, ktorý na Slovensku máme. Jej osobné aj odborné názory sa Vás dokážu silno dotknúť, posunúť Vás správnym smerom a možno Vám aj zásadne zmeniť život.
Dlhdobo si veľmi vážim psychologičku pani Janu Štúrovú. Pani Štúrová je podľa mňa skrytý poklad, ktorý na Slovensku máme. Jej osobné aj odborné názory sa Vás dokážu silno dotknúť, posunúť Vás správnym smerom a možno Vám aj zásadne zmeniť život.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
áno Zuzana Hlávková. Za odvahu a efektívnu naivitu. Jana z Arcu.
Zuzana Hlávková. Za odvahu a efektívnu naivitu. Jana z Arcu.
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
áno Dominika Cibulková - stala sa majsterkou sveta svojou príkladnou pracovitosťou a cieľavedomosťou. Aj keď jej od začiatku kariéry málo ľudí verilo, dokázala dať príklad ostatným pre prekonávanie prekážok.
Dominika Cibulková - stala sa majsterkou sveta svojou príkladnou pracovitosťou a cieľavedomosťou. Aj keď jej od začiatku kariéry málo ľudí verilo, dokázala dať príklad ostatným pre prekonávanie prekážok.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
áno Andrej Kiska, je to zaruka demokracie, velmi priamo pomenuvava problemy tejto krajiny. Ma velke srdce, ma zmysel pre spravodlivost a moralku. Konecne moze byt Slovensko hrde na svojho prezidenta. Mnohe okolite krajiny nam zavidia nasho prezidenta. Potrebovali by sme viac, ludi v najvyssiej politike s takymi hodnotami ako ma pan prezident Kiska.
Andrej Kiska, je to zaruka demokracie, velmi priamo pomenuvava problemy tejto krajiny. Ma velke srdce, ma zmysel pre spravodlivost a moralku. Konecne moze byt Slovensko hrde na svojho prezidenta. Mnohe okolite krajiny nam zavidia nasho prezidenta. Potrebovali by sme viac, ludi v najvyssiej politike s takymi hodnotami ako ma pan prezident Kiska.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
áno Pán farár Vladimír Maslák, OZ Dobrý Pastier Kláštor pod Znievom, ktorý buduje komunity z ľudí na okraji spoločnosti, spoločne s nimi podniká, produkuje výrobky a služby a vracia ich do života. V tomto roku vytvoril už 8 stredísk, kde je 350 ľudí a jeho plány idú ďalej. Ďakujem mu, že sa môžem od neho učiť, čo to je skutočné podnikanie.
Pán farár Vladimír Maslák, OZ Dobrý Pastier Kláštor pod Znievom, ktorý buduje komunity z ľudí na okraji spoločnosti, spoločne s nimi podniká, produkuje výrobky a služby a vracia ich do života. V tomto roku vytvoril už 8 stredísk, kde je 350 ľudí a jeho plány idú ďalej. Ďakujem mu, že sa môžem od neho učiť, čo to je skutočné podnikanie.
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
áno Jako první mě napadá dvojice Robert Kaliňák a Robert Fico - jejich schopnost naplňovat své cíle a zájmy ve slovenském veřejném prostoru a udržet si při tom dlouhodobě vysokou oblibu je mimořádná. Letošní volby jen potvrdily, ze jejich styl fungování má u slovenských voličů i politiků jiných stran širokou podporu...
Jako první mě napadá dvojice Robert Kaliňák a Robert Fico - jejich schopnost naplňovat své cíle a zájmy ve slovenském veřejném prostoru a udržet si při tom dlouhodobě vysokou oblibu je mimořádná. Letošní volby jen potvrdily, ze jejich styl fungování má u slovenských voličů i politiků jiných stran širokou podporu...
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
áno Minister Drucker, ktorý sa snaží na ťažkom a dôležitom rezorte zdravotníctva presadiť odbornosť a transparentnosť.
Minister Drucker, ktorý sa snaží na ťažkom a dôležitom rezorte zdravotníctva presadiť odbornosť a transparentnosť.
Hajko Jozef Hajko
analytik
áno Peter Sagan. Nielen pre jeho vyrazne sportove uspechy. Majster sveta v cyklistike je azda najznamejsim Slovakom v zahranici, a to aj preto, ze svoj povod vsade pripomina. Ma talent a je pracovity. Je sebavedomy, ale nie povysenecky. Mysli na mladsiu generaciu, ktora pride po nom. Stal sa autoritou i vzorom - to je na Slovensku vynimocne.
Peter Sagan. Nielen pre jeho vyrazne sportove uspechy. Majster sveta v cyklistike je azda najznamejsim Slovakom v zahranici, a to aj preto, ze svoj povod vsade pripomina. Ma talent a je pracovity. Je sebavedomy, ale nie povysenecky. Mysli na mladsiu generaciu, ktora pride po nom. Stal sa autoritou i vzorom - to je na Slovensku vynimocne.
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
áno Anotn Srholec, na jeho pamiatku. Človek s veľkým životným príbehom, ktorého postoje, viera a životná sila by mali byť inšpiráciou pre nás a do každého nášho dňa.
Anotn Srholec, na jeho pamiatku. Človek s veľkým životným príbehom, ktorého postoje, viera a životná sila by mali byť inšpiráciou pre nás a do každého nášho dňa.
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
áno Ján Gordulič, ktorý po dlhých rokoch vrátil na Slovensko politickú satiru a navyše prežil predávkovanie sa homeopatikami.
Ján Gordulič, ktorý po dlhých rokoch vrátil na Slovensko politickú satiru a navyše prežil predávkovanie sa homeopatikami.
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
áno Áno a je to Peter Sagan .
Áno a je to Peter Sagan .
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
áno Myslím, že Peto Sagan by si zaslúžil takéto ocenenie.
Myslím, že Peto Sagan by si zaslúžil takéto ocenenie.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
áno Prvý, slovenský, zlatý, atletický olympionik Matej Tóth alebo Peter Sagan. Jedine športovci v tomto roku robili dobré meno Slovensku.
Prvý, slovenský, zlatý, atletický olympionik Matej Tóth alebo Peter Sagan. Jedine športovci v tomto roku robili dobré meno Slovensku.
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
nie
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
áno Osobnosťou roka 2016 je na Slovensku každý poctivý podnikateľ, ktorý dodržiava zákony, vytvára pracovné miesta a platí dane.
Osobnosťou roka 2016 je na Slovensku každý poctivý podnikateľ, ktorý dodržiava zákony, vytvára pracovné miesta a platí dane.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
áno hlavkova, odvaha postavit sa systemu
hlavkova, odvaha postavit sa systemu
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
áno Pre mňa je to moja žena, ktorá mi vytvárala podporu napriek zložitej situácii v pracovnom a súkromnom živote, takže jej týmto verejne ďakujem.
Pre mňa je to moja žena, ktorá mi vytvárala podporu napriek zložitej situácii v pracovnom a súkromnom živote, takže jej týmto verejne ďakujem.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
áno Osobnosťou roka je určite Zuzana Hlávková, pretože svojou odvahou, úprimnosťou a oddanosťou spravodlivosti nabúrala všeobecne zažitý zvyk, že proti štátnej moci sa bojovať nielenže nedá, ale človek ešte aj vyzerá ako naivný hlupák. Toto mladé, ešte stále len dievča, ukázalo vnútornú silu hodnú nasledovania.
Osobnosťou roka je určite Zuzana Hlávková, pretože svojou odvahou, úprimnosťou a oddanosťou spravodlivosti nabúrala všeobecne zažitý zvyk, že proti štátnej moci sa bojovať nielenže nedá, ale človek ešte aj vyzerá ako naivný hlupák. Toto mladé, ešte stále len dievča, ukázalo vnútornú silu hodnú nasledovania.
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
áno Osobnosťou roka na Slovensku sú všetci Zamestnávatelia. Museli i napriek rastu ekonomiky zvládnuť nielen vysoké daňovo odvodové zaťaženie, ale i tlak na zvyšovanie miezd z dovodu nedostatku (kvalifikovanej) pracovnej sily.
Osobnosťou roka na Slovensku sú všetci Zamestnávatelia. Museli i napriek rastu ekonomiky zvládnuť nielen vysoké daňovo odvodové zaťaženie, ale i tlak na zvyšovanie miezd z dovodu nedostatku (kvalifikovanej) pracovnej sily.
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
áno Prezident A. Kiska si aj v politickom bahne všade okolo nás drží a celý rok držal svoju slušnosť a to považujem za ojedinelý jav v slovenskej politike.
Prezident A. Kiska si aj v politickom bahne všade okolo nás drží a celý rok držal svoju slušnosť a to považujem za ojedinelý jav v slovenskej politike.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
nie Osobnosťou roka pre mňa nie je jedna osoba, ale tisíce, často anonymných, ľudí, ktorí sa v priebehu roka rozhodli akokoľvek pomáhať druhým.
Osobnosťou roka pre mňa nie je jedna osoba, ale tisíce, často anonymných, ľudí, ktorí sa v priebehu roka rozhodli akokoľvek pomáhať druhým.
Kalmanová Martina Kalmanová
konateľka
Snico
áno Daniel Lipšic Človek s charakterom, rozvahou, pokorou, ktorý sa zachoval ukážkovo a je pre mňa vzorom, akým by skutočne politik mal byť. Navyše je obdivuhodná aj jeho práca advokáta pro bono vo veľmi tažkých prípadoch.
Daniel Lipšic Človek s charakterom, rozvahou, pokorou, ktorý sa zachoval ukážkovo a je pre mňa vzorom, akým by skutočne politik mal byť. Navyše je obdivuhodná aj jeho práca advokáta pro bono vo veľmi tažkých prípadoch.
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
áno pán prezident Andrej Kiska
pán prezident Andrej Kiska
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
áno
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
áno
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
áno Podľa mňa prezident Kiska. Slovensko potrebuje také systémové a čestné osobnosti so skutočným záujmom o blaho spoločnosti.
Podľa mňa prezident Kiska. Slovensko potrebuje také systémové a čestné osobnosti so skutočným záujmom o blaho spoločnosti.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
áno Peter Sagan, človek, ktorý svojim majstrovstvom a vystupovaním celoročne "díluje" pozitivizmus a dobrú náladu občanom SR, ktorí ju tak veľmi, veľmi potrebujú. Patrí mu za to uznanie.
Peter Sagan, človek, ktorý svojim majstrovstvom a vystupovaním celoročne "díluje" pozitivizmus a dobrú náladu občanom SR, ktorí ju tak veľmi, veľmi potrebujú. Patrí mu za to uznanie.
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
áno Andrej Kiska. Viem, že to nie je veľmi originálna odpoveď, ale Slovensko akútne potrebuje progresívne myšlienky, posun dopredu. Pred príchodom Andreja Kisku som mal neodbytný pocit, že kráčame späť.
Andrej Kiska. Viem, že to nie je veľmi originálna odpoveď, ale Slovensko akútne potrebuje progresívne myšlienky, posun dopredu. Pred príchodom Andreja Kisku som mal neodbytný pocit, že kráčame späť.
Uličný Miroslav Uličný
1. podpredseda predstavenstva
Tatra banka, a.s
nie
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
áno Andrej Kiska
Andrej Kiska
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
áno Zuzana Hlávková, ktorá upozornila na praktiky ministerstva zahraničných vecí. Jej skúsenosť tiež ukázala, že ak Slovensko chce dosiahnúť viac, žiaden "facelifting" nepomôže. Bez výrazných zmien sa nevyhneme stratám a úpadku v celej spoločnosti. p.s. poskytoval som poradenstvo TIS v tejto veci.
Zuzana Hlávková, ktorá upozornila na praktiky ministerstva zahraničných vecí. Jej skúsenosť tiež ukázala, že ak Slovensko chce dosiahnúť viac, žiaden "facelifting" nepomôže. Bez výrazných zmien sa nevyhneme stratám a úpadku v celej spoločnosti. p.s. poskytoval som poradenstvo TIS v tejto veci.
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
áno Slovenský občan - je to jeho obrovská trpezlivosť a pozitívna viera, že rovnaké nástroje a postupy raz prinesú iné výsledky. Už viac ako 25 rokov po zmene politického zriadenia, viac ako 10 rokov po vstupe do EÚ, a za celú tú dobu sa snaží uprednostniť populistov a populistických politikov pred odborníkmi a tými čo aspoň občas hovoria pravdu. Mečiar aj Fico vyhrali voľby viackrát ako boli premiéri. Za tú dobu sa naša krajina vzmáha, ekonomicky viac ako mnohé, ale občan z toho ekonomického rozvoja má sotva časť - ak vôbec niečo. Oceniť ho treba a za tú vieru, že sľuby sa naplnia. Sľuby o Švajčiarsku na Slovensku, o hotovej diaľnici z Bratislavy do Košíc, o tom, že keď nedajbože ochorie, tak dostane dobrú, rýchlu a ešte k tomu efektívnu (nie len finančne) liečbu, o spravodlivosti spravodlivej ku všetkým rovnako a aj daniam efektívne v prospech občana slušne vyberanej. Našťastie aj medzi jednotlivcami je z čoho vyberať, ale vybrať iba jednoho by bolo nespravodlivé. Nespravodlivé aj preto, že množstvo z nich sú osobnosti pre verejnosť neznáme a neviditeľne, sú to osobnosti, ktoré prinášajú nádej na lepší život iba malému okruhu ľudí. Sú ich tisíce po celom Slovensku, ale aj Slováci v zahraničí...
Slovenský občan - je to jeho obrovská trpezlivosť a pozitívna viera, že rovnaké nástroje a postupy raz prinesú iné výsledky. Už viac ako 25 rokov po zmene politického zriadenia, viac ako 10 rokov po vstupe do EÚ, a za celú tú dobu sa snaží uprednostniť populistov a populistických politikov pred odborníkmi a tými čo aspoň občas hovoria pravdu. Mečiar aj Fico vyhrali voľby viackrát ako boli premiéri. Za tú dobu sa naša krajina vzmáha, ekonomicky viac ako mnohé, ale občan z toho ekonomického rozvoja má sotva časť - ak vôbec niečo. Oceniť ho treba a za tú vieru, že sľuby sa naplnia. Sľuby o Švajčiarsku na Slovensku, o hotovej diaľnici z Bratislavy do Košíc, o tom, že keď nedajbože ochorie, tak dostane dobrú, rýchlu a ešte k tomu efektívnu (nie len finančne) liečbu, o spravodlivosti spravodlivej ku všetkým rovnako a aj daniam efektívne v prospech občana slušne vyberanej. Našťastie aj medzi jednotlivcami je z čoho vyberať, ale vybrať iba jednoho by bolo nespravodlivé. Nespravodlivé aj preto, že množstvo z nich sú osobnosti pre verejnosť neznáme a neviditeľne, sú to osobnosti, ktoré prinášajú nádej na lepší život iba malému okruhu ľudí. Sú ich tisíce po celom Slovensku, ale aj Slováci v zahraničí...
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
áno Pan prezident Kiska
Pan prezident Kiska
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
áno Prezident Kiska
Prezident Kiska
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
áno Peter Sagan
Peter Sagan
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
áno Zuzana Hlavkova, pretoze dala nadej pre celu generaciu mladych ludi, ze stoji za to usilovat sa o lepsie Slovensko, pricom kazdy z nas ma na to v ramci svojich moznosti aj prilezitost.i
Zuzana Hlavkova, pretoze dala nadej pre celu generaciu mladych ludi, ze stoji za to usilovat sa o lepsie Slovensko, pricom kazdy z nas ma na to v ramci svojich moznosti aj prilezitost.i
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
áno ... zo známych dôvodov poukázania na nehospodárne nakladanie s prostriedkami na MZV SR ...
... zo známych dôvodov poukázania na nehospodárne nakladanie s prostriedkami na MZV SR ...
Brudňák Peter Brudňák
CEO
NN poisťovňa a dôchodkové spoločnosti
áno Pre mna su osobnostou roka hned traja sportovci medzi ktorymi je tazko zvolit len jedneho a su to Dominika Cibulkova,Peter Sagan a Matej Toth. Vsetci traja dokazali neuveritelnymi vykonmi preslavit nasu malu krajinu vo velkom svete a naviac su aj mimo sportoviska ludia ,ktori nas vsetkych musia inspirovat svojim pristupom k ich "praci".
Pre mna su osobnostou roka hned traja sportovci medzi ktorymi je tazko zvolit len jedneho a su to Dominika Cibulkova,Peter Sagan a Matej Toth. Vsetci traja dokazali neuveritelnymi vykonmi preslavit nasu malu krajinu vo velkom svete a naviac su aj mimo sportoviska ludia ,ktori nas vsetkych musia inspirovat svojim pristupom k ich "praci".
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
áno Pán prezident
Pán prezident
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
áno pan Anton Srholec - zosobnuje pre mna ludskost, sucit,dobrosrdecnost, charakterovu odolnost, sulad viery, nazorov a cinov, radost zo zivota.
pan Anton Srholec - zosobnuje pre mna ludskost, sucit,dobrosrdecnost, charakterovu odolnost, sulad viery, nazorov a cinov, radost zo zivota.
Paška Peter Paška
primátor
mesto Galanta
áno Samozrejme, nikto iný ako Peter Sagan. Zosobňuje totiž všetko pozitívne zo Slovenska..
Samozrejme, nikto iný ako Peter Sagan. Zosobňuje totiž všetko pozitívne zo Slovenska..
Malec Peter Malec
predseda predstavenstva
Budamar Logistics, a.s., Bratislava
áno Martin Filko. Ako profesionálny štátny úradník a odvážny reformátor zanechal za sebou skvelú prácu, ktorá štátu ročne šetrí desiatky miliónov eur a zároveň je jedným z kľúčových autorov najzásadnejšej reformy desaťročia Hodnota za peniaze. Ide o projekt, ktorý má znížiť výdavky a hľadať najlepšie riešenia problémov štátu. Pevne verím, že sa naplní.
Martin Filko. Ako profesionálny štátny úradník a odvážny reformátor zanechal za sebou skvelú prácu, ktorá štátu ročne šetrí desiatky miliónov eur a zároveň je jedným z kľúčových autorov najzásadnejšej reformy desaťročia Hodnota za peniaze. Ide o projekt, ktorý má znížiť výdavky a hľadať najlepšie riešenia problémov štátu. Pevne verím, že sa naplní.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
áno Andrej Kiska - za to ze sa sprava ako zodpovedny, ludsky, principialny, konzistentny prezident. Kandidatov na "negativnu osobnost roka" mam tolko ze to presahuje moznosti tejto ankety .
Andrej Kiska - za to ze sa sprava ako zodpovedny, ludsky, principialny, konzistentny prezident. Kandidatov na "negativnu osobnost roka" mam tolko ze to presahuje moznosti tejto ankety .
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
áno Jednoznačne pán prezident - Andrej Kiska. Považujem ho za kľúčového obhajcu hodnôt Západnej civilizácie na Slovensku. Vo veľmi zložitej geopolitickej situácií jasne a konzistentne deklaruje našu orientáciu k NATO, k EU a k hodnotám liberálnej demokracie. A to nielen voči zahraničiu, ale hlavne u nás doma.
Jednoznačne pán prezident - Andrej Kiska. Považujem ho za kľúčového obhajcu hodnôt Západnej civilizácie na Slovensku. Vo veľmi zložitej geopolitickej situácií jasne a konzistentne deklaruje našu orientáciu k NATO, k EU a k hodnotám liberálnej demokracie. A to nielen voči zahraničiu, ale hlavne u nás doma.
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
áno Andrej Kiska
Andrej Kiska
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o.
nie
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
áno Lucia Žitňanská za to, že účasť vo vláde vyvážila razantnými zmenami v oblasti insolvencií a exekúcií, ktoré pomôžu desiatkam tisíc ľudí. Ak by ste sa ma pred rokom spýtali, či sú také zmeny možné, bol by som skeptický lebo išlo o zásah do lukratívneho biznisu.
Lucia Žitňanská za to, že účasť vo vláde vyvážila razantnými zmenami v oblasti insolvencií a exekúcií, ktoré pomôžu desiatkam tisíc ľudí. Ak by ste sa ma pred rokom spýtali, či sú také zmeny možné, bol by som skeptický lebo išlo o zásah do lukratívneho biznisu.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
áno Zuzana Hlávková za návod, ako by mali fungovať zamestnanci štátu, keď narazia na korupciu, rodinkárstvo, provízie a iné neduhy, ktoré tu na nás SMERujú.
Zuzana Hlávková za návod, ako by mali fungovať zamestnanci štátu, keď narazia na korupciu, rodinkárstvo, provízie a iné neduhy, ktoré tu na nás SMERujú.
Kočan Rastislav Kočan
Managing Partner
Go4insight
áno Hoci v tomto roku žil iba niekoľko dní, mojou osobnosťou roka je Anton Srholec. Postavil sa komunistickej totalite a potom aj cirkevnému autoritárstvu. Keď bol poslaný do dôchodku, obklopil sa bezdomovcami, ktorým vrátil nádej do života. Dokázal spájať veľmi rôznych ľudí. Jeho život bol skutočnou inšpiráciou pre mnohých.
Hoci v tomto roku žil iba niekoľko dní, mojou osobnosťou roka je Anton Srholec. Postavil sa komunistickej totalite a potom aj cirkevnému autoritárstvu. Keď bol poslaný do dôchodku, obklopil sa bezdomovcami, ktorým vrátil nádej do života. Dokázal spájať veľmi rôznych ľudí. Jeho život bol skutočnou inšpiráciou pre mnohých.
Dravecký Rastislav Dravecký
riaditeľ
DSI Data, s.r.o., Námestovo
nie Časopis Time sa na osobnosť roka pozeral z pohľadu, kto najviac ovplyvnil dianie, či už negatívne alebo pozitívne. Vyšiel mu Donald Trump. Ak by som mal použiť rovnaký prístup pre Slovensko, napadá ma hneď niekoľko osobnosti. Žijeme však v dobe, kedy by sme mali zdôrazňovať skôr pozitívne dianie. A tu mám problém. Nenapadá ma okrem pána prezidenta Kisku žiadna osobnosť, ktorá významne a pozitívne ovplyvňovala celospoločenské dianie na Slovensku. On však už bol osobnosťou roka 2015.
Časopis Time sa na osobnosť roka pozeral z pohľadu, kto najviac ovplyvnil dianie, či už negatívne alebo pozitívne. Vyšiel mu Donald Trump. Ak by som mal použiť rovnaký prístup pre Slovensko, napadá ma hneď niekoľko osobnosti. Žijeme však v dobe, kedy by sme mali zdôrazňovať skôr pozitívne dianie. A tu mám problém. Nenapadá ma okrem pána prezidenta Kisku žiadna osobnosť, ktorá významne a pozitívne ovplyvňovala celospoločenské dianie na Slovensku. On však už bol osobnosťou roka 2015.
Bláhová Renáta Bláhová
partnerka
BMB Leitner k.s.
áno Andrej Kiska
Andrej Kiska
Kopál Róbert Kopál
riaditeľ
AOCP
áno Michal Kováč starší, exprezident SR dôvody súvisia s jeho postojmi a zápasom za spravodlivý a právny štát slúžiaci občanom
Michal Kováč starší, exprezident SR dôvody súvisia s jeho postojmi a zápasom za spravodlivý a právny štát slúžiaci občanom
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
nie
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
áno Áno, je to žiaľ Marián Kotleba :( Potichu sa mu podarilo viac ako mnohým iným.
Áno, je to žiaľ Marián Kotleba :( Potichu sa mu podarilo viac ako mnohým iným.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
áno Samozrejme aj u nas na Slovensku mame vynimocne osobnosti, a to vo vsetkych sferach zivota. Zial sucasny trend mediálneho pokrytia je iny, ako ich davat za vzory. No a kedze prirodzenou sucastou osobnosti je aj skromnost, sami tak neurobia, a spolocnost sa potom potaca medzi upadkom a chaosom..
Samozrejme aj u nas na Slovensku mame vynimocne osobnosti, a to vo vsetkych sferach zivota. Zial sucasny trend mediálneho pokrytia je iny, ako ich davat za vzory. No a kedze prirodzenou sucastou osobnosti je aj skromnost, sami tak neurobia, a spolocnost sa potom potaca medzi upadkom a chaosom..
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
áno
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
áno Je jich vice - všichni Ti, kteří se I přes předpokládané perzekuce ze strany státu a osobních útoků přes media ze strany vládního aparátu nebojí poukázat na pochybné hospodaření ve státní správě či daňové úniky ať už kryté úředníky, anebo ty, kde z nich státní zaměstnanci primo profitují.
Je jich vice - všichni Ti, kteří se I přes předpokládané perzekuce ze strany státu a osobních útoků přes media ze strany vládního aparátu nebojí poukázat na pochybné hospodaření ve státní správě či daňové úniky ať už kryté úředníky, anebo ty, kde z nich státní zaměstnanci primo profitují.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
áno Moja osobnosť tohto roka je uz mnoho rokov Vladimír Krčméry. Iste už všetci vieme prečo: misie na celom svete, úprimná viera v Boha a človeka, inšpirácie, súcit, odbornosť, pokora.
Moja osobnosť tohto roka je uz mnoho rokov Vladimír Krčméry. Iste už všetci vieme prečo: misie na celom svete, úprimná viera v Boha a človeka, inšpirácie, súcit, odbornosť, pokora.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
áno JÁN TKÁČ Končiaci sa rok ponúka za osobnosti asi najmä naše najväčšie športové hviezdy, olympijského víťaza v chôdzi Mateja Tótha či už dvojnásobného majstra sveta v cyklistike Petra Sagana. Ja však poviem meno Jána Tkáča, ktorý získal prestížne ocenenie Vedec roka 2016 na Slovensku. Tento bionanotechnológ z Chemického ústavu SAV sa venuje včasnej diagnostike rakoviny z krvi. Ak spolu so svojím tímom uspeje, zachráni množstvo ľudských životov.
JÁN TKÁČ Končiaci sa rok ponúka za osobnosti asi najmä naše najväčšie športové hviezdy, olympijského víťaza v chôdzi Mateja Tótha či už dvojnásobného majstra sveta v cyklistike Petra Sagana. Ja však poviem meno Jána Tkáča, ktorý získal prestížne ocenenie Vedec roka 2016 na Slovensku. Tento bionanotechnológ z Chemického ústavu SAV sa venuje včasnej diagnostike rakoviny z krvi. Ak spolu so svojím tímom uspeje, zachráni množstvo ľudských životov.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní