Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Pociťujete ako hendikep rastúci objem pracovných mikro úloh (email, chat, sociálne siete, web), na úkor sústredenej a hlbšej práce?

  1. Áno 23 %
  2. Skôr áno 31 %
  3. Skôr nie 22 %
  4. Nie 22 %
  5. Neviem / nevyjadrujem sa / iné 3 %


Uzávierka hlasovania: 13.03.2017. Počet respondentov: 116.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
Nie
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Skôr áno Doba je neuveriteľne rýchla a je ťažké si nájsť väčší časový úsek na kľudnú prácu. Na druhej strane to prináša oveľa väčšie možnosti ako v minulosti.
Doba je neuveriteľne rýchla a je ťažké si nájsť väčší časový úsek na kľudnú prácu. Na druhej strane to prináša oveľa väčšie možnosti ako v minulosti.
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
Skôr áno
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Skôr nie
Hudáková Anna Hudáková
personálny riaditeľ (HREO)
sanofi-aventis Slovakia s.r.o.
Áno Nemyslim si, ze je to hendikep, ale asi je to odraz akceleracie nasho fungovania, a zaroven potřeby vsetkych informovat, pripadne mat dokaz, ze sme nieco urobili. Potom mame zahltene emailove schránky a moze sa nam dolezita informacia stratit. Asi aj tu plati, ze s informaciami třeba zaobchadzat rozumne a niekedy je menej viac.
Nemyslim si, ze je to hendikep, ale asi je to odraz akceleracie nasho fungovania, a zaroven potřeby vsetkych informovat, pripadne mat dokaz, ze sme nieco urobili. Potom mame zahltene emailove schránky a moze sa nam dolezita informacia stratit. Asi aj tu plati, ze s informaciami třeba zaobchadzat rozumne a niekedy je menej viac.
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
Nie je to o nastavení priorít tak v práci, ako aj v osobnom živote ...
je to o nastavení priorít tak v práci, ako aj v osobnom živote ...
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Skôr áno
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
Skôr áno Odolávať príjemným pokušeniam byť stále informovaný o všetkom možnom vyžaduje energiu a pevnú vôľu. Na druhej strane pri prístupe k externým informáciám sa množstvo energie, času, ušetrí. Ide určite o osobné nastavenie, ale pri takto formulovanej otázke ten ľahký prístup k mikropodnetom je pre mňa paradoxne naozaj hendikepom.
Odolávať príjemným pokušeniam byť stále informovaný o všetkom možnom vyžaduje energiu a pevnú vôľu. Na druhej strane pri prístupe k externým informáciám sa množstvo energie, času, ušetrí. Ide určite o osobné nastavenie, ale pri takto formulovanej otázke ten ľahký prístup k mikropodnetom je pre mňa paradoxne naozaj hendikepom.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
Skôr nie V otázke vymenované činnosti prácu jednoznačne urýchľujú a nie sú hendikepom. Je však pravda, že súčasne umožňujú nečestným a nelojálnym zamestnancom vedome škodiť firme a to viacerými spôsobmi. Všetko má výhody aj nevýhody. V tomto prípade prevažujú výhody.
V otázke vymenované činnosti prácu jednoznačne urýchľujú a nie sú hendikepom. Je však pravda, že súčasne umožňujú nečestným a nelojálnym zamestnancom vedome škodiť firme a to viacerými spôsobmi. Všetko má výhody aj nevýhody. V tomto prípade prevažujú výhody.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Skôr áno
Straka Branislav Straka
vrchný riaditeľ pre platby a elektronické kanály
ČSOB
Skôr áno Dnešné technológie zvýšili pracovnú dobu na 24x7 :) je vážne otázka na všetkých sa naučiť s tým žiť a vedieť to vypnúť!
Dnešné technológie zvýšili pracovnú dobu na 24x7 :) je vážne otázka na všetkých sa naučiť s tým žiť a vedieť to vypnúť!
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Áno Je to už otravné, najmä všetky tie forwardy a aj irelevantná mailová komunikácia preposielaná v kópii všetkým. Oberá to o sústredenú pozornosť, aj keď nie je treba na všetko reagovať. Ale aj informačný, tak ako aj reklamný smog, je veľmi rušivý.
Je to už otravné, najmä všetky tie forwardy a aj irelevantná mailová komunikácia preposielaná v kópii všetkým. Oberá to o sústredenú pozornosť, aj keď nie je treba na všetko reagovať. Ale aj informačný, tak ako aj reklamný smog, je veľmi rušivý.
Elko Dušan Elko
managing partner
SAM Headhunting Slovakia
Áno Pracovný život sa viac digitalizuje na úkor interpersonálnych vzťahov. Ľudia chcú ukázať že idú s trendami, ale so stúpajúcim množstvom nástrojov ich pridaná hodnota klesá.
Pracovný život sa viac digitalizuje na úkor interpersonálnych vzťahov. Ľudia chcú ukázať že idú s trendami, ale so stúpajúcim množstvom nástrojov ich pridaná hodnota klesá.
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
Skôr áno
Randuška Dušan Randuška
generálny riaditeľ
MET Slovakia
Nie Nie.Kazdy rozumny clovek si manazuje svoj cas racionalne.Bez socialnych sieti sa da normalne fungovat,len clovek nesmie podliehat modnym trendom.Je prijemnejsie a efektivnejsie si s kolegom sadnut a prediskutovat veci ako si posielat chaty, maily,odkazy hlavne v situacii ak kolega sedi o poschodie nizsie.Socilane siete vnimam ako riziko hlavne pre deti.
Nie.Kazdy rozumny clovek si manazuje svoj cas racionalne.Bez socialnych sieti sa da normalne fungovat,len clovek nesmie podliehat modnym trendom.Je prijemnejsie a efektivnejsie si s kolegom sadnut a prediskutovat veci ako si posielat chaty, maily,odkazy hlavne v situacii ak kolega sedi o poschodie nizsie.Socilane siete vnimam ako riziko hlavne pre deti.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Nie
Stejskalová Eva Stejskalová
prokurista
MicroStep, s.r.o., Bratislava
Áno Obávam sa, aby sme časom úplne nestratili schopnosť sústredene pracovať.
Obávam sa, aby sme časom úplne nestratili schopnosť sústredene pracovať.
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
Skôr nie Nutkanie prerušit prácu a Venovať pozornosť niečomu inému tu bolo aj pred tým (krik pod oknami, zvoniaci telefón, ...). Mnoho ľudí týmito modernými rušičmi skôr maskuje stres alebo nechuť k práci.
Nutkanie prerušit prácu a Venovať pozornosť niečomu inému tu bolo aj pred tým (krik pod oknami, zvoniaci telefón, ...). Mnoho ľudí týmito modernými rušičmi skôr maskuje stres alebo nechuť k práci.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Áno
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Áno Doba sa neuvrtitelne za ostatnych dvadsat rokov zrychlila.Elektronicka komunikacia nas dostala pod casovy stres. Kde su tie casy, ked ste mohli volat len na pevnu linku a posielat telegramy. Pokrok sa vsak neda zastavit.Dolezite je naucit sa priorizovat a hlavne selektovat.Rovnako aj naucit sa ohladuplnosti v komunikacii.
Doba sa neuvrtitelne za ostatnych dvadsat rokov zrychlila.Elektronicka komunikacia nas dostala pod casovy stres. Kde su tie casy, ked ste mohli volat len na pevnu linku a posielat telegramy. Pokrok sa vsak neda zastavit.Dolezite je naucit sa priorizovat a hlavne selektovat.Rovnako aj naucit sa ohladuplnosti v komunikacii.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
Áno A práve som prácu prerušil aby som odpovedal na túto otázku, lebo keď nezdielate, nie ste. Ak sa však nesústredíte, názor nemáte. Na sústredenie sme mali nedeľu ráno v kostole. Tak tam chodte, alebo sa v nedeľu na niečo hlbšie sústredte. A v pondelok znovu zdieľajte.
A práve som prácu prerušil aby som odpovedal na túto otázku, lebo keď nezdielate, nie ste. Ak sa však nesústredíte, názor nemáte. Na sústredenie sme mali nedeľu ráno v kostole. Tak tam chodte, alebo sa v nedeľu na niečo hlbšie sústredte. A v pondelok znovu zdieľajte.
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
Skôr áno
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
Nie Nie, ale musel som si na to zvyknúť a vybudovať si od týchto médií odstup.
Nie, ale musel som si na to zvyknúť a vybudovať si od týchto médií odstup.
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
Nie
Harant Ivan Harant
konateľ
MIP, s.r.o.
Nie
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
Skôr áno
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
Áno
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
Skôr nie
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
Nie
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
Nie
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
Áno Rýchla dostupnosť veľkého množstva informácií sa nesmie zamieňať s dostupnosťou presných (kvalitných) informácií v správnom čase.
Rýchla dostupnosť veľkého množstva informácií sa nesmie zamieňať s dostupnosťou presných (kvalitných) informácií v správnom čase.
Majer Jiří Majer
CEO
Accace k.s.
Skôr áno
Hajko Jozef Hajko
analytik
Skôr nie
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
Nie
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
Áno Snažím sa mikroúlohy riešiť mikrospánkom, ale väčšinou majú potom za dôsledok makroproblémy. Asi nebude problém v mikroúlohách, ale vo mne.
Snažím sa mikroúlohy riešiť mikrospánkom, ale väčšinou majú potom za dôsledok makroproblémy. Asi nebude problém v mikroúlohách, ale vo mne.
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
Áno Áno a výrazný, plus pociťujem aj súčasný tlak na rýchle odpovede. Teda sa mi stáva, že pracovný deň venujem len takýmto činnostiam a zásadnejšie a dlhodobejšie úlohy odsúvam na neskôr. Čím sa mi automaticky stáva, že pri bežnom zahltení v konečnom dôsledku sú takéto principiálne veci menej premyslené a uzavreté narýchlo a nekompletne. Vnímam to ako svoj hendikep a pripisujem to aktuálnemu stavu biznis prostredia okolo. Ani si nepamätám kedy mi niekto povedal, že to čo mi poslal resp. mi volá kvôli tomu má čas nech si to premyslím. Obyčajne, včera bolo neskoro.
Áno a výrazný, plus pociťujem aj súčasný tlak na rýchle odpovede. Teda sa mi stáva, že pracovný deň venujem len takýmto činnostiam a zásadnejšie a dlhodobejšie úlohy odsúvam na neskôr. Čím sa mi automaticky stáva, že pri bežnom zahltení v konečnom dôsledku sú takéto principiálne veci menej premyslené a uzavreté narýchlo a nekompletne. Vnímam to ako svoj hendikep a pripisujem to aktuálnemu stavu biznis prostredia okolo. Ani si nepamätám kedy mi niekto povedal, že to čo mi poslal resp. mi volá kvôli tomu má čas nech si to premyslím. Obyčajne, včera bolo neskoro.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
Skôr nie
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Rozbitiu pozornosti ked mam prave "sustredenu" pracu sa da zabranit sebadisciplinou a neotvaranim aplikacii - co aj robim. Na druhej strane emial chaty, weby vedia velmi ekfetivne skratit cas na zadanu ulohu. Takze neda sa skonstatovat ano alebo nie. Plati to selektivne.
Rozbitiu pozornosti ked mam prave "sustredenu" pracu sa da zabranit sebadisciplinou a neotvaranim aplikacii - co aj robim. Na druhej strane emial chaty, weby vedia velmi ekfetivne skratit cas na zadanu ulohu. Takze neda sa skonstatovat ano alebo nie. Plati to selektivne.
Matušovič Marian Matušovič
predseda predstavenstva
VÚB Asset Management, správ. spol., a.s.
Áno
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
Skôr áno
Hudák Marián Hudák
konateľ
Deloitte Audit
Skôr nie Na prácu, ktorá si vyžaduje sústredenie (často ide o dôležité veci) musím mať čas. Sociálnym sieťam sa zatiaľ venujem skôr oddychovo aj keď vnímam, že ich význam pre biznis stále rastie.
Na prácu, ktorá si vyžaduje sústredenie (často ide o dôležité veci) musím mať čas. Sociálnym sieťam sa zatiaľ venujem skôr oddychovo aj keď vnímam, že ich význam pre biznis stále rastie.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
Nie Práve naopak. Využívanie elektronickej komunikácie prostredníctvom e-mailu a chatov a vyhľadávanie informácií na webe považujem za užitočné nástroje, ktoré zvyšujú efektivitu práce. Legislatíva by ale mohla lepšie a efektívnejšie regulovať nevyžiadané formy takejto komunikácie.
Práve naopak. Využívanie elektronickej komunikácie prostredníctvom e-mailu a chatov a vyhľadávanie informácií na webe považujem za užitočné nástroje, ktoré zvyšujú efektivitu práce. Legislatíva by ale mohla lepšie a efektívnejšie regulovať nevyžiadané formy takejto komunikácie.
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
Skôr áno Chce to len väčšiu mieru sebadiscplíny :-)
Chce to len väčšiu mieru sebadiscplíny :-)
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
Áno
Guttman Martin Guttman
managing director
Tuli.sk
Áno
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
Áno Nárast takýchto vyrušení je dlhoročný trend, proti ktorému sa dá cielene a úspešne bojovať. Receptov je neúrekom a pri troche disciplíny naozaj fungujú. Samozrejme za predpokladu, že sa človek oslobodí od nutnosti byť stále online, čo si vyžaduje zmenu vlastného mentálneho nastavenia.
Nárast takýchto vyrušení je dlhoročný trend, proti ktorému sa dá cielene a úspešne bojovať. Receptov je neúrekom a pri troche disciplíny naozaj fungujú. Samozrejme za predpokladu, že sa človek oslobodí od nutnosti byť stále online, čo si vyžaduje zmenu vlastného mentálneho nastavenia.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Skôr áno Je to však aj o sebadisciplíne a triedení informácií. Takmer ignorujem Facebook a neakceptujem ponuky na "webových priateľov". Priateľom sú pre mňa blízke osoby a nie zoznam adries na reklamu. Minimalizujem chatovanie, okamžite mažem komerčné maily a neodpovedám na rôzne "senzačné" ponuky.
Je to však aj o sebadisciplíne a triedení informácií. Takmer ignorujem Facebook a neakceptujem ponuky na "webových priateľov". Priateľom sú pre mňa blízke osoby a nie zoznam adries na reklamu. Minimalizujem chatovanie, okamžite mažem komerčné maily a neodpovedám na rôzne "senzačné" ponuky.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
Skôr áno
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
Skôr áno
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
Skôr nie Je to v mojich rukách, ktorý e.mail a kedy vybavím. Prípadne či ich delegujem, ako aj to, na ktorých sieťach si zriadim účet. Skôr vidím prínos v zrýchlení komunikácie a zvýšení efektivity. Väčšia premávka elektronickej komunikácie však kladie nároky na užívateľa v schopnosti rozlišovať podstatné informácie od nepodstatných.
Je to v mojich rukách, ktorý e.mail a kedy vybavím. Prípadne či ich delegujem, ako aj to, na ktorých sieťach si zriadim účet. Skôr vidím prínos v zrýchlení komunikácie a zvýšení efektivity. Väčšia premávka elektronickej komunikácie však kladie nároky na užívateľa v schopnosti rozlišovať podstatné informácie od nepodstatných.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
Nie
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
Nie Riadia (mikro)úlohy Vás alebo Vy riadite (mikro)úlohy? Mikroúlohy sú krásny prostriedok pre alibizmus a prokrastináciu. Ako super je cítiť sa busy... Nepodľahnúť mikroúlohám je podobné ako nepiť, nefajčiť, nejesť keksíky. Chce to jasnú víziu a silnú sebadisciplínu. Sám s tým aktívne bojujem a držím každému palce v tomto úsilí.
Riadia (mikro)úlohy Vás alebo Vy riadite (mikro)úlohy? Mikroúlohy sú krásny prostriedok pre alibizmus a prokrastináciu. Ako super je cítiť sa busy... Nepodľahnúť mikroúlohám je podobné ako nepiť, nefajčiť, nejesť keksíky. Chce to jasnú víziu a silnú sebadisciplínu. Sám s tým aktívne bojujem a držím každému palce v tomto úsilí.
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
Nie
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
Nie Skôr naopak, tieto prostriedky zvyšujú produktivitu práce. Na porovnanie, voľakedy sa listy písali na písacom stroji a používal fax. O pár rokov emaily nahradí niečo iné, pretože mladá generácia "opúšťa" maily. Tieto "mikro úlohy" sú o sebadisciplíne a správnom zadelení času.
Skôr naopak, tieto prostriedky zvyšujú produktivitu práce. Na porovnanie, voľakedy sa listy písali na písacom stroji a používal fax. O pár rokov emaily nahradí niečo iné, pretože mladá generácia "opúšťa" maily. Tieto "mikro úlohy" sú o sebadisciplíne a správnom zadelení času.
Krekáč Martin Krekáč
vedúci partner
Jenewein Group
Nie Skôr oceňujem a využívam ich prednosti a výhody, ktoré priniesli aj do sveta biznisu. Ich zvládnutie je vecou štýlu práce a riadenia, určenia priorít a efektívneho delegovania a rozdelenia úloh v tíme.
Skôr oceňujem a využívam ich prednosti a výhody, ktoré priniesli aj do sveta biznisu. Ich zvládnutie je vecou štýlu práce a riadenia, určenia priorít a efektívneho delegovania a rozdelenia úloh v tíme.
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
Áno
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
Nie
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
Nie Nové komunikačné kanály som si musel upratať po ich nástupe už pred pár rokmi. Občas ma zarazí pohľad niektorých partnerov, že pokiaľ neodpoviem okamžite, tak som zrejme umrel.
Nové komunikačné kanály som si musel upratať po ich nástupe už pred pár rokmi. Občas ma zarazí pohľad niektorých partnerov, že pokiaľ neodpoviem okamžite, tak som zrejme umrel.
Kalnický Milan Kalnický
finančný riaditeľ
Viena International
Skôr áno
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
Skôr nie nakoľko prioritizáciu a ich menežovanie si vykonávavam sám, čiže je na mne, kam ma uvedené záležitosti "dotlačia".
nakoľko prioritizáciu a ich menežovanie si vykonávavam sám, čiže je na mne, kam ma uvedené záležitosti "dotlačia".
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
Skôr áno
Uličný Miroslav Uličný
1. podpredseda predstavenstva
Tatra banka, a.s
Skôr áno
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Skôr áno
Barnáš Miroslav Barnáš
CEO Czech republic & Slovakia JLL
JLL
Skôr áno
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
Skôr áno
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
Áno Jednoznačne, čas pre dlhšie trvajúce úlohy si treba tvrdo vybojovať.
Jednoznačne, čas pre dlhšie trvajúce úlohy si treba tvrdo vybojovať.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
Skôr áno Áno, vyžaduje to intenzívnejšiu sebakontrolu a riadenie času. Vyrušení je v súčasnosti už príliš veľa. Napríklad emaily sa postupne stali nedôveryhodným komunikačným nástrojom v zmysle oprávneného očakávania reakcie recipienta.
Áno, vyžaduje to intenzívnejšiu sebakontrolu a riadenie času. Vyrušení je v súčasnosti už príliš veľa. Napríklad emaily sa postupne stali nedôveryhodným komunikačným nástrojom v zmysle oprávneného očakávania reakcie recipienta.
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
Skôr nie Našťastie už len v zmenšujúcej sa miere. Ale pred zavedením účinných opatrení to bol zväčšujúci sa problém.
Našťastie už len v zmenšujúcej sa miere. Ale pred zavedením účinných opatrení to bol zväčšujúci sa problém.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
Skôr áno
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
Skôr nie
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
Skôr nie
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
Áno
Lengyel Peter Lengyel
riaditeľ
Peter Lengyel - Education
Áno
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
Áno Aj najlepší pomocníci dokážu byť časom hendikepom. Ak si človek neurží vnútornú disciplínu a nedodržiava to, že sa týmto nástrojom venuje iba v určitých rozumných časových odstupoch, ovládnu mu čas a takmer znemožnia sústredenie na súvislú prácu. Dopad na proudkitvitu je v takomto prípade značne negatívny.
Aj najlepší pomocníci dokážu byť časom hendikepom. Ak si človek neurží vnútornú disciplínu a nedodržiava to, že sa týmto nástrojom venuje iba v určitých rozumných časových odstupoch, ovládnu mu čas a takmer znemožnia sústredenie na súvislú prácu. Dopad na proudkitvitu je v takomto prípade značne negatívny.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
Skôr áno
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
Skôr áno
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
Skôr nie
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
Skôr nie
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Skôr nie
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Skôr nie Vsetko je iba vnutornej discipline a orientacii na dosiahnutie ciela. Dalej povazujem za dolezite nevymyslat a nezadavat nezmyselne a zbytocne ulohy, prezentacie a reporty .
Vsetko je iba vnutornej discipline a orientacii na dosiahnutie ciela. Dalej povazujem za dolezite nevymyslat a nezadavat nezmyselne a zbytocne ulohy, prezentacie a reporty .
Malec Peter Malec
predseda predstavenstva
Budamar Logistics, a.s., Bratislava
Skôr nie V spoločnosti máme primárne dobre prerozdelenú prácu a úlohy. V rámci time managementu sa snažím mikro úlohy vybaviť vo vynútených časových oknách, napr. pri cestovaní. V práci sa tak môžem sústrediť na to, čo je v mojej pozícii podstatné - stratégiu, nový biznis a riešenie koncepčných úloh.
V spoločnosti máme primárne dobre prerozdelenú prácu a úlohy. V rámci time managementu sa snažím mikro úlohy vybaviť vo vynútených časových oknách, napr. pri cestovaní. V práci sa tak môžem sústrediť na to, čo je v mojej pozícii podstatné - stratégiu, nový biznis a riešenie koncepčných úloh.
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
Nie Chat nahradil telefonovanie a sms-kovanie, sociálne siete využívam veľmi málo, web ma nezaťažuje, je zdrojom informácií. Rôzne mikroúlohy sú súčasťou dennej operatívy, sústredenú a hlbšiu prácu vybavujem v ranných a večerných hodinách.
Chat nahradil telefonovanie a sms-kovanie, sociálne siete využívam veľmi málo, web ma nezaťažuje, je zdrojom informácií. Rôzne mikroúlohy sú súčasťou dennej operatívy, sústredenú a hlbšiu prácu vybavujem v ranných a večerných hodinách.
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Je to dobrý sluha (možno), určite však zlý pán. Niekomu to pomôže na výslnie, iného to zavlečie do pekla. V tomto prostredí (web) musí byť užívateľ sám sebe pánom, inak sa o sústredenej práci nedá hovoriť.
Je to dobrý sluha (možno), určite však zlý pán. Niekomu to pomôže na výslnie, iného to zavlečie do pekla. V tomto prostredí (web) musí byť užívateľ sám sebe pánom, inak sa o sústredenej práci nedá hovoriť.
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
Skôr nie Je to prejav hlbšieho problému: technológie enormne zrýchlili obeh a množstvo informácií, čo v dobrom nastavení zvyšuje efektívnosť, ale žiada silnú sebadisciplínu. Hodiny nerušeného rozmýšľania sa hľadajú veľmi ťažko, ale bez nich pridaná hodnota nevznikne. Sám nie som príklad štruktúrovaného time-manažéra, ale vyžadujem od seba aj kolegov, aby si našli vhodný spôsob ako sa s tým vysporiadať.
Je to prejav hlbšieho problému: technológie enormne zrýchlili obeh a množstvo informácií, čo v dobrom nastavení zvyšuje efektívnosť, ale žiada silnú sebadisciplínu. Hodiny nerušeného rozmýšľania sa hľadajú veľmi ťažko, ale bez nich pridaná hodnota nevznikne. Sám nie som príklad štruktúrovaného time-manažéra, ale vyžadujem od seba aj kolegov, aby si našli vhodný spôsob ako sa s tým vysporiadať.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
Skôr nie Niektoré úlohy riešim a vyriešim priamo cez email, chat, alebo sociálne siete.
Niektoré úlohy riešim a vyriešim priamo cez email, chat, alebo sociálne siete.
Dravecký Rastislav Dravecký
riaditeľ
DSI Data, s.r.o., Námestovo
Skôr nie
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
Áno
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
Skôr áno
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
Skôr nie
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
Skôr áno
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
Skôr nie Multitasking je štandard v dnešnom biznis svete.
Multitasking je štandard v dnešnom biznis svete.
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
Skôr áno Sú to všetko elektronické formy komunikácie, ktorá v konečnom dôsledku nielen zefektívňuje, ale aj "odľudšťuje" komunikáciu a vytvára nebezpečenstvo, že pracovníci v susediacich kanceláriách komunikujú elektronicky aj vo veciach, ktoré by krátky rozhovor vyriešil okamžite.
Sú to všetko elektronické formy komunikácie, ktorá v konečnom dôsledku nielen zefektívňuje, ale aj "odľudšťuje" komunikáciu a vytvára nebezpečenstvo, že pracovníci v susediacich kanceláriách komunikujú elektronicky aj vo veciach, ktoré by krátky rozhovor vyriešil okamžite.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Nie NIE, je to otazka ako si vieme zorganizovat cas, priority, pracovny ci privatny zivot...
NIE, je to otazka ako si vieme zorganizovat cas, priority, pracovny ci privatny zivot...
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
Skôr áno
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Čorejová Tatiana Čorejová
rektor
Žilinská univerzita v Žiline
Skôr áno
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
Áno Väčšina týchto nástrojov je nastavená na ignorácii práva na určité odmlčanie sa a sústredenie príjemcu na svoju prácu alebo súkromie. A to je ešte čerešničkou na torte štátna elektronická schránka, v zmysle ktorej právo na offline dovolenku (a vybavenie doručenej veci až po nej) neexistuje.
Väčšina týchto nástrojov je nastavená na ignorácii práva na určité odmlčanie sa a sústredenie príjemcu na svoju prácu alebo súkromie. A to je ešte čerešničkou na torte štátna elektronická schránka, v zmysle ktorej právo na offline dovolenku (a vybavenie doručenej veci až po nej) neexistuje.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
Nie V každej z mojich doterajších pozícií som sa musel zaoberať paralelne vybavovaním množstva emailov, chatov, či prehliadaní webu, a to v súlade s ostatnými dôležitými úlohami a zodpovednosťami. Dovolím si tvrdiť, že skúsený a schopný manažér si tieto micro úlohy musí vedieť zmanažovať tak, aby sa nebili s ostatnými záležitosťami, a dokonca si myslím, že informácie, ktoré získava z týchto zdrojov, sú potrebné a niekedy nevyhnutné pre jeho správne rozhodovanie.
V každej z mojich doterajších pozícií som sa musel zaoberať paralelne vybavovaním množstva emailov, chatov, či prehliadaní webu, a to v súlade s ostatnými dôležitými úlohami a zodpovednosťami. Dovolím si tvrdiť, že skúsený a schopný manažér si tieto micro úlohy musí vedieť zmanažovať tak, aby sa nebili s ostatnými záležitosťami, a dokonca si myslím, že informácie, ktoré získava z týchto zdrojov, sú potrebné a niekedy nevyhnutné pre jeho správne rozhodovanie.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
Skôr nie Na nové komunikačné kanály sa pozerám viac z pohľadu možností, ktoré prinášajú. Pri efektívnom využívaní šetria čas. Pomáhajú lepšie komunikovať. Rovnako môžu pomôcť zvýšiť záujem verejnosti o aktivity firmy. A myslím si, že tieto komunikačné platformy najmä nikomu nezabraňujú v sústredenej práci. Tá sa odvíja skôr od vnútornej kontroly človeka. Nie od zvolenej formy komunikácie.
Na nové komunikačné kanály sa pozerám viac z pohľadu možností, ktoré prinášajú. Pri efektívnom využívaní šetria čas. Pomáhajú lepšie komunikovať. Rovnako môžu pomôcť zvýšiť záujem verejnosti o aktivity firmy. A myslím si, že tieto komunikačné platformy najmä nikomu nezabraňujú v sústredenej práci. Tá sa odvíja skôr od vnútornej kontroly človeka. Nie od zvolenej formy komunikácie.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
Áno Nezažil som dobu, keď sa práca vybavovala len cez pevnú linku a bez internetu, no viem si predstaviť, že to mohlo byť pokojnejšie ako dnes.
Nezažil som dobu, keď sa práca vybavovala len cez pevnú linku a bez internetu, no viem si predstaviť, že to mohlo byť pokojnejšie ako dnes.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní