Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Myslíte si, že film Únos, ktorý navštívilo už vyše 200-tisíc divákov, môže ovplyvniť spoločenské povedomie o Mečiarových amnestiách?

  1. rozhodne áno 55 %
  2. skôr áno 35 %
  3. rozhodne nie 1 %
  4. skôr nie 3 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa/ iné 6 %


Uzávierka hlasovania: 27.03.2017. Počet respondentov: 114.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Polák Branislav Polák
Chief Inovation Officer
STARMEDIA Co., s.r.o.
skôr áno Vlastne hlavne dufam, ze ano.
Vlastne hlavne dufam, ze ano.
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne áno Vláda sa bojí len jedného: dostatočne veľkého počtu ludí hnevajúcich sa na tú istú tému.
Vláda sa bojí len jedného: dostatočne veľkého počtu ludí hnevajúcich sa na tú istú tému.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
rozhodne áno Už dokonca aj ovplyvnil.
Už dokonca aj ovplyvnil.
Mokrá Lucia Mokrá
dekanka
Fakulta sociálnych a ekonomických vied UK v Bratislave
rozhodne áno Určite áno, o tejto historickej politickej udalosti najmä mladá generácia nemá informácie. Téma sa stáva spoločensky a politicky diskutovanou a poukazuje na nedostatky systému a hrozby vyplývajúce z koncentrácie politickej moci.
Určite áno, o tejto historickej politickej udalosti najmä mladá generácia nemá informácie. Téma sa stáva spoločensky a politicky diskutovanou a poukazuje na nedostatky systému a hrozby vyplývajúce z koncentrácie politickej moci.
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
rozhodne áno Určite áno, musíme si uvedomiť, že od týchto udalostí ubehlo 20 rokov. To je rovnako dlho ako medzi revolučnými rokmi 1968 a 1989, a to znie absolútne neuveriteľne.
Určite áno, musíme si uvedomiť, že od týchto udalostí ubehlo 20 rokov. To je rovnako dlho ako medzi revolučnými rokmi 1968 a 1989, a to znie absolútne neuveriteľne.
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
rozhodne áno Tento film by mal byt aj povinnym "citanim" pre stredne skoly.
Tento film by mal byt aj povinnym "citanim" pre stredne skoly.
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
rozhodne áno Tak vysoká návštevnosť sa ťažko dá inak interpretovať.
Tak vysoká návštevnosť sa ťažko dá inak interpretovať.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
rozhodne áno Samozrejme. Toto je úloha umenia a filmu. A ide možno o prvý slovenský film ktorému sa to podarilo.
Samozrejme. Toto je úloha umenia a filmu. A ide možno o prvý slovenský film ktorému sa to podarilo.
Brudňák Peter Brudňák
CEO
NN poisťovňa a dôchodkové spoločnosti
rozhodne áno Sam som si film pozrel aj s mojim synom a musim povedat, ze najma pre mladu generaciu ,ktora si tu dobu ani nevie prestavit to moze byt velmi poucne. Rovnako pre nas ,ktori sme tu dobu zazili na vlastnej kozi je dobre si to pripomenut a musim povedat ,ze som dlho nezazil, aby ludia po skonceni filmu neodchadzali ,ale sedeli a zamysleli sa nad tym co prave videli.
Sam som si film pozrel aj s mojim synom a musim povedat, ze najma pre mladu generaciu ,ktora si tu dobu ani nevie prestavit to moze byt velmi poucne. Rovnako pre nas ,ktori sme tu dobu zazili na vlastnej kozi je dobre si to pripomenut a musim povedat ,ze som dlho nezazil, aby ludia po skonceni filmu neodchadzali ,ale sedeli a zamysleli sa nad tym co prave videli.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
rozhodne áno Rozhodne ano. A zaroven supluje ostatne media, ktore ako pilier demoktatickeho systemu zial zlyhali ...
Rozhodne ano. A zaroven supluje ostatne media, ktore ako pilier demoktatickeho systemu zial zlyhali ...
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr áno Predovsetkym mladym ludom, ktory uz dnes o tejto nedavno minulej dobre takmer nic nevedia, moze pristupnym sposobom povedat, o co v tejto veci ide.
Predovsetkym mladym ludom, ktory uz dnes o tejto nedavno minulej dobre takmer nic nevedia, moze pristupnym sposobom povedat, o co v tejto veci ide.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Pre nás, ktorí sme to zavlečenie zažili on-line, je tento film oživením nepríjemných dojmov a zážitkov, ale pre mladú generáciu to je stret s ťažkým obdobím vznikajúceho Slovenska, o ktorom nemali ani potuchu. Verím, že toto prebudí všetkých, aby sme sa zbavili tých hlúpych mečiarových amnestií a urobili spravodlivosti zadosť.
Pre nás, ktorí sme to zavlečenie zažili on-line, je tento film oživením nepríjemných dojmov a zážitkov, ale pre mladú generáciu to je stret s ťažkým obdobím vznikajúceho Slovenska, o ktorom nemali ani potuchu. Verím, že toto prebudí všetkých, aby sme sa zbavili tých hlúpych mečiarových amnestií a urobili spravodlivosti zadosť.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
rozhodne áno Pre mňa je potešiteľné, že film navštevuje veľmi veľa mladých ľudí, ktorí o udalostiach okolo únosu prezidentovho syna môžu vedieť len sprostredkovane, pretože ešte v reálnom čase buď neboli na svete alebo boli veľmi malí.
Pre mňa je potešiteľné, že film navštevuje veľmi veľa mladých ľudí, ktorí o udalostiach okolo únosu prezidentovho syna môžu vedieť len sprostredkovane, pretože ešte v reálnom čase buď neboli na svete alebo boli veľmi malí.
Nitschneider Peter Nitschneider
National Director JLL pre CEE region
JLL
neviem / nevyjadrujem sa/ iné Pevne verim, ze aj s podporou filmu Unos, sa nam konecne podari vysetrit vsetky historicke skutky, ktore kryju Meciarove amnestie. Je potrebne aby sme sa tohto historickeho bremena uz zbavili a mohli napredovat dalej.
Pevne verim, ze aj s podporou filmu Unos, sa nam konecne podari vysetrit vsetky historicke skutky, ktore kryju Meciarove amnestie. Je potrebne aby sme sa tohto historickeho bremena uz zbavili a mohli napredovat dalej.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
rozhodne áno Pevne dúfam, že áno a že si to dajú ľudia do kontextu i so súčasnosťou.
Pevne dúfam, že áno a že si to dajú ľudia do kontextu i so súčasnosťou.
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
rozhodne áno Ovplyvňovanie je samozrejmou fnukciou médií.Dvesto tisíc divákov a viac už voľačo znamená! Takto to funjugje nielenn pri Mečiarových amnestiách. Sú to prostriedky zneužívsné i využívané podľa etiky konkrétneho podslamnia.
Ovplyvňovanie je samozrejmou fnukciou médií.Dvesto tisíc divákov a viac už voľačo znamená! Takto to funjugje nielenn pri Mečiarových amnestiách. Sú to prostriedky zneužívsné i využívané podľa etiky konkrétneho podslamnia.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
skôr áno Najmä mladšiu generáciu, ktorá si tie roky nepamätá, môže dej spomenutého filmu významne ovplyvniť. Ale na zvýšenie spoločenského povedomia o Mečiarových amnestiách by film sám o sebe nestačil. Tému amnestií pomohli znovuotvoriť aj zásadné vyjadrenia vrcholových politikov, prezidenta SR Andreja Kisku a ministra kultúry Mareka Maďariča, hneď po jeho premiére.
Najmä mladšiu generáciu, ktorá si tie roky nepamätá, môže dej spomenutého filmu významne ovplyvniť. Ale na zvýšenie spoločenského povedomia o Mečiarových amnestiách by film sám o sebe nestačil. Tému amnestií pomohli znovuotvoriť aj zásadné vyjadrenia vrcholových politikov, prezidenta SR Andreja Kisku a ministra kultúry Mareka Maďariča, hneď po jeho premiére.
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
Danubiatel, a.s., Bratislava
skôr áno Najmä je dobré, že tú spoločnosť dlhodobo traumatizujúcu tému predložil aj tej generácii, ktorá ju nezažila na vlastnej koži a pripomenul politikom, že jej nevyriešenie ohyzdí tvár našej demokracie.
Najmä je dobré, že tú spoločnosť dlhodobo traumatizujúcu tému predložil aj tej generácii, ktorá ju nezažila na vlastnej koži a pripomenul politikom, že jej nevyriešenie ohyzdí tvár našej demokracie.
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
rozhodne áno Myslim, ze sa tak uz stalo.
Myslim, ze sa tak uz stalo.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
rozhodne áno Myslím si, že je to jeden z najefektívnejších spôsobov ako aktivizovať širokú verejnosť, aby si uvedomila, čo sa tu deje, alebo dialo.
Myslím si, že je to jeden z najefektívnejších spôsobov ako aktivizovať širokú verejnosť, aby si uvedomila, čo sa tu deje, alebo dialo.
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
rozhodne áno Média majú najmä v dnešnej dobe veľkú (aj mienkotvornú) silu. Tento film minimálne vyvolá záujem u širokých más, samotné právne riešenie tejto témy je aktuálne na poslancoch. Ak by ale nešlo o skutočné riešenie, je tu podľa mňa veľký potenciál, že verejnosť na to bude (aj pod vplyv filmu a súvisiacich aktivít) reagovať pomerne búrlivo.
Média majú najmä v dnešnej dobe veľkú (aj mienkotvornú) silu. Tento film minimálne vyvolá záujem u širokých más, samotné právne riešenie tejto témy je aktuálne na poslancoch. Ak by ale nešlo o skutočné riešenie, je tu podľa mňa veľký potenciál, že verejnosť na to bude (aj pod vplyv filmu a súvisiacich aktivít) reagovať pomerne búrlivo.
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
rozhodne áno Ľudia veľmi ľahko zabúdajú a históriu si treba pripomínať. Najmä ak je kontroverzná. Tento film postavil politickú garnitúru, ako i občanov do pozoru.
Ľudia veľmi ľahko zabúdajú a históriu si treba pripomínať. Najmä ak je kontroverzná. Tento film postavil politickú garnitúru, ako i občanov do pozoru.
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
skôr áno Ľudia potrebujú názorné zobrazenie toho čo sa stalo a ako sa to stalo. Tie podozrenia predtým si mnohyl ani nedokátali predstaviť. Aj preto to v spoločnosti nebola horúca téma. Všetci totiž máme tendenciu veriť, že štátny systém funguje v zmysle zákona. Chceme tomu veriť a nevieme ( nechceme) si predstavovať zneuživanie plnej moci v takej hrubej miere ako to zreme bolo v tomto prípade.
Ľudia potrebujú názorné zobrazenie toho čo sa stalo a ako sa to stalo. Tie podozrenia predtým si mnohyl ani nedokátali predstaviť. Aj preto to v spoločnosti nebola horúca téma. Všetci totiž máme tendenciu veriť, že štátny systém funguje v zmysle zákona. Chceme tomu veriť a nevieme ( nechceme) si predstavovať zneuživanie plnej moci v takej hrubej miere ako to zreme bolo v tomto prípade.
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
rozhodne áno Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť.
Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť.
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
skôr nie Každý film je v určitej miere fikcia. Aj Únos je, teda môže divákovi poskytnúť neobjektívny pohľad. Načo určite je tento film dobrý, je pripomenutie si daných udalostí a rozprúdiť v našej spoločnosti opätovnú diskusiu k danej téme. Rovnako verím, že prinúti divákov si udalosti oživiť a hlbšie preštudovať si o tejto traumatizujúcej skutočnosti viac. Len jednotný a jasný celospoločenský tlak prinúti kompetentných raz a navždy túto zahanbujúce etapu našich dejín uzavrieť.
Každý film je v určitej miere fikcia. Aj Únos je, teda môže divákovi poskytnúť neobjektívny pohľad. Načo určite je tento film dobrý, je pripomenutie si daných udalostí a rozprúdiť v našej spoločnosti opätovnú diskusiu k danej téme. Rovnako verím, že prinúti divákov si udalosti oživiť a hlbšie preštudovať si o tejto traumatizujúcej skutočnosti viac. Len jednotný a jasný celospoločenský tlak prinúti kompetentných raz a navždy túto zahanbujúce etapu našich dejín uzavrieť.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Jedna vec je nepochopiteľná. Amnestie sa vždy udeľovali odsúdeným. V týchto prípadoch nikto odsúdený nebol. Ako sa mohla udeliť amnestia?
Jedna vec je nepochopiteľná. Amnestie sa vždy udeľovali odsúdeným. V týchto prípadoch nikto odsúdený nebol. Ako sa mohla udeliť amnestia?
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
rozhodne áno Je veľmi potrebné a vhodné, aby boli takéto momenty našich novodobých dejín, ozrejmené takouto formou.
Je veľmi potrebné a vhodné, aby boli takéto momenty našich novodobých dejín, ozrejmené takouto formou.
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
skôr áno Je to absurdné, že až film dokáže pohnúť verejnosťou. Absolútna strata kritického myslenia vo väčšinovej populácii nahráva populistom a polopatistickým vysvetleniam, ale v tomto prípade za to môžeme byť vďační.
Je to absurdné, že až film dokáže pohnúť verejnosťou. Absolútna strata kritického myslenia vo väčšinovej populácii nahráva populistom a polopatistickým vysvetleniam, ale v tomto prípade za to môžeme byť vďační.
Bláha Petr Bláha
podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Duslo, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa/ iné I kdyby měl nějaké podvědomí o uvedených amnestiích řešit - co by se změnilo v běžném životě, co to po více jako 20 letech vyřeší??? Nemělo by se raději Slovensko probrat a vzpamatovat a začít se zabývat přítomností a budoucností a začít řešit principiální věci jako reforma školství, zdravotnictví, konkurenceschopnost ekonomiky , snížení byrokracie, korupce apod apod??
I kdyby měl nějaké podvědomí o uvedených amnestiích řešit - co by se změnilo v běžném životě, co to po více jako 20 letech vyřeší??? Nemělo by se raději Slovensko probrat a vzpamatovat a začít se zabývat přítomností a budoucností a začít řešit principiální věci jako reforma školství, zdravotnictví, konkurenceschopnost ekonomiky , snížení byrokracie, korupce apod apod??
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Hlavne mladšia generácia si vzhľadom na vek nemôže pamätať, o čo vlastne presne išlo a tak film, ktorý je akousi rekonštrukciou prípadu, im môže do značnej miery objasniť udalosti a ich súvislosti, ktoré sa vtedy stali. Do akej miery film Únos verne prezentuje skutočnosti, ktoré sa udiali neviem posúdiť, nakoľko som ten film nevidel.
Hlavne mladšia generácia si vzhľadom na vek nemôže pamätať, o čo vlastne presne išlo a tak film, ktorý je akousi rekonštrukciou prípadu, im môže do značnej miery objasniť udalosti a ich súvislosti, ktoré sa vtedy stali. Do akej miery film Únos verne prezentuje skutočnosti, ktoré sa udiali neviem posúdiť, nakoľko som ten film nevidel.
Elko Dušan Elko
managing partner
SAM Headhunting Slovakia
skôr nie Film som zatial nevidel, ale podla ohlasov si myslim, ze ano. Ambiciou tvorcov nebolo urobit len dalsiu kriminalku do poctu, ale chceli zanechat celospolocensky odkaz s dosahom na politiku.
Film som zatial nevidel, ale podla ohlasov si myslim, ze ano. Ambiciou tvorcov nebolo urobit len dalsiu kriminalku do poctu, ale chceli zanechat celospolocensky odkaz s dosahom na politiku.
Stejskalová Eva Stejskalová
prokurista
MicroStep, s.r.o., Bratislava
skôr áno Film som nevidela, neviem teda posúdiť, aký vplyv môže mať po obsahovej stránke. Rozhodne však prispeje k tomu, aby sme nezabudli. Ako ukazujú aj iné historické udalosti, pamäť národa je krátka.
Film som nevidela, neviem teda posúdiť, aký vplyv môže mať po obsahovej stránke. Rozhodne však prispeje k tomu, aby sme nezabudli. Ako ukazujú aj iné historické udalosti, pamäť národa je krátka.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
rozhodne áno Film ovplyvní najmä mladšiu generáciu. Ľudia sú pohodlní a je pre nich menej náročné si pozrieť film ako hodiny čítať zložité texty, ktorých o kauze boli napísane stovky - a na základe nich si vytvoriť vlastný názor. Napriek tomu, že tvorcovia filmu zdôrazňujú, že ide o hraný film a nie o rekonštrukciu udalosti, film zohral kľúčovú rolu vo vytvorení tlaku spoločnosti (petícia) aby sa politici amnestiami vážne zaoberali a prijali rozhodnutie.
Film ovplyvní najmä mladšiu generáciu. Ľudia sú pohodlní a je pre nich menej náročné si pozrieť film ako hodiny čítať zložité texty, ktorých o kauze boli napísane stovky - a na základe nich si vytvoriť vlastný názor. Napriek tomu, že tvorcovia filmu zdôrazňujú, že ide o hraný film a nie o rekonštrukciu udalosti, film zohral kľúčovú rolu vo vytvorení tlaku spoločnosti (petícia) aby sa politici amnestiami vážne zaoberali a prijali rozhodnutie.
Randuška Dušan Randuška
generálny riaditeľ
MET Slovakia
skôr áno Film je zrejme len jeden z dalsich impulzov,ktore pripominaju obcanom neuteseny a dlhodoby stav v spolocnosti, ze nezakonna cinnost nie je adekvatne postihovana, co ma demoralizujuci vplyv na spolocnost.Je len dobre ze spolocensky tlak silnie s cielom mat Slovensko korektnejsie,menej korupcne a spravodlivejsie.
Film je zrejme len jeden z dalsich impulzov,ktore pripominaju obcanom neuteseny a dlhodoby stav v spolocnosti, ze nezakonna cinnost nie je adekvatne postihovana, co ma demoralizujuci vplyv na spolocnost.Je len dobre ze spolocensky tlak silnie s cielom mat Slovensko korektnejsie,menej korupcne a spravodlivejsie.
Barnáš Miroslav Barnáš
CEO Czech republic & Slovakia JLL
JLL
skôr áno Bolo by skvele a verim tomu, ze ano.. idealne pemanentne a nie len len kratkodobo!!!
Bolo by skvele a verim tomu, ze ano.. idealne pemanentne a nie len len kratkodobo!!!
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
rozhodne áno Bez ohľadu na objektívne či subjektívne hodnotenia filmu a príslušných udalostí, film hovorí o spoločnosti, v ktorej slovo "hodnoty" bolo neznámy pojem. Bol som vtedy ešte veľmi mladý a nevnímal som tento rozmer v súvislostiach, ktoré vnímam teraz. Som však rád, že sa naša spoločnosť od vtedy výrazne posunula a verím, že sa bude posúvať ďalej.
Bez ohľadu na objektívne či subjektívne hodnotenia filmu a príslušných udalostí, film hovorí o spoločnosti, v ktorej slovo "hodnoty" bolo neznámy pojem. Bol som vtedy ešte veľmi mladý a nevnímal som tento rozmer v súvislostiach, ktoré vnímam teraz. Som však rád, že sa naša spoločnosť od vtedy výrazne posunula a verím, že sa bude posúvať ďalej.
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
rozhodne áno Ale žiaľ aj právne povedomie. Demontáž a deštrukcia právneho sytému, ako regulátora celospoločenského správania sa, sa tým iba urýchli. Všetci, čo dnes pod vlajkou spravodlivosti a odstránenia krívd, volajú po "hocijakom" riešení, prosím, spomeňte si v budúcnosti na túto dobu.
Ale žiaľ aj právne povedomie. Demontáž a deštrukcia právneho sytému, ako regulátora celospoločenského správania sa, sa tým iba urýchli. Všetci, čo dnes pod vlajkou spravodlivosti a odstránenia krívd, volajú po "hocijakom" riešení, prosím, spomeňte si v budúcnosti na túto dobu.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne áno Ale skutočný dopad na presvedčenie, že právo a spravodlivosť platia na Slovensku pre všetkých rovnako, bude mať len vtedy, keď dôjde k odsúdeniu a uväzneniu vinníkov. V opačnom prípade to len povedomie zhorší.
Ale skutočný dopad na presvedčenie, že právo a spravodlivosť platia na Slovensku pre všetkých rovnako, bude mať len vtedy, keď dôjde k odsúdeniu a uväzneniu vinníkov. V opačnom prípade to len povedomie zhorší.
Mičo Jozef Mičo
konateľ
Stavmit, s.r.o., Terchová
rozhodne áno Rozsah súčasného diania v spoločnosti a v NRSR ohľadom tzv. Mečiarových amnestií je z veľkej miery aj kvôli tomuto filmu a obdivujem odvahu tvorcov filmu.
Rozsah súčasného diania v spoločnosti a v NRSR ohľadom tzv. Mečiarových amnestií je z veľkej miery aj kvôli tomuto filmu a obdivujem odvahu tvorcov filmu.
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
skôr áno
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
rozhodne áno
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o. , Bratislava
rozhodne áno
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
skôr áno
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa/ iné
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa/ iné
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
skôr áno
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
rozhodne áno
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
rozhodne áno
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
skôr áno
Pašmík Milan Pašmík
generálny riaditeľ
McCarter Slovakia, s.r.o.
rozhodne áno
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
skôr áno
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
skôr áno
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
rozhodne áno
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa/ iné
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
rozhodne áno
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
rozhodne áno
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr áno
Dobron Martin Dobron
Regional Sales Coordinator
BASF
rozhodne áno
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
rozhodne áno
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
skôr áno
Musil Martin Musil
konateľ
Intrum Slovakia s.r.o.
skôr áno
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
skôr áno
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
skôr áno
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
rozhodne áno
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
rozhodne áno
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
rozhodne áno
Grajcár Ján Grajcár
konateľ
PCH Servis, s.r.o., Košice
skôr áno
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
skôr áno
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
skôr nie
Uličný Miroslav Uličný
1. podpredseda predstavenstva
Tatra banka, a.s
skôr áno
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
skôr áno
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
rozhodne áno
Hudáková Anna Hudáková
personálny riaditeľ (HREO)
sanofi-aventis Slovakia s.r.o.
rozhodne áno
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr áno
Kellerová Eva Kellerová
vedecký pracovník
skôr áno
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
rozhodne áno
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
rozhodne áno
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
rozhodne áno
Benedigová Michaela Benedigová
managing director
Seesame, s.r.o.
rozhodne áno
Abrahám Daniel Abrahám
Group CEO, Effectivity POWERED BY PUBLICIS
Relations consulting, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
skôr áno
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
skôr áno
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
rozhodne áno
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
rozhodne áno
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
rozhodne áno
Suchánek Juraj Suchánek
výkonný riaditeľ
Inštitút urbánneho rozvoja
skôr áno
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
skôr áno
Bednárová Klaudia Bednárová
managing director
the Bridge
rozhodne áno
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
rozhodne áno
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
neviem / nevyjadrujem sa/ iné
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
rozhodne áno
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne áno
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
skôr áno
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
skôr áno
Hajko Jozef Hajko
analytik
neviem / nevyjadrujem sa/ iné
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
rozhodne áno
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
rozhodne áno

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní