Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Bolo by podľa vás zrušenie Ľudovej strany Naše Slovensko Mariána Kotlebu pre Slovensko prospešné?

  1. Rozhodne áno 46 %
  2. Skôr áno 11 %
  3. Skôr nie 22 %
  4. Rozhodne nie 6 %
  5. Neviem / nevyjadrujem sa / iné 15 %


Uzávierka hlasovania: 05.06.2017. Počet respondentov: 95.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
Rozhodne áno
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Rozhodne áno Zoskupenie s extrémistickými názormi nemá v civilizovanej spoločnosti čo hľadať.
Zoskupenie s extrémistickými názormi nemá v civilizovanej spoločnosti čo hľadať.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Rozhodne áno
Hudáková Anna Hudáková
personálny riaditeľ (HREO)
sanofi-aventis Slovakia s.r.o.
Skôr áno
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Rozhodne nie
Palovič Bohuš Palovič
konateľ
Liptour CK
Rozhodne áno Ak na to bude zákonný dôvod tak určite. A myslím si že zákonodarca si ho nájde. Ak nie tak, zasa ohneme ústavu a bude tu dôvod. Nebolo by pre nás všetkých lepšie keby sme odstránili dôvod prečo voliči uprednostňujú politikov typu "Kotleba" ?
Ak na to bude zákonný dôvod tak určite. A myslím si že zákonodarca si ho nájde. Ak nie tak, zasa ohneme ústavu a bude tu dôvod. Nebolo by pre nás všetkých lepšie keby sme odstránili dôvod prečo voliči uprednostňujú politikov typu "Kotleba" ?
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
Skôr áno Najmä v prípade, ak by svoje názory zmenili aj voliči ĽSNS, čo rozpustenie strany neznamená. O toho voliča sa už podaním návrhu spustil boj a záujem o neho bude silný a to aj v stranách, ktoré sa proti ĽSNS vymedzujú.
Najmä v prípade, ak by svoje názory zmenili aj voliči ĽSNS, čo rozpustenie strany neznamená. O toho voliča sa už podaním návrhu spustil boj a záujem o neho bude silný a to aj v stranách, ktoré sa proti ĽSNS vymedzujú.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Skôr áno
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Skôr nie
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
Skôr áno
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie
Májeková Elena Májeková
riaditeľka sekcie zdravotného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Extrémizmus v politike je nebezpečný. Ak by prišlo navrhovaným spôsobom k zrušeniu strany zostáva riziko získania ďalších priaznivcov, ako aj prechod členov do novej strany. Je určite potrebné zrealizovať viacero legislatívnych krokov proti extrémizmu.
Extrémizmus v politike je nebezpečný. Ak by prišlo navrhovaným spôsobom k zrušeniu strany zostáva riziko získania ďalších priaznivcov, ako aj prechod členov do novej strany. Je určite potrebné zrealizovať viacero legislatívnych krokov proti extrémizmu.
Kellerová Eva Kellerová
vedecký pracovník
Skôr nie
Kevický Florián Kevický
výkonný riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
Skôr áno
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Existencia tejto strany určite nie je pre Slovensko prospešná. Jej zrušenie ale v sebe nesie nemálo rizík, pokiaľ by naozaj nemalo dobrý dôvod. Takým je určite potvrdenie podozrenia o financovaní LSNSMK zo zahraničia.
Existencia tejto strany určite nie je pre Slovensko prospešná. Jej zrušenie ale v sebe nesie nemálo rizík, pokiaľ by naozaj nemalo dobrý dôvod. Takým je určite potvrdenie podozrenia o financovaní LSNSMK zo zahraničia.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Rozhodne áno Strana ktora popiera holokaust nema pravo existovat.
Strana ktora popiera holokaust nema pravo existovat.
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
Rozhodne áno
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
Rozhodne áno
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Ak urobia niečo proti zákonu - ÁNO. Ak majú iba svoj program a názor - NIE. Takto s tým musíme žiť.
Ak urobia niečo proti zákonu - ÁNO. Ak majú iba svoj program a názor - NIE. Takto s tým musíme žiť.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
Skôr nie Obavam sa, ze im len pridame, aby sa cititili ako hrdinovia, ale Janosik a ludia miluju hrdinov, ktorym ublizuju. Dolezitejsie je skor ako zrusenie, vediet priciny, preco ich ludia volia, preco im rastu preferencie. Ludia su sklamani z politikov, ktori prestali vnimat ich kazdodennu realitu a boj o prezitie. Hladat riesenie ako navratit ludom doveru.
Obavam sa, ze im len pridame, aby sa cititili ako hrdinovia, ale Janosik a ludia miluju hrdinov, ktorym ublizuju. Dolezitejsie je skor ako zrusenie, vediet priciny, preco ich ludia volia, preco im rastu preferencie. Ludia su sklamani z politikov, ktori prestali vnimat ich kazdodennu realitu a boj o prezitie. Hladat riesenie ako navratit ludom doveru.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
Rozhodne áno Ale ešte prospešnejšie by bolo zrušenie všetkých zločineckých organizácii, ktoré sa skrývajú pod značkami tzv. štandardných politických strán
Ale ešte prospešnejšie by bolo zrušenie všetkých zločineckých organizácii, ktoré sa skrývajú pod značkami tzv. štandardných politických strán
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Prospěšná by byla spíše změna chování a reálného fungování tzv. standardních stran a jejich politiků, soudní zásahy do politické soutěže nejsou bez rizik...
Prospěšná by byla spíše změna chování a reálného fungování tzv. standardních stran a jejich politiků, soudní zásahy do politické soutěže nejsou bez rizik...
Koudela Jiří Koudela
riaditeľ predaja
Slovakia Energy, s.r.o., Bratialava
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Bolo by prospešné, keby takéto strany skončili pre nezáujem voličov o ich program. Zrušená by mala byť len taká strana, ktorá má program v rozpore s Listinou základných práv a slobôd, a to na základe rozhodnutia súdu.
Bolo by prospešné, keby takéto strany skončili pre nezáujem voličov o ich program. Zrušená by mala byť len taká strana, ktorá má program v rozpore s Listinou základných práv a slobôd, a to na základe rozhodnutia súdu.
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
Rozhodne áno poučme sa z histórie na chybách iných.
poučme sa z histórie na chybách iných.
Hajko Jozef Hajko
analytik
Skôr nie Nedôslednosť sa môže vypomstiť. Podľa skúmania Generálnej prokuratúry je cieľom strany Mariana Kotlebu odstránenie súčasného demokratického systému v SR. Ak táto inštitúcia dospela k takémuto záveru, rovnako by mala pristupovať k ďalším subjektom, hlavne ku Komunistickej strane Slovenska. Princíp rovnakého metra na všetkých by potvrdil, že Generálna prokuratúra nekoná účelovo, ale ide jej o upevnenie demokracie na Slovensku.
Nedôslednosť sa môže vypomstiť. Podľa skúmania Generálnej prokuratúry je cieľom strany Mariana Kotlebu odstránenie súčasného demokratického systému v SR. Ak táto inštitúcia dospela k takémuto záveru, rovnako by mala pristupovať k ďalším subjektom, hlavne ku Komunistickej strane Slovenska. Princíp rovnakého metra na všetkých by potvrdil, že Generálna prokuratúra nekoná účelovo, ale ide jej o upevnenie demokracie na Slovensku.
Uvíra Juraj Uvíra
Managing director
CK Victory travel
Rozhodne áno
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
Rozhodne áno
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
Rozhodne áno Je to jasný signál pre každého, že v tejto strane nie je niečo v súlade so zákonom. Je to dôkaz! Po úvodnej etape bežného postoja - krivdy, verím, že nastúpi rozumová fáza a tá ľuďom minimálne napovie: zaujímaj sa, zisti si viac, pýtaj sa čo je okolo. Tak určite objavia a pochopia prípadne sa s týmto krokom stotožnia, pretože budú čeliť skutočnej podstate tejto strany.
Je to jasný signál pre každého, že v tejto strane nie je niečo v súlade so zákonom. Je to dôkaz! Po úvodnej etape bežného postoja - krivdy, verím, že nastúpi rozumová fáza a tá ľuďom minimálne napovie: zaujímaj sa, zisti si viac, pýtaj sa čo je okolo. Tak určite objavia a pochopia prípadne sa s týmto krokom stotožnia, pretože budú čeliť skutočnej podstate tejto strany.
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
Skôr nie Bolo by za predpokladu, že sa urýchlene schváli právna norma o zákaze politickej činnosti ako takej, aby si nemohli ľudia zo zakázanej strany založiť na druhý deň to isté v bledomodrom. Vtedy by to mohol byť jeden zo spôsobov, ako môže štát bojovať proti extrémizmu.
Bolo by za predpokladu, že sa urýchlene schváli právna norma o zákaze politickej činnosti ako takej, aby si nemohli ľudia zo zakázanej strany založiť na druhý deň to isté v bledomodrom. Vtedy by to mohol byť jeden zo spôsobov, ako môže štát bojovať proti extrémizmu.
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
Rozhodne áno
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
Skôr nie
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
Rozhodne áno Urcite. ALE - je treba riesit veci verejne vratane korucpie, neporiadku, obcainskej bezpecnosti na porblemovych miestach a dalsich do oci bijucich nezakaonnosti. Lebo tam je prileiztost pre "jednoduche" riesenia novych Kotlebovcov.
Urcite. ALE - je treba riesit veci verejne vratane korucpie, neporiadku, obcainskej bezpecnosti na porblemovych miestach a dalsich do oci bijucich nezakaonnosti. Lebo tam je prileiztost pre "jednoduche" riesenia novych Kotlebovcov.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie Zrušenie tejto strany by bol len administratívno-právny krok ale neznamenal by koniec pôsobenia M. Kotlebu. Problém extrémizmu je politický, nie právny a preto je nutné použiť na jeho riešenie politické nástroje a ponúknuť politickú alternatívu v podobe vlády, ktorá slúži občanom a ktorá túto stranu prirodzene vytlačí z politickej parkety. V prípade zrušenia tejto strany súčasní jej členovia nielenže ostanú v parlamente, ale môžu sa doňho po najbližších voľbách aj vrátiť s vyššími percentami pod strechou novej politickej strany, ktorú už nakoniec majú aj pripravenú.
Zrušenie tejto strany by bol len administratívno-právny krok ale neznamenal by koniec pôsobenia M. Kotlebu. Problém extrémizmu je politický, nie právny a preto je nutné použiť na jeho riešenie politické nástroje a ponúknuť politickú alternatívu v podobe vlády, ktorá slúži občanom a ktorá túto stranu prirodzene vytlačí z politickej parkety. V prípade zrušenia tejto strany súčasní jej členovia nielenže ostanú v parlamente, ale môžu sa doňho po najbližších voľbách aj vrátiť s vyššími percentami pod strechou novej politickej strany, ktorú už nakoniec majú aj pripravenú.
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
Rozhodne áno Ak by generálny prokurátor, pozornejšie sledoval politiku strany, jej zrušenie by bolo na programe dňa už oveľa skôr...
Ak by generálny prokurátor, pozornejšie sledoval politiku strany, jej zrušenie by bolo na programe dňa už oveľa skôr...
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Rozhodne áno
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
Rozhodne áno
Terkovič Martin Terkovič
generálny riaditeľ
ICZ Slovakia, a.s., Trenčín
Rozhodne áno Ale nesmie to skončiť iba zrušením ĽSNS, pretože o pár dní je tu nový subjekt iba s iným názvom. Potrebné je pokračovať osvetou a edukáciou na úrovni rodiny, školy a aj celej spoločnosti...znie to ako klišé, ale to je jediná šanca ako uspieť v boji s extrémizmom.
Ale nesmie to skončiť iba zrušením ĽSNS, pretože o pár dní je tu nový subjekt iba s iným názvom. Potrebné je pokračovať osvetou a edukáciou na úrovni rodiny, školy a aj celej spoločnosti...znie to ako klišé, ale to je jediná šanca ako uspieť v boji s extrémizmom.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
Skôr nie Stranu musia zrušiť voliči. Ak ju zruší súd, vznikne nová.
Stranu musia zrušiť voliči. Ak ju zruší súd, vznikne nová.
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
Skôr nie Myslím si, že proti prejavom extrémizmu sa nedá bojovať príkazmi a zákazmi. Obávam sa, že to nebude fungovať. Lepšie je ísť dobrým osobným príkladom. Extrémizmus odmietať, ignorovať ho a stavať sa mu chrbtom, tak aby boli jeho šíritelia izolovaný, spoločensky neakceptovaný. Nedávať priestor a pozornosť jeho propagovateľom. Podporovať slušnosť, etiku a zákony, ktoré sú v prospech ľudí. Ak budeme proti extrémizmu bojovať silou, tak budeme mať len viac extrémizmu. Podobne ako je to dnes s terorizmom. Od kedy vedieme vojnu proti terorizmu, máme viac jeho prejavov. Komu vyhovuje, aby mali ľudia strach a obávali sa budúcnosti?
Myslím si, že proti prejavom extrémizmu sa nedá bojovať príkazmi a zákazmi. Obávam sa, že to nebude fungovať. Lepšie je ísť dobrým osobným príkladom. Extrémizmus odmietať, ignorovať ho a stavať sa mu chrbtom, tak aby boli jeho šíritelia izolovaný, spoločensky neakceptovaný. Nedávať priestor a pozornosť jeho propagovateľom. Podporovať slušnosť, etiku a zákony, ktoré sú v prospech ľudí. Ak budeme proti extrémizmu bojovať silou, tak budeme mať len viac extrémizmu. Podobne ako je to dnes s terorizmom. Od kedy vedieme vojnu proti terorizmu, máme viac jeho prejavov. Komu vyhovuje, aby mali ľudia strach a obávali sa budúcnosti?
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
Skôr nie Je nevyhnutné postupovat v súlade s ústavou a zákonmi Slovenskej republiky, avšak proces rušenia strany zbytočne pritiahne mediálnu pozornosť a vyrobí z Mariána Kotlebu martýra.
Je nevyhnutné postupovat v súlade s ústavou a zákonmi Slovenskej republiky, avšak proces rušenia strany zbytočne pritiahne mediálnu pozornosť a vyrobí z Mariána Kotlebu martýra.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Dobron Martin Dobron
Regional Sales Coordinator
BASF
Neviem / nevyjadrujem sa / iné pre Slovensko by bolo najprospesnejsie ak by strana tohto formatu nemala slovenskym volicom co ponuknut.
pre Slovensko by bolo najprospesnejsie ak by strana tohto formatu nemala slovenskym volicom co ponuknut.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Benedigová Michaela Benedigová
managing director
Seesame, s.r.o.
Skôr nie
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
Rozhodne áno
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
Rozhodne áno
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
Rozhodne nie Na jednej strane nastáva typický slovenský efekt ochrany ukrivdeného/prenasledovaného a na druhej kto bude nasledovať potom? OĽANO? SaS? SMER? Alebo sa bližšie pozrieme kto boli tí "zlí" voliči, ktorí volili práve túto stranu?
Na jednej strane nastáva typický slovenský efekt ochrany ukrivdeného/prenasledovaného a na druhej kto bude nasledovať potom? OĽANO? SaS? SMER? Alebo sa bližšie pozrieme kto boli tí "zlí" voliči, ktorí volili práve túto stranu?
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Marián Kotleba je zhmotnenie/produkt temnej stránky mysle nemalej časti Slovákov. On len nahlas hovorí to, čo si ľudia myslia, nie je ideológ, ani demagóg, je len hlásna trúba. Tento stav našej mysle vychádza z akejsi historickej krivdy páchanej na Slovákoch a dokedy sa nedokážeme cez toto dostať, tak dovtedy tu kotlebovci, v takej či onakej forme, budú.
Marián Kotleba je zhmotnenie/produkt temnej stránky mysle nemalej časti Slovákov. On len nahlas hovorí to, čo si ľudia myslia, nie je ideológ, ani demagóg, je len hlásna trúba. Tento stav našej mysle vychádza z akejsi historickej krivdy páchanej na Slovákoch a dokedy sa nedokážeme cez toto dostať, tak dovtedy tu kotlebovci, v takej či onakej forme, budú.
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno Samozrejme!!!
Samozrejme!!!
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
Rozhodne áno Ano, ale paralelne by sa mal novelizovat aj zakon o politickych stranach a zakazat politicku cinnost hlavnym protagonistom tychto stran, tak aby nemohli posobit v inych stranach pocas urciteho obdobia, v Nemecku taky zakon existuje takze len ho je nutne prebrat aj do nasej legislativy.
Ano, ale paralelne by sa mal novelizovat aj zakon o politickych stranach a zakazat politicku cinnost hlavnym protagonistom tychto stran, tak aby nemohli posobit v inych stranach pocas urciteho obdobia, v Nemecku taky zakon existuje takze len ho je nutne prebrat aj do nasej legislativy.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Rozhodne áno
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HPE Bratislava
Rozhodne áno Strana s takymto postojom by nemala vobec existovat v krajine ako je Slovenska republika
Strana s takymto postojom by nemala vobec existovat v krajine ako je Slovenska republika
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
Rozhodne áno
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
Rozhodne áno Ak akákoľvek strana porušuje zákony, tak ju treba zákonným spôsobom potrestať.
Ak akákoľvek strana porušuje zákony, tak ju treba zákonným spôsobom potrestať.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Rozhodovanie o zrušení strany by v právnom štáte malo mať vždy základ v porušení zákonných ustanovení. Sledovanie akýchkoľvek iných cieľov, aj keď sa môžu zdať legitímne, nás vzďaľuje od právneho štátu. Ak disponuje prokuratúra dostatočnými dôkazmi, treba konať bez ohľadu na to, či to môže byť "prospešné" alebo nemôže.
Rozhodovanie o zrušení strany by v právnom štáte malo mať vždy základ v porušení zákonných ustanovení. Sledovanie akýchkoľvek iných cieľov, aj keď sa môžu zdať legitímne, nás vzďaľuje od právneho štátu. Ak disponuje prokuratúra dostatočnými dôkazmi, treba konať bez ohľadu na to, či to môže byť "prospešné" alebo nemôže.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
Rozhodne áno
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
Rozhodne áno
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
Rozhodne áno
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Rozhodne áno V 21. storoci zvolia priami potomkovia ucastnikov SNP za zupana neonacistu. V 21. storoci sedi ten isty clovek a jeho nohsledi v najvyssom zakonadarnom zbore SR. To je sialne .
V 21. storoci zvolia priami potomkovia ucastnikov SNP za zupana neonacistu. V 21. storoci sedi ten isty clovek a jeho nohsledi v najvyssom zakonadarnom zbore SR. To je sialne .
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno Zaroven je vsak potrebne prijat legislativne opatrenia, aby sa ti ludia, ktori tu stranu a jej "hodnoty" tvoria nemohli jednoducho preregistrovat pod inu znacku a dostali by stopku v politike.
Zaroven je vsak potrebne prijat legislativne opatrenia, aby sa ti ludia, ktori tu stranu a jej "hodnoty" tvoria nemohli jednoducho preregistrovat pod inu znacku a dostali by stopku v politike.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Rozhodne áno
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
Rozhodne áno Odpoviem protiotazkou. Je existencia Ludovej strany Nase Slovensko Mariana Kotlebu pre Slovensko prospesna?
Odpoviem protiotazkou. Je existencia Ludovej strany Nase Slovensko Mariana Kotlebu pre Slovensko prospesna?
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
Skôr áno Predovšetkým, táto strana asi nemala byť vôbec zaregistrovaná. Ak sa dnes zruší jej registrácia, bude to mať skôr politický ako právny podtón. Nemožno však poprieť, že členovia tejto strany sú v parlamente a majú slušnú zásobu "argumentov" s ktorými často s úspechom vystupujú v diskusiách. Neznamená to, že sa im treba preto vyhýbať, alebo ich ignorovať. Jednoducho ak vieme, že protivník je vyzbrojený dobre znejúcimi frázami, musíme ho poraziť faktami. Ak to dokážeme, bude to pre Slovensko prospešné viac, ako rozpustenie strany.
Predovšetkým, táto strana asi nemala byť vôbec zaregistrovaná. Ak sa dnes zruší jej registrácia, bude to mať skôr politický ako právny podtón. Nemožno však poprieť, že členovia tejto strany sú v parlamente a majú slušnú zásobu "argumentov" s ktorými často s úspechom vystupujú v diskusiách. Neznamená to, že sa im treba preto vyhýbať, alebo ich ignorovať. Jednoducho ak vieme, že protivník je vyzbrojený dobre znejúcimi frázami, musíme ho poraziť faktami. Ak to dokážeme, bude to pre Slovensko prospešné viac, ako rozpustenie strany.
Balint Peter Balint
Managing Partner
Infinity Capital Group, a.s. / Infinity Capital o.c.p., a.s.
Skôr nie Je lepsie ak su tieto nalady v spolocnosti aspon legalne organizovane a koncentrovane. Rozne undergroundove hnutia by boli horsie.
Je lepsie ak su tieto nalady v spolocnosti aspon legalne organizovane a koncentrovane. Rozne undergroundove hnutia by boli horsie.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
Skôr nie
Lengyel Peter Lengyel
riaditeľ
Peter Lengyel - Education
Rozhodne nie hoci som proti aktivitám strany, zrušiť by ju mal len nezáujem voličov, nie moc.
hoci som proti aktivitám strany, zrušiť by ju mal len nezáujem voličov, nie moc.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
Neviem / nevyjadrujem sa / iné To uvidíme v ďalších voľbách.
To uvidíme v ďalších voľbách.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
Skôr nie
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
Rozhodne áno
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
Danubiatel, a.s., Bratislava
Rozhodne áno Podľa môjho názoru jednoznačne áno, pretože táto strana prináša na slovenskú politickú scénu praktiky, ktoré sú nezlučiteľné s politickou kultúrou demokratickej krajiny. Ale zrušenie treba urobiť tak, aby nebolo možné okamžite vytvoriť jej nový premenovaný "klon", ktorý ďalej krok po kroku prináša totalitné, nenávistné a xenofóbne postoje a praktiky. História nás predsa učí, ako ustupovanie totalitným praktikám v politike nakoniec zvykne vyústiť do celospoločenskej tragédie a utrpenia.
Podľa môjho názoru jednoznačne áno, pretože táto strana prináša na slovenskú politickú scénu praktiky, ktoré sú nezlučiteľné s politickou kultúrou demokratickej krajiny. Ale zrušenie treba urobiť tak, aby nebolo možné okamžite vytvoriť jej nový premenovaný "klon", ktorý ďalej krok po kroku prináša totalitné, nenávistné a xenofóbne postoje a praktiky. História nás predsa učí, ako ustupovanie totalitným praktikám v politike nakoniec zvykne vyústiť do celospoločenskej tragédie a utrpenia.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Rozhodne nie Slovensko, Europa ani svet urcite nepotrebuju dalsiu a dalsiu radikalizaciu. Ta sa ale neda porazit zakazmi, ale argumentmi.
Slovensko, Europa ani svet urcite nepotrebuju dalsiu a dalsiu radikalizaciu. Ta sa ale neda porazit zakazmi, ale argumentmi.
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
Skôr áno
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
Skôr áno
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
Skôr áno
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
Rozhodne áno Každý by to chápal ako krok, že fažizmus v takejto otvorenej forme tolerovať nebudeme.
Každý by to chápal ako krok, že fažizmus v takejto otvorenej forme tolerovať nebudeme.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní