Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Ako vnímate aktuálne prebiehajúce protesty študentov voči korupcii?

  1. Veľmi pozitívne 59 %
  2. Pozitívne 34 %
  3. Negatívne 1 %
  4. Veľmi negatívne 0 %
  5. Neviem /nevyjadrujem sa/ iné 7 %


Uzávierka hlasovania: 12.06.2017. Počet respondentov: 107.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Sitár Alan Sitár
Managing Director
Capital Partners Consulting, a.s.
Veľmi pozitívne
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
Veľmi pozitívne
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Veľmi pozitívne Vždy je dôležité povedať otvorene čo vás trápi. Aj keď je to verejné tajomstvo a na Slovensku s tým žijeme ako by to bolo normálne. Som zvedavý kedy to už konečne niekoho reálne dobehne a bude za to odsúdený.
Vždy je dôležité povedať otvorene čo vás trápi. Aj keď je to verejné tajomstvo a na Slovensku s tým žijeme ako by to bolo normálne. Som zvedavý kedy to už konečne niekoho reálne dobehne a bude za to odsúdený.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Veľmi pozitívne
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
Pozitívne
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
Veľmi pozitívne otriasli zo seba strach a prejavujú svoj nesúhlas s tým, čo sa na Slovensku deje ... Zodpovednosť ako bude vyzerať raz táto krajina je aj na ich pleciach a to, že si to uvedomujú je len dobre.
otriasli zo seba strach a prejavujú svoj nesúhlas s tým, čo sa na Slovensku deje ... Zodpovednosť ako bude vyzerať raz táto krajina je aj na ich pleciach a to, že si to uvedomujú je len dobre.
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Pozitívne
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
Pozitívne
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
Pozitívne Mladá generácia bola v histórii ľudstva vždy kritická k systému, pravidlám a vláde. Otázka je, čo súčasné požiadavky študentov v prípade ich naplnenie vyriešia. Z myšlienok protestov súhlasím s tým, že pre Slovensko nie je dobré, že časť mladých ľudí zo Slovenska natrvalo odchádza do zahraničia.
Mladá generácia bola v histórii ľudstva vždy kritická k systému, pravidlám a vláde. Otázka je, čo súčasné požiadavky študentov v prípade ich naplnenie vyriešia. Z myšlienok protestov súhlasím s tým, že pre Slovensko nie je dobré, že časť mladých ľudí zo Slovenska natrvalo odchádza do zahraničia.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Veľmi pozitívne
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Negatívne
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
Veľmi pozitívne Velmi pozitivne, ze aspon mladez protestuje, lebo stari to, zda sa, beru tak, ze na Slovensku to ani inak nemoze byt.
Velmi pozitivne, ze aspon mladez protestuje, lebo stari to, zda sa, beru tak, ze na Slovensku to ani inak nemoze byt.
Elko Dušan Elko
managing partner
SAM Headhunting Slovakia
Veľmi pozitívne Držím študentom palce a verím, že protesty prinesú zmenu, ktorú táto krajina naozaj potrebuje.
Držím študentom palce a verím, že protesty prinesú zmenu, ktorú táto krajina naozaj potrebuje.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Veľmi pozitívne
Kellerová Eva Kellerová
vedecký pracovník
Pozitívne
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
Neviem /nevyjadrujem sa/ iné Ako nevyhnutnú štafetu v tom, že závažné hriechy vládnych predstaviteľov nezapadnú v prachu dennodenných starostí voličov. Len ma trápi, kto pobeží ďalší úsek tej štafety.
Ako nevyhnutnú štafetu v tom, že závažné hriechy vládnych predstaviteľov nezapadnú v prachu dennodenných starostí voličov. Len ma trápi, kto pobeží ďalší úsek tej štafety.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Veľmi pozitívne
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
Pozitívne
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
Veľmi pozitívne V tejto krajine je potrebné otvoriť okná a vyvetrať ten nomenklatúrny smrad zatuchnutých boľševikov. Dovolím si zacitovať súdruha Karola Bacílka (tajomníka Komunistickej strany Slovenska) : "robíte dobre, robíte to pre seba, robte to ďalej!"
V tejto krajine je potrebné otvoriť okná a vyvetrať ten nomenklatúrny smrad zatuchnutých boľševikov. Dovolím si zacitovať súdruha Karola Bacílka (tajomníka Komunistickej strany Slovenska) : "robíte dobre, robíte to pre seba, robte to ďalej!"
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Veľmi pozitívne
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
Veľmi pozitívne
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
Pozitívne
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
Neviem /nevyjadrujem sa/ iné Ideovo - ako November 89. Efektivitou - ako Chartu 77.
Ideovo - ako November 89. Efektivitou - ako Chartu 77.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
Veľmi pozitívne Treba študentov podporiť a dokončiť to, čo sme v roku 1989 začali. Slovo korupcia možno nie je úplne správne - treba odstrániť mafiu, ktorá nám pred očami rozkráda tento štát, postaviť ich pred súd a donutiť ich vrátiť majetky, ktoré ešte nemajú v zahraniči.
Treba študentov podporiť a dokončiť to, čo sme v roku 1989 začali. Slovo korupcia možno nie je úplne správne - treba odstrániť mafiu, ktorá nám pred očami rozkráda tento štát, postaviť ich pred súd a donutiť ich vrátiť majetky, ktoré ešte nemajú v zahraniči.
Vozáryová Jana Vozáryová
konateľka
Epas BB, s.r.o., Banská Bystrica
Veľmi pozitívne Konečne tu máme občiansku iniciatívu, ktorá burcuje ľudí, aby vyliezli zo svojich domov a povedali verejne, že sa im nepáči, čo sa to v našej krásnej republike deje. Podporujem protesty a zapojila som sa aj do petičnej aktivity. Zbieram podpisy od nespokojných ľudí. Mnohí mi ďakujú za moju činnosť a niektorí sa chcú podpísať aj sto krát, takže ani nemusím písať, že situácia je skutočne vážna.
Konečne tu máme občiansku iniciatívu, ktorá burcuje ľudí, aby vyliezli zo svojich domov a povedali verejne, že sa im nepáči, čo sa to v našej krásnej republike deje. Podporujem protesty a zapojila som sa aj do petičnej aktivity. Zbieram podpisy od nespokojných ľudí. Mnohí mi ďakujú za moju činnosť a niektorí sa chcú podpísať aj sto krát, takže ani nemusím písať, že situácia je skutočne vážna.
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
Neviem /nevyjadrujem sa/ iné
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
Veľmi pozitívne psy štekajú ale karavána ide ďalej
psy štekajú ale karavána ide ďalej
Hajko Jozef Hajko
analytik
Pozitívne
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
Veľmi pozitívne Ak sa ozýva už niečo v nás tak mne to hovorí dve veci: stále sme úplne nezanevreli na dianie okolo a záleží nám na tom ako sa v našej krajine bude žiť, bojujeme-žijeme. Rovnako vnímam fakt, že situácia už je naozaj vážna, ak pri našej nízkej responzívnej náture ideme na ulicu. Teda už len sa zapojiť a vydržať. S narastajúcou masou to efekt prinesie.
Ak sa ozýva už niečo v nás tak mne to hovorí dve veci: stále sme úplne nezanevreli na dianie okolo a záleží nám na tom ako sa v našej krajine bude žiť, bojujeme-žijeme. Rovnako vnímam fakt, že situácia už je naozaj vážna, ak pri našej nízkej responzívnej náture ideme na ulicu. Teda už len sa zapojiť a vydržať. S narastajúcou masou to efekt prinesie.
Suchánek Juraj Suchánek
výkonný riaditeľ
Inštitút urbánneho rozvoja
Pozitívne
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
Pozitívne Je dobré, keď karavána musí aspoň občas na chvíľu spomaliť a obzerať sa, či tie psy nie sú náhodou vlky.
Je dobré, keď karavána musí aspoň občas na chvíľu spomaliť a obzerať sa, či tie psy nie sú náhodou vlky.
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
Veľmi pozitívne Ide o velmi pozitivny jav, aspon nasa malada generacia sa zapaja do boja. Sko da ze sa nepridavajaa stredna treida, intelekturaly, ucitelia, lekari, ale chapem, ze nasa generacia je uz tolkokrat skalmana, ze neveri v nic. Necj im vydrzi ich elan bojovta.
Ide o velmi pozitivny jav, aspon nasa malada generacia sa zapaja do boja. Sko da ze sa nepridavajaa stredna treida, intelekturaly, ucitelia, lekari, ale chapem, ze nasa generacia je uz tolkokrat skalmana, ze neveri v nic. Necj im vydrzi ich elan bojovta.
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
Neviem /nevyjadrujem sa/ iné
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
Veľmi pozitívne
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Veľmi pozitívne Podporujem ich. Vidím v nich nádej na novú politickú garnitúru. Škoda, že to bude dlhšie trvať a je tam vždy nebezpečie infiltrácie karieristov a extrémistov. Terajšej pravici na Slovensku nedávam už nádej na získanie moci. Skĺzla na úroveň osobných ambícií, animozít a štiepenia. Chýba im zodpovednosť, vízie a schopnosť potlačiť ambície v záujme Slovenska. Pár výnimiek žiaľ nezmení tento stav.
Podporujem ich. Vidím v nich nádej na novú politickú garnitúru. Škoda, že to bude dlhšie trvať a je tam vždy nebezpečie infiltrácie karieristov a extrémistov. Terajšej pravici na Slovensku nedávam už nádej na získanie moci. Skĺzla na úroveň osobných ambícií, animozít a štiepenia. Chýba im zodpovednosť, vízie a schopnosť potlačiť ambície v záujme Slovenska. Pár výnimiek žiaľ nezmení tento stav.
Guttman Martin Guttman
managing director
Tuli.sk
Veľmi pozitívne
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
Veľmi pozitívne Slovensko to má asi v karme, že ak je potrebné urobiť zmenu, tak sa iniciatívy chopia študenti :)
Slovensko to má asi v karme, že ak je potrebné urobiť zmenu, tak sa iniciatívy chopia študenti :)
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
Veľmi pozitívne
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
Veľmi pozitívne
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
Veľmi pozitívne
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
Veľmi pozitívne
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
Veľmi pozitívne
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
Veľmi pozitívne
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
Pozitívne Sám patrím k revolučným študentom nežnej revolúcie, aj preto ma úprimne teší záujem mládeže o veci verejné. Korupcia na Slovensku nabrala "systémové" rozmery. Dnes sa podobné skutky stali a sú čoraz častejšie. Suhlasím, že je to treba riešiť celospoločenskou objednávkou. Iba tlak verejnosti na politikov, môže zmeniť tolerované praktiky.
Sám patrím k revolučným študentom nežnej revolúcie, aj preto ma úprimne teší záujem mládeže o veci verejné. Korupcia na Slovensku nabrala "systémové" rozmery. Dnes sa podobné skutky stali a sú čoraz častejšie. Suhlasím, že je to treba riešiť celospoločenskou objednávkou. Iba tlak verejnosti na politikov, môže zmeniť tolerované praktiky.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
Veľmi pozitívne
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
Veľmi pozitívne Veľmi pozitívne. Angažovanosť mladých ľudí je pre správny vývoj spoločnosti nevyhnutná.
Veľmi pozitívne. Angažovanosť mladých ľudí je pre správny vývoj spoločnosti nevyhnutná.
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
Veľmi pozitívne Mnohí dospelí sa môžu hanbiť: "deti" nám ukázali, že dokážu byť aktívnejšie, angažovanejšie a odhodlanejšie ako oni. Netreba rezignovať, ale zdvihnúť zadok a prísť na protesty a následne aj k volebným urnám.
Mnohí dospelí sa môžu hanbiť: "deti" nám ukázali, že dokážu byť aktívnejšie, angažovanejšie a odhodlanejšie ako oni. Netreba rezignovať, ale zdvihnúť zadok a prísť na protesty a následne aj k volebným urnám.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Veľmi pozitívne
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
Veľmi pozitívne
Barnáš Miroslav Barnáš
CEO Czech republic & Slovakia JLL
JLL
Pozitívne Pozitivne. Raz sme to tu uz mali a viedlo to k zmene. Chcem verit, ze to povedie k zmene aj tentokrat.
Pozitivne. Raz sme to tu uz mali a viedlo to k zmene. Chcem verit, ze to povedie k zmene aj tentokrat.
Schrimpelová Miroslava Schrimpelová
konateľka
Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. , Bratislava
Veľmi pozitívne Vyborne, s entuziazmom a profesionalitou zorganizované meetingy velmi mladých ľudí, ktorým veci verejné nie sú ľahostajné. Je to urcite po prvý krát v novodobej histórii Slovenska, kedy tak citlivo a kultivovane je vyjadrený názor. Táto generácia nam všetkým dáva nádej, ze politika nebude iba nástrojom moci bez kontroly. Aj ked to bude dlhy proces. Nuž republika Slovenská ma tiez iba dve desaťročia. Skoro ako tieto nase deti.
Vyborne, s entuziazmom a profesionalitou zorganizované meetingy velmi mladých ľudí, ktorým veci verejné nie sú ľahostajné. Je to urcite po prvý krát v novodobej histórii Slovenska, kedy tak citlivo a kultivovane je vyjadrený názor. Táto generácia nam všetkým dáva nádej, ze politika nebude iba nástrojom moci bez kontroly. Aj ked to bude dlhy proces. Nuž republika Slovenská ma tiez iba dve desaťročia. Skoro ako tieto nase deti.
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HPE Bratislava
Veľmi pozitívne JE dolezite nieco robit, aj ked si nie sme isti ake to bude mat vysledky ale ak nebudeme robit nic nezmeni sa situacia.
JE dolezite nieco robit, aj ked si nie sme isti ake to bude mat vysledky ale ak nebudeme robit nic nezmeni sa situacia.
Bolf Patrik Bolf
Managing Partner
Kinstellar
Veľmi pozitívne
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
Veľmi pozitívne
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
Veľmi pozitívne
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
Veľmi pozitívne Už v starovekom Ríme platilo „vox populi - vox dei“ (hlas ľudu - hlas boží) a v demokratickom štáte by mal byť takýto názor občanov vážnym signálom.
Už v starovekom Ríme platilo „vox populi - vox dei“ (hlas ľudu - hlas boží) a v demokratickom štáte by mal byť takýto názor občanov vážnym signálom.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
Veľmi pozitívne Považujem za dôležité, že protesty organizujú mladí ľudia a že si do toho nedajú kecať politikmi. A že to robia dobre potvrdzujú prudké a dehonestujúce reakcie vládnych politikov na čele s premiérom. Títo mladí ľudia ukázali, že chcú žiť v usporiadanej krajine bez korupcie, založenej na vymožiteľnosti práva a rovnosti pred zákonom. Čím viac ľudí a najmä mladých sa bude na takýchto protestoch zúčastňovať, tým viac dajú vládnej garnitúre ale i ostatným politikom najavo že im nie je jedno v akej krajine žijú. Podporujem ich.
Považujem za dôležité, že protesty organizujú mladí ľudia a že si do toho nedajú kecať politikmi. A že to robia dobre potvrdzujú prudké a dehonestujúce reakcie vládnych politikov na čele s premiérom. Títo mladí ľudia ukázali, že chcú žiť v usporiadanej krajine bez korupcie, založenej na vymožiteľnosti práva a rovnosti pred zákonom. Čím viac ľudí a najmä mladých sa bude na takýchto protestoch zúčastňovať, tým viac dajú vládnej garnitúre ale i ostatným politikom najavo že im nie je jedno v akej krajine žijú. Podporujem ich.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
Pozitívne
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
Veľmi pozitívne Je nadejou pre nasu krajinu, ze tu stale vyrastaju mladi ludia, ktorym nie je jedno v akej spolocnosti ziju. Verim, ze sa im podari zobudit aj dalsich, aby sa zaujimali o veci okolo seba a pochopili, ze je aj ich zodpovednostou, ako to u nas vyzera.
Je nadejou pre nasu krajinu, ze tu stale vyrastaju mladi ludia, ktorym nie je jedno v akej spolocnosti ziju. Verim, ze sa im podari zobudit aj dalsich, aby sa zaujimali o veci okolo seba a pochopili, ze je aj ich zodpovednostou, ako to u nas vyzera.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
Veľmi pozitívne
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
Veľmi pozitívne
Škodný Peter Škodný
generálny riaditeľ, partner
Accenture, s.r.o.
Veľmi pozitívne
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
Veľmi pozitívne
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Veľmi pozitívne
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
Veľmi pozitívne Mladí a teda aj študenti sú nádej každej krajiny a zároveň najväčšia hrozba pre establishment. Držím im palce.
Mladí a teda aj študenti sú nádej každej krajiny a zároveň najväčšia hrozba pre establishment. Držím im palce.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Veľmi pozitívne
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
Pozitívne Je nevyhnutne, aby sa vsetci, nielen studenti, zaujimali o dianie vo verejnom zivote a aktivnym spobom vyjadrovali svoj nazor.
Je nevyhnutne, aby sa vsetci, nielen studenti, zaujimali o dianie vo verejnom zivote a aktivnym spobom vyjadrovali svoj nazor.
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
Pozitívne Záleží nám na tom, kde žijeme, aká bude naša budúcnosť. Mysím, že to je hlavný motív ich angažovanozti.
Záleží nám na tom, kde žijeme, aká bude naša budúcnosť. Mysím, že to je hlavný motív ich angažovanozti.
Bláha Petr Bláha
podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Duslo, a.s.
Veľmi pozitívne Konečně se našla skupina obyvatelstva, někdo kdo není ztotožněn s korupcí, nechce ji, je proti ni a v rámci svých možností poukazuje na tento nešvar o kterém ostatní pouze nekonkrétně hovoří, chce proti ní bojovat a netváří se že je to běžné a normální a nechce být přitom součástí tohoto systému
Konečně se našla skupina obyvatelstva, někdo kdo není ztotožněn s korupcí, nechce ji, je proti ni a v rámci svých možností poukazuje na tento nešvar o kterém ostatní pouze nekonkrétně hovoří, chce proti ní bojovat a netváří se že je to běžné a normální a nechce být přitom součástí tohoto systému
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
Veľmi pozitívne Je dôležité, že mladí ľudia nezlomili palicu, ale rozhodli sa nastaviť zrkadlo pokrivenej slovenskej realite, ktorá je len karikatúrou právneho štátu. Korupcia je prejavom zlyhávajúceho systému a protesty sú prejavom toho, že študenti to vidia a záleží im na tom aby sa to zmenilo, keďže tu chcú žiť. A to je skvelá správa.
Je dôležité, že mladí ľudia nezlomili palicu, ale rozhodli sa nastaviť zrkadlo pokrivenej slovenskej realite, ktorá je len karikatúrou právneho štátu. Korupcia je prejavom zlyhávajúceho systému a protesty sú prejavom toho, že študenti to vidia a záleží im na tom aby sa to zmenilo, keďže tu chcú žiť. A to je skvelá správa.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
Veľmi pozitívne Na to aby mali reálny výsledok, musí ich podpora dosahovať podobné čísla ako v Rumunsku. V neposlednom rade je dôležité, aby sa na korupčné veci poukazovalo všetkými prostriedkami na všetkých miestach.
Na to aby mali reálny výsledok, musí ich podpora dosahovať podobné čísla ako v Rumunsku. V neposlednom rade je dôležité, aby sa na korupčné veci poukazovalo všetkými prostriedkami na všetkých miestach.
Kočan Rastislav Kočan
Managing Partner
Go4insight
Veľmi pozitívne Spontánne, svieže, trochu naivné...Je tu nádej, že s nastupujúcou Generáciou Z to na Slovensku nemusí byť až tak zlé.
Spontánne, svieže, trochu naivné...Je tu nádej, že s nastupujúcou Generáciou Z to na Slovensku nemusí byť až tak zlé.
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
Veľmi pozitívne Pan premier uz dnes citi urcity diskomfort. Nervozitu mozeme vnimat aj cez televizne obrazovky. Uvedomuju si, ze je to uz iba otazka casu. Tlak ulice tomu pomoze.
Pan premier uz dnes citi urcity diskomfort. Nervozitu mozeme vnimat aj cez televizne obrazovky. Uvedomuju si, ze je to uz iba otazka casu. Tlak ulice tomu pomoze.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
Neviem /nevyjadrujem sa/ iné
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
Pozitívne
Čupka Roman Čupka
Regional Country Manager
Flowmon Networks
Pozitívne Je vidno, ze generacia millenials a mlade rocniky nemaju zaujem byt az tak moralne flexibilny. A tu plati zlate pravidlo "na to, aby sa spolocnost zmenila, je potreba obmeny min. styri generacie". V pripade, ze nenastane v nasich koncinach konflikt, ktory by veci urychlil, alebo spomalil, aj generacie X a Y sa na stare kolena doziju skutocne demokratickeho zriadenia spolocnosti a nie nejakeho hybridu postkomunistickej demokracie centralneho riadenia statu s autokrat. jedincami na "cele naroda" ... sme hold este mlada demokracia, stoji za to zabojovat.
Je vidno, ze generacia millenials a mlade rocniky nemaju zaujem byt az tak moralne flexibilny. A tu plati zlate pravidlo "na to, aby sa spolocnost zmenila, je potreba obmeny min. styri generacie". V pripade, ze nenastane v nasich koncinach konflikt, ktory by veci urychlil, alebo spomalil, aj generacie X a Y sa na stare kolena doziju skutocne demokratickeho zriadenia spolocnosti a nie nejakeho hybridu postkomunistickej demokracie centralneho riadenia statu s autokrat. jedincami na "cele naroda" ... sme hold este mlada demokracia, stoji za to zabojovat.
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
Veľmi pozitívne
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
Pozitívne
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
Pozitívne
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
Pozitívne
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
Pozitívne Odrážajú všeobecne známy negatívny postoj širokej verejnosti voči praktikám niektorých politikov, dlhodobému morálnemu a etickému marazmu, ktorý v konečnom dôsledku len nahráva populistickým a extrémistickým silám a platformám. Dlhodobé neriešenie pomerne jasných káuz, a vysmievanie sa poctivým občanom do očí, vnášajú do spoločnosti pocity bezmocnosti a rezignácie a preto takéto aktivity prinášajú aspoň nádej na spravodlivé pomenovanie a potrestanie korupčníkov.
Odrážajú všeobecne známy negatívny postoj širokej verejnosti voči praktikám niektorých politikov, dlhodobému morálnemu a etickému marazmu, ktorý v konečnom dôsledku len nahráva populistickým a extrémistickým silám a platformám. Dlhodobé neriešenie pomerne jasných káuz, a vysmievanie sa poctivým občanom do očí, vnášajú do spoločnosti pocity bezmocnosti a rezignácie a preto takéto aktivity prinášajú aspoň nádej na spravodlivé pomenovanie a potrestanie korupčníkov.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Pozitívne Pozitivne, ale s výhradami: Slovensko potrebuje zmeny, ale zmeny k lepsiemu. A na to podla mna nie je este ani program, ani strategia, ani lidri
Pozitivne, ale s výhradami: Slovensko potrebuje zmeny, ale zmeny k lepsiemu. A na to podla mna nie je este ani program, ani strategia, ani lidri
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
Pozitívne
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
Pozitívne
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
Neviem /nevyjadrujem sa/ iné
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
Veľmi pozitívne Som veľmi rád, že sa opäť ozývajú mladí ľudia za nové Slovensko a proti tomu, ako je tento štát rozoberaný medzi záujmovými skupinami spriahnutými s vládnucimi politikmi. Chodím na tieto protesty so svojím synom a taktiež so svojimi kamarátmi, s ktorými si pripomíname 89, kedy sme my, vtedy ešte mladí, menili systém. Verím, že aj teraz sa mladým podarí zmeniť systém a do vladnutia sa dostanú ľudia, ktorí budú chápať svoju úlohu ako službu ľuďom.
Som veľmi rád, že sa opäť ozývajú mladí ľudia za nové Slovensko a proti tomu, ako je tento štát rozoberaný medzi záujmovými skupinami spriahnutými s vládnucimi politikmi. Chodím na tieto protesty so svojím synom a taktiež so svojimi kamarátmi, s ktorými si pripomíname 89, kedy sme my, vtedy ešte mladí, menili systém. Verím, že aj teraz sa mladým podarí zmeniť systém a do vladnutia sa dostanú ľudia, ktorí budú chápať svoju úlohu ako službu ľuďom.
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
Pozitívne
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
Pozitívne V demokracii majú ľudia zaručené právo zhromažďovať sa a slobodne vyjadrovať svoj názor. Som rád, že študenti to navyše robia slušnou formou a snažia sa aj o apolitickosť svojich akcií. Na druhej strane, v demokracii by mali o rozložení politických síl a o zložení vlády rozhodovať len parlamentné voľby. Ak zlyhá jednotlivý minister, toho by ulica odvolávať nemala. Bol by to totiž veľký precedens. Minister, ktorý preukázateľne pochybil, by mal preto alebo odstúpiť sám, alebo by ho mal odvolať predseda vlády, prípadne by mu mal nedôveru vysloviť parlament.
V demokracii majú ľudia zaručené právo zhromažďovať sa a slobodne vyjadrovať svoj názor. Som rád, že študenti to navyše robia slušnou formou a snažia sa aj o apolitickosť svojich akcií. Na druhej strane, v demokracii by mali o rozložení politických síl a o zložení vlády rozhodovať len parlamentné voľby. Ak zlyhá jednotlivý minister, toho by ulica odvolávať nemala. Bol by to totiž veľký precedens. Minister, ktorý preukázateľne pochybil, by mal preto alebo odstúpiť sám, alebo by ho mal odvolať predseda vlády, prípadne by mu mal nedôveru vysloviť parlament.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
Veľmi pozitívne

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní