Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Čítali ste v poslednom čase nejakú zaujímavú knihu, ktorú by ste odporučili aj ostatným? Môže byť aj viac titulov, žáner nerozhoduje, hoci tipy na zaujímavé ekonomické knihy sú vítané.

  1. Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) 84 %
  2. Neviem / nevyjadrujem sa / iné 16 %


Uzávierka hlasovania: 17.07.2017. Počet respondentov: 51.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Nestíham :(
Nestíham :(
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Netrápre sa a zarábajte" od autora Richard Carlson
Netrápre sa a zarábajte" od autora Richard Carlson
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Hudáková Anna Hudáková
personálny riaditeľ (HREO)
sanofi-aventis Slovakia s.r.o.
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Jako hodnotit svoj život, autor: Clayton M. Christensen, profesor Harward Business School, Tajemstvi Kara Janecka, autor: Jindrich Kabat, Dobry lidr poklada skvele otázky, autor: John C. Maxwell, vsetky knihy su dobře napisane, takze sa daju citat aj pocas dovolenky a zaroven obohatia člověka aj po odbornej a osobnostnej stranke.
Jako hodnotit svoj život, autor: Clayton M. Christensen, profesor Harward Business School, Tajemstvi Kara Janecka, autor: Jindrich Kabat, Dobry lidr poklada skvele otázky, autor: John C. Maxwell, vsetky knihy su dobře napisane, takze sa daju citat aj pocas dovolenky a zaroven obohatia člověka aj po odbornej a osobnostnej stranke.
Podlesná Anna Podlesná
Managing Director
A&D Global Business Relations
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Creativity, Inc. od Eda Catmulla
Creativity, Inc. od Eda Catmulla
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Flourish: A Visionary New Understanding of Happiness and Well-being od Martina Seligmana Ekonómia dobra a zla od Tomáša Sedláčka
Flourish: A Visionary New Understanding of Happiness and Well-being od Martina Seligmana Ekonómia dobra a zla od Tomáša Sedláčka
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Príbeh štúdia Pixar.
Príbeh štúdia Pixar.
Kollár Daniel Kollár
generálny riaditeľ
Československá obchodná banka, a.s.
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Prednedávnom som prečítal inšpiratívnu knihu "Ako dosiahnuť súhlas" od trojice R. Fisher, W. Ury a B. Patton. Naučil som sa pár užitočných tipov, ako viesť jednania rýchlejšie a s menšími konfliktami, čo sa oplatí nielen v práci, ale aj napríklad aktuálne s rodinou na dovolenkách pri dojednávaní spoločného programu.
Prednedávnom som prečítal inšpiratívnu knihu "Ako dosiahnuť súhlas" od trojice R. Fisher, W. Ury a B. Patton. Naučil som sa pár užitočných tipov, ako viesť jednania rýchlejšie a s menšími konfliktami, čo sa oplatí nielen v práci, ale aj napríklad aktuálne s rodinou na dovolenkách pri dojednávaní spoločného programu.
Májeková Elena Májeková
riaditeľka sekcie zdravotného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Odporúčam knihu Mengeleho dievča (autorky Stern Fischerová a Homolová Tóthová), čo je príbeh Slovenky zo židovskej rodiny, ktorá prežila obdobie prenasledovania židov a následne štyri koncentračné tábory. Čitateľ sa dozvie veľa zaujímavých a súčasne poučných informácii z daného obdobia.
Odporúčam knihu Mengeleho dievča (autorky Stern Fischerová a Homolová Tóthová), čo je príbeh Slovenky zo židovskej rodiny, ktorá prežila obdobie prenasledovania židov a následne štyri koncentračné tábory. Čitateľ sa dozvie veľa zaujímavých a súčasne poučných informácii z daného obdobia.
Fitoš Emil Fitoš
prezident
IT asociácia Slovenska
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Po rokoch som sa vrátil k Antifragile od Nassima Nicholasa Taleba. Tento bývalý úspešný obchodník s cennými papiermi nadväzuje na predošlú knihu Čierna labuť, v ktorej sa zaoberal neočakávanými (a nepredpovedateľnými) udalosťami zásadne meniacimi budúcnosť. Tentokrát skúma systémy a prostredia, ktoré ťažia z náhod, porúch a neplánovaných zmien. Zostáva verný svojej povesti obrazoborca, útočí na etablovaných ekonómov a renomovaných akademikov vrátane nositeľov Nobelovej ceny. Načiera do medicíny, filozofie, spoločenských vied. Písané formou esejí s množstvom historických anekdot a osobných skúseností. Kontroverzné, zábavné a presvedčivé. Negatívum? Slovenský preklad, niektoré vety boli na hranici zrozumiteľnosti. Tí ktorí môžu, nech si prečítajú originál v Angličtine.
Po rokoch som sa vrátil k Antifragile od Nassima Nicholasa Taleba. Tento bývalý úspešný obchodník s cennými papiermi nadväzuje na predošlú knihu Čierna labuť, v ktorej sa zaoberal neočakávanými (a nepredpovedateľnými) udalosťami zásadne meniacimi budúcnosť. Tentokrát skúma systémy a prostredia, ktoré ťažia z náhod, porúch a neplánovaných zmien. Zostáva verný svojej povesti obrazoborca, útočí na etablovaných ekonómov a renomovaných akademikov vrátane nositeľov Nobelovej ceny. Načiera do medicíny, filozofie, spoločenských vied. Písané formou esejí s množstvom historických anekdot a osobných skúseností. Kontroverzné, zábavné a presvedčivé. Negatívum? Slovenský preklad, niektoré vety boli na hranici zrozumiteľnosti. Tí ktorí môžu, nech si prečítajú originál v Angličtine.
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Niall Fergusson, Civilizácia. Zaujímavé pojednanie o príčinách dominancie európskej civilizácie. Fakticky, bez príkaz a sebabičovania.
Niall Fergusson, Civilizácia. Zaujímavé pojednanie o príčinách dominancie európskej civilizácie. Fakticky, bez príkaz a sebabičovania.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Martin Pollack:Americky cisar.Vyborna faktograficka kniha opisujuca emigraciu z Halica na prelome 19-20 storocia.
Martin Pollack:Americky cisar.Vyborna faktograficka kniha opisujuca emigraciu z Halica na prelome 19-20 storocia.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Henry Kissinger - Uspořádáni světa Timothy Snyder - O tyranii Michail Zygar - Všetci mocní Kremľa Marek Vagovič - Vlastnou hlavou Ryszard Kapuściński - Impérium
Henry Kissinger - Uspořádáni světa Timothy Snyder - O tyranii Michail Zygar - Všetci mocní Kremľa Marek Vagovič - Vlastnou hlavou Ryszard Kapuściński - Impérium
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Elon Musk Tesla, SpaceX a hľadanie fantastickej budúcnosti, pribeh, ktory ukazuje ake neuveritelne obdobie mame pred sebou, fascinuje ma aj jeho postoj k prirode, je vizionarom a vycnieva z radu inych podnikatelov. Odporucam pre vsetkych. Kniha sa skvelo cita.
Elon Musk Tesla, SpaceX a hľadanie fantastickej budúcnosti, pribeh, ktory ukazuje ake neuveritelne obdobie mame pred sebou, fascinuje ma aj jeho postoj k prirode, je vizionarom a vycnieva z radu inych podnikatelov. Odporucam pre vsetkych. Kniha sa skvelo cita.
Havel Jaroslav Havel
riadiaci partner
Havel & Partners, s.r.o.
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Vrcholovým manažérom, firemným lídrom, ale aj všetkým, ktorí uvažujú o založení vlastnej firmy, môžem vrelo odporučiť všetky knihy, ktorých vydanie v češtine alebo slovenčine sa naša advokátska kancelária rozhodla finančne podporiť. Sú medzi nimi zahraničné bestsellery, ktoré ma inšpirovali pri vedení kancelárie, ale doteraz neboli dostupné na tuzemskom knižnom trhu. Z našich tohtoročných vydavateľských počinov stojí rozhodne za prečítanie kniha Dilemmas of Family Wealth od Judy Martel, uznávanej expertky na nástupníctvo v rodinných firmách. Publikáciu sme vydali pod titulom Rodinné firmy na rázcestí, čím sme chceli evokovať najmä špecifickú situáciu v bývalom Československu, kde dochádza prvýkrát po páde totalitného režimu k obmene generácií v rámci rodinných firiem a zahraničná skúsenosť môže v tomto smere poslúžiť ako dobrý radca. Podobne inšpiratívny pre udržateľnosť a rozvoj firiem je zborník desiatich nadčasových článkov časopisu Harvard Business Review o efektívnej komunikácii - On Communication (O komunikácii), ktorý vyšiel tiež v tomto roku. Minulý rok sme podporili vydanie manažérskeho bestselleru Built to Last (Ako vybudovať trvalo úspešnú firmu) od autorskej dvojice Jim Collins a Jerry I. Porras, Lekcia z Private Equity pre každú firmu autorov Orit Gadieshové a Hugha MacArthura a ďalší zborník Harvard Business Review The Essentials (Základy moderného manažmentu - myšlienky, ktoré nezostarnú). V predchádzajúcich rokoch sme ďalej vydali napr. publikáciu Vedenie procesu zmeny od Johna Kottera, Kód lídrov autorskej trojice Dave Ulrich, Norm Smallwood a Kate Sweetman alebo Ako z dobrej firmy urobiť skvelú od Jima Collinsa. Prajem všetkým inšpiratívne čítanie nielen na toto leto.
Vrcholovým manažérom, firemným lídrom, ale aj všetkým, ktorí uvažujú o založení vlastnej firmy, môžem vrelo odporučiť všetky knihy, ktorých vydanie v češtine alebo slovenčine sa naša advokátska kancelária rozhodla finančne podporiť. Sú medzi nimi zahraničné bestsellery, ktoré ma inšpirovali pri vedení kancelárie, ale doteraz neboli dostupné na tuzemskom knižnom trhu. Z našich tohtoročných vydavateľských počinov stojí rozhodne za prečítanie kniha Dilemmas of Family Wealth od Judy Martel, uznávanej expertky na nástupníctvo v rodinných firmách. Publikáciu sme vydali pod titulom Rodinné firmy na rázcestí, čím sme chceli evokovať najmä špecifickú situáciu v bývalom Československu, kde dochádza prvýkrát po páde totalitného režimu k obmene generácií v rámci rodinných firiem a zahraničná skúsenosť môže v tomto smere poslúžiť ako dobrý radca. Podobne inšpiratívny pre udržateľnosť a rozvoj firiem je zborník desiatich nadčasových článkov časopisu Harvard Business Review o efektívnej komunikácii - On Communication (O komunikácii), ktorý vyšiel tiež v tomto roku. Minulý rok sme podporili vydanie manažérskeho bestselleru Built to Last (Ako vybudovať trvalo úspešnú firmu) od autorskej dvojice Jim Collins a Jerry I. Porras, Lekcia z Private Equity pre každú firmu autorov Orit Gadieshové a Hugha MacArthura a ďalší zborník Harvard Business Review The Essentials (Základy moderného manažmentu - myšlienky, ktoré nezostarnú). V predchádzajúcich rokoch sme ďalej vydali napr. publikáciu Vedenie procesu zmeny od Johna Kottera, Kód lídrov autorskej trojice Dave Ulrich, Norm Smallwood a Kate Sweetman alebo Ako z dobrej firmy urobiť skvelú od Jima Collinsa. Prajem všetkým inšpiratívne čítanie nielen na toto leto.
Hajko Jozef Hajko
analytik
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Čierna kniha komunizmu. Je od viacerých autorov, hlavne francúzskych. Týka sa celého postihnutého sveta, Československo nevynímajúc. Autori ju napísali síce už v roku 1997, no pre nás na Slovensku je stále inšpiratívna. Ani po troch desaťročiach nedokážeme k československému komunizmu, na rozdiel od nacionalizmu prvej Slovenskej republiky, zaujať hlbší postoj, hoci tento druhý totalitný systém trval u nás šesťnásobne dlhšie a sme ním viac zasiahnutí ako tým predchádzajúcim.
Čierna kniha komunizmu. Je od viacerých autorov, hlavne francúzskych. Týka sa celého postihnutého sveta, Československo nevynímajúc. Autori ju napísali síce už v roku 1997, no pre nás na Slovensku je stále inšpiratívna. Ani po troch desaťročiach nedokážeme k československému komunizmu, na rozdiel od nacionalizmu prvej Slovenskej republiky, zaujať hlbší postoj, hoci tento druhý totalitný systém trval u nás šesťnásobne dlhšie a sme ním viac zasiahnutí ako tým predchádzajúcim.
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Stále dokola ma vie uchvátiť Mňačko-Ako chutí moc! Nádherná sonda do psychológie moci. Zaujala ma aj kniha Mallaby - The Man Who Knew! Ako sa z dieťaťa krízy stal ekonomický hegemón č.1 najsilnejšej ekonomiky.
Stále dokola ma vie uchvátiť Mňačko-Ako chutí moc! Nádherná sonda do psychológie moci. Zaujala ma aj kniha Mallaby - The Man Who Knew! Ako sa z dieťaťa krízy stal ekonomický hegemón č.1 najsilnejšej ekonomiky.
Fussek Ľuboš Fussek
konateľ
Baumit, s.r.o., Bratislava
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Zbigniew Czendlik, Markéta Zahradníková, Druh sortimentu : Kniha, Postel, hospoda, kostel, Jazyk : Čeština, Počet strán : 278
Zbigniew Czendlik, Markéta Zahradníková, Druh sortimentu : Kniha, Postel, hospoda, kostel, Jazyk : Čeština, Počet strán : 278
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Timothy Snyder: O tiranii Martha Stout: Sociopat od vedle
Timothy Snyder: O tiranii Martha Stout: Sociopat od vedle
Kaščák Marcel Kaščák
člen predstavenstva
Tatra banka, a.s.
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Nedávno som dočítal knihu Žiadne výhovorky! od Briana Tracyho. Kniha trochu americkým, ale veľmi prehľadným a motivačným spôsobom kategorizuje životný štýl podľa pracovného, zdravotného a privátneho uhla pohľadu. Tiež som si ale nedávno s chuťou prečítal Osudy dobrého vojáka Švejka:-)
Nedávno som dočítal knihu Žiadne výhovorky! od Briana Tracyho. Kniha trochu americkým, ale veľmi prehľadným a motivačným spôsobom kategorizuje životný štýl podľa pracovného, zdravotného a privátneho uhla pohľadu. Tiež som si ale nedávno s chuťou prečítal Osudy dobrého vojáka Švejka:-)
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Čítam Elona Muska o Tesle. Je zaujímavé sledovať jeho rozmýšľanie a porovnať s terajším postupným zavádzaním elektromobilty.
Čítam Elona Muska o Tesle. Je zaujímavé sledovať jeho rozmýšľanie a porovnať s terajším postupným zavádzaním elektromobilty.
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Podarilo sa mi dočítať pokračovanie trilógie Millennium - Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti od Davida Lagercrantza. Z ekonomickej literatúry ma zaujala kniha od Johna C. Bogla - zakladateľa indexového investovania - The Little Book of Common Sense Investing: The Only Way to Guarantee Your Fair Share of Stock Market Returns.
Podarilo sa mi dočítať pokračovanie trilógie Millennium - Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti od Davida Lagercrantza. Z ekonomickej literatúry ma zaujala kniha od Johna C. Bogla - zakladateľa indexového investovania - The Little Book of Common Sense Investing: The Only Way to Guarantee Your Fair Share of Stock Market Returns.
Mittner Martin Mittner
Country Manager
Nestlé Slovensko, s.r.o.
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) O tyranii (20 ponaučení z 20. storočia) od Timothyho Snydera. Veľmi presvedčivo porovnáva prvky aktuálneho vývoja našej demokracie s udalosťami, ktoré viedli k najväčším tragédiám 20. storočia. Ukazuje, kde môžeme skončiť, ak budeme naďalej prehliadať varovné signály a odporúča, čo robiť pre ochranu hodnôt, na ktorých je ešte stále založená naša spoločnosť.
O tyranii (20 ponaučení z 20. storočia) od Timothyho Snydera. Veľmi presvedčivo porovnáva prvky aktuálneho vývoja našej demokracie s udalosťami, ktoré viedli k najväčším tragédiám 20. storočia. Ukazuje, kde môžeme skončiť, ak budeme naďalej prehliadať varovné signály a odporúča, čo robiť pre ochranu hodnôt, na ktorých je ešte stále založená naša spoločnosť.
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Určite by som dospelým aj deťom odporúčal prečítať knihu o Elonovi Muskovi. Chalan preukázal, že ktokoľvek dokáže čokoľvek, ak sa na to skutočne zameria. Kľúčovým slovom sú inovácie. Veľmi inšpiratívne čítanie.
Určite by som dospelým aj deťom odporúčal prečítať knihu o Elonovi Muskovi. Chalan preukázal, že ktokoľvek dokáže čokoľvek, ak sa na to skutočne zameria. Kľúčovým slovom sú inovácie. Veľmi inšpiratívne čítanie.
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Creativity, Inc. Ed Catmull vďaka tejto knihe nájdete pravú inšpiráciu a vaše myslenie bude kreatívnejsie..
Creativity, Inc. Ed Catmull vďaka tejto knihe nájdete pravú inšpiráciu a vaše myslenie bude kreatívnejsie..
Oláh Michal Oláh
supervízor
RESOTY
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) "Anton Srholec" od autirky Aleny Čermákovej, vyd. IKAR
"Anton Srholec" od autirky Aleny Čermákovej, vyd. IKAR
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Rád čítam rôznorodé knihy hlavne počas letnej dovolenky, už vyše 10 rokov mám však preurčené stihnúť prečítať aspoň polovicu z 10 finalistov Anasoft litera. Koho zaujíma domáca próza, zoznam aktuálnych finalistov, prípadne víťazov predošlých ročníkov nájde na webe. A môže si vybrať niečo krátke alebo dlhé, príjemné alebo strašidelné, pokojné alebo pikantné...
Rád čítam rôznorodé knihy hlavne počas letnej dovolenky, už vyše 10 rokov mám však preurčené stihnúť prečítať aspoň polovicu z 10 finalistov Anasoft litera. Koho zaujíma domáca próza, zoznam aktuálnych finalistov, prípadne víťazov predošlých ročníkov nájde na webe. A môže si vybrať niečo krátke alebo dlhé, príjemné alebo strašidelné, pokojné alebo pikantné...
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Napriklad odporucam: Demoralizovana ekonomika, 10 najdrahsich manazerskych chyb, Vyuzitie neuronovych sieti pri komplexnom hodnoteni podniku,....Prijemny den.mg
Napriklad odporucam: Demoralizovana ekonomika, 10 najdrahsich manazerskych chyb, Vyuzitie neuronovych sieti pri komplexnom hodnoteni podniku,....Prijemny den.mg
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Knihu Michala Trubana : .support - ide o naozaj motivačnú knihu určená pre tých ktorý chcú samostatne podnikať. Hoci podnikám rovnako dlho ako pán Truban aj ja som našiel množstvo ponaučení, ktoré som nemusel zažiť na vlastnej koži.
Knihu Michala Trubana : .support - ide o naozaj motivačnú knihu určená pre tých ktorý chcú samostatne podnikať. Hoci podnikám rovnako dlho ako pán Truban aj ja som našiel množstvo ponaučení, ktoré som nemusel zažiť na vlastnej koži.
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Veľmi rád čítam a dostalo sa mi do rúk množstvo zaujímavých kníh. Bez zaváhania však viem povedať tú, čo na mňa v oblasti leadeshipu zapôsobila najviac. Je to Extreme Ownership, ktorú napísali bývalí príslušníci US Navy Seals Jocko Wilink a Leif Babin. Autori vypracovali filozofiu, ako preniesť prvky vedenia tímov z vojenských podmienok do biznisu a do života. Absolútne inšpirujúce čítanie! Pre mňa kniha desaťročia.
Veľmi rád čítam a dostalo sa mi do rúk množstvo zaujímavých kníh. Bez zaváhania však viem povedať tú, čo na mňa v oblasti leadeshipu zapôsobila najviac. Je to Extreme Ownership, ktorú napísali bývalí príslušníci US Navy Seals Jocko Wilink a Leif Babin. Autori vypracovali filozofiu, ako preniesť prvky vedenia tímov z vojenských podmienok do biznisu a do života. Absolútne inšpirujúce čítanie! Pre mňa kniha desaťročia.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Ben Horowitz - Hard thing about hard things. Konecne som sa k nej po dlhom case dostal a recenzie neklamali o jej citavosti. Nie je to vylozene lahka letna literatura a asi by ju nemali citat ludia co zvazuju, ze sa zajtra pustia do podnikania :) Pre aspon trochu zabehnutych ludi v biznise prinasa ulavu, ze zobudit sa spoteny od stresu uprostred noci je uplne normalne.
Ben Horowitz - Hard thing about hard things. Konecne som sa k nej po dlhom case dostal a recenzie neklamali o jej citavosti. Nie je to vylozene lahka letna literatura a asi by ju nemali citat ludia co zvazuju, ze sa zajtra pustia do podnikania :) Pre aspon trochu zabehnutych ludi v biznise prinasa ulavu, ze zobudit sa spoteny od stresu uprostred noci je uplne normalne.
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Anselm Gruen je pre mňa inšpiratívny autor, stretli sme sa aj osobne a ešte viac som si ho obľúbil. Je mních a ekonóm v jednej osobe, oslovil ma svojou skromnosťou, prehľadom, múdrosťou a poznaním. Z ekonomických autorov je pre mňa inšpiráciou Goldratt.
Anselm Gruen je pre mňa inšpiratívny autor, stretli sme sa aj osobne a ešte viac som si ho obľúbil. Je mních a ekonóm v jednej osobe, oslovil ma svojou skromnosťou, prehľadom, múdrosťou a poznaním. Z ekonomických autorov je pre mňa inšpiráciou Goldratt.
Motazed Nina Motazed
Generálny riaditeľ a vedúci Global Services
Swiss Re
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) • The Big Five of Live; Peter Strelecky • TED talks: The Official Guide to Public Speaking, Chris Anderson • The No Asshole Rule: Building a Civilized workplace and Surviving One That Isn´t; Robert I. Sutton • Winston Churchill: The Late Hero; Thomas Kielinger • The Power of Breaking Fear; Tim S. Marchall
• The Big Five of Live; Peter Strelecky • TED talks: The Official Guide to Public Speaking, Chris Anderson • The No Asshole Rule: Building a Civilized workplace and Surviving One That Isn´t; Robert I. Sutton • Winston Churchill: The Late Hero; Thomas Kielinger • The Power of Breaking Fear; Tim S. Marchall
Sukeľ Ondrej Sukeľ
prezident
Slovenská lekárnická komora
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Timur Vermes: A je tu zas!
Timur Vermes: A je tu zas!
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Z casovych duvodu preferuji Audio knihy. Z poslednich doporucuji -Elon Musk - Ashlee Vance -Premyslkovska epopej - Vlastimil Vonduska -Cesta Steva Jobse: iLeadership pro novou generaci - Jay Elliot
Z casovych duvodu preferuji Audio knihy. Z poslednich doporucuji -Elon Musk - Ashlee Vance -Premyslkovska epopej - Vlastimil Vonduska -Cesta Steva Jobse: iLeadership pro novou generaci - Jay Elliot
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Eva Bacigalová, Ján Riapoš: Mal som (vždy) šťastie Eva Bacigalová, Ján Riapoš: Mal som (vždy) šťastie 2 Sú to motivačné životné príbehy ľudí, ktorí sa úspešne popasovali s nepriaznivými životnými situáciami.
Eva Bacigalová, Ján Riapoš: Mal som (vždy) šťastie Eva Bacigalová, Ján Riapoš: Mal som (vždy) šťastie 2 Sú to motivačné životné príbehy ľudí, ktorí sa úspešne popasovali s nepriaznivými životnými situáciami.
Krištofovič Peter Krištofovič
majoritný akcionár a predseda predstavenstva
Salve Group, a.s.
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Podelim sa s vami o dve prave dočítané knihy : Stanislav Kreček Má dáti-dal Účtoval som u Batu. Je to konečne pomerne uceleny pohlad do kuchyne batovcov od hlavneho batovho uctovnika. A nieco lahsie , no velmi psychologicky zaujimave Dr.Richard Wiseman Faktor štesti. Nejde o vnutorne stastie a jeho hladanie v tejto knihe , ale o fenomen nahody a stastia v zivote. Citatel spozna styri jednoduche principy , ktore pozitivne zmenia zivot. Vedecky podlozene. Prijemne citanie.
Podelim sa s vami o dve prave dočítané knihy : Stanislav Kreček Má dáti-dal Účtoval som u Batu. Je to konečne pomerne uceleny pohlad do kuchyne batovcov od hlavneho batovho uctovnika. A nieco lahsie , no velmi psychologicky zaujimave Dr.Richard Wiseman Faktor štesti. Nejde o vnutorne stastie a jeho hladanie v tejto knihe , ale o fenomen nahody a stastia v zivote. Citatel spozna styri jednoduche principy , ktore pozitivne zmenia zivot. Vedecky podlozene. Prijemne citanie.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Jan Trachta , Tichy dech, skvela kniha ceskeho lekara v sluzbach Lekarov bez hranic Za povinne citanie by som navrhol Vlastnou hlavou Mareka Vagovica
Jan Trachta , Tichy dech, skvela kniha ceskeho lekara v sluzbach Lekarov bez hranic Za povinne citanie by som navrhol Vlastnou hlavou Mareka Vagovica
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Daniel Lieberman - Příběh lidského těla (evoluce, zdraví a nemoci)
Daniel Lieberman - Příběh lidského těla (evoluce, zdraví a nemoci)
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Po rokoch sa mi opäť dostala do rúk kniha Inteligentný investor od Benjamina Grahama, ktorú Warren Buffett označil za najlepšiu knihu o investovaní. Je zaujímavé, že bola publikovaná už v roku 1949.
Po rokoch sa mi opäť dostala do rúk kniha Inteligentný investor od Benjamina Grahama, ktorú Warren Buffett označil za najlepšiu knihu o investovaní. Je zaujímavé, že bola publikovaná už v roku 1949.
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Vlček Roman Vlček
predseda predstavenstva
Slovenská Asociácia správcovských spoločností
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Miroslav Singer - Jak shodit kila a oslabit korunu
Miroslav Singer - Jak shodit kila a oslabit korunu
Kučák Roman Kučák
CEO & co-founder
Anodius
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Napr. skvelá kniha od Tomáša Halíka - "Chci, abys byl" je v USA nominována na knihu roka v obore filozófia alebo kniha "Ekonomie dobra a zla" od Tomáša Sedláčka.
Napr. skvelá kniha od Tomáša Halíka - "Chci, abys byl" je v USA nominována na knihu roka v obore filozófia alebo kniha "Ekonomie dobra a zla" od Tomáša Sedláčka.
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Ludovit Winter, Erinnerungen an Piestany/Memories of Piestany - je to vlastne brozovany zivotopis slovenského podnikatela - zakladatela piestanskych kupelov Ludovita Wintera, jeho turbulentny zivot v turbulentnych dobach
Ludovit Winter, Erinnerungen an Piestany/Memories of Piestany - je to vlastne brozovany zivotopis slovenského podnikatela - zakladatela piestanskych kupelov Ludovita Wintera, jeho turbulentny zivot v turbulentnych dobach
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
Odporúčam knihu/knihy... (v poli na textový komentár prosím uveďte názov a autora) Osud tak rozhodol (o živote a autizme s láskou) - Jozef Bednár
Osud tak rozhodol (o živote a autizme s láskou) - Jozef Bednár

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní