Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Mohli by predčasné voľby priniesť Slovensku aspoň nejaké pozitívum? Aké?

  1. rozhodne áno 18 %
  2. skôr áno 15 %
  3. skôr nie 40 %
  4. rozhodne nie 12 %
  5. neviem/nevyjadrujem sa/iné 15 %


Uzávierka hlasovania: 14.08.2017. Počet respondentov: 93.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o.
rozhodne áno Odmietnutie vlady oligarchov.
Odmietnutie vlady oligarchov.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
rozhodne áno
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
rozhodne áno
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
rozhodne áno Výmenu štátnych úradníkov, ktorý sú v dôchodkovom veku a berú prácu mladým ľuďom.
Výmenu štátnych úradníkov, ktorý sú v dôchodkovom veku a berú prácu mladým ľuďom.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne áno
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
rozhodne áno Táto krajina naozaj potrebuje ako soľ posun ku správe vecí verejných: teda zodpovednú správu verejných zdrojov a nie ich rozkrádanie.
Táto krajina naozaj potrebuje ako soľ posun ku správe vecí verejných: teda zodpovednú správu verejných zdrojov a nie ich rozkrádanie.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Minimálne by sa mohla do NR dostať strana KDH. Tým by sa oslabila pozícia dnešnej trojkoalície a zvýšila by sa tak šanca na zostavenie pravicovej vlády a zastavenie rozkrádania štátu.
Minimálne by sa mohla do NR dostať strana KDH. Tým by sa oslabila pozícia dnešnej trojkoalície a zvýšila by sa tak šanca na zostavenie pravicovej vlády a zastavenie rozkrádania štátu.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
rozhodne áno Každý deň vlády klamárov a zlodejov je veľkou morálnou aj finančnou stratou pre Slovensko
Každý deň vlády klamárov a zlodejov je veľkou morálnou aj finančnou stratou pre Slovensko
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
rozhodne áno Vláda nepreukázala záujem riešiť akútne problémy občanov Slovenska a predlžovanie súčasného stavu zhoršuje vyhliadky na udržanie rozvoja. Či globálne výzvy (napr. zánik manuálnych povolaní) alebo lokálne (napr. starnúce obyvateľstvo) nemožno riešiť systémom - hlavne minúť verejné zdroje a udržať prevádzku.
Vláda nepreukázala záujem riešiť akútne problémy občanov Slovenska a predlžovanie súčasného stavu zhoršuje vyhliadky na udržanie rozvoja. Či globálne výzvy (napr. zánik manuálnych povolaní) alebo lokálne (napr. starnúce obyvateľstvo) nemožno riešiť systémom - hlavne minúť verejné zdroje a udržať prevádzku.
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
rozhodne áno Aspon by bola sanca na odbornejsiu a moralnejsiu spravu veci verejnych. Ak by aj nastal volebny pat krajinu by mohla spravovat vlada moralne citych odbornikov, ktroych by vymenoval prezident po konzultacii s jednotlivymi politickymi subjektami.
Aspon by bola sanca na odbornejsiu a moralnejsiu spravu veci verejnych. Ak by aj nastal volebny pat krajinu by mohla spravovat vlada moralne citych odbornikov, ktroych by vymenoval prezident po konzultacii s jednotlivymi politickymi subjektami.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
rozhodne áno
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
rozhodne áno
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
rozhodne áno
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
rozhodne áno Falošný "spasiteľský" syndróm súčasnej koalícii sa nedá si nevšimnúť. Neexistujúca alternatíva, zlepence apod. zaznievajú z úst vládnych politikov každý deň. Mali sme to aj v 90-tych rokoch, keď p. Mečiar hlásal, že ak nebude ON a HZDS, nebude ani Slovensko a USA s EÚ nás zlikvidujú... Negatívne vnímam, že aj po toľkých rokoch sa formou strachu a "katastrofických" scenárov snažia získať politické body, pričom zabúdajú, že ich hlavnou úlohou je budovať inštitúcie, ktoré zabezpečujú rovnaké práva pred zákonom a prijímanie zákonov, ktoré zlepšujú prostredie pre život ľudí. O politikoch by som nechcel ani počuť, ich k životu nikto z nás nepotrebuje. Rovnako nepotrebujeme ich narcistické výstupy a tom, akí sú úžasní. Volíme ich preto, aby vedeli z najvyššej úrovne slúžiť pre dobro nás všetkých. Nie sú tam na to, aby si budovali kariéru a svoje promo. Žiaľ, k tomu majú tí súčasní strašne ďaleko. Kauzy: Gorila, oficiálny boj proti korupcii, rozdeľovanie eurofondov, verejné obstarávanie, Bašternák, zmenšovanie regionálnych rozdielov, rómska otázka apod. keby to nebolo tragické a smutné tak je to smiešne. Ja vidím veľkú alternatívu v nových voľbách. Každý z nás to má v rukách a môže prispieť svojím dielom.
Falošný "spasiteľský" syndróm súčasnej koalícii sa nedá si nevšimnúť. Neexistujúca alternatíva, zlepence apod. zaznievajú z úst vládnych politikov každý deň. Mali sme to aj v 90-tych rokoch, keď p. Mečiar hlásal, že ak nebude ON a HZDS, nebude ani Slovensko a USA s EÚ nás zlikvidujú... Negatívne vnímam, že aj po toľkých rokoch sa formou strachu a "katastrofických" scenárov snažia získať politické body, pričom zabúdajú, že ich hlavnou úlohou je budovať inštitúcie, ktoré zabezpečujú rovnaké práva pred zákonom a prijímanie zákonov, ktoré zlepšujú prostredie pre život ľudí. O politikoch by som nechcel ani počuť, ich k životu nikto z nás nepotrebuje. Rovnako nepotrebujeme ich narcistické výstupy a tom, akí sú úžasní. Volíme ich preto, aby vedeli z najvyššej úrovne slúžiť pre dobro nás všetkých. Nie sú tam na to, aby si budovali kariéru a svoje promo. Žiaľ, k tomu majú tí súčasní strašne ďaleko. Kauzy: Gorila, oficiálny boj proti korupcii, rozdeľovanie eurofondov, verejné obstarávanie, Bašternák, zmenšovanie regionálnych rozdielov, rómska otázka apod. keby to nebolo tragické a smutné tak je to smiešne. Ja vidím veľkú alternatívu v nových voľbách. Každý z nás to má v rukách a môže prispieť svojím dielom.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
rozhodne áno Mohla by z nich vzísť nová vláda, očistená od politikov s vážnymi kauzami, ktoré ich materské strany nechcú, alebo skôr nemôžu riešiť v tomto volebnom období.
Mohla by z nich vzísť nová vláda, očistená od politikov s vážnymi kauzami, ktoré ich materské strany nechcú, alebo skôr nemôžu riešiť v tomto volebnom období.
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
skôr áno Som asi naivný, ale stále ešte verím, že si raz Slováci vyberú správne a že sa prestane bezbreho kradnúť.
Som asi naivný, ale stále ešte verím, že si raz Slováci vyberú správne a že sa prestane bezbreho kradnúť.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
skôr áno Podľa predsedu MOST-Híd, k tejto vláde neexistuje alternatíva. Čo do rozkrádania eurofondov a korupcii má pravdu. Skutočne by bolo ťažké túto vládu plnohodnotne nahradiť. Tak bezočivo a bez škrupúľ sa ešte nekradlo. Horšie je, že v terajšej opozícii nevidno dostatočne silnú a kompetentnú alternatívu. To však neznamená, že musíme akceptovať terajší stav.
Podľa predsedu MOST-Híd, k tejto vláde neexistuje alternatíva. Čo do rozkrádania eurofondov a korupcii má pravdu. Skutočne by bolo ťažké túto vládu plnohodnotne nahradiť. Tak bezočivo a bez škrupúľ sa ešte nekradlo. Horšie je, že v terajšej opozícii nevidno dostatočne silnú a kompetentnú alternatívu. To však neznamená, že musíme akceptovať terajší stav.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
skôr áno
Suchánek Juraj Suchánek
výkonný riaditeľ
Inštitút urbánneho rozvoja
skôr áno
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr áno
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
skôr áno
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
skôr áno ... že by sa (konečne) menej kradlo...
... že by sa (konečne) menej kradlo...
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
skôr áno Rád by som veril, že prípadné predčasné voľby môžu priniesť taký spôsob kontroly, ktorý zamedzí nehoráznemu rozkrádaniu verejných prostriedkov a nie len eurofondov. Ale ako nás poučila história, výsledok môže byť aj opačný.
Rád by som veril, že prípadné predčasné voľby môžu priniesť taký spôsob kontroly, ktorý zamedzí nehoráznemu rozkrádaniu verejných prostriedkov a nie len eurofondov. Ale ako nás poučila história, výsledok môže byť aj opačný.
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
skôr áno Aj keď Slovensko ako každá ktajina potrebuje predovšetkým stabilitu, predčasné voľby by priniesli zrkadlo tejto vládnej koalícii. Tiež by preniesli nespokojnosť z ulíc do volebných miestnosti. Osobne verím v lepšie a zodpovednejšie alternatívy riadenia štátu a šanca na túto zmenu by mohla príjsť skôr.
Aj keď Slovensko ako každá ktajina potrebuje predovšetkým stabilitu, predčasné voľby by priniesli zrkadlo tejto vládnej koalícii. Tiež by preniesli nespokojnosť z ulíc do volebných miestnosti. Osobne verím v lepšie a zodpovednejšie alternatívy riadenia štátu a šanca na túto zmenu by mohla príjsť skôr.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
skôr áno Vzhladom na to, ze uz nam tu vladli v ere samostatneho Slovenska aj krestanski demokrati, aj socialni demokrati, aj ludovi demokrati ci liberalni demokrati, narodni demokrati, ci len prosto slovenski demokrati, by som sa priklonil k tej anketovej nie velmi nadejnej formulacii "aspon nejake pozitívum". Urcite ale stale este mozme namietat podsuvanej nam definicii, ze Slovaci si sami vladnut nevedia - ved sa len pozrime v akom stave je demokracia ako system u nasich najblizsich susedov: v Polsku, Madarsku, na Ukrajine, ako zacina balansovat v Cesku i Rakusku ..
Vzhladom na to, ze uz nam tu vladli v ere samostatneho Slovenska aj krestanski demokrati, aj socialni demokrati, aj ludovi demokrati ci liberalni demokrati, narodni demokrati, ci len prosto slovenski demokrati, by som sa priklonil k tej anketovej nie velmi nadejnej formulacii "aspon nejake pozitívum". Urcite ale stale este mozme namietat podsuvanej nam definicii, ze Slovaci si sami vladnut nevedia - ved sa len pozrime v akom stave je demokracia ako system u nasich najblizsich susedov: v Polsku, Madarsku, na Ukrajine, ako zacina balansovat v Cesku i Rakusku ..
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
skôr áno
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
skôr nie Na pravicovej scéne žiaľ nie je reálna schopná alternatíva.
Na pravicovej scéne žiaľ nie je reálna schopná alternatíva.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
skôr nie
Bojčík Jozef Bojčík
konateľ
Medi Cool, s.r.o., Košice
skôr nie
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr nie Pri momentálnom rozložení politických síl by asi predčasné voľby neriešili nič. Navyše by bolo asi skoro nemožné zostaviť funkčnú, demokraticky orientovanú vládu.
Pri momentálnom rozložení politických síl by asi predčasné voľby neriešili nič. Navyše by bolo asi skoro nemožné zostaviť funkčnú, demokraticky orientovanú vládu.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
skôr nie
Barnáš Miroslav Barnáš
CEO Czech republic & Slovakia JLL
JLL
skôr nie Clovek nemysliaci racionalne a pozitivne to ma v tejto dobe velmi tazke. takze chem verit, ze ano.
Clovek nemysliaci racionalne a pozitivne to ma v tejto dobe velmi tazke. takze chem verit, ze ano.
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
skôr nie Píšem nie, aby som to nezakríkol...
Píšem nie, aby som to nezakríkol...
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
skôr nie V súčasnom stave opozície
V súčasnom stave opozície
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
skôr nie Skôr nie preto, pretože je ťažké na slovenskej politickej scéne nájsť subjekt, s ktorým sa dá stotožniť v domácej aj zahraničnej politike. Ktorý bude primárne hľadať prínos pre Slovensko a jeho obyvateľov, a nie pre nejaké domáce či zahraničné subjekty.
Skôr nie preto, pretože je ťažké na slovenskej politickej scéne nájsť subjekt, s ktorým sa dá stotožniť v domácej aj zahraničnej politike. Ktorý bude primárne hľadať prínos pre Slovensko a jeho obyvateľov, a nie pre nejaké domáce či zahraničné subjekty.
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
skôr nie
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
skôr nie Prave pre skutocnost, ze by taketo volby nepriniesli nic pozitivne, zostane ich moznost len v teoretickej rovine.
Prave pre skutocnost, ze by taketo volby nepriniesli nic pozitivne, zostane ich moznost len v teoretickej rovine.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
skôr nie
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
skôr nie Vyhodene peniaze z penazi danovych poplatnikov bez alternativneho riesenia...zatial
Vyhodene peniaze z penazi danovych poplatnikov bez alternativneho riesenia...zatial
Hudáková Anna Hudáková
personálny riaditeľ (HREO)
sanofi-aventis Slovakia s.r.o.
skôr nie
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
skôr nie
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr nie Je to velmi smutne konstatovanie, ale az taky zazrak by sa vo volbach asi nestal. V tejto chvili neexistuje na nasej politickej scene ziadna strana, schopna konstruktivneho vladnutia....
Je to velmi smutne konstatovanie, ale az taky zazrak by sa vo volbach asi nestal. V tejto chvili neexistuje na nasej politickej scene ziadna strana, schopna konstruktivneho vladnutia....
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
skôr nie Podľa prieskumov verejnej mienky by sa v parlamente pralticky nič nezmenilo. Čiže by sme akurát súčasnému zlepencu predĺžili mandát.
Podľa prieskumov verejnej mienky by sa v parlamente pralticky nič nezmenilo. Čiže by sme akurát súčasnému zlepencu predĺžili mandát.
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr nie
Vozáryová Jana Vozáryová
konateľka
Epas BB, s.r.o., Banská Bystrica
skôr nie Súčasná koalícia zatiaľ nemá alternatívu. Podľa mňa sa nevyprofiloval žiaden subjekt tak, aby dokázal zostaviť vládu aj s inými stranami podobného ideového zamerania na dlhšie obdobie a s jasným cieľom. Takže som veľmi opatrná pri víziách pozitív po predčasných voľbách.
Súčasná koalícia zatiaľ nemá alternatívu. Podľa mňa sa nevyprofiloval žiaden subjekt tak, aby dokázal zostaviť vládu aj s inými stranami podobného ideového zamerania na dlhšie obdobie a s jasným cieľom. Takže som veľmi opatrná pri víziách pozitív po predčasných voľbách.
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
skôr nie Zatial ziaden prieskum ani len nahodou nenaznacuje ze by mohlo nieco pozitivne vzniknut z predcasnych volieb. Chapem ze prieskumy su len indikaciou, ale mam obavu, ze teraz sa az tak velmi nemylia.
Zatial ziaden prieskum ani len nahodou nenaznacuje ze by mohlo nieco pozitivne vzniknut z predcasnych volieb. Chapem ze prieskumy su len indikaciou, ale mam obavu, ze teraz sa az tak velmi nemylia.
Marek Marián Marek
generálny riaditeľ
PosAm, spol. s.r.o.
skôr nie
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
skôr nie Zdá sa mi, že by sme stupili z blata do kaluže.
Zdá sa mi, že by sme stupili z blata do kaluže.
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
skôr nie
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr nie
Nižňanský Viktor Nižňanský
riaditeľ
Komunálne výskumné a poradenské centrum
skôr nie pozitívum by priniesli iba v prípade, že by zvíťazili strany, ktoré by zrealizovali zásadnú zmenu politického systému a iné rozdelenie moci v štáte prísnym rešpektovaním princípu subsidiarity
pozitívum by priniesli iba v prípade, že by zvíťazili strany, ktoré by zrealizovali zásadnú zmenu politického systému a iné rozdelenie moci v štáte prísnym rešpektovaním princípu subsidiarity
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
skôr nie Pozitívum by to mohlo byť, iba ak by existovala lepšia politická alternatíva. Stačila by jediná strana, ktorá by bola čestná, zložená z odborníkov, stojaca si 100% za svojimi predvolebnými sľubmi a s nulovou toleranciou voči korupcií a klientelizmu. Slovensko takú stranu potrebuje. A taká teraz nie je ani v parlamente, a žiaľ asi ani mimo neho. Do štandardných volieb možno bude. Do predčasných skôr nie.
Pozitívum by to mohlo byť, iba ak by existovala lepšia politická alternatíva. Stačila by jediná strana, ktorá by bola čestná, zložená z odborníkov, stojaca si 100% za svojimi predvolebnými sľubmi a s nulovou toleranciou voči korupcií a klientelizmu. Slovensko takú stranu potrebuje. A taká teraz nie je ani v parlamente, a žiaľ asi ani mimo neho. Do štandardných volieb možno bude. Do predčasných skôr nie.
Hajko Jozef Hajko
analytik
skôr nie
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
skôr nie
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
skôr nie Pozitívnu zmenu prinesie iba totálna zmena starej politickej generácie a zásadná zmena komunikačnej kultúry pri riadení štátu s orientáciou na odbornú zodpovednosť.
Pozitívnu zmenu prinesie iba totálna zmena starej politickej generácie a zásadná zmena komunikačnej kultúry pri riadení štátu s orientáciou na odbornú zodpovednosť.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
skôr nie V súčasnosti by predčasné voľby mohli priniesť neriešiteľnú situáciu, ktorá by ešte viac prehĺbila nedôveru časti občanov k politikom vo všeobecnosti, obzvlášť u mladej generácie.
V súčasnosti by predčasné voľby mohli priniesť neriešiteľnú situáciu, ktorá by ešte viac prehĺbila nedôveru časti občanov k politikom vo všeobecnosti, obzvlášť u mladej generácie.
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
skôr nie To je veru nejasne. Skôr nie. Iba ak by vyplavili nejakeho neskompromitovaeho, slusneho, vizionarskho politika s osobnou charizmou. Malo pravdepodobne - ale co keby predsa?
To je veru nejasne. Skôr nie. Iba ak by vyplavili nejakeho neskompromitovaeho, slusneho, vizionarskho politika s osobnou charizmou. Malo pravdepodobne - ale co keby predsa?
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
skôr nie Pre Slovensko nie, ale aspoň členovia volebných komisií by si finančne prilepšili. Inak v tom žiaľ, i keď by som veľmi rád chcel, aktuálne nič pozitívne nevidím.
Pre Slovensko nie, ale aspoň členovia volebných komisií by si finančne prilepšili. Inak v tom žiaľ, i keď by som veľmi rád chcel, aktuálne nič pozitívne nevidím.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
rozhodne nie
Borguľa Michal Borguľa
predseda predstavenstva
Slovunit, a.s.
rozhodne nie Nech sa to niekomu páči alebo nepáči na dnešnej politickej scéne neexistuje alternatíva k existujúcej vláde.
Nech sa to niekomu páči alebo nepáči na dnešnej politickej scéne neexistuje alternatíva k existujúcej vláde.
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Kaščák Marcel Kaščák
člen predstavenstva
Tatra banka, a.s.
rozhodne nie Myslím si, že predčasné voľby neprinesú žiadne pozitívum. Pri neskonsolidovanej opozícii by sme určite skončili v patovej situácii, z ktorej by ťažili hlavne nevyprofilované strany.
Myslím si, že predčasné voľby neprinesú žiadne pozitívum. Pri neskonsolidovanej opozícii by sme určite skončili v patovej situácii, z ktorej by ťažili hlavne nevyprofilované strany.
Hričovský Márius Hričovský
podpredseda predstavenstva
Stredoslovenská energetika, a.s.
rozhodne nie
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
rozhodne nie Predčasné voľby by nič nevyriešili, ešte viac by sa prejavila apatia voličov , odpor voči klasickým politickým stranáma a ťažili by z toho extrémistické a narcistické zoskupenia. SNS rozohrala hru s ohňom a hoci sa naivne skrýva za to , že bojuje za ľudí ( 13.plat, dovolenkové šeky,podpora kúpeľov, platy učiteľov atď), je úplne zrejmé že za ňou stojaci finačníci by chceli väčší vplyv. Ale na to, aby vykývali so skúsenými koaličnými parnermi, sa výrazne precenili. Kolalícia bude pokračovať, ale šrámy ostanú.
Predčasné voľby by nič nevyriešili, ešte viac by sa prejavila apatia voličov , odpor voči klasickým politickým stranáma a ťažili by z toho extrémistické a narcistické zoskupenia. SNS rozohrala hru s ohňom a hoci sa naivne skrýva za to , že bojuje za ľudí ( 13.plat, dovolenkové šeky,podpora kúpeľov, platy učiteľov atď), je úplne zrejmé že za ňou stojaci finačníci by chceli väčší vplyv. Ale na to, aby vykývali so skúsenými koaličnými parnermi, sa výrazne precenili. Kolalícia bude pokračovať, ale šrámy ostanú.
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne nie Predčasné voľby by boli šikovným úskokom vládnych špičiek, ale predĺžením agónie pre nepripravenú opozíciu.
Predčasné voľby by boli šikovným úskokom vládnych špičiek, ale predĺžením agónie pre nepripravenú opozíciu.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
rozhodne nie Priniesli by Iba väčší chaos.
Priniesli by Iba väčší chaos.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Určite nie, nech len dovládnu a urobia odpočet. Predčasné voľby priniesli dodnes vždy len chaos.
Určite nie, nech len dovládnu a urobia odpočet. Predčasné voľby priniesli dodnes vždy len chaos.
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
rozhodne nie Témy, ktoré riešia politici na Slovensku sú na míle vzdialené od skutočných problémov a potrieb obyvateľov a to predčasné voľby nezmenia, no ešte alarmujúcejšie je, že to nezmenia ani riadne voľby.
Témy, ktoré riešia politici na Slovensku sú na míle vzdialené od skutočných problémov a potrieb obyvateľov a to predčasné voľby nezmenia, no ešte alarmujúcejšie je, že to nezmenia ani riadne voľby.
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
neviem/nevyjadrujem sa/iné Každé voľby môžu priniesť nádej. AJ keď tá často vyhasne veľmi skoro. Niekedy už vo volebnej noci.
Každé voľby môžu priniesť nádej. AJ keď tá často vyhasne veľmi skoro. Niekedy už vo volebnej noci.
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
neviem/nevyjadrujem sa/iné Rád by som mal tú kryštálovú guľu a pozrel sa do nej. Nezdá sa mi, že by čo i len jedna významnejšia politická strana bola pripravená na predčasné voľby, takže úprimne nevidím na ne objednávku. A posledné predčasné parlamentné voľby v Británii ukázali, že ani zdanlivo silná podpora strany sa nemusí pretaviť do jej jednoznačného víťaztva. Riziká sú príliš veľké.
Rád by som mal tú kryštálovú guľu a pozrel sa do nej. Nezdá sa mi, že by čo i len jedna významnejšia politická strana bola pripravená na predčasné voľby, takže úprimne nevidím na ne objednávku. A posledné predčasné parlamentné voľby v Británii ukázali, že ani zdanlivo silná podpora strany sa nemusí pretaviť do jej jednoznačného víťaztva. Riziká sú príliš veľké.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné Považujem pravdepodobnosť predčasných volieb na menej ako 5%. Špekulovať o tejto otázke je strata času.
Považujem pravdepodobnosť predčasných volieb na menej ako 5%. Špekulovať o tejto otázke je strata času.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
neviem/nevyjadrujem sa/iné Slovensku by najviac prospela neexistencia vlady v podobe, ako ju pozname. Vlada nevladne, vlada obsluhuje oligarchov a podlieza vybranym skupinam obcanov. Nevytvara politiky, len kampane. Nespravuje krajinu v prospech obcanov, prosperity, prijemneho zivota. Uroven robotnickych kadrov, co uchopili moc po komunistickom puci v 1948, na rozdiel od nich ale nenosia dederonove ale hodvabne rozhalenky.
Slovensku by najviac prospela neexistencia vlady v podobe, ako ju pozname. Vlada nevladne, vlada obsluhuje oligarchov a podlieza vybranym skupinam obcanov. Nevytvara politiky, len kampane. Nespravuje krajinu v prospech obcanov, prosperity, prijemneho zivota. Uroven robotnickych kadrov, co uchopili moc po komunistickom puci v 1948, na rozdiel od nich ale nenosia dederonove ale hodvabne rozhalenky.
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
neviem/nevyjadrujem sa/iné Volicov nevymenime, takze hlasy asi pojde rovnako ako naposledy.Ale mozno je sanca, ze sa vladna koalicia zmeni.
Volicov nevymenime, takze hlasy asi pojde rovnako ako naposledy.Ale mozno je sanca, ze sa vladna koalicia zmeni.
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
neviem/nevyjadrujem sa/iné neexistuje zatiaľ dôveryhodná alternatíva voči súčasnej ponuke, z ktorej by si mohli občania vybrať ...
neexistuje zatiaľ dôveryhodná alternatíva voči súčasnej ponuke, z ktorej by si mohli občania vybrať ...

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní