Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Presvedčilo vás vysvetlenie prezidenta Andreja Kisku, prečo si jeho firma pri výdavkoch na kampaň skrátila daň o 27-tisíc eur?

  1. rozhodne áno 13 %
  2. skôr áno 27 %
  3. skôr nie 19 %
  4. rozhodne nie 16 %
  5. neviem/nevyjadrujem sa/iné 25 %


Uzávierka hlasovania: 18.09.2017. Počet respondentov: 89.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
rozhodne áno
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
skôr nie
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
skôr nie
Hudáková Anna Hudáková
personálny riaditeľ (HREO)
sanofi-aventis Slovakia s.r.o.
skôr áno
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
rozhodne nie
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
skôr nie Táto kauza spolu s ďalšími podozreniami pri financovaní kampani poukazuje na to, že systém nie je dobre nastavený a kandidátom so skutočnými ambíciami nezostáva nič iné iba držať krok so súpermi. Verím, že kroky na hrane robia ľudia okolo kandidátov s jediným cieľom, vyhrať za každú cenu,podobne ako je to v športe.
Táto kauza spolu s ďalšími podozreniami pri financovaní kampani poukazuje na to, že systém nie je dobre nastavený a kandidátom so skutočnými ambíciami nezostáva nič iné iba držať krok so súpermi. Verím, že kroky na hrane robia ľudia okolo kandidátov s jediným cieľom, vyhrať za každú cenu,podobne ako je to v športe.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Abrahám Daniel Abrahám
Group CEO, Effectivity POWERED BY PUBLICIS
Relations consulting, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
skôr áno Preboha, preco by Kiska robil take primitivne kiksy pri takych malych ciastkach, ked sa mu jednalo o taku zavaznu kampan???!!!
Preboha, preco by Kiska robil take primitivne kiksy pri takych malych ciastkach, ked sa mu jednalo o taku zavaznu kampan???!!!
Elko Dušan Elko
managing partner
SAM Headhunting Slovakia
neviem/nevyjadrujem sa/iné Keby len týchto 27 000 chýbalo v štátnom rozpočte...
Keby len týchto 27 000 chýbalo v štátnom rozpočte...
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
skôr nie Ale kauza ma presvedčila, že u nás neexistuje daňové tajomstvo.
Ale kauza ma presvedčila, že u nás neexistuje daňové tajomstvo.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Bežná záležitosť. Pokus o škandalizáciu prezidenta.
Bežná záležitosť. Pokus o škandalizáciu prezidenta.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
neviem/nevyjadrujem sa/iné V tejto dzamahirii karpatskeho typu je to fakt jedno.Ti ktori kratia dane o miliony sa spokojne usmievaju a ti ktori nieco zle zauctuju su perzekuovani.Horsie je to,ze prekvita obchod s informaciami na diskreditaciu.To je fakt hruza.
V tejto dzamahirii karpatskeho typu je to fakt jedno.Ti ktori kratia dane o miliony sa spokojne usmievaju a ti ktori nieco zle zauctuju su perzekuovani.Horsie je to,ze prekvita obchod s informaciami na diskreditaciu.To je fakt hruza.
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné 1. Úniky dôverných a osobných informácií by sme mali brať vážne všetci: verejnosť, štátni úradníci, politici aj novinári. Je prekvapujúce s akou ľahostajnosťou sme prijali to ako premiér krajiny na tlačovej konferencii priniesol dôverné daňové informácie iného politika 2. Súčasné obmedzovanie obdobia na kampaň mi nedáva zmysel. Protikandidát mal šancu medializovať sa dlhú dobu pred voľbou prezidenta a za štátne peniaze. 3. V spomínanom personálnom brandingu A.K. je komerčný element nakoľko prispieva ku komerčnému úspechu všetkých komerčných aj neziskových aktivít organizácií naviazaných na danú osobu. Preto, vo všeobecnosti, keď sa na spomínané náklady pozerám komerčne vidím logiku pre daňovú uznateľnosť. O marketingových nákladoch sa bude v komerčnej sfére vždy diskutovať lebo je hmlistá hranica medzi marketingom a osobnou spotrebou. Obed s klientom/potencionálnym klientom alebo kúpa 4 oblekov z dôvodu firemnej politiky v oblasti obliekania sú pre biznis potrebné ale zároveň si človek plní fyzickú potrebu...
1. Úniky dôverných a osobných informácií by sme mali brať vážne všetci: verejnosť, štátni úradníci, politici aj novinári. Je prekvapujúce s akou ľahostajnosťou sme prijali to ako premiér krajiny na tlačovej konferencii priniesol dôverné daňové informácie iného politika 2. Súčasné obmedzovanie obdobia na kampaň mi nedáva zmysel. Protikandidát mal šancu medializovať sa dlhú dobu pred voľbou prezidenta a za štátne peniaze. 3. V spomínanom personálnom brandingu A.K. je komerčný element nakoľko prispieva ku komerčnému úspechu všetkých komerčných aj neziskových aktivít organizácií naviazaných na danú osobu. Preto, vo všeobecnosti, keď sa na spomínané náklady pozerám komerčne vidím logiku pre daňovú uznateľnosť. O marketingových nákladoch sa bude v komerčnej sfére vždy diskutovať lebo je hmlistá hranica medzi marketingom a osobnou spotrebou. Obed s klientom/potencionálnym klientom alebo kúpa 4 oblekov z dôvodu firemnej politiky v oblasti obliekania sú pre biznis potrebné ale zároveň si človek plní fyzickú potrebu...
Grajcár Ján Grajcár
konateľ
PCH Servis, s.r.o., Košice
rozhodne áno
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
rozhodne nie Každý môže urobiť hlúpu chybu, kandidát na prezidenta by ich robiť nemal.
Každý môže urobiť hlúpu chybu, kandidát na prezidenta by ich robiť nemal.
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
rozhodne nie
Vozáryová Jana Vozáryová
konateľka
Epas BB, s.r.o., Banská Bystrica
skôr áno Podľa mňa, pán Kiska nie je na praktiky krátenia daní odkázaný. V účtovníctve sa môže stať chyba kedykoľvek. Podnikateľ rozdiel na dani doplatí a zaplatí aj mastnú pokutu. Takéto sa deje pri podnikaní bežne a vôbec nie s úmyslom krátiť dane, samozrejme keď odpočítam verejne známe výnimky. Takže nerozumiem, kvôli čomu je tu toľko kriku. Skôr by ma zaujímalo, akým spôsobom sa táto informácia dostala na verejnosť.
Podľa mňa, pán Kiska nie je na praktiky krátenia daní odkázaný. V účtovníctve sa môže stať chyba kedykoľvek. Podnikateľ rozdiel na dani doplatí a zaplatí aj mastnú pokutu. Takéto sa deje pri podnikaní bežne a vôbec nie s úmyslom krátiť dane, samozrejme keď odpočítam verejne známe výnimky. Takže nerozumiem, kvôli čomu je tu toľko kriku. Skôr by ma zaujímalo, akým spôsobom sa táto informácia dostala na verejnosť.
Berko Jozef Berko
konateľ
Potraviny DELIA
skôr áno
Hajko Jozef Hajko
analytik
skôr nie
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné Dlžná daň bola doplatená, rovnako aj penále, čiže z právneho hľadiska je prezident čistý. Z politického však má obrovský problém, lebo ho už vždy budú jeho oponenti porovnávať s Bašternákom. Mne je ľúto, že to nepriznal sám, keď sa to stalo a radšej dúfal, že to nik proti nemu nevytiahne.
Dlžná daň bola doplatená, rovnako aj penále, čiže z právneho hľadiska je prezident čistý. Z politického však má obrovský problém, lebo ho už vždy budú jeho oponenti porovnávať s Bašternákom. Mne je ľúto, že to nepriznal sám, keď sa to stalo a radšej dúfal, že to nik proti nemu nevytiahne.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
skôr nie
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
neviem/nevyjadrujem sa/iné :-)
:-)
Marek Marián Marek
generálny riaditeľ
PosAm, spol. s.r.o.
skôr áno
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
skôr áno
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Podľa mojich skúseností som si istý, že každý skúsený podnikateľ aj priemerný účtovník si je veľmi dobre vedomí, že výdavky na osobnú kampaň prezidentského kandidáta nemajú čo hľadať v daňových nákladoch cestovnej kancelárie, lebo s jej činnosťou nemajú absolútne nič spoločné. Je to ťažko pochopiteľná chyba, na ktorú neboli bratia Kiskovci vôbec odkázaní.
Podľa mojich skúseností som si istý, že každý skúsený podnikateľ aj priemerný účtovník si je veľmi dobre vedomí, že výdavky na osobnú kampaň prezidentského kandidáta nemajú čo hľadať v daňových nákladoch cestovnej kancelárie, lebo s jej činnosťou nemajú absolútne nič spoločné. Je to ťažko pochopiteľná chyba, na ktorú neboli bratia Kiskovci vôbec odkázaní.
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Hričovský Márius Hričovský
podpredseda predstavenstva
Stredoslovenská energetika, a.s.
rozhodne nie
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne nie A je to škoda. Na druhej strane je to aj dôkaz o tom ako je v našej spoločnosti zažité obchádzanie zákonov, a že neobišlo aj pána prezidenta. Že to SMER (kto iný?) zneužil na prezidentovu diskreditáciu, je tiež slovenské špecifikum. A porovnávať to s Bašternákom (Kaliňák) to už je vrchol nevkusu.
A je to škoda. Na druhej strane je to aj dôkaz o tom ako je v našej spoločnosti zažité obchádzanie zákonov, a že neobišlo aj pána prezidenta. Že to SMER (kto iný?) zneužil na prezidentovu diskreditáciu, je tiež slovenské špecifikum. A porovnávať to s Bašternákom (Kaliňák) to už je vrchol nevkusu.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
neviem/nevyjadrujem sa/iné Nerád by som prilieval olej do ohňa a podporoval diskusie typu: všetci politici podvádzajú, všetci sú rovnakí.
Nerád by som prilieval olej do ohňa a podporoval diskusie typu: všetci politici podvádzajú, všetci sú rovnakí.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
rozhodne áno naco su tieto intrigy dobre ?
naco su tieto intrigy dobre ?
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
skôr áno
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
skôr áno ziaden kandidat by nemal pouzivat ine zdroje financovania kampane ani statne ani verejne ani podnikatelskych subjektov. Iba svoje osobne. Aj auto uradu vlady robiace kampan neefektivne a netransparentne pouziva peniaze danovych poplatnikov.Aj neodvedena dan poskodzuje poctivo platiacich danovych poplatnikov.
ziaden kandidat by nemal pouzivat ine zdroje financovania kampane ani statne ani verejne ani podnikatelskych subjektov. Iba svoje osobne. Aj auto uradu vlady robiace kampan neefektivne a netransparentne pouziva peniaze danovych poplatnikov.Aj neodvedena dan poskodzuje poctivo platiacich danovych poplatnikov.
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
skôr áno
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Kedže prezidetská kampaň nie je činnosť za účelom podnikania a vytvárania zisku. Bola teda chyba odpočitavať si náklady na prezidetskú kampaň ako daňovo uznateľné výdavky s cieľom ponižiť daňový základ a odpočitať si DPH. Hoci tu chybu uznali, oľutovali a zaplatili, zostáva podozrenie. Žijeme v spoločnosti, kde znižovanie dane nie je cudzie ani tým, čo dávajú veľa na charitu.
Kedže prezidetská kampaň nie je činnosť za účelom podnikania a vytvárania zisku. Bola teda chyba odpočitavať si náklady na prezidetskú kampaň ako daňovo uznateľné výdavky s cieľom ponižiť daňový základ a odpočitať si DPH. Hoci tu chybu uznali, oľutovali a zaplatili, zostáva podozrenie. Žijeme v spoločnosti, kde znižovanie dane nie je cudzie ani tým, čo dávajú veľa na charitu.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
skôr áno
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
skôr áno Iste, rovnaký meter by mal platiť na každého, aj na prezidenta. Ale predsa len mám neodbytný pocit, že ide o snahu zakryť stámiliónové predražené zákazky, krádeže, viď IT, mýto, predaj emisií,diaľnice stavané drahšie ako v krajinách s trojnásobnými platmi...Nikdy nikto hodnoverne nevysvetlil ani jednu zo spomínaných strát a tie bolia oveľa viac ako spomínaných 27 tisíc eur.
Iste, rovnaký meter by mal platiť na každého, aj na prezidenta. Ale predsa len mám neodbytný pocit, že ide o snahu zakryť stámiliónové predražené zákazky, krádeže, viď IT, mýto, predaj emisií,diaľnice stavané drahšie ako v krajinách s trojnásobnými platmi...Nikdy nikto hodnoverne nevysvetlil ani jednu zo spomínaných strát a tie bolia oveľa viac ako spomínaných 27 tisíc eur.
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Ako podnikateľ mu úplne rozumiem. Nerozumiem však, prečo to tí spravodliví "anonymní občania" neotvorili v čase, keď to bolo horúce.
Ako podnikateľ mu úplne rozumiem. Nerozumiem však, prečo to tí spravodliví "anonymní občania" neotvorili v čase, keď to bolo horúce.
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
skôr áno
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HPE Bratislava
skôr áno
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
rozhodne áno Každý, kto podniká dlhšie ako jedno daňové obdobie sa už nie raz dostal do podobnej situácie. Na skutočnosť, či sú náklady súvisia s budúcimi príjmami spoločnosti, a teda sú daňovo uznateľné má veľmi často iný názor podnikateľ a Daňový úrad. Niekedy sa dohodnú na kompromisne, niekedy sa to rieši sporom a niekedy sa podnikateľ rozhodne, že je jednoduchšie akceptovať názor Daňového úradu. Pozerať sa na to, ako na daňový únik je podľa mňa veľmi pokrivená optika.
Každý, kto podniká dlhšie ako jedno daňové obdobie sa už nie raz dostal do podobnej situácie. Na skutočnosť, či sú náklady súvisia s budúcimi príjmami spoločnosti, a teda sú daňovo uznateľné má veľmi často iný názor podnikateľ a Daňový úrad. Niekedy sa dohodnú na kompromisne, niekedy sa to rieši sporom a niekedy sa podnikateľ rozhodne, že je jednoduchšie akceptovať názor Daňového úradu. Pozerať sa na to, ako na daňový únik je podľa mňa veľmi pokrivená optika.
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
rozhodne áno Asi každý podnikateľ chápe. Tí čo nemajú s podnikaním a daniarmi skúsenosti to budú brať podľa komentárov ich obľúbených médií.
Asi každý podnikateľ chápe. Tí čo nemajú s podnikaním a daniarmi skúsenosti to budú brať podľa komentárov ich obľúbených médií.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr nie Žiaľ, tiež použil, respektíve toleroval, také typické slovenské politické maniere: podľa možnosti "ušetriť" na štáte, teda na nás všetkých. A keď o tom nevedel, mal vedieť. Škoda.
Žiaľ, tiež použil, respektíve toleroval, také typické slovenské politické maniere: podľa možnosti "ušetriť" na štáte, teda na nás všetkých. A keď o tom nevedel, mal vedieť. Škoda.
Krúpa Pavol Krúpa
spolumajiteľ
Arca Capital
rozhodne nie
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
skôr áno
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
skôr áno
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr áno
Nitschneider Peter Nitschneider
National Director JLL pre CEE region
JLL
skôr áno
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
skôr nie
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
skôr nie Vysvetlenie ako také bolo formálne korektné, rozhodne malo však byť zverejnené bezprostredne po kontrole.
Vysvetlenie ako také bolo formálne korektné, rozhodne malo však byť zverejnené bezprostredne po kontrole.
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
skôr áno Je nesporné, že skutok sa stal. Správca dane a daňovník daný skutok, v intenciách zákona, vysporiadali a tým je to pre mňa uzavreté. Šokujúce na celej záležitosti je: po prvé, akým spôsobom unikajú informácie, ktoré podliehajú určitému režimu utajenia; po druhé, nedostatok novinárskej etiky, keď sa novinár utieka k používaniu verejne nedostupných informácií na vytváranie senzácií; po tretie, fakt, že sa, v tomto prípade, zaoberáme daňovým únikom z nepodnikateľskej činnosti a pritom profesionálni politici roky využívajú štátne finančné a nefinančné zdroje na realizáciu vlastných volebných kampaní, bez toho, aby ich vykazovali vo svojich výdavkoch z volebných kampaní. To nie sú daňové úniky?
Je nesporné, že skutok sa stal. Správca dane a daňovník daný skutok, v intenciách zákona, vysporiadali a tým je to pre mňa uzavreté. Šokujúce na celej záležitosti je: po prvé, akým spôsobom unikajú informácie, ktoré podliehajú určitému režimu utajenia; po druhé, nedostatok novinárskej etiky, keď sa novinár utieka k používaniu verejne nedostupných informácií na vytváranie senzácií; po tretie, fakt, že sa, v tomto prípade, zaoberáme daňovým únikom z nepodnikateľskej činnosti a pritom profesionálni politici roky využívajú štátne finančné a nefinančné zdroje na realizáciu vlastných volebných kampaní, bez toho, aby ich vykazovali vo svojich výdavkoch z volebných kampaní. To nie sú daňové úniky?
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
neviem/nevyjadrujem sa/iné Trochu s nadnesením by sa dalo povedať, že jeho víťazstvo vo voľbách je reklama, ktorá mnohonásobne presiahla spomínanú sumu. Asi len spravil chybu, keď si za to zabudol dať ešte aj zaplatiť.
Trochu s nadnesením by sa dalo povedať, že jeho víťazstvo vo voľbách je reklama, ktorá mnohonásobne presiahla spomínanú sumu. Asi len spravil chybu, keď si za to zabudol dať ešte aj zaplatiť.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
neviem/nevyjadrujem sa/iné Ja som žiadne vysvetlenie nepočul. Rovnako som ale nepočul ani priznanie, či nesporné fakty, že niekto v tomto prípade skrátil daň. Počul som len, že daňový úrad pri kontrole vyjadril názor, že firma si niečo neoprávnene zahrnula do daňových výdavkov a firma sa rozhodla s týmto názorom nebojovať napr. v rámci odvolacieho konania či neskôr na súde. Ako človek, ktorý svoju profesijnú kariéru začínal ako daňový poradca viem, že objektívna pravda môže byť na míle vzdialená od názoru daňového úradu. Tiež nie je neobvyklé, že rozhodnutie tej ktorej firmy s názorom daňového úradu nebojovať môže byť viac o "marketingu" a "politike", než o tom, že firma s názorom daňového úradu súhlasí
Ja som žiadne vysvetlenie nepočul. Rovnako som ale nepočul ani priznanie, či nesporné fakty, že niekto v tomto prípade skrátil daň. Počul som len, že daňový úrad pri kontrole vyjadril názor, že firma si niečo neoprávnene zahrnula do daňových výdavkov a firma sa rozhodla s týmto názorom nebojovať napr. v rámci odvolacieho konania či neskôr na súde. Ako človek, ktorý svoju profesijnú kariéru začínal ako daňový poradca viem, že objektívna pravda môže byť na míle vzdialená od názoru daňového úradu. Tiež nie je neobvyklé, že rozhodnutie tej ktorej firmy s názorom daňového úradu nebojovať môže byť viac o "marketingu" a "politike", než o tom, že firma s názorom daňového úradu súhlasí
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
rozhodne áno
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
skôr áno
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
skôr nie
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
rozhodne nie
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
rozhodne áno
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr áno
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
skôr áno Po prezidentovom vysvetlení mi na mojom vnímaní jeho osobnosti ostala malá jazvička, ktorá však má ďaleko od otvorených rán, ktoré sú na iných politikoch. Už mi chýba iba jeho ospravedlnenie, že sa také niečo stalo. Verím, že to pre neho bude poučenie do budúcnosti.
Po prezidentovom vysvetlení mi na mojom vnímaní jeho osobnosti ostala malá jazvička, ktorá však má ďaleko od otvorených rán, ktoré sú na iných politikoch. Už mi chýba iba jeho ospravedlnenie, že sa také niečo stalo. Verím, že to pre neho bude poučenie do budúcnosti.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
skôr áno
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
skôr nie Pán prezident jemne povedané vajatal. Bez toho, aby sa ospravedlnil, aby nad celou vecou vyjadril ľútosť. Cítil som v jeho hlase aj isté rozčarovanie zo straty glorioly. Jeho tím urobil chybu. Politicky pre pána prezidenta asi fatálnu.
Pán prezident jemne povedané vajatal. Bez toho, aby sa ospravedlnil, aby nad celou vecou vyjadril ľútosť. Cítil som v jeho hlase aj isté rozčarovanie zo straty glorioly. Jeho tím urobil chybu. Politicky pre pána prezidenta asi fatálnu.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
rozhodne nie
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
rozhodne nie Práve od pána prezidenta som čakal, že v jeho vysvetlení bude okrem faktov aj pokora, ľútosť a ospravedlnenie. Bez ohľadu na to ako sa cíti a akým spôsobom kauza vznikla.
Práve od pána prezidenta som čakal, že v jeho vysvetlení bude okrem faktov aj pokora, ľútosť a ospravedlnenie. Bez ohľadu na to ako sa cíti a akým spôsobom kauza vznikla.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní