Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Podporuje štát dostatočne športovanie detí?

  1. rozhodne áno 1 %
  2. skôr áno 5 %
  3. skôr nie 33 %
  4. rozhodne nie 52 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 9 %


Uzávierka hlasovania: 02.10.2017. Počet respondentov: 97.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Všetkých našich úspešných svetových športovcov podporuje hlavne vlastná rodina
Všetkých našich úspešných svetových športovcov podporuje hlavne vlastná rodina
Terkovič Martin Terkovič
generálny riaditeľ
ICZ Slovakia, a.s., Trenčín
rozhodne nie viem to posudit zo skusenosti z financovania detského lyzovania - financovanie detského sportu je dnes jednak chaoticke a neprehladne, ale hlavne nesystemove a bez jasne stanovených pravidiel, cielov a priorit.
viem to posudit zo skusenosti z financovania detského lyzovania - financovanie detského sportu je dnes jednak chaoticke a neprehladne, ale hlavne nesystemove a bez jasne stanovených pravidiel, cielov a priorit.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
rozhodne nie Vetsina sportovnich klubu jen zivori a bez nemalych prispevku rodicu by uz davno neexistovala....
Vetsina sportovnich klubu jen zivori a bez nemalych prispevku rodicu by uz davno neexistovala....
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
skôr nie V state, ktory mam problem zabezpecit toaletny papier a ucebnice pre deti v skolach to ani prilis ocakavat nemozeme. Zaroven som presvedceny, ze vztah k sportu sa musi budovat u deti najma doma v rodine.
V state, ktory mam problem zabezpecit toaletny papier a ucebnice pre deti v skolach to ani prilis ocakavat nemozeme. Zaroven som presvedceny, ze vztah k sportu sa musi budovat u deti najma doma v rodine.
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
skôr nie To naozaj neviem. Ale ak by podporoval, asi by som to vedel:)
To naozaj neviem. Ale ak by podporoval, asi by som to vedel:)
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Táto téma ma ako rodiča 3 detí veľmi zaujíma. Podmienky na šport detí sú biedne. Mal nahliadnuť do financovania športového klubu zameraného na mládež a bol som sklamaný. Nie je dobré ak väčšinu príjmov klubu pochádza od rodičov. Zároveň časť peňazí musel klub odvádzať zväzu a tiež musí platiť nájom škole!!! Financovanie mládežníckeho športu vidím ako jednu zásadnú bariéru, primárne pre športovanie sociálne slabších rodín, čo sme v klube viac krát diskutovali. Pritom šport by mal byť jedným z nástrojov, ako tieto deti rozvíjať. Ako druhú zásadnú bariéru vidím to, že veľa mimoškolských aktivít prebieha mimo areálu školy. Ako rodič máte dve možnosti: vodiť dieťa osobne čo Vás stojí veľa času a v tomto čase nemôžete napríklad pracovať, alebo dieťa necháte ísť na krúžok samé. Od 10 rokov sme deti nechali chodiť samé, aj preto že synovia chodili dvaja spolu. Jeden z mojich synov bol pár krát v Petržalke fyzicky atakovaný inými deťmi, ktoré sa "hrali" vonku na dvore. Vráťme šport detí do 15 rokov do škol, ktoré deti navštevujú!
Táto téma ma ako rodiča 3 detí veľmi zaujíma. Podmienky na šport detí sú biedne. Mal nahliadnuť do financovania športového klubu zameraného na mládež a bol som sklamaný. Nie je dobré ak väčšinu príjmov klubu pochádza od rodičov. Zároveň časť peňazí musel klub odvádzať zväzu a tiež musí platiť nájom škole!!! Financovanie mládežníckeho športu vidím ako jednu zásadnú bariéru, primárne pre športovanie sociálne slabších rodín, čo sme v klube viac krát diskutovali. Pritom šport by mal byť jedným z nástrojov, ako tieto deti rozvíjať. Ako druhú zásadnú bariéru vidím to, že veľa mimoškolských aktivít prebieha mimo areálu školy. Ako rodič máte dve možnosti: vodiť dieťa osobne čo Vás stojí veľa času a v tomto čase nemôžete napríklad pracovať, alebo dieťa necháte ísť na krúžok samé. Od 10 rokov sme deti nechali chodiť samé, aj preto že synovia chodili dvaja spolu. Jeden z mojich synov bol pár krát v Petržalke fyzicky atakovaný inými deťmi, ktoré sa "hrali" vonku na dvore. Vráťme šport detí do 15 rokov do škol, ktoré deti navštevujú!
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
rozhodne nie Štát podporuje športovanie detí?
Štát podporuje športovanie detí?
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
skôr nie Štát okrem rodičov musí zaujať aj ich deti, ktoré treba od online hier dostať na športoviská. Túto generáciu osloví len tak, keď bude komunikovať ich jazykom. Najmä cez sociálne siete, ako YouTube a Facebook, ktoré denne využívajú.
Štát okrem rodičov musí zaujať aj ich deti, ktoré treba od online hier dostať na športoviská. Túto generáciu osloví len tak, keď bude komunikovať ich jazykom. Najmä cez sociálne siete, ako YouTube a Facebook, ktoré denne využívajú.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
rozhodne nie Stále sme vo verejnej diskusii nepochopili, že podpora športu nie je totožná s podporou profesionálnych športovcov. Deti majú prekážky v dostupnosti športových aktivít a teda si nevytvoria návyky do dospelého života. To mimochodom negatívne postihne v budúcnosti aj prevádzkovateľov niektorých zariadení (napr. lyžovanie, golf). A negatívne dopady sú aj na spoločnosť ako celok.
Stále sme vo verejnej diskusii nepochopili, že podpora športu nie je totožná s podporou profesionálnych športovcov. Deti majú prekážky v dostupnosti športových aktivít a teda si nevytvoria návyky do dospelého života. To mimochodom negatívne postihne v budúcnosti aj prevádzkovateľov niektorých zariadení (napr. lyžovanie, golf). A negatívne dopady sú aj na spoločnosť ako celok.
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Športovanie detí podporujú rodičia. Čo s tým má štát? Vari deti sú majetkom štátu?
Športovanie detí podporujú rodičia. Čo s tým má štát? Vari deti sú majetkom štátu?
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
skôr áno Skôr by sa mal štát zapojiť aj do vyváženejšie ponuky voľnočasového programu pre deti spolu s rodičmi, nielen športu. Deti nevedia prakticky existovať, ale za to chodia na tenis, jazdu na koni, florbal, hádzanu, etc., ale dievčatá nevedia uvariť ani praženicu a chlapci si opraviť ani najmenši probém na bycikli, či vymeniť žiarovku. To je alarmujúce. Celé dni zavretí v školách, krúžkoch a reálny rodinný spoločenský život je im úplne odopieraný, pomaly nepoznajú ani najbližších bratrancov alebo ďalších príbuzných, nehovoriac o susedských vzťahoch.
Skôr by sa mal štát zapojiť aj do vyváženejšie ponuky voľnočasového programu pre deti spolu s rodičmi, nielen športu. Deti nevedia prakticky existovať, ale za to chodia na tenis, jazdu na koni, florbal, hádzanu, etc., ale dievčatá nevedia uvariť ani praženicu a chlapci si opraviť ani najmenši probém na bycikli, či vymeniť žiarovku. To je alarmujúce. Celé dni zavretí v školách, krúžkoch a reálny rodinný spoločenský život je im úplne odopieraný, pomaly nepoznajú ani najbližších bratrancov alebo ďalších príbuzných, nehovoriac o susedských vzťahoch.
Paška Peter Paška
primátor
mesto Galanta
rozhodne nie Rozhodne nie. Kto tvrdí opak, klame. Nedostatočný počet hodín telesnej výchovy na školách. Takmer nulová podpora športových klubov a organizácií. Všetky športové úspechy súčasnosti plynú z nadšenia a podpory rodičov, vo výnimočných prípadoch vďaka podpore samospráv. U nás sme zdvojnásobili podporu z mestských peňazí, stále je to málo.. V tomto smere štát tragicky zlyháva..
Rozhodne nie. Kto tvrdí opak, klame. Nedostatočný počet hodín telesnej výchovy na školách. Takmer nulová podpora športových klubov a organizácií. Všetky športové úspechy súčasnosti plynú z nadšenia a podpory rodičov, vo výnimočných prípadoch vďaka podpore samospráv. U nás sme zdvojnásobili podporu z mestských peňazí, stále je to málo.. V tomto smere štát tragicky zlyháva..
Štefunko Ivan Štefunko
predseda predstavenstva
Neulogy
rozhodne nie Pozrite sa aké sú možnosti bezpečne bicyklovať v meste pre deti. Ako vyzerajú ihriská. A koľko majú deti málo možností zapojiť sa bezplatne do športových klubov.
Pozrite sa aké sú možnosti bezpečne bicyklovať v meste pre deti. Ako vyzerajú ihriská. A koľko majú deti málo možností zapojiť sa bezplatne do športových klubov.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
skôr nie Podporovať športovanie detí by mali najmä rodičia, nie štát. Stačí, ak štát nebude hádzať polená pod nohy.
Podporovať športovanie detí by mali najmä rodičia, nie štát. Stačí, ak štát nebude hádzať polená pod nohy.
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
skôr áno Podpora je, ale v porovnaní s inými štátmi by bola vhodná masovejšia podpora najmä prostredníctvom lepšieho vybavenia základných škôl.
Podpora je, ale v porovnaní s inými štátmi by bola vhodná masovejšia podpora najmä prostredníctvom lepšieho vybavenia základných škôl.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
rozhodne nie Plošne v akomkoľvek športe po regiónoch je to mnohokrát o nábore a nie výbere. Nezachytávajú a nepodporujú sa talenty, chýbajú centrá. Odborníci sú žalostne platení, ak vôbec. Moderné poznatky a trendy k nám prenikajú veľmi pomaly. Riešením sú odvaha, koncepcia, odborníci a osobnosti z radov bývalých športovcov venujúci sa deťom a mládeži.
Plošne v akomkoľvek športe po regiónoch je to mnohokrát o nábore a nie výbere. Nezachytávajú a nepodporujú sa talenty, chýbajú centrá. Odborníci sú žalostne platení, ak vôbec. Moderné poznatky a trendy k nám prenikajú veľmi pomaly. Riešením sú odvaha, koncepcia, odborníci a osobnosti z radov bývalých športovcov venujúci sa deťom a mládeži.
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
rozhodne nie Osobne neviem kde a ako to štát robí, nestretol som sa s tým (ak neberiem do úvahy vzdelávací poukaz) a to mám dve športujúce deti. Celá váha je prenesená na rodiča, plne záleží na jeho možnostiach a schopnostiach kam sa jeho dieťa dokáže v športe dostať. Ak neposudzujeme výsledok, určite by sa mal štát zaujímať o masový šport aj z pohľadu zdravia národa a jeho následnej záťaže na zdravotný systéme a rast HDP čo jednoznačne a priamo súvisí.
Osobne neviem kde a ako to štát robí, nestretol som sa s tým (ak neberiem do úvahy vzdelávací poukaz) a to mám dve športujúce deti. Celá váha je prenesená na rodiča, plne záleží na jeho možnostiach a schopnostiach kam sa jeho dieťa dokáže v športe dostať. Ak neposudzujeme výsledok, určite by sa mal štát zaujímať o masový šport aj z pohľadu zdravia národa a jeho následnej záťaže na zdravotný systéme a rast HDP čo jednoznačne a priamo súvisí.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
rozhodne nie Nielen že nepodporuje, ale ešte aj pre nimi zatvára ihriská a športoviská.
Nielen že nepodporuje, ale ešte aj pre nimi zatvára ihriská a športoviská.
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
rozhodne nie Nie! A otvorene Vám poviem, prečo nie. Ak by podporoval, nemohlo by sa stať, že nadaným deťom zo sociálne slabších vrstiev hľadajú sociálne pracovníčky "sponzorov" - spomedzi svojich známych, ochotných a schopných deťom pomôcť - pre zabezpečenie platby ročného členstva vo futbalovom klube! Pýtam sa:" Čo bude s nadaným dieťaťom, pre ktoré sa im nepodarí "zohnať" 100€? A toto nie je iba vo futbale.
Nie! A otvorene Vám poviem, prečo nie. Ak by podporoval, nemohlo by sa stať, že nadaným deťom zo sociálne slabších vrstiev hľadajú sociálne pracovníčky "sponzorov" - spomedzi svojich známych, ochotných a schopných deťom pomôcť - pre zabezpečenie platby ročného členstva vo futbalovom klube! Pýtam sa:" Čo bude s nadaným dieťaťom, pre ktoré sa im nepodarí "zohnať" 100€? A toto nie je iba vo futbale.
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
neviem / nevyjadrujem sa / iné nie som v tom odbornik, ale ako laik vidim, ze deti nemaju moznosti sportovat DOSTUPNE tzn kedy chchu, na mieste kde byvajua albo chodia do skoly a najma prirodzene talenty nie su prirodzene podchytene. Ak aj stat dava vyznemnu sumu do sportu, tak potom sa netranspretne stracaju a plynu do zaujmovych skupin. Skoda.
nie som v tom odbornik, ale ako laik vidim, ze deti nemaju moznosti sportovat DOSTUPNE tzn kedy chchu, na mieste kde byvajua albo chodia do skoly a najma prirodzene talenty nie su prirodzene podchytene. Ak aj stat dava vyznemnu sumu do sportu, tak potom sa netranspretne stracaju a plynu do zaujmovych skupin. Skoda.
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Neviem koľko je dostatočne, veľa záleží od postoja rodiča či chce, aby jeho dieťa športovalo, alebo nie. Konštruktívnym prvkom by podľa mňa bola bezplatná detská športová diagnostika, aby rodičia vedeli, na aký druh športu sa ich dieťa hodí a na základe toho konali.
Neviem koľko je dostatočne, veľa záleží od postoja rodiča či chce, aby jeho dieťa športovalo, alebo nie. Konštruktívnym prvkom by podľa mňa bola bezplatná detská športová diagnostika, aby rodičia vedeli, na aký druh športu sa ich dieťa hodí a na základe toho konali.
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
skôr áno nemám poruke čísla, takže to skôr pocit
nemám poruke čísla, takže to skôr pocit
Kočan Rastislav Kočan
Managing Partner
Go4insight
skôr nie Myslím si, že vrcholový šport je len ďalšia forma zábavy a štát by ho mal prestať financovať. Takto ušetrené prostriedky by sa mali priamo presunúť na podporu športu pre deti. Tento názor sa však zrejme nikdy nestane väčšinovým a kým sa budeme vyhovárať na nedostatok peňazí na športoviská pre deti, budeme z verejných peňazí stavať rôzne národné štadióny.
Myslím si, že vrcholový šport je len ďalšia forma zábavy a štát by ho mal prestať financovať. Takto ušetrené prostriedky by sa mali priamo presunúť na podporu športu pre deti. Tento názor sa však zrejme nikdy nestane väčšinovým a kým sa budeme vyhovárať na nedostatok peňazí na športoviská pre deti, budeme z verejných peňazí stavať rôzne národné štadióny.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
skôr áno Možnosti na organizované športovanie majú deti dosť. Úspešní športovci sú často idolmi detí. Presvedčiť mladých športovať pre pohyb a zdravie a nie pre úspech je to najťažšie, nie každý môže byť dobre zarábajúci tenista, hokejista alebo cyklista.
Možnosti na organizované športovanie majú deti dosť. Úspešní športovci sú často idolmi detí. Presvedčiť mladých športovať pre pohyb a zdravie a nie pre úspech je to najťažšie, nie každý môže byť dobre zarábajúci tenista, hokejista alebo cyklista.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne nie Mám s tým osobné skúsenosti a sú veľmi negatívne. To, že sa postavilo množstvo malých ihrísk nie je zásluha štátu ale prostriedkov z fondov EU. Štát o cyklotrasách, ktoré by pomohli aj športovaniu detí, len rozpráva a sem tam urobí za predražené peniaze krátku cyklotrasu odnikiaľ - nikam. Telocvične v školách sú opotrebované a nové plavárne nikde. Zato fotenie sa predsedu vlády s úspešnými športovcami (aj to len vďaka rodičom), je vždy na programe dňa, lebo sa treba na úspechu priživiť.
Mám s tým osobné skúsenosti a sú veľmi negatívne. To, že sa postavilo množstvo malých ihrísk nie je zásluha štátu ale prostriedkov z fondov EU. Štát o cyklotrasách, ktoré by pomohli aj športovaniu detí, len rozpráva a sem tam urobí za predražené peniaze krátku cyklotrasu odnikiaľ - nikam. Telocvične v školách sú opotrebované a nové plavárne nikde. Zato fotenie sa predsedu vlády s úspešnými športovcami (aj to len vďaka rodičom), je vždy na programe dňa, lebo sa treba na úspechu priživiť.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
rozhodne nie Mam deti ktore nastevuju 5 roznych sportov na. Vsade nejakou formou platime trenerov, sportovisko, vystroj. Z mojho pohladu stat v tejto oblasti nerobi vobec nic.
Mam deti ktore nastevuju 5 roznych sportov na. Vsade nejakou formou platime trenerov, sportovisko, vystroj. Z mojho pohladu stat v tejto oblasti nerobi vobec nic.
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
skôr nie Male by existovať všeobecná podpora pre športovanie detí z dvoch dôvodov. Prvým je zvýšenie telesnej zdatnosti, ktorá je mizerná čo sa prejaví v nielen v športe ale aj v osobnom či pracovnom živote týchto detí - zvýšeným počtom zdravotných problémov vo veľmi mladom veku. Druhým je potreba aby sme top športovcov vyberali z čo najširšej bázy - aby napr. na hokej nešiel len ten čo na to má, ale pokiaľ možno všetci, ktorých to vážne zaujíma. To zas pomôže v dobrej základni pre výber špičkových športovcov - reprezentantov.
Male by existovať všeobecná podpora pre športovanie detí z dvoch dôvodov. Prvým je zvýšenie telesnej zdatnosti, ktorá je mizerná čo sa prejaví v nielen v športe ale aj v osobnom či pracovnom živote týchto detí - zvýšeným počtom zdravotných problémov vo veľmi mladom veku. Druhým je potreba aby sme top športovcov vyberali z čo najširšej bázy - aby napr. na hokej nešiel len ten čo na to má, ale pokiaľ možno všetci, ktorých to vážne zaujíma. To zas pomôže v dobrej základni pre výber špičkových športovcov - reprezentantov.
Elko Dušan Elko
managing partner
SAM Headhunting Slovakia
rozhodne nie lebo na to niesu fondy.
lebo na to niesu fondy.
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
skôr nie Keď si uvedomím, koľko športovísk je vidieť na ceste vlakom z letísk do centier miest v západnej Európe a koľko peňazí bolo u nás štátom investovaných do niekoľkých profesionálnych štadiónov, tak mi je jasné, že podpora masového športu (detí i dospelých) môže byť väčšia. Avšak nie je to len úloha štátu, ale i lokálnych a regionánych samospráv a do určitej miery aj neziskových organizácií a podnikateľských subjektov v rámci ich spoločenskej zodpovednosti. Súčasný stav na Slovensku vyplýva tiež z limitovanej spoločenskej objednávky po aktívnom športe a športoviskách.
Keď si uvedomím, koľko športovísk je vidieť na ceste vlakom z letísk do centier miest v západnej Európe a koľko peňazí bolo u nás štátom investovaných do niekoľkých profesionálnych štadiónov, tak mi je jasné, že podpora masového športu (detí i dospelých) môže byť väčšia. Avšak nie je to len úloha štátu, ale i lokálnych a regionánych samospráv a do určitej miery aj neziskových organizácií a podnikateľských subjektov v rámci ich spoločenskej zodpovednosti. Súčasný stav na Slovensku vyplýva tiež z limitovanej spoločenskej objednávky po aktívnom športe a športoviskách.
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
skôr nie Je to relatívne, ale aj napriek tomu si myslím, že v tejto oblasti máme ešte rezervy.
Je to relatívne, ale aj napriek tomu si myslím, že v tejto oblasti máme ešte rezervy.
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
skôr nie Je to o športových vzoroch. Kuzminová, Tóth, Sagan, hokejisti, futbalisti apod. urobia viac pre chuť športovať ako všetky stratégie štátu dokopy.
Je to o športových vzoroch. Kuzminová, Tóth, Sagan, hokejisti, futbalisti apod. urobia viac pre chuť športovať ako všetky stratégie štátu dokopy.
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne nie Iba v tých športoch, ktoré si takúto podporu pokútne vylobovali. Väčšina ostatného mládežníckeho športu živorí.
Iba v tých športoch, ktoré si takúto podporu pokútne vylobovali. Väčšina ostatného mládežníckeho športu živorí.
Nitschneider Peter Nitschneider
National Director JLL pre CEE region
JLL
rozhodne nie Financovanie sportu je v hroznom stave. Je to citelne uz v kazdom sporte. Deti a ich rodicia by si mali vyberat medzi sportami, ktore ich bavia a nie tie ktore vedia "uzivit".
Financovanie sportu je v hroznom stave. Je to citelne uz v kazdom sporte. Deti a ich rodicia by si mali vyberat medzi sportami, ktore ich bavia a nie tie ktore vedia "uzivit".
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
skôr nie Dnešná mládež už žiaľ nešportuje tak ako v minulosti. Záujem o šport klesá, internet, mobilné telefóny lákajú deti viac. Na slovensku v porovnaní s vyspelým civilizovaným svetom máme naozaj slabšiu podporu štátu, tak v oblasti zdrojov ako aj v oblasti systémového prístupu a prerozdeľovania vyčlenených zdrojov. Nový zákon snáď pomohol k lepšiemu.
Dnešná mládež už žiaľ nešportuje tak ako v minulosti. Záujem o šport klesá, internet, mobilné telefóny lákajú deti viac. Na slovensku v porovnaní s vyspelým civilizovaným svetom máme naozaj slabšiu podporu štátu, tak v oblasti zdrojov ako aj v oblasti systémového prístupu a prerozdeľovania vyčlenených zdrojov. Nový zákon snáď pomohol k lepšiemu.
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr nie Detsky a mladeznicky sport je zalozeny skor na financiach rodicov ako statu. Nehladame a vdaka tomu ani nenachadzame ani lepsie vyuzitie telesnej vychovy, postavenej celkom na okraj a mnohi ju vnimaju iba ako nieco, comu sa treba skor vyhybat
Detsky a mladeznicky sport je zalozeny skor na financiach rodicov ako statu. Nehladame a vdaka tomu ani nenachadzame ani lepsie vyuzitie telesnej vychovy, postavenej celkom na okraj a mnohi ju vnimaju iba ako nieco, comu sa treba skor vyhybat
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Cez take ministerstvo, kde ministri su iba kvoli fondom, urcite nie.
Cez take ministerstvo, kde ministri su iba kvoli fondom, urcite nie.
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
rozhodne áno Áno, dostatočne, teda na štvorku...
Áno, dostatočne, teda na štvorku...
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
rozhodne nie Ale problém je potrebné vnímať v kontexte plošného zlyhávania štátu pri zabezpečovaní vzdelávania a rozvoja detí. Aby došlo k udržateľnému zlepšeniu, je nutné sa venovať problému v celej šírke a nie osobitne iba v oblasti športu.
Ale problém je potrebné vnímať v kontexte plošného zlyhávania štátu pri zabezpečovaní vzdelávania a rozvoja detí. Aby došlo k udržateľnému zlepšeniu, je nutné sa venovať problému v celej šírke a nie osobitne iba v oblasti športu.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
rozhodne nie Absolútne nepodporuje. Chýba podpora úplne základných športovísk ako plavární, zimných štadiónov, telocviční, či iných ihrísk. "Výsledky" sa dostavujú prakticky vo všetkých športoch, česť výnimkám, trénujúcim v zahraničí.
Absolútne nepodporuje. Chýba podpora úplne základných športovísk ako plavární, zimných štadiónov, telocviční, či iných ihrísk. "Výsledky" sa dostavujú prakticky vo všetkých športoch, česť výnimkám, trénujúcim v zahraničí.
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
neviem / nevyjadrujem sa / iné A podporujú športovanie detí škola a rodičia? Šport je oveľa viac o pozitívnom príklade ako o akejkoľvek inej podpore.
A podporujú športovanie detí škola a rodičia? Šport je oveľa viac o pozitívnom príklade ako o akejkoľvek inej podpore.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
rozhodne nie A ešte aj na tom nedoatatočnom parazituje kvantum ľudí
A ešte aj na tom nedoatatočnom parazituje kvantum ľudí
Randuška Dušan Randuška
generálny riaditeľ
MET Slovakia
rozhodne nie 15 rocny syn hra basketbal za Inter Bratislava - 50 eur mesacne platia rodicia prispevok na plat trenera a prenajom treningovej haly na Pasienkoch.Zvysok zrejme doplaca klub zo sponzorskych penazi.Sportove oblecenie a komplet naklady na cestovne mimo Bratislavu - na ligu, ktora trva 8 mesiacov a medzinarodne zapasy a turnaje a vsetko ubytovanie s tym spojene platia rodicia.Keby nebolo rodicov mladeznicky basketbal by na Slovensku neexistoval.Tolko fakty.A co teda plati stat v tomto pripade ??
15 rocny syn hra basketbal za Inter Bratislava - 50 eur mesacne platia rodicia prispevok na plat trenera a prenajom treningovej haly na Pasienkoch.Zvysok zrejme doplaca klub zo sponzorskych penazi.Sportove oblecenie a komplet naklady na cestovne mimo Bratislavu - na ligu, ktora trva 8 mesiacov a medzinarodne zapasy a turnaje a vsetko ubytovanie s tym spojene platia rodicia.Keby nebolo rodicov mladeznicky basketbal by na Slovensku neexistoval.Tolko fakty.A co teda plati stat v tomto pripade ??
Kováč Peter Kováč
Director Bratislava Business Center
Adient Slovakia
skôr nie ...ale nejde tu len o štát, ale aj o mestá a župy, aby sa zriaďovali dostatočné počty kvalitných ihrísk, ciest a možností. Ale má to aj druhú stránku - a to je podpora rodiny detí a ich okolia. Športovať sa dá vždy, avšak stále viac vidíme rodiny s deťmi v nákupných centrách namiesto v prírode. Toto je potom spoločenský problém, kde si každý rodič musí vstúpiť do svedomia.
...ale nejde tu len o štát, ale aj o mestá a župy, aby sa zriaďovali dostatočné počty kvalitných ihrísk, ciest a možností. Ale má to aj druhú stránku - a to je podpora rodiny detí a ich okolia. Športovať sa dá vždy, avšak stále viac vidíme rodiny s deťmi v nákupných centrách namiesto v prírode. Toto je potom spoločenský problém, kde si každý rodič musí vstúpiť do svedomia.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
rozhodne nie
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
skôr nie
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
skôr nie
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
rozhodne nie
Krúpa Pavol Krúpa
spolumajiteľ
Arca Capital
rozhodne nie
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
rozhodne nie
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
skôr nie
Ormandy Igor Ormandy
generálny riaditeľ
Mediaprint - Kapa Pressegrosso, a.s.
rozhodne nie
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr nie
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr nie
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
rozhodne nie
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
skôr nie
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
skôr nie
Dobron Martin Dobron
Regional Sales Coordinator
BASF
rozhodne nie
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
skôr nie
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
rozhodne nie
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
rozhodne nie
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Bojčík Jozef Bojčík
konateľ
Medi Cool, s.r.o., Košice
rozhodne nie
Hudáková Anna Hudáková
personálny riaditeľ (HREO)
sanofi-aventis Slovakia s.r.o.
skôr nie
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
rozhodne nie
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne nie
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
skôr nie
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
skôr nie
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
rozhodne nie
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
rozhodne nie
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
skôr nie
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
skôr nie
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
rozhodne nie
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
skôr nie
Matušovič Marian Matušovič
predseda predstavenstva
VÚB Asset Management, správ. spol., a.s.
rozhodne nie
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
rozhodne nie
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
skôr áno
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
rozhodne nie
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
rozhodne nie
Čorejová Tatiana Čorejová
rektor
Žilinská univerzita v Žiline
rozhodne nie
Pašmík Milan Pašmík
generálny riaditeľ
McCarter Slovakia, s.r.o.
skôr nie
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
skôr nie
Hajko Jozef Hajko
analytik
skôr nie
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
rozhodne nie
Vozáryová Jana Vozáryová
konateľka
Epas BB, s.r.o., Banská Bystrica
rozhodne nie
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
rozhodne nie

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní