Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Mal by podľa vás štát podnikateľom kompenzovať škody, ktoré vznikli zlou komunikáciou vlády o prelomení elektronického podpisu?

  1. rozhodne áno 53 %
  2. skôr áno 21 %
  3. skôr nie 6 %
  4. rozhodne nie 4 %
  5. neviem /nevyjadrujem sa / iné 16 %


Uzávierka hlasovania: 30.10.2017. Počet respondentov: 89.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
neviem /nevyjadrujem sa / iné
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
rozhodne áno Aj štát by mal byť zodpovedný za škody spôsobené svojim konaním. Praktická realizácia bude ale asi plošne nereálna.
Aj štát by mal byť zodpovedný za škody spôsobené svojim konaním. Praktická realizácia bude ale asi plošne nereálna.
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
rozhodne áno
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
rozhodne áno
Zaťko Andrej Zaťko
generálny riaditeľ
Poštová banka
rozhodne áno Štát musí, ako každý, niesť zodpovednosť za svoje činy a chyby. Preto by bolo správne zaviesť aj istú mieru zosobňovania a kompenzácie.
Štát musí, ako každý, niesť zodpovednosť za svoje činy a chyby. Preto by bolo správne zaviesť aj istú mieru zosobňovania a kompenzácie.
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr áno
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
rozhodne áno Ale škody by si mal následne štát vymáhať od spoločnosti, ktorá spôsobila chybu. Otázne je, na kom je zodpovednosť od dátumu zistenia chyby po jej medializáciu.
Ale škody by si mal následne štát vymáhať od spoločnosti, ktorá spôsobila chybu. Otázne je, na kom je zodpovednosť od dátumu zistenia chyby po jej medializáciu.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
neviem /nevyjadrujem sa / iné
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
skôr áno Ak tie skody preukazatelne vznikli vinou vlady, tak ano. To, zial, ale nie je riesenie problemu samotneho, teda nekompetentnosti politikov a nimi vymenovanych uradnikov pri minani tych penazi, ktore statu odvadzaju podnikatelia. Obavam sa, ze ani v tomto pripade sa skutocny vinnik nenajde a tak mozne skody ani nebude komu zosobnit. Skonci to fraskovito s tym, ze skody sice vznikli, ale zakon poruseny nebol.
Ak tie skody preukazatelne vznikli vinou vlady, tak ano. To, zial, ale nie je riesenie problemu samotneho, teda nekompetentnosti politikov a nimi vymenovanych uradnikov pri minani tych penazi, ktore statu odvadzaju podnikatelia. Obavam sa, ze ani v tomto pripade sa skutocny vinnik nenajde a tak mozne skody ani nebude komu zosobnit. Skonci to fraskovito s tym, ze skody sice vznikli, ale zakon poruseny nebol.
Čebík Erik Čebík
konateľ
Datatree, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne áno Súčasnou komunikáciou dáva vláda najavo, že Elektronický podpis vlastne vôbec nie je zaručený, keďže vláda sa môže rozhodnúť ho kedykoľvek vypnúť.
Súčasnou komunikáciou dáva vláda najavo, že Elektronický podpis vlastne vôbec nie je zaručený, keďže vláda sa môže rozhodnúť ho kedykoľvek vypnúť.
Kevický Florián Kevický
výkonný riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
rozhodne nie V pripade kompenzacie by bola skoda hradena pravdepodobne z verejnych prostriedkov. V kazdom pripade by mal ale stat vyvodit zodpovednost za takyto sposob komunikacie a prijat opatrenia aby sa podobna situacia neopakovala.
V pripade kompenzacie by bola skoda hradena pravdepodobne z verejnych prostriedkov. V kazdom pripade by mal ale stat vyvodit zodpovednost za takyto sposob komunikacie a prijat opatrenia aby sa podobna situacia neopakovala.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
neviem /nevyjadrujem sa / iné Je neuveriteľné, koľko miliónov ide na elektronickú komunikáciu vo verejnom a štátnom sektore, a aké mizerné a nekvalitné výstupy dostávame za naše dane. Na otázku sa dá ťažko odpovedať. Dajú sa škody vyčísliť?
Je neuveriteľné, koľko miliónov ide na elektronickú komunikáciu vo verejnom a štátnom sektore, a aké mizerné a nekvalitné výstupy dostávame za naše dane. Na otázku sa dá ťažko odpovedať. Dajú sa škody vyčísliť?
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
rozhodne áno
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
rozhodne áno Ked podnikatel urobi chybu je sankcionovany.Musi to platit aj v opacnom garde.Padni komu padni.
Ked podnikatel urobi chybu je sankcionovany.Musi to platit aj v opacnom garde.Padni komu padni.
Harant Ivan Harant
konateľ
MIP, s.r.o.
rozhodne áno
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
rozhodne áno
Rolný Ivan Rolný
člen predstavenstva
ITB Development
rozhodne áno Ak je štát zodpovedný za škodu alebo za ušlý zisk, mal by k problematike pristúpiť zodpovedne a škodu nahradiť. V opačnom prípade riskuje zbytočné zaťaženie súdnictva so žiadosťami o náhradu škody. Druhá rovina je, že ak štát tvorí legislatívne pravidlá, mal by byť prvý, kto ich bude dodržiavať.
Ak je štát zodpovedný za škodu alebo za ušlý zisk, mal by k problematike pristúpiť zodpovedne a škodu nahradiť. V opačnom prípade riskuje zbytočné zaťaženie súdnictva so žiadosťami o náhradu škody. Druhá rovina je, že ak štát tvorí legislatívne pravidlá, mal by byť prvý, kto ich bude dodržiavať.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
rozhodne nie Ale nie, toto nebola schválnosť. Spomeňme si na svoje omyly. Kto nerobí nerobí chyby.
Ale nie, toto nebola schválnosť. Spomeňme si na svoje omyly. Kto nerobí nerobí chyby.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
neviem /nevyjadrujem sa / iné Štát by sa mal férovo, empaticky a asertívne (nie agresívne), správať k svojim dodávateľom aj k svojim klientom. Osobne som skôr za to že poškodený si má vymáhať škodu štandardnou súdnou cestou z vlastnej iniciatívy. Plošné odškodňovanie mi pripadá podozrivé. Jednak sa z takýchto akcií ľahko vytvorí tunel...
Štát by sa mal férovo, empaticky a asertívne (nie agresívne), správať k svojim dodávateľom aj k svojim klientom. Osobne som skôr za to že poškodený si má vymáhať škodu štandardnou súdnou cestou z vlastnej iniciatívy. Plošné odškodňovanie mi pripadá podozrivé. Jednak sa z takýchto akcií ľahko vytvorí tunel...
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
skôr áno
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
neviem /nevyjadrujem sa / iné
Vozáryová Jana Vozáryová
konateľka
Epas BB, s.r.o., Banská Bystrica
rozhodne áno
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
rozhodne áno Určite , keď urobí chybu podnikateľ , štát mu vyrubí penále resp. pokutu.
Určite , keď urobí chybu podnikateľ , štát mu vyrubí penále resp. pokutu.
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
skôr áno
Hajko Jozef Hajko
analytik
skôr áno
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
rozhodne áno Určite, dvojitý meter vzťahu štát-podnikateľ a naopak je priepastný. Ak štát spraví chybu odloží termín, posunie platnosť. Ak podnikateľ zabudne, spraví chybu platí pokutu. Tento dlhodobý jav je umocnený postojom štátnych úradníkov, kde podnikateľ vždy ťahá za kratší koniec pri komunikácii s úradom. Často sa v tom nevyzná a vlastne ani nevie ako postupovať, a aktuálny prípad je jeho exemplárnym príkladom.
Určite, dvojitý meter vzťahu štát-podnikateľ a naopak je priepastný. Ak štát spraví chybu odloží termín, posunie platnosť. Ak podnikateľ zabudne, spraví chybu platí pokutu. Tento dlhodobý jav je umocnený postojom štátnych úradníkov, kde podnikateľ vždy ťahá za kratší koniec pri komunikácii s úradom. Často sa v tom nevyzná a vlastne ani nevie ako postupovať, a aktuálny prípad je jeho exemplárnym príkladom.
Suchánek Juraj Suchánek
výkonný riaditeľ
Inštitút urbánneho rozvoja
rozhodne áno
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Riziko zneužitia kľúča je rádovo nižsie ako šanca, že zdrogovaného podnikateľa zoberú k notárovi a donútia ho podpísať čokoľvek. Na prelomenie kľúča si treba prenajať výpočtový výkon za desaťtisíce eúr. Tabletka Rohypnolu je predsa len lacnejšia. Podľa tejto logiky treba žiadať preventívne odškodné napríklad aj od lekárnikov.
Riziko zneužitia kľúča je rádovo nižsie ako šanca, že zdrogovaného podnikateľa zoberú k notárovi a donútia ho podpísať čokoľvek. Na prelomenie kľúča si treba prenajať výpočtový výkon za desaťtisíce eúr. Tabletka Rohypnolu je predsa len lacnejšia. Podľa tejto logiky treba žiadať preventívne odškodné napríklad aj od lekárnikov.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
skôr áno
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
skôr nie
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Samozrejme, že by mal tak, ako každá osoba, ktorá spôsobí komukoľvek akúkoľvek škodu, musí ju nahradiť. Podnikateľ dokonca zaplatí pokutu aj keď štátu žiadnu škodu nespôsobí. Napríklad stačí o deň neskôr podať prehľad o príjmoch alebo trocha neskôr zaplatiť daň. O 5 rokov Vám príde pokuta, na okolnosti ktorej sa už ani nepamätáte tak zaplatíte. Ak ale lehotu nedodrží štátny orgán, nič sa nedeje. V prípade elektronického podpisu sa poškodený dočká kompenzácie keď tak asi len súdnou cestou.
Samozrejme, že by mal tak, ako každá osoba, ktorá spôsobí komukoľvek akúkoľvek škodu, musí ju nahradiť. Podnikateľ dokonca zaplatí pokutu aj keď štátu žiadnu škodu nespôsobí. Napríklad stačí o deň neskôr podať prehľad o príjmoch alebo trocha neskôr zaplatiť daň. O 5 rokov Vám príde pokuta, na okolnosti ktorej sa už ani nepamätáte tak zaplatíte. Ak ale lehotu nedodrží štátny orgán, nič sa nedeje. V prípade elektronického podpisu sa poškodený dočká kompenzácie keď tak asi len súdnou cestou.
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
skôr áno
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
neviem /nevyjadrujem sa / iné Ak vznikli škody, tak to asi nebolo zlou komunikáciou vlády, ale jej zlým prístupom. Namiesto silných rečí ministra vnútra o hacknutí jeho podpisu, mala vláda ihneď konať.
Ak vznikli škody, tak to asi nebolo zlou komunikáciou vlády, ale jej zlým prístupom. Namiesto silných rečí ministra vnútra o hacknutí jeho podpisu, mala vláda ihneď konať.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne áno Bolo by to len marginálne odškodnenie oproti škodám, ktoré pácha štát na podnikateľoch zlou správou štátu a nedostatočnou ochranou podnikateľov proti nepoctivcom a neplatičom.
Bolo by to len marginálne odškodnenie oproti škodám, ktoré pácha štát na podnikateľoch zlou správou štátu a nedostatočnou ochranou podnikateľov proti nepoctivcom a neplatičom.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
rozhodne áno
Terkovič Martin Terkovič
generálny riaditeľ
ICZ Slovakia, a.s., Trenčín
rozhodne áno
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
skôr nie Ak by mal štát kompenzovať všetky škody, ktoré svojim konaním spôsobil, mali by sme okamžite štátny bankrot. Podnikatelia by to mali kompenzovať a spočítať predstaviteľom štátu vo voľbách.
Ak by mal štát kompenzovať všetky škody, ktoré svojim konaním spôsobil, mali by sme okamžite štátny bankrot. Podnikatelia by to mali kompenzovať a spočítať predstaviteľom štátu vo voľbách.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
skôr áno
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
neviem /nevyjadrujem sa / iné Páčilo by sa mi, keby štát kompenzoval všetky škody, ktoré rozhodnutiami vlády spôsobí, čo je samozrejme nereálne.
Páčilo by sa mi, keby štát kompenzoval všetky škody, ktoré rozhodnutiami vlády spôsobí, čo je samozrejme nereálne.
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
rozhodne áno
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
skôr áno Potrebujeme nie len porozumenie, propagáciu ale aj bezpečnosť elektronických transakcii. Ak vedeli, mali to komunikovať a prijať opatrenia okamžite. Zlá komunikácia priniesla naozaj škody, ktoré treba kompenzovať.
Potrebujeme nie len porozumenie, propagáciu ale aj bezpečnosť elektronických transakcii. Ak vedeli, mali to komunikovať a prijať opatrenia okamžite. Zlá komunikácia priniesla naozaj škody, ktoré treba kompenzovať.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
rozhodne áno
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
rozhodne áno
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
skôr nie Podnikatel, co uveril zatlkaniu ministra a statnej tajomnicky by mal prehodnotit racionalitu svojej viery v stat a jeho zastupcov.
Podnikatel, co uveril zatlkaniu ministra a statnej tajomnicky by mal prehodnotit racionalitu svojej viery v stat a jeho zastupcov.
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
neviem /nevyjadrujem sa / iné
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
rozhodne áno
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
skôr áno Štát musí byť zodpovedný za svoje správanie.
Štát musí byť zodpovedný za svoje správanie.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
skôr áno Netreba však zabúdať, že štát nie je niekto tretí a zaplatíme to všetci. Ak teda štát spôsobil niekomu škodu, potom okrem kompenzácie musí nasledovať vyvodenie zodpovednosti, tak právnej ako aj politickej. Neustále zľahčovanie a zametanie problémov zvyšuje hnev občanov a podporuje narastajúci dopyt po extrémistických riešeniach.
Netreba však zabúdať, že štát nie je niekto tretí a zaplatíme to všetci. Ak teda štát spôsobil niekomu škodu, potom okrem kompenzácie musí nasledovať vyvodenie zodpovednosti, tak právnej ako aj politickej. Neustále zľahčovanie a zametanie problémov zvyšuje hnev občanov a podporuje narastajúci dopyt po extrémistických riešeniach.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
rozhodne áno Pokiaľ som dobre informovaný, dnes, 26.októbra, také niečo aj sľúbila štátna tajomníčka MV.
Pokiaľ som dobre informovaný, dnes, 26.októbra, také niečo aj sľúbila štátna tajomníčka MV.
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Absolutne a jednoznacne ano. Zvazovalo sa napriklad odskodnenie klientov nebankovych subjektov, teda nespravneho investicneho rozhodnutia jednotlivovcov. V tomto pripade sa jedna o zasadne pochybenenie pri vybere a nastavenie statom plne riadeneho a financovaneho systemu. Systemu, ktory zlyhal a zasadne ohrozil zaklade hodnoty a prava jednotlivca.
Absolutne a jednoznacne ano. Zvazovalo sa napriklad odskodnenie klientov nebankovych subjektov, teda nespravneho investicneho rozhodnutia jednotlivovcov. V tomto pripade sa jedna o zasadne pochybenenie pri vybere a nastavenie statom plne riadeneho a financovaneho systemu. Systemu, ktory zlyhal a zasadne ohrozil zaklade hodnoty a prava jednotlivca.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
neviem /nevyjadrujem sa / iné
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne áno
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
rozhodne áno Kedze ale vieme, s kym , s akym statom mame docinenia, tak samozrejme neocakavame ani gram kompenzacie. Kazdy podnikatel, danovy poplatnik ocakava celkom prirodzene represiu, pokutu, trest. Za sebemensie porusenie akejkolvek povinnosti , za onekorene podanie cohokolvek, za lubovolny formalny nedostatok prichadza - zasluzeny - trest. Zlyhanie alebo chyba statu voci danovemu poplatnikovi alebo subjektu, po A. samozrejme neexistuje a po B. ak by aj existovala, potom plati pravidlo A.
Kedze ale vieme, s kym , s akym statom mame docinenia, tak samozrejme neocakavame ani gram kompenzacie. Kazdy podnikatel, danovy poplatnik ocakava celkom prirodzene represiu, pokutu, trest. Za sebemensie porusenie akejkolvek povinnosti , za onekorene podanie cohokolvek, za lubovolny formalny nedostatok prichadza - zasluzeny - trest. Zlyhanie alebo chyba statu voci danovemu poplatnikovi alebo subjektu, po A. samozrejme neexistuje a po B. ak by aj existovala, potom plati pravidlo A.
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
rozhodne áno Preto že, ide o nekompetentnosť.
Preto že, ide o nekompetentnosť.
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
rozhodne áno
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
rozhodne áno
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o.
rozhodne áno
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
rozhodne áno
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
skôr áno
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
skôr áno
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr áno Pokial niekomu vznikli realne skody v dosledku tychto skutocnosti, mal by byt odskodneny.
Pokial niekomu vznikli realne skody v dosledku tychto skutocnosti, mal by byt odskodneny.
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
rozhodne nie Nie som si vedomý, že by niekomu vznikli škody zlou komunikáciou vlády o prelomení elektronického podpisu.
Nie som si vedomý, že by niekomu vznikli škody zlou komunikáciou vlády o prelomení elektronického podpisu.
Nitschneider Peter Nitschneider
National Director JLL pre CEE region
JLL
neviem /nevyjadrujem sa / iné
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
neviem /nevyjadrujem sa / iné Skôr by sa mal štát zamerať na to, aby tieto veci fungovali rýchlejšie, jednoduchšie a po tejto situácii aj bezpečnejšie.
Skôr by sa mal štát zamerať na to, aby tieto veci fungovali rýchlejšie, jednoduchšie a po tejto situácii aj bezpečnejšie.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
rozhodne áno
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
rozhodne áno
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
skôr áno
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
rozhodne áno
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
skôr nie Všeobecné škody, ktoré vznikli sú rovnomerne rozložené medzi všetkých podnikateľov a na kompenzovanie takéhoto zlýhania nie sú vytvorené funkčné mechanizmy. Ak však v jednotlivých prípadoch prišlo ku škodám väčšieho rozsahu, tak by mohli byť takéto "obete" primerane odškodnené.
Všeobecné škody, ktoré vznikli sú rovnomerne rozložené medzi všetkých podnikateľov a na kompenzovanie takéhoto zlýhania nie sú vytvorené funkčné mechanizmy. Ak však v jednotlivých prípadoch prišlo ku škodám väčšieho rozsahu, tak by mohli byť takéto "obete" primerane odškodnené.
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
skôr áno
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
skôr nie lebo nedovolim si ani len odhadnut cas a dodatocne naklady statu za zmenezovanie takejto kompenzacie - a ich vykrytie by opatovne museli odpracovat podnikatelia
lebo nedovolim si ani len odhadnut cas a dodatocne naklady statu za zmenezovanie takejto kompenzacie - a ich vykrytie by opatovne museli odpracovat podnikatelia
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
skôr áno
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr áno
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
skôr áno So zásadami podnikania sa akosi nevieme zmieriť ani po vyše dvoch desiatkach rokov. Mne to pripadá, ako keby sme menili pre futbalovývh rozhodcov pravidlá a to ani nie v jednom roku, ale počas hry!Asi to všetko aani netreba vymenovať, v čom je zakopaný problém.Ak niekto v podnikaní urobí chybu, musí za ňu zaplatiť! Je ale vláda podnikateľským subjektom? &možno áno, ale iba v štátnych podnikoch-
So zásadami podnikania sa akosi nevieme zmieriť ani po vyše dvoch desiatkach rokov. Mne to pripadá, ako keby sme menili pre futbalovývh rozhodcov pravidlá a to ani nie v jednom roku, ale počas hry!Asi to všetko aani netreba vymenovať, v čom je zakopaný problém.Ak niekto v podnikaní urobí chybu, musí za ňu zaplatiť! Je ale vláda podnikateľským subjektom? &možno áno, ale iba v štátnych podnikoch-
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
rozhodne áno Ak niekomu preukázateľne vznikla škoda na základe nesprávnej komunikácie členov vlády, tak kompenzácia je určite na mieste. Ale v rovine osobnej zodpovednosti, nie z verejných zdrojov nás všetkých.
Ak niekomu preukázateľne vznikla škoda na základe nesprávnej komunikácie členov vlády, tak kompenzácia je určite na mieste. Ale v rovine osobnej zodpovednosti, nie z verejných zdrojov nás všetkých.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Od štátu sa očakáva, že bude dôsledným garantom bezpečnosti eGovermentu, a pokiaľ svojou váhavosťou pri riešení problému zneužitia elektronického podpisu zapríčiní nejaké škody podnikateľom alebo občanom, tak by tie škody mal samozrejme nahradiť. A to hlavne v kontexte takých premrštených investícií do eGovernmentu, akých sme boli svedkami v nedávnom období.
Od štátu sa očakáva, že bude dôsledným garantom bezpečnosti eGovermentu, a pokiaľ svojou váhavosťou pri riešení problému zneužitia elektronického podpisu zapríčiní nejaké škody podnikateľom alebo občanom, tak by tie škody mal samozrejme nahradiť. A to hlavne v kontexte takých premrštených investícií do eGovernmentu, akých sme boli svedkami v nedávnom období.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
rozhodne áno Tady není o čem diskutovat. Samozřejmě ale pak je třeba I krok B - tj. vymahat tu škodu dale. po těch, kdo její vznik zapříčinili.
Tady není o čem diskutovat. Samozřejmě ale pak je třeba I krok B - tj. vymahat tu škodu dale. po těch, kdo její vznik zapříčinili.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
rozhodne áno
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
rozhodne áno

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní