Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Sú podľa vás na Slovensku politické strany a politici, ktorí by spolu dokázali vládnuť a zlepšiť krajinu? Premiér Robert Fico zvykne hovoriť, že alternatíva súčasnej vláde neexistuje.

  1. Rozhodne áno 47 %
  2. Skôr áno 26 %
  3. Skôr nie 14 %
  4. Rozhodne nie 0 %
  5. Neviem/nevyjadrujem sa/iné 13 %


Uzávierka hlasovania: 11.12.2017. Počet respondentov: 92.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
Rozhodne áno Pán premiér si, ako v iných príležitostiach, účelovo ohýba realitu.
Pán premiér si, ako v iných príležitostiach, účelovo ohýba realitu.
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno Slovensko má odborníkov aj politikov, ktorí majú odbornosť, čestnosť aj národno hospodársky záujem. Nie je ich veľa a veľmi ťažko sa presadzujú. Ten potenciál tu však rozhodne je. Problémom ostávajú skupiny, ktoré vládnu s pomocou podsvetia.
Slovensko má odborníkov aj politikov, ktorí majú odbornosť, čestnosť aj národno hospodársky záujem. Nie je ich veľa a veľmi ťažko sa presadzujú. Ten potenciál tu však rozhodne je. Problémom ostávajú skupiny, ktoré vládnu s pomocou podsvetia.
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Rozhodne áno Vždy existuje alternatíva. Aj keď na Slovensku má politická strana relatívne krátku životnosť a preto tu chýba dlhodobá tradícia a kontinuita, o ktorú by sa dalo oprieť. Na to ale treba vyspelú spoločnosť...
Vždy existuje alternatíva. Aj keď na Slovensku má politická strana relatívne krátku životnosť a preto tu chýba dlhodobá tradícia a kontinuita, o ktorú by sa dalo oprieť. Na to ale treba vyspelú spoločnosť...
Štefunko Ivan Štefunko
predseda predstavenstva
Neulogy
Rozhodne áno Odnedávna už jedna je !
Odnedávna už jedna je !
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
Rozhodne áno Na Slovensku je nesmierne veľa šikovných a čestných ľudí. Len sú možno menej viditeľní, menej výreční a niekedy mám pocit že aj menej zaujímaví. Stačí ich nájsť, podporiť a dôverovať im.
Na Slovensku je nesmierne veľa šikovných a čestných ľudí. Len sú možno menej viditeľní, menej výreční a niekedy mám pocit že aj menej zaujímaví. Stačí ich nájsť, podporiť a dôverovať im.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
Rozhodne áno
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
Rozhodne áno Mame tu uz niekolko rokov priklad, ako to nerobit. Ak sa novovznikajuce strany poucia a nebude na prvom mieste ich ego, ale uprimny zaujim veci riesit, tak mame sancu Slovensko posunut dalej.
Mame tu uz niekolko rokov priklad, ako to nerobit. Ak sa novovznikajuce strany poucia a nebude na prvom mieste ich ego, ale uprimny zaujim veci riesit, tak mame sancu Slovensko posunut dalej.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
Rozhodne áno Som presvedčený, že alternatíva k zlodejom existuje a verím, že ju čoskoro uvidíme v akcii.
Som presvedčený, že alternatíva k zlodejom existuje a verím, že ju čoskoro uvidíme v akcii.
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
Rozhodne áno Politické strany ešte nie, politici áno. Je nutná mobilizácia v záujme danej veci. Priestor na politickej scéne je veľký. Budúci lídri musia nájsť v sebe tú odvahu a silu zabojovať, pre spoločný cieľ posunu krajiny.
Politické strany ešte nie, politici áno. Je nutná mobilizácia v záujme danej veci. Priestor na politickej scéne je veľký. Budúci lídri musia nájsť v sebe tú odvahu a silu zabojovať, pre spoločný cieľ posunu krajiny.
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
Rozhodne áno
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
Rozhodne áno Kazda doba prinesie do viru udalosi osobnosi ktore su schopne pozitivne konat a riesit nahromadene spolocensko ekonomicke problemy
Kazda doba prinesie do viru udalosi osobnosi ktore su schopne pozitivne konat a riesit nahromadene spolocensko ekonomicke problemy
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
Rozhodne áno Jednoznačne áno. AK niekto tvrdí, že alternatíva neexistuje, smrdí z toho hrubosť a pýcha.
Jednoznačne áno. AK niekto tvrdí, že alternatíva neexistuje, smrdí z toho hrubosť a pýcha.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
Rozhodne áno
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Rozhodne áno K takej vláde akú reprezentuje Fico alternatíva neexistuje. V tom má pravdu, lebo taký nezodpovedný populizmus a premrhané možnosti na posunutie Slovenska k civilizovanej Európe dokáže nevyužiť len málokto. Inou alternatívou je potenciál 350 tis mladých ľudí v zahraničí. Na Slovensku nie sú len Sulík, Matovič, Kolár a Kotleba.
K takej vláde akú reprezentuje Fico alternatíva neexistuje. V tom má pravdu, lebo taký nezodpovedný populizmus a premrhané možnosti na posunutie Slovenska k civilizovanej Európe dokáže nevyužiť len málokto. Inou alternatívou je potenciál 350 tis mladých ľudí v zahraničí. Na Slovensku nie sú len Sulík, Matovič, Kolár a Kotleba.
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
Rozhodne áno Nie, Fico musí vládnuť až do smrti, aj s Kaliňákom, Žigom, Kažimírom... a celou tou nenahraditeľnou partiou skvelých, odborne zdatných a morálne vzorových ľudí. Tou otázkou isto iste žartujete!
Nie, Fico musí vládnuť až do smrti, aj s Kaliňákom, Žigom, Kažimírom... a celou tou nenahraditeľnou partiou skvelých, odborne zdatných a morálne vzorových ľudí. Tou otázkou isto iste žartujete!
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
Rozhodne áno K vyspelej politickej kultúre patrí aj skladanie účtov. Po desiatich rokoch vlády Roberta Fica môžeme hovoriť o stagnácii, neriešení dlhodobých problémov a veľkých rizikách do budúcnosti bez fungujúceho školstva, zdravotníctva a právneho štátu. Prvým predpokladom pre alternatívnu vládu je posun vo verejnej diskusii k výzvam našej doby. p.s. Som členom prípravného výboru SPOLU - občianska demokracia.
K vyspelej politickej kultúre patrí aj skladanie účtov. Po desiatich rokoch vlády Roberta Fica môžeme hovoriť o stagnácii, neriešení dlhodobých problémov a veľkých rizikách do budúcnosti bez fungujúceho školstva, zdravotníctva a právneho štátu. Prvým predpokladom pre alternatívnu vládu je posun vo verejnej diskusii k výzvam našej doby. p.s. Som členom prípravného výboru SPOLU - občianska demokracia.
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno Obávam sa, že oproti dnešku už veľmi nieto kam klesať.... Táto veta však nie je prejavom optimizmu vyvolaného aktálnou opozíciou.
Obávam sa, že oproti dnešku už veľmi nieto kam klesať.... Táto veta však nie je prejavom optimizmu vyvolaného aktálnou opozíciou.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Rozhodne áno Uz sme tu par nenahraditelnych politikov prezili, takze by som sa zmeny neobaval :)
Uz sme tu par nenahraditelnych politikov prezili, takze by som sa zmeny neobaval :)
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
Rozhodne áno
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
Rozhodne áno
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
Rozhodne áno
Tichý Martin Tichý
Chief Operating Officer
TÜV SÜD Slovakia, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno Vláda Smeru musí mať lepšiu alternatívu! Po pätnástich rokoch života v zahraničí ma toto presvedčenie motivovalo vrátiť sa žiť na Slovensko.
Vláda Smeru musí mať lepšiu alternatívu! Po pätnástich rokoch života v zahraničí ma toto presvedčenie motivovalo vrátiť sa žiť na Slovensko.
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
Rozhodne áno Pokiaľ by neexistovala alternatíva, potom by sme museli konštatovať terminálne štádium demokracie. Alternatíva existuje vždy, len ju musíme pracne hľadať a cielene budovať.
Pokiaľ by neexistovala alternatíva, potom by sme museli konštatovať terminálne štádium demokracie. Alternatíva existuje vždy, len ju musíme pracne hľadať a cielene budovať.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
Rozhodne áno
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
Rozhodne áno
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
Rozhodne áno
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
Rozhodne áno
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
Rozhodne áno
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Rozhodne áno
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
Rozhodne áno Zle postavená otázka, každý z nás môže prispieť k zlepšeniu, keď zmení seba, začne sa meniť aj jeho okolie a postupne tá zmena príde všade. Politici nie sú vládcovia ale mali by to brať ako službu... Ja som optimista, je to proces.
Zle postavená otázka, každý z nás môže prispieť k zlepšeniu, keď zmení seba, začne sa meniť aj jeho okolie a postupne tá zmena príde všade. Politici nie sú vládcovia ale mali by to brať ako službu... Ja som optimista, je to proces.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Rozhodne áno Slovensko si zasluzi vladu , ktora bude zodpovedne a vyrovnane hospodarit, investicie vynakladat ucelne a rozumne. Vladu ktora naozaj zlepsi skolstvo a zdravotnictvo. Znizi pocet zamestnancov v statnej sprave , zvysi bezpecnost. Urcite bude tazke odseknut vsetky chapadla chobotnice, ale je to mission possible.
Slovensko si zasluzi vladu , ktora bude zodpovedne a vyrovnane hospodarit, investicie vynakladat ucelne a rozumne. Vladu ktora naozaj zlepsi skolstvo a zdravotnictvo. Znizi pocet zamestnancov v statnej sprave , zvysi bezpecnost. Urcite bude tazke odseknut vsetky chapadla chobotnice, ale je to mission possible.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
Rozhodne áno
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Rozhodne áno Smer resp. jeho vládny predstavitelia si jednak svojou politikou a jednak spôsobom vládnutia permanentne budujú a vychovávajú opozíciu schopnú prevziať moc a zlepšiť túto krajinu. Stačí si len prečítať "Analýzu konvergencie Slovenskej ekonomiky", ktorú nedávno zverejnila NBS.
Smer resp. jeho vládny predstavitelia si jednak svojou politikou a jednak spôsobom vládnutia permanentne budujú a vychovávajú opozíciu schopnú prevziať moc a zlepšiť túto krajinu. Stačí si len prečítať "Analýzu konvergencie Slovenskej ekonomiky", ktorú nedávno zverejnila NBS.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno Posledné komunálne voľby do VÚC dokázali, že alternatíva k súčasnej vláde nielen že existuje, ale aj naberá na sile. Potvrdilo sa, že opozičné strany keď sa spoja a spolupracujú, dokážu sa presadiť. Verím, že by dokázali vládnuť lepšie ako súčasná vláda.
Posledné komunálne voľby do VÚC dokázali, že alternatíva k súčasnej vláde nielen že existuje, ale aj naberá na sile. Potvrdilo sa, že opozičné strany keď sa spoja a spolupracujú, dokážu sa presadiť. Verím, že by dokázali vládnuť lepšie ako súčasná vláda.
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
Rozhodne áno Určite áno, len by mali popracovať na svojej rétorike a marketingu.
Určite áno, len by mali popracovať na svojej rétorike a marketingu.
Berko Jozef Berko
konateľ
Potraviny DELIA
Rozhodne áno
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
Rozhodne áno
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
Skôr áno
Lančarič Pavol Lančarič
predseda dozornej rady
Orange Slovensko, a.s.
Skôr áno
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Skôr áno
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
Skôr áno Dúfam, že áno. Niektoré egá sú obrovské a nové strany rastú ako huby po daždi. Verím, že sa v rozhodujúcej chvíli dokážu spojiť, lebo táto krajina potrebuje zmenu ako soľ.
Dúfam, že áno. Niektoré egá sú obrovské a nové strany rastú ako huby po daždi. Verím, že sa v rozhodujúcej chvíli dokážu spojiť, lebo táto krajina potrebuje zmenu ako soľ.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
Skôr áno
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Skôr áno
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
Skôr áno Musíme tomu veriť. Nič iné ani neostáva len zdravý optimizmus.
Musíme tomu veriť. Nič iné ani neostáva len zdravý optimizmus.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
Skôr áno Určitě by se našli politici, kteří by spolu dokázali vládnout. Jestli by ale zlepšili i krajinu, to už je jiná otázka. Pokud by ji alespoň tak nepoškozovali jako současná garnitura, byl by i to úspěch.
Určitě by se našli politici, kteří by spolu dokázali vládnout. Jestli by ale zlepšili i krajinu, to už je jiná otázka. Pokud by ji alespoň tak nepoškozovali jako současná garnitura, byl by i to úspěch.
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
Skôr áno Tragediou je, ze vladnut by dokazali, ale dohodnut sa nedokazu.
Tragediou je, ze vladnut by dokazali, ale dohodnut sa nedokazu.
Hrnko Martin Hrnko
predseda predstavenstva
QBSW
Skôr áno Jednoznačne máme strany a politikov, ktorí majú potenciál robiť zo Slovenska lepšiu krajinu. A teda nielen, že ich máme, niektoré z nich sú aj teraz vo vláde, ale vznikajú ďalšie, ktoré síce zatiaľ nie sú pri moci a nevládnu, ale majú jasné návrhy a vízie na to, ako problémy Slovenska nielen pomenovať, ale aj ich riešiť.
Jednoznačne máme strany a politikov, ktorí majú potenciál robiť zo Slovenska lepšiu krajinu. A teda nielen, že ich máme, niektoré z nich sú aj teraz vo vláde, ale vznikajú ďalšie, ktoré síce zatiaľ nie sú pri moci a nevládnu, ale majú jasné návrhy a vízie na to, ako problémy Slovenska nielen pomenovať, ale aj ich riešiť.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
Skôr áno Také politické strany a politici na Slovensku rozhodne sú, strácajú však dôveru voličov a to najmä preto, že ľudia chcú počuť kritiku, kauzy, názory a riešenia na okrajoch spektra. To nahráva zvyšujúcej sa popularite kritikov, aktivistov a nezávislých politikov, čo potvrdili aj voľby do VÚC. Tento trend nie je iba na Slovensku, Západ mu čelí všeobecne. Výsledkom je, že schopný politik, odborník je pre verejnosť nezaujímavý. V jeho popularite a jeho strany ho predbehnú možno menej schopní ale viditeľnejší politici. Preto strany, ktoré by úprimne chceli meniť život na Slovensku k lepšiemu strácajú šance sa o to vôbec pokúsiť. Zatiaľ je nereálne, aby strana mala pred voľbami taktiku populizmu a po získaní mandátu by populistov stiahla a nahradila skutočnými odborníkmi, ktorí boli v úzadí. Je to však asi jediná cesta.
Také politické strany a politici na Slovensku rozhodne sú, strácajú však dôveru voličov a to najmä preto, že ľudia chcú počuť kritiku, kauzy, názory a riešenia na okrajoch spektra. To nahráva zvyšujúcej sa popularite kritikov, aktivistov a nezávislých politikov, čo potvrdili aj voľby do VÚC. Tento trend nie je iba na Slovensku, Západ mu čelí všeobecne. Výsledkom je, že schopný politik, odborník je pre verejnosť nezaujímavý. V jeho popularite a jeho strany ho predbehnú možno menej schopní ale viditeľnejší politici. Preto strany, ktoré by úprimne chceli meniť život na Slovensku k lepšiemu strácajú šance sa o to vôbec pokúsiť. Zatiaľ je nereálne, aby strana mala pred voľbami taktiku populizmu a po získaní mandátu by populistov stiahla a nahradila skutočnými odborníkmi, ktorí boli v úzadí. Je to však asi jediná cesta.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
Skôr áno Hľadá sa niekto kto má víziu, schopnosti, odvahu a obetavosť riešiť aj nepopulárne oblasti potrebné pre zlepšenie krajiny, aj za cenu poklesu preferencií. Nehovorme pritom o HDP a nezamestnanosti, ale o čistote v spoločenskom živote, ktorá bude priťahovať schopných ľudí. Vidím spoločenskú objednávku pre niekoho nepoškvrneného, slušného, schopného, ochotného ísť medzi ľudí a odšľapať si to. Žeby Progresívne Slovensko? Neviem odhadnúť ich ochotu odšľapať si to a schopnosť získať si ľudí na svoju stranu. Uvidíme či to nebude len bratislavský hipsterský výkrik v médiách a na internete.
Hľadá sa niekto kto má víziu, schopnosti, odvahu a obetavosť riešiť aj nepopulárne oblasti potrebné pre zlepšenie krajiny, aj za cenu poklesu preferencií. Nehovorme pritom o HDP a nezamestnanosti, ale o čistote v spoločenskom živote, ktorá bude priťahovať schopných ľudí. Vidím spoločenskú objednávku pre niekoho nepoškvrneného, slušného, schopného, ochotného ísť medzi ľudí a odšľapať si to. Žeby Progresívne Slovensko? Neviem odhadnúť ich ochotu odšľapať si to a schopnosť získať si ľudí na svoju stranu. Uvidíme či to nebude len bratislavský hipsterský výkrik v médiách a na internete.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
Skôr áno
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
Skôr áno
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
Skôr áno Myslim si, ze alternativa existuje. Ci bude vediet zlepsit Slovensko, v to sa zatial da len verit a dufat.
Myslim si, ze alternativa existuje. Ci bude vediet zlepsit Slovensko, v to sa zatial da len verit a dufat.
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
Skôr áno Vždy by mala existovať "lepšia alternatíva". Pretože nikdy, ani keď je dobre, by sme sa nemali uspokojovať s tým, čo je. Dnes nie som (celkom) spokojný ani s tým čo predvádza vláda, ani s tým čo predvádza opozícia. Som presvedčený, že na Slovensku sú ľudia čo chcú a vedia správu veci verejných robiť lepšie. Nie pre niehoho (domáceho či zo zahraničia, čo je všetko čím sa dnes líši vláda a opozícia) ale pre Slovensko, a pre ľudí ktorí ich zvolili. Nie populizmus, a prázdne gestá, ale rozumná domáca a zahraničná politika. Viem si predstaviť rozumnú vládu odborníkov, ktorí sa nasadia pre Slovensko, ale mám obavu že či koalícia či opozícia si tam dosadia po prípadných voľbách zas len svoje figúrky, ktoré budú realizovať vôlu sponzorov ale nie ľudí.
Vždy by mala existovať "lepšia alternatíva". Pretože nikdy, ani keď je dobre, by sme sa nemali uspokojovať s tým, čo je. Dnes nie som (celkom) spokojný ani s tým čo predvádza vláda, ani s tým čo predvádza opozícia. Som presvedčený, že na Slovensku sú ľudia čo chcú a vedia správu veci verejných robiť lepšie. Nie pre niehoho (domáceho či zo zahraničia, čo je všetko čím sa dnes líši vláda a opozícia) ale pre Slovensko, a pre ľudí ktorí ich zvolili. Nie populizmus, a prázdne gestá, ale rozumná domáca a zahraničná politika. Viem si predstaviť rozumnú vládu odborníkov, ktorí sa nasadia pre Slovensko, ale mám obavu že či koalícia či opozícia si tam dosadia po prípadných voľbách zas len svoje figúrky, ktoré budú realizovať vôlu sponzorov ale nie ľudí.
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
Skôr áno Jedneho dna musia pochopit aj politici ze sa musia dohodnut a nielen hasterit.
Jedneho dna musia pochopit aj politici ze sa musia dohodnut a nielen hasterit.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
Skôr áno
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
Skôr áno Vždy je alternatíva, ale horšia alebo lepšia? Smer má dlhodobo klesajúcu tendenciu preferencií, no mráz mi prechádza po chrbte, keď vidím, ako sa opozičné strany dokážu medzi sebou nedohodnúť už teraz a to na úplných banalitách.
Vždy je alternatíva, ale horšia alebo lepšia? Smer má dlhodobo klesajúcu tendenciu preferencií, no mráz mi prechádza po chrbte, keď vidím, ako sa opozičné strany dokážu medzi sebou nedohodnúť už teraz a to na úplných banalitách.
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
Skôr áno Alternatívou k Smeru+ je, že viaceré strany by sa museli spojiť a zladiť. Vládnutie by bolo menej stabilné, čo by asi viedlo k určitým celosystémovým stratám. Súčasne by sa však zoslabil monopol moci, vytvorili by sa lepšie podmienky pre vzájomnú kontrolu vládnucich a tiež priestor pre vstup a rast nových, potenciálne kvalitnejších politikov. Takže aj takáto alternatíva by mohla byť prínosnou.
Alternatívou k Smeru+ je, že viaceré strany by sa museli spojiť a zladiť. Vládnutie by bolo menej stabilné, čo by asi viedlo k určitým celosystémovým stratám. Súčasne by sa však zoslabil monopol moci, vytvorili by sa lepšie podmienky pre vzájomnú kontrolu vládnucich a tiež priestor pre vstup a rast nových, potenciálne kvalitnejších politikov. Takže aj takáto alternatíva by mohla byť prínosnou.
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
Skôr áno
Kellerová Eva Kellerová
City University of Seattle, spol. s r.o.
Skôr áno
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Skôr nie Bohužiaľ to vyzerá tak, že momentálne lepšia alternatíva ani nie je, čo je tragické!
Bohužiaľ to vyzerá tak, že momentálne lepšia alternatíva ani nie je, čo je tragické!
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o. , Bratislava
Skôr nie
Kiselicová Renáta Kiselicová
konateľka
Centire
Skôr nie
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
Danubiatel, a.s., Bratislava
Skôr nie Súčasné politické spektrum pre mňa predstavuje najmä čudné politické zlepence (vrátane vládnucich strán), ktoré nie že nemajú zmysluplný politický program pre túto krajinu, nemajú dôveryhodných predstaviteľov, ktorí by ho pripravili a realizovali, ale chvíľami to už ani neskúšajú čo len predstierať ... Politický marketing vládne celej scéne, kde nie je dôležité, ako sa veci majú, ale len a len ako vyzerajú a emotívne pôsobia na radového občana. A to je žiaľ práve príležitosť pre subjekty typu ĽSNS ...
Súčasné politické spektrum pre mňa predstavuje najmä čudné politické zlepence (vrátane vládnucich strán), ktoré nie že nemajú zmysluplný politický program pre túto krajinu, nemajú dôveryhodných predstaviteľov, ktorí by ho pripravili a realizovali, ale chvíľami to už ani neskúšajú čo len predstierať ... Politický marketing vládne celej scéne, kde nie je dôležité, ako sa veci majú, ale len a len ako vyzerajú a emotívne pôsobia na radového občana. A to je žiaľ práve príležitosť pre subjekty typu ĽSNS ...
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
Skôr nie Alternatíva existuje vždy. Otázna je jej použiteľnosť, trvácnosť, kvalita, dôvody spojenia sa vo vláde a miera prijatých kompromisov. A preto má Robert Fico vlastne pravdu. Dnes alternatíva neexistuje.
Alternatíva existuje vždy. Otázna je jej použiteľnosť, trvácnosť, kvalita, dôvody spojenia sa vo vláde a miera prijatých kompromisov. A preto má Robert Fico vlastne pravdu. Dnes alternatíva neexistuje.
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
Skôr nie
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
Skôr nie Na Slovensku nemáme politikov, ale len ľudí a osoby, ktoré sa v politike ocitli. Na vedúce úlohy (komunistickej strany) bol cielene pripravovaný len jeden z nich - Robert Fico. A tak aj súčasná politická scéna vyzerá: máme vyše sto politických strán a najmä sto predsedov. Zo súčasných parlamentných politických strán si neviem zadefinovať lídra, ktorý by bol schopný viesť skupinu strán efektívne, dlhodobejšie k prospechu krajiny a k zmene štýlu vládnutia. Už len pre to množstvo predsedov s ich osobnými záujmami.... Ziaľ.
Na Slovensku nemáme politikov, ale len ľudí a osoby, ktoré sa v politike ocitli. Na vedúce úlohy (komunistickej strany) bol cielene pripravovaný len jeden z nich - Robert Fico. A tak aj súčasná politická scéna vyzerá: máme vyše sto politických strán a najmä sto predsedov. Zo súčasných parlamentných politických strán si neviem zadefinovať lídra, ktorý by bol schopný viesť skupinu strán efektívne, dlhodobejšie k prospechu krajiny a k zmene štýlu vládnutia. Už len pre to množstvo predsedov s ich osobnými záujmami.... Ziaľ.
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
Skôr nie
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
Skôr nie Nie sú. Na Slovensku sú len politici, ktorí tejto krajine dokážu ublížiť viac, alebo menej – a preto sa u nás udomácnila voľba tzv. menšieho zla.
Nie sú. Na Slovensku sú len politici, ktorí tejto krajine dokážu ublížiť viac, alebo menej – a preto sa u nás udomácnila voľba tzv. menšieho zla.
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
Skôr nie Žiaľ postupne prestávam mať dôveru ku politikom, ktorí dnes rozhodujú o tomto štáte. Podstatná väčšina z nich už vládla a nie jeden krát ... Nepretržite majú rovnaké témy na riešenie problémov - zdravotníctvo, doprava, školstvo, korupcia ... a stále dookola... To, že tieto témy riešia už tretie desaťročie znamená, že nevedia komunikovať medzi sebou a spolu vládnuť. Konfrontačná a útočná komunikácia ako komunikačný nástroj politikov nie je cesta pre úspešné riešenie cieľov. Asi len "česká cesta" zmeny politikov môže priniesť zásadnú zmenu aj na Slovensku. Ak predsedom vlády sa stane úspešný podnikateľ.
Žiaľ postupne prestávam mať dôveru ku politikom, ktorí dnes rozhodujú o tomto štáte. Podstatná väčšina z nich už vládla a nie jeden krát ... Nepretržite majú rovnaké témy na riešenie problémov - zdravotníctvo, doprava, školstvo, korupcia ... a stále dookola... To, že tieto témy riešia už tretie desaťročie znamená, že nevedia komunikovať medzi sebou a spolu vládnuť. Konfrontačná a útočná komunikácia ako komunikačný nástroj politikov nie je cesta pre úspešné riešenie cieľov. Asi len "česká cesta" zmeny politikov môže priniesť zásadnú zmenu aj na Slovensku. Ak predsedom vlády sa stane úspešný podnikateľ.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
Neviem/nevyjadrujem sa/iné
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
Neviem/nevyjadrujem sa/iné Neviem, nepoznám ich všetkých. Ale skôr ako politici a politické strany určite existujú takí Ľudia.
Neviem, nepoznám ich všetkých. Ale skôr ako politici a politické strany určite existujú takí Ľudia.
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
Neviem/nevyjadrujem sa/iné
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Neviem/nevyjadrujem sa/iné
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
Neviem/nevyjadrujem sa/iné Voľby ukážu.
Voľby ukážu.
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
Neviem/nevyjadrujem sa/iné Zmena musí prísť zdola. Je tu veľa ľudí, ktorí majú záujem niečo zlepšovať a riadia svoj život hodnotami. Je to len otázka času, kedy sa nakumuluje dostatočná energia.
Zmena musí prísť zdola. Je tu veľa ľudí, ktorí majú záujem niečo zlepšovať a riadia svoj život hodnotami. Je to len otázka času, kedy sa nakumuluje dostatočná energia.
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
Neviem/nevyjadrujem sa/iné NUz urcite nie sucasni vladni politici a ani ti co uz raz vladli, alebo v parlamente sedia roky. Ale najdu sa medzi "relativne"novymi politikmi osoby, ktore maju chut veci mnenit. No a dokoknca medzi NEPOLITIKMI je takych schopnych ludi este viacej. Len sa boja/hanbia/nemaju cas prejavit. Skoda. Mali by nas zaujimat veci verejne a mali be sme mat chut a cas ich riadit - alebo aspon aktivne kontrolvat.
NUz urcite nie sucasni vladni politici a ani ti co uz raz vladli, alebo v parlamente sedia roky. Ale najdu sa medzi "relativne"novymi politikmi osoby, ktore maju chut veci mnenit. No a dokoknca medzi NEPOLITIKMI je takych schopnych ludi este viacej. Len sa boja/hanbia/nemaju cas prejavit. Skoda. Mali by nas zaujimat veci verejne a mali be sme mat chut a cas ich riadit - alebo aspon aktivne kontrolvat.
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
Neviem/nevyjadrujem sa/iné Väčšina ľudí, ktorí sa stanú poslancami, sa všemožne snažia nimi aj zostať. Chcelo by to nie obmenu krvi, ale riadnu transfúziu.
Väčšina ľudí, ktorí sa stanú poslancami, sa všemožne snažia nimi aj zostať. Chcelo by to nie obmenu krvi, ale riadnu transfúziu.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
Neviem/nevyjadrujem sa/iné Verím, že áno.
Verím, že áno.
Hajko Jozef Hajko
analytik
Neviem/nevyjadrujem sa/iné Zle postavená otázka. Krajina sa nedá zlepšiť. Tá tu existuje a je vsadená do nejakých historicky stanovených hraníc. Zlepšiť možno len spravovanie štátu alebo všeobecne vecí verejných. To sa zlepšiť určite dá, dokonca musí.
Zle postavená otázka. Krajina sa nedá zlepšiť. Tá tu existuje a je vsadená do nejakých historicky stanovených hraníc. Zlepšiť možno len spravovanie štátu alebo všeobecne vecí verejných. To sa zlepšiť určite dá, dokonca musí.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
Neviem/nevyjadrujem sa/iné Toto premiér vážne hovorí, ale vážne nemyslí.
Toto premiér vážne hovorí, ale vážne nemyslí.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní