Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Pokladáte investovanie do bitcoinu za perspektívne? Otázka do TRENDU 1/2018, ktorý vyjde 4.1.2018

  1. rozhodne áno 4 %
  2. skôr áno 15 %
  3. skôr nie 29 %
  4. rozhodne nie 27 %
  5. neviem/nevyjadrujem sa /iné 26 %


Uzávierka hlasovania: 29.12.2017. Počet respondentov: 98.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
skôr nie
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
skôr nie
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
neviem/nevyjadrujem sa /iné Špekulatívne investovanie do kryptomien nie je moja šálka kávy.
Špekulatívne investovanie do kryptomien nie je moja šálka kávy.
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
rozhodne nie Virtuálna internetová mena získava obľubu ako platidlo aj investičný nástroj. Pre neregulovanosť obchodov s ňou podlieha kurzovým špekuláciám a prudkým kurzovým pohybom, pri ktorých investori môžu dosiahnuť vysoké zisky, ale aj utrpieť veľké straty. Mena už bola využitá pri pyramídových hrách, pri platbách na šedom internete za komodity, ktorých predaj je trestný a existuje aj riziko krádeže bitcoinov hackermi.
Virtuálna internetová mena získava obľubu ako platidlo aj investičný nástroj. Pre neregulovanosť obchodov s ňou podlieha kurzovým špekuláciám a prudkým kurzovým pohybom, pri ktorých investori môžu dosiahnuť vysoké zisky, ale aj utrpieť veľké straty. Mena už bola využitá pri pyramídových hrách, pri platbách na šedom internete za komodity, ktorých predaj je trestný a existuje aj riziko krádeže bitcoinov hackermi.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
rozhodne nie
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Už teraz sa otvorene hovorí o bubline.
Už teraz sa otvorene hovorí o bubline.
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Instinktivne mam averziu voci zarabaniu penazi z nicoho.
Instinktivne mam averziu voci zarabaniu penazi z nicoho.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne nie Pohyb ceny Bitcoinu je do veľkej miery ovplyvňovaný praním špinavých peňazí cez tútu menu. A to nie je fundament, ktorý sa da nejak predvídať.
Pohyb ceny Bitcoinu je do veľkej miery ovplyvňovaný praním špinavých peňazí cez tútu menu. A to nie je fundament, ktorý sa da nejak predvídať.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
rozhodne nie Je značný rozdiel medzi investovaním a špekuláciou. Nakupovanie bitcoinu je založené na mimoriadne hlúpej viere, že sa vždy nájde väčší hlupák ako som ja, ktorý bude ochotný zaplatiť ešte viac, ako som zaplatil ja. Netvrdím, že veľa ľudí na bitcoine nezarobilo. Bude ale aj veľa tých, čo ešte hlboko zaplačú.
Je značný rozdiel medzi investovaním a špekuláciou. Nakupovanie bitcoinu je založené na mimoriadne hlúpej viere, že sa vždy nájde väčší hlupák ako som ja, ktorý bude ochotný zaplatiť ešte viac, ako som zaplatil ja. Netvrdím, že veľa ľudí na bitcoine nezarobilo. Bude ale aj veľa tých, čo ešte hlboko zaplačú.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
rozhodne nie
Rolný Ivan Rolný
člen predstavenstva
ITB Development
rozhodne áno Perspektívu určite majú. Pri rozumnom zaobchádzaní zo strany investorov sa môžu stať spôsobom ako decentralizovať globálnu monetárnu politiku a čiastočne ju prinavrátiť trhu. Samozrejme, vychádzam z predpokladu racionálneho investora, ktorý pri pohľade na raketový rast bitcoinu nie je úplne opodstatnený. Obávam sa, že súčasný rast cien na trhu kryptomien nestojí na reálnom základe a je zapríčinený predovšetkým emóciami a naivnými očakávaniami investorov. Osobne dávam prednosť rukolapným hodnotám a preto sa cítim ako ryba vo vode na realitnom trhu.
Perspektívu určite majú. Pri rozumnom zaobchádzaní zo strany investorov sa môžu stať spôsobom ako decentralizovať globálnu monetárnu politiku a čiastočne ju prinavrátiť trhu. Samozrejme, vychádzam z predpokladu racionálneho investora, ktorý pri pohľade na raketový rast bitcoinu nie je úplne opodstatnený. Obávam sa, že súčasný rast cien na trhu kryptomien nestojí na reálnom základe a je zapríčinený predovšetkým emóciami a naivnými očakávaniami investorov. Osobne dávam prednosť rukolapným hodnotám a preto sa cítim ako ryba vo vode na realitnom trhu.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
neviem/nevyjadrujem sa /iné Million dollars question !
Million dollars question !
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
rozhodne nie
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
rozhodne nie Od začátku to na mě působilo spíš jako klasické letadlo, kterému moc nerozumím. Historie ale ukazuje, že taková schémata mohou fungovat i dlouhodobě a dnešní doba uvolněné měnové politiky centrálních bank jim asi bude mimořádně vyhovovat. Uvidíme jak to skončí...
Od začátku to na mě působilo spíš jako klasické letadlo, kterému moc nerozumím. Historie ale ukazuje, že taková schémata mohou fungovat i dlouhodobě a dnešní doba uvolněné měnové politiky centrálních bank jim asi bude mimořádně vyhovovat. Uvidíme jak to skončí...
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
skôr áno
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
skôr nie
Hajko Jozef Hajko
analytik
skôr nie
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
rozhodne áno Forma meny určite zmyslel má, aktuálne však táto konkrétne už podlieha nezdravému vývoju a ide o investíciu s veľkým rizikom len pre investora so širším portfóliom a zaistením v prípade zmeny smerom nadol.
Forma meny určite zmyslel má, aktuálne však táto konkrétne už podlieha nezdravému vývoju a ide o investíciu s veľkým rizikom len pre investora so širším portfóliom a zaistením v prípade zmeny smerom nadol.
Suchánek Juraj Suchánek
výkonný riaditeľ
Inštitút urbánneho rozvoja
skôr nie
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
skôr nie Čo registrujem krízy, tak väčšinou to bolo nejakou bublinou – tulipánovou, dot com alebo hypotekárnou. Bitcoin je teda ideálnym kandidátom. Musí sa však výraznejšie rozšíriť, aby ho aj úplne obyčajní ľudia považovali za samozrejmosť, nakúpia ho a bublina spľasne.
Čo registrujem krízy, tak väčšinou to bolo nejakou bublinou – tulipánovou, dot com alebo hypotekárnou. Bitcoin je teda ideálnym kandidátom. Musí sa však výraznejšie rozšíriť, aby ho aj úplne obyčajní ľudia považovali za samozrejmosť, nakúpia ho a bublina spľasne.
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
neviem/nevyjadrujem sa /iné Najtrvalejšie hodnoty sú v knihách, samozrejme :-).
Najtrvalejšie hodnoty sú v knihách, samozrejme :-).
Topolová Karolína Topolová
generálna riaditeľka
AAA Auto, a.s.
skôr nie Môže sa zdať, že sa investície do Bitcoinu ukázali ako perspektívne. Rast je však natoľko prekotný, že rovnako tak rýchlo môže prísť pád na úplné dno. Takže odporúčiť investície do tejto kryptomeny vo väčšom rozsahu by som si nikomu nedovolila.
Môže sa zdať, že sa investície do Bitcoinu ukázali ako perspektívne. Rast je však natoľko prekotný, že rovnako tak rýchlo môže prísť pád na úplné dno. Takže odporúčiť investície do tejto kryptomeny vo väčšom rozsahu by som si nikomu nedovolila.
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
skôr nie aj napriek/vdaka? detailnemu popoisu ako funguju kryptomeny a ohromujucim rastom si nemyslim, ze stoja za seriozne investovanie. Kvoli netrnapernetsi a najma vysokej pravdepodbnosti zneuzivania kybernetickymi zlodejmi.
aj napriek/vdaka? detailnemu popoisu ako funguju kryptomeny a ohromujucim rastom si nemyslim, ze stoja za seriozne investovanie. Kvoli netrnapernetsi a najma vysokej pravdepodbnosti zneuzivania kybernetickymi zlodejmi.
Hudák Marián Hudák
konateľ
Deloitte Audit
rozhodne nie Krypto-meny si zatiaľ len hľadajú v ekonomickom svete svoje miesto. Cena bitcoinu vzrástla za posledných 12 mesiacov viac ako 20-násobne. Osobne dnes preto považujem investovanie do bitcoinu za vysoko rizikové aj keď je možné, že jeho cena bude aj naďalej stúpať.
Krypto-meny si zatiaľ len hľadajú v ekonomickom svete svoje miesto. Cena bitcoinu vzrástla za posledných 12 mesiacov viac ako 20-násobne. Osobne dnes preto považujem investovanie do bitcoinu za vysoko rizikové aj keď je možné, že jeho cena bude aj naďalej stúpať.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Ja osobne by som do bitcoinu viac ako 20 EUR nedal. Vzhľadom na jej extrémnu volatilitu to považujem za vysoko rizikovú investíciu. Ani bitcoin nemôže stúpať do nekonečna a bublina raz praskne. Pre mňa je to ako dať peniaze do automatu. Buď extrémne zarobím alebo extrémne prerobím.
Ja osobne by som do bitcoinu viac ako 20 EUR nedal. Vzhľadom na jej extrémnu volatilitu to považujem za vysoko rizikovú investíciu. Ani bitcoin nemôže stúpať do nekonečna a bublina raz praskne. Pre mňa je to ako dať peniaze do automatu. Buď extrémne zarobím alebo extrémne prerobím.
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Hričovský Márius Hričovský
podpredseda predstavenstva
Stredoslovenská energetika, a.s.
rozhodne nie
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
rozhodne áno Virtuálne meny sú určite zaujímavé na investovanie, v tomto okamihu sú ale prehriatou bublinou a treba sa z nich radšej stiahnuť.
Virtuálne meny sú určite zaujímavé na investovanie, v tomto okamihu sú ale prehriatou bublinou a treba sa z nich radšej stiahnuť.
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
skôr áno
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
skôr áno
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
skôr nie
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
skôr nie
Hrnko Martin Hrnko
predseda predstavenstva
QBSW
skôr nie V reálnom svete neexistujúce objekty je možné vymieňať za skutočné peniaze, deje sa tak okrem kryptomien aj v počítačových hrách. Je to tak už bežná súčasť nášho života. Hodnota virtuálnych objektov tak závisí čisto na ponuke a dopyte ale v budúcnosti aj na regulácii. Pri sporení na dôchodok by som však do bitcoinu, alebo iných virtuálnych mien vložil len malú časť svojich úspor.
V reálnom svete neexistujúce objekty je možné vymieňať za skutočné peniaze, deje sa tak okrem kryptomien aj v počítačových hrách. Je to tak už bežná súčasť nášho života. Hodnota virtuálnych objektov tak závisí čisto na ponuke a dopyte ale v budúcnosti aj na regulácii. Pri sporení na dôchodok by som však do bitcoinu, alebo iných virtuálnych mien vložil len malú časť svojich úspor.
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
rozhodne nie
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
neviem/nevyjadrujem sa /iné Investovanie do ľubovoľnej oblasti má zmysel, ak má investor na výsledok investície výrazný vplyv. Toto môže byť dané znalosťami v danej oblasti alebo rozhodovacím či priamym výkonným vplyvom. Investovanie totiž nie je o prínose, ale v prvom rade je o riziku, nad ktorým treba mať kontrolu. Odpoveď teda na túto otázku je: "Ako pre koho" ;)
Investovanie do ľubovoľnej oblasti má zmysel, ak má investor na výsledok investície výrazný vplyv. Toto môže byť dané znalosťami v danej oblasti alebo rozhodovacím či priamym výkonným vplyvom. Investovanie totiž nie je o prínose, ale v prvom rade je o riziku, nad ktorým treba mať kontrolu. Odpoveď teda na túto otázku je: "Ako pre koho" ;)
Mittner Martin Mittner
Country Manager
Nestlé Slovensko, s.r.o.
neviem/nevyjadrujem sa /iné Bitcoin je vysoce spekulativní aktivum s nízkou likviditou – proto lze očekávat, že kurz bude nadále prudce oscilovat. Proto lze doporučit investici jen takové částky, o kterou si lze dovolit přijít. Technologie blockchainu, na které je bitcoin založen, je velmi perspektivní a může v budoucnu změnit řadu odvětví. Zda a v jaké formě ale přežije samotný bitcoin je ale těžko odhadovat.
Bitcoin je vysoce spekulativní aktivum s nízkou likviditou – proto lze očekávat, že kurz bude nadále prudce oscilovat. Proto lze doporučit investici jen takové částky, o kterou si lze dovolit přijít. Technologie blockchainu, na které je bitcoin založen, je velmi perspektivní a může v budoucnu změnit řadu odvětví. Zda a v jaké formě ale přežije samotný bitcoin je ale těžko odhadovat.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
skôr áno
Špaňár Michal Špaňár
generálny riaditeľ
Union poisťovňa a. s.
rozhodne nie
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
neviem/nevyjadrujem sa /iné Keď sa z investície stáva masová záležitosť, väčšinou je najvyšší čas dať ruky preč...
Keď sa z investície stáva masová záležitosť, väčšinou je najvyšší čas dať ruky preč...
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
skôr nie
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
skôr áno
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
skôr áno Zatiaľ sú vyhliadky viac ako perspektívne. Je to neinflačná mena. Nedá sa znehodnotiť a jej dôvera neustále stúpa a teda logicky aj jej cena. Jej hlavná výhoda jej nemultiplikovateľnosť sa rázom stáva jej hlavnou nevýhodou lebo potom cena rastie do astronomických výšok a teda pre širokú verejnosť takmer nedostupná. Osobne v blockchain vidím budúcnosť a to nie len v cryptomene.
Zatiaľ sú vyhliadky viac ako perspektívne. Je to neinflačná mena. Nedá sa znehodnotiť a jej dôvera neustále stúpa a teda logicky aj jej cena. Jej hlavná výhoda jej nemultiplikovateľnosť sa rázom stáva jej hlavnou nevýhodou lebo potom cena rastie do astronomických výšok a teda pre širokú verejnosť takmer nedostupná. Osobne v blockchain vidím budúcnosť a to nie len v cryptomene.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
skôr áno v krátkodobom horizonte aj vzhľadom k jeho neregulovateľnosti - čo predpokladám nebude trvať dlho
v krátkodobom horizonte aj vzhľadom k jeho neregulovateľnosti - čo predpokladám nebude trvať dlho
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
skôr nie Predovšetkým, nehovorme o investícii. Kúpa bitcoin-u je čistá špekulácia. Tým nehovorím, že nemôže stáť 50.000 USD. Ale jeho cena rastie len preto, že je to ošiaľ, živený aj médiami. Nie je za ním žiadna vnútorná hodnota ani cash flow ako napríklad pri akciách. Bohužiaľ, zase sa mi potvrdzuje, že nám chýba finančná gramotnosť a na kúpu bitcoin-u sa ma pýtajú ľudia, ktorí by si v živote nekúpili akciu, lebo je riziková.
Predovšetkým, nehovorme o investícii. Kúpa bitcoin-u je čistá špekulácia. Tým nehovorím, že nemôže stáť 50.000 USD. Ale jeho cena rastie len preto, že je to ošiaľ, živený aj médiami. Nie je za ním žiadna vnútorná hodnota ani cash flow ako napríklad pri akciách. Bohužiaľ, zase sa mi potvrdzuje, že nám chýba finančná gramotnosť a na kúpu bitcoin-u sa ma pýtajú ľudia, ktorí by si v živote nekúpili akciu, lebo je riziková.
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
rozhodne áno V prípade, ak by som ho kúpil na začiatku :-)
V prípade, ak by som ho kúpil na začiatku :-)
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa /iné Bitcoin je mimoriadne volatilná platforma. Ak má niekto voľné zdroje, o ktoré keď príde, neohrozí svoje finančne zdravie, nech sa páči. Rast bitcoinu za posledné obdobie je exponenciálny, nemyslím, že to niekto čakal. Doterajší investori mali odvahu a šťastie. Ale či to bude platiť aj zajtra?
Bitcoin je mimoriadne volatilná platforma. Ak má niekto voľné zdroje, o ktoré keď príde, neohrozí svoje finančne zdravie, nech sa páči. Rast bitcoinu za posledné obdobie je exponenciálny, nemyslím, že to niekto čakal. Doterajší investori mali odvahu a šťastie. Ale či to bude platiť aj zajtra?
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
neviem/nevyjadrujem sa /iné Za prelomovu povazujem technologiu blockchain stojacu za bitcoinom, ktora ma perspektivu narusit zabehnute struktury v roznych segmentoch. Bitcoin samotny dnes pripomina viac lietadlo ako investiciu, ale mozno po prekonani najturbulentnejsej fazy (ak to prezije) a naviazani na hodnoty v realnom svete bude jednym z investicnych nastrojov.
Za prelomovu povazujem technologiu blockchain stojacu za bitcoinom, ktora ma perspektivu narusit zabehnute struktury v roznych segmentoch. Bitcoin samotny dnes pripomina viac lietadlo ako investiciu, ale mozno po prekonani najturbulentnejsej fazy (ak to prezije) a naviazani na hodnoty v realnom svete bude jednym z investicnych nastrojov.
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
neviem/nevyjadrujem sa /iné Nepovažujem kùpu bitcoinov momentálne za investíciu, skôr za ruletu. Pravdepodobnosť, že sa zhodnotí je určite slušná, ale riziko prepadu minimálne tak isto vysoké.
Nepovažujem kùpu bitcoinov momentálne za investíciu, skôr za ruletu. Pravdepodobnosť, že sa zhodnotí je určite slušná, ale riziko prepadu minimálne tak isto vysoké.
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
skôr áno
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
rozhodne nie Ale neodhováram nikoho od takej investície, ak teda má rád hazardné hry. Zisky sú v tejto dobe ohromujúce. Tak prečo neskúsiť šťastie napríklad vo výške 5 percent úspor na obdobie polroka. K riskantnému investovaniu patrí ale aj prísna sebadisciplína.
Ale neodhováram nikoho od takej investície, ak teda má rád hazardné hry. Zisky sú v tejto dobe ohromujúce. Tak prečo neskúsiť šťastie napríklad vo výške 5 percent úspor na obdobie polroka. K riskantnému investovaniu patrí ale aj prísna sebadisciplína.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr nie Bitcoin a veci s tým súvisiace považujem za "módnu vlnu".
Bitcoin a veci s tým súvisiace považujem za "módnu vlnu".
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o. , Bratislava
skôr áno
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr áno
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
skôr áno
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
skôr áno Hovorím áno, nie iba pre BTC - bitcoin. Treba sa na to pozrieť z uhlu pohľadu, že kryptomeny sú novinkou, ktorá so sebou prináša nové myslenie i novú prax. Je to forma možného pohybu hodnoty a výmeny v "zdielanej ekonomike". Sú štyri faktory, ktoré nás budú posúvať vpred: Umelá inteligencia, 3D tlač, Virtuálna realita a zdielaná ekonomika.
Hovorím áno, nie iba pre BTC - bitcoin. Treba sa na to pozrieť z uhlu pohľadu, že kryptomeny sú novinkou, ktorá so sebou prináša nové myslenie i novú prax. Je to forma možného pohybu hodnoty a výmeny v "zdielanej ekonomike". Sú štyri faktory, ktoré nás budú posúvať vpred: Umelá inteligencia, 3D tlač, Virtuálna realita a zdielaná ekonomika.
Kováč Peter Kováč
Director Bratislava Business Center
Adient Slovakia
skôr nie
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
skôr nie
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr nie Pokladam ho v tejto chvili hlavne za spekulativne
Pokladam ho v tejto chvili hlavne za spekulativne
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
skôr nie
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
skôr nie Veľké výnosy spojené s veľkým rizikom.
Veľké výnosy spojené s veľkým rizikom.
Balint Peter Balint
Managing Partner
Infinity Capital Group, a.s. / Infinity Capital o.c.p., a.s.
rozhodne nie Nemyslel by som si, ze moja generacia este raz zazije maniu z konca 90. rokov. Na moje velke prekvapenie, to ca sa deje teraz doslova kopiruje technologicku bublinu, len v ovela obludnejsom a nepochopitlnejsom rozmere. Verim, ze vrchol v bitcoine este len uvidime a vobec nerozporujem, ze sa na tom este sa spekulativne zarobit, len ide o to, ze tu ide o aplikaciu teorie “vacsieho hlupaka” a na konci nastupi gravitacia a vela ludom ostane v rukach cierny peter. O 10 rokov sa bude pisat aka neuveritelna doba to bola a ako mohlo nieco bez vnutornej hodnoty predavat za cenu slusneho automobilu.
Nemyslel by som si, ze moja generacia este raz zazije maniu z konca 90. rokov. Na moje velke prekvapenie, to ca sa deje teraz doslova kopiruje technologicku bublinu, len v ovela obludnejsom a nepochopitlnejsom rozmere. Verim, ze vrchol v bitcoine este len uvidime a vobec nerozporujem, ze sa na tom este sa spekulativne zarobit, len ide o to, ze tu ide o aplikaciu teorie “vacsieho hlupaka” a na konci nastupi gravitacia a vela ludom ostane v rukach cierny peter. O 10 rokov sa bude pisat aka neuveritelna doba to bola a ako mohlo nieco bez vnutornej hodnoty predavat za cenu slusneho automobilu.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
rozhodne nie Moj nazor je , ze ide o iracionalnu maniu. Radsej budem investovat do niecoho co generuje skutocnu hodnotu.
Moj nazor je , ze ide o iracionalnu maniu. Radsej budem investovat do niecoho co generuje skutocnu hodnotu.
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
rozhodne nie Investovanie do bublín, či už produktových alebo cenových, je vysokým hazardom. Obzvlášť v situáciách, keď vykazujú vysokú volatilitu nepochopiteľnými smermi. Pre dobrodruhov je to možno adrenalín.
Investovanie do bublín, či už produktových alebo cenových, je vysokým hazardom. Obzvlášť v situáciách, keď vykazujú vysokú volatilitu nepochopiteľnými smermi. Pre dobrodruhov je to možno adrenalín.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
neviem/nevyjadrujem sa /iné Asi tak ako v minulosti do bmg INVEST, či horizontu...
Asi tak ako v minulosti do bmg INVEST, či horizontu...
Kiselicová Renáta Kiselicová
konateľka
Centire
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
rozhodne nie
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
skôr nie
Vlček Roman Vlček
predseda predstavenstva
Slovenská Asociácia správcovských spoločností
skôr áno
Čupka Roman Čupka
Regional Country Manager
Flowmon Networks
skôr áno Otázka mala byť Trendom položená v máji r. 2017.
Otázka mala byť Trendom položená v máji r. 2017.
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
rozhodne nie
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
Danubiatel, a.s., Bratislava
skôr nie Napriek tomu, že sa v súčasnosti táto decentralizovaná kryptomena javí ako obrovským investičným hitom a naberá rýchlym tempom na hodnote. Považujem ju totiž - napriek deklarovanej anonymite a transparentnosti - stále skôr za oblasť špekulácií a očakávam, že aj súčasná bublina jej hodnoty môže kedykoľvek prasknúť.
Napriek tomu, že sa v súčasnosti táto decentralizovaná kryptomena javí ako obrovským investičným hitom a naberá rýchlym tempom na hodnote. Považujem ju totiž - napriek deklarovanej anonymite a transparentnosti - stále skôr za oblasť špekulácií a očakávam, že aj súčasná bublina jej hodnoty môže kedykoľvek prasknúť.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
skôr nie
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
rozhodne nie
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
skôr áno Zaujima ma vsetko co je nove aco je prislubom na zvysenie kvalty zivota ludi. Svet napreduje a my musime drzat krok so znalostami a prispenim k pokroku
Zaujima ma vsetko co je nove aco je prislubom na zvysenie kvalty zivota ludi. Svet napreduje a my musime drzat krok so znalostami a prispenim k pokroku
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr nie
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
skôr nie
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
skôr nie Keď mal bitcoin hodnotu 500 EUR, veľmi silno som zvažoval, že doňho investujem, ale povedal som si, že to je určite bublina. Dnes má bitcoin hodnotu 15.000 EUR a stále ešte mnohí ľudia nakupujú, takže môžem iba ľutovať, že som vtedy nezainvestoval. Dnes už určite viem, že bitcoin je bublina, a aj keby mala prasknúť až pri 100.000 EUR, tak určite praskne :).
Keď mal bitcoin hodnotu 500 EUR, veľmi silno som zvažoval, že doňho investujem, ale povedal som si, že to je určite bublina. Dnes má bitcoin hodnotu 15.000 EUR a stále ešte mnohí ľudia nakupujú, takže môžem iba ľutovať, že som vtedy nezainvestoval. Dnes už určite viem, že bitcoin je bublina, a aj keby mala prasknúť až pri 100.000 EUR, tak určite praskne :).
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
skôr nie Už nie. Investícia do bitcoinu v každom prípade skorím investorom vyniesla extrémne zaujímave zhodnotenie. Aj preto je po investíciách do tejto virtuálnej meny stále dopyt. V tejto chvíli ale hodnotu bitcoinu už považujem za nadhodnotenú. Môžem sa ale mýliť a riskujem, že tento názor o pár rokov vyznie komicky.
Už nie. Investícia do bitcoinu v každom prípade skorím investorom vyniesla extrémne zaujímave zhodnotenie. Aj preto je po investíciách do tejto virtuálnej meny stále dopyt. V tejto chvíli ale hodnotu bitcoinu už považujem za nadhodnotenú. Môžem sa ale mýliť a riskujem, že tento názor o pár rokov vyznie komicky.
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
rozhodne nie Asi tak, ako do cibuliek tulipánov...
Asi tak, ako do cibuliek tulipánov...
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
neviem/nevyjadrujem sa /iné Potenciál blockchainu jako takového vidím spíše v jeho jiných možnostech než jako čistě investiční záležitost kryptoměn. Investice do Bitcoinu je čistý hazard - pokud je někdo fanouškem vysoce rizikových investic, je to pro něj. Potenciální zisk i ztráta jsou obrovské.
Potenciál blockchainu jako takového vidím spíše v jeho jiných možnostech než jako čistě investiční záležitost kryptoměn. Investice do Bitcoinu je čistý hazard - pokud je někdo fanouškem vysoce rizikových investic, je to pro něj. Potenciální zisk i ztráta jsou obrovské.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
rozhodne nie

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní