Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Bojujete vo svojej firme alebo inštitúcii s predsudkami voči zahraničným pracovníkom?

  1. rozhodne áno 2 %
  2. skôr áno 4 %
  3. skôr nie 13 %
  4. rozhodne nie 79 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 2 %


Uzávierka hlasovania: 15.01.2018. Počet respondentov: 99.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
rozhodne nie Zatiaľ nemáme žiadnych zahraničných pracovníkov a aj preto nebojujeme. Zatiaľ sa nazdávam, že u nás nebude problém s akceptáciou zahraničných pracovníkov a dúfam, že nebudem nemilo prekvapený.
Zatiaľ nemáme žiadnych zahraničných pracovníkov a aj preto nebojujeme. Zatiaľ sa nazdávam, že u nás nebude problém s akceptáciou zahraničných pracovníkov a dúfam, že nebudem nemilo prekvapený.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
rozhodne nie Zahraničných pracovníkov vo firme nemáme. Predsudky v spoločnosti sú, postupne si však zvykáme, že tak ako po roku 1989 začali Slováci pracovať v zahraničí kvôli lepšiemu zárobku, prichádzajú dnes k nám pracovať cudzinci z ekonomicky slabších krajín. Napríklad v zdravotníctve nás už neprekvapí, ak sú medzi personálom Ukrajinci. Pohyb za prácou bude čoraz častejším javom. Mali by sme ho brať pozitívne, ako prejav, že sa máme lepšie ako tí, čo k nám prichádzajú pracovať.
Zahraničných pracovníkov vo firme nemáme. Predsudky v spoločnosti sú, postupne si však zvykáme, že tak ako po roku 1989 začali Slováci pracovať v zahraničí kvôli lepšiemu zárobku, prichádzajú dnes k nám pracovať cudzinci z ekonomicky slabších krajín. Napríklad v zdravotníctve nás už neprekvapí, ak sú medzi personálom Ukrajinci. Pohyb za prácou bude čoraz častejším javom. Mali by sme ho brať pozitívne, ako prejav, že sa máme lepšie ako tí, čo k nám prichádzajú pracovať.
Hrnko Martin Hrnko
predseda predstavenstva
QBSW
rozhodne nie Vzhľadom na súčasný nedostatok pracovníkov na trhu práce počítame s prijímaním zahraničných pracovníkov, verím preto, že predsudky voči nim moji kolegovia ani mať nebudú.
Vzhľadom na súčasný nedostatok pracovníkov na trhu práce počítame s prijímaním zahraničných pracovníkov, verím preto, že predsudky voči nim moji kolegovia ani mať nebudú.
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
rozhodne nie Vo firme sa snažime byť maximálne tolerantní a pragmatickí. Skôr mám pocit, že štát bojuje s týmito predsudkami a nechápe, že bez otvorenia trhu zahraničným pracovníkom, tu významný rast hospodárstva onedlho nebude.
Vo firme sa snažime byť maximálne tolerantní a pragmatickí. Skôr mám pocit, že štát bojuje s týmito predsudkami a nechápe, že bez otvorenia trhu zahraničným pracovníkom, tu významný rast hospodárstva onedlho nebude.
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
skôr nie V rámci vlastnej skupiny podnikov, pokiaľ viem, zahraničných pracovníkov nemáme a pri spolupráci so zahraničnými (často nadnárodnými) spoločnosťami je kooperácia so zahraničnými pracovníkmi nutnosťou. Akékoľvek predsudky tam prinášajú len komplikácie a nedorozumenia pri snahe o dosiahnutie vytýčeného výsledku. Inou otázkou je schopnosť poznať kultúrne odlišnosti u zahraničných pracovníkov jednotlivých národností a uvedomovať si ich dopady na štýl práce, riadenia, vyjednávania a uzatvárania formálnych, či neformálnych dohôd.
V rámci vlastnej skupiny podnikov, pokiaľ viem, zahraničných pracovníkov nemáme a pri spolupráci so zahraničnými (často nadnárodnými) spoločnosťami je kooperácia so zahraničnými pracovníkmi nutnosťou. Akékoľvek predsudky tam prinášajú len komplikácie a nedorozumenia pri snahe o dosiahnutie vytýčeného výsledku. Inou otázkou je schopnosť poznať kultúrne odlišnosti u zahraničných pracovníkov jednotlivých národností a uvedomovať si ich dopady na štýl práce, riadenia, vyjednávania a uzatvárania formálnych, či neformálnych dohôd.
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
rozhodne nie V našej spoločnosti máme zahraničných kolegov, ktorí sú 100% súčasťou tímu bez akýkoľvek predsudkov. Kde by som očakával problém je skôr otázka z ktorej krajiny sú. Nedostatok voľných erudovaných kapacít na našom trhu nás núti sa obzerať po adekvátnej náhrade v zahraničí.
V našej spoločnosti máme zahraničných kolegov, ktorí sú 100% súčasťou tímu bez akýkoľvek predsudkov. Kde by som očakával problém je skôr otázka z ktorej krajiny sú. Nedostatok voľných erudovaných kapacít na našom trhu nás núti sa obzerať po adekvátnej náhrade v zahraničí.
Balint Peter Balint
Managing Partner
Infinity Capital Group, a.s. / Infinity Capital o.c.p., a.s.
rozhodne nie U nas su vitani. Pracuju u nas ceska, srbka a american, ktory dochadza z Viedne :)
U nas su vitani. Pracuju u nas ceska, srbka a american, ktory dochadza z Viedne :)
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
rozhodne nie Sme medzinárodná inštitúcia aj v zmysle intenzity spolupráce s holandskou materskou spoločnosťou. Skúsenosť so zahraničnými pracovníkmi je zväčša veľmi pozitívna. Bez negatívnych predsudkov.
Sme medzinárodná inštitúcia aj v zmysle intenzity spolupráce s holandskou materskou spoločnosťou. Skúsenosť so zahraničnými pracovníkmi je zväčša veľmi pozitívna. Bez negatívnych predsudkov.
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
rozhodne nie Práve naopak. Vítame skúsenosti a znalosť iných trhov a prostredi, rovnako ako vysielame našich ludi do zahraničia, aby sa čo najviac naučili a svoje poznatky potom zúročili doma.
Práve naopak. Vítame skúsenosti a znalosť iných trhov a prostredi, rovnako ako vysielame našich ludi do zahraničia, aby sa čo najviac naučili a svoje poznatky potom zúročili doma.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
rozhodne nie Práve naopak. Nedostatkom "domácich" pracovníkov trpiace odvetvie cestovného ruchu trpí nedostatkom zahraničných pracovníkov. Môžme teda jednoznačne konštatovať, že väčšina zamestnancov predsudky nemá a myslím si, že hostia, napr. pri thajskej masáži, rozhodne neočakávajú slovenského zamestnanca.
Práve naopak. Nedostatkom "domácich" pracovníkov trpiace odvetvie cestovného ruchu trpí nedostatkom zahraničných pracovníkov. Môžme teda jednoznačne konštatovať, že väčšina zamestnancov predsudky nemá a myslím si, že hostia, napr. pri thajskej masáži, rozhodne neočakávajú slovenského zamestnanca.
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
rozhodne nie Prakticky od zrodu firmy na Slovensku sme zamestnavali zahranicnych pracovnikov takze v nasej firemnej kulture je to bezne a normalne a nevytvara to ziadne problemy.
Prakticky od zrodu firmy na Slovensku sme zamestnavali zahranicnych pracovnikov takze v nasej firemnej kulture je to bezne a normalne a nevytvara to ziadne problemy.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
rozhodne nie Nikdy sme to nepozorovali a verím, že to tak aj ostane. U nás rozhoduje niečo úplne iné, ako pôvod, či farba pleti.
Nikdy sme to nepozorovali a verím, že to tak aj ostane. U nás rozhoduje niečo úplne iné, ako pôvod, či farba pleti.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
rozhodne nie Nie. Pretože som sám zahraničný "pracovník" aj v Prahe, Amsterdame, Londýne a pretože nám bude o 30 rokov treba každého kto bude u nás pracovať a platiť dane na ifraštruktúru a dôchodcov.
Nie. Pretože som sám zahraničný "pracovník" aj v Prahe, Amsterdame, Londýne a pretože nám bude o 30 rokov treba každého kto bude u nás pracovať a platiť dane na ifraštruktúru a dôchodcov.
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
rozhodne nie nie, mame zavedenu multikulturu.
nie, mame zavedenu multikulturu.
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
rozhodne nie Nie som si vedomý žiadnych predsudkov voči zahraničným pracovníkom v našej spoločnosti. Pracovníkov posudzujeme podľa talentu, kreativity, lojálnosti, nasadenia a pridanej hodnoty.
Nie som si vedomý žiadnych predsudkov voči zahraničným pracovníkom v našej spoločnosti. Pracovníkov posudzujeme podľa talentu, kreativity, lojálnosti, nasadenia a pridanej hodnoty.
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
rozhodne nie Nie je to potrebné, pretože akademická pôda je o mobilite pracovníkov.
Nie je to potrebné, pretože akademická pôda je o mobilite pracovníkov.
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
rozhodne nie Nemáme u nás žiadnych pracovníkov zo zahraničia, ale v oblasti spolupráce s ľuďmi pochádzajúcimi z iných krajín nemáme žiaden problém.
Nemáme u nás žiadnych pracovníkov zo zahraničia, ale v oblasti spolupráce s ľuďmi pochádzajúcimi z iných krajín nemáme žiaden problém.
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
rozhodne nie Nebojujeme, lebo ich nemame.
Nebojujeme, lebo ich nemame.
Kováč Peter Kováč
Director Bratislava Business Center
Adient Slovakia
rozhodne nie Naša spoločnosť je multikulturálna a aj na Slovensku zamestnávame veľké percento zahraničných ľudí. Spolupráca medzi nimi a Slovákmi funguje veľmi dobre, či už v rovine profesionálnej alebo medziľudskej.
Naša spoločnosť je multikulturálna a aj na Slovensku zamestnávame veľké percento zahraničných ľudí. Spolupráca medzi nimi a Slovákmi funguje veľmi dobre, či už v rovine profesionálnej alebo medziľudskej.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
rozhodne nie nakolko v portfoliu nasich firiem, ktore su prakticky vsetky v zahranici, je takato otazka bezpredmetna
nakolko v portfoliu nasich firiem, ktore su prakticky vsetky v zahranici, je takato otazka bezpredmetna
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie My zamestnávame ľudí zo 4 krajín, aj mimo EU a sme vďační za každého šikovného kolegu, čo nám pomôže s prácou.
My zamestnávame ľudí zo 4 krajín, aj mimo EU a sme vďační za každého šikovného kolegu, čo nám pomôže s prácou.
Mokrá Lucia Mokrá
dekanka
Fakulta sociálnych a ekonomických vied UK v Bratislave
rozhodne nie Multikultúrne a multilinguálne prostredie u nás predstavuje otvorený priestor bez predsudkov. Viacerí zamestnanci pochádzajú z rôznych krajín (USA, Švédsko, UK, Bielorusko, Brazília, ČR) a zatiaľ sme nezaznamenali problémy v komunikácii či už v pracovných vzťahoch alebo vo vzťahu so študentmi.
Multikultúrne a multilinguálne prostredie u nás predstavuje otvorený priestor bez predsudkov. Viacerí zamestnanci pochádzajú z rôznych krajín (USA, Švédsko, UK, Bielorusko, Brazília, ČR) a zatiaľ sme nezaznamenali problémy v komunikácii či už v pracovných vzťahoch alebo vo vzťahu so študentmi.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
skôr nie Momentálne je percento zahraničných pracovníkov u nás veľmi nízke, otázka je ako by sa situácia zmenila pri náraste zahraničných pracovníkov.
Momentálne je percento zahraničných pracovníkov u nás veľmi nízke, otázka je ako by sa situácia zmenila pri náraste zahraničných pracovníkov.
Randuška Dušan Randuška
generálny riaditeľ
MET Slovakia
rozhodne nie Met Slovakia je sucastou MET Group v ktorej pracuju kolegovia viac ako 20 narodnosti,ktori hovoroa skoro 30 roznymi jazykmi.Sme medzinarodna spolocnost,ktora zamestnava ludi na zaklade vzdelania, odbornosti resp.talentu. Narodnostna roznorodost je jednoznacnym prinosom.Je len otazka casu, kedy aj na Slovensku,skoncia politicke tanceky na temu zamestnavania cudzincov.Niektore odvetvia ci vyrobne podniky a sluzby sa uz dnes bez nich nezaobidu.V najblizsej buducnosti sa situacia bude len zhorsovat.Cize cim skor vytvorime systemovy ramec na zamestnavanie zahranicnych pracovnikov tym lepsie.
Met Slovakia je sucastou MET Group v ktorej pracuju kolegovia viac ako 20 narodnosti,ktori hovoroa skoro 30 roznymi jazykmi.Sme medzinarodna spolocnost,ktora zamestnava ludi na zaklade vzdelania, odbornosti resp.talentu. Narodnostna roznorodost je jednoznacnym prinosom.Je len otazka casu, kedy aj na Slovensku,skoncia politicke tanceky na temu zamestnavania cudzincov.Niektore odvetvia ci vyrobne podniky a sluzby sa uz dnes bez nich nezaobidu.V najblizsej buducnosti sa situacia bude len zhorsovat.Cize cim skor vytvorime systemovy ramec na zamestnavanie zahranicnych pracovnikov tym lepsie.
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
skôr nie Máme zahraničných pracovníkov zo západu a východu, a tiež zo severných a južných krajín, a predsudky nemáme, hoci o istom aspekte nevšednosti sa tu určite dá hovoriť. To ale považujem za normálne a prirodzené. Všetci títo pracovníci rešpektujú podnikové hodnoty, pravidlá, a tiež stanovené ciele a to je to, na čom záleží.
Máme zahraničných pracovníkov zo západu a východu, a tiež zo severných a južných krajín, a predsudky nemáme, hoci o istom aspekte nevšednosti sa tu určite dá hovoriť. To ale považujem za normálne a prirodzené. Všetci títo pracovníci rešpektujú podnikové hodnoty, pravidlá, a tiež stanovené ciele a to je to, na čom záleží.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Máme skúsenosti s pracovníkmi z iných krajín ("západ" aj "východ"). Nie veľa ľudí a myslím že väčšina kolegov to skôr berie ako fajn osvieženie. Ak niekto hovorí plynulo po slovensky pocit cudzosti akoby vyprchával...
Máme skúsenosti s pracovníkmi z iných krajín ("západ" aj "východ"). Nie veľa ľudí a myslím že väčšina kolegov to skôr berie ako fajn osvieženie. Ak niekto hovorí plynulo po slovensky pocit cudzosti akoby vyprchával...
Rolný Ivan Rolný
člen predstavenstva
ITB Development
rozhodne nie ITB Development je developerská firma, ale našou úlohou nie je len stavať budovy. Budujeme komunity a vytvárame domovy. To platí aj pre naše kancelárie. Chceme, aby sa u nás ľudia cítili vítaní a naplno rozvíjali svoj talent. Moja odpoveď je jasné a rezolútne nie.
ITB Development je developerská firma, ale našou úlohou nie je len stavať budovy. Budujeme komunity a vytvárame domovy. To platí aj pre naše kancelárie. Chceme, aby sa u nás ľudia cítili vítaní a naplno rozvíjali svoj talent. Moja odpoveď je jasné a rezolútne nie.
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
rozhodne nie Dostupnosť a kvalita pracovnej sily je už na extrémnej úrovni, inú možnosť ako zahraničných pracovníkov nevidím, ak nepočítam neefektivitu ľudí zo štátnej správy. Teraz by bol správny čas na reorganizáciu.
Dostupnosť a kvalita pracovnej sily je už na extrémnej úrovni, inú možnosť ako zahraničných pracovníkov nevidím, ak nepočítam neefektivitu ľudí zo štátnej správy. Teraz by bol správny čas na reorganizáciu.
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Do kontaktu prichádzam kvôli práci s ľuďmi z najrozličnejších krajín, ale nikdy sa nevyskytli žiadne problémy, ani v komunikácii, ani s platbami. Snažíme sa im v našej firme vychádzať v ústrety, aby mali naozaj dobré skúsenosti s ľuďmi v našej krajine, to je základ, aký dojem si odnesú z krajiny - podľa skúsenosti s ľuďmi danej krajiny. Ináč ani krásy prírody nič nezmôžu.
Do kontaktu prichádzam kvôli práci s ľuďmi z najrozličnejších krajín, ale nikdy sa nevyskytli žiadne problémy, ani v komunikácii, ani s platbami. Snažíme sa im v našej firme vychádzať v ústrety, aby mali naozaj dobré skúsenosti s ľuďmi v našej krajine, to je základ, aký dojem si odnesú z krajiny - podľa skúsenosti s ľuďmi danej krajiny. Ináč ani krásy prírody nič nezmôžu.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Dnes už je zamestnávanie cudzincov v mnohých spoločnostiach nielen bežné ale dokonca sa to stáva nevyhnutnosťou a ľudia si na to musia zvykať. Nedostatok pracovnej sily začína byť totiž jedným z top problémov najmä na bratislavskom trhu.
Dnes už je zamestnávanie cudzincov v mnohých spoločnostiach nielen bežné ale dokonca sa to stáva nevyhnutnosťou a ľudia si na to musia zvykať. Nedostatok pracovnej sily začína byť totiž jedným z top problémov najmä na bratislavskom trhu.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
skôr áno Či chceme alebo nie, predsudky v našej slovenskej spoločnosti máme. A mám aj osobnú skúsenosť, vo firme sme prijali kresťanského utečenca z Iraku a museli sme čeliť mnohým vážnym nedorozumeniam, ktoré mali až rasistické pozadie. Našťastie môžme konštatovať, že sa jednalo iba o pár jednotlivcov a že väčšina pracovníkov našej firmy utečencovi pomohla a postavila sa k nemu s úprimnou pomocou. Ako spoočnosť máme dobrý základ, na ktorm sa dá budovať pozitívny prístup pri podpore tých, ktorí to životne potrebujú.
Či chceme alebo nie, predsudky v našej slovenskej spoločnosti máme. A mám aj osobnú skúsenosť, vo firme sme prijali kresťanského utečenca z Iraku a museli sme čeliť mnohým vážnym nedorozumeniam, ktoré mali až rasistické pozadie. Našťastie môžme konštatovať, že sa jednalo iba o pár jednotlivcov a že väčšina pracovníkov našej firmy utečencovi pomohla a postavila sa k nemu s úprimnou pomocou. Ako spoočnosť máme dobrý základ, na ktorm sa dá budovať pozitívny prístup pri podpore tých, ktorí to životne potrebujú.
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne áno Bojujeme činmi. V teame 12 ľudí máme 9 rôznych národností.
Bojujeme činmi. V teame 12 ľudí máme 9 rôznych národností.
Topolová Karolína Topolová
generálna riaditeľka
AAA Auto, a.s.
rozhodne nie AAA AUTO je nadnárodná spoločnosť, v ktorej pracujú stovky zamestnancov z rôznych krajín, zároveň v rôznych krajinách pôsobíme. S predsudkami medzi kolegami som sa u nás doteraz nikdy nestretla.
AAA AUTO je nadnárodná spoločnosť, v ktorej pracujú stovky zamestnancov z rôznych krajín, zároveň v rôznych krajinách pôsobíme. S predsudkami medzi kolegami som sa u nás doteraz nikdy nestretla.
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
rozhodne nie
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
rozhodne nie
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
rozhodne nie
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
skôr nie
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
skôr nie
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
rozhodne nie
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
rozhodne nie
Suchánek Juraj Suchánek
výkonný riaditeľ
Inštitút urbánneho rozvoja
rozhodne nie
Rozin Alexander Rozin
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Incheba, a.s.
rozhodne áno
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
rozhodne nie
Uvíra Juraj Uvíra
Managing director
CK Victory travel
rozhodne nie
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
rozhodne nie
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
rozhodne nie
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
rozhodne nie
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
rozhodne nie
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
rozhodne nie
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
skôr áno
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
rozhodne nie
Čorejová Tatiana Čorejová
rektor
Žilinská univerzita v Žiline
skôr nie
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
skôr nie
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
rozhodne nie
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
rozhodne nie
Giebel Daniel Giebel
generálny riaditeľ
T-Systems Slovakia
rozhodne nie
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
rozhodne nie
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
rozhodne nie
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HBE Bratislava
rozhodne nie
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
rozhodne nie
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
rozhodne nie
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
rozhodne nie
Bláhová Renáta Bláhová
partnerka
BMB Leitner k.s.
skôr nie
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
skôr áno
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
rozhodne nie
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
skôr nie
Kellerová Eva Kellerová
vedecký pracovník
rozhodne nie
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
skôr áno
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
rozhodne nie
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
rozhodne nie
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
rozhodne nie
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne nie
Hiadlovský Vladimír Hiadlovský
rektor
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
rozhodne nie
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
rozhodne nie
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
rozhodne nie
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
rozhodne nie
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
rozhodne nie
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
rozhodne nie
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
rozhodne nie
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
rozhodne nie
Bolf Patrik Bolf
Managing Partner
Kinstellar
rozhodne nie
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
rozhodne nie
Hajko Jozef Hajko
analytik
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Špaňár Michal Špaňár
generálny riaditeľ
Union poisťovňa a. s.
rozhodne nie
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
skôr nie

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní