Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Motivujete zamestnancov, aby v prípade choroby (chrípka) ostali doma a nenakazili ostatných na pracovisku?

  1. rozhodne áno 66 %
  2. skôr áno 17 %
  3. skôr nie 4 %
  4. rozhodne nie 7 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 5 %


Uzávierka hlasovania: 19.02.2018. Počet respondentov: 95.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
rozhodne áno Chorý kolega nemá výkon a môže nakaziť ďalších. Je oveľa lepšie ak si odpočinie a rýchlo sa vráti zdravý do práce.
Chorý kolega nemá výkon a môže nakaziť ďalších. Je oveľa lepšie ak si odpočinie a rýchlo sa vráti zdravý do práce.
Zaťko Andrej Zaťko
generálny riaditeľ
Poštová banka
rozhodne áno Samozrejme, hlavne pri epidémiách alebo zvýšenej chorobnosti apelujeme na kolegov, aby chorobu “neprechodili”, ale “vyležali”. Roznášanie vírusu alebo bakterií v priestoroch veľkých kancelárskych budov sa totiž môže výrazne odraziť na celkovej chorobnosti a priniesť ešte väčšie škody pre celkový výkon firmy. V rámci benefitného systému majú naši zamestnanci možnosť zostať doma 5 dní na doliečenie navyše.
Samozrejme, hlavne pri epidémiách alebo zvýšenej chorobnosti apelujeme na kolegov, aby chorobu “neprechodili”, ale “vyležali”. Roznášanie vírusu alebo bakterií v priestoroch veľkých kancelárskych budov sa totiž môže výrazne odraziť na celkovej chorobnosti a priniesť ešte väčšie škody pre celkový výkon firmy. V rámci benefitného systému majú naši zamestnanci možnosť zostať doma 5 dní na doliečenie navyše.
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
skôr áno
Hudáková Anna Hudáková
personálny riaditeľ (HREO)
sanofi-aventis Slovakia s.r.o.
rozhodne áno Mame vo firme sick days, teda chceme aby zamestnanci ostali doma a nenakazili svojich kolegov, ale věnujeme sa hlavne prevencii, poskytujeme zaockovanie proti chripke a zaroven mame na pracovisku vitaminy a přednášky o zdravej vyzive.
Mame vo firme sick days, teda chceme aby zamestnanci ostali doma a nenakazili svojich kolegov, ale věnujeme sa hlavne prevencii, poskytujeme zaockovanie proti chripke a zaroven mame na pracovisku vitaminy a přednášky o zdravej vyzive.
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
rozhodne áno
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
rozhodne áno
Waterloos Bart Waterloos
partner
VGD Slovakia, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
rozhodne áno
Abrahám Daniel Abrahám
Group CEO, Effectivity POWERED BY PUBLICIS
Relations consulting, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno robíme pre to všetko - poskytujeme home office v prípade že sa cítia že zvládnu na pol plynu pracovat , štandardom sú sick days ktoré sa s nárokom na full plat využívajú a je ich u nás 5 do roka .
robíme pre to všetko - poskytujeme home office v prípade že sa cítia že zvládnu na pol plynu pracovat , štandardom sú sick days ktoré sa s nárokom na full plat využívajú a je ich u nás 5 do roka .
Kollár Daniel Kollár
generálny riaditeľ
Československá obchodná banka, a.s.
rozhodne áno Áno, aj pre tieto prípady poskytujeme zamestnancom počas roka 5 dní voľna na regeneráciu nad rámec dovolenky, tzv. sick days. Tie môže zamestnanec využiť na zotavenie a oddych, bez toho, aby musel nejako dokladovať návštevu lekára. Zostať počas choroby doma je najlepším riešením - tak pre samotného zamestnanca, ako aj pre ostatných kolegov. V otvorených kancelárskych priestoroch to platí obzvlášť.
Áno, aj pre tieto prípady poskytujeme zamestnancom počas roka 5 dní voľna na regeneráciu nad rámec dovolenky, tzv. sick days. Tie môže zamestnanec využiť na zotavenie a oddych, bez toho, aby musel nejako dokladovať návštevu lekára. Zostať počas choroby doma je najlepším riešením - tak pre samotného zamestnanca, ako aj pre ostatných kolegov. V otvorených kancelárskych priestoroch to platí obzvlášť.
Giebel Daniel Giebel
generálny riaditeľ
T-Systems Slovakia
skôr áno Naši ľudia majú možnosť využiť prácu z domu 7 dní v mesiaci. Ak ide o prechladnutie či miernu chrípku, ktorá im nebráni v práci, ostať pracovať z domu je pre nich ako aj pre kolegov pravdepodobne lepšia alternative. Je to samozrejme na individuálnom zvážeńí.
Naši ľudia majú možnosť využiť prácu z domu 7 dní v mesiaci. Ak ide o prechladnutie či miernu chrípku, ktorá im nebráni v práci, ostať pracovať z domu je pre nich ako aj pre kolegov pravdepodobne lepšia alternative. Je to samozrejme na individuálnom zvážeńí.
Huttová Darina Huttová
generálna tajomníčka
Asociácie finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP)
rozhodne áno Je to vhodné aj z hľadiska ochrany zdravia zamestnancov. V prípade čiastočnej schopnosti pracovať umožňujeme prácu doma, čím nie je narušený ani príjem zamestnanca.
Je to vhodné aj z hľadiska ochrany zdravia zamestnancov. V prípade čiastočnej schopnosti pracovať umožňujeme prácu doma, čím nie je narušený ani príjem zamestnanca.
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Bohužiaľ niekedy sa človek stretáva s postojom, že prísť do práce chorý je nejaké super hrdinstvo, i za cenu, že nakazím ďalších spolupracovníkov. V nemalej miere k tomu prispievajú šéfovia, ktorí tlačia na dochádzku za každých okolností.Bola som toho svedkom v jednej americkej firme, kde kolegyňa prišla po operácii žlčníka na druhý deň do práce, hoci so zvýšenou teplotou, a na schôdzi bola daná ostatným ako príklad. To bol pre mňa des, nie príklad hodný nasledovania, nehovoriac o tom, že jej výkon v práci bolo tak akurát posedávanie na stoličke.
Bohužiaľ niekedy sa človek stretáva s postojom, že prísť do práce chorý je nejaké super hrdinstvo, i za cenu, že nakazím ďalších spolupracovníkov. V nemalej miere k tomu prispievajú šéfovia, ktorí tlačia na dochádzku za každých okolností.Bola som toho svedkom v jednej americkej firme, kde kolegyňa prišla po operácii žlčníka na druhý deň do práce, hoci so zvýšenou teplotou, a na schôdzi bola daná ostatným ako príklad. To bol pre mňa des, nie príklad hodný nasledovania, nehovoriac o tom, že jej výkon v práci bolo tak akurát posedávanie na stoličke.
Elko Dušan Elko
managing partner
SAM Headhunting Slovakia
rozhodne áno Nemusíme motivovať, sami zamestnanci, ak nie sú úplne zdraví, ostávajú doma, aby nenakazili kolegov.
Nemusíme motivovať, sami zamestnanci, ak nie sú úplne zdraví, ostávajú doma, aby nenakazili kolegov.
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne áno Chorľavý človek na pracovisku je úplne kontraproduktívny. Náhradné voľno alebo home-office sú jediná logická voľba.
Chorľavý človek na pracovisku je úplne kontraproduktívny. Náhradné voľno alebo home-office sú jediná logická voľba.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
rozhodne áno Rozhodne ano, pre tento ucel mame system plne hradenych sick days kedy mozu zamestnanci ostat doma aj bez potvrdenia lekara a ak nevedia vydrzat bez prace mame plne technologicke vybavenie na home office. Nie je nic horsie ako cyklicke podavanie si virusov na pracovisku.
Rozhodne ano, pre tento ucel mame system plne hradenych sick days kedy mozu zamestnanci ostat doma aj bez potvrdenia lekara a ak nevedia vydrzat bez prace mame plne technologicke vybavenie na home office. Nie je nic horsie ako cyklicke podavanie si virusov na pracovisku.
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
rozhodne áno
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
rozhodne áno
Rolný Ivan Rolný
člen predstavenstva
ITB Development
rozhodne áno Áno. Zamestnanec, ktorý je chorý si rozhodne zaslúži čas na zotavenie a regeneráciu. V prípade chrípkových ochorení neohrozuje svojich kolegov a do práce sa po chorobe vráti v dobrej kondícii, kedy už môže znova naplno zdolávať svoje pracovné povinnosti. Pre tento účel sme zaviedli tzv. “sick days”, ktoré majú možnosť zamestnanci čerpať presne na tento účel.
Áno. Zamestnanec, ktorý je chorý si rozhodne zaslúži čas na zotavenie a regeneráciu. V prípade chrípkových ochorení neohrozuje svojich kolegov a do práce sa po chorobe vráti v dobrej kondícii, kedy už môže znova naplno zdolávať svoje pracovné povinnosti. Pre tento účel sme zaviedli tzv. “sick days”, ktoré majú možnosť zamestnanci čerpať presne na tento účel.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
rozhodne áno Keď prídu do práce a majú chrípku, tak na nich kričím aby mazali domov. A keď ju mám ja, robím porady skypom.
Keď prídu do práce a majú chrípku, tak na nich kričím aby mazali domov. A keď ju mám ja, robím porady skypom.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
rozhodne áno Vo velkych officoch je to kontraproduktivne, siri sa to vzduchotechnikou velmi rychlo. Naozaj je lepsie ked zamestnanec zostane doma. Davame ako benefit dovolenku naviac a tiez moze pracovat z domu. Myslim si, ze v konecnom dosledku sa to zamestnavatelovi vrati
Vo velkych officoch je to kontraproduktivne, siri sa to vzduchotechnikou velmi rychlo. Naozaj je lepsie ked zamestnanec zostane doma. Davame ako benefit dovolenku naviac a tiez moze pracovat z domu. Myslim si, ze v konecnom dosledku sa to zamestnavatelovi vrati
Grajcár Ján Grajcár
konateľ
PCH Servis, s.r.o., Košice
rozhodne áno
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
skôr áno Zamestnancom doporučujeme aby zostali doma, a vyliečili sa. Ak ostanú v práci s chorobou nepomôžu ani sebe ani kolektívu (a teda firme všeobecne). Vo vybraných prípadoch zvažujeme aj firemnú distribúciu vitamínov s cieľom posilnenia imunity - ako formu prevencie.
Zamestnancom doporučujeme aby zostali doma, a vyliečili sa. Ak ostanú v práci s chorobou nepomôžu ani sebe ani kolektívu (a teda firme všeobecne). Vo vybraných prípadoch zvažujeme aj firemnú distribúciu vitamínov s cieľom posilnenia imunity - ako formu prevencie.
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
skôr áno
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
rozhodne áno Samozrejme, množstvo práce sa dnes dá robiť v prípade potreby z domu.
Samozrejme, množstvo práce sa dnes dá robiť v prípade potreby z domu.
Janči Juraj Janči
country manažér
Coface Slovakia, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno V prvom rade zamestnanec by si mal v prvom rade chorobu riadne vyliečiť a nie pracovať z domu chorý. Každopádne podporujeme, tam kde je to technicky možné, flexibilitu miesta výkonu práce z domu, nakoľko okrem príjemného prostredia zamestnanca doma, firma z toho môže benefitovať aj z úspor prevádzkových nákladov.
V prvom rade zamestnanec by si mal v prvom rade chorobu riadne vyliečiť a nie pracovať z domu chorý. Každopádne podporujeme, tam kde je to technicky možné, flexibilitu miesta výkonu práce z domu, nakoľko okrem príjemného prostredia zamestnanca doma, firma z toho môže benefitovať aj z úspor prevádzkových nákladov.
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
rozhodne nie Zaujímavý aspekt pohľadu. V prípade choroby pocit spolupatričnosti by som nevidel na prvom mieste. Zamestnanec ocení ak dostane možnosť sa doma liečiť bez potreby návštevy lekára alebo čerpania dovolenky.
Zaujímavý aspekt pohľadu. V prípade choroby pocit spolupatričnosti by som nevidel na prvom mieste. Zamestnanec ocení ak dostane možnosť sa doma liečiť bez potreby návštevy lekára alebo čerpania dovolenky.
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné U nás môžu zamestnanci ostať doma, kedykoľvek to pracovné plány dovolia, nakoľko možnosť využiť „home office“ je v našej spoločnosti už dávnejšie štandardom. Operatívne či často aj plánované porady zabezpečujeme formou Skype hovoru alebo web konferencie a cez ne sa zatiaľ chrípkový vírus našťastie nešíri.
U nás môžu zamestnanci ostať doma, kedykoľvek to pracovné plány dovolia, nakoľko možnosť využiť „home office“ je v našej spoločnosti už dávnejšie štandardom. Operatívne či často aj plánované porady zabezpečujeme formou Skype hovoru alebo web konferencie a cez ne sa zatiaľ chrípkový vírus našťastie nešíri.
Gajdoschík Ladislav Gajdoschík
riaditeľ
Groupama poisťovňa, a.s., Bratislava
rozhodne áno Áno, táto otázka je u nás veľmi aktuálna. Pripravujeme opatrenia vo forme sick-days, ktoré by sme chceli zaviesť do praxe ako ďalší benefit pre našich zamestnancov v priebehu tohto roka.
Áno, táto otázka je u nás veľmi aktuálna. Pripravujeme opatrenia vo forme sick-days, ktoré by sme chceli zaviesť do praxe ako ďalší benefit pre našich zamestnancov v priebehu tohto roka.
Čišková Lucia Čišková
generálna riaditeľka
Business Lease Slovakia, s.r.o.
rozhodne áno Kolegovia vedia, že v prípade choroby, ich v práci nechcem vidieť. Ani keď majú niečo súrne. V prípade, že si chcú niečo silou mocou dopracovať, majú (niektoré pozície) k dispozícii home office. Každopádne v prípade chrípky majú ležanie v posteli príkazom. Podporujem aj prevenciu.
Kolegovia vedia, že v prípade choroby, ich v práci nechcem vidieť. Ani keď majú niečo súrne. V prípade, že si chcú niečo silou mocou dopracovať, majú (niektoré pozície) k dispozícii home office. Každopádne v prípade chrípky majú ležanie v posteli príkazom. Podporujem aj prevenciu.
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
rozhodne nie Pretože sme ich patrične motivovali, aby sa nechali zaočkovať proti chrípke.
Pretože sme ich patrične motivovali, aby sa nechali zaočkovať proti chrípke.
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
rozhodne áno
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
rozhodne áno
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
rozhodne áno U nás je to živá téma a v prípade, že je to možné pri ľahkom priebehu využívame Home Office.
U nás je to živá téma a v prípade, že je to možné pri ľahkom priebehu využívame Home Office.
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
rozhodne áno
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
rozhodne áno Rozumného zamestnanca netreba motivovať, urobi to automaticky a oznámi nadriadenému. Prirodzene komunikujeme, že chorí kolega/kolegyňa má ostať doma. Vačšinou je to vo forme home officu.
Rozumného zamestnanca netreba motivovať, urobi to automaticky a oznámi nadriadenému. Prirodzene komunikujeme, že chorí kolega/kolegyňa má ostať doma. Vačšinou je to vo forme home officu.
Mittner Martin Mittner
Country Manager
Nestlé Slovensko, s.r.o.
rozhodne áno Zamestnancom poskytujeme dovolenku nad rámec zákona a na pozíciách, kde je to možné, umožňujeme pracovať z domu. V prípade začínajúcej choroby alebo nachladnutia rozhodne podporujeme, aby dotknutí zamestnanci tieto benefity využili a nenakazili kolegov.
Zamestnancom poskytujeme dovolenku nad rámec zákona a na pozíciách, kde je to možné, umožňujeme pracovať z domu. V prípade začínajúcej choroby alebo nachladnutia rozhodne podporujeme, aby dotknutí zamestnanci tieto benefity využili a nenakazili kolegov.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
skôr áno Je to veľmi individuálne. Niektorí však prídu do práce aj chorí, pretože potrebujú stihnúť termín nejakej pracovnej úlohy alebo na ich prítomnosti je závislý chod prevádzky. Skôr je častý prípad, že v prípade podaní výpovede pracovníkovi tento za pomoci známosti s lekárom "náhle ochorie". Mali sme aj prípad choroby pracovníka v trvaní 6 mesiacov a to okamžite po uplynutí skúšobnej doby. Choroba trvala presne takú dobu na akú mala táto osoba uzavretú poistku pre tento prípad.
Je to veľmi individuálne. Niektorí však prídu do práce aj chorí, pretože potrebujú stihnúť termín nejakej pracovnej úlohy alebo na ich prítomnosti je závislý chod prevádzky. Skôr je častý prípad, že v prípade podaní výpovede pracovníkovi tento za pomoci známosti s lekárom "náhle ochorie". Mali sme aj prípad choroby pracovníka v trvaní 6 mesiacov a to okamžite po uplynutí skúšobnej doby. Choroba trvala presne takú dobu na akú mala táto osoba uzavretú poistku pre tento prípad.
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
skôr áno
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
skôr nie Priamo ľudí nemotivujeme. Naopak veríme v zodpovednosť a ohľaduplnosť zamestnancov.
Priamo ľudí nemotivujeme. Naopak veríme v zodpovednosť a ohľaduplnosť zamestnancov.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
rozhodne nie
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Nemyslím si, že toto je niečo, k čomu treba ľudí motivovať. Skôr si myslím, že je potrebné vytvoriť vo firme "zdravý svet". Aby každý človek vedel, že "môže" zostať doma, keď je chorý, prípadne aby ho iní kolegovia rovno "vyhnali" domov, ak bude treba. Aby každý vedel tomu druhému otvorene povedať, čo treba bez toho, aby ho urazil, a zároveň aby každý mohol konať asertívne a bez negatívnych dôsledkov tak, ako to má zmysel.
Nemyslím si, že toto je niečo, k čomu treba ľudí motivovať. Skôr si myslím, že je potrebné vytvoriť vo firme "zdravý svet". Aby každý človek vedel, že "môže" zostať doma, keď je chorý, prípadne aby ho iní kolegovia rovno "vyhnali" domov, ak bude treba. Aby každý vedel tomu druhému otvorene povedať, čo treba bez toho, aby ho urazil, a zároveň aby každý mohol konať asertívne a bez negatívnych dôsledkov tak, ako to má zmysel.
Gaislová Martina Gaislová
konateľka
Würth, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
rozhodne áno
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
rozhodne áno
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
rozhodne áno Ponúkame možnosť práce z domu, aj využitia tzv. "Sick days". Tieto sa u nás využívajú hlavne v prípade smrteľnej mužskej choroby na 8 ("soplíček").
Ponúkame možnosť práce z domu, aj využitia tzv. "Sick days". Tieto sa u nás využívajú hlavne v prípade smrteľnej mužskej choroby na 8 ("soplíček").
Špaňár Michal Špaňár
generálny riaditeľ
Union poisťovňa a. s.
rozhodne áno Našou snahou je podporovať ľudí k zodpovednému prístupu ku zdraviu. Ak sa naozaj cítia chorí, aby vyhľadali lekára. Ak je potrebný kľudový režim, ale dokážu pracovať, máme možnosť homeofficu.
Našou snahou je podporovať ľudí k zodpovednému prístupu ku zdraviu. Ak sa naozaj cítia chorí, aby vyhľadali lekára. Ak je potrebný kľudový režim, ale dokážu pracovať, máme možnosť homeofficu.
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
rozhodne áno
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
rozhodne áno
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
neviem / nevyjadrujem sa / iné V našej firme veľa ľudí aktívne športuje, takmer nikto nefajčí, zdravo sa stravujeme a to je asi najlepšia prevencia proti chrípke a prechladnutiu. Motivovať ľudí treba k zdravému a aktívnemu životnému štýlu.
V našej firme veľa ľudí aktívne športuje, takmer nikto nefajčí, zdravo sa stravujeme a to je asi najlepšia prevencia proti chrípke a prechladnutiu. Motivovať ľudí treba k zdravému a aktívnemu životnému štýlu.
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
rozhodne áno
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
rozhodne áno
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
skôr áno Väčšinou každý zváži, že už to nemá zmysel a zostane doma. Cielene to vo firme neriešime. Čo si všímam je, že tí, ktorí sa nechávajú očkovať sú viac chorí ako tí, ktorí to neriešili. Asi platí staré známe, že prílišná sebastrednosť škodí.
Väčšinou každý zváži, že už to nemá zmysel a zostane doma. Cielene to vo firme neriešime. Čo si všímam je, že tí, ktorí sa nechávajú očkovať sú viac chorí ako tí, ktorí to neriešili. Asi platí staré známe, že prílišná sebastrednosť škodí.
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HPE Bratislava
rozhodne áno Home office, sick day, kompenzacia PN
Home office, sick day, kompenzacia PN
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
rozhodne áno
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
rozhodne áno
Mík Pavel Mík
obchodný riaditeľ
ABB
rozhodne áno ABB záleží na zdravom pracovnom prostredí, a preto sa dlhodobo stará o zdravie svojich zamestnancov a podporuje ich v tom, aby chodili do práce zdraví a fit. Okrem možnosti práce z domu, keď si to situácia vyžaduje, poskytuje firma svojim zamestnancom benefit vo forme sickdays".
ABB záleží na zdravom pracovnom prostredí, a preto sa dlhodobo stará o zdravie svojich zamestnancov a podporuje ich v tom, aby chodili do práce zdraví a fit. Okrem možnosti práce z domu, keď si to situácia vyžaduje, poskytuje firma svojim zamestnancom benefit vo forme sickdays".
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
rozhodne áno
Krúpa Pavol Krúpa
spolumajiteľ
Arca Capital
rozhodne áno
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
rozhodne nie Motivujeme ich , aby sa starali o seba a vyhli sa chorobe.
Motivujeme ich , aby sa starali o seba a vyhli sa chorobe.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
rozhodne áno
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
rozhodne áno Uprimne mi zalezi na to, aby bol kazdy z mojich kolegov v ramci moznosti zdravotne v "pohode" a preto ak to uzna za potrebne, mohol sa v pokoji liecit doma s tym, ze sa povazuje za samozrejme a normalne.
Uprimne mi zalezi na to, aby bol kazdy z mojich kolegov v ramci moznosti zdravotne v "pohode" a preto ak to uzna za potrebne, mohol sa v pokoji liecit doma s tym, ze sa povazuje za samozrejme a normalne.
Kováč Peter Kováč
Director Bratislava Business Center
Adient Slovakia
rozhodne áno Vo všeobecnosti platí, že ktokoľvek, kto je chorý, by mal brať ohľad na ostatných a pokiaľ to nie je nutné, nestretávať sa inými ľuďmi. To je základný princíp slušnosti. Naša spoločnosť ale ponúka zamestnancom aj možnosť práce z domu. Teda pokiaľ je to len mierna choroba alebo nádcha, nie je problém robiť z domu. Ak je stav samozrejme vážnejší, tak my skôr podporujeme ľudí, aby ostali doma a liečili sa.
Vo všeobecnosti platí, že ktokoľvek, kto je chorý, by mal brať ohľad na ostatných a pokiaľ to nie je nutné, nestretávať sa inými ľuďmi. To je základný princíp slušnosti. Naša spoločnosť ale ponúka zamestnancom aj možnosť práce z domu. Teda pokiaľ je to len mierna choroba alebo nádcha, nie je problém robiť z domu. Ak je stav samozrejme vážnejší, tak my skôr podporujeme ľudí, aby ostali doma a liečili sa.
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
rozhodne áno Vždy sa snažíme hľadať možnosti, aby sa zamestnancom umožnilo domáce liečenie, keďže práca učiteľa je o intenzívnom kontakte so študentmi. Niekedy je to však pre učiteľov náročnejšie, pokiaľ sú pacientmi študenti a prinášajú svoju nádielku na akademickú pôdu.
Vždy sa snažíme hľadať možnosti, aby sa zamestnancom umožnilo domáce liečenie, keďže práca učiteľa je o intenzívnom kontakte so študentmi. Niekedy je to však pre učiteľov náročnejšie, pokiaľ sú pacientmi študenti a prinášajú svoju nádielku na akademickú pôdu.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne áno
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
rozhodne áno
Nitschneider Peter Nitschneider
National Director JLL pre CEE region
JLL
rozhodne áno Mame na to vytvorene podmienky, ale casto je rozhodnutie na samotnom zamestnancovi, ktory nie vzdy situaciu vyhodnoti optimalne.
Mame na to vytvorene podmienky, ale casto je rozhodnutie na samotnom zamestnancovi, ktory nie vzdy situaciu vyhodnoti optimalne.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
skôr áno
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
skôr áno
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
skôr áno V každom prípade to odporúčame a sme za to vďační.
V každom prípade to odporúčame a sme za to vďační.
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
skôr áno
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr nie
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
rozhodne áno Hlavne v oblasti gastronómie je to kľúčová vec, nakoľko ide nielen o kolegov, ale aj o zákazníkov. Tzv. hygienické preukazy by nemali byť iba formalitou.
Hlavne v oblasti gastronómie je to kľúčová vec, nakoľko ide nielen o kolegov, ale aj o zákazníkov. Tzv. hygienické preukazy by nemali byť iba formalitou.
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
rozhodne áno
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
rozhodne nie
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
rozhodne nie
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
skôr áno
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr nie
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
rozhodne áno Nikdy som nepovažoval prítomnosť na pracovisku počas choroby za gesto loajality a pracovitosti. Práve naopak. V chorobe treba ležať doma, neriskovať zdravie kolegov a nezbierať body za obetavosť. Ak to zdravotný stav a povaha práce umožňuje, a zamestnanec chce pracovať, riešime to u nás možnosťou práce z domu (tzv. home office).
Nikdy som nepovažoval prítomnosť na pracovisku počas choroby za gesto loajality a pracovitosti. Práve naopak. V chorobe treba ležať doma, neriskovať zdravie kolegov a nezbierať body za obetavosť. Ak to zdravotný stav a povaha práce umožňuje, a zamestnanec chce pracovať, riešime to u nás možnosťou práce z domu (tzv. home office).
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Áno, vždy komunikujem kolegom, ktorí začínajú byť chorí, aby sa radšej doliečili doma a nenakazili ostatných kolegov, ale úprimne, ako manažér som hneď trošku rozladený tým, ako sa dorieši strata výkonnosti môjho tímu :)
Áno, vždy komunikujem kolegom, ktorí začínajú byť chorí, aby sa radšej doliečili doma a nenakazili ostatných kolegov, ale úprimne, ako manažér som hneď trošku rozladený tým, ako sa dorieši strata výkonnosti môjho tímu :)
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
rozhodne áno
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
rozhodne áno Ako prevádzkovateľ zdravotníckych zariadení zamestnávame zdravotníckych profesionálov, ktorí poznajú hlavné zásady hygieny a epidemiológie. Vedie teda, kedy sú potenciálne infekční a nebezpeční pre pacientov, no vedia tiež aj ako sa brániť získaniu potenciálnej infekcie (napr. očkovaním alebo hygienou rúk, prostredia). Zamestnanci majú pravidelné školenia, ktoré vedú naši epidemiológovia, teda motivovať ich zvlášť v tomto prípade nie je potrebné.
Ako prevádzkovateľ zdravotníckych zariadení zamestnávame zdravotníckych profesionálov, ktorí poznajú hlavné zásady hygieny a epidemiológie. Vedie teda, kedy sú potenciálne infekční a nebezpeční pre pacientov, no vedia tiež aj ako sa brániť získaniu potenciálnej infekcie (napr. očkovaním alebo hygienou rúk, prostredia). Zamestnanci majú pravidelné školenia, ktoré vedú naši epidemiológovia, teda motivovať ich zvlášť v tomto prípade nie je potrebné.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní