Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Ako by sa podľa vás mala slovenská vláda správať po zverejnení informácií o väzbách politikov Smeru na talianskych podnikateľov prepojených na mafiu?

  1. Konať až po policajnom vyšetrení vraždy novinára J. Kuciaka, ktorý sa téme venoval 11 %
  2. Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii 25 %
  3. Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra 18 %
  4. Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby 32 %
  5. Neviem/nevyjadrujem sa/iné 14 %


Uzávierka hlasovania: 05.03.2018. Počet respondentov: 92.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii Som veľmi zvedavý, či sa aj táto kauza skončí tak nejak do stratena...
Som veľmi zvedavý, či sa aj táto kauza skončí tak nejak do stratena...
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
Konať až po policajnom vyšetrení vraždy novinára J. Kuciaka, ktorý sa téme venoval
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Konať až po policajnom vyšetrení vraždy novinára J. Kuciaka, ktorý sa téme venoval
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Neviem/nevyjadrujem sa/iné
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Konať až po policajnom vyšetrení vraždy novinára J. Kuciaka, ktorý sa téme venoval
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra Problémovým spojením v otázke je Slovenská vláda. Slušná vláda by odstúpila. Pri tej slovenskej som si nie istý, čo je reálna odpoveď.
Problémovým spojením v otázke je Slovenská vláda. Slušná vláda by odstúpila. Pri tej slovenskej som si nie istý, čo je reálna odpoveď.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra Odvolaní majú byť tí, čo zlyhali. Štát majú brániť jeho represívne zložky, prerastanie mafie do štátu je ich jednoznačným zlyhaním. To nie je drobný úplatok u lekára alebo drobná krádež, ale rozklad funkčností štátu a ohrozenie jeho základov. Nie je to pochybenie jednotlivého policajta, ale tých, čo zodpovedajú za celkový výkon polície, za definovanie jej priorít a politík. A to je minister a policajný šéf.
Odvolaní majú byť tí, čo zlyhali. Štát majú brániť jeho represívne zložky, prerastanie mafie do štátu je ich jednoznačným zlyhaním. To nie je drobný úplatok u lekára alebo drobná krádež, ale rozklad funkčností štátu a ohrozenie jeho základov. Nie je to pochybenie jednotlivého policajta, ale tých, čo zodpovedajú za celkový výkon polície, za definovanie jej priorít a politík. A to je minister a policajný šéf.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Neviem/nevyjadrujem sa/iné
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii Som v šoku, nahnevaný, frustrovaný, nadávam od včera rána keď som si prečítal posledný článok Jána Kuciaka. Smrť Jána a jeho priateľky bol pre mňa veľký šok a jeho článok je ďalší. Človek by nemusel byť prekvapený, keď dlhodobo sleduje politiku a kauzy. Ale som. Čo je frustrujúce, je naša nenápadne vypestovaná tolerancia voči bačovaniu "mocných". Nariekame, že naša mládež opúšťa krajinu, pritom týmto prístupom mladých ľudí vyháňame. Čo robí polícia? Čo robí tajná služba? Čo robí NBU? Čo robia iné orgány zabezpečujúce bezpečnosť a spravodlivosť v tejto krajine? Ako je možné, že signály o týchto ľuďoch neboli zachytené a analyzované? Sme naozaj takí totálni amatéri ak si top politici nepreverujú ľudí ktorých si púšťajú k sebe? Pokiaľ je tento bezpečnostný bordel v poriadku nechcem aby moje deti žili v tejto krajine.
Som v šoku, nahnevaný, frustrovaný, nadávam od včera rána keď som si prečítal posledný článok Jána Kuciaka. Smrť Jána a jeho priateľky bol pre mňa veľký šok a jeho článok je ďalší. Človek by nemusel byť prekvapený, keď dlhodobo sleduje politiku a kauzy. Ale som. Čo je frustrujúce, je naša nenápadne vypestovaná tolerancia voči bačovaniu "mocných". Nariekame, že naša mládež opúšťa krajinu, pritom týmto prístupom mladých ľudí vyháňame. Čo robí polícia? Čo robí tajná služba? Čo robí NBU? Čo robia iné orgány zabezpečujúce bezpečnosť a spravodlivosť v tejto krajine? Ako je možné, že signály o týchto ľuďoch neboli zachytené a analyzované? Sme naozaj takí totálni amatéri ak si top politici nepreverujú ľudí ktorých si púšťajú k sebe? Pokiaľ je tento bezpečnostný bordel v poriadku nechcem aby moje deti žili v tejto krajine.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii Včera bolo neskoro.
Včera bolo neskoro.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby Slova o arogancii moci nestacia, musel zomriet mlady investigativny novinar s priatelkou, aby sme sa zobudili, ze viac nie sme ochotni tolerovat to co sa v spolocosti deje. Sme na krizovatke bud sa vydame na cestu demokracie alebo cestou mafianskeho statu a prestaneme si vazit sami seba. Kazdy den vo funkcii im umozni zahladzovat stopy a nicit dokazy. Potrebujeme nezavisle vysetrovanie zo zahranicia a to okamzite, lebo kazdy cestny clovek si nedokaze ani len prestavit chapadla obrovskej chobotnice, ktora je na Slovensku
Slova o arogancii moci nestacia, musel zomriet mlady investigativny novinar s priatelkou, aby sme sa zobudili, ze viac nie sme ochotni tolerovat to co sa v spolocosti deje. Sme na krizovatke bud sa vydame na cestu demokracie alebo cestou mafianskeho statu a prestaneme si vazit sami seba. Kazdy den vo funkcii im umozni zahladzovat stopy a nicit dokazy. Potrebujeme nezavisle vysetrovanie zo zahranicia a to okamzite, lebo kazdy cestny clovek si nedokaze ani len prestavit chapadla obrovskej chobotnice, ktora je na Slovensku
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
Konať až po policajnom vyšetrení vraždy novinára J. Kuciaka, ktorý sa téme venoval
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Vonkomer Jaroslav Vonkomer
predseda predstavenstva
OVB Allfinanz Slovensko a. s.
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
Neviem/nevyjadrujem sa/iné Je potrebné zabezpečiť trasparentné a objektívne vyšetrenie prípadu, samozrejme s vylúčením potenciálne zapojených osôb. Ak to bude potrebné tak vyšetrovanie rozšíriť aj o účasť opozície či zahraničných poradcov (s rovnakými kritériami). Na základe výsledkov vyšetrovania následne prijať potrebné opatrenia a prípadne aj vyvodiť personálnu zodpovednosť.
Je potrebné zabezpečiť trasparentné a objektívne vyšetrenie prípadu, samozrejme s vylúčením potenciálne zapojených osôb. Ak to bude potrebné tak vyšetrovanie rozšíriť aj o účasť opozície či zahraničných poradcov (s rovnakými kritériami). Na základe výsledkov vyšetrovania následne prijať potrebné opatrenia a prípadne aj vyvodiť personálnu zodpovednosť.
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
Neviem/nevyjadrujem sa/iné Podľa najlepšieho vedomia a hlavne svedomia, v prospech Slovenska a jeho obyvateľov ...
Podľa najlepšieho vedomia a hlavne svedomia, v prospech Slovenska a jeho obyvateľov ...
Burza Joseph M. Burza
prezident
Kanadská obchodná komora v Slovenskej republike
Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra Kanada je v celom svete známa svojou vyspelou demokraciou. Prejavom kultúry národa je aj schopnosť prijať zodpovednosť. Je neuveriteľné ako nasilu sa drží svojej funkcii Minister vnútra Róbert Kaliňák, po všetkých kauzách, s ktorými je spájaný. Naopak oceňujem demisiu Ministra kultúry Mareka Maďariča, ktorý už dávnejšie pochopil situáciu. V Kanade by bolo Kaliňákove správanie nemysliteľné. Podľa môjho názoru je potrebné vytvoriť nezávislú vyšetrovaciu komisiu, so silným zastúpením opozície, ktorú by riadil renomovaný zahraničný odborník. Ten by bol bez akýchkoľvek väzieb na slovenskú politickú a podnikateľskú štruktúru.
Kanada je v celom svete známa svojou vyspelou demokraciou. Prejavom kultúry národa je aj schopnosť prijať zodpovednosť. Je neuveriteľné ako nasilu sa drží svojej funkcii Minister vnútra Róbert Kaliňák, po všetkých kauzách, s ktorými je spájaný. Naopak oceňujem demisiu Ministra kultúry Mareka Maďariča, ktorý už dávnejšie pochopil situáciu. V Kanade by bolo Kaliňákove správanie nemysliteľné. Podľa môjho názoru je potrebné vytvoriť nezávislú vyšetrovaciu komisiu, so silným zastúpením opozície, ktorú by riadil renomovaný zahraničný odborník. Ten by bol bez akýchkoľvek väzieb na slovenskú politickú a podnikateľskú štruktúru.
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby napísal som -podať demisiu a iniciovať predčasne voľby - ale pozabudol som, že žijeme na Slovensku a bohužiaľ tu je strašne veľa politikov bez chrbtovej kosti
napísal som -podať demisiu a iniciovať predčasne voľby - ale pozabudol som, že žijeme na Slovensku a bohužiaľ tu je strašne veľa politikov bez chrbtovej kosti
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
Konať až po policajnom vyšetrení vraždy novinára J. Kuciaka, ktorý sa téme venoval Ide o smutnú udalosť, riešenie by však malo byť štandardné ako pri každom takomto prípade. Akosi sme všeobecne prijali predstavu, že vieme prečo sa tento skutok stal akokoľvek to nemusí byť pravda. Preto nezávislé a rýchle vyšetrenie je pre budúcnosť nášho právneho štátu esenciálne. Zodpovednosť sa vyvodí na deň+1, ako bude známa príčina.
Ide o smutnú udalosť, riešenie by však malo byť štandardné ako pri každom takomto prípade. Akosi sme všeobecne prijali predstavu, že vieme prečo sa tento skutok stal akokoľvek to nemusí byť pravda. Preto nezávislé a rýchle vyšetrenie je pre budúcnosť nášho právneho štátu esenciálne. Zodpovednosť sa vyvodí na deň+1, ako bude známa príčina.
Janči Juraj Janči
country manažér
Coface Slovakia, s.r.o., Bratislava
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii V každej súdnej krajine by čo i len vo svetle podozrenia, išli mimo výkonu funkcie, všetci tí, čo sú spomínaní v súvislosti s akoukoľvek nekalou a kriminálnou činnosťou.
V každej súdnej krajine by čo i len vo svetle podozrenia, išli mimo výkonu funkcie, všetci tí, čo sú spomínaní v súvislosti s akoukoľvek nekalou a kriminálnou činnosťou.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
Konať až po policajnom vyšetrení vraždy novinára J. Kuciaka, ktorý sa téme venoval
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Marek Marián Marek
generálny riaditeľ
PosAm, spol. s.r.o.
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby Iba bez súčasného ministra vnútra a predsedu vlády bude možné vylúčiť pochybnosti o tom, že smrť novinára a jeho priateľky bude objektívne objasnená.
Iba bez súčasného ministra vnútra a predsedu vlády bude možné vylúčiť pochybnosti o tom, že smrť novinára a jeho priateľky bude objektívne objasnená.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
Konať až po policajnom vyšetrení vraždy novinára J. Kuciaka, ktorý sa téme venoval
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii
Tichý Martin Tichý
Chief Operating Officer
TÜV SÜD Slovakia, s.r.o., Bratislava
Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby Neočakávam, že by vláda pod vedením Róberta Fica mala toľko sebareflexie, zodpovednosti a odvahy aby podala demisiu. Už pred rokom som v blogu označil stranu SMER-SD za zločineckú organizáciu. Vtedy trochu s obavou, dnes s istotou tvrdím, že náš štát riadi skupina ľudí bez vízie, morálky a zodpovednosti. Ich jediným cieľom je moc a peniaze. Kvôli tomu sa spoja s kýmkoľvek, aj s mafiou.
Neočakávam, že by vláda pod vedením Róberta Fica mala toľko sebareflexie, zodpovednosti a odvahy aby podala demisiu. Už pred rokom som v blogu označil stranu SMER-SD za zločineckú organizáciu. Vtedy trochu s obavou, dnes s istotou tvrdím, že náš štát riadi skupina ľudí bez vízie, morálky a zodpovednosti. Ich jediným cieľom je moc a peniaze. Kvôli tomu sa spoja s kýmkoľvek, aj s mafiou.
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby Ako máme toto vysvetliť deťom? A aký vzor im to dá do života? Ako ich presvedčiť, aby v tejto krajine zostali a prispeli k jej rozvoju? Niečo tu veľmi zlýhalo. Toto nie je akademická diskusia o hodnotách. To je diskusia o zásadnom smerovaní a bezpečnosti krajiny.
Ako máme toto vysvetliť deťom? A aký vzor im to dá do života? Ako ich presvedčiť, aby v tejto krajine zostali a prispeli k jej rozvoju? Niečo tu veľmi zlýhalo. Toto nie je akademická diskusia o hodnotách. To je diskusia o zásadnom smerovaní a bezpečnosti krajiny.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby Určite doniesť na tlačovku premiéra milión EUR v hotovosti nebolo ani vhodné ani múdre. Dôvera verejnosti ale aj vyspelého sveta či partnerov NATO rapídne klesá. Medializované prepojenia dokonca nás stavajú do pozície rizikového partnera a slabé miesto v celej EÚ a NATO. Obnoviť tú dôveru bude veľmi ťažké, ale to sa však nedá vybaviť cashom. Nestači ani kurvy vymeniť, ale je treba bordel zrušiť.
Určite doniesť na tlačovku premiéra milión EUR v hotovosti nebolo ani vhodné ani múdre. Dôvera verejnosti ale aj vyspelého sveta či partnerov NATO rapídne klesá. Medializované prepojenia dokonca nás stavajú do pozície rizikového partnera a slabé miesto v celej EÚ a NATO. Obnoviť tú dôveru bude veľmi ťažké, ale to sa však nedá vybaviť cashom. Nestači ani kurvy vymeniť, ale je treba bordel zrušiť.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby Ale nielen kvôli tomuto prípadu, každému súdnemu človeku musí byť jasné, že táto vláda tu už dávno nemá byť.
Ale nielen kvôli tomuto prípadu, každému súdnemu človeku musí byť jasné, že táto vláda tu už dávno nemá byť.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby Keď sa korumpuje, nedá sa to akceptovať. Dá však tomu, i keď zložito, porozumieť, veď u nás je tradícia veci "vybavovať". Ale keď sa vraždí, tam už nie je cesty späť. To je konečná. To už je tma. Táto vláda od pondelka nemá morálne právo vládnuť a ani sa už o vládu pokúšať.
Keď sa korumpuje, nedá sa to akceptovať. Dá však tomu, i keď zložito, porozumieť, veď u nás je tradícia veci "vybavovať". Ale keď sa vraždí, tam už nie je cesty späť. To je konečná. To už je tma. Táto vláda od pondelka nemá morálne právo vládnuť a ani sa už o vládu pokúšať.
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HBE Bratislava
Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
Neviem/nevyjadrujem sa/iné Chápem a sám to tak cítim, že vražda novinára je ďaleko za hranicou toho, čo si chceme pripustiť že je možné v našej "civilizovanej" krajine. Na druhej strane, aký veľký rozdiel je v prepojení na talianskych (mafiánskych) podnikateľov a slovenských (ne-mafiánskych)? Prepojenie na tých slovenských a množstvo pre štát nevýhodných obchodov je za posledných 25 rokov veľmi dobre zdokumentované a teda aj verejnosti známe. Tak teraz neviem, prečo sa zrazu tvárime prekvapene. Skutočne je pre nás za hranicou akceptovaného zla až vražda?
Chápem a sám to tak cítim, že vražda novinára je ďaleko za hranicou toho, čo si chceme pripustiť že je možné v našej "civilizovanej" krajine. Na druhej strane, aký veľký rozdiel je v prepojení na talianskych (mafiánskych) podnikateľov a slovenských (ne-mafiánskych)? Prepojenie na tých slovenských a množstvo pre štát nevýhodných obchodov je za posledných 25 rokov veľmi dobre zdokumentované a teda aj verejnosti známe. Tak teraz neviem, prečo sa zrazu tvárime prekvapene. Skutočne je pre nás za hranicou akceptovaného zla až vražda?
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii V každom prípade sa podľa môjho názoru politici, najmä vládnej koalície, ale i časť opozície, správajú absolútne nevhodne. Zo smrti dvoch mladých ľudí sa nemá vytĺkať politický kapitál.
V každom prípade sa podľa môjho názoru politici, najmä vládnej koalície, ale i časť opozície, správajú absolútne nevhodne. Zo smrti dvoch mladých ľudí sa nemá vytĺkať politický kapitál.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
Neviem/nevyjadrujem sa/iné
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
Konať až po policajnom vyšetrení vraždy novinára J. Kuciaka, ktorý sa téme venoval
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii Nech sa uz bude spravat akokolvek, konanie vlady, ktora roky ociernovala novinarov a s mierou korupcie neurobila prakticky nic, nemoze budit doveryhodnost. Napriek tomu mi ako obcanovi zostava verit, ze spravi vsetko pre vysetrenie tohto pripadu.
Nech sa uz bude spravat akokolvek, konanie vlady, ktora roky ociernovala novinarov a s mierou korupcie neurobila prakticky nic, nemoze budit doveryhodnost. Napriek tomu mi ako obcanovi zostava verit, ze spravi vsetko pre vysetrenie tohto pripadu.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby Vsetko ostatne je bude primalo alebo uz prilis neskoro.
Vsetko ostatne je bude primalo alebo uz prilis neskoro.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
Neviem/nevyjadrujem sa/iné Veľmi ťažká otázka. Prvé štyri ponúknuté odpovede sa žiaľ nedajú použiť, pretože každá z nich obsahuje určitý extrém a z minulosti vieme, že lavírovanie medzi extrémami bola pre našu krajinu vždy tá najhoršia alternatíva. Odpoveď 1 - čo ak bude vyšetrovanie trvať mesiace/roky? Odpoveď 2 - boli identifikovaní všetci činitelia? Odpoveď 3 - v akej spojitosti? Odpoveď 4 - a prípad sa tým vyrieši? Objektívne musíme priznať, že riešenie tohto problému vyžaduje v niektorých oblastiach konkrétnu zahraničnú pomoc, aby sme sa vyvarovali chybám, ktoré by viedli k ešte väčším škodám.
Veľmi ťažká otázka. Prvé štyri ponúknuté odpovede sa žiaľ nedajú použiť, pretože každá z nich obsahuje určitý extrém a z minulosti vieme, že lavírovanie medzi extrémami bola pre našu krajinu vždy tá najhoršia alternatíva. Odpoveď 1 - čo ak bude vyšetrovanie trvať mesiace/roky? Odpoveď 2 - boli identifikovaní všetci činitelia? Odpoveď 3 - v akej spojitosti? Odpoveď 4 - a prípad sa tým vyrieši? Objektívne musíme priznať, že riešenie tohto problému vyžaduje v niektorých oblastiach konkrétnu zahraničnú pomoc, aby sme sa vyvarovali chybám, ktoré by viedli k ešte väčším škodám.
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
Neviem/nevyjadrujem sa/iné Väzby a prepojenia vysokopostavených členov Smeru (a nielen Smeru) na rôzne zvláštne spolky a osoby boli známe aj v minulosti a neudialo sa nič. Nevidím dôvod, prečo by nejakú zmenu mal iniciovať Smer sám od seba . Pokiaľ je vodcom Fico, bude sa zachovávať status quo. Zvlášť keď koná ako osoba s istými osobnostnými defektami.
Väzby a prepojenia vysokopostavených členov Smeru (a nielen Smeru) na rôzne zvláštne spolky a osoby boli známe aj v minulosti a neudialo sa nič. Nevidím dôvod, prečo by nejakú zmenu mal iniciovať Smer sám od seba . Pokiaľ je vodcom Fico, bude sa zachovávať status quo. Zvlášť keď koná ako osoba s istými osobnostnými defektami.
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra Obávam sa ale, že na to je už neskoro. To, že reakciou bolo, že premiér vystrkoval na stôl "keš", vypovedá o tom, že tragicky nepochopili čo sa stalo. Establišment je prelezený korupčnými známosťami a moc v zajatí lásky k "ľahkým" peniazom sa vykonáva v prospech oli- a minigarchov, "vadalovcov", "baštrnákovcov" a "kočnerovcov". S ohavnými vraždami to súvisí najmä tak, že každý možný motív vrážd ukazuje na nositeľov moci. Ak majú mať naše deti nejakú nádej, musia sa vyšetriť nielen vraždy, ale aj fatálne zlyhania, na ktoré Jano Kuciak statočne poukazoval.
Obávam sa ale, že na to je už neskoro. To, že reakciou bolo, že premiér vystrkoval na stôl "keš", vypovedá o tom, že tragicky nepochopili čo sa stalo. Establišment je prelezený korupčnými známosťami a moc v zajatí lásky k "ľahkým" peniazom sa vykonáva v prospech oli- a minigarchov, "vadalovcov", "baštrnákovcov" a "kočnerovcov". S ohavnými vraždami to súvisí najmä tak, že každý možný motív vrážd ukazuje na nositeľov moci. Ak majú mať naše deti nejakú nádej, musia sa vyšetriť nielen vraždy, ale aj fatálne zlyhania, na ktoré Jano Kuciak statočne poukazoval.
Kočan Rastislav Kočan
Managing Partner
Go4insight
Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra Po tejto tragickej udalosti je kľúčové obnoviť dôveru v právny štát. Verejnosť neverí, že súčasné vedenie polície a ministerstva vnútra dokáže nestranne a objektívne vyšetriť, čo sa vlastne stalo. Kto vražil, ale hlavne kto a prečo vraždu objednal. Odstúpenie vedenia polície a ministerstva vnútra je úplné minimum - základný predpoklad pre nádej, že (akákoľvek) mafia nebude ovládať túto spoločnosť.
Po tejto tragickej udalosti je kľúčové obnoviť dôveru v právny štát. Verejnosť neverí, že súčasné vedenie polície a ministerstva vnútra dokáže nestranne a objektívne vyšetriť, čo sa vlastne stalo. Kto vražil, ale hlavne kto a prečo vraždu objednal. Odstúpenie vedenia polície a ministerstva vnútra je úplné minimum - základný predpoklad pre nádej, že (akákoľvek) mafia nebude ovládať túto spoločnosť.
Bláhová Renáta Bláhová
partnerka
BMB Leitner k.s.
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii
Kopál Róbert Kopál
riaditeľ
AOCP
Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra Okamžite odvolať prezidenta policajneho zboru a ministra vnútra a zároveň zvážiť aj podanie demisie s iniciovaním predčasných volieb
Okamžite odvolať prezidenta policajneho zboru a ministra vnútra a zároveň zvážiť aj podanie demisie s iniciovaním predčasných volieb
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii V prvom rade je smutné, že sme v situácií, keď si kladieme túto otázku. S ohľadom na podozrenia na ovplyvňovanie vyšetrovania iných zavážných prípadov ministrom vnútra, by mala vláda pozvať nezávislý zahraničný dohľad nad vyšetrovaním; ďalej nezasahovať do policajného vyšetrovania; pozastaviť výkon funkcií osobám, ktoré sú podozrivé z prepojenia na organizovaný zločin; zmeniť spôsob komunikácie s novinármi, neziskovými organizáciami a politikmi, ktorí upozorňujú na korupciu a prepojenia na organizované medzinárodné zločinecké skupiny; hľadať legislatívne opatrenia, ktoré by pridali povinnosti zverejňovať ďalšie údaje alebo rozšírili okruh osôb, ktoré sú povinné zverejňovať údaje, pretože práve takto zverejnené údaje prispievajú k odhaľovaniu podobných prípadov.
V prvom rade je smutné, že sme v situácií, keď si kladieme túto otázku. S ohľadom na podozrenia na ovplyvňovanie vyšetrovania iných zavážných prípadov ministrom vnútra, by mala vláda pozvať nezávislý zahraničný dohľad nad vyšetrovaním; ďalej nezasahovať do policajného vyšetrovania; pozastaviť výkon funkcií osobám, ktoré sú podozrivé z prepojenia na organizovaný zločin; zmeniť spôsob komunikácie s novinármi, neziskovými organizáciami a politikmi, ktorí upozorňujú na korupciu a prepojenia na organizované medzinárodné zločinecké skupiny; hľadať legislatívne opatrenia, ktoré by pridali povinnosti zverejňovať ďalšie údaje alebo rozšírili okruh osôb, ktoré sú povinné zverejňovať údaje, pretože práve takto zverejnené údaje prispievajú k odhaľovaniu podobných prípadov.
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
Danubiatel, a.s., Bratislava
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Neviem/nevyjadrujem sa/iné Situacia zasla pridaleko a vymkla sa uz z ruk - vsetkych. Vymenit vladu - ano (co by bolo vo volbach aj dost pravdepodobne mozne), ale kym ju nahradit ? Necinnost statu uz v tolkych mafianskych kauzách indikuje nielen jeho prepojenost s podsvetim - ci uz domacim alebo zahranicnym, ale poukazuje tiez, ze si uz stat nevie dat rady ani tam, kde mu to zjavne nevyhovuje. A este poznamka: v Polsku za Tuska si jeho stranicky minister dopravy Slawomir Nowak zabudol v majetkovom priznani uviest hodinky (dar) za 5000 EUR - do 24 hodin nebol ministrom. Aj preto nas uz aj kedysi zaostalejsie Polsko tak odbehlo ...
Situacia zasla pridaleko a vymkla sa uz z ruk - vsetkych. Vymenit vladu - ano (co by bolo vo volbach aj dost pravdepodobne mozne), ale kym ju nahradit ? Necinnost statu uz v tolkych mafianskych kauzách indikuje nielen jeho prepojenost s podsvetim - ci uz domacim alebo zahranicnym, ale poukazuje tiez, ze si uz stat nevie dat rady ani tam, kde mu to zjavne nevyhovuje. A este poznamka: v Polsku za Tuska si jeho stranicky minister dopravy Slawomir Nowak zabudol v majetkovom priznani uviest hodinky (dar) za 5000 EUR - do 24 hodin nebol ministrom. Aj preto nas uz aj kedysi zaostalejsie Polsko tak odbehlo ...
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
Neviem/nevyjadrujem sa/iné
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
Neviem/nevyjadrujem sa/iné
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
Ihneď odvolať terajšieho prezidenta Policajného zboru i ministra vnútra To, že mafiáni z cudzieho štátu dlhé roky bez výraznejšej pozornosti slovenských bezpečnostných zložiek pôsobili na našom území, je tak závažné podozrenie, že koniec ministra vnútra a takisto policajného prezidenta je to najmenej, čo by bežný občan čakal. Samozrejme okrem okamžitého pozastavenia funkcií všetkým politikom a činiteľom, spájných s Talianmi blízkymi mafii. Obávam sa však, potom ako k takmer žiadnej sebareflexii u spomínaných činiteľoch neprišlo, že teraz budú dopady toho čo sa stalo, ďaleko výraznejšie. A že vláda to už len ťažko ustojí.
To, že mafiáni z cudzieho štátu dlhé roky bez výraznejšej pozornosti slovenských bezpečnostných zložiek pôsobili na našom území, je tak závažné podozrenie, že koniec ministra vnútra a takisto policajného prezidenta je to najmenej, čo by bežný občan čakal. Samozrejme okrem okamžitého pozastavenia funkcií všetkým politikom a činiteľom, spájných s Talianmi blízkymi mafii. Obávam sa však, potom ako k takmer žiadnej sebareflexii u spomínaných činiteľoch neprišlo, že teraz budú dopady toho čo sa stalo, ďaleko výraznejšie. A že vláda to už len ťažko ustojí.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
Ihneď pozastaviť funkcie všetkým politikom i verejným činiteľom spájaným s Talianmi blízkymi mafii Dôkladne, nestranne, nezávisle vyšetriť, ideálne prizvať odborníkov aj zo zahraničia.
Dôkladne, nestranne, nezávisle vyšetriť, ideálne prizvať odborníkov aj zo zahraničia.
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
Podať demisiu a iniciovať predčasné voľby Vláda by mala postupovať jediným poctivým a transparentným spôsobom - zobrať na seba morálnu zodpovednosť a podľa toho konať.
Vláda by mala postupovať jediným poctivým a transparentným spôsobom - zobrať na seba morálnu zodpovednosť a podľa toho konať.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní