Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Mali by koaličné strany pokračovať vo vládnutí aj vzhľadom na vývoj posledných dní?

  1. rozhodne áno 8 %
  2. skôr áno 8 %
  3. skôr nie 16 %
  4. rozhodne nie 55 %
  5. neviem/nevyjadrujem sa /iné 13 %


Uzávierka hlasovania: 12.03.2018. Počet respondentov: 89.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
rozhodne nie
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
rozhodne nie Nie, a nielen kvôli posledným dňom...
Nie, a nielen kvôli posledným dňom...
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
skôr nie
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
rozhodne áno Vraždy novinára a jeho priateľky sa musia rozhodne vyšetriť, ale nátlak, ktorý vytvárajú opozičné strany a mimovládne organizácie tomu nepraje. Koordinácia protestných akcií u nás aj v zahraničí pripomína dobre zorganizované divadlo.
Vraždy novinára a jeho priateľky sa musia rozhodne vyšetriť, ale nátlak, ktorý vytvárajú opozičné strany a mimovládne organizácie tomu nepraje. Koordinácia protestných akcií u nás aj v zahraničí pripomína dobre zorganizované divadlo.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
rozhodne nie
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne nie Mal by vodič po piatom alkohole v krvi mať právo stále šoférovať?
Mal by vodič po piatom alkohole v krvi mať právo stále šoférovať?
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
skôr nie
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
rozhodne nie Neviem si predstaviť pokračovanie vlády s tak nízkym kreditom po prevalení všetkých tých prepojení a káuz. Úsilie o udržanie moci za každú cenu môže spôsobiť len celospoločenské škody. Formálna legitimita vlády, ktorá je odvodená od pomerne tesnej parlamentnej väčšiny by mala prejsť testom nových volieb, ktorý by ju potvrdil alebo vyvrátil.
Neviem si predstaviť pokračovanie vlády s tak nízkym kreditom po prevalení všetkých tých prepojení a káuz. Úsilie o udržanie moci za každú cenu môže spôsobiť len celospoločenské škody. Formálna legitimita vlády, ktorá je odvodená od pomerne tesnej parlamentnej väčšiny by mala prejsť testom nových volieb, ktorý by ju potvrdil alebo vyvrátil.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
skôr áno Nie sme ziadna bananova republika a ani diktatura.Mame demokraticky zvoleneho prezidenta,parlament a vladu.V zakladnom zakone statu-ustave su formulovane rozne situacie.Ctime a vazme si zakladny zakon statu a podla toho konajme.....To,ze boli popraveni dvaja mladi ludia je strasne.Je dolezoite zistit kto ich zavrazdil a hlavne preco.Ale na to su tak slovenske vysetrovacie organy ako aj zahranicni experti. To ,co sa teraz v nasej krajine deje sa bude velmi dlho hojit koli zlyhaniu vsetkych nami volenych politikov.Kazdy nesie svoj podiel viny.Nevedia riadit krajinu s pokorou a zodpovednostou a vytlkuja zo situacie politicky kapital.-bez vynimky.
Nie sme ziadna bananova republika a ani diktatura.Mame demokraticky zvoleneho prezidenta,parlament a vladu.V zakladnom zakone statu-ustave su formulovane rozne situacie.Ctime a vazme si zakladny zakon statu a podla toho konajme.....To,ze boli popraveni dvaja mladi ludia je strasne.Je dolezoite zistit kto ich zavrazdil a hlavne preco.Ale na to su tak slovenske vysetrovacie organy ako aj zahranicni experti. To ,co sa teraz v nasej krajine deje sa bude velmi dlho hojit koli zlyhaniu vsetkych nami volenych politikov.Kazdy nesie svoj podiel viny.Nevedia riadit krajinu s pokorou a zodpovednostou a vytlkuja zo situacie politicky kapital.-bez vynimky.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Súčasná koalícia opakovane dokazuje, že "KRÁTKOHORIZONTNÝ PRAGMATIZMUS A PRACHY" (ľudskou rečou "NAHRABAŤ SI A ZMIZNÚŤ") sú pre nich dôležitejšie ako etika. Treba si sebakriticky povedať, že drvivá väčšina z nás, radových pasívnych občanov, nesie spoluzodpovednosť. Máme politikov akých sme si zvolili a tí nám vládnu tak ako im to umožníme. Chvalabohu. Zatiaľ. Preto by každý z nás mal porozmýšľať o tom, čo on sám môže urobiť pre zmenu. Ísť iba k voľbám už žiaľ nie je dostatočné. Odporúčam začať prečítaním knihy "O TYRANII" od Tymothy Snydra. Možno Vás inšpiruje a kúpite ďalších 5ks a dáte známym. A tí urobia to isté... Dementujem vopred: toto nie je platená reklama, mojich 5 ks som kúpil a rozdal z vlastných zdanených peňazí.. Symptómy plazivého prechodu k diktatúre, ako sú korupcia alebo ľudia s kontaktmi na osoby predstavujúce možné bezpečnostné riziko v blízkosti premiéra, tu už zdá sa máme. Dôvod nám premiér ani minister vnútra už vyše týždňa nechcú vysvetliť. Novinárom ani verejnosti neodpovedajú na otázku ako je toto možné. Kniha dáva návod čo robiť. Už je nevyhnutné, zdá sa, sledovať vývoj z ulice, nie spoza počítača alebo z gauča. Počet hláv na ulici je zdá sa to jediné, čomu momentálna koalícia rozumie... Naša ľahostajnosť napomáha tomu aby tento stav pretrvával, t.j. zhoršoval sa. Ľahostajnosť - choďte sa pozrieť koľko ľudí prejde okolo horiacich sviečok pri fotke Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pri úrade vlády (zámerne malé písmená) alebo na námestí SNP bez toho aby sa aspoň na 10 sekúnd zastavili...
Súčasná koalícia opakovane dokazuje, že "KRÁTKOHORIZONTNÝ PRAGMATIZMUS A PRACHY" (ľudskou rečou "NAHRABAŤ SI A ZMIZNÚŤ") sú pre nich dôležitejšie ako etika. Treba si sebakriticky povedať, že drvivá väčšina z nás, radových pasívnych občanov, nesie spoluzodpovednosť. Máme politikov akých sme si zvolili a tí nám vládnu tak ako im to umožníme. Chvalabohu. Zatiaľ. Preto by každý z nás mal porozmýšľať o tom, čo on sám môže urobiť pre zmenu. Ísť iba k voľbám už žiaľ nie je dostatočné. Odporúčam začať prečítaním knihy "O TYRANII" od Tymothy Snydra. Možno Vás inšpiruje a kúpite ďalších 5ks a dáte známym. A tí urobia to isté... Dementujem vopred: toto nie je platená reklama, mojich 5 ks som kúpil a rozdal z vlastných zdanených peňazí.. Symptómy plazivého prechodu k diktatúre, ako sú korupcia alebo ľudia s kontaktmi na osoby predstavujúce možné bezpečnostné riziko v blízkosti premiéra, tu už zdá sa máme. Dôvod nám premiér ani minister vnútra už vyše týždňa nechcú vysvetliť. Novinárom ani verejnosti neodpovedajú na otázku ako je toto možné. Kniha dáva návod čo robiť. Už je nevyhnutné, zdá sa, sledovať vývoj z ulice, nie spoza počítača alebo z gauča. Počet hláv na ulici je zdá sa to jediné, čomu momentálna koalícia rozumie... Naša ľahostajnosť napomáha tomu aby tento stav pretrvával, t.j. zhoršoval sa. Ľahostajnosť - choďte sa pozrieť koľko ľudí prejde okolo horiacich sviečok pri fotke Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pri úrade vlády (zámerne malé písmená) alebo na námestí SNP bez toho aby sa aspoň na 10 sekúnd zastavili...
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
neviem/nevyjadrujem sa /iné Ak čítate tento text a odstúpil minister vnútra - tak áno. Ak nie - tak nie.
Ak čítate tento text a odstúpil minister vnútra - tak áno. Ak nie - tak nie.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
rozhodne nie To bahno, ktore sa vyvalilo, je uz tak obrovske, ze si nezasluzia ani den nasej pozornosti. Skor by sa malo co najskor urcit nezavisle vysetrovanie zo zahranicia, vsetkych podvodov, aby dokazy nezmizli a zahadne sa nestratili. Asi nikto z beznych ludi si nevie predstavit obrovsky rozsah a dosah chobotnice.
To bahno, ktore sa vyvalilo, je uz tak obrovske, ze si nezasluzia ani den nasej pozornosti. Skor by sa malo co najskor urcit nezavisle vysetrovanie zo zahranicia, vsetkych podvodov, aby dokazy nezmizli a zahadne sa nestratili. Asi nikto z beznych ludi si nevie predstavit obrovsky rozsah a dosah chobotnice.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
rozhodne nie
Vozáryová Jana Vozáryová
konateľka
Epas BB, s.r.o., Banská Bystrica
rozhodne nie
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
neviem/nevyjadrujem sa /iné Preferujem hodnotenie vývoja na základe faktov, a nie podľa emócií či "podozrení". Zatiaľ som presvedčený len o jednej veci, a to že v tomto štáte chýba kontrola!
Preferujem hodnotenie vývoja na základe faktov, a nie podľa emócií či "podozrení". Zatiaľ som presvedčený len o jednej veci, a to že v tomto štáte chýba kontrola!
Burza Joseph M. Burza
prezident
Kanadská obchodná komora v Slovenskej republike
rozhodne nie Udalosti od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky v plnej miere ukázali prepojenie vysokej a komunálnej politiky s organizovaným zločinom. V Kanade by bolo nemysliteľné, aby sa za takýchto podmienok udržala vláda pri moci ! Výmena ministra vnútra a prezidenta policajného zboru za iného nomenklatúrneho kandidáta strany SMER je úplne zbytočná ! Dnes už nikto neverí, že by táto politická šaráda viedla k odhaleniu vraha a objednávateľa vraždy J. Kuciaka, ako aj k odhaleniu pôsobenia talianskej mafie na území Slovenska. Spoločnosť nie je už ochotná prizerať sa na formálne vyšetrovania, ktoré ako vždy nikam nepovedú... Slovensko nepotrebuje viac gašparov !
Udalosti od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky v plnej miere ukázali prepojenie vysokej a komunálnej politiky s organizovaným zločinom. V Kanade by bolo nemysliteľné, aby sa za takýchto podmienok udržala vláda pri moci ! Výmena ministra vnútra a prezidenta policajného zboru za iného nomenklatúrneho kandidáta strany SMER je úplne zbytočná ! Dnes už nikto neverí, že by táto politická šaráda viedla k odhaleniu vraha a objednávateľa vraždy J. Kuciaka, ako aj k odhaleniu pôsobenia talianskej mafie na území Slovenska. Spoločnosť nie je už ochotná prizerať sa na formálne vyšetrovania, ktoré ako vždy nikam nepovedú... Slovensko nepotrebuje viac gašparov !
Hajko Jozef Hajko
analytik
neviem/nevyjadrujem sa /iné Nepoznám všetky súvislosti, ktoré by mi dovolili posúdiť otázku. Porovnateľné riziko ako zotrvanie vlády, ktorá nesleduje záujmy občanov, je vytvorenie novej vlády, ktorá sa zaúča za pochodu. Jedno však viem iste. Ak sa o najvyššej politike v parlamentnej demokracii rozhoduje na ulici, nie je to dobre, nesvedčí to o dobrej kondícii demokratických inštitúcií. Dúfam, že masové protesty občanov budú viesť k účinnému tlaku na skvalitnenie riadenia štátu. Vláda, ak sa aj zmení, je len vrcholom ľadovca, pod hladinou je mnoho ďalších menej viditeľných inštitúcií, s ktorými sa v bežnom živote stretávajú občania, podnikatelia.
Nepoznám všetky súvislosti, ktoré by mi dovolili posúdiť otázku. Porovnateľné riziko ako zotrvanie vlády, ktorá nesleduje záujmy občanov, je vytvorenie novej vlády, ktorá sa zaúča za pochodu. Jedno však viem iste. Ak sa o najvyššej politike v parlamentnej demokracii rozhoduje na ulici, nie je to dobre, nesvedčí to o dobrej kondícii demokratických inštitúcií. Dúfam, že masové protesty občanov budú viesť k účinnému tlaku na skvalitnenie riadenia štátu. Vláda, ak sa aj zmení, je len vrcholom ľadovca, pod hladinou je mnoho ďalších menej viditeľných inštitúcií, s ktorými sa v bežnom živote stretávajú občania, podnikatelia.
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
rozhodne nie Postoje k stavu veci jasne usvedčujú kompetentných z nedostatku objektivity, seba-reflexie a hlbokého previazania k svojim stoličkám. Môj názor nesúvisí so skutkom, ktorý to vyvolal- ako takým, ale s formou a jazykom riešenia tejto vypätej politickej situácie.
Postoje k stavu veci jasne usvedčujú kompetentných z nedostatku objektivity, seba-reflexie a hlbokého previazania k svojim stoličkám. Môj názor nesúvisí so skutkom, ktorý to vyvolal- ako takým, ale s formou a jazykom riešenia tejto vypätej politickej situácie.
Janči Juraj Janči
country manažér
Coface Slovakia, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Táto vláda už definitívne stratila svoj mandát a každý súdny človek by sa mal vydať svojho mandátu vo vláde, na čele s premiérom. Ľudia by mali rozhodnúť v nových voľbách či chcú pokračovanie alebo reset.
Táto vláda už definitívne stratila svoj mandát a každý súdny človek by sa mal vydať svojho mandátu vo vláde, na čele s premiérom. Ľudia by mali rozhodnúť v nových voľbách či chcú pokračovanie alebo reset.
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
rozhodne nie
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
rozhodne nie
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Kvôli jednému ministrovi neprotestovali desaťtisíce ľudí naprieč Slovenskom. Ľudia chcú komplet novú vládu, ktorá bude mať mať dôveru a ktorá je potrebná pre vierohodné objasnenie dvojnásobnej vraždy. Výmena jedného ministra už nestačí.
Kvôli jednému ministrovi neprotestovali desaťtisíce ľudí naprieč Slovenskom. Ľudia chcú komplet novú vládu, ktorá bude mať mať dôveru a ktorá je potrebná pre vierohodné objasnenie dvojnásobnej vraždy. Výmena jedného ministra už nestačí.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
skôr nie
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
rozhodne nie
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
rozhodne nie
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
rozhodne nie Treba si dať otázku, čo je cieľom. Je cieľom vládnuť alebo je cieľom budovať modernú a kultúrnu spoločnosť? Ak je to to druhé, tak tu aktuálne na to chýba zdravý základ.
Treba si dať otázku, čo je cieľom. Je cieľom vládnuť alebo je cieľom budovať modernú a kultúrnu spoločnosť? Ak je to to druhé, tak tu aktuálne na to chýba zdravý základ.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne nie Stačilo! Dosť bolo Fica a červenej krvavej farby.
Stačilo! Dosť bolo Fica a červenej krvavej farby.
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
rozhodne nie Myslím, že vražda novinára, prepojenie na mafiu a ostatné informácie a podozrenia sú natoľko závažné, že jediným riešením je odstúpenie vlády. Nejde len o prevzatie politickej zodpovednosti, ale aj naozaj nezávislé vyšetrenie, ktoré bez odstúpenia vlády ako celku nie je možné garantovať.
Myslím, že vražda novinára, prepojenie na mafiu a ostatné informácie a podozrenia sú natoľko závažné, že jediným riešením je odstúpenie vlády. Nejde len o prevzatie politickej zodpovednosti, ale aj naozaj nezávislé vyšetrenie, ktoré bez odstúpenia vlády ako celku nie je možné garantovať.
Benedigová Michaela Benedigová
managing director
Seesame, s.r.o.
rozhodne nie
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
rozhodne nie
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
skôr nie
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Niekto musí predsa kúriť a svietiť do predčasných volieb. Aj keď radšej by som tam na to obdobie videl úradníkov, predovšetkým na ministerstve vnútra.
Niekto musí predsa kúriť a svietiť do predčasných volieb. Aj keď radšej by som tam na to obdobie videl úradníkov, predovšetkým na ministerstve vnútra.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
rozhodne nie v roku 2012 padla vláda SR kvôli tomu, ze člen vlády ochraňoval ekonomické záujmy SK, dnes sa pýtate či má/nemá padnúť vláda SR, ktorá systematicky rozkladá štát už niekoľko rokov... " chcem-e slušné Slovensko".
v roku 2012 padla vláda SR kvôli tomu, ze člen vlády ochraňoval ekonomické záujmy SK, dnes sa pýtate či má/nemá padnúť vláda SR, ktorá systematicky rozkladá štát už niekoľko rokov... " chcem-e slušné Slovensko".
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
neviem/nevyjadrujem sa /iné Žijeme v demokratickej krajine, mali sme slobodné voľby, tieto strany získali mandát od občanov na vládnutie a vládnu, či sa to niekomu páči, alebo nepáči. Ak chceme zmenu, musíme si ju zvoliť vo voľbách, je to jednoduché. Akékoľvek iné postupy ohrozujú základné piliere demokracie, bez ohľadu na to kto dnes vládne alebo nevládne.
Žijeme v demokratickej krajine, mali sme slobodné voľby, tieto strany získali mandát od občanov na vládnutie a vládnu, či sa to niekomu páči, alebo nepáči. Ak chceme zmenu, musíme si ju zvoliť vo voľbách, je to jednoduché. Akékoľvek iné postupy ohrozujú základné piliere demokracie, bez ohľadu na to kto dnes vládne alebo nevládne.
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
rozhodne nie Vy toto nazývate vládnutím? Ja to nazývam tragikomédiou...
Vy toto nazývate vládnutím? Ja to nazývam tragikomédiou...
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
rozhodne áno Politici a ich existencia je hlavne v službe pre spoločné dobro, vytváranie pravidiel pre lepší a spravodlivejší systém. Očakávať od štátu zodpovednosť, právo a spravodlivosť je úplne to najmenej, aby vzbudzoval dôveru. Ak sa toto nedeje, potom nie je o čom.
Politici a ich existencia je hlavne v službe pre spoločné dobro, vytváranie pravidiel pre lepší a spravodlivejší systém. Očakávať od štátu zodpovednosť, právo a spravodlivosť je úplne to najmenej, aby vzbudzoval dôveru. Ak sa toto nedeje, potom nie je o čom.
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
rozhodne nie
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Strana Smer na čele s Robertom Ficom stratila akékoľvek morálne právo vládnuť. Slovensko potrebuje lídra s charakterom, čo súčasný po moci bažiaci premier nie je.
Strana Smer na čele s Robertom Ficom stratila akékoľvek morálne právo vládnuť. Slovensko potrebuje lídra s charakterom, čo súčasný po moci bažiaci premier nie je.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
rozhodne nie
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HPE Bratislava
rozhodne nie
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
skôr áno
Bolf Patrik Bolf
Managing Partner
Kinstellar
skôr nie
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
skôr nie
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
rozhodne nie Pre vyvedenie krajiny zo zložitej politickej krízy je nevyhnutné budovať dôveru verejnosti. Vnímame však, že súčasná vláda polarizuje spoločnosť a neponúka dôveryhodné riešenia. Namiesto legitímnych otázok odpovedajú vrcholní predstavitelia vlády konšpiračnými správami.
Pre vyvedenie krajiny zo zložitej politickej krízy je nevyhnutné budovať dôveru verejnosti. Vnímame však, že súčasná vláda polarizuje spoločnosť a neponúka dôveryhodné riešenia. Namiesto legitímnych otázok odpovedajú vrcholní predstavitelia vlády konšpiračnými správami.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr nie Ten dôvod sa nazýva strata dôvery občanov voličov.
Ten dôvod sa nazýva strata dôvery občanov voličov.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr nie Aj ked tazko povedat ci tam este niekomu nieco hovori moralka alebo normalna aj politicka zodpovednost....
Aj ked tazko povedat ci tam este niekomu nieco hovori moralka alebo normalna aj politicka zodpovednost....
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
skôr nie Neviem si uz ani predstavit co ine by sa muselo stat...
Neviem si uz ani predstavit co ine by sa muselo stat...
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
rozhodne nie
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
rozhodne nie Úplne absentuje vízia do budúcnosti. Dôvera občanov v spravodlivosť a vo vládne strany klesla na nulu. Nedôverujú už viac vláde. Mandát dôvery môže byť získaný vzhľadom na súčasnú situáciu iba v predčasných voľbách.
Úplne absentuje vízia do budúcnosti. Dôvera občanov v spravodlivosť a vo vládne strany klesla na nulu. Nedôverujú už viac vláde. Mandát dôvery môže byť získaný vzhľadom na súčasnú situáciu iba v predčasných voľbách.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
rozhodne nie
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne nie
Nitschneider Peter Nitschneider
National Director JLL pre CEE region
JLL
rozhodne nie
Kočan Rastislav Kočan
Managing Partner
Go4insight
skôr nie Všetko má svoje hranice. Kocky boli hodené (nie tie spred úradu vlády) a Rubikon prekročený. Dôvera vlády u obyvateľov Slovenska ale aj reputácia Slovenska v zahraničí nebezpečne klesá. Je možné, že v parlamente sa nejakým spôsobom 76 hlasov ešte podarí udržať. Ale ďalšie vládnutie by už nebolo o rozvoji Slovenska ale každodenný boj u udržanie moci motivovaný strachom...
Všetko má svoje hranice. Kocky boli hodené (nie tie spred úradu vlády) a Rubikon prekročený. Dôvera vlády u obyvateľov Slovenska ale aj reputácia Slovenska v zahraničí nebezpečne klesá. Je možné, že v parlamente sa nejakým spôsobom 76 hlasov ešte podarí udržať. Ale ďalšie vládnutie by už nebolo o rozvoji Slovenska ale každodenný boj u udržanie moci motivovaný strachom...
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
skôr áno Napriek tomu, že nie som voličom strán súčasnej koalície a úprimne by som si želal iného premiéra (aj ministra vnútra, školstva ...:), mám pocit, že pod tlakom verejnej mienky sa robia unáhlené závery. Zrazu je každý kompetentný sa k tomu vyjadrit. Každému je jasné, ako to bolo. Celá tá tragická udalosť nabaluje na seba horkú pachuť boja medzi koalíciou a opozíciou. Pritom na to podstatné sa zabúda. Umreli dvaja mladí ľudia. Tento zložin treba objasniť. Vypátrať vrahov. To ostatné riešme potom.
Napriek tomu, že nie som voličom strán súčasnej koalície a úprimne by som si želal iného premiéra (aj ministra vnútra, školstva ...:), mám pocit, že pod tlakom verejnej mienky sa robia unáhlené závery. Zrazu je každý kompetentný sa k tomu vyjadrit. Každému je jasné, ako to bolo. Celá tá tragická udalosť nabaluje na seba horkú pachuť boja medzi koalíciou a opozíciou. Pritom na to podstatné sa zabúda. Umreli dvaja mladí ľudia. Tento zložin treba objasniť. Vypátrať vrahov. To ostatné riešme potom.
Rybníček Richard Rybníček
primátor mesta
Mesto Trenčín
rozhodne nie
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
skôr nie
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
rozhodne nie
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Určite nie v zložení ako doteraz
Určite nie v zložení ako doteraz
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
skôr áno Ano, lebo bohuzial Slovensko moc na vyber nema...
Ano, lebo bohuzial Slovensko moc na vyber nema...
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
skôr nie Asi už dávno bol ten správny čas na vyvodenie politickej zodpovednosti za pomery a bezpečnosť v krajine. Ale to by chcelo ozajstnú politickú kultúru, a nie lipnutie na moci za každú cenu.
Asi už dávno bol ten správny čas na vyvodenie politickej zodpovednosti za pomery a bezpečnosť v krajine. Ale to by chcelo ozajstnú politickú kultúru, a nie lipnutie na moci za každú cenu.
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
rozhodne nie
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
rozhodne áno Ak nema byt katastrofa, nozhodnepokracovat vo vladnuti s koalicnymi partnermi
Ak nema byt katastrofa, nozhodnepokracovat vo vladnuti s koalicnymi partnermi
Meszlényi Štefan Meszlényi
konateľ
Komárňanské tlačiarne
rozhodne nie
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
skôr nie Keď, tak po odstúpení terajšej vlády a zostavení novej, demafianizovanej, so systémovým zabezpečením nezávislosti orgánov činných v trestnom konaní a osobou na čele MV SR a polície, ktorá to svojou integritou bude garantovať. Ale to žiadam najmä od strany Smer zjavne priveľa...
Keď, tak po odstúpení terajšej vlády a zostavení novej, demafianizovanej, so systémovým zabezpečením nezávislosti orgánov činných v trestnom konaní a osobou na čele MV SR a polície, ktorá to svojou integritou bude garantovať. Ale to žiadam najmä od strany Smer zjavne priveľa...
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Podľa môjho názoru, by sa mala vytvoriť dočasná úradnícka vláda na obdobie cca 6 mesiacov, a potom voľby. Úradnícka vláda by mala stabilizovať situáciu a verím, že by to bola najobľúbenejšia vláda za celej éry Slovenska.
Podľa môjho názoru, by sa mala vytvoriť dočasná úradnícka vláda na obdobie cca 6 mesiacov, a potom voľby. Úradnícka vláda by mala stabilizovať situáciu a verím, že by to bola najobľúbenejšia vláda za celej éry Slovenska.
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
rozhodne nie Od posledných volieb sa toho udialo už priveľa na to, aby sa dalo objektívne tvrdiť, že súčasná vládna koalícia je ešte stále voľbou väčšiny Slovenska.
Od posledných volieb sa toho udialo už priveľa na to, aby sa dalo objektívne tvrdiť, že súčasná vládna koalícia je ešte stále voľbou väčšiny Slovenska.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
rozhodne nie Pokud maji jeste trochu soudnosti, tak udalosti poslednich dni by mely byt opravdu uz poslednim zvonenim k odchodu.
Pokud maji jeste trochu soudnosti, tak udalosti poslednich dni by mely byt opravdu uz poslednim zvonenim k odchodu.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
skôr áno
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
rozhodne áno V našej krajine sa nepraktizuje vyvodenie politickej zodpovednosti. A ako som už niekedy napísal, dnes neexistuje alternatíva. Psy štekajú karavána pôjde ďalej, ešte dva roky. Dovtedy sa možno udeje zázrak a odborníci vytvoria alternatívu. Dnes by to bol kolaps. Doslova a do písmena.
V našej krajine sa nepraktizuje vyvodenie politickej zodpovednosti. A ako som už niekedy napísal, dnes neexistuje alternatíva. Psy štekajú karavána pôjde ďalej, ešte dva roky. Dovtedy sa možno udeje zázrak a odborníci vytvoria alternatívu. Dnes by to bol kolaps. Doslova a do písmena.
Kupčo Vladimír Kupčo
CEO
VNET, a.s., Bratislava
rozhodne nie
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
neviem/nevyjadrujem sa /iné Koaličné strany by mali rokovať o postupe, ktorý bude zodpovedný, čestný a udržateľný. Ak nebudú schopné dospieť k dohode z akéhokoľvek dôvodu, potom je v spoločnom záujme toto vládnutie ukončiť.
Koaličné strany by mali rokovať o postupe, ktorý bude zodpovedný, čestný a udržateľný. Ak nebudú schopné dospieť k dohode z akéhokoľvek dôvodu, potom je v spoločnom záujme toto vládnutie ukončiť.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní