Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Považujete návrh koalície na riešenie vnútropolitickej krízy vymenovaním novej vlády bez R. Fica a R. Kaliňáka za dostatočný?

  1. Rozhodne áno 6 %
  2. Skôr áno 10 %
  3. Skôr nie 19 %
  4. Rozhodne nie 60 %
  5. Neviem /nevyjadrujem sa /iné 4 %


Uzávierka hlasovania: 19.03.2018. Počet respondentov: 108.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
Rozhodne nie
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Rozhodne nie Asi by to trochu pomohlo, ale nezmení sa nič principiálne. A nikdy sa nezistí kto mal v akých kšeftoch prsty.
Asi by to trochu pomohlo, ale nezmení sa nič principiálne. A nikdy sa nezistí kto mal v akých kšeftoch prsty.
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
Skôr áno
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Skôr nie
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
Skôr nie
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Rozhodne áno Z vystupovania opozičných lídrov vyplýva jednoznačne, že vražda 2 mladých ľudí im slúži iba ako zámienka na výmenu vlády. O vyšetrenie týchto vrážd im už ani veľmi nejde.
Z vystupovania opozičných lídrov vyplýva jednoznačne, že vražda 2 mladých ľudí im slúži iba ako zámienka na výmenu vlády. O vyšetrenie týchto vrážd im už ani veľmi nejde.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Skôr nie
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie Absolutne nie!!!! To by bol jasny povod na ludoch. Tu nejde o to vymenit jedni nedoveryhodne figury za rovnako nedoveryhodne ine. Tu sa musi odstranit dlhodobo budovany system exploatacie statnych aktiv v prospech vybranych jednotlivcov a skupin, ktory personalne siaha od politickych spiciek cez struktury politickych stran a stupne statnej spravy az na ich najnizsie urovne. V demokratickej spolocnosti sa to robi volbami a vymenou politickych stran ako v parlamente, tak i vo vlade a napokon odpolitizovanim celej statnej spravy v prospech odbornosti a cestnosti vsetkych ktori sa na riadeni a kontrole jej chodu podielaju. Ak Ficovi, Dankovi a Bugarovi prejde pripravovane premalovanie fasady, tak to Slovensko posunie moralne, ale aj hospodarsky o 20 - 30 rokov spat (tolko trva vychova novej generacie) na skutocnu periferiu Europy a sveta. Strasne chcem verit, ze sa veci pohnu a zasadne zmenia, ale dost mi tu chyba kompaktna, citatelna, inteligentna a čestna masineria ako dostatocne silna protivaha schopna porazit dobre organizovanu, zavedenu a financovanu masineriu doterajsej vladnej moci. Zial, my Slovaci mame taku zvlastnu, nepeknu crtu: Ak sa jedna o dobru vec, tak sa za boha nevieme dohodnut a velakrat to po blabole zapadne do stratena. Ak sa ale jedna o nejaku lumparinu, tak dokazeme byt velmi ustretovi, rychlo sa spajame, sme invencni, rychli a efektivni pri jej realizaci. Skoda, ze to nie je naopak.
Absolutne nie!!!! To by bol jasny povod na ludoch. Tu nejde o to vymenit jedni nedoveryhodne figury za rovnako nedoveryhodne ine. Tu sa musi odstranit dlhodobo budovany system exploatacie statnych aktiv v prospech vybranych jednotlivcov a skupin, ktory personalne siaha od politickych spiciek cez struktury politickych stran a stupne statnej spravy az na ich najnizsie urovne. V demokratickej spolocnosti sa to robi volbami a vymenou politickych stran ako v parlamente, tak i vo vlade a napokon odpolitizovanim celej statnej spravy v prospech odbornosti a cestnosti vsetkych ktori sa na riadeni a kontrole jej chodu podielaju. Ak Ficovi, Dankovi a Bugarovi prejde pripravovane premalovanie fasady, tak to Slovensko posunie moralne, ale aj hospodarsky o 20 - 30 rokov spat (tolko trva vychova novej generacie) na skutocnu periferiu Europy a sveta. Strasne chcem verit, ze sa veci pohnu a zasadne zmenia, ale dost mi tu chyba kompaktna, citatelna, inteligentna a čestna masineria ako dostatocne silna protivaha schopna porazit dobre organizovanu, zavedenu a financovanu masineriu doterajsej vladnej moci. Zial, my Slovaci mame taku zvlastnu, nepeknu crtu: Ak sa jedna o dobru vec, tak sa za boha nevieme dohodnut a velakrat to po blabole zapadne do stratena. Ak sa ale jedna o nejaku lumparinu, tak dokazeme byt velmi ustretovi, rychlo sa spajame, sme invencni, rychli a efektivni pri jej realizaci. Skoda, ze to nie je naopak.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno Považujem to v tomto čase za výborné riešenie a šancu pre opozičné strany ujasniť si svoje hodnoty a ciele do najbližších volieb v roku 2020.
Považujem to v tomto čase za výborné riešenie a šancu pre opozičné strany ujasniť si svoje hodnoty a ciele do najbližších volieb v roku 2020.
Čebík Erik Čebík
konateľ
Datatree, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
Rozhodne nie Ján Kuciak zomrel lebo písal o korupcií aj tých, čo sa majú stať ministrami novej vlády. Myslím, že ulica odpovie.
Ján Kuciak zomrel lebo písal o korupcií aj tých, čo sa majú stať ministrami novej vlády. Myslím, že ulica odpovie.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie A pán Kaliňák naozaj nebude v novej vláde ?
A pán Kaliňák naozaj nebude v novej vláde ?
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
Rozhodne nie Slovensko potrebuje výraznú očistu a reformy podobné denacifikácii Nemecka po 2. svetovej vojne. Základom celej krízy je totiž únos štátu, ktorý tým zlyháva v svojich základných mocenských a ekonomických funkciách.
Slovensko potrebuje výraznú očistu a reformy podobné denacifikácii Nemecka po 2. svetovej vojne. Základom celej krízy je totiž únos štátu, ktorý tým zlyháva v svojich základných mocenských a ekonomických funkciách.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Skôr nie
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
Skôr nie Včera áno, dnes už nie. Treba nanovo voliť. Ale voliť nový koncept, nie stranu, ktorá šikovne komunikuje spravodlivý hnev. Minulosť musime doriešiť. Ale pre budúcnosť potrebujeme politickú aj ekonomickú víziu ktorá Slovensko neponúkne Rusku. Toho sa bojím najviac.
Včera áno, dnes už nie. Treba nanovo voliť. Ale voliť nový koncept, nie stranu, ktorá šikovne komunikuje spravodlivý hnev. Minulosť musime doriešiť. Ale pre budúcnosť potrebujeme politickú aj ekonomickú víziu ktorá Slovensko neponúkne Rusku. Toho sa bojím najviac.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie Principiálna otázka dnešných dní je: Dôverujem polícii a prokuratúre v tom, že pri súčasnej politickej konštelácii je schopná reagovať na podnety ku korupcii tak, že ich naozaj vyšetrí? Videli sme asi väčšina nedávny prieskum Eurobarometer, kde dôvera v políciu je druhá najnižšia v EU. Vymenovať všetky kauzy z minulosti by stálo veľa času (bolo by zaujímavé mať ich zoznam - viete o nejakom?), stačí ak si prečítame malý výsek z nich, ktorý riešil Ján Kuciak a ktoré je možné si pozrieť na serveri aktuality.sk. Vnímame pochybnosti ohľadne možného nekonania polície pri "talianskej stope" vedúcej až na úrad vlády a k premiérovi, pokiaľ sa potvrdí, že Úrad vlády neinformovala. Vnímame to, ako toto zásadné bezpečnostné zlyhanie bezpečnostných zložiek štátu vládne strany ignorujú, nekomentujú a odvádzajú pozornosť verejnosti k iným témam, aj konšpiračným. Vnímame informácie zverejnené vo vystúpení prokurátora Špirka a jeho okamžité spochybňovanie z viacerých strán, aj z prokuratúry samotnej. Vnímame to, ako poslanci v koaličných stranách uprednostňujú moc pred, dovolím to tak nesmelo nazvať, politickou etikou a kultúrou. Priznám sa, že otázniky ktoré mám v hlave z vyššie uvedených dôvodov mi nedovolia kľudne spávať. Súčasné riešenie navrhované premiérom mi totiž nedáva uspokojivé odpovede.
Principiálna otázka dnešných dní je: Dôverujem polícii a prokuratúre v tom, že pri súčasnej politickej konštelácii je schopná reagovať na podnety ku korupcii tak, že ich naozaj vyšetrí? Videli sme asi väčšina nedávny prieskum Eurobarometer, kde dôvera v políciu je druhá najnižšia v EU. Vymenovať všetky kauzy z minulosti by stálo veľa času (bolo by zaujímavé mať ich zoznam - viete o nejakom?), stačí ak si prečítame malý výsek z nich, ktorý riešil Ján Kuciak a ktoré je možné si pozrieť na serveri aktuality.sk. Vnímame pochybnosti ohľadne možného nekonania polície pri "talianskej stope" vedúcej až na úrad vlády a k premiérovi, pokiaľ sa potvrdí, že Úrad vlády neinformovala. Vnímame to, ako toto zásadné bezpečnostné zlyhanie bezpečnostných zložiek štátu vládne strany ignorujú, nekomentujú a odvádzajú pozornosť verejnosti k iným témam, aj konšpiračným. Vnímame informácie zverejnené vo vystúpení prokurátora Špirka a jeho okamžité spochybňovanie z viacerých strán, aj z prokuratúry samotnej. Vnímame to, ako poslanci v koaličných stranách uprednostňujú moc pred, dovolím to tak nesmelo nazvať, politickou etikou a kultúrou. Priznám sa, že otázniky ktoré mám v hlave z vyššie uvedených dôvodov mi nedovolia kľudne spávať. Súčasné riešenie navrhované premiérom mi totiž nedáva uspokojivé odpovede.
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
Skôr áno
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
Rozhodne nie
Grajcár Ján Grajcár
konateľ
PCH Servis, s.r.o., Košice
Rozhodne nie
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
Neviem /nevyjadrujem sa /iné Každý z nás může mít svojí vlastní představu jak by měla vláda vypadat, ale o tom jak vypadat bude se nakonec rozhoduje zejména v parlamentních volbách, a v těch si voliči svobodně vybrali složení parlamentu jaké máme. V něm našli politici vládních stran dostatečně silné společné zájmy i do budoucna a deklarovali novému složení vlády většinovou podporu, takže není moc co řešit. Když nebudou voliči spokojeni, tak si mohou příště ve volbách vybrat jinak...to je výhoda parlamentní demokracie, i když ne vždy budou všichni spokojeni...
Každý z nás může mít svojí vlastní představu jak by měla vláda vypadat, ale o tom jak vypadat bude se nakonec rozhoduje zejména v parlamentních volbách, a v těch si voliči svobodně vybrali složení parlamentu jaké máme. V něm našli politici vládních stran dostatečně silné společné zájmy i do budoucna a deklarovali novému složení vlády většinovou podporu, takže není moc co řešit. Když nebudou voliči spokojeni, tak si mohou příště ve volbách vybrat jinak...to je výhoda parlamentní demokracie, i když ne vždy budou všichni spokojeni...
Vozáryová Jana Vozáryová
konateľka
Epas BB, s.r.o., Banská Bystrica
Rozhodne nie Podľa môjho názoru krízu vyriešia predčasné parlamentné voľby.
Podľa môjho názoru krízu vyriešia predčasné parlamentné voľby.
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
Skôr áno Je to krok správnym smerom, a to najmä z pohľadu stabilizácie situácie na Slovensku. Určite je ale potrebné počkať ako bude vyzerať nová vláda, a ako sa prejaví v praxi. Zároveň je to naplnenie pôvodných očakávaní účastníkov mítingov. Ďalšie požiadavky sú otázne, najmä vzhľadom k tomu, že napriek nespokojnosti so stavom vládnutia, opozícia personálne ani programom neponúka nič lepšie.
Je to krok správnym smerom, a to najmä z pohľadu stabilizácie situácie na Slovensku. Určite je ale potrebné počkať ako bude vyzerať nová vláda, a ako sa prejaví v praxi. Zároveň je to naplnenie pôvodných očakávaní účastníkov mítingov. Ďalšie požiadavky sú otázne, najmä vzhľadom k tomu, že napriek nespokojnosti so stavom vládnutia, opozícia personálne ani programom neponúka nič lepšie.
Burza Joseph M. Burza
prezident
Kanadská obchodná komora v Slovenskej republike
Rozhodne nie Každý si snáď uvedomuje, že strana SMER je strana v prvom rade jednej osoby, jedného lídra. Aj keď by bol do čela vlády formálne vymenovaný iný popredný člen SMERU, bolo by naivné pochybovať o tom, kto bude v skutočnosti riadiť vládu a ministerstvo vnútra. Aj keď len zo zákulisia... Odhalené kauzy úplne zdiskreditovali nielen R. Fica a R. Kaliňáka, ale aj celú stranu SMER, respektíve celú vládnu koalíciu. Iba čo najrýchlejšou výmenou celej vládnej koalície je možné reálne nastaviť kontrolné mechanizmy a postupne obnovovať dôveru verejnosti voči štátnym inštitúciám.
Každý si snáď uvedomuje, že strana SMER je strana v prvom rade jednej osoby, jedného lídra. Aj keď by bol do čela vlády formálne vymenovaný iný popredný člen SMERU, bolo by naivné pochybovať o tom, kto bude v skutočnosti riadiť vládu a ministerstvo vnútra. Aj keď len zo zákulisia... Odhalené kauzy úplne zdiskreditovali nielen R. Fica a R. Kaliňáka, ale aj celú stranu SMER, respektíve celú vládnu koalíciu. Iba čo najrýchlejšou výmenou celej vládnej koalície je možné reálne nastaviť kontrolné mechanizmy a postupne obnovovať dôveru verejnosti voči štátnym inštitúciám.
Hajko Jozef Hajko
analytik
Skôr áno Prednosť majú ústavné mechanizmy, ako je to v parlamentnej demokracii zvykom. Nie som zástancom vypisovania referenda o predčasných voľbách. Na Slovensku bolo takéto referendum už v roku 2004 a bolo neúspešné. Podporovala ho terajšia najsilnejšia vládna strana, ktorá vtedy bola v parlamentnej opozícii. Dnes stojí na opačnej strany barikády, čo potvrdzuje, ako sa inštitút referenda znevažuje. Ak budú vládne inštitúcie štátu zlyhávať, napríklad pri objasňovaní korupčných prechmatov, prezident republiky má ďalšie nástroje, len po nich musí siahnuť. Ulica mu môže pomôcť.
Prednosť majú ústavné mechanizmy, ako je to v parlamentnej demokracii zvykom. Nie som zástancom vypisovania referenda o predčasných voľbách. Na Slovensku bolo takéto referendum už v roku 2004 a bolo neúspešné. Podporovala ho terajšia najsilnejšia vládna strana, ktorá vtedy bola v parlamentnej opozícii. Dnes stojí na opačnej strany barikády, čo potvrdzuje, ako sa inštitút referenda znevažuje. Ak budú vládne inštitúcie štátu zlyhávať, napríklad pri objasňovaní korupčných prechmatov, prezident republiky má ďalšie nástroje, len po nich musí siahnuť. Ulica mu môže pomôcť.
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
Rozhodne nie Cca pred týždňom možno , ale po vyhláseniach a udalostiach posledných dni je podľa mňa najspravodlivejším riešením zistiť vôľu občanov a to formou predčasných volieb .
Cca pred týždňom možno , ale po vyhláseniach a udalostiach posledných dni je podľa mňa najspravodlivejším riešením zistiť vôľu občanov a to formou predčasných volieb .
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
Skôr áno Globálna prestavba vlády (zmien bude viac) s demisiou premiéra je dostatočným politickým riešením aktuálnej krízy. Otázna je celospoločenská akceptácia stavu posledných dní a tlaku na nové prerozdelenie politických síl a teda predčasné voľby. Takáto zmena musí prísť zdola.
Globálna prestavba vlády (zmien bude viac) s demisiou premiéra je dostatočným politickým riešením aktuálnej krízy. Otázna je celospoločenská akceptácia stavu posledných dní a tlaku na nové prerozdelenie politických síl a teda predčasné voľby. Takáto zmena musí prísť zdola.
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
Neviem /nevyjadrujem sa /iné Kým koaliční partneri a/alebo dostatočný počet koaličných poslancov neakceptujú nutnosť väčšej zmeny, nevidím formálne iné alternatívy riešenia. Opozičné strany zatiaľ neponúkli jasnú pozitívnu alternatívu, ich horizontom sa javia predčasné voľby (ktoré samé o sebe neznamenajú lepšie Slovensko).
Kým koaliční partneri a/alebo dostatočný počet koaličných poslancov neakceptujú nutnosť väčšej zmeny, nevidím formálne iné alternatívy riešenia. Opozičné strany zatiaľ neponúkli jasnú pozitívnu alternatívu, ich horizontom sa javia predčasné voľby (ktoré samé o sebe neznamenajú lepšie Slovensko).
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
Rozhodne nie
Hurajová Mária Hurajová
členka Správnej rady
Nadácia Slovak American Foundation
Skôr nie
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
Rozhodne nie
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
Skôr nie
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie Nemám pocit, že nová vláda bude bez R. Fica. S "priateľským" úsmevom p. prezidentovi a všetkým občanom dal jasne najavo, že sa nemusíme obávať, že by odchádzal do úzadia. Aby sme náhodou nemali pochybnosti o tom, kto bude ťahať vládne nitky.
Nemám pocit, že nová vláda bude bez R. Fica. S "priateľským" úsmevom p. prezidentovi a všetkým občanom dal jasne najavo, že sa nemusíme obávať, že by odchádzal do úzadia. Aby sme náhodou nemali pochybnosti o tom, kto bude ťahať vládne nitky.
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
Rozhodne nie Najpoctivejším riešením by boli predčasné voľby. Už vznik tejto vládnej koalície bol podvodom na voličoch, keďže Most-Híd aj Sieť jednoznačne komunikovali, že so Smerom do koalície nepôjdu. Udalosti posledných dní ukazujú, že táto vládna koalícia už nemá morálne právo túto krajinu ďalej spravovať.
Najpoctivejším riešením by boli predčasné voľby. Už vznik tejto vládnej koalície bol podvodom na voličoch, keďže Most-Híd aj Sieť jednoznačne komunikovali, že so Smerom do koalície nepôjdu. Udalosti posledných dní ukazujú, že táto vládna koalícia už nemá morálne právo túto krajinu ďalej spravovať.
Terkovič Martin Terkovič
generálny riaditeľ
ICZ Slovakia, a.s., Trenčín
Rozhodne áno
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Skôr nie Veľmi dôležité bude kto bude ministrom vnútra a prezidentom polície. Mám obavy, že Fico a Kaliňák budú ťahať Pellegriniho za nitky tam kam potrebujú. Nevyšetria sa podvody, na ktoré podal trestné oznámenie Škripko a Eurofondy sa budú rozkrádať naďalej. V parlamente bude stále hroziť nebezpečie, že niektorí poslanci koalície nakoniec aj tak odskočia.
Veľmi dôležité bude kto bude ministrom vnútra a prezidentom polície. Mám obavy, že Fico a Kaliňák budú ťahať Pellegriniho za nitky tam kam potrebujú. Nevyšetria sa podvody, na ktoré podal trestné oznámenie Škripko a Eurofondy sa budú rozkrádať naďalej. V parlamente bude stále hroziť nebezpečie, že niektorí poslanci koalície nakoniec aj tak odskočia.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
Skôr nie
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
Skôr nie V posledných týždňoch boli prezentované mnohé indície naznačujúce zlyhanie systému a zároveň spochybňujúce schopnosť systému zabezpečiť kontrolu fungovania jeho zložiek. Je možné ísť ešte ďalej a položiť si ďalšie kritické otázky, napr. cítia vôbec volení zástupcovia občanov priamu zodpovednosť voči svojim voličom, nie je v tomto zmysle potrebné zvážiť zmenu volebného systému? Preto si myslím, že je namieste otvoriť diskusiu aj o systéme ako takom.
V posledných týždňoch boli prezentované mnohé indície naznačujúce zlyhanie systému a zároveň spochybňujúce schopnosť systému zabezpečiť kontrolu fungovania jeho zložiek. Je možné ísť ešte ďalej a položiť si ďalšie kritické otázky, napr. cítia vôbec volení zástupcovia občanov priamu zodpovednosť voči svojim voličom, nie je v tomto zmysle potrebné zvážiť zmenu volebného systému? Preto si myslím, že je namieste otvoriť diskusiu aj o systéme ako takom.
Musil Martin Musil
konateľ
Intrum Slovakia s.r.o.
Rozhodne nie
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
Rozhodne nie
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
Rozhodne nie
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
Rozhodne nie Riešením by bol orgán skutočne nezávislý od vlády, ktorý by mal plnú moc vyšetrovať kriminálnu činnosť bez ohľadu na politickú imunitu. Taká bunka poriadku a práva postavená na presvedčení a kultúre. A následne verejnosťou kontrolovateľná prokuratúra a súdnictvo. Myslím, že sa od Rumunov máme čo učiť.
Riešením by bol orgán skutočne nezávislý od vlády, ktorý by mal plnú moc vyšetrovať kriminálnu činnosť bez ohľadu na politickú imunitu. Taká bunka poriadku a práva postavená na presvedčení a kultúre. A následne verejnosťou kontrolovateľná prokuratúra a súdnictvo. Myslím, že sa od Rumunov máme čo učiť.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
Rozhodne nie Je potrebné vymeniť viacerých ministrov, nielen premiéra a ministra vnútra, a nahradiť ich novými ľuďmi (najlepšie odborníkmi - nestraníkmi), ktorí neboli súčasťou doterajších mocenských štruktúr. Vzhľadom na fakt, že je to utopistická predstava, tak najvhodnejším riešením súčasnej krízy by boli predčasné voľby.
Je potrebné vymeniť viacerých ministrov, nielen premiéra a ministra vnútra, a nahradiť ich novými ľuďmi (najlepšie odborníkmi - nestraníkmi), ktorí neboli súčasťou doterajších mocenských štruktúr. Vzhľadom na fakt, že je to utopistická predstava, tak najvhodnejším riešením súčasnej krízy by boli predčasné voľby.
Kalmanová Martina Kalmanová
konateľka
Snico
Rozhodne nie Vymenia sa len figúrky, "za nitky" budu ťahať stále tí istí. Úbohý návrh a zúfalý pokus zachrániť sa stoj čo stoj.
Vymenia sa len figúrky, "za nitky" budu ťahať stále tí istí. Úbohý návrh a zúfalý pokus zachrániť sa stoj čo stoj.
Borguľa Michal Borguľa
predseda predstavenstva
Slovunit, a.s.
Rozhodne áno
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
Rozhodne nie
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
Rozhodne nie
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
Skôr nie
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
Rozhodne áno
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
Rozhodne nie
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
Skôr nie Je to určitá forma riešenia, ale tá dôvera sa zásadne neštrbila. Preto by predčasné voľby boli lepším riešením.
Je to určitá forma riešenia, ale tá dôvera sa zásadne neštrbila. Preto by predčasné voľby boli lepším riešením.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
Rozhodne nie
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
Rozhodne nie
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
Rozhodne nie Možno pred 10 dňami keď to navrhoval prezident a pred masovými protestami by to mohlo vyť akceptovateľné riešenie no teraz už nie, situácia sa dramaticky zmenila a tak jedine politické východisko z tejto krízy sú predčasne voľby.
Možno pred 10 dňami keď to navrhoval prezident a pred masovými protestami by to mohlo vyť akceptovateľné riešenie no teraz už nie, situácia sa dramaticky zmenila a tak jedine politické východisko z tejto krízy sú predčasne voľby.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Rozhodne nie
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
Rozhodne nie Pre mňa je nepochopiteľné, že týmto pánom tak dlho trvalo vyvodenie osobnej zodpovednosti. Kritika voči nespokojným ľuďom na uliciach je z ich úst zvláštna, ale keď sa pozrú do zrkadla, tak od vyšetrovania kauzy Gorila, neprišli s jedným uspokojivým výsledkom. Najviac ich charakterizuje veta "skutok sa nestal..." Ich produktivita v prospech ľudí je nulová a moja dôvera v ich schopnosti a dobré zámery tiež.
Pre mňa je nepochopiteľné, že týmto pánom tak dlho trvalo vyvodenie osobnej zodpovednosti. Kritika voči nespokojným ľuďom na uliciach je z ich úst zvláštna, ale keď sa pozrú do zrkadla, tak od vyšetrovania kauzy Gorila, neprišli s jedným uspokojivým výsledkom. Najviac ich charakterizuje veta "skutok sa nestal..." Ich produktivita v prospech ľudí je nulová a moja dôvera v ich schopnosti a dobré zámery tiež.
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HPE Bratislava
Rozhodne nie
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
Rozhodne nie Na riešenie vnútropolitickej krízy to zjavne stačí, keďže sa s tým upokojila väčšina poslancov v parlamente! Na vyriešenie situácie v tom, akým spôsobom sa využíva politicky nadobutnutá moc pri vládnutí v (ne)prospech spoločnosti, to určite nestačí. Jasným signálom sú reakcie prakticky všetkých skupín občianskej spoločnosti.
Na riešenie vnútropolitickej krízy to zjavne stačí, keďže sa s tým upokojila väčšina poslancov v parlamente! Na vyriešenie situácie v tom, akým spôsobom sa využíva politicky nadobutnutá moc pri vládnutí v (ne)prospech spoločnosti, to určite nestačí. Jasným signálom sú reakcie prakticky všetkých skupín občianskej spoločnosti.
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
Rozhodne nie Nie veď nerešpektuje Ústavu SR, nerešpektuje výsledok volieb 2016 (na ktoré sa p. Fico odvoláva) - kde je vo vláde Sieť?
Nie veď nerešpektuje Ústavu SR, nerešpektuje výsledok volieb 2016 (na ktoré sa p. Fico odvoláva) - kde je vo vláde Sieť?
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
Rozhodne nie Verejnosť požaduje úplne iný prístup a takúto ponuku zatiaľ nedostala.
Verejnosť požaduje úplne iný prístup a takúto ponuku zatiaľ nedostala.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
Skôr nie
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
Skôr nie Nevidím však momentálne možnosti na riešenie politickej a najmä morálnej krízy v slovsnskej politike a spoločnosti, ktoré by rešpektovali ústavné pravidlá a zvyklosti.
Nevidím však momentálne možnosti na riešenie politickej a najmä morálnej krízy v slovsnskej politike a spoločnosti, ktoré by rešpektovali ústavné pravidlá a zvyklosti.
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
Skôr áno Je to urcite v sulade s povodnymi predstavami a ocakavaniami spolocnosti. Ci taketo riesenie je/bude dostatocne ukaze az miera legitimity, ktoru si nova vlada dokaze ziskat.
Je to urcite v sulade s povodnymi predstavami a ocakavaniami spolocnosti. Ci taketo riesenie je/bude dostatocne ukaze az miera legitimity, ktoru si nova vlada dokaze ziskat.
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
Skôr nie
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
Rozhodne nie
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
Rozhodne nie Pokiaľ ide o podozrenie, že ide o konanie zločineckej skupiny, nemôže jedného jej člena nahradiť iný a zabrániť vyšetreniu. Tu sú nadradené kroky smerujúce k nestrannému vyšetreniu nad prezumpciou neviny.
Pokiaľ ide o podozrenie, že ide o konanie zločineckej skupiny, nemôže jedného jej člena nahradiť iný a zabrániť vyšetreniu. Tu sú nadradené kroky smerujúce k nestrannému vyšetreniu nad prezumpciou neviny.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
Rozhodne nie
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
Rozhodne nie Pre koaličné strany to lepšie dopadnúť nemohlo.
Pre koaličné strany to lepšie dopadnúť nemohlo.
Škodný Peter Škodný
generálny riaditeľ, partner
Accenture, s.r.o.
Rozhodne nie
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie Nevyriesi to zial vacsinu problemov, ktore tu su. Karavana pojde dalej svojim sposobom tak ako doteraz, len sa zmenia tvare. Pokial nenastupia minimalne na vnutro, spravodlivost, specialnu prokuraturu a celo policajnych utvarov doveryhodni ludia (primarne nejde o to, ci im bude doverovat Kalinak, ale zbytok Slovenska ano), nic sa nezmeni. Katastrofalna struktura opozicie tiez nebudi ani kvapky optimizmu, takze mozno tie dva roky este do dalsich volieb aj treba....
Nevyriesi to zial vacsinu problemov, ktore tu su. Karavana pojde dalej svojim sposobom tak ako doteraz, len sa zmenia tvare. Pokial nenastupia minimalne na vnutro, spravodlivost, specialnu prokuraturu a celo policajnych utvarov doveryhodni ludia (primarne nejde o to, ci im bude doverovat Kalinak, ale zbytok Slovenska ano), nic sa nezmeni. Katastrofalna struktura opozicie tiez nebudi ani kvapky optimizmu, takze mozno tie dva roky este do dalsich volieb aj treba....
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Rozhodne nie
Zálešák Peter Zálešák
predseda predstavenstva
Nay, a.s.
Rozhodne nie Pokiaľ nebudú mať občania právo vyjadriť sa v predčasných voľbách, tak k žiadnej zmene nepríde. Arogancia bývalého premíera pri odovzdávaní demisie prezidentovi, len potvrdzuje, že slovo pokora ani nepozná. Vyšetrenie vraždy novinára bez vyšetrenia káuz o ktorých písal nieje možné. A "nová" vláda tieto kauzy určite nevyšetrí !
Pokiaľ nebudú mať občania právo vyjadriť sa v predčasných voľbách, tak k žiadnej zmene nepríde. Arogancia bývalého premíera pri odovzdávaní demisie prezidentovi, len potvrdzuje, že slovo pokora ani nepozná. Vyšetrenie vraždy novinára bez vyšetrenia káuz o ktorých písal nieje možné. A "nová" vláda tieto kauzy určite nevyšetrí !
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Rozhodne nie Treba priznat, ze to bol fantasticky Ficov tah. Dodnes ( sobota ) sa opozicia z neho nespamatala. Ten krok bude pravdepodobne posatcujuci pre relvantnu cast slovenskeho volicstva. Velkou vyzvou pre Slovensko je, ci ti , ktori tento priehladny trik prekukli, budu schopni otvorit oci tym prvym.
Treba priznat, ze to bol fantasticky Ficov tah. Dodnes ( sobota ) sa opozicia z neho nespamatala. Ten krok bude pravdepodobne posatcujuci pre relvantnu cast slovenskeho volicstva. Velkou vyzvou pre Slovensko je, ci ti , ktori tento priehladny trik prekukli, budu schopni otvorit oci tym prvym.
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
Neviem /nevyjadrujem sa /iné Dostatočnosť tohto riešenia sa ukáže, pravdepodobne, v momente, keď budeme poznať zloženie nového kabinetu. Asi treba vyčkať.
Dostatočnosť tohto riešenia sa ukáže, pravdepodobne, v momente, keď budeme poznať zloženie nového kabinetu. Asi treba vyčkať.
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
Skôr nie V žiadnom prípade, ak by namiesto menovaných - tak ako to prezentoval premiér v demisii - nastúpili osoby, ktorých hlavnou kvalitou má byť "profesionálnosť". To je totiž presne tá kvalita, ktorú ponúkajú aj "profesionáli" poskytujúci služby bielych koní napríklad v Paname. Plníme pokyny, nič sa nepýtame.
V žiadnom prípade, ak by namiesto menovaných - tak ako to prezentoval premiér v demisii - nastúpili osoby, ktorých hlavnou kvalitou má byť "profesionálnosť". To je totiž presne tá kvalita, ktorú ponúkajú aj "profesionáli" poskytujúci služby bielych koní napríklad v Paname. Plníme pokyny, nič sa nepýtame.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
Neviem /nevyjadrujem sa /iné Evidujem hlavne nevyšetrený trestný čin, ktorý by mal stáť v popredí tohto marazmu.
Evidujem hlavne nevyšetrený trestný čin, ktorý by mal stáť v popredí tohto marazmu.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
Skôr áno
Kopál Róbert Kopál
riaditeľ
AOCP
Rozhodne nie
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
Skôr nie
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
Rozhodne nie
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
Rozhodne nie
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Skôr nie
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
Rozhodne nie Je pre mňa veľkým sklamaním, a verím, že pri ňom nezostane.
Je pre mňa veľkým sklamaním, a verím, že pri ňom nezostane.
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
Rozhodne nie
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
Skôr nie
Meszlényi Štefan Meszlényi
konateľ
Komárňanské tlačiarne
Rozhodne nie
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie Možno pred 2 týždňami by to mohlo byť dobré dostačujúce riešenie, ale teraz to ja osobne nemôžem akceptovať. Riešenie sú predčasné voľby.
Možno pred 2 týždňami by to mohlo byť dobré dostačujúce riešenie, ale teraz to ja osobne nemôžem akceptovať. Riešenie sú predčasné voľby.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
Rozhodne nie Nejčistší cestou by byly předčasné volby. Riziko pouhé výměny loutek v popředí bez zpřetrhání vazeb na různé zájmové skupiny je v kontextu podmínek, které si R. Fico dává, celkem reálné.
Nejčistší cestou by byly předčasné volby. Riziko pouhé výměny loutek v popředí bez zpřetrhání vazeb na různé zájmové skupiny je v kontextu podmínek, které si R. Fico dává, celkem reálné.
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
Rozhodne nie
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
Skôr áno
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
Rozhodne áno
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
Rozhodne nie Ak má mať vláda po rekonštrukcii dôveru verejnosti, malo by ísť o zásadnú zmenu, nie kozmetickú. Iba tak sa bude dať súčasná kríza vyriešiť.
Ak má mať vláda po rekonštrukcii dôveru verejnosti, malo by ísť o zásadnú zmenu, nie kozmetickú. Iba tak sa bude dať súčasná kríza vyriešiť.
Serles Wilfried Serles
managing partner
Grant Thornton Slovensko
Rozhodne nie Vzhľadom na zásadnú krízu dôveryhodnosti, v ktorej sa nachádza slovenská vláda doma i v zahraničí, sú nové voľby jediným východiskom. Slovensko potrebuje nový začiatok v boji proti korupcii a organizovanému zločinu, reformu súdnictva a modernizáciu administratívy. Slovensko je už teraz jednou z ekonomicky najúspešnejších krajín v Európe, a to vďaka šikovnosti a cieľavedomosti jeho obyvateľov. Je až nepredstaviteľné, ako by mohlo prekvitať, ak by sa zlepšili rámcové podmienky pre obyvateľstvo a zaplatené dane by sa skrze činnosť štátu vrátili ľuďom, namiesto toho, aby skončili v tuneloch. Voliči by teraz mali mať možnosť hlasovať.
Vzhľadom na zásadnú krízu dôveryhodnosti, v ktorej sa nachádza slovenská vláda doma i v zahraničí, sú nové voľby jediným východiskom. Slovensko potrebuje nový začiatok v boji proti korupcii a organizovanému zločinu, reformu súdnictva a modernizáciu administratívy. Slovensko je už teraz jednou z ekonomicky najúspešnejších krajín v Európe, a to vďaka šikovnosti a cieľavedomosti jeho obyvateľov. Je až nepredstaviteľné, ako by mohlo prekvitať, ak by sa zlepšili rámcové podmienky pre obyvateľstvo a zaplatené dane by sa skrze činnosť štátu vrátili ľuďom, namiesto toho, aby skončili v tuneloch. Voliči by teraz mali mať možnosť hlasovať.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní