Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Ste spokojní so zložením novej vlády, na ktorej sa dohodli prezident Andrej Kiska a Peter Pellegrini?

  1. rozhodne áno 7 %
  2. skôr áno 15 %
  3. skôr nie 28 %
  4. rozhodne nie 44 %
  5. neviem/nevyjadrujem sa/iné 6 %


Uzávierka hlasovania: 26.03.2018. Počet respondentov: 98.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
rozhodne nie
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
skôr nie Žiadnu zásadnú zmenu neočakávam. Figúrky sú iné, hra ostáva rovnaká.
Žiadnu zásadnú zmenu neočakávam. Figúrky sú iné, hra ostáva rovnaká.
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
skôr nie
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
skôr nie
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr áno
Palovič Bohuš Palovič
konateľ
Liptour CK
rozhodne áno
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
skôr áno Je dobré najmä to, že sa politici dohodli, a že odvolaním protestov tento krok do určitej miery akceptovala aj ulica. Ako to býva aj pri bežných životných rozhodnutiach, aj nová vláda je kompromis.
Je dobré najmä to, že sa politici dohodli, a že odvolaním protestov tento krok do určitej miery akceptovala aj ulica. Ako to býva aj pri bežných životných rozhodnutiach, aj nová vláda je kompromis.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
skôr nie
Huttová Darina Huttová
generálna tajomníčka
Asociácie finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP)
rozhodne nie
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Preboha a kde je odbornost a profesionalita???? O moralke a etike ani nehovorim, lebo v skutocnosti nevestinec a lahke zeny ostali tie iste, iba sa zmenila bordelmama. A to plati o celej sucasnej vladnej moci na ktoru lidersky prazdna opozicia nema ziadnu alternativu. Psi stekaju a karavana ide dalej.
Preboha a kde je odbornost a profesionalita???? O moralke a etike ani nehovorim, lebo v skutocnosti nevestinec a lahke zeny ostali tie iste, iba sa zmenila bordelmama. A to plati o celej sucasnej vladnej moci na ktoru lidersky prazdna opozicia nema ziadnu alternativu. Psi stekaju a karavana ide dalej.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné Tu nejde o moju spokojnosť alebo nespokojnosť. Moje želanie vyjadrím v rámci volieb v roku 2020. Verím, že dovtedy sa na politickej scéne objaví strana, ktorá bude mať v programe nielen zavedenie rovnej dane 10%, ale aj presadzovanie hodnôt spravodlivosti, morálky a odbornosti.
Tu nejde o moju spokojnosť alebo nespokojnosť. Moje želanie vyjadrím v rámci volieb v roku 2020. Verím, že dovtedy sa na politickej scéne objaví strana, ktorá bude mať v programe nielen zavedenie rovnej dane 10%, ale aj presadzovanie hodnôt spravodlivosti, morálky a odbornosti.
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne nie Dúfal som v úradnícku vládu, ktorá by akcelerovala vyšetrenie vraždy novinára aj apetít strán po predčasných voľnách.
Dúfal som v úradnícku vládu, ktorá by akcelerovala vyšetrenie vraždy novinára aj apetít strán po predčasných voľnách.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
skôr nie Pri viacerých ministroch môžme mať oprávnené otázniky ohľadne ich odbornej spôsobilosti pre zverené oblasti. Páni poslanci parlamentu, verím, že vnímate Vašu spoluzodpovednosť za škody, ktoré nastávajú v dôsledku neodborného vedenia jednotlivých rezortov. Vláda na báze vzťahov a nie odbornosti svedčí o tom stranícka disciplína je pre Vás dôležitejšia ako odbornosť a etika zdá sa. Neviem si predstaviť súkromnú IT firmu s rozpočtom v 100kách mil EUR, kde by sa šéfom stal lekár bez dlhoročnej manažérskej skúsenosti v oblasti. Jedine že by len kúril a svietil...
Pri viacerých ministroch môžme mať oprávnené otázniky ohľadne ich odbornej spôsobilosti pre zverené oblasti. Páni poslanci parlamentu, verím, že vnímate Vašu spoluzodpovednosť za škody, ktoré nastávajú v dôsledku neodborného vedenia jednotlivých rezortov. Vláda na báze vzťahov a nie odbornosti svedčí o tom stranícka disciplína je pre Vás dôležitejšia ako odbornosť a etika zdá sa. Neviem si predstaviť súkromnú IT firmu s rozpočtom v 100kách mil EUR, kde by sa šéfom stal lekár bez dlhoročnej manažérskej skúsenosti v oblasti. Jedine že by len kúril a svietil...
Harant Ivan Harant
konateľ
MIP, s.r.o.
rozhodne nie
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
neviem/nevyjadrujem sa/iné Na veľmi, veľmi krátky čas, áno.
Na veľmi, veľmi krátky čas, áno.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
skôr nie Bohuzial vlada uz davno stratila kredit, chyba dovera. Neviem si predstavit, ze vysetrenie korupcnych kauz budu robit ludia z okolia tych ktorych sa to najviac tyka. Taky happyend nebyva snad ani v rozpravkach. Len si tam nastavili figurky, ktore budu stranicky posluchat a smeju sa nam vsetkym do oci.
Bohuzial vlada uz davno stratila kredit, chyba dovera. Neviem si predstavit, ze vysetrenie korupcnych kauz budu robit ludia z okolia tych ktorych sa to najviac tyka. Taky happyend nebyva snad ani v rozpravkach. Len si tam nastavili figurky, ktore budu stranicky posluchat a smeju sa nam vsetkym do oci.
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
skôr áno Dôležité aj by sa zmenila kultúra komunikácie orientovaná na výsledky a ciele. Myslím, že zmena na poste predsedu vlády by mohla byť zárukou inej kultúry komunikácie orientovanej na výsledky a plnenie cieľov formulovaných vo vládnom programe. Pri tom všetko sa musíme odosobniť od politického aspektu každej vlády.
Dôležité aj by sa zmenila kultúra komunikácie orientovaná na výsledky a ciele. Myslím, že zmena na poste predsedu vlády by mohla byť zárukou inej kultúry komunikácie orientovanej na výsledky a plnenie cieľov formulovaných vo vládnom programe. Pri tom všetko sa musíme odosobniť od politického aspektu každej vlády.
Grajcár Ján Grajcár
konateľ
PCH Servis, s.r.o., Košice
rozhodne nie
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
rozhodne nie To nie je o výmene arogantných figúrok (Fico, Kaliňák) za usmievavé figúrky (Pellegriny, Drucker), ale o organizovanom zločine na úrovni tzv. štandardných politických strán, oligarchov, sudcov, prikurátorov a polície.
To nie je o výmene arogantných figúrok (Fico, Kaliňák) za usmievavé figúrky (Pellegriny, Drucker), ale o organizovanom zločine na úrovni tzv. štandardných politických strán, oligarchov, sudcov, prikurátorov a polície.
Vozáryová Jana Vozáryová
konateľka
Epas BB, s.r.o., Banská Bystrica
rozhodne nie
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
skôr áno Po ovocí poznáte ich: nie podľa toho, koho odvolajú v snahe páčiť sa určitej časti spoločnosti, ale podľa výsledkov. Rád by som videl väčšiu transparentnosť, kontrolu a iniciatívu zlepšiť veci verejné.
Po ovocí poznáte ich: nie podľa toho, koho odvolajú v snahe páčiť sa určitej časti spoločnosti, ale podľa výsledkov. Rád by som videl väčšiu transparentnosť, kontrolu a iniciatívu zlepšiť veci verejné.
Burza Joseph M. Burza
prezident
Kanadská obchodná komora v Slovenskej republike
skôr nie Novú vládu považujem za kompromis medzi preferenciami bývalého premiéra Róberta Fica a prezidenta SR Andreja Kisku v rámci štruktúr vládnej strany SMER. Ako najväčšie riziko vidím to, že sa stále jedná o straníckych nominantov vládnej strany. Najvhodnejšie by bolo nové miesta zaplniť nestraníkmi, ktorí by boli v danom odbore všeobecne uznávanými odborníkmi. Vítam však pomerne rýchlu dohodu prezidenta SR s novým premiérom na menách nových ministrov, napriek tomu, že pôvodne zloženie kandidátov bolo prezidentom Kiskom pochopiteľne zamietnuté.
Novú vládu považujem za kompromis medzi preferenciami bývalého premiéra Róberta Fica a prezidenta SR Andreja Kisku v rámci štruktúr vládnej strany SMER. Ako najväčšie riziko vidím to, že sa stále jedná o straníckych nominantov vládnej strany. Najvhodnejšie by bolo nové miesta zaplniť nestraníkmi, ktorí by boli v danom odbore všeobecne uznávanými odborníkmi. Vítam však pomerne rýchlu dohodu prezidenta SR s novým premiérom na menách nových ministrov, napriek tomu, že pôvodne zloženie kandidátov bolo prezidentom Kiskom pochopiteľne zamietnuté.
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
skôr nie herci sa vymenili , ale režisér a scenárista zostali.
herci sa vymenili , ale režisér a scenárista zostali.
Hajko Jozef Hajko
analytik
skôr nie
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
skôr nie
Berko Jozef Berko
konateľ
Potraviny DELIA
rozhodne nie Je to iba kozmeticka zmena, ktora nic neriesi.
Je to iba kozmeticka zmena, ktora nic neriesi.
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
skôr nie ...ale spokojnejší.
...ale spokojnejší.
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
skôr nie
Hričovský Márius Hričovský
podpredseda predstavenstva
Stredoslovenská energetika, a.s.
skôr áno
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
rozhodne nie
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
skôr áno
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
skôr áno
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
skôr nie Neočakávam, že po tejto rekonštrukcii vlády sa niečo zmení v prospech občanov Slovenska.
Neočakávam, že po tejto rekonštrukcii vlády sa niečo zmení v prospech občanov Slovenska.
Rakovský Martin Rakovský
CEO
ZľavaDňa
skôr nie Súčasný parlament, a teda aj vláda, získali mandát v roku 2016. Odvtedy sa však veľa udialo a zásadne sa zmenila aj nálada v spoločnosti. Myslím si, že by bolo férové, aby ľudia opäť slobodne vyjadrili svoj názor. Pre mňa sú teda predčasné voľby najlepším riešením.
Súčasný parlament, a teda aj vláda, získali mandát v roku 2016. Odvtedy sa však veľa udialo a zásadne sa zmenila aj nálada v spoločnosti. Myslím si, že by bolo férové, aby ľudia opäť slobodne vyjadrili svoj názor. Pre mňa sú teda predčasné voľby najlepším riešením.
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
skôr nie Ja nevidím žiadnu ozajstnú zmenu v zložení vlády a spolu s očakávaným riedením vlády zo straníckej centrály nedošlo ku žiadnej skutočnej zmene. Jedinou zmenou asi bude slušné diskutovanie predsedu vlády, od čoho sme si v posledných rokoch odvykli.
Ja nevidím žiadnu ozajstnú zmenu v zložení vlády a spolu s očakávaným riedením vlády zo straníckej centrály nedošlo ku žiadnej skutočnej zmene. Jedinou zmenou asi bude slušné diskutovanie predsedu vlády, od čoho sme si v posledných rokoch odvykli.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
rozhodne nie
Tichý Martin Tichý
Chief Operating Officer
TÜV SÜD Slovakia, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne nie Je to mačkopes! Odišli schopní Žitňanská a Maďarič, prišli neschopní Raši, Gál a Laššáková. Zostali skompromitovaní Richter, Žiga, Gajdoš a Matečná a neschopný Érsek. Drucker chobotnicu na vnútre neporazí. Táto vláda by mala skončiť čím skôr ako narobí ďalšie škody.
Je to mačkopes! Odišli schopní Žitňanská a Maďarič, prišli neschopní Raši, Gál a Laššáková. Zostali skompromitovaní Richter, Žiga, Gajdoš a Matečná a neschopný Érsek. Drucker chobotnicu na vnútre neporazí. Táto vláda by mala skončiť čím skôr ako narobí ďalšie škody.
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
rozhodne nie
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
rozhodne nie
Borguľa Michal Borguľa
predseda predstavenstva
Slovunit, a.s.
rozhodne áno
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
skôr nie
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
skôr nie
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
rozhodne nie
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
skôr nie Je to určite lepšie ako to bolo aj keď sa veľa nezmenilo. V 89 tiež KSČ zmenila generalneho tajomníka Jakeša za Urbánka. Následne sa veci pohli ďalej a prišla väčšia a omnoho podstatnejšia zmena v celej spoločnosti a režim padol. Historia sa môže opakovať.
Je to určite lepšie ako to bolo aj keď sa veľa nezmenilo. V 89 tiež KSČ zmenila generalneho tajomníka Jakeša za Urbánka. Následne sa veci pohli ďalej a prišla väčšia a omnoho podstatnejšia zmena v celej spoločnosti a režim padol. Historia sa môže opakovať.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
rozhodne nie
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
neviem/nevyjadrujem sa/iné Nemyslím si, že by sa Andrej Kiska a Peter Pellegrini na novej vláde dohodli, prezident len postupuje v zmysle ústavy a to je správne. A čo sa týka zloženia, tak v prvom rade nie som spokojný so zložením parlamentu, lebo mám pocit, že na to, že v ňom máme fašistov sa už zabudlo.
Nemyslím si, že by sa Andrej Kiska a Peter Pellegrini na novej vláde dohodli, prezident len postupuje v zmysle ústavy a to je správne. A čo sa týka zloženia, tak v prvom rade nie som spokojný so zložením parlamentu, lebo mám pocit, že na to, že v ňom máme fašistov sa už zabudlo.
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
rozhodne nie
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
skôr nie Na spokojnosť dôvod nie je, ale zdá sa, že koalícia nikoho lepšieho k dispozícii nemá.
Na spokojnosť dôvod nie je, ale zdá sa, že koalícia nikoho lepšieho k dispozícii nemá.
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
skôr nie Niekolko ministrov z byvalej vlady ma za sebou niekolko kauz a preto nemali byt nominovani do novej vlady, takato vlady si neziska doveru verejnosti.
Niekolko ministrov z byvalej vlady ma za sebou niekolko kauz a preto nemali byt nominovani do novej vlady, takato vlady si neziska doveru verejnosti.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
rozhodne nie
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
rozhodne nie Čím viac naťahujú sebareflexiu, tým ich to viac v budúcnosti odpisuje. Pritom stačí tak málo - "odíďte páni, ďakujeme stačilo" a príde pokoj do spoločnosti, mandát novej vlády a nádej, že sa už raz dozvieme aj niečo iné ako "vyšetrujeme, potrebujeme čas a po piatich rokoch - skutok sa nestal"
Čím viac naťahujú sebareflexiu, tým ich to viac v budúcnosti odpisuje. Pritom stačí tak málo - "odíďte páni, ďakujeme stačilo" a príde pokoj do spoločnosti, mandát novej vlády a nádej, že sa už raz dozvieme aj niečo iné ako "vyšetrujeme, potrebujeme čas a po piatich rokoch - skutok sa nestal"
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
rozhodne nie Súčasná vládna garnitúra je morálne aj ideovo vyčerpaná, neprináša žiadne pozitívne zmeny. Naopak nereflektuje zmeny v spoločnosti a snaží sa udržať prekonaný systém správy krajiny. Skopírovanie programového vyhlásenia a objatia na poslednom zasadnutí vlády hovoria viac ako analýzy. Napriek uvedenému má zmysel tlačiť nových ministrov aspoň do čiastkových zmien, pretože ide o Slovensko a našu budúcnosť.
Súčasná vládna garnitúra je morálne aj ideovo vyčerpaná, neprináša žiadne pozitívne zmeny. Naopak nereflektuje zmeny v spoločnosti a snaží sa udržať prekonaný systém správy krajiny. Skopírovanie programového vyhlásenia a objatia na poslednom zasadnutí vlády hovoria viac ako analýzy. Napriek uvedenému má zmysel tlačiť nových ministrov aspoň do čiastkových zmien, pretože ide o Slovensko a našu budúcnosť.
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
rozhodne nie Treba však povedať, že som spokojný ako situáciu vyriešil prezident. Teraz je to na troch ďalších subjektoch moci: parlamente, vláde a najsilnejšom - občanoch.
Treba však povedať, že som spokojný ako situáciu vyriešil prezident. Teraz je to na troch ďalších subjektoch moci: parlamente, vláde a najsilnejšom - občanoch.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr áno Je to náznak zmien. Ale o spokojnosti či nespokojnosti sa bude dať hovoriť až po prvých krokoch, ktoré jednotliví ministri i vláda urobia. Najmä pri vyšetrovaní vrážd mladého novinára a jeho partnerky ako i ohaleniach, ktoré vyplynuli z práce Jána Kuciaka.
Je to náznak zmien. Ale o spokojnosti či nespokojnosti sa bude dať hovoriť až po prvých krokoch, ktoré jednotliví ministri i vláda urobia. Najmä pri vyšetrovaní vrážd mladého novinára a jeho partnerky ako i ohaleniach, ktoré vyplynuli z práce Jána Kuciaka.
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
rozhodne áno Absolutne! Tesim sa, ze coskoro budu nas stat branit nove obrnene transportery. Som stastny praca, deti a rodina maju toho najlepsieho sefa. Kultura konecne zacne kvitnut a rozvijat sa. Naozaj niet nad ten pocit, ze zasadna rekonstrukcia vlady sa dobre podarila!
Absolutne! Tesim sa, ze coskoro budu nas stat branit nove obrnene transportery. Som stastny praca, deti a rodina maju toho najlepsieho sefa. Kultura konecne zacne kvitnut a rozvijat sa. Naozaj niet nad ten pocit, ze zasadna rekonstrukcia vlady sa dobre podarila!
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
skôr áno Zo vsetkych pripustnych realistickych moznosti je to pravdepodobne najlepsi mozny vysledok.
Zo vsetkych pripustnych realistickych moznosti je to pravdepodobne najlepsi mozny vysledok.
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
skôr áno
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr nie
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
rozhodne nie
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne nie
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
rozhodne nie
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Jedna vec je vsak otazka mojej spokojnosti a druhou su realne moznosti v ramci pravidiel danych ustavou. Mam velke pochybnosti o tom, kto bude realne vladnut. Nam ale neostava nic ine, len si pockat na realne kroky.
Jedna vec je vsak otazka mojej spokojnosti a druhou su realne moznosti v ramci pravidiel danych ustavou. Mam velke pochybnosti o tom, kto bude realne vladnut. Nam ale neostava nic ine, len si pockat na realne kroky.
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
rozhodne nie Hlavným rysom vlády po rekonštrukcii by malo byť programové vyhlásenie, doplnené o príčiny ktoré viedli k rekonštrukcii a nové ciele, vedúce k náprave. Potvrdením starého programového vyhlásenia "nová" vláda konštatuje, že sa vlastne nič nestalo. A karavána ide ďalej...
Hlavným rysom vlády po rekonštrukcii by malo byť programové vyhlásenie, doplnené o príčiny ktoré viedli k rekonštrukcii a nové ciele, vedúce k náprave. Potvrdením starého programového vyhlásenia "nová" vláda konštatuje, že sa vlastne nič nestalo. A karavána ide ďalej...
Nitschneider Peter Nitschneider
National Director JLL pre CEE region
JLL
rozhodne nie
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
rozhodne nie V tomto zložení nepôjde o vládu, ktorá by bola schopná prinášať nové riešenia a podnety, ktoré potrebujeme ako soľ. Žiaľ, bude to vláda reaktívna, ktorá bude neustále bojovať s legitímnym tlakom verejnosti a problémami, ktoré súvisia s predchádzajúcim obdobím "rozpredania" štátu na súčiastky - nebude to mať ľahké, lebo je s týmto obdobím priamo spojená.
V tomto zložení nepôjde o vládu, ktorá by bola schopná prinášať nové riešenia a podnety, ktoré potrebujeme ako soľ. Žiaľ, bude to vláda reaktívna, ktorá bude neustále bojovať s legitímnym tlakom verejnosti a problémami, ktoré súvisia s predchádzajúcim obdobím "rozpredania" štátu na súčiastky - nebude to mať ľahké, lebo je s týmto obdobím priamo spojená.
Kočan Rastislav Kočan
Managing Partner
Go4insight
rozhodne nie Akoby sme už rezignovali, že ministri by mali byť v prvom rade dôveryhodní a zároveň by sa mali vyznať v oblasti pôsobenia svojho ministerstva. Niekoľko mien z "novej" vlády nespĺňa ani jednu z horeuvedených podmienok.
Akoby sme už rezignovali, že ministri by mali byť v prvom rade dôveryhodní a zároveň by sa mali vyznať v oblasti pôsobenia svojho ministerstva. Niekoľko mien z "novej" vlády nespĺňa ani jednu z horeuvedených podmienok.
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
skôr nie
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
skôr áno
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
skôr nie
Adam Rudolf Adam
predseda predstavenstva
Finportal, a.s., Bratislava
rozhodne nie Ani tá predošlá zostava a tak isto ani táto obnoveno-neobnovená vláda neurobí nič. Žiaľ, som realista.
Ani tá predošlá zostava a tak isto ani táto obnoveno-neobnovená vláda neurobí nič. Žiaľ, som realista.
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
skôr nie
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
skôr áno Ako odznelo v poslednych dnoch velakrat: politicke dohody su kompromisom mozneho, nie chceneho
Ako odznelo v poslednych dnoch velakrat: politicke dohody su kompromisom mozneho, nie chceneho
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
rozhodne nie
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr nie
Meszlényi Štefan Meszlényi
konateľ
Komárňanské tlačiarne
rozhodne nie
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Ja som bol za úradnicku vládu a potom za 6 mesiacov za predčasné voľby. Táto vláda má však jednu výhodu, že za 2 roky spláchne Smer a Most konečne do kanálu politických strán.
Ja som bol za úradnicku vládu a potom za 6 mesiacov za predčasné voľby. Táto vláda má však jednu výhodu, že za 2 roky spláchne Smer a Most konečne do kanálu politických strán.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
rozhodne áno Došlo ku vážnemu kompromisu a ostáva dúfať, že zmena prinesie niečo pozitívne.
Došlo ku vážnemu kompromisu a ostáva dúfať, že zmena prinesie niečo pozitívne.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
neviem/nevyjadrujem sa/iné Zmenili sa "len" niektoré mená. Nasledujúce mesiace ukážu, či sa zmení aj niečo iné.
Zmenili sa "len" niektoré mená. Nasledujúce mesiace ukážu, či sa zmení aj niečo iné.
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
neviem/nevyjadrujem sa/iné Vládu vymenovanú prezidentom A. Kiskom musíme rešpektovať a počkať na jej kroky. Iba činy a výsledky budú rozhodujúce.
Vládu vymenovanú prezidentom A. Kiskom musíme rešpektovať a počkať na jej kroky. Iba činy a výsledky budú rozhodujúce.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní