Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Dôverujete Policajnému zboru Slovenskej republiky?

  1. rozhodne áno 1 %
  2. skôr áno 20 %
  3. skôr nie 28 %
  4. rozhodne nie 32 %
  5. neviem/nevyjadrujem sa/iné 18 %


Uzávierka hlasovania: 02.04.2018. Počet respondentov: 74.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
skôr nie Ak dôverujem, tak konkrétnym ľuďom, nie inštitúcii.
Ak dôverujem, tak konkrétnym ľuďom, nie inštitúcii.
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
skôr áno
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
skôr nie
Hudáková Anna Hudáková
personálny riaditeľ (HREO)
sanofi-aventis Slovakia s.r.o.
skôr nie
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr áno
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
skôr áno Policajti sú častý objekt vtipov, zosmiešňovania a prezentovaní ako neschopní. Koho ale voláme keď nás vykradnú, spôsobia nehodu alebo keď je niekto ohrozovaný na živote ? Neváhame ani sekundu koho volať a chceme aby prišli čo najskôr. Je to ako zo zubárom, nemáme ho veľmi radi, ale keď bolí zub je jediný, kto nás bolesti zbaví a chceme sedieť na kresle čo najskôr.
Policajti sú častý objekt vtipov, zosmiešňovania a prezentovaní ako neschopní. Koho ale voláme keď nás vykradnú, spôsobia nehodu alebo keď je niekto ohrozovaný na živote ? Neváhame ani sekundu koho volať a chceme aby prišli čo najskôr. Je to ako zo zubárom, nemáme ho veľmi radi, ale keď bolí zub je jediný, kto nás bolesti zbaví a chceme sedieť na kresle čo najskôr.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
skôr áno
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Popkial su a budu policajti riadeni bezcharakternymi, svojvolnymi sefmi a rovnakymi politikmi, tak rozhodne nie!!!
Popkial su a budu policajti riadeni bezcharakternymi, svojvolnymi sefmi a rovnakymi politikmi, tak rozhodne nie!!!
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Je to veľmi všeobecná otázka. Podľa môjho presvedčenia drvivá väčšina ľudí, teda aj členov Policajného zboru SR sú čestní ľudia. Ale výnimky potvrdzujú pravidlo. V tom prípade je dôležitý systém viacúrovňovej kontroly, ktorému by malo podliehať aj vedenie PZ SR.
Je to veľmi všeobecná otázka. Podľa môjho presvedčenia drvivá väčšina ľudí, teda aj členov Policajného zboru SR sú čestní ľudia. Ale výnimky potvrdzujú pravidlo. V tom prípade je dôležitý systém viacúrovňovej kontroly, ktorému by malo podliehať aj vedenie PZ SR.
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
skôr nie Dôvera v PZ SR je ako Slovenské cesty: Málo sa budujú a tie existujúce majú časté a hlboké výtlky.
Dôvera v PZ SR je ako Slovenské cesty: Málo sa budujú a tie existujúce majú časté a hlboké výtlky.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Ormandy Igor Ormandy
generálny riaditeľ
Mediaprint - Kapa Pressegrosso, a.s.
skôr áno
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
neviem/nevyjadrujem sa/iné Kazdy system vytvaraju ludia.A ako vsade su ludia lepsi a horsi.Pausalne vyjadrit doveru, alebo nedoveru sa neda.
Kazdy system vytvaraju ludia.A ako vsade su ludia lepsi a horsi.Pausalne vyjadrit doveru, alebo nedoveru sa neda.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
skôr nie Policajti nesmú byť kamaráti s politikmi a ministrami.
Policajti nesmú byť kamaráti s politikmi a ministrami.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné Preferujem hodnotiť konkrétnych ľudí ako políciu ako celok. Tón, ktorý udávajú vedúce osobnosti v polícii, prokuratúre a súdnictve navonok aj smerom do vnútra organizácií je veľmi dôležitý pre získanie a udržiavanie dôvery verejnosti. Preto by okolo nich nemali byť žiadne otázniky ohľadne ich integrity, otázniky smerom k bezpečnosti štátu, prepojeniam na osoby s kriminálne prostredie, otázniky v oblasti korupcie a podobne. V tejto oblasti máme momentálne významné výzvy, ktoré je vzhľadom na stále pribúdajúce kauzy potrebné riešiť procesne aj personálne. A v relatívne krátkom čase.
Preferujem hodnotiť konkrétnych ľudí ako políciu ako celok. Tón, ktorý udávajú vedúce osobnosti v polícii, prokuratúre a súdnictve navonok aj smerom do vnútra organizácií je veľmi dôležitý pre získanie a udržiavanie dôvery verejnosti. Preto by okolo nich nemali byť žiadne otázniky ohľadne ich integrity, otázniky smerom k bezpečnosti štátu, prepojeniam na osoby s kriminálne prostredie, otázniky v oblasti korupcie a podobne. V tejto oblasti máme momentálne významné výzvy, ktoré je vzhľadom na stále pribúdajúce kauzy potrebné riešiť procesne aj personálne. A v relatívne krátkom čase.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
rozhodne nie Aj posledne vysetrovanie vrazdy ukazuje na neschopnost a vyvolava absolutnu nedoveru v Policajny zbor. Radovy zamestnanci za to nemozu, skor ide o system a ich riadenie.
Aj posledne vysetrovanie vrazdy ukazuje na neschopnost a vyvolava absolutnu nedoveru v Policajny zbor. Radovy zamestnanci za to nemozu, skor ide o system a ich riadenie.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
rozhodne nie Neôverujme ničomu, čo súvisí so štátom a má na to dosah Robert Fico a SMER
Neôverujme ničomu, čo súvisí so štátom a má na to dosah Robert Fico a SMER
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Koudela Jiří Koudela
riaditeľ predaja
Slovakia Energy, s.r.o., Bratialava
skôr nie
Burza Joseph M. Burza
prezident
Kanadská obchodná komora v Slovenskej republike
skôr nie V Kanade sú polícia a súdy vnímané ako inštitúcie s veľmi vysokou mierou dôveryhodnosti. Kanadská polícia má oveľa väčšiu dôveru občanov ako politické strany, respektíve politici. Na Slovensku sú žiaľ polícia a súdy až príliš previazané s vládnymi stranami. Ako sa hovorí ryba smrdí od hlavy... Nechcem však znehodnocovať prácu policajných zložiek na nižších úrovniach. Ako jediné východisko vidím zabezpečiť nezávislosť polície a súdov od vládnej moci. Podľa môjho názoru je to jediná cesta ako sa Slovenská republika môže konečne zaradiť k vyspelým demokratickým krajinám sveta.
V Kanade sú polícia a súdy vnímané ako inštitúcie s veľmi vysokou mierou dôveryhodnosti. Kanadská polícia má oveľa väčšiu dôveru občanov ako politické strany, respektíve politici. Na Slovensku sú žiaľ polícia a súdy až príliš previazané s vládnymi stranami. Ako sa hovorí ryba smrdí od hlavy... Nechcem však znehodnocovať prácu policajných zložiek na nižších úrovniach. Ako jediné východisko vidím zabezpečiť nezávislosť polície a súdov od vládnej moci. Podľa môjho názoru je to jediná cesta ako sa Slovenská republika môže konečne zaradiť k vyspelým demokratickým krajinám sveta.
Suchánek Juraj Suchánek
výkonný riaditeľ
Inštitút urbánneho rozvoja
skôr áno
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
rozhodne nie Mám osobnú skúsenosť a nijako to nesúvisí a aktuálnou situáciou. Polícia zápasí s daným problém na každej úrovni svojich zložiek a dlhodobo. Všetko je v a o ľuďoch. Represia nahradila službu, pohodlnosť a neochota nahradila pomoc. Nie je na čom stavať dôveru.
Mám osobnú skúsenosť a nijako to nesúvisí a aktuálnou situáciou. Polícia zápasí s daným problém na každej úrovni svojich zložiek a dlhodobo. Všetko je v a o ľuďoch. Represia nahradila službu, pohodlnosť a neochota nahradila pomoc. Nie je na čom stavať dôveru.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
neviem/nevyjadrujem sa/iné Verim ze v policajnom zbore su cestni a profesionalne zdatni policajti aj na vyssich urov uach. Urcite ecale nedoverujem verchuske na cele s polticky a kamaratsky dosadenymi sefmi.
Verim ze v policajnom zbore su cestni a profesionalne zdatni policajti aj na vyssich urov uach. Urcite ecale nedoverujem verchuske na cele s polticky a kamaratsky dosadenymi sefmi.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Skúsenosti s radovými policajtmi mám aj dobré aj zlé. Ak však ide o vyšetrovanie politických káuz, pokiaľ budú vo vedení polície (vrátane ministerstva vnútra) ľudia prepojení s osobami, ktorých sa vyšetrované prípady týkajú, nikdy polícií nemôžem dôverovať. V aktuálnom stave by mali byť minister vnútra a prezident polície apolitické osoby, napr. vyšetrovatelia, ktorí sa nebáli v minulosti odhaľovať korupciu a iné zločiny na najvyšších miestach.
Skúsenosti s radovými policajtmi mám aj dobré aj zlé. Ak však ide o vyšetrovanie politických káuz, pokiaľ budú vo vedení polície (vrátane ministerstva vnútra) ľudia prepojení s osobami, ktorých sa vyšetrované prípady týkajú, nikdy polícií nemôžem dôverovať. V aktuálnom stave by mali byť minister vnútra a prezident polície apolitické osoby, napr. vyšetrovatelia, ktorí sa nebáli v minulosti odhaľovať korupciu a iné zločiny na najvyšších miestach.
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
skôr áno
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
skôr nie
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
rozhodne nie
Ondko Martin Ondko
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Magna Energia, a.s.
rozhodne nie
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne nie Máme s nimi veľmi negatívne skúsenosti. Jeden príklad: Na stavbe nám ukradli materiál za cca 3000€. Zlodejov sme prichytili pri nakladaní materiálu do auta. Podarilo sa nám ich zadržať a zavolať políciu. Po šesť mesačnom vyšetrovaní nám polícia oznámila výsledok: "Vyšetrovanie bolo zastavené pretože sa páchateľ nenašiel. Tu už ani nie je čo povedať!
Máme s nimi veľmi negatívne skúsenosti. Jeden príklad: Na stavbe nám ukradli materiál za cca 3000€. Zlodejov sme prichytili pri nakladaní materiálu do auta. Podarilo sa nám ich zadržať a zavolať políciu. Po šesť mesačnom vyšetrovaní nám polícia oznámila výsledok: "Vyšetrovanie bolo zastavené pretože sa páchateľ nenašiel. Tu už ani nie je čo povedať!
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné V Policajnom zbore pracujú tisíce príslušníkov, pričom verím tomu, že drvivá väčšina sú slušní ľudia, ktorým záleží na dobrom fungovaní systému a zaslúžia si dôveru. Žial niektorí jednotlivci (alebo skupiny?) vrhajú tieň na dobrú prácu svojich kolegov a to potom narušuje dôveru v Policajný zbor ako celok. Dúfam, že sa nájde vôľa na zavedenie nástrojov efektívnej kontroly, aby boli pochybenia včas identifikované a chyby dôsledne naprávané.
V Policajnom zbore pracujú tisíce príslušníkov, pričom verím tomu, že drvivá väčšina sú slušní ľudia, ktorým záleží na dobrom fungovaní systému a zaslúžia si dôveru. Žial niektorí jednotlivci (alebo skupiny?) vrhajú tieň na dobrú prácu svojich kolegov a to potom narušuje dôveru v Policajný zbor ako celok. Dúfam, že sa nájde vôľa na zavedenie nástrojov efektívnej kontroly, aby boli pochybenia včas identifikované a chyby dôsledne naprávané.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
rozhodne nie
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
skôr nie
Pašmík Milan Pašmík
generálny riaditeľ
McCarter Slovakia, s.r.o.
skôr nie
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné Rozhodne ma vyrušujú rôzne prepojenia na pochybné skupiny a SBS s vedením policajného zboru.
Rozhodne ma vyrušujú rôzne prepojenia na pochybné skupiny a SBS s vedením policajného zboru.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
skôr nie
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
skôr áno Osobne nemám s policajtami zlé skúsenosti a ak sme sa dostali do komunikácie, vždy bola korektná. Veľmi ma však rozptyľujú medializované informácie o !súčinnosti" polície a súdov pri realizovaní určitých rozhodnutí, či záujmov.
Osobne nemám s policajtami zlé skúsenosti a ak sme sa dostali do komunikácie, vždy bola korektná. Veľmi ma však rozptyľujú medializované informácie o !súčinnosti" polície a súdov pri realizovaní určitých rozhodnutí, či záujmov.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
rozhodne nie
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
rozhodne nie
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HPE Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné policajny zbor je velky kolos a ja urcitej casti doverujem a nemam dovod nedoverovat ludom ktori sedia na najnizsich stolickach a svedomito si vykonavaju svoju pracu. Horsie je to s riadicimi poziciami, na ktore su menovani ludia, vydavajuci prikazi a nariadia. Robia priame rozhodnutia, tym urcite ako obcan nedoverujem.
policajny zbor je velky kolos a ja urcitej casti doverujem a nemam dovod nedoverovat ludom ktori sedia na najnizsich stolickach a svedomito si vykonavaju svoju pracu. Horsie je to s riadicimi poziciami, na ktore su menovani ludia, vydavajuci prikazi a nariadia. Robia priame rozhodnutia, tym urcite ako obcan nedoverujem.
Bolf Patrik Bolf
Managing Partner
Kinstellar
rozhodne nie
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
skôr áno Policajný zbor nemožno stotožňovať so zlyhaniami niektorých, aj keď vrcholných, predstaviteľov. Celý koncept štátu je založený na dôvere a preto sa musíme všetci snažiť, aby sa zvýšila aj dôveryhodnosť Policajného zboru. Prvým krokom je obsadenie riadiacich funkcii novými ľuďmi, ktorí nebudú spochybňovať vyšetrenie aj politicky citlivých káuz.
Policajný zbor nemožno stotožňovať so zlyhaniami niektorých, aj keď vrcholných, predstaviteľov. Celý koncept štátu je založený na dôvere a preto sa musíme všetci snažiť, aby sa zvýšila aj dôveryhodnosť Policajného zboru. Prvým krokom je obsadenie riadiacich funkcii novými ľuďmi, ktorí nebudú spochybňovať vyšetrenie aj politicky citlivých káuz.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr nie Po tom, čo zavraždený novinár Janko Kuciak zistil, že na Slovensku mnoho rokov pôsobí zahraničná mafia, som stratil dôveru v bezpečnostné zložky štátu. Všetky.
Po tom, čo zavraždený novinár Janko Kuciak zistil, že na Slovensku mnoho rokov pôsobí zahraničná mafia, som stratil dôveru v bezpečnostné zložky štátu. Všetky.
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr nie Kedze telo nemoze byt lepsie alebo vykonnejsie ako to dovoli hlava .....
Kedze telo nemoze byt lepsie alebo vykonnejsie ako to dovoli hlava .....
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
skôr nie
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
rozhodne nie
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
neviem/nevyjadrujem sa/iné Myslim, ze profesionalne vysetrenie vrazdy Jana Kuciaka a jeho snubenice musi byt v zaujme vsetkych akterov statu a spolocnosti. Ak sa to podari, nepochybne to pomoze zvysit aj doveru ludi k policii.
Myslim, ze profesionalne vysetrenie vrazdy Jana Kuciaka a jeho snubenice musi byt v zaujme vsetkych akterov statu a spolocnosti. Ak sa to podari, nepochybne to pomoze zvysit aj doveru ludi k policii.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Kočan Rastislav Kočan
Managing Partner
Go4insight
skôr nie Pre slobodnú demokratickú spoločnosť a celkovo aj pre život slušných ľudí je polícia ale aj prokuratúra a súdnictvo úplne kľúčová inštitúcia. Veľmi by som si prial, ak by som mohol na túto otázku odpovedať kladne. Polícia je však zo samej podstaty hierarchická inštutúcia. A vedenie polície je, podľa množstva medializovaných informácií, viac lojálna k mocným nášej spoločnosti ako k ľuďom, ktorým by mala slúžiť.
Pre slobodnú demokratickú spoločnosť a celkovo aj pre život slušných ľudí je polícia ale aj prokuratúra a súdnictvo úplne kľúčová inštitúcia. Veľmi by som si prial, ak by som mohol na túto otázku odpovedať kladne. Polícia je však zo samej podstaty hierarchická inštutúcia. A vedenie polície je, podľa množstva medializovaných informácií, viac lojálna k mocným nášej spoločnosti ako k ľuďom, ktorým by mala slúžiť.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
skôr áno
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
rozhodne nie Môj názor nevychádza z toho, čo sa píše v novinách. Mám svoje osobné skúsenosti. V polícii treba "poupratovať" najskôr od najvyšších poschodí lebo schody sa vždy umývajú od hora. Je veľa poctivých ľudí v polícii a treba im dať priestor.
Môj názor nevychádza z toho, čo sa píše v novinách. Mám svoje osobné skúsenosti. V polícii treba "poupratovať" najskôr od najvyšších poschodí lebo schody sa vždy umývajú od hora. Je veľa poctivých ľudí v polícii a treba im dať priestor.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
skôr áno
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa/iné Ako kedy, ako v čom :)
Ako kedy, ako v čom :)
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
skôr nie
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
rozhodne nie Ale treba povedať, že tá nedôvera patrí najmä Vedeniu Polície SR, ktorá pri "vyšetrovaní" vo viacerých kauzách nedokázala presvedčiť, že si dôveru zaslúži. Asi na to nemali čas pri rozvíjaní vlastného biznisu ...
Ale treba povedať, že tá nedôvera patrí najmä Vedeniu Polície SR, ktorá pri "vyšetrovaní" vo viacerých kauzách nedokázala presvedčiť, že si dôveru zaslúži. Asi na to nemali čas pri rozvíjaní vlastného biznisu ...
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
rozhodne nie Pri vsetkej ucte k slusnym a poctivym policajtom, mal som sam niekolko zazitkov, kde policajny zbor ako celok i jednotlivi jeho funkcionari hrubo pochybili ba dopustili sa prekrocenia platnej legislativy SR
Pri vsetkej ucte k slusnym a poctivym policajtom, mal som sam niekolko zazitkov, kde policajny zbor ako celok i jednotlivi jeho funkcionari hrubo pochybili ba dopustili sa prekrocenia platnej legislativy SR
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr nie
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
neviem/nevyjadrujem sa/iné Ako v každej inštitúcii aj v Policajnom zbore pracujú výborní, čestní a motivovaní pracovníci a tí iní, ktorí takí nie sú. Základnou úlohou vedenia je byť pozitívnym príkladom pre tých prvých. Platí stále, že ryba smrdí od hlavy. Ak chceme mať Policajný zbor SR vnímaný ako váženú a dôveryhodnú inštitúciu, musí tomu zodpovedať charakter a správanie od špičiek. Potom je šanca, že zbytok zboru ich bude nasledovať.
Ako v každej inštitúcii aj v Policajnom zbore pracujú výborní, čestní a motivovaní pracovníci a tí iní, ktorí takí nie sú. Základnou úlohou vedenia je byť pozitívnym príkladom pre tých prvých. Platí stále, že ryba smrdí od hlavy. Ak chceme mať Policajný zbor SR vnímaný ako váženú a dôveryhodnú inštitúciu, musí tomu zodpovedať charakter a správanie od špičiek. Potom je šanca, že zbytok zboru ich bude nasledovať.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní