Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Ako ste vyhodnotili vyhlásenie prezidenta Andreja Kisku, že už nebude kandidovať v prezidentských voľbách?

  1. Je to jeho úplný odchod z politiky 7 %
  2. Pripravuje vlastnú politickú stranu 22 %
  3. Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami 22 %
  4. Chce byť nezávislým mediátorom na politickej scéne 13 %
  5. Neviem/nevyjadrujem sa /iné 37 %


Uzávierka hlasovania: 21.05.2018. Počet respondentov: 92.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Je to jeho úplný odchod z politiky Už má asi dosť útokov od vlády.
Už má asi dosť útokov od vlády.
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
Pripravuje vlastnú politickú stranu Verim ze doveru volicov ktoru ma, a znacny politicky potencial ktorym disponuje, umne pretavi do inej formy ako pomoct Slovensku stat sa lepsie fungujucou krajinou.
Verim ze doveru volicov ktoru ma, a znacny politicky potencial ktorym disponuje, umne pretavi do inej formy ako pomoct Slovensku stat sa lepsie fungujucou krajinou.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
Chce byť nezávislým mediátorom na politickej scéne Obávam sa však, že v našom systéme nie je vážny priestor pre takúto rolu. Preto očakávam, že nakoniec zakotví v nejakom hnutí/strane. Nemyslím si však, že bude mať dostatok energie a odhodlania na to, aby ju sám zakladal.
Obávam sa však, že v našom systéme nie je vážny priestor pre takúto rolu. Preto očakávam, že nakoniec zakotví v nejakom hnutí/strane. Nemyslím si však, že bude mať dostatok energie a odhodlania na to, aby ju sám zakladal.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
Pripravuje vlastnú politickú stranu Pán prezident viac krát zistil ( naposledy pri výbere ministra vnútra ), že ako prezident má menej možností realne rozhodovať o dianí , v porovnaní s predsedom ktorejkoľvek koaličnej politickej strany. Pravdepodobne zvažuje využiť potenciál mladých aktivistov spomedzi študentov, ktorí boli opakovane schopní koordinovane zorganizovať protesty naprieč Slovenskom. Táto skupina mladých ľudí spolu s rôznymi združeniami sa môže stať budúcimi regionálnymi štruktúrami novej politickej strany.
Pán prezident viac krát zistil ( naposledy pri výbere ministra vnútra ), že ako prezident má menej možností realne rozhodovať o dianí , v porovnaní s predsedom ktorejkoľvek koaličnej politickej strany. Pravdepodobne zvažuje využiť potenciál mladých aktivistov spomedzi študentov, ktorí boli opakovane schopní koordinovane zorganizovať protesty naprieč Slovenskom. Táto skupina mladých ľudí spolu s rôznymi združeniami sa môže stať budúcimi regionálnymi štruktúrami novej politickej strany.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Neviem/nevyjadrujem sa /iné
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Je to jeho úplný odchod z politiky
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Chce byť nezávislým mediátorom na politickej scéne
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami Rana milosti pre optimistov, potvrdenie tušenia pre realistov. Mnohým je ľúto, že odchádza (po dlhej dobe) skvelý prezident, ale reálne dokáže pomôcť oveľa via niekde inde ako v prezidentskom kresle.
Rana milosti pre optimistov, potvrdenie tušenia pre realistov. Mnohým je ľúto, že odchádza (po dlhej dobe) skvelý prezident, ale reálne dokáže pomôcť oveľa via niekde inde ako v prezidentskom kresle.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Chce byť nezávislým mediátorom na politickej scéne S pochopením. A verím, že bude inou formou pomáhať našej spoločnosti
S pochopením. A verím, že bude inou formou pomáhať našej spoločnosti
Ormandy Igor Ormandy
generálny riaditeľ
Mediaprint - Kapa Pressegrosso, a.s.
Je to jeho úplný odchod z politiky
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Nechcem špekulovať čo bude robiť. Príbeh Andreja Kisku je zaujímavou prípadovou štúdiou pre ľudí mimo politiky, ktorí zvažujú venovať čas aj peniaze na vstup do nej.
Nechcem špekulovať čo bude robiť. Príbeh Andreja Kisku je zaujímavou prípadovou štúdiou pre ľudí mimo politiky, ktorí zvažujú venovať čas aj peniaze na vstup do nej.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami Slovensko moze byt hrde, ze ma prezidenta ako je Andrej Kiska, jeho hodnoty a politicka vyspelost chyba na nasej politickej scene. Pockame aka bude realita, bola by vsak skoda, keby uplne vymizol zo Slovenskej politiky. Budem sa tesit, ak bude sucatou niektorej strany
Slovensko moze byt hrde, ze ma prezidenta ako je Andrej Kiska, jeho hodnoty a politicka vyspelost chyba na nasej politickej scene. Pockame aka bude realita, bola by vsak skoda, keby uplne vymizol zo Slovenskej politiky. Budem sa tesit, ak bude sucatou niektorej strany
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
Pripravuje vlastnú politickú stranu
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Být politikem je prostě náročné, ať už si o nich myslíme cokoli...
Být politikem je prostě náročné, ať už si o nich myslíme cokoli...
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
Pripravuje vlastnú politickú stranu
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Zrejme svoje plány oznámi na konci przidentského pôsobenia.
Zrejme svoje plány oznámi na konci przidentského pôsobenia.
Burza Joseph M. Burza
prezident
Kanadská obchodná komora v Slovenskej republike
Pripravuje vlastnú politickú stranu Kanada je bolo prekvapená, keď najobľúbenejší slovenský politik a najobľúbenejší prezident v histórii samostatnej Slovenskej republiky sa dobrovoľne nebude uchádzať o post prezidenta v ďalšom volebnom období. Andrej Kiska je v Kanade považovaný za progresívneho a moderného prezidenta. Spomedzi všetkých prezidentov krajín Vyšehradskej štvorka bol v Kanade určite najpopulárnejší. Ideálny scenár by bol, keby prezident založil vlastnú stranu, využil by svoju popularitu a hodnovernosť a táto strana by vyhrala budúcoročné parlamentné voľby. Spolu so súčasným lídrom pravice, stranou SAS, by Kiskova strana vytvorila novú pravicovú vládu. Slovenská republika potrebuje silnú a stabilnú pravicovú vládu a nie núdzovo a účelovo vytvorený zlepenec z piatich alebo šiestich pravicových strán.
Kanada je bolo prekvapená, keď najobľúbenejší slovenský politik a najobľúbenejší prezident v histórii samostatnej Slovenskej republiky sa dobrovoľne nebude uchádzať o post prezidenta v ďalšom volebnom období. Andrej Kiska je v Kanade považovaný za progresívneho a moderného prezidenta. Spomedzi všetkých prezidentov krajín Vyšehradskej štvorka bol v Kanade určite najpopulárnejší. Ideálny scenár by bol, keby prezident založil vlastnú stranu, využil by svoju popularitu a hodnovernosť a táto strana by vyhrala budúcoročné parlamentné voľby. Spolu so súčasným lídrom pravice, stranou SAS, by Kiskova strana vytvorila novú pravicovú vládu. Slovenská republika potrebuje silnú a stabilnú pravicovú vládu a nie núdzovo a účelovo vytvorený zlepenec z piatich alebo šiestich pravicových strán.
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami
Hajko Jozef Hajko
analytik
Neviem/nevyjadrujem sa /iné
Suchánek Juraj Suchánek
výkonný riaditeľ
Inštitút urbánneho rozvoja
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Čas ukáže ako čítať toto jeho rozhodnutie. Očakával jeho zotrvanie, nakoľko široká medzinárodná politická akceptácia a vysoká dôvera ľudí je z môjho pohľadu záväzkom a silnou motiváciou. Jeho dôvody museli toto prevážiť a teda až čas ukáže.
Čas ukáže ako čítať toto jeho rozhodnutie. Očakával jeho zotrvanie, nakoľko široká medzinárodná politická akceptácia a vysoká dôvera ľudí je z môjho pohľadu záväzkom a silnou motiváciou. Jeho dôvody museli toto prevážiť a teda až čas ukáže.
Gajdoschík Ladislav Gajdoschík
riaditeľ
Groupama poisťovňa, a.s., Bratislava
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Chápem rozhodnutie pána prezidenta. Nepovedal však jasne, čo bude robiť po uplynutí volebného obdobia, a to zaujíma asi nás všetkých.
Chápem rozhodnutie pána prezidenta. Nepovedal však jasne, čo bude robiť po uplynutí volebného obdobia, a to zaujíma asi nás všetkých.
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
Pripravuje vlastnú politickú stranu Najdôležitejšia informácia bola v druhej časti vety , že uvažuje o tom , ako pomôcť stabilizovať situáciu na Slovensku, čo znamená, že zvažuje bu'd spoluprácu s niektorou opozičnou stranou , s niektorou z novovzniknutých strán alebo dokonca o založení novej strany prípadne o inej forme zjednotenia pravice. To s akou vervou sa do prezidenta pustil Róbert Fico znamená, že ho vníma ako potencionálne možného silného súpera.
Najdôležitejšia informácia bola v druhej časti vety , že uvažuje o tom , ako pomôcť stabilizovať situáciu na Slovensku, čo znamená, že zvažuje bu'd spoluprácu s niektorou opozičnou stranou , s niektorou z novovzniknutých strán alebo dokonca o založení novej strany prípadne o inej forme zjednotenia pravice. To s akou vervou sa do prezidenta pustil Róbert Fico znamená, že ho vníma ako potencionálne možného silného súpera.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
Neviem/nevyjadrujem sa /iné
Kaščák Marcel Kaščák
člen predstavenstva
Tatra banka, a.s.
Chce byť nezávislým mediátorom na politickej scéne Myslim si ze jeho rozhodnutie nekandidovat je velkou skodou pre Slovensko, na druhej strane jeho dovody chapem. Dufam ale, ze ziskany politicky kredit, ze buducnosti vyuzije.
Myslim si ze jeho rozhodnutie nekandidovat je velkou skodou pre Slovensko, na druhej strane jeho dovody chapem. Dufam ale, ze ziskany politicky kredit, ze buducnosti vyuzije.
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
Pripravuje vlastnú politickú stranu
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Myslim, ze do politiky by mali vstupovat ludia pripraveni sluzit a aj sa obetovat. Ako cloveka a politik ma sklamal, pretoze ak to mysli vazne s tou napravou a pomocou spoklocnosti, tak sa mal vyjadrit jasne. Podla mna este ani nevie co chce.
Myslim, ze do politiky by mali vstupovat ludia pripraveni sluzit a aj sa obetovat. Ako cloveka a politik ma sklamal, pretoze ak to mysli vazne s tou napravou a pomocou spoklocnosti, tak sa mal vyjadrit jasne. Podla mna este ani nevie co chce.
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami
Marek Marián Marek
generálny riaditeľ
PosAm, spol. s.r.o.
Neviem/nevyjadrujem sa /iné
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
Neviem/nevyjadrujem sa /iné To závisí od toho, aká bude jeho ďalšia politická činnosť. Zlepšiť vládnutie a jeho štýl môže jedine tak, že založí novú politickú stranu a bude sa uchádzať o hlasy občanov.
To závisí od toho, aká bude jeho ďalšia politická činnosť. Zlepšiť vládnutie a jeho štýl môže jedine tak, že založí novú politickú stranu a bude sa uchádzať o hlasy občanov.
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
Neviem/nevyjadrujem sa /iné
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Odkazov tam bolo niekoľko. Najsilnejší z nich sa dá najlepšie vyjadriť textom piesne Jaromíra Nohavicu: Nebeská honorace má totiž svoje informace, co chtějí vědí o člověku, mají na to kartotéku a v ní su já...
Odkazov tam bolo niekoľko. Najsilnejší z nich sa dá najlepšie vyjadriť textom piesne Jaromíra Nohavicu: Nebeská honorace má totiž svoje informace, co chtějí vědí o člověku, mají na to kartotéku a v ní su já...
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
Je to jeho úplný odchod z politiky
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
Je to jeho úplný odchod z politiky
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
Pripravuje vlastnú politickú stranu
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
Pripravuje vlastnú politickú stranu Aj podľa ďalších vyjadrení pána prezidenta sa zdá, že budeme mať novú politickú stranu. Držím jej palce aby sa nestala len ďalším nevýrazným a nezaujímavým ohnivkom nášho neutešeného politického života.
Aj podľa ďalších vyjadrení pána prezidenta sa zdá, že budeme mať novú politickú stranu. Držím jej palce aby sa nestala len ďalším nevýrazným a nezaujímavým ohnivkom nášho neutešeného politického života.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami Je to škoda, že to vzdal aj keď sa mu nedivím. Všetci od neho očakávajú aby ťahal horúce gaštany z ohňa za nich. Apelujú na jeho morálny záväzok a opozičné strany tým zakrývajú svoju neschopnosť. Je to od nich sebecké. Taký pozostatok socializmu, nech káru ťahá ten čo vie a vládze a my ostatní sa na nej budeme viesť.
Je to škoda, že to vzdal aj keď sa mu nedivím. Všetci od neho očakávajú aby ťahal horúce gaštany z ohňa za nich. Apelujú na jeho morálny záväzok a opozičné strany tým zakrývajú svoju neschopnosť. Je to od nich sebecké. Taký pozostatok socializmu, nech káru ťahá ten čo vie a vládze a my ostatní sa na nej budeme viesť.
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami Je to škoda, pretože je zabehnutý prezident. Má už vytvorené vzťahy s politikmi doma i v zahraničí, má popularitu a voličskú základňu. Je málo prezidentov vo svete, ktorý nekandidujú druhé volebné obdobie.
Je to škoda, pretože je zabehnutý prezident. Má už vytvorené vzťahy s politikmi doma i v zahraničí, má popularitu a voličskú základňu. Je málo prezidentov vo svete, ktorý nekandidujú druhé volebné obdobie.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami
Magál Martin Magál
partner
Allen & Overy
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Z krátkodobého hľadiska je to určite zlá správa pre krajinu, ale dobrá správa pre prezidenta a jeho rodinu. Po jeho odchode z úradu hrozí, že znova nebude mať Slovensko istý čas politického predstaviteľa, ktorý by bol nositeľom nádeje na slušnejší, čestnejší a inšpiratívnejší výkon politickej funkcie. Prezidentúra Andreja Kisku je to najlepšie, čo sa na slovenskej politicke scéne za posledné roky udialo. Aj vďaka nej sa zoči-voči perfídnemu grobianstvu vládnej kleptokracie podarilo v krátkej dobe zmobilizovať toľko ľudí.
Z krátkodobého hľadiska je to určite zlá správa pre krajinu, ale dobrá správa pre prezidenta a jeho rodinu. Po jeho odchode z úradu hrozí, že znova nebude mať Slovensko istý čas politického predstaviteľa, ktorý by bol nositeľom nádeje na slušnejší, čestnejší a inšpiratívnejší výkon politickej funkcie. Prezidentúra Andreja Kisku je to najlepšie, čo sa na slovenskej politicke scéne za posledné roky udialo. Aj vďaka nej sa zoči-voči perfídnemu grobianstvu vládnej kleptokracie podarilo v krátkej dobe zmobilizovať toľko ľudí.
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Myslím, že prezident si necháva širší priestor na ďalšie politické aktivity, pričom konkrétnu formu (vlastná platforma, spolupráca s inými stranami alebo hnutiami) zvolí v daný čas s ohľadom na aktuálnu situáciu a premenné, ktoré bude musieť zohľadniť.
Myslím, že prezident si necháva širší priestor na ďalšie politické aktivity, pričom konkrétnu formu (vlastná platforma, spolupráca s inými stranami alebo hnutiami) zvolí v daný čas s ohľadom na aktuálnu situáciu a premenné, ktoré bude musieť zohľadniť.
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
Neviem/nevyjadrujem sa /iné
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
Chce byť nezávislým mediátorom na politickej scéne
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
Pripravuje vlastnú politickú stranu Bol som nemilo prekvapený, je to jediný politik, ktorému som dôveroval.
Bol som nemilo prekvapený, je to jediný politik, ktorému som dôveroval.
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Prvá reakcia: je mi to ľúto. Keď sa človek ale hlbšie zamyslí nad kompetenciami prezidenta a nad tým, že prezident musí byť nadstranícky, tak paradoxne jeho rozhodnutie môže byť prospešné pre budúcnosť Slovenska. Bude môcť otvorenejšie povedať, koho podporuje a koho nie. Ideálne by ale bolo, ak by vstúpil do parlamentnej politiky.
Prvá reakcia: je mi to ľúto. Keď sa človek ale hlbšie zamyslí nad kompetenciami prezidenta a nad tým, že prezident musí byť nadstranícky, tak paradoxne jeho rozhodnutie môže byť prospešné pre budúcnosť Slovenska. Bude môcť otvorenejšie povedať, koho podporuje a koho nie. Ideálne by ale bolo, ak by vstúpil do parlamentnej politiky.
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami Uvítal som, že chce niečo robiť s politikou u nás. Držím palce, aby to čo chce a rozpráva aj dosiahol.
Uvítal som, že chce niečo robiť s politikou u nás. Držím palce, aby to čo chce a rozpráva aj dosiahol.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Neviem/nevyjadrujem sa /iné
Barnáš Miroslav Barnáš
CEO Czech republic & Slovakia JLL
JLL
Neviem/nevyjadrujem sa /iné
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Myslím, že to presne vie len on sám, a možno ani on nie úplne do detailov. Mne z jeho vyhlásenia jednoznačne vyplynulo, že sa naďalej chce starať o veci verejné, tak aby vedel uplatniť svoj pozitívny vplyv. A v tom mu držím palce.
Myslím, že to presne vie len on sám, a možno ani on nie úplne do detailov. Mne z jeho vyhlásenia jednoznačne vyplynulo, že sa naďalej chce starať o veci verejné, tak aby vedel uplatniť svoj pozitívny vplyv. A v tom mu držím palce.
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
Chce byť nezávislým mediátorom na politickej scéne
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
Chce byť nezávislým mediátorom na politickej scéne
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
Chce byť nezávislým mediátorom na politickej scéne
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
Pripravuje vlastnú politickú stranu
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Vnímal som to tak ako prezident Kiska povedal. Chce sa viac venovať rodine a váhou svojej autority a popularity pomáhať skutočným demokratickým silám proti súčasným pseudo demokratom.
Vnímal som to tak ako prezident Kiska povedal. Chce sa viac venovať rodine a váhou svojej autority a popularity pomáhať skutočným demokratickým silám proti súčasným pseudo demokratom.
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
Pripravuje vlastnú politickú stranu
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
Pripravuje vlastnú politickú stranu
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
Pripravuje vlastnú politickú stranu Myslím si, že viaceré osobnosti sa v súčasnosti necítia dobre v existujúcich politických stranách. Kiska by mohol byť osobnosť ktorá ich dokáže spojiť.
Myslím si, že viaceré osobnosti sa v súčasnosti necítia dobre v existujúcich politických stranách. Kiska by mohol byť osobnosť ktorá ich dokáže spojiť.
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Myslim, že sú naďalej otvorené všetky pomenovavné alternatívy...
Myslim, že sú naďalej otvorené všetky pomenovavné alternatívy...
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Vyhodnotil som ho ako zrele rozhodnutie , zreleho muza . Nazdavam sa, ze Kiska este nepovedal posledne slovo. Vidim u neho uprimnu snahu pomoct Slovensku.
Vyhodnotil som ho ako zrele rozhodnutie , zreleho muza . Nazdavam sa, ze Kiska este nepovedal posledne slovo. Vidim u neho uprimnu snahu pomoct Slovensku.
Kočan Rastislav Kočan
Managing Partner
Go4insight
Pripravuje vlastnú politickú stranu Človek nemusí mať diplom z politológie, aby videl, že súčasná opozícia aj napriek zúfalej situácii a megaškandálom koaličných strán nevie nabrať dych. Zrejme sa na to Andrej Kiska už nemohol dlhšie pozerať a chce zaujať také miesto v politike, kde nebude len symbolom ale bude vedieť situáciu aj výrazne ovplyvňovať.
Človek nemusí mať diplom z politológie, aby videl, že súčasná opozícia aj napriek zúfalej situácii a megaškandálom koaličných strán nevie nabrať dych. Zrejme sa na to Andrej Kiska už nemohol dlhšie pozerať a chce zaujať také miesto v politike, kde nebude len symbolom ale bude vedieť situáciu aj výrazne ovplyvňovať.
Rybníček Richard Rybníček
primátor mesta
Mesto Trenčín
Chce byť nezávislým mediátorom na politickej scéne
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
Neviem/nevyjadrujem sa /iné
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
Neviem/nevyjadrujem sa /iné
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
Je to jeho úplný odchod z politiky
Adam Rudolf Adam
predseda predstavenstva
Finportal, a.s., Bratislava
Pripravuje vlastnú politickú stranu Pravdepodobne je tlak na jeho osobu veľký z viacerých strán. Súkromie je absolútne pochopiteľné. Napriek tomu mám pocit, že tu je priestor pre novú politicku stranu.
Pravdepodobne je tlak na jeho osobu veľký z viacerých strán. Súkromie je absolútne pochopiteľné. Napriek tomu mám pocit, že tu je priestor pre novú politicku stranu.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
Neviem/nevyjadrujem sa /iné
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
Pripravuje vlastnú politickú stranu
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Chce byť nezávislým mediátorom na politickej scéne obavam sa ale, ze to bude jeho - aj ked nechceny - postupne uplny odchod z politiky
obavam sa ale, ze to bude jeho - aj ked nechceny - postupne uplny odchod z politiky
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Ale verím, že kredit, ktorý ako Prezident SR za posledné roky získal, ešte využije na pôsobenie na politickej scéne, alebo vo verejnom živote na Slovensku. Dôvera ľudí a široká podpora občanov, očakávajúcich od verejných predstaviteľov korektnosť a slušnosť, ho k tomu do určitej miery zaväzujú.
Ale verím, že kredit, ktorý ako Prezident SR za posledné roky získal, ešte využije na pôsobenie na politickej scéne, alebo vo verejnom živote na Slovensku. Dôvera ľudí a široká podpora občanov, očakávajúcich od verejných predstaviteľov korektnosť a slušnosť, ho k tomu do určitej miery zaväzujú.
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
Neviem/nevyjadrujem sa /iné
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
Neviem/nevyjadrujem sa /iné
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
Pripravuje sa na spoluprácu s existujúcimi Opozičnými mimoparlamentnými stranami Bola by škoda, ak by z politiky úplne odišiel. Má potenciál byť veľmi užitocný pri vytvorení "zdravej" alternatívy k súčasnej koalícií.
Bola by škoda, ak by z politiky úplne odišiel. Má potenciál byť veľmi užitocný pri vytvorení "zdravej" alternatívy k súčasnej koalícií.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Z toho, čo povedal pán prezident sa presne nedá vydedukovať, ako presne bude ďalej v politike pokračovať. Som rád, že chce, a verím že skonsoliduje pravicové moderné pro-európske strany. To je presne to, čo na Slovensku a v EÚ teraz životne potrebujeme.
Z toho, čo povedal pán prezident sa presne nedá vydedukovať, ako presne bude ďalej v politike pokračovať. Som rád, že chce, a verím že skonsoliduje pravicové moderné pro-európske strany. To je presne to, čo na Slovensku a v EÚ teraz životne potrebujeme.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
Pripravuje vlastnú politickú stranu
Kupčo Vladimír Kupčo
CEO
VNET, a.s., Bratislava
Neviem/nevyjadrujem sa /iné
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
Neviem/nevyjadrujem sa /iné Predpokladám, že pán prezident hľadá možnosti a spôsob akým by mohol viac ovplyvniť dianie na Slovensku v pozitívnom zmysle, než mu dáva aktuálna politická pozícia.
Predpokladám, že pán prezident hľadá možnosti a spôsob akým by mohol viac ovplyvniť dianie na Slovensku v pozitívnom zmysle, než mu dáva aktuálna politická pozícia.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní