Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Máte pocit, že máte dostatočné informácie o kandidátoch a priebehu komunálnych volieb?

  1. rozhodne áno 19 %
  2. skôr áno 44 %
  3. skôr nie 22 %
  4. rozhodne nie 15 %
  5. neviem /nevyjadrujem sa / iné 1 %


Uzávierka hlasovania: 05.11.2018. Počet respondentov: 101.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Rozin Alexander Rozin
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Incheba, a.s.
skôr nie
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
skôr nie
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
rozhodne áno
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
skôr áno
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
skôr áno
Hudáková Anna Hudáková
personálny riaditeľ (HREO)
sanofi-aventis Slovakia s.r.o.
skôr áno
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr áno
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
skôr nie Najviac mi chýba úplný zoznam kandidátov v mojom volebnom okrsku. Ten si žiaľ zrejme prečítam až tesne pred voľbami. Inak dobrou pomôckou pre rozhodovanie sa je prehľad kľúčových hlasovaní konkrétnych poslancov v predchádzajúcom období, ktorý napr. pre Bratislavu zverejnil Denník N, ale asi sa dá zohnať aj inde. Odporúčam.
Najviac mi chýba úplný zoznam kandidátov v mojom volebnom okrsku. Ten si žiaľ zrejme prečítam až tesne pred voľbami. Inak dobrou pomôckou pre rozhodovanie sa je prehľad kľúčových hlasovaní konkrétnych poslancov v predchádzajúcom období, ktorý napr. pre Bratislavu zverejnil Denník N, ale asi sa dá zohnať aj inde. Odporúčam.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
skôr áno Informácií o kandidátoch je dostupných dosť, záujem voličov o ne je povrchný. Málokto porovnáva program kandidátov podrobným študovaním textov. Jeden typ voliča je rozhodnutý aj bez informácií o kandidátoch, druhý sa rozhodne intuitívne vo volebnej miestnosti a tretí má názor, že je zbytočné voliť. K priebehu volieb stačí voličovi vedieť kedy a kde má ísť voliť. Koľko poslancov volí mu povie komisia, na čo sa spolieha.
Informácií o kandidátoch je dostupných dosť, záujem voličov o ne je povrchný. Málokto porovnáva program kandidátov podrobným študovaním textov. Jeden typ voliča je rozhodnutý aj bez informácií o kandidátoch, druhý sa rozhodne intuitívne vo volebnej miestnosti a tretí má názor, že je zbytočné voliť. K priebehu volieb stačí voličovi vedieť kedy a kde má ísť voliť. Koľko poslancov volí mu povie komisia, na čo sa spolieha.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
rozhodne áno
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
skôr nie
Randuška Dušan Randuška
generálny riaditeľ
MET Slovakia
rozhodne nie Nie.Ale zato nas skoro vsetci udivuju duchaplnymi sloganmi z bilbordov.
Nie.Ale zato nas skoro vsetci udivuju duchaplnymi sloganmi z bilbordov.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne nie V úrovni starostov a primátorov možno, ale v oblasti komunálnych poslancov je informovanosť o kandidátoch stále žalostná.
V úrovni starostov a primátorov možno, ale v oblasti komunálnych poslancov je informovanosť o kandidátoch stále žalostná.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
rozhodne áno
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
skôr áno
Harant Ivan Harant
konateľ
MIP, s.r.o.
rozhodne áno
Košalko Ivan Košalko
prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
skôr áno O programoch kandidátov na primátora je informácií dostatok, iná vec je, ako sú schopní tieto programy plniť. Kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva využívajú možnosť zviditeľniť seba a svoje priority nedostatočne, česť výnimkám. Najväčší problém, a to platí pre voľby všeobecne, však vidím v nezáujme o informácie od samotných občanov. Ponuka potom odráža dopyt.
O programoch kandidátov na primátora je informácií dostatok, iná vec je, ako sú schopní tieto programy plniť. Kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva využívajú možnosť zviditeľniť seba a svoje priority nedostatočne, česť výnimkám. Najväčší problém, a to platí pre voľby všeobecne, však vidím v nezáujme o informácie od samotných občanov. Ponuka potom odráža dopyt.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
skôr nie O kandidátoch nevieme nikdy všetko.
O kandidátoch nevieme nikdy všetko.
Ikrényi Ivan Ikrényi
advokát/partner
IKRÉNYI & REHÁK, s.r.o., Bratislava
skôr nie Skôr nie, voliči majú vžitý pomerný systém volieb do Národnej rady, v ktorom sa uplatní stranícka príslušnosť a preto volia strany a nie individuality, čo automaticky prenášajú aj do rozhodovania v komunálnych voľbách. Mám pocit, že preto ani nemajú potrebu poznať jednotlivých kandidátov, aj keď pripúšťam, že čiastočná decentralizácia verejnej správy a všeobecné sklamanie z politickej situácie v poslednej dobe prispieva k zmene ich prístupu a v najbližších rokov budeme svedkami toho, ako budú voliči najmä v komunálnych voľbách podrobne vyhodnocovať každého kandidáta.
Skôr nie, voliči majú vžitý pomerný systém volieb do Národnej rady, v ktorom sa uplatní stranícka príslušnosť a preto volia strany a nie individuality, čo automaticky prenášajú aj do rozhodovania v komunálnych voľbách. Mám pocit, že preto ani nemajú potrebu poznať jednotlivých kandidátov, aj keď pripúšťam, že čiastočná decentralizácia verejnej správy a všeobecné sklamanie z politickej situácie v poslednej dobe prispieva k zmene ich prístupu a v najbližších rokov budeme svedkami toho, ako budú voliči najmä v komunálnych voľbách podrobne vyhodnocovať každého kandidáta.
Palenčár Ján Palenčár
prezident
Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska
skôr áno Väčšina kandidátov v komunálnych volbách dostatočne komunikuje svoje programy a ciele. Problém vidím vo zvolenej forme komunikácie, kedže niekedy až obťažuje.
Väčšina kandidátov v komunálnych volbách dostatočne komunikuje svoje programy a ciele. Problém vidím vo zvolenej forme komunikácie, kedže niekedy až obťažuje.
Vozáryová Jana Vozáryová
konateľka
Epas BB, s.r.o., Banská Bystrica
rozhodne áno
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
skôr nie Výhodou komunálnych volieb je to, že sa ani tak nevolia politické strany, ako konkrétni ľudia. V prípade ak je viacero kandidátov resp. vo väčších mestách považujem za najlepšiu formu spoznania kandidátov dobre moderované vzájomné televízne diskusie.
Výhodou komunálnych volieb je to, že sa ani tak nevolia politické strany, ako konkrétni ľudia. V prípade ak je viacero kandidátov resp. vo väčších mestách považujem za najlepšiu formu spoznania kandidátov dobre moderované vzájomné televízne diskusie.
Hajko Jozef Hajko
analytik
skôr áno
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
skôr áno
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
skôr nie Komuna, spoločenstvo je určitá uzavretá lokálna skupina ľudí. Teda aj za svoje poznanie hovorím, že sa stavia skôr na lokálne dohody medzi rodinami a pod. s cieľom presadiť svojho kandidáta. Systém to ľahko umožňuje, nakoľko o danú politiku je marginálny záujem a tak kandidát je úspešný ak má len minimum hlasov. Stačí ak majorita nepríde.
Komuna, spoločenstvo je určitá uzavretá lokálna skupina ľudí. Teda aj za svoje poznanie hovorím, že sa stavia skôr na lokálne dohody medzi rodinami a pod. s cieľom presadiť svojho kandidáta. Systém to ľahko umožňuje, nakoľko o danú politiku je marginálny záujem a tak kandidát je úspešný ak má len minimum hlasov. Stačí ak majorita nepríde.
Zavacká Katarína Zavacká
historička práva
skôr áno V dnešnej dobe informácie nie sú problém. O niektorých viem viac, ako by som chcela.
V dnešnej dobe informácie nie sú problém. O niektorých viem viac, ako by som chcela.
Čechová Katarína Čechová
managing partner
Čechová & Partners
rozhodne nie
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
skôr áno
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
skôr nie Nuz tych oficialnych a uverejnenych je zufalo malo.
Nuz tych oficialnych a uverejnenych je zufalo malo.
Marek Marián Marek
generálny riaditeľ
PosAm, spol. s.r.o.
skôr nie
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
rozhodne áno V čase internetu má každý možnosť získať dostatok informácií o komunálnych voľbách.
V čase internetu má každý možnosť získať dostatok informácií o komunálnych voľbách.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
skôr áno
Guttman Martin Guttman
managing director
Tuli.sk
skôr áno
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
skôr áno
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
skôr áno Ak by som ale nemal považovať za informácie floskule a frázy kandidátov (viem ako na to, slušné mesto, mám team schopných ľudí, občan na prvom mieste, a.p.) tak tých skutočných informácií o tom čo konkrétne chcú kandidáti urobiť a hlavne ako, je strašne málo. Čo ma ale ešte viac zaráža je odvaha (skôr drzosť) ľudí bez vzdelania, manažérskej praxe, vedomostí a bez výsledkov vôbec kandidovať, hoci aj na primátora krajského mesta. V tomto ohľade sa hanbím za to, že som zo Žiliny.
Ak by som ale nemal považovať za informácie floskule a frázy kandidátov (viem ako na to, slušné mesto, mám team schopných ľudí, občan na prvom mieste, a.p.) tak tých skutočných informácií o tom čo konkrétne chcú kandidáti urobiť a hlavne ako, je strašne málo. Čo ma ale ešte viac zaráža je odvaha (skôr drzosť) ľudí bez vzdelania, manažérskej praxe, vedomostí a bez výsledkov vôbec kandidovať, hoci aj na primátora krajského mesta. V tomto ohľade sa hanbím za to, že som zo Žiliny.
Krekáč Martin Krekáč
vedúci partner
Jenewein Group
skôr áno
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
skôr áno Informácií je dosť, bohužiaľ sú to všetko len pomenovávania dôležitých oblastí. Plány a sľuby sú úplne nekonkrétne, takže ma zatiaľ nikto nepresvedčil.
Informácií je dosť, bohužiaľ sú to všetko len pomenovávania dôležitých oblastí. Plány a sľuby sú úplne nekonkrétne, takže ma zatiaľ nikto nepresvedčil.
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
rozhodne nie
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
rozhodne nie V Bratislave napríklad vládne silný marketing, dokonca miestami aj celkom kreatívny, možno občas trochu priehľadne udierajúci na citlivú strunu tej-ktorej skupiny ľudí vytvárajúci náruživých podporovateľov. Kedy bude na Slovensku politický marketing založený na konkrétnom programe a skutočnom pláne?
V Bratislave napríklad vládne silný marketing, dokonca miestami aj celkom kreatívny, možno občas trochu priehľadne udierajúci na citlivú strunu tej-ktorej skupiny ľudí vytvárajúci náruživých podporovateľov. Kedy bude na Slovensku politický marketing založený na konkrétnom programe a skutočnom pláne?
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
rozhodne nie Viem iba to čo hovoria kandidáti o sebe, relevantných, nezávislých informácií o nich je minimum.
Viem iba to čo hovoria kandidáti o sebe, relevantných, nezávislých informácií o nich je minimum.
Mundierová Martina Mundierová
CEO
MST PARTNERS, s.r.o., Bratislava
skôr nie Hoci sa to možno nezdá, ale komunálna politika vie zásadným spôsobom ovplyvniť nielen ekonomické a spoločenské dianie v danom území, ale aj samotný ráz daného územia. Aj za seba mám však pocit, že nie sme o nej dostatočne informovaní v takej miere v akej by jej bolo potrebné venovať pozornosť. Pritom možno prostredníctvom nej by sme vedeli mnoho vecí priamo ovplyvniť.
Hoci sa to možno nezdá, ale komunálna politika vie zásadným spôsobom ovplyvniť nielen ekonomické a spoločenské dianie v danom území, ale aj samotný ráz daného územia. Aj za seba mám však pocit, že nie sme o nej dostatočne informovaní v takej miere v akej by jej bolo potrebné venovať pozornosť. Pritom možno prostredníctvom nej by sme vedeli mnoho vecí priamo ovplyvniť.
Le Gall Maláková Martine Le Gall Maláková
konateľka
Electrik, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Beňuška Matej Beňuška
Public Policy Manager, Central, Eastern and Southern Europe
Taxify
rozhodne áno V Bratislave investujú kandidáti na poslancov aj primátora dosť veľa úsilia, aby odprezentovali svoj program. Tak isto je téme voľby venovaného dostatočne veľa priestoru v médiách.
V Bratislave investujú kandidáti na poslancov aj primátora dosť veľa úsilia, aby odprezentovali svoj program. Tak isto je téme voľby venovaného dostatočne veľa priestoru v médiách.
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
skôr áno Úprimne, som už trochu presýtený tých opakujúcich sa tvári a sľubov na bilboardoch popri našich rozbitých a zapchatých cestách, ale ja som obyvateľom obce pri Bratislave a tam kandidátov poznám, takže sa viem zodpovedne rozhodnúť.
Úprimne, som už trochu presýtený tých opakujúcich sa tvári a sľubov na bilboardoch popri našich rozbitých a zapchatých cestách, ale ja som obyvateľom obce pri Bratislave a tam kandidátov poznám, takže sa viem zodpovedne rozhodnúť.
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
rozhodne nie
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
skôr nie
Malata Milan Malata
managing partner
Malata, Pružinský, Hegedüš & Partners , s.r.o., Bratislava
skôr áno
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
rozhodne áno
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
rozhodne áno
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Som z Bratislavy, na mestskej úrovni mám úplne jasno. V rámci mestskej časti vôbec netuším, žiaden z kandidátov akoby nemal snahu sa prezentovať, iba kandidovať. A môže im to vyjsť, lebo v našom okrsku je 12 kandidátov a volí sa 5. Pravdepodobnosť zvolenia je cca. 42 %, čo je minimálna súťaž ideí. V týchto voľbách fakt neviem. Nálepka politickej strany dávno nestačí.
Som z Bratislavy, na mestskej úrovni mám úplne jasno. V rámci mestskej časti vôbec netuším, žiaden z kandidátov akoby nemal snahu sa prezentovať, iba kandidovať. A môže im to vyjsť, lebo v našom okrsku je 12 kandidátov a volí sa 5. Pravdepodobnosť zvolenia je cca. 42 %, čo je minimálna súťaž ideí. V týchto voľbách fakt neviem. Nálepka politickej strany dávno nestačí.
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
skôr áno Vyzerá to tak, že sa niečo pozitívne v lokálnych voľbách na Slovensku deje. Po prvý krát mám skutočne nie len pocit, ale takmer istotu, že mám dostatok informácií o kandidátoch. Platí to hlavne o tých, ktorí kandidujú na starostov a primátorov, ale len nepriamo aj o väčšine miestnych poslancov - tam si robím názor hlavne na základe toho, ku ktorému kandidátovi na primátora/starostu sa hlásia.
Vyzerá to tak, že sa niečo pozitívne v lokálnych voľbách na Slovensku deje. Po prvý krát mám skutočne nie len pocit, ale takmer istotu, že mám dostatok informácií o kandidátoch. Platí to hlavne o tých, ktorí kandidujú na starostov a primátorov, ale len nepriamo aj o väčšine miestnych poslancov - tam si robím názor hlavne na základe toho, ku ktorému kandidátovi na primátora/starostu sa hlásia.
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
skôr áno
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
skôr nie Klesajúci záujem o kandidovanie v komunálnych voľbách je priamym dôsledkom zlyhania politických elít pri presadzovaní municipalizácie v Slovenskej republike. Neurobilo sa v tomto smere prakticky nič. Dôsledkom je, že kampaň je emóciách, marketingu a nedôvera voličov sa prehlbuje.
Klesajúci záujem o kandidovanie v komunálnych voľbách je priamym dôsledkom zlyhania politických elít pri presadzovaní municipalizácie v Slovenskej republike. Neurobilo sa v tomto smere prakticky nič. Dôsledkom je, že kampaň je emóciách, marketingu a nedôvera voličov sa prehlbuje.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
rozhodne áno Najmä tých negatívnych. Tie útočné, agresívne a často veľmi hlúpe kampane už ani nesledujem. Dokedy ešte budú kandidáti vo voľbách pokračovať v očierňovaní iných kandidátov? Veď to už nemôže priťahovať voličov. Čo keby konečne skúsili niečo pozitívne o sebe a čo chcú reálne pre svoju komunitu urobiť?
Najmä tých negatívnych. Tie útočné, agresívne a často veľmi hlúpe kampane už ani nesledujem. Dokedy ešte budú kandidáti vo voľbách pokračovať v očierňovaní iných kandidátov? Veď to už nemôže priťahovať voličov. Čo keby konečne skúsili niečo pozitívne o sebe a čo chcú reálne pre svoju komunitu urobiť?
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
rozhodne áno
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
rozhodne áno
Brudňák Peter Brudňák
CEO
NN poisťovňa a dôchodkové spoločnosti
rozhodne áno Keďže sa zaujímam o to kto kandiduje, a dokonca aj osobne poznám niektorých kandidátov v mieste bydliska ,tak mám. Samozrejme ,že všeobecne je znalosť o komunálnych politikoch,vrátane mediálnej pozornosti nižšia, ale kto chce a zaujíma sa vie sa dostať k informáciám. Faktom zostáva,že záujem ľudí o komunálnu politiku je všeobecne veľmi nízky.
Keďže sa zaujímam o to kto kandiduje, a dokonca aj osobne poznám niektorých kandidátov v mieste bydliska ,tak mám. Samozrejme ,že všeobecne je znalosť o komunálnych politikoch,vrátane mediálnej pozornosti nižšia, ale kto chce a zaujíma sa vie sa dostať k informáciám. Faktom zostáva,že záujem ľudí o komunálnu politiku je všeobecne veľmi nízky.
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
skôr áno Som presvedčený o tom, že ak má niekto záujem, vie si ich dohľadať. Otázna je kvalita a dôveryhodnosť tých informácií.
Som presvedčený o tom, že ak má niekto záujem, vie si ich dohľadať. Otázna je kvalita a dôveryhodnosť tých informácií.
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
skôr áno
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
skôr áno
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr áno Dostatok informácií závisí v značnej miere odo mňa samého - keď si sám niečo nevyhľadám, neprečítam, nesledujem v médiach, asi nemám veľké právo sa sťažovať, že neviem. Čo sa týka jednotlivých kandidátov, aj tam kde je informácií málo alebo sú tam len prázdne heslá a reči, aj to má svoju výpovednú hodnotu o danom kandidátovi.
Dostatok informácií závisí v značnej miere odo mňa samého - keď si sám niečo nevyhľadám, neprečítam, nesledujem v médiach, asi nemám veľké právo sa sťažovať, že neviem. Čo sa týka jednotlivých kandidátov, aj tam kde je informácií málo alebo sú tam len prázdne heslá a reči, aj to má svoju výpovednú hodnotu o danom kandidátovi.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
skôr áno
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
skôr áno Kto má záujem (a vyvinie primeranú aktivitu), k informáciám sa bez problémov dostane - aj ohľadne kandidátov, aj ohľadne volieb. Inak je však človek odkázaný len na prostriedky "politického marketingu" (bilbordy, letáky, sociálne siete), prípadne na televízne debaty.
Kto má záujem (a vyvinie primeranú aktivitu), k informáciám sa bez problémov dostane - aj ohľadne kandidátov, aj ohľadne volieb. Inak je však človek odkázaný len na prostriedky "politického marketingu" (bilbordy, letáky, sociálne siete), prípadne na televízne debaty.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
skôr áno
Nitschneider Peter Nitschneider
National Director JLL pre CEE region
JLL
skôr áno Kampan kandidatov je relativne silna a kto chce si detailnejsie informacie vyhlada.
Kampan kandidatov je relativne silna a kto chce si detailnejsie informacie vyhlada.
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr nie
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
rozhodne nie Možno to zákon nevyžaduje, bolo by však vhodné, aby na zozname kandidátov okrem povinných údajov bola aj stručná charakteristika kandidáta - minimálne niečo o jeho doterajšej práci a dôvod prečo kandiduje. Ak by to bolo povinné, možno by boli aj zoznamy kandidátov kratšie.
Možno to zákon nevyžaduje, bolo by však vhodné, aby na zozname kandidátov okrem povinných údajov bola aj stručná charakteristika kandidáta - minimálne niečo o jeho doterajšej práci a dôvod prečo kandiduje. Ak by to bolo povinné, možno by boli aj zoznamy kandidátov kratšie.
Stadler Peter Stadler
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Wealth Effect Management
neviem /nevyjadrujem sa / iné
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
skôr nie Ani napriek záujmu rozhodne nemám dostatočné informácie, navyše skôr poznám sľuby z reklamných plôch ako ich výsledky z predchádzajúceho pôsobenia.
Ani napriek záujmu rozhodne nemám dostatočné informácie, navyše skôr poznám sľuby z reklamných plôch ako ich výsledky z predchádzajúceho pôsobenia.
Kočan Rastislav Kočan
Managing Partner
Go4insight
skôr nie Bývam v menšej obci pri Bratislave, ktorá je príliš veľká na to, aby sme sa s kandidátmi osobne poznali a príliš malá na to, aby existovala nezávislá komunikačná platforma v obci. Teda zdrojom informácií o kandidátoch sú väčšinou ich samoprezentácie na letákoch a Facebooku. Čo je určite veľmi nedostatočné.
Bývam v menšej obci pri Bratislave, ktorá je príliš veľká na to, aby sme sa s kandidátmi osobne poznali a príliš malá na to, aby existovala nezávislá komunikačná platforma v obci. Teda zdrojom informácií o kandidátoch sú väčšinou ich samoprezentácie na letákoch a Facebooku. Čo je určite veľmi nedostatočné.
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
rozhodne áno Myslím, že tieto voľby mám už všetkých kandidátov až až...
Myslím, že tieto voľby mám už všetkých kandidátov až až...
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
skôr áno
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
skôr áno
Blaško Ronald Blaško
výkonný riaditeľ
Americká obchodná komora v SR
skôr áno Dostatok informácií nie je v dnešnej dobe problém. Nikto ale občana nemôže donútiť ich spracovať, transformovať do poznania a múdreho rozhodnutia.
Dostatok informácií nie je v dnešnej dobe problém. Nikto ale občana nemôže donútiť ich spracovať, transformovať do poznania a múdreho rozhodnutia.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
skôr áno
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
skôr áno
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
skôr áno
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
skôr áno
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
skôr áno Zaujímam sa, kto a s akým programom kandiduje.
Zaujímam sa, kto a s akým programom kandiduje.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
skôr nie Pri trinastich kandidatoch na starostu v nasom meste, to je aj dost tazke. Preverit si mnohe informacie, ci historiu kandidatov, je sice v dnesnej dobe mozne, ale zas pri absolutnej relativizacii hodnot, ako statocnost, moralna bezuhonnost alebo kontinuita osobnosti, nedava pre vyber kandidatov castokrat zmysel.Inak informacne su komunalne volby pokryte podla mna dostatocne.
Pri trinastich kandidatoch na starostu v nasom meste, to je aj dost tazke. Preverit si mnohe informacie, ci historiu kandidatov, je sice v dnesnej dobe mozne, ale zas pri absolutnej relativizacii hodnot, ako statocnost, moralna bezuhonnost alebo kontinuita osobnosti, nedava pre vyber kandidatov castokrat zmysel.Inak informacne su komunalne volby pokryte podla mna dostatocne.
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr nie
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
skôr áno ....o některých kandidátech občas možná až moc...
....o některých kandidátech občas možná až moc...
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
skôr áno V súčasnosti každý kandidát a každá strana naplno využíva sociálne siete, a keďže aj ja som ich súčasťou, tak informácií mám dostatok.
V súčasnosti každý kandidát a každá strana naplno využíva sociálne siete, a keďže aj ja som ich súčasťou, tak informácií mám dostatok.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
rozhodne áno Žijeme v malom meste. Rozhoduje každý detail. Nieje problém sa spýtať v okolí a ľudia sa medzi sebou poznajú. To je výhodou.
Žijeme v malom meste. Rozhoduje každý detail. Nieje problém sa spýtať v okolí a ľudia sa medzi sebou poznajú. To je výhodou.
Kupčo Vladimír Kupčo
CEO
VNET, a.s., Bratislava
rozhodne áno
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
rozhodne nie
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
rozhodne nie Existencia internetového portálu s objektívnymi životopismi a verejne publikovanými zámermi na pôsobenie a ciele v komunálnej politike by určite pomohli získať objektívny obraz o uchádzačoch. Pomohlo by to možno odstrániť aspoň časť populizmu z reklamných plôch a internetových diskusií, ktoré majú málo spoločného s objektivitou.
Existencia internetového portálu s objektívnymi životopismi a verejne publikovanými zámermi na pôsobenie a ciele v komunálnej politike by určite pomohli získať objektívny obraz o uchádzačoch. Pomohlo by to možno odstrániť aspoň časť populizmu z reklamných plôch a internetových diskusií, ktoré majú málo spoločného s objektivitou.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní