Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Bude podľa vás Gorila po nástenkovom tendri ďalšou kauzou, ktorá pošle do väzenia súčasných či bývalých politikov?

  1. Rozhodne áno 5 %
  2. Skôr áno 18 %
  3. Skôr nie 42 %
  4. Rozhodne nie 17 %
  5. Neviem / nevyjadrujem sa / iné 19 %


Uzávierka hlasovania: 10.12.2018. Počet respondentov: 84.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
Skôr áno Pevne verim, ze sa pomocou ziskanej nahravky podari ucinit zadost spravodlivosti.
Pevne verim, ze sa pomocou ziskanej nahravky podari ucinit zadost spravodlivosti.
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
Skôr áno
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Berko Jozef Berko
konateľ
Potraviny DELIA
Rozhodne nie
Blaško Ronald Blaško
výkonný riaditeľ
Americká obchodná komora v SR
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Prípad Gorila dlhodobo traumatizuje slovenskú spoločnosť. Podobne ako v prípade zrušenia Mečiarových amnestií môže časom dôjsť k pozitívnemu posunu, ktorý by nepochybne prispel k zvýšeniu dôvery verejnosti v právny štát.
Prípad Gorila dlhodobo traumatizuje slovenskú spoločnosť. Podobne ako v prípade zrušenia Mečiarových amnestií môže časom dôjsť k pozitívnemu posunu, ktorý by nepochybne prispel k zvýšeniu dôvery verejnosti v právny štát.
Čechová Katarína Čechová
partner
advokátska kancelária ČECHOVÁ & PARTNERS
Skôr nie
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
Skôr nie Je tam množstvo informácií, ktoré by mohli napomôcť spravodlivosti a potvrdiť že " Božie mlyny melú pomaly ale isto" . Veľký časový odstup od udalostí však vyšetrovanie sťažuje a stopy sú už poväčšinou zahladené. Som však potešený z faktu, že prokuratúra sa stáva skutočným majákom nezávislosti a rozhoduje profesionálne a spravodlivo. Škoda , že niekoľko jedincov ( napr. zmenky SPP ) kazí meno a imidž našej justícii , lebo môj názor je , že aj súdy sa stávajú tým , čo predpokladá ústava , tj. nezávislým tretím pilierom štátnej moci.
Je tam množstvo informácií, ktoré by mohli napomôcť spravodlivosti a potvrdiť že " Božie mlyny melú pomaly ale isto" . Veľký časový odstup od udalostí však vyšetrovanie sťažuje a stopy sú už poväčšinou zahladené. Som však potešený z faktu, že prokuratúra sa stáva skutočným majákom nezávislosti a rozhoduje profesionálne a spravodlivo. Škoda , že niekoľko jedincov ( napr. zmenky SPP ) kazí meno a imidž našej justícii , lebo môj názor je , že aj súdy sa stávajú tým , čo predpokladá ústava , tj. nezávislým tretím pilierom štátnej moci.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
Skôr áno Ak to ale bude trvať rovnako dlho, ako trvala nástenka, efekt bude úplne nulový.
Ak to ale bude trvať rovnako dlho, ako trvala nástenka, efekt bude úplne nulový.
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
Skôr nie sucasny poltici maju prilis velku moc na to, aby isli do vazenia
sucasny poltici maju prilis velku moc na to, aby isli do vazenia
Elko Dušan Elko
managing partner
SAM Headhunting Slovakia
Rozhodne nie “Novoobjavená” Gorila už nebude mať taký výtlak, aby kvôli nej išiel niekto z politikov do väzenia, žiaľ.
“Novoobjavená” Gorila už nebude mať taký výtlak, aby kvôli nej išiel niekto z politikov do väzenia, žiaľ.
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Už v staroveku panovníci vedeli, že najlepší spôsob, ako utíšiť citeľné napätie v spoločnosti sú víťazná vojna, alebo aspoň verejná poprava. Myslím, že to druhé by táto kauza splnila, samozrejme v dnešnom merítku. Niekto možno bude súdený, psi si poštekajú, ale karavána pôjde ďalej...
Už v staroveku panovníci vedeli, že najlepší spôsob, ako utíšiť citeľné napätie v spoločnosti sú víťazná vojna, alebo aspoň verejná poprava. Myslím, že to druhé by táto kauza splnila, samozrejme v dnešnom merítku. Niekto možno bude súdený, psi si poštekajú, ale karavána pôjde ďalej...
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
Skôr áno Začína sa to sľubne vyvíjať. Ale až čas ukáže , či sa vie Slovensko vysporiadať aj s touto kauzou.
Začína sa to sľubne vyvíjať. Ale až čas ukáže , či sa vie Slovensko vysporiadať aj s touto kauzou.
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
Skôr nie
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
Skôr nie
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
Skôr nie
Hajko Jozef Hajko
analytik
Skôr nie
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Skôr áno V tejto chvili sa ta moznost javi ako lahulinko pravdepodobna . Kazdopadne pre buducnost Slovenska by to bolo mimoriadne pozitivne. Podobne ako v stredoveku by mali vagabundi a zlodeji odstrasujuci priklad.
V tejto chvili sa ta moznost javi ako lahulinko pravdepodobna . Kazdopadne pre buducnost Slovenska by to bolo mimoriadne pozitivne. Podobne ako v stredoveku by mali vagabundi a zlodeji odstrasujuci priklad.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
Skôr nie V našej krajine žije mnoho dobrých právnikov, ktorých životným poslaním je brániť tomu, aby sa zločinci dostali do väzenia. SIS podľa všetkého odpočúvala byt na Vazovovej legálne, ale politici všetci hovoria, že sa nahrávka nebude dať použiť ako dôkaz.
V našej krajine žije mnoho dobrých právnikov, ktorých životným poslaním je brániť tomu, aby sa zločinci dostali do väzenia. SIS podľa všetkého odpočúvala byt na Vazovovej legálne, ale politici všetci hovoria, že sa nahrávka nebude dať použiť ako dôkaz.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Skôr áno
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
Skôr nie Aktéri v Gorile sú väčšie výtlaky ako dvojica ministrov - žoldákov. Páska cez oči spravodlivosti je riedka a aj váhy sú stále cinknuté... A nemyslím, že vytvorenie podnikateľsko politického kartelu si niekto dovolí kvalifikovať ako trestný čin.
Aktéri v Gorile sú väčšie výtlaky ako dvojica ministrov - žoldákov. Páska cez oči spravodlivosti je riedka a aj váhy sú stále cinknuté... A nemyslím, že vytvorenie podnikateľsko politického kartelu si niekto dovolí kvalifikovať ako trestný čin.
Hričovský Márius Hričovský
podpredseda predstavenstva
Stredoslovenská energetika, a.s.
Skôr áno
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
Rozhodne áno Ako trestať tak, aby to nebola pomsta, ale etické vyrovnanie s minulosťou a nasťavenie kritérií pre budúcnosť je najťažšou úlohou justície ale aj súčasnej "PAMÄŤI NÁRODA". Trauma dnešných tridsiatnikov nie sú komunisti, ruské tanky a Mečiar, ale Kuciak a Gorila. Tu sa nesmie odpúšťať lebo sa nám to kruto vráti.
Ako trestať tak, aby to nebola pomsta, ale etické vyrovnanie s minulosťou a nasťavenie kritérií pre budúcnosť je najťažšou úlohou justície ale aj súčasnej "PAMÄŤI NÁRODA". Trauma dnešných tridsiatnikov nie sú komunisti, ruské tanky a Mečiar, ale Kuciak a Gorila. Tu sa nesmie odpúšťať lebo sa nám to kruto vráti.
Ikrényi Ivan Ikrényi
advokát/partner
IKRÉNYI & REHÁK, s.r.o., Bratislava
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Bez bližšej znalosti veci sa nedokážem vyjadriť k zákonnosti v médiách spomínaných dôkazov, ktorá bude kľúčová pre ďalšie smerovanie veci.
Bez bližšej znalosti veci sa nedokážem vyjadriť k zákonnosti v médiách spomínaných dôkazov, ktorá bude kľúčová pre ďalšie smerovanie veci.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
Rozhodne nie
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
Skôr áno Pri preukázaní viny v to dúfam. Považujem za správne, ak sa za zneužitie politického vplyvu a verejných financií na osobný prospech vyvodzuje zodpovednosť. Nie len politická. Túto formu korupcie, ktorá zásadne znižuje efektivitu verejného hospodárenia na úkor obohatenia jednotlivcov a skupín, je možné odstrániť len mimoriadnym dôrazom pri vyvodzovaní dôsledkov. Vrátane väzenia. Inak to ďalších kandidátov na "nástenkové tendre" neodradí. Žiaľ.
Pri preukázaní viny v to dúfam. Považujem za správne, ak sa za zneužitie politického vplyvu a verejných financií na osobný prospech vyvodzuje zodpovednosť. Nie len politická. Túto formu korupcie, ktorá zásadne znižuje efektivitu verejného hospodárenia na úkor obohatenia jednotlivcov a skupín, je možné odstrániť len mimoriadnym dôrazom pri vyvodzovaní dôsledkov. Vrátane väzenia. Inak to ďalších kandidátov na "nástenkové tendre" neodradí. Žiaľ.
Kaščák Marcel Kaščák
člen predstavenstva
Tatra banka, a.s.
Rozhodne nie Kauza vypukla v roku 2011. Keby otvtedy bola vola, bola by uz aj cesta.
Kauza vypukla v roku 2011. Keby otvtedy bola vola, bola by uz aj cesta.
Kočan Rastislav Kočan
Managing Partner
Go4insight
Skôr áno Je možné, že malé (možno stredné ryby) sa po strate politického krytia môžu dostať pred súd. Ale bude to ešte trvať pár rokov...
Je možné, že malé (možno stredné ryby) sa po strate politického krytia môžu dostať pred súd. Ale bude to ešte trvať pár rokov...
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
Rozhodne áno
Kopál Róbert Kopál
riaditeľ
AOCP
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Rozhodne by bolo pre budúcnosť našej krajiny nanajvyš vhodné aby spravodlivosť platila rovnako pre všetkých občanov bez ohľadu na ich postavenie, moc a kontakty. Aj keď božie mlyny melú pomaly dôležite je aby sa nezastavili tak ako sa to na slovensku dosial javilo.
Rozhodne by bolo pre budúcnosť našej krajiny nanajvyš vhodné aby spravodlivosť platila rovnako pre všetkých občanov bez ohľadu na ich postavenie, moc a kontakty. Aj keď božie mlyny melú pomaly dôležite je aby sa nezastavili tak ako sa to na slovensku dosial javilo.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno Aspoň zostáva dúfať, že sa ľady už pohli!
Aspoň zostáva dúfať, že sa ľady už pohli!
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie
Krekáč Martin Krekáč
vedúci partner
Jenewein Group
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
Skôr áno
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
Skôr nie Bolo by to dobré, najmä ak by sa podarilo "posadiť" aj skutočných páchateľov resp. organizátorov - nie ako pri nástenkovom tendri, kde si to odskákali len "malé ryby" (aj keď v pozícii ministrov).
Bolo by to dobré, najmä ak by sa podarilo "posadiť" aj skutočných páchateľov resp. organizátorov - nie ako pri nástenkovom tendri, kde si to odskákali len "malé ryby" (aj keď v pozícii ministrov).
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
Rozhodne nie
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Skôr nie Nastenkovy tender, takmer zameteny pod koberec (inak, aspon dobre medialne pokryty) potrestal velmi (uvidime, kedy sa v tichosti zbavia aj tohoto soft trestu) symbolicky dvoch pesiakov celej chobotnice. Ze sa hrdili urcity cas titulom pan minister? To len potvrdzuje v akom hroznom marazme sa nasa spolocnost nachadzala a nachadza. Rovnaky priebeh ocakavam aj pri kauze Gorila. Ako sa vravi, vrana vrane oko nevykole...
Nastenkovy tender, takmer zameteny pod koberec (inak, aspon dobre medialne pokryty) potrestal velmi (uvidime, kedy sa v tichosti zbavia aj tohoto soft trestu) symbolicky dvoch pesiakov celej chobotnice. Ze sa hrdili urcity cas titulom pan minister? To len potvrdzuje v akom hroznom marazme sa nasa spolocnost nachadzala a nachadza. Rovnaky priebeh ocakavam aj pri kauze Gorila. Ako sa vravi, vrana vrane oko nevykole...
Kupčo Vladimír Kupčo
CEO
VNET, a.s., Bratislava
Skôr nie
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
Skôr nie Aj ked by najhravka potvrdila rozsah pravdivosti spisu, pravdepodobne vela novych informacii neprinesie a tym sa dokazna situacia v jednotlivych pripadoch podstatne nezmeni. Aj ked by som sa rad mylil ....
Aj ked by najhravka potvrdila rozsah pravdivosti spisu, pravdepodobne vela novych informacii neprinesie a tym sa dokazna situacia v jednotlivych pripadoch podstatne nezmeni. Aj ked by som sa rad mylil ....
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
Skôr nie V kauze Gorila vyšetrovateľom pravdepodobne chýbali a aj naďalej chýbajú dôkazy. Dúfať, že spomedzi dotknutých aktérov sa "narodí" svedok proti ostatným je nereálne, sám by riskoval obvinenia. Ak naozaj existujú zvukové nahrávky, ich časti budú využité skôr v predvolebnom súboji.
V kauze Gorila vyšetrovateľom pravdepodobne chýbali a aj naďalej chýbajú dôkazy. Dúfať, že spomedzi dotknutých aktérov sa "narodí" svedok proti ostatným je nereálne, sám by riskoval obvinenia. Ak naozaj existujú zvukové nahrávky, ich časti budú využité skôr v predvolebnom súboji.
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
Skôr nie
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Májeková Elena Májeková
riaditeľka sekcie zdravotného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
Skôr nie
Máťuš Alexander Máťuš
CEO
ZenithOptimedia, s.r.o.
Skôr áno
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
Rozhodne áno
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
Skôr nie Zďaleka nie som taký optimista aby som čakal skutočné vyvodenie zodpovednosti voči politikom. Nástenkový tender stále považujem za výnimku, ktorá síce postihla politikov ale tiež nie hlavných vinníkov.
Zďaleka nie som taký optimista aby som čakal skutočné vyvodenie zodpovednosti voči politikom. Nástenkový tender stále považujem za výnimku, ktorá síce postihla politikov ale tiež nie hlavných vinníkov.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Skôr nie
Ondruš Ján Ondruš
CEO
G. Lehnert, k.s., Bratislava
Skôr nie
Oravcová Alica Orda Oravcová
prezidentka
Daňové fórum Slovenska
Rozhodne nie Nepredpokladám, že by spis Gorila zapríčinil väzbu osobám, ktorých sa spis týka. Ide o rozsiahlu kauzu, ktorá sa týka v súčasnosti tak opozičných ako aj koaličných politikov a významné osoby zo slovenského podnikateľského prostredia.
Nepredpokladám, že by spis Gorila zapríčinil väzbu osobám, ktorých sa spis týka. Ide o rozsiahlu kauzu, ktorá sa týka v súčasnosti tak opozičných ako aj koaličných politikov a významné osoby zo slovenského podnikateľského prostredia.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
Skôr áno Dúfam, že áno.
Dúfam, že áno.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Skôr nie
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Skôr nie
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Skôr nie
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
Skôr nie
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
Rozhodne nie Je v nej priveľa činovníkov z širokého politického a štátno-biznisového sektora, ktorí budú spolupracovať na tom, aby sa našli dostatočné, najmä formalistické dôvody, aby kauza zostala už len mediálnym evergreenom.
Je v nej priveľa činovníkov z širokého politického a štátno-biznisového sektora, ktorí budú spolupracovať na tom, aby sa našli dostatočné, najmä formalistické dôvody, aby kauza zostala už len mediálnym evergreenom.
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
Skôr nie
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
Skôr nie Myslím si, že trestné činy zistené pri odpočúvaní sa ukážu byť buď premlčané alebo súdne nepotrestateľné.
Myslím si, že trestné činy zistené pri odpočúvaní sa ukážu byť buď premlčané alebo súdne nepotrestateľné.
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Skôr áno
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
Rozhodne nie
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
Skôr nie Neverím tomu. V Gorile ide o väčšie ryby ako pri "nástenkovom tendri". Predsa sa napríklad podľa nahrávok tam vraj osobne objavovali špičky smeru.
Neverím tomu. V Gorile ide o väčšie ryby ako pri "nástenkovom tendri". Predsa sa napríklad podľa nahrávok tam vraj osobne objavovali špičky smeru.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Skôr áno Je to málo pravdepodobné, ale zostáva dúfať, že sa tak stane. Bol by to významný krok Slovenska k hodnotám západoeurópskej kultúry a posilneniu povedomia občanov, že sme predsa len spravodlivá spoločnosť a nie mafiánsky štát.
Je to málo pravdepodobné, ale zostáva dúfať, že sa tak stane. Bol by to významný krok Slovenska k hodnotám západoeurópskej kultúry a posilneniu povedomia občanov, že sme predsa len spravodlivá spoločnosť a nie mafiánsky štát.
Terkovič Martin Terkovič
generálny riaditeľ
ICZ Slovakia, a.s., Trenčín
Rozhodne nie
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
Skôr nie
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné To je asi otázka skôr na vyšetrovateľov a orgány činné v trestnom konaní.
To je asi otázka skôr na vyšetrovateľov a orgány činné v trestnom konaní.
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
Rozhodne nie Nástenkový tender mal limitovaný okruh príjemcov, ktorých mohla iná skupina hodiť cez palubu. Gorila je však mnoho skupín, kde jeden druhého nemôže hodiť cez zábradlie, bez toho, aby sa sám namočil.
Nástenkový tender mal limitovaný okruh príjemcov, ktorých mohla iná skupina hodiť cez palubu. Gorila je však mnoho skupín, kde jeden druhého nemôže hodiť cez zábradlie, bez toho, aby sa sám namočil.
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
Skôr áno Ako povedal Václav Havel: "Pravda a láska zvíťazí nad lžou a nenávisťou".
Ako povedal Václav Havel: "Pravda a láska zvíťazí nad lžou a nenávisťou".
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
Rozhodne nie Ide o kazu aktuálnych politikov a hlave ich široké spektrum. Teda je v záujem každého, aby táto téma rýchlo sa stala obsolentnou a nepretraktovanou. Som skôr prekvapený, že sa opäť otvára. Čas ukáže o aký efekt sa kto pokúša.
Ide o kazu aktuálnych politikov a hlave ich široké spektrum. Teda je v záujem každého, aby táto téma rýchlo sa stala obsolentnou a nepretraktovanou. Som skôr prekvapený, že sa opäť otvára. Čas ukáže o aký efekt sa kto pokúša.
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Zavacká Katarína Zavacká
historička práva
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Neviem. Niečo už môže byť premlčané. Ale pochybujem, že po nej prestali, takže sa iste nájdu aj novšie kauzy.
Neviem. Niečo už môže byť premlčané. Ale pochybujem, že po nej prestali, takže sa iste nájdu aj novšie kauzy.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní