Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Myslíte si, že dlhoročný výkonný vládny politik ako Robert Fico je vhodným kandidátom na ústavného sudcu?

  1. Rozhodne áno 6 %
  2. Skôr áno 3 %
  3. Skôr nie 6 %
  4. Rozhodne nie 74 %
  5. Neviem / nevyjadrujem sa / iné 10 %


Uzávierka hlasovania: 14.01.2019. Počet respondentov: 108.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
Rozhodne nie Viackrát povedal, že jeho ambíciou je znovu vyhrať so Smerom voľby a zostavovať vládu. Jeho nová ambícia pripomína len útek na pozíciu v ktorej možno o zodpovednosti len hovoriť.
Viackrát povedal, že jeho ambíciou je znovu vyhrať so Smerom voľby a zostavovať vládu. Jeho nová ambícia pripomína len útek na pozíciu v ktorej možno o zodpovednosti len hovoriť.
Burza Joseph M. Burza
prezident
Kanadská obchodná komora v Slovenskej republike
Skôr nie V Kanade nie je spoločensky možné, aby politik, ktorý vedome kryl mnohé kauzy spojené s kriminálnou činnosťou, bol akceptovaný na významný post. Róbertovi Ficovi určite nechýbajú odborné kvality, ale výrazne postráda morálny kredit. A práve vysoké posty v súdnictve by mali byť jasným príkladom bezúhonnosti a zárukou dôsledného dodržiavania právneho systému. Ako všetci vieme z náhravky Gorila, právny systém je na Slovensku skorumpovaný. A je to aj veľkou zásluhou práve Róberta Fica. Aj keď je tu otázka, či by v inej významnej funkcii neškodil ešte viac...
V Kanade nie je spoločensky možné, aby politik, ktorý vedome kryl mnohé kauzy spojené s kriminálnou činnosťou, bol akceptovaný na významný post. Róbertovi Ficovi určite nechýbajú odborné kvality, ale výrazne postráda morálny kredit. A práve vysoké posty v súdnictve by mali byť jasným príkladom bezúhonnosti a zárukou dôsledného dodržiavania právneho systému. Ako všetci vieme z náhravky Gorila, právny systém je na Slovensku skorumpovaný. A je to aj veľkou zásluhou práve Róberta Fica. Aj keď je tu otázka, či by v inej významnej funkcii neškodil ešte viac...
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
Rozhodne nie Ústavný sudca musí byť aj morálna autorita. A človek, okolo ktorého je toľko nevysvetlených vecí, ako sú pitie koly, zarábanie peňazí vlastnou hlavou, bývanie u daňového podvodníka za netrhovú cenu, atď., atď., takouto autoritou pre mňa rozhodne nemôže byť.
Ústavný sudca musí byť aj morálna autorita. A človek, okolo ktorého je toľko nevysvetlených vecí, ako sú pitie koly, zarábanie peňazí vlastnou hlavou, bývanie u daňového podvodníka za netrhovú cenu, atď., atď., takouto autoritou pre mňa rozhodne nemôže byť.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
Rozhodne nie Ústavný sudca má mať charakter a úspešnú právnu kariéru. Charakter je subjektívny, ten si môže hodnotiť každý sám. Pokiaľ však mám informácie, tak JUDr. Fico svoje osobné právne spory (napr. s novinármi) prehral všetky a aj v keď zastupoval SR mal mizernú úspešnosť.
Ústavný sudca má mať charakter a úspešnú právnu kariéru. Charakter je subjektívny, ten si môže hodnotiť každý sám. Pokiaľ však mám informácie, tak JUDr. Fico svoje osobné právne spory (napr. s novinármi) prehral všetky a aj v keď zastupoval SR mal mizernú úspešnosť.
Blaško Ronald Blaško
výkonný riaditeľ
Americká obchodná komora v SR
Rozhodne nie Ústavný súd je dôležitý pilier právneho štátu. Do pozície ústavných sudcov by mali byť preto menovaní nestranní odborníci s rešpektom u verejnosti a nespochybniteľným morálnym kreditom. Z hľadiska garantovania jeho nezávislosti je tiež žiadúce, aby do pozícií ústavných sudcov neboli menovaní aktívni politici vrátane členov vlády či poslancov Národnej rady SR.
Ústavný súd je dôležitý pilier právneho štátu. Do pozície ústavných sudcov by mali byť preto menovaní nestranní odborníci s rešpektom u verejnosti a nespochybniteľným morálnym kreditom. Z hľadiska garantovania jeho nezávislosti je tiež žiadúce, aby do pozícií ústavných sudcov neboli menovaní aktívni politici vrátane členov vlády či poslancov Národnej rady SR.
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
Rozhodne nie Ústavný súd by nemal byť sklad vyslúžených politikov alebo spôsob predĺženia imunity po skončení politickej kariéry...
Ústavný súd by nemal byť sklad vyslúžených politikov alebo spôsob predĺženia imunity po skončení politickej kariéry...
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
Rozhodne nie Ústavný súd by mal byť výkladnou skriňou právneho štátu, miery jeho právneho povedomia a kredibility. A to smerom do vnútra voči vlastným občanom, ako aj medzinárodne.
Ústavný súd by mal byť výkladnou skriňou právneho štátu, miery jeho právneho povedomia a kredibility. A to smerom do vnútra voči vlastným občanom, ako aj medzinárodne.
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie Toto snáď nechcú ani Ficovi voliči, ktorí ho mali problém podporiť aj v prezidentských voľbách. Vodcovia môžu odísť len na vrchole, v opačnom prípade to bude stále považované za útek.
Toto snáď nechcú ani Ficovi voliči, ktorí ho mali problém podporiť aj v prezidentských voľbách. Vodcovia môžu odísť len na vrchole, v opačnom prípade to bude stále považované za útek.
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Takáto ambícia sa nedá nikomu kvalifikovanému zakázať alebo uprieť. V etickej rovine by ale mali bývalí vysoko postavení politici zvážiť, kedy vykonávať pozíciu, ktorá by mohla akýmkoľvek spôsobom interferovať s ich predchádzajúcimi rozhodnutiami alebo činmi v exekutíve.
Takáto ambícia sa nedá nikomu kvalifikovanému zakázať alebo uprieť. V etickej rovine by ale mali bývalí vysoko postavení politici zvážiť, kedy vykonávať pozíciu, ktorá by mohla akýmkoľvek spôsobom interferovať s ich predchádzajúcimi rozhodnutiami alebo činmi v exekutíve.
Vilem Peter Vilem
riaditeľ
Vema, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie Sudca ústavného súdu by mal byť jednoznačne človek, ktorý sa aktívne venoval ústavnému právu a má roky praxe v prostredí práva. Rozhodne by to nemal byť politik a už vôbec nie politik, ktorý dlhé roky pracoval v najvyšších vládnych funkciách. Je načase, aby Slovensko smerovalo k nezávislému súdnictvu.
Sudca ústavného súdu by mal byť jednoznačne človek, ktorý sa aktívne venoval ústavnému právu a má roky praxe v prostredí práva. Rozhodne by to nemal byť politik a už vôbec nie politik, ktorý dlhé roky pracoval v najvyšších vládnych funkciách. Je načase, aby Slovensko smerovalo k nezávislému súdnictvu.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
Rozhodne nie špatné i jako vtip...
špatné i jako vtip...
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Rozhodne nie Robert Fico nie je vhodným kandidátom nielen na funkciu ústavného sudcu, ale nie je už vhodný na akúkoľvek verejnú funkciu. Za 10 rokov vlády SMER-u s ním na čele zdevastovali spoločnosť do takej miery, že dobre sa majú tunelári, daňoví podvodníci, talianska a policajná mafia. Robert Fico je dobrým kandidátom na vyšetrovaciu spolu s Kaliňákom, Počiatkom a ďalšími spolustraníkmi.
Robert Fico nie je vhodným kandidátom nielen na funkciu ústavného sudcu, ale nie je už vhodný na akúkoľvek verejnú funkciu. Za 10 rokov vlády SMER-u s ním na čele zdevastovali spoločnosť do takej miery, že dobre sa majú tunelári, daňoví podvodníci, talianska a policajná mafia. Robert Fico je dobrým kandidátom na vyšetrovaciu spolu s Kaliňákom, Počiatkom a ďalšími spolustraníkmi.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
Rozhodne nie Poslanec Fico nie je vôbec vhodným kandidátom na ústavného sudcu, je priamo nevhodným kandidátom. Stačí si pripomenúť jeho pohŕdanie súdmi vo svojich vlastných kauzách. Polícia ani súdy mu nemohli doručiť predvolania ani na podanie výpovede, nieto ešte na súdy kde mal svedčiť v jemu nepohodlných kauzách. Navyše jeho zjavná túžba po moci a tým ovplyvňovanie spoločnosti a štátnych orgánov zdá sa neutícha, takže pre mňa je hrozbou pre nezávislé rozhodovanie ÚS, ktorého by bol členom.
Poslanec Fico nie je vôbec vhodným kandidátom na ústavného sudcu, je priamo nevhodným kandidátom. Stačí si pripomenúť jeho pohŕdanie súdmi vo svojich vlastných kauzách. Polícia ani súdy mu nemohli doručiť predvolania ani na podanie výpovede, nieto ešte na súdy kde mal svedčiť v jemu nepohodlných kauzách. Navyše jeho zjavná túžba po moci a tým ovplyvňovanie spoločnosti a štátnych orgánov zdá sa neutícha, takže pre mňa je hrozbou pre nezávislé rozhodovanie ÚS, ktorého by bol členom.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
Rozhodne nie Politici by nemali byť sudcovia, sudcovia by nemali byť politici. Robert Fico bol, je a bude - schopným slovenským politikom.
Politici by nemali byť sudcovia, sudcovia by nemali byť politici. Robert Fico bol, je a bude - schopným slovenským politikom.
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
Skôr áno Po odbornej stránke skúsený , jazykovo zdatný a relatívne mladý Róbert Fico je určite vhodným kandidátom na ústavného sudcu a bolo by to dôstojné zavŕšenie jeho kariéry. A keby sa bol vrátil k svojej profesii pred dvomi tromi rokmi , asi by aj bol do tejto funkcie prešiel. Nezvládnutie situácie pred rokom, vynútené odstúpenie z funkcie a otvorenie súbojov na mnohých frontoch ( médiá, "ulica", koaliční partneri, opozícia ... ) však zatienili jeho odbornosť a jeho menovanie za sudcu ústavného súdu je nereálne.
Po odbornej stránke skúsený , jazykovo zdatný a relatívne mladý Róbert Fico je určite vhodným kandidátom na ústavného sudcu a bolo by to dôstojné zavŕšenie jeho kariéry. A keby sa bol vrátil k svojej profesii pred dvomi tromi rokmi , asi by aj bol do tejto funkcie prešiel. Nezvládnutie situácie pred rokom, vynútené odstúpenie z funkcie a otvorenie súbojov na mnohých frontoch ( médiá, "ulica", koaliční partneri, opozícia ... ) však zatienili jeho odbornosť a jeho menovanie za sudcu ústavného súdu je nereálne.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Otázka smeruje k tomu, či by sa mali bývalí politici uchádzať o posty na Ústavnom súde. Možno je sa na tento moment treba pozrieť opačne - kto sa najčastejšie obracia na Ústavný súd v otázkach ústavnosti - politici, vládni aj opoziční. V tomto pohľade nájdeme obe odpovede - mali aj nemali.
Otázka smeruje k tomu, či by sa mali bývalí politici uchádzať o posty na Ústavnom súde. Možno je sa na tento moment treba pozrieť opačne - kto sa najčastejšie obracia na Ústavný súd v otázkach ústavnosti - politici, vládni aj opoziční. V tomto pohľade nájdeme obe odpovede - mali aj nemali.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
Skôr nie Osobne preferujem kariérnych právnikov a sudcov. Pán expremiér Fico strávil veľkú časť svojej kariéry mimo aktívnej právnickej činnosti. Navyše zastával významnú exekutívnu funkciu s vplyvom vo veľa oblastiach, čo si myslím je konfliktom záujmov. Mohol by totiž potencionálne rozhodovať ako ústavný sudca o záležitostiach, ktoré súviseli s výkonom štátnej administratívy, ktorú z pozície premiéra viedol. Prípadne s výkonom politickej strany, ktorej dlhé roky predsedal a ktorá bola (a v budúcnosti môže byť) súčasťou vládnej koalície. Viem si predstaviť vo veľa prípadoch námietku voči nemu od účastníkov konania z dôvodu spomenutého konfliktu záujmov.
Osobne preferujem kariérnych právnikov a sudcov. Pán expremiér Fico strávil veľkú časť svojej kariéry mimo aktívnej právnickej činnosti. Navyše zastával významnú exekutívnu funkciu s vplyvom vo veľa oblastiach, čo si myslím je konfliktom záujmov. Mohol by totiž potencionálne rozhodovať ako ústavný sudca o záležitostiach, ktoré súviseli s výkonom štátnej administratívy, ktorú z pozície premiéra viedol. Prípadne s výkonom politickej strany, ktorej dlhé roky predsedal a ktorá bola (a v budúcnosti môže byť) súčasťou vládnej koalície. Viem si predstaviť vo veľa prípadoch námietku voči nemu od účastníkov konania z dôvodu spomenutého konfliktu záujmov.
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
Rozhodne áno Omnoho viac, ako viacero iných kandidátov, ktorí sú veľmi úzko špecializovaní právnici.
Omnoho viac, ako viacero iných kandidátov, ktorí sú veľmi úzko špecializovaní právnici.
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno Odborne určite a morálne rozhodne lepšie ako vlastnou hlavou robiť predsedu vlády či prezidenta.
Odborne určite a morálne rozhodne lepšie ako vlastnou hlavou robiť predsedu vlády či prezidenta.
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
Rozhodne nie Nie. Myslím si, že nie je. Po presune ministra financí do vedenia NBS je to ďalší prípad, keď sa na doteraz apolitickú funkciu presúva vrcholový politik. A rovno expremiér a predseda najväčšej politickej strany. O apolitickosti sa dá ťažko hovoriť. Navádza to dojem, že tieto pozície sú za odmenu, za zásluhy.
Nie. Myslím si, že nie je. Po presune ministra financí do vedenia NBS je to ďalší prípad, keď sa na doteraz apolitickú funkciu presúva vrcholový politik. A rovno expremiér a predseda najväčšej politickej strany. O apolitickosti sa dá ťažko hovoriť. Navádza to dojem, že tieto pozície sú za odmenu, za zásluhy.
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie Nie je vhodným z mnohých dôvodov.... (Pričom ťažko nájsť relevantný dôvod, prečo by mal byť vhodným kandidátom....)
Nie je vhodným z mnohých dôvodov.... (Pričom ťažko nájsť relevantný dôvod, prečo by mal byť vhodným kandidátom....)
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie Napáchal toľko zla, že by mal odisť do skorého zabudnutia, ideálne po prehratých predčasných voľbách.
Napáchal toľko zla, že by mal odisť do skorého zabudnutia, ideálne po prehratých predčasných voľbách.
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie Ludia bez moralky by nemali rozhodovat o spravodlivosti
Ludia bez moralky by nemali rozhodovat o spravodlivosti
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
Rozhodne áno Keby kandidoval Gál alebo Žitnanská, myslím, že by to nebudilo toľko kontroverzie. Problémom teda nie je dlhoročná výkonna prax, ale skôr morálny profil, ktorý počas danej praxe kandidát preukázal.
Keby kandidoval Gál alebo Žitnanská, myslím, že by to nebudilo toľko kontroverzie. Problémom teda nie je dlhoročná výkonna prax, ale skôr morálny profil, ktorý počas danej praxe kandidát preukázal.
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
Rozhodne nie Hlavný problém nie je v tom, že je dlhoročný politik. Problém je, že opakovane bolo potvrdené, že jeho morány profil nezodpovedá morálnemu porfilu sudcu. A už vôbec nie ústavného.
Hlavný problém nie je v tom, že je dlhoročný politik. Problém je, že opakovane bolo potvrdené, že jeho morány profil nezodpovedá morálnemu porfilu sudcu. A už vôbec nie ústavného.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Rozhodne nie Hlavne nie ako politik, ktorého z úradu odvolala ulica.
Hlavne nie ako politik, ktorého z úradu odvolala ulica.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
Rozhodne nie Dôvodom nevhodnosti kandidáta nie je pôsobenie v politike, ale charakter tohto pôsobenia.
Dôvodom nevhodnosti kandidáta nie je pôsobenie v politike, ale charakter tohto pôsobenia.
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
Rozhodne nie Človek by mal vedieť kedy odísť...
Človek by mal vedieť kedy odísť...
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Rozhodne áno Ano! Na Slovensku ? kde je vsetko mozne ? ...
Ano! Na Slovensku ? kde je vsetko mozne ? ...
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Rozhodne nie Ani preto, že je politik a už vôbec nie preto, že je Fico.
Ani preto, že je politik a už vôbec nie preto, že je Fico.
Zavacká Katarína Zavacká
historička práva
Rozhodne nie Ale viem jeden dôvod, prečo áno. Veď tam má už niekoľko straníckych kolegov, ktorí mu budú našuškávať a ukazovať palcom, ako na to.
Ale viem jeden dôvod, prečo áno. Veď tam má už niekoľko straníckych kolegov, ktorí mu budú našuškávať a ukazovať palcom, ako na to.
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
Rozhodne nie Ale nie pre dĺžku jeho politickej kariéry, ale pre spôsob jej realizácie. A tá je (resp. dúfajme, že už len bola) v znamení pošliapaní ústavy, neúcty k právnemu štátu, degradácie ústavného súdu a preferencie mocenských záujmov pred právom a spravodlivosťou. Tomuto kandidátovi nejde o hľadanie spravodlivosti, ale bezpečného prístavu.
Ale nie pre dĺžku jeho politickej kariéry, ale pre spôsob jej realizácie. A tá je (resp. dúfajme, že už len bola) v znamení pošliapaní ústavy, neúcty k právnemu štátu, degradácie ústavného súdu a preferencie mocenských záujmov pred právom a spravodlivosťou. Tomuto kandidátovi nejde o hľadanie spravodlivosti, ale bezpečného prístavu.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
Rozhodne nie Ak sme úplne ako spoločnosť nerezignovali na budovanie právneho štátu, tak v tejto otázke nemôže mať pochybnosť ani odborná ani laická verejnosť.
Ak sme úplne ako spoločnosť nerezignovali na budovanie právneho štátu, tak v tejto otázke nemôže mať pochybnosť ani odborná ani laická verejnosť.
Král Michal Král
CEO
Pricemania, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie Ak má byť súdnictvo nezávislé, tak táto témy by ani nemala byť na stole...
Ak má byť súdnictvo nezávislé, tak táto témy by ani nemala byť na stole...
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
Rozhodne nie
Mundierová Martina Mundierová
CEO
MST PARTNERS, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie
Kalnický Milan Kalnický
finančný riaditeľ
Viena International
Rozhodne nie
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
Skôr nie
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kučák Roman Kučák
CEO & co-founder
Anodius
Rozhodne nie
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
Rozhodne nie
Krekáč Martin Krekáč
vedúci partner
Jenewein Group
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Rozhodne nie
Moravčíková Kolenová Zuzana Moravčíková Kolenová
advokát
ZMK Legal, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HPE Bratislava
Rozhodne nie
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
Rozhodne nie
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Suchánek Juraj Suchánek
výkonný riaditeľ
Inštitút urbánneho rozvoja
Rozhodne nie
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
Rozhodne nie
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
Rozhodne nie
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
Rozhodne nie
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
Rozhodne nie
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
Rozhodne nie
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
Skôr nie
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Skôr nie
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
Rozhodne nie
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
Rozhodne nie
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
Rozhodne nie
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
Rozhodne nie
Kupčo Vladimír Kupčo
CEO
VNET, a.s., Bratislava
Rozhodne nie
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
Rozhodne nie
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
Rozhodne nie
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
Rozhodne nie
Gašpar Daniel Gašpar
Managing Partner
Crowdberry a.s.
Rozhodne nie
Borguľa Michal Borguľa
predseda predstavenstva
Slovunit, a.s.
Rozhodne áno
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
Rozhodne nie
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
Rozhodne nie
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
Rozhodne nie
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Rozhodne nie
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
Rozhodne nie
Vozáryová Jana Vozáryová
konateľka
Epas BB, s.r.o., Banská Bystrica
Rozhodne nie
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
Skôr áno
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
Skôr áno
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Rozhodne nie
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
Rozhodne nie
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
Rozhodne nie
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kurčík Marián Kurčík
generálny riaditeľ
Železiarne Podbrezová a.s. skrátene ŽP a.s.
Rozhodne nie
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
Rozhodne nie
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
Rozhodne nie
Čechová Katarína Čechová
partner
advokátska kancelária ČECHOVÁ & PARTNERS
Rozhodne nie
Hajko Jozef Hajko
analytik
Skôr nie
Ondruš Ján Ondruš
CEO
G. Lehnert, k.s., Bratislava
Rozhodne nie
Tóth Maroš Tóth
partner
Rödl & Partner Advokáti, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie
Berko Jozef Berko
konateľ
Potraviny DELIA
Rozhodne nie
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
Rozhodne nie
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
Rozhodne nie
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
Rozhodne nie

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní