Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Očakávate, že sa vašej firmy či organizácie nejako dotkne hospodárske spomalenie v Európe? V novembri eurozóna vykázala najväčší prepad priemyselnej produkcie od roku 2012, neistotu prináša aj neriadený brexit

  1. Rozhodne áno 25 %
  2. Skôr áno 47 %
  3. Skôr nie 22 %
  4. Rozhodne nie 1 %
  5. Neviem / nevyjadrujem sa / iné 5 %


Uzávierka hlasovania: 21.01.2019. Počet respondentov: 96.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Sitár Alan Sitár
Managing Director
Capital Partners Consulting, a.s.
Skôr áno
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Skôr nie Uvidíme čo prinesie Brexit, máme tam niekoľko dodávateľov, tak by to mohlo situáciu skomplikovať.
Uvidíme čo prinesie Brexit, máme tam niekoľko dodávateľov, tak by to mohlo situáciu skomplikovať.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Skôr áno
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
Skôr nie Spomalenie produkcie v EÚ spôsobujú pôvodné členské krajiny, nie nové členské krajiny. Rozšírenie EÚ a aj prijatie Slovenska do únie bolo jedným s cieľov pôvodných krajín EÚ ako stagnáciu oddialiť. Brexit je zmena, na každej zmene sa dá stratiť ale aj získať, záleží na individuálnom prístupe. Po nežnej revolúcii, pri zavedení národnej slovenskej meny alebo prijatí euromeny u nás tiež mnohí stratili a naopak, mnohí získali.
Spomalenie produkcie v EÚ spôsobujú pôvodné členské krajiny, nie nové členské krajiny. Rozšírenie EÚ a aj prijatie Slovenska do únie bolo jedným s cieľov pôvodných krajín EÚ ako stagnáciu oddialiť. Brexit je zmena, na každej zmene sa dá stratiť ale aj získať, záleží na individuálnom prístupe. Po nežnej revolúcii, pri zavedení národnej slovenskej meny alebo prijatí euromeny u nás tiež mnohí stratili a naopak, mnohí získali.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Skôr áno
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Skôr nie
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Skôr nie
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
Rozhodne áno Vchádzame do krízy, kto to nevidí, tak si pred tým zrejme len zatvára oči. Prvé dopady sa dostavia pravdepodobne už v treťom kvartáli tohto roku.
Vchádzame do krízy, kto to nevidí, tak si pred tým zrejme len zatvára oči. Prvé dopady sa dostavia pravdepodobne už v treťom kvartáli tohto roku.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Skôr áno
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
Rozhodne áno Kto povie nie, má cash flow v šedej zóne.
Kto povie nie, má cash flow v šedej zóne.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
Skôr áno
Ikrényi Ivan Ikrényi
advokát/partner
IKRÉNYI & REHÁK, s.r.o., Bratislava
Skôr áno Keďže naša spoločnosť sa vo veľkej miere zameriava na oblasť insolvenčného práva, aj keď to môže znieť paradoxne, hospodárske spomalenie na trhu má na nás skôr priaznivý dopad.
Keďže naša spoločnosť sa vo veľkej miere zameriava na oblasť insolvenčného práva, aj keď to môže znieť paradoxne, hospodárske spomalenie na trhu má na nás skôr priaznivý dopad.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
Rozhodne áno Nase statistiky uz v minulom roku zaznamenali spomelenie medzirocneho narastu pracovnych ponuk. Vsetky signaly z trhu naznacuju, ze sme pred dverami financnej krizy. Otazka je, kedy sa tie dvere otvoria a kedy sa dotknu Slovenska.
Nase statistiky uz v minulom roku zaznamenali spomelenie medzirocneho narastu pracovnych ponuk. Vsetky signaly z trhu naznacuju, ze sme pred dverami financnej krizy. Otazka je, kedy sa tie dvere otvoria a kedy sa dotknu Slovenska.
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
Skôr áno
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
Skôr áno Očekávané hospodářské zpomalení v Evropě bude mít samozřejmě vliv i na Slovensko a jeho banky. Zvýší se některá rizika, ale zároveň se objeví i nové příležitosti...
Očekávané hospodářské zpomalení v Evropě bude mít samozřejmě vliv i na Slovensko a jeho banky. Zvýší se některá rizika, ale zároveň se objeví i nové příležitosti...
Ondruš Ján Ondruš
CEO
G. Lehnert, k.s., Bratislava
Skôr nie
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
Rozhodne áno
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
Skôr áno Neistota a kolísanie dopytu bola sprievodným javom európskej ekonomiky už v 4. kvartáli 2018, a pokračuje ďalej. Nedá sa celkom hovoriť o ustálenom trende, ale práve o neistote, nedôvere vo vývoj trhu, spojenej s opatrnosťou a prípravou na možný negatívny scénar.
Neistota a kolísanie dopytu bola sprievodným javom európskej ekonomiky už v 4. kvartáli 2018, a pokračuje ďalej. Nedá sa celkom hovoriť o ustálenom trende, ale práve o neistote, nedôvere vo vývoj trhu, spojenej s opatrnosťou a prípravou na možný negatívny scénar.
Majer Jiří Majer
CEO
Accace k.s.
Skôr áno
Bojčík Jozef Bojčík
konateľ
Medi Cool, s.r.o., Košice
Skôr áno
Hajko Jozef Hajko
analytik
Skôr áno
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
Rozhodne áno Pozitívne aj negatívne. Klesne tovarový dopyt a dôjde ku korekcii výrobných plánov. Časť nášho výrobného programu bude jednou z prvých, ktoré bude klient môcť obmedziť. Pokles výroby by zároveň mohol priniesť zníženie dopytu na trhu práce a aktuálna nerovnováha by presila uvoľnenie napätia a nerovnováhy.
Pozitívne aj negatívne. Klesne tovarový dopyt a dôjde ku korekcii výrobných plánov. Časť nášho výrobného programu bude jednou z prvých, ktoré bude klient môcť obmedziť. Pokles výroby by zároveň mohol priniesť zníženie dopytu na trhu práce a aktuálna nerovnováha by presila uvoľnenie napätia a nerovnováhy.
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
Skôr nie
Čechová Katarína Čechová
partner
advokátska kancelária ČECHOVÁ & PARTNERS
Skôr nie
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
Rozhodne áno
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
Skôr nie
Matušovič Marian Matušovič
predseda predstavenstva
VÚB Asset Management, správ. spol., a.s.
Rozhodne áno
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
Skôr nie Neočakávam, že by sa výrazne zmenili pomery na trhu.
Neočakávam, že by sa výrazne zmenili pomery na trhu.
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
Skôr áno
Tóth Maroš Tóth
partner
Rödl & Partner Advokáti, s.r.o., Bratislava
Skôr áno
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
Skôr áno Skôr nepriamo, keďže hospodárske spomalenie môže znamenať nižšie zisky, teda horšie ocenenie európskych akcií a prípadne aj pokles ich cien. Pohyb trhov nadol väčšinou znižuje investičný apetít investorov, hoci by to malo byť naopak.
Skôr nepriamo, keďže hospodárske spomalenie môže znamenať nižšie zisky, teda horšie ocenenie európskych akcií a prípadne aj pokles ich cien. Pohyb trhov nadol väčšinou znižuje investičný apetít investorov, hoci by to malo byť naopak.
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
Rozhodne áno
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
Rozhodne áno Predpokladám, že spomalenie sa dotkne každej firmy, vrátane našej. Zatiaľ je predčasné špekulovať nad rozsahom spomalenia podľa segmentov, dá sa ale očakávať, že podniky budú potrebovať investície do IT na ďalšie zefektívňovanie, čo je zase príležitosť pre IT firmy. Očakávam, že s nastupujúcim spomalením budeme musieť veľmi rýchlo reagovať na zmeny požiadaviek od našich zákazníkov.
Predpokladám, že spomalenie sa dotkne každej firmy, vrátane našej. Zatiaľ je predčasné špekulovať nad rozsahom spomalenia podľa segmentov, dá sa ale očakávať, že podniky budú potrebovať investície do IT na ďalšie zefektívňovanie, čo je zase príležitosť pre IT firmy. Očakávam, že s nastupujúcim spomalením budeme musieť veľmi rýchlo reagovať na zmeny požiadaviek od našich zákazníkov.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
Rozhodne áno Najväčší vplyv na nás má miera a počet zamestnaných. Keďže na nich naložil štát obrovské bremeno platiť zvyšujúce sa odvody (naopak, za poistencov štátu, ktorých je väčšina, odvody stále znižuje). Preto akékoľvek spomalenie, ktoré začne mať vplyv na zamestnanosť, bude citeľné.
Najväčší vplyv na nás má miera a počet zamestnaných. Keďže na nich naložil štát obrovské bremeno platiť zvyšujúce sa odvody (naopak, za poistencov štátu, ktorých je väčšina, odvody stále znižuje). Preto akékoľvek spomalenie, ktoré začne mať vplyv na zamestnanosť, bude citeľné.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
Skôr áno
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
Skôr áno Ale verím, že skôr v pozitívnom duchu :) Sú dva typy ľudí. Jedna skupina, ak má ťažkosti, schúli sa do seba, vyfrustruje sa, demotivuje a spasívnie. Druhá skupina, ak má ťažkosti, vyburcuje sa k vyššiemu úsiliu, kreativite, akcii. Keďže som optimista, verím, že lídri väčšiny európskych firiem sú práve v tej druhej skupine. Verím, že práve prípadné ťažkosti ich vyburcujú hľadať odpovede v dátach a dátovej analytike a následne zvýšiť akčnosť a sofistikovanosť aj vďaka dátam. Akokoľvek to je, firma buď rastie, alebo klesá. Nie je nič medzitým bez ohľadu na okolnosti.
Ale verím, že skôr v pozitívnom duchu :) Sú dva typy ľudí. Jedna skupina, ak má ťažkosti, schúli sa do seba, vyfrustruje sa, demotivuje a spasívnie. Druhá skupina, ak má ťažkosti, vyburcuje sa k vyššiemu úsiliu, kreativite, akcii. Keďže som optimista, verím, že lídri väčšiny európskych firiem sú práve v tej druhej skupine. Verím, že práve prípadné ťažkosti ich vyburcujú hľadať odpovede v dátach a dátovej analytike a následne zvýšiť akčnosť a sofistikovanosť aj vďaka dátam. Akokoľvek to je, firma buď rastie, alebo klesá. Nie je nič medzitým bez ohľadu na okolnosti.
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
Skôr áno
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Skôr nie
Chocholáček Martin Chocholáček
Vice President
Enterprise Investors
Skôr nie Ani nie. Mojou prácou je hľadať rastúce firmy, ktorých biznis model nie je absolútne naviazaný na vývoj hospodárstva, ale dokážu zvládnuť aj fázy spomalenia rastu resp. poklesu hospodárstva. Mierne hospodárske spomalenie nemá veľký vplyv na množstvo dobrých biznis nápadov a rozvoj zaujímavých podnikateľských príbehov, ktoré vyhľadávame a podporujeme poskytovaním kapitálu. Samozrejme, na slovenskej exportne založenej ekonomike, orientovanej na EÚ ako najväčšieho obchodného partnera sa spomalenie skôr či neskôr určite prejaví.
Ani nie. Mojou prácou je hľadať rastúce firmy, ktorých biznis model nie je absolútne naviazaný na vývoj hospodárstva, ale dokážu zvládnuť aj fázy spomalenia rastu resp. poklesu hospodárstva. Mierne hospodárske spomalenie nemá veľký vplyv na množstvo dobrých biznis nápadov a rozvoj zaujímavých podnikateľských príbehov, ktoré vyhľadávame a podporujeme poskytovaním kapitálu. Samozrejme, na slovenskej exportne založenej ekonomike, orientovanej na EÚ ako najväčšieho obchodného partnera sa spomalenie skôr či neskôr určite prejaví.
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
Skôr áno
Beňuška Matej Beňuška
Public Policy Manager, Central, Eastern and Southern Europe
Taxify
Rozhodne nie Taxifty je stala sucast dopravy v Europskych metropolach. Vzhladom na to ze ide o cenovo dostupny sposob dopravy, cakame skor zvysenie dopytu.
Taxifty je stala sucast dopravy v Europskych metropolach. Vzhladom na to ze ide o cenovo dostupny sposob dopravy, cakame skor zvysenie dopytu.
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
Skôr áno
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
Skôr áno Očakávame v rámci priebehu hospodárskych cyklov minimálne zníženie tempa hospodárskeho rastu. To môže nastať pri zlých reformách, prípadne nezrealizovaných reformách trhu práce. Rovnako sa to týka realizácie korekcie odvodov, poplatkov, daní. Predísť prepadu hospodárskeho rastu je možné aj znížením regulácie realizovanej orgánmi verejnej moci. Pri splnení a prieniku viacerých vplyvov môže nastať aj prepad hospodárstva do červených císel.
Očakávame v rámci priebehu hospodárskych cyklov minimálne zníženie tempa hospodárskeho rastu. To môže nastať pri zlých reformách, prípadne nezrealizovaných reformách trhu práce. Rovnako sa to týka realizácie korekcie odvodov, poplatkov, daní. Predísť prepadu hospodárskeho rastu je možné aj znížením regulácie realizovanej orgánmi verejnej moci. Pri splnení a prieniku viacerých vplyvov môže nastať aj prepad hospodárstva do červených císel.
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
Rozhodne áno
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno V dnešnom globalizačnom svete prepojeného predovšetkým kapitálom to určite a rozhodne bude mať vplyv predovšetkým z hľadiska disponibilných zdrojov do stavebných investícii. Takže z krátkodobého hľadiska to môže spôsobiť výrazné šoky aj škody, ktoré môžu mať aj dlhodobý dopad. Avšak z dlhodobého hľadiska pre fungovanie EÚ to môže zase priniesť EÚ lepšiu flexibilitu aj pripravenosť na podobné scenáre exitu s inými členmi spoločenstva. Tiež mám pocit, že Brexitom skonči aj anglický jazyk v eurozóne.
V dnešnom globalizačnom svete prepojeného predovšetkým kapitálom to určite a rozhodne bude mať vplyv predovšetkým z hľadiska disponibilných zdrojov do stavebných investícii. Takže z krátkodobého hľadiska to môže spôsobiť výrazné šoky aj škody, ktoré môžu mať aj dlhodobý dopad. Avšak z dlhodobého hľadiska pre fungovanie EÚ to môže zase priniesť EÚ lepšiu flexibilitu aj pripravenosť na podobné scenáre exitu s inými členmi spoločenstva. Tiež mám pocit, že Brexitom skonči aj anglický jazyk v eurozóne.
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
Skôr nie
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
Skôr áno Myslím, že spomalenie rastu sa dotkne takmer každého podnikateľského subjektu. Ale netreba z toho robiť drámu, v kapitalizme sú prirodzené hospodárske cykly.
Myslím, že spomalenie rastu sa dotkne takmer každého podnikateľského subjektu. Ale netreba z toho robiť drámu, v kapitalizme sú prirodzené hospodárske cykly.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Skôr áno
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
Rozhodne áno
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
Skôr áno Slovensko je veľmi otvorená ekonomika. Myslieť si, že sa nás vonkajšie vplyvy netýkajú je preto dosť naivné. A na naivitu sa dá veľmi doplatiť.
Slovensko je veľmi otvorená ekonomika. Myslieť si, že sa nás vonkajšie vplyvy netýkajú je preto dosť naivné. A na naivitu sa dá veľmi doplatiť.
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
Skôr áno I keď nie priamo, tak sa tento trend dá očakávať...
I keď nie priamo, tak sa tento trend dá očakávať...
Mík Pavel Mík
obchodný riaditeľ
ABB
Skôr nie Hoci sa v odbornej verejnosti zmieňuje hospodárske spomalenie, predovšetkým v nadväznosti na automotive, pokiaľ ide o ABB predpokladám a odhady naznačujú, že rok 2019 by mohol byť u nás rovnako úspešný ak nie ešte lepší ako rok 2018.
Hoci sa v odbornej verejnosti zmieňuje hospodárske spomalenie, predovšetkým v nadväznosti na automotive, pokiaľ ide o ABB predpokladám a odhady naznačujú, že rok 2019 by mohol byť u nás rovnako úspešný ak nie ešte lepší ako rok 2018.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
Rozhodne áno
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
Skôr áno
Nitschneider Peter Nitschneider
National Director JLL pre CEE region
JLL
Rozhodne áno
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
Skôr áno
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
Skôr áno
Papanek Peter Papanek
managing partner
Neuropea
Skôr áno
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
Skôr áno
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
Skôr áno
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
Skôr áno
Stadler Peter Stadler
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Wealth Effect Management
Skôr áno Najvacsi dopad budeme v ramci financneho trhu pocitovat najma z pohladu neistoty a nervozity ludi. Ta bude samozrejme pochadzat z takmer vsetkych sektorov a mozneho poklesu trzieb. Ludia budu opatrnejsi pri investovani volneho kapitalu a budu sa obzerat po vhodnych nastrojoch na investovanie. Osobne ocakavam tzv “soft landing” ekonomik celeho sveta, nie vsak vyraznu recesiu.
Najvacsi dopad budeme v ramci financneho trhu pocitovat najma z pohladu neistoty a nervozity ludi. Ta bude samozrejme pochadzat z takmer vsetkych sektorov a mozneho poklesu trzieb. Ludia budu opatrnejsi pri investovani volneho kapitalu a budu sa obzerat po vhodnych nastrojoch na investovanie. Osobne ocakavam tzv “soft landing” ekonomik celeho sveta, nie vsak vyraznu recesiu.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
Skôr áno
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Skôr nie
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
Skôr nie Snažíme sa diverzifikovať a byť pripravení na podobné výzvy.
Snažíme sa diverzifikovať a byť pripravení na podobné výzvy.
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
Skôr nie S ohľadom na štruktúru klientov našej kancelárie nepredpokladám nejaký zásadnejší vplyv predpokladaného (mierneho) hospodárskeho spomalenia na našom kontinente (prípadne aj vo svete). Iná situácia by, samozrejme, nastala v prípade vypuknutia vážnej hospodárskej krízy, ktorej vplyv by bol výrazne negatívnejší, tento scenár je však skôr nepravdepodobný.
S ohľadom na štruktúru klientov našej kancelárie nepredpokladám nejaký zásadnejší vplyv predpokladaného (mierneho) hospodárskeho spomalenia na našom kontinente (prípadne aj vo svete). Iná situácia by, samozrejme, nastala v prípade vypuknutia vážnej hospodárskej krízy, ktorej vplyv by bol výrazne negatívnejší, tento scenár je však skôr nepravdepodobný.
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
Skôr nie
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
Skôr áno Oblasť cestovného ruchu na Slovensku prakticky nepretržite zapisovala lepšie roky od poslednej "krízy", preto sa dá očakávať určité spomalenie. Verím však, že sme sa spolu s kolegami z nášho odvetvia na túto situáciu lepšie pripravili.
Oblasť cestovného ruchu na Slovensku prakticky nepretržite zapisovala lepšie roky od poslednej "krízy", preto sa dá očakávať určité spomalenie. Verím však, že sme sa spolu s kolegami z nášho odvetvia na túto situáciu lepšie pripravili.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
Skôr nie
Vlček Roman Vlček
predseda predstavenstva
Slovenská Asociácia správcovských spoločností
Rozhodne áno
Čupka Roman Čupka
Regional Country Manager
Flowmon Networks
Skôr áno
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
Skôr áno
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
Skôr áno
Adam Rudolf Adam
predseda predstavenstva
Finportal, a.s., Bratislava
Skôr áno Pracujeme vo finančnom sektore. Každá negatívna zmena ho ovplyvní. Avšak pre koncového klienta to nie vždy znamená niečo zlé. V prípade srávneho postupu mu to môže priniesť určite vyhody. Nakolko finančny sektor musi prinasat pre klienta spravne riesenia v akejkolvek situacii a to je to o co sa aj my v nasej firme snazime
Pracujeme vo finančnom sektore. Každá negatívna zmena ho ovplyvní. Avšak pre koncového klienta to nie vždy znamená niečo zlé. V prípade srávneho postupu mu to môže priniesť určite vyhody. Nakolko finančny sektor musi prinasat pre klienta spravne riesenia v akejkolvek situacii a to je to o co sa aj my v nasej firme snazime
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Rozhodne áno Ano, nakolko nas core biznis je stale este najviac v Europe. Neistotu prinasa aj obchodna vojna USA s EU, a nezmyselna sankcna politika nas - Europanov.
Ano, nakolko nas core biznis je stale este najviac v Europe. Neistotu prinasa aj obchodna vojna USA s EU, a nezmyselna sankcna politika nas - Europanov.
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
Rozhodne áno
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
Danubiatel, a.s., Bratislava
Skôr áno To nie je o očakávaní, ale o fakte, že sme súčasťou európskej ekonomiky, ako súčasť EÚ, a súčasťou eurozóny. Naša "malá otvorená ekonomika" sa ťažko vyhne tomu, aby sa jej takýto vplyv nijako nedotkol, nemal na ňu žiadny dopad.
To nie je o očakávaní, ale o fakte, že sme súčasťou európskej ekonomiky, ako súčasť EÚ, a súčasťou eurozóny. Naša "malá otvorená ekonomika" sa ťažko vyhne tomu, aby sa jej takýto vplyv nijako nedotkol, nemal na ňu žiadny dopad.
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
Skôr nie
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
Neviem / nevyjadrujem sa / iné
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
Rozhodne áno Pojištění pohledávek v případě hospodářského spomalení je vždy záchranným kruhem pro spoustu dodavatelů, kteří by jinak o své peníze přišli. Takže to pravděpodobně už v letošním roce pocítíme výrazně.
Pojištění pohledávek v případě hospodářského spomalení je vždy záchranným kruhem pro spoustu dodavatelů, kteří by jinak o své peníze přišli. Takže to pravděpodobně už v letošním roce pocítíme výrazně.
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
Skôr áno
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
Skôr áno Keďže podnikám v automobilovom priemysle, tak prípadné spomalenie priemyslu v Európe bude mať priamy negatívny vplyv na naše firemné výkony. Ovšem pevne verím, že dnes nehovoríme o prichádzajúcej veľkej kríze, ale o normálnom cykle kapitalistickej ekonomiky.
Keďže podnikám v automobilovom priemysle, tak prípadné spomalenie priemyslu v Európe bude mať priamy negatívny vplyv na naše firemné výkony. Ovšem pevne verím, že dnes nehovoríme o prichádzajúcej veľkej kríze, ale o normálnom cykle kapitalistickej ekonomiky.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
Rozhodne áno
Kupčo Vladimír Kupčo
CEO
VNET, a.s., Bratislava
Skôr áno
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
Neviem / nevyjadrujem sa / iné Vzhľadom k tomu ako je segment zdravotníctva regulovaný, je ťažké predikovať dopady. Z dlhšieho horizontu je ale pravdepodobné, že sa zmeny v hospodárstve a výkonnosti ekonomík prenesú aj do segmentov, ktoré zdroje spotrebujú významne.
Vzhľadom k tomu ako je segment zdravotníctva regulovaný, je ťažké predikovať dopady. Z dlhšieho horizontu je ale pravdepodobné, že sa zmeny v hospodárstve a výkonnosti ekonomík prenesú aj do segmentov, ktoré zdroje spotrebujú významne.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní