Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

V marci si Slováci budú voliť prezidenta. Na základe čoho si vyberiete svojho favorita? Budete sa rozhodovať aj podľa výsledkov predvolebných prieskumov?

  1. rozhodne áno 6 %
  2. skôr áno 26 %
  3. skôr nie 36 %
  4. rozhodne nie 31 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 2 %


Uzávierka hlasovania: 04.02.2019. Počet respondentov: 118.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Sitár Alan Sitár
Managing Director
Capital Partners Consulting, a.s.
rozhodne nie
Rozin Alexander Rozin
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Incheba, a.s.
skôr nie
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
skôr nie
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
rozhodne áno Áno, ale len v spektre môjho hodnotového portfólia.
Áno, ale len v spektre môjho hodnotového portfólia.
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
skôr nie Snad sa raz dozijem toho, ze si nebudem vediet vybrat. Ked abstrahujem od zaplavy tragikomickych postaviciek, s nulovou sebareflexiou ale o to vacsim sebavedomim, tak budem asi zvazovat do poslednej chvile, kto ma najviac presvedci z nevelmi pocetnej skupinky pre mna prijatelnych a zaroven aj potencialne zvolitelnych kandidatov.
Snad sa raz dozijem toho, ze si nebudem vediet vybrat. Ked abstrahujem od zaplavy tragikomickych postaviciek, s nulovou sebareflexiou ale o to vacsim sebavedomim, tak budem asi zvazovat do poslednej chvile, kto ma najviac presvedci z nevelmi pocetnej skupinky pre mna prijatelnych a zaroven aj potencialne zvolitelnych kandidatov.
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
rozhodne nie
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
skôr áno
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr nie
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
skôr nie Mám svojho favorita už teraz, budem hlasovať nezávisle od predvolebných prieskumov.
Mám svojho favorita už teraz, budem hlasovať nezávisle od predvolebných prieskumov.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
rozhodne áno Volič nechce nechať svoj hlas úplne prepadnúť, preto prieskum berie do úvahy. Budem sa rozhodovať pre kandidáta, ktorý by najlepšie zvládol očakávanú zložitú až patovú situáciu po parlamentných voľbách v roku 2020 a má predpoklady politickú scénu a spoločnosť ukľudňovať a nie polarizovať ešte viac ako je v súčasnosti.
Volič nechce nechať svoj hlas úplne prepadnúť, preto prieskum berie do úvahy. Budem sa rozhodovať pre kandidáta, ktorý by najlepšie zvládol očakávanú zložitú až patovú situáciu po parlamentných voľbách v roku 2020 a má predpoklady politickú scénu a spoločnosť ukľudňovať a nie polarizovať ešte viac ako je v súčasnosti.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
skôr nie
Gašpar Daniel Gašpar
Managing Partner
Crowdberry a.s.
skôr nie Vyberať budem na základe skúseností, osobnostnej integrity a názorových profilov.
Vyberať budem na základe skúseností, osobnostnej integrity a názorových profilov.
Kollár Daniel Kollár
generálny riaditeľ
Československá obchodná banka, a.s.
skôr nie Skôr na základe toho, čo majú kandidáti „za sebou“, aké sú ich skúsenosti a postoj k niektorým kľúčovým otázkam. Ak však budú v prieskumoch dosahovať vysoké čísla kandidáti, ktorých považujem za jednoznačne zlú alebo nebezpečnú voľbu, budem sa rozhodovať „strategicky“ a vyberať kandidáta, ktorý má najväčšiu šancu ich poraziť.
Skôr na základe toho, čo majú kandidáti „za sebou“, aké sú ich skúsenosti a postoj k niektorým kľúčovým otázkam. Ak však budú v prieskumoch dosahovať vysoké čísla kandidáti, ktorých považujem za jednoznačne zlú alebo nebezpečnú voľbu, budem sa rozhodovať „strategicky“ a vyberať kandidáta, ktorý má najväčšiu šancu ich poraziť.
Huttová Darina Huttová
generálna tajomníčka
Asociácie finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP)
rozhodne nie Budem voliť kandidáta, o ktorého morálnych hodnotách a charaktere nie sú žiadne pochybnosti.
Budem voliť kandidáta, o ktorého morálnych hodnotách a charaktere nie sú žiadne pochybnosti.
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
skôr nie
Randuška Dušan Randuška
generálny riaditeľ
MET Slovakia
skôr nie Moj favorit by mala byt osobnost s osobnou integritou a potrebnou energiou,tak aby sa mohla zapojit do vnutropolitickeho zivota na Slovensku s cielom tento pozitivne formovat smerom k vyssej kulture a vzajomnemu respektu bez ohladu na stranicku prislusnost.Novy prezident SR by mal byt respektovana osobnost na medzinarodnom poli.
Moj favorit by mala byt osobnost s osobnou integritou a potrebnou energiou,tak aby sa mohla zapojit do vnutropolitickeho zivota na Slovensku s cielom tento pozitivne formovat smerom k vyssej kulture a vzajomnemu respektu bez ohladu na stranicku prislusnost.Novy prezident SR by mal byt respektovana osobnost na medzinarodnom poli.
Kohútiková Elena Kohútiková
podpredsedníčka Dozornej rady
VÚB, a.s.
skôr áno Predvolebne prieskumy beriem do uvahy Iba ciastocne, rada vsak dam svoj hlas kandidatovi, ktory ma sancu uspiet. U mna je vsak dolezity profil kandidata a jeho program, charakter, bezuhonnost a presvedcivost vystupovania v predvolebnych diskusiach.
Predvolebne prieskumy beriem do uvahy Iba ciastocne, rada vsak dam svoj hlas kandidatovi, ktory ma sancu uspiet. U mna je vsak dolezity profil kandidata a jeho program, charakter, bezuhonnost a presvedcivost vystupovania v predvolebnych diskusiach.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne áno Obávam sa, že už samotná ponuka kandidátov sa zúži na základe prieskumov (v zmysle ich vyjadrení k tejto téme). Prieskumy tak poslúžia ako istá forma primárnych volieb.
Obávam sa, že už samotná ponuka kandidátov sa zúži na základe prieskumov (v zmysle ich vyjadrení k tejto téme). Prieskumy tak poslúžia ako istá forma primárnych volieb.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné V každom prípade k tomu pristúpim maximálne zodpovedne už v prvom kole aby som si v tom 2. nemusel vyberať medzi úplnými pomätencami.
V každom prípade k tomu pristúpim maximálne zodpovedne už v prvom kole aby som si v tom 2. nemusel vyberať medzi úplnými pomätencami.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
rozhodne nie Budem sa rozhodovat podla ,zivotneh pribehu,politickych skusenosti a moralneho kreditu..Slovensko potrebuje prezidenta ktory bude mat vladtny nazor a bude spolocnost spajat a nie polarizovat.
Budem sa rozhodovat podla ,zivotneh pribehu,politickych skusenosti a moralneho kreditu..Slovensko potrebuje prezidenta ktory bude mat vladtny nazor a bude spolocnost spajat a nie polarizovat.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Harant Ivan Harant
konateľ
MIP, s.r.o.
skôr nie
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
rozhodne nie Budem sa rozhodovať podľa toho čo kandidát, kandidátka robili a hovorili v minulosti a podľa toho, či nám Slovensko povedú na západ.
Budem sa rozhodovať podľa toho čo kandidát, kandidátka robili a hovorili v minulosti a podľa toho, či nám Slovensko povedú na západ.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
skôr áno Pre mna budu dolezite ludske hodnoty a tiez ci tie hodnoty budu udrzatelne aj po ziskani moci. Podla man Slovensko dospelo aj na prezidentku zenu.
Pre mna budu dolezite ludske hodnoty a tiez ci tie hodnoty budu udrzatelne aj po ziskani moci. Podla man Slovensko dospelo aj na prezidentku zenu.
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
skôr áno
Ondruš Ján Ondruš
CEO
G. Lehnert, k.s., Bratislava
skôr áno
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
rozhodne nie Hlavne sa budem vyhýbať ľuďom prepojeným s Ficom - Ševčovič, Harabín, Kotleba...
Hlavne sa budem vyhýbať ľuďom prepojeným s Ficom - Ševčovič, Harabín, Kotleba...
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
rozhodne nie
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Těchto voleb se jako cizinec bohužel zúčastnit nemohu, ale držím slovenským voličům palce ať nakonec mohou hlasovat s plným přesvědčením PRO svého kandidáta a nejsou odkázáni tak jako mnohokrát v minulosti jen na volbu menšího zla a tedy PROTI někomu.
Těchto voleb se jako cizinec bohužel zúčastnit nemohu, ale držím slovenským voličům palce ať nakonec mohou hlasovat s plným přesvědčením PRO svého kandidáta a nejsou odkázáni tak jako mnohokrát v minulosti jen na volbu menšího zla a tedy PROTI někomu.
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
skôr nie Rozhodnutie urobím podľa toho čo budú jednotlivý kandidáti prezentovať počas diskusii a tiež podľa toho , čo znamená kandidat z pohľadu medzinárodných kontaktov a skúsenosti
Rozhodnutie urobím podľa toho čo budú jednotlivý kandidáti prezentovať počas diskusii a tiež podľa toho , čo znamená kandidat z pohľadu medzinárodných kontaktov a skúsenosti
Bojčík Jozef Bojčík
konateľ
Medi Cool, s.r.o., Košice
rozhodne nie
Hajko Jozef Hajko
analytik
rozhodne nie
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
skôr áno
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Som zástanca nášho členstva v EÚ, lebo viem, kde sa naša krajina posunula od nášho vstupu. Preto je pre mňa prijateľný kandidát, ktorý bude jasne deklarovať zotrvanie nášho členstva v tejto organizácii. Ostatné politické hry, ktoré kampaň prináša a zrejme aj prinesie, sú pre mňa len niekedy smutným, niekedy zábavným, a niekedy kombinovaným folklórom.
Som zástanca nášho členstva v EÚ, lebo viem, kde sa naša krajina posunula od nášho vstupu. Preto je pre mňa prijateľný kandidát, ktorý bude jasne deklarovať zotrvanie nášho členstva v tejto organizácii. Ostatné politické hry, ktoré kampaň prináša a zrejme aj prinesie, sú pre mňa len niekedy smutným, niekedy zábavným, a niekedy kombinovaným folklórom.
Zavacká Katarína Zavacká
historička práva
skôr áno Do veľkej miery som už rozhodnutá a prieskumy mi moje rozhodnutie potvrdzujú.
Do veľkej miery som už rozhodnutá a prieskumy mi moje rozhodnutie potvrdzujú.
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
skôr nie
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
rozhodne nie Nikdy sa neriadim predvolebnymi preferenciami ale vlastnou hlavou. Ovela lahsie sa rozhodujem pri podpore, tych ktorych osobne poznam , ale podporim aj inych ak maju dobry program a hlavne ak posobia doveryhodne. Medzi kandidatmi na prezidenta v marcovych volbach je jeden ktoreho zvolenie by malo pozitivny vplyv na slovensku politicku scenu a bola by to analogia s volbou prezidenta Obamu v USA.
Nikdy sa neriadim predvolebnymi preferenciami ale vlastnou hlavou. Ovela lahsie sa rozhodujem pri podpore, tych ktorych osobne poznam , ale podporim aj inych ak maju dobry program a hlavne ak posobia doveryhodne. Medzi kandidatmi na prezidenta v marcovych volbach je jeden ktoreho zvolenie by malo pozitivny vplyv na slovensku politicku scenu a bola by to analogia s volbou prezidenta Obamu v USA.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
rozhodne nie Prezident je osoba, ktorá má byť pre všetkých občanov vzorom, ktorá má motivovať, spájať a tiež reprezentovať náš štát v zahraničí....Uvítam aj charizmu, či vystupovanie a hlavne bezúhonnosť...To sú moje kritéria.
Prezident je osoba, ktorá má byť pre všetkých občanov vzorom, ktorá má motivovať, spájať a tiež reprezentovať náš štát v zahraničí....Uvítam aj charizmu, či vystupovanie a hlavne bezúhonnosť...To sú moje kritéria.
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
rozhodne nie
Hurajová Mária Hurajová
členka Správnej rady
Nadácia Slovak American Foundation
skôr nie
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
skôr áno Prezidenta si vyberiem podľa jeho/jej morálneho kreditu a pracovných skúsenosti.
Prezidenta si vyberiem podľa jeho/jej morálneho kreditu a pracovných skúsenosti.
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
skôr áno
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
rozhodne áno
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
skôr áno
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
skôr áno
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
skôr áno Budem vyberat z mnou preferovanych kandidatov toho, kto ma najvacsie sance a potencial uspiet.
Budem vyberat z mnou preferovanych kandidatov toho, kto ma najvacsie sance a potencial uspiet.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
skôr nie
Krekáč Martin Krekáč
vedúci partner
Jenewein Group
skôr nie
Lancz Martin Lancz
predseda predstavenstva
Asociácia finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP)
skôr nie Pozorne sledujem nielen vystúpenia kandidátov v mienkotvorných médiách, ale zaujímajú ma aj ich názory a postoje, ktoré prezentujú na svojich profiloch na sociálnych sieťach. Budem sa rozhodovať aj na základe ich pracovnej histórie, aké výsledky dosiahli vo svojom profesionálnom živote. Rozhodne nedám svoj hlas kandidátom, ktorí svoj imidž stavajú na šírení konšpirácií, spochybňovaní hodnôt demokracie a tiež zmysluplnosti EÚ. Sme neoddeliteľnou súčasťou európskeho priestoru a kandidáti, ktorí toto podkopávajú, nemajú u mňa šancu.
Pozorne sledujem nielen vystúpenia kandidátov v mienkotvorných médiách, ale zaujímajú ma aj ich názory a postoje, ktoré prezentujú na svojich profiloch na sociálnych sieťach. Budem sa rozhodovať aj na základe ich pracovnej histórie, aké výsledky dosiahli vo svojom profesionálnom živote. Rozhodne nedám svoj hlas kandidátom, ktorí svoj imidž stavajú na šírení konšpirácií, spochybňovaní hodnôt demokracie a tiež zmysluplnosti EÚ. Sme neoddeliteľnou súčasťou európskeho priestoru a kandidáti, ktorí toto podkopávajú, nemajú u mňa šancu.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne nie Rozhodujem sa predovšetkým na základe toho ako kandidát doteraz žil, čo urobil a aké hodnoty vyznáva. Nezaujímajú ma sľuby, pretože ak je človek krivák, tak ním aj zostane, hoci bude sľubovať aj modré z neba. Preto sú pre mňa neprijateľní kandidáti ako Harabín, Kotleba a Bugár. Dúfam, že v druhom kole budem mať možnosť voliť pani Čaputovú.
Rozhodujem sa predovšetkým na základe toho ako kandidát doteraz žil, čo urobil a aké hodnoty vyznáva. Nezaujímajú ma sľuby, pretože ak je človek krivák, tak ním aj zostane, hoci bude sľubovať aj modré z neba. Preto sú pre mňa neprijateľní kandidáti ako Harabín, Kotleba a Bugár. Dúfam, že v druhom kole budem mať možnosť voliť pani Čaputovú.
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
rozhodne nie Pre mňa je absolútny základ hodnotový fit. Každý z nás robí chyby a tiež každý z nás hľadá cestu. Každý z nás niekedy tápe, vojde do slepej uličky, popáli sa, potom sa zbadá, vyjde z nej von, pochopí, poučí sa a spozná ďalší dôležitý princíp fungovania sveta. Na tejto ceste človek robí rozhodnutia, ktoré ho potom niekam zaradia. Podobne ako povedal učiteľ v Harry Potterovi - buď si na strane svetla alebo si na strane tmy. Každý z nás má možnosť si vybrať a rozhodnúť sa.
Pre mňa je absolútny základ hodnotový fit. Každý z nás robí chyby a tiež každý z nás hľadá cestu. Každý z nás niekedy tápe, vojde do slepej uličky, popáli sa, potom sa zbadá, vyjde z nej von, pochopí, poučí sa a spozná ďalší dôležitý princíp fungovania sveta. Na tejto ceste človek robí rozhodnutia, ktoré ho potom niekam zaradia. Podobne ako povedal učiteľ v Harry Potterovi - buď si na strane svetla alebo si na strane tmy. Každý z nás má možnosť si vybrať a rozhodnúť sa.
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
skôr áno
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
skôr áno
Pašmík Milan Pašmík
generálny riaditeľ
McCarter Slovakia, s.r.o.
skôr nie
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
skôr nie V prvom kole si vyberiem kandidáta, ktorý je podľa môjho vedomia najlepší reprezentant Slovenska a má aj najlepšie morálne predpoklady. V druhom kole následne vyberiem toho lepšieho aj keby to malo byť menšie zlo pre Slovensko.
V prvom kole si vyberiem kandidáta, ktorý je podľa môjho vedomia najlepší reprezentant Slovenska a má aj najlepšie morálne predpoklady. V druhom kole následne vyberiem toho lepšieho aj keby to malo byť menšie zlo pre Slovensko.
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
rozhodne nie
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
skôr áno Budem sa snažiť vybrať slušného, čestného človeka. V našich pomeroch už toto je nadštandard. A, áno, budem sa riadiť aj predvolebnými prieskumami.
Budem sa snažiť vybrať slušného, čestného človeka. V našich pomeroch už toto je nadštandard. A, áno, budem sa riadiť aj predvolebnými prieskumami.
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
skôr nie Veľmi by som si prial, aby to bol vzdelaný a slušný človek s vysokou morálnou integritou a proeurópskym smerovaním.
Veľmi by som si prial, aby to bol vzdelaný a slušný človek s vysokou morálnou integritou a proeurópskym smerovaním.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
skôr nie
Kunsch Miroslav Kunsch
generálny riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
skôr nie Budem sa rozhodovať na základe posúdenia odbornosti a morálnej integrity uchádzača.
Budem sa rozhodovať na základe posúdenia odbornosti a morálnej integrity uchádzača.
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
skôr nie U mňa to bude skôr o charaktere a smerovaní. Porovnám jeho doterajšiu prácu a či je vo svojich vyjadreniach zhodný so svojím konaním.
U mňa to bude skôr o charaktere a smerovaní. Porovnám jeho doterajšiu prácu a či je vo svojich vyjadreniach zhodný so svojím konaním.
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HPE Bratislava
skôr nie Ciastocne uz som rozhodnuta ale urcite pozirem aj predvolebne preferencie
Ciastocne uz som rozhodnuta ale urcite pozirem aj predvolebne preferencie
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
skôr áno
Laciak Ondrej Laciak
riadiaci partner
Laciak & Co., , s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Bolf Patrik Bolf
Managing Partner
Kinstellar
rozhodne nie
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
skôr áno Budem voliť Roberta Mistríka, nakoľko okrem toho, že mi je blízke jeho hodnotové nazeranie, vedie reálnu volebnú kampaň, ktorou oslovuje širšie skupiny. Verím preto, že výsledky prieskumov odrážajú skutočné vnímanie kandidátov voličmi.
Budem voliť Roberta Mistríka, nakoľko okrem toho, že mi je blízke jeho hodnotové nazeranie, vedie reálnu volebnú kampaň, ktorou oslovuje širšie skupiny. Verím preto, že výsledky prieskumov odrážajú skutočné vnímanie kandidátov voličmi.
Mík Pavel Mík
obchodný riaditeľ
ABB
rozhodne nie Prieskumy sú len odrazom nálad v spoločnosti, nemajú dramatický vplyv na moje rozhodovanie. Názor si formujem na základe iných vnemov a informácií, vystupovania, vyjadrovania a doterajšieho pôsobenia kandidátov. Aj keby som mohol voliť, som český volič, prieskumom by som sa neriadil.
Prieskumy sú len odrazom nálad v spoločnosti, nemajú dramatický vplyv na moje rozhodovanie. Názor si formujem na základe iných vnemov a informácií, vystupovania, vyjadrovania a doterajšieho pôsobenia kandidátov. Aj keby som mohol voliť, som český volič, prieskumom by som sa neriadil.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
skôr nie
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
skôr nie
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr nie Mám vlastné kritériá a hodnoty. Prieskumy nie sú pre mňa dôveryhodným zdrojom informácii.
Mám vlastné kritériá a hodnoty. Prieskumy nie sú pre mňa dôveryhodným zdrojom informácii.
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
rozhodne áno Dvojkolová voľba prezidenta si vyžaduje aktívny prístup voliča a to sa bez prieskumov nedá. Hrdo kráčať za "svojim" kandidátom môže byť cesta do pekla. V istom okamihu sa treba rozhodnúť. Mali by to urobiť kandidáti a musí to urobiť aj volič.
Dvojkolová voľba prezidenta si vyžaduje aktívny prístup voliča a to sa bez prieskumov nedá. Hrdo kráčať za "svojim" kandidátom môže byť cesta do pekla. V istom okamihu sa treba rozhodnúť. Mali by to urobiť kandidáti a musí to urobiť aj volič.
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
skôr áno
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
skôr áno Vyberiem si na zaklade nazorovej blizkosti a do istej miery pri volbe zohladnim i pravdepodobnost postupu konkretnej osoby do druheho kola.
Vyberiem si na zaklade nazorovej blizkosti a do istej miery pri volbe zohladnim i pravdepodobnost postupu konkretnej osoby do druheho kola.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
skôr áno
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr áno Miniskupinu svojich kandidátov mám zvolenú, ak by hrozilo, že trieštením hlasov môžu prísť o šancu na postup do druhého kola volieb obaja, budem prihliadať aj k preferenciam...
Miniskupinu svojich kandidátov mám zvolenú, ak by hrozilo, že trieštením hlasov môžu prísť o šancu na postup do druhého kola volieb obaja, budem prihliadať aj k preferenciam...
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
skôr áno
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
skôr áno Nakoľko predpokladám, že ani jeden kandidát nezíska nadpolovičnú väčšinu v prvom kole, úplne ignorovať predvolebné prieskumy nebudem.
Nakoľko predpokladám, že ani jeden kandidát nezíska nadpolovičnú väčšinu v prvom kole, úplne ignorovať predvolebné prieskumy nebudem.
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
skôr áno Vyberať budem podľa svojich politických preferencií, ako aj osobných sympatií k jednotlivým kandidátom. Ale predvolebné prieskumy budú určite dôležitou pomôckou pre finálne rozhodnutie, nakoľko nemá zmysel odovzdať hlas kandidátovi bez reálnej šance na úspech.
Vyberať budem podľa svojich politických preferencií, ako aj osobných sympatií k jednotlivým kandidátom. Ale predvolebné prieskumy budú určite dôležitou pomôckou pre finálne rozhodnutie, nakoľko nemá zmysel odovzdať hlas kandidátovi bez reálnej šance na úspech.
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr nie
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
skôr nie Keďže predvolebné prieskumy majú na Slovensku odchýlku od reality o +/- 10 % budem k voľbe pristupovať na základe profilu kandidáta, jeho známosti a predpokladu voľby širokým publikom. Škoda, že to tentokrát bude voľba maxima z minima.
Keďže predvolebné prieskumy majú na Slovensku odchýlku od reality o +/- 10 % budem k voľbe pristupovať na základe profilu kandidáta, jeho známosti a predpokladu voľby širokým publikom. Škoda, že to tentokrát bude voľba maxima z minima.
Stadler Peter Stadler
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Wealth Effect Management
skôr nie Budem sa rozhodovat na zaklade profilu kandidata, ktory ma pozostavat z jeho doterajsich pracovnych a zivotnych skusenosti, rovnako ako aj jeho moralnej integrity.
Budem sa rozhodovat na zaklade profilu kandidata, ktory ma pozostavat z jeho doterajsich pracovnych a zivotnych skusenosti, rovnako ako aj jeho moralnej integrity.
Paška Peter Paška
primátor
mesto Galanta
rozhodne nie Prieskumy verejnej mienky aj na základe vlastných skúseností - som voleným funkcionárom - nepovažujem vôbec za obraz reality. Potvrdzuje sa to pri každých voľbách.
Prieskumy verejnej mienky aj na základe vlastných skúseností - som voleným funkcionárom - nepovažujem vôbec za obraz reality. Potvrdzuje sa to pri každých voľbách.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne nie
Pala Radovan Pala
partner
TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o.
skôr nie Budem vyberať na základe sebavedomého životného príbehu, ktorý svedčí o odvahe postaviť sa korupcii, pomstychtivosti a servilnosti, schopnosti účinne pomáhať a pomenovávať veci pokojne, ale pravým menom. Budem očakávať, že v ľuďoch môže prebudiť nádej v spravodlivosť a - akokoľvek pateticky to mojej generácii znie - lepší zajtrajšok.
Budem vyberať na základe sebavedomého životného príbehu, ktorý svedčí o odvahe postaviť sa korupcii, pomstychtivosti a servilnosti, schopnosti účinne pomáhať a pomenovávať veci pokojne, ale pravým menom. Budem očakávať, že v ľuďoch môže prebudiť nádej v spravodlivosť a - akokoľvek pateticky to mojej generácii znie - lepší zajtrajšok.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
rozhodne nie V prvom kole si budem vyberať podľa predvolebných diskusií a prezentácií jednotlivých kandidátov. V druhom kole už podľa mňa problém s výberom nebude, šanca na "vrece zemiakov" je veľká.
V prvom kole si budem vyberať podľa predvolebných diskusií a prezentácií jednotlivých kandidátov. V druhom kole už podľa mňa problém s výberom nebude, šanca na "vrece zemiakov" je veľká.
Kiselicová Renáta Kiselicová
konateľka
Centire
skôr áno
Rybníček Richard Rybníček
primátor mesta
Mesto Trenčín
rozhodne nie
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
rozhodne nie
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
skôr áno
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
skôr áno
Vlček Roman Vlček
predseda predstavenstva
Slovenská Asociácia správcovských spoločností
skôr nie
Kučák Roman Kučák
CEO & co-founder
Anodius
rozhodne nie Mala by to byť predovšetkým osobnosť s rešpektom doma i v zahraničí, ktorá dokáže inšpirovať ostatných k napredovaniu SR. Predvolebné prieskumy nie sú relevantné a ani smerodajné.
Mala by to byť predovšetkým osobnosť s rešpektom doma i v zahraničí, ktorá dokáže inšpirovať ostatných k napredovaniu SR. Predvolebné prieskumy nie sú relevantné a ani smerodajné.
Blaško Ronald Blaško
výkonný riaditeľ
Americká obchodná komora v SR
rozhodne áno Antisystémoví kandidáti sú schopní osloviť značnú časť (aj) slovenskej spoločnosti. Riziká plynúce z ich prípadného volebného úspechu pre našu stále mladú demokraciu si vyžadujú voľbu viac rozumom ako srdcom.
Antisystémoví kandidáti sú schopní osloviť značnú časť (aj) slovenskej spoločnosti. Riziká plynúce z ich prípadného volebného úspechu pre našu stále mladú demokraciu si vyžadujú voľbu viac rozumom ako srdcom.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
skôr nie
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
rozhodne nie
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
skôr nie Skôr sa budem rozhodovať podľa osobných kvalít kandidátov, morálneho kreditu a preukázaných doterajších zásadných postojov a činov. Výsledky predvolebných prieskumov samozrejme nebudem ignorovať, aby môj hlas neišiel "nezvoliteľnému" kandidátovi, čo však myslím, že nebude hroziť.
Skôr sa budem rozhodovať podľa osobných kvalít kandidátov, morálneho kreditu a preukázaných doterajších zásadných postojov a činov. Výsledky predvolebných prieskumov samozrejme nebudem ignorovať, aby môj hlas neišiel "nezvoliteľnému" kandidátovi, čo však myslím, že nebude hroziť.
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
skôr nie
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
rozhodne nie Vyber najvhodnejsiej osobnosti na poziciu prezidenta Slovenska, je zial od samého pociatku slovenskej statnosti limitovany ich moralnou a osobnostnou nekonzistenciou. Asi jediny, ktory zil ako veril, bol fasisticky nohsled Tiso
Vyber najvhodnejsiej osobnosti na poziciu prezidenta Slovenska, je zial od samého pociatku slovenskej statnosti limitovany ich moralnou a osobnostnou nekonzistenciou. Asi jediny, ktory zil ako veril, bol fasisticky nohsled Tiso
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
skôr nie
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
rozhodne nie
Meszlényi Štefan Meszlényi
konateľ
Komárňanské tlačiarne
rozhodne nie
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
skôr áno Voľbu mám vyjasnenú, akurát nech sa tí dvaja slniečkari dohodnú, kto to bude :)
Voľbu mám vyjasnenú, akurát nech sa tí dvaja slniečkari dohodnú, kto to bude :)
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
skôr nie Rozhodovať sa budem podľa volebného programu, charakteru a charizmy kandidáta. Z aktuálnych kandidátov zatiaľ žiadneho favorita nemám.
Rozhodovať sa budem podľa volebného programu, charakteru a charizmy kandidáta. Z aktuálnych kandidátov zatiaľ žiadneho favorita nemám.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
rozhodne nie Podstatná je osobnost a důvěryhodnost kandidáta, stejně tak jeho schopnost reprezentovat naši zemi v zahraničí. A pokud se k tomu přidá i státotvorné myšlení, vystupování a chování, bude to ten pravý.
Podstatná je osobnost a důvěryhodnost kandidáta, stejně tak jeho schopnost reprezentovat naši zemi v zahraničí. A pokud se k tomu přidá i státotvorné myšlení, vystupování a chování, bude to ten pravý.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
rozhodne nie Rozhodnem sa podľa výšky a rozmanitosti profesijných skúseností a ľudských hodnôt kandidátov. Zároveň budem uvažovať nad skutočnými motiváciami ich kandidatúr. Ak niekto po takejto selekcii ostane, má môj hlas.
Rozhodnem sa podľa výšky a rozmanitosti profesijných skúseností a ľudských hodnôt kandidátov. Zároveň budem uvažovať nad skutočnými motiváciami ich kandidatúr. Ak niekto po takejto selekcii ostane, má môj hlas.
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
rozhodne nie Budem sa rozhodovať na základe vlastného názoru na osobnosť kandidujúcich na prezidenta. Prieskumy vypovedajú aj o náladách v spoločnosti, no nemusia korelovať s kvalitou kandidátov.
Budem sa rozhodovať na základe vlastného názoru na osobnosť kandidujúcich na prezidenta. Prieskumy vypovedajú aj o náladách v spoločnosti, no nemusia korelovať s kvalitou kandidátov.
Moravčíková Kolenová Zuzana Moravčíková Kolenová
advokát
ZMK Legal, s.r.o., Bratislava
skôr nie

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní