Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Myslíte si, že služby motivačných koučov a mentorov by pre vašu firmu boli prínosné?

  1. rozhodne áno 21 %
  2. skôr áno 33 %
  3. skôr nie 31 %
  4. rozhodne nie 7 %
  5. neviem/nevyjadrujem sa/iné 9 %


Uzávierka hlasovania: 11.02.2019. Počet respondentov: 91.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
skôr nie Sme malá rodinná firma a máme veľmi silnú vlastnú motiváciu. Každému síce občas pomôže pohľad zvonka, ale nepociťujeme potrebu to riešiť.
Sme malá rodinná firma a máme veľmi silnú vlastnú motiváciu. Každému síce občas pomôže pohľad zvonka, ale nepociťujeme potrebu to riešiť.
Zaťko Andrej Zaťko
generálny riaditeľ
Poštová banka
rozhodne áno Samozrejme. Nie boli by, ale už dnes sú prínosné. V rámci Leadership Academy – rozvojového programu pre vysoký a stredný manažment, pracujeme napriklad s nastavovaním novej kultúry v Poštovej banke. Pre dosiahnutie cieľov tohto programu sme oslovili aj niektorých z najlepších koučov a mentorov na Slovensku a už dnes vidíme prínosy, ktoré posúvajú skills a formujú našich manažérov. Ak máte najmä manažérov a nie lídrov, musíte si ich vychovať. Sám som prešiel v minulosti rukami niekoľkých koučov a každý z nich mal výrazný podiel na mojom raste.
Samozrejme. Nie boli by, ale už dnes sú prínosné. V rámci Leadership Academy – rozvojového programu pre vysoký a stredný manažment, pracujeme napriklad s nastavovaním novej kultúry v Poštovej banke. Pre dosiahnutie cieľov tohto programu sme oslovili aj niektorých z najlepších koučov a mentorov na Slovensku a už dnes vidíme prínosy, ktoré posúvajú skills a formujú našich manažérov. Ak máte najmä manažérov a nie lídrov, musíte si ich vychovať. Sám som prešiel v minulosti rukami niekoľkých koučov a každý z nich mal výrazný podiel na mojom raste.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Švecová Anna Švecová
Bonding Manager Slovakia
Euler Hermes
skôr nie Myslím si, že skôr nie. Podľa môjho názoru by išlo iba o krátkodobý efekt. Z dlhodobého hľadiska si myslím, že by mal byť každý sám sebe motivátorom a v prípade, že nastanú v práci ťažšie časy, veriť v samého seba a v lepší zajtrajšok. A on sa určite dostaví.
Myslím si, že skôr nie. Podľa môjho názoru by išlo iba o krátkodobý efekt. Z dlhodobého hľadiska si myslím, že by mal byť každý sám sebe motivátorom a v prípade, že nastanú v práci ťažšie časy, veriť v samého seba a v lepší zajtrajšok. A on sa určite dostaví.
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr nie
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
skôr áno
Kollár Daniel Kollár
generálny riaditeľ
Československá obchodná banka, a.s.
rozhodne áno
Gašpar Daniel Gašpar
Managing Partner
Crowdberry a.s.
skôr nie
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
skôr nie
Elko Dušan Elko
managing partner
SAM Headhunting Slovakia
rozhodne áno Áno, nik nie je absolútne perfektný a preto aj tí, ktorí si myslia, že sú najlepší, môžu zistiť, že spolupráca koučom alebo mentorom je pre nich prínosná.
Áno, nik nie je absolútne perfektný a preto aj tí, ktorí si myslia, že sú najlepší, môžu zistiť, že spolupráca koučom alebo mentorom je pre nich prínosná.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Úlohu kouča a mentora v mojej firme plním pre svoje kolegynky a kolegov ja osobne. V tejto dobe je to pre udržanie motivácie a dobrej atmosféry vo firme nevyhnutné. Ja skor využívam služby mentorov - expertov v oblastiach, kde chceme odborne rásť.
Úlohu kouča a mentora v mojej firme plním pre svoje kolegynky a kolegov ja osobne. V tejto dobe je to pre udržanie motivácie a dobrej atmosféry vo firme nevyhnutné. Ja skor využívam služby mentorov - expertov v oblastiach, kde chceme odborne rásť.
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne nie Ako s každou inou službou, firma by si ju mala externe objednávať, iba ak ju nevie zabezpečiť sama. Nutnosť dodávať lídrov a motiváciu externe je zrkadlom kvality top manažmentu.
Ako s každou inou službou, firma by si ju mala externe objednávať, iba ak ju nevie zabezpečiť sama. Nutnosť dodávať lídrov a motiváciu externe je zrkadlom kvality top manažmentu.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
skôr nie Zatiaľ sme mali zlú skusenosť
Zatiaľ sme mali zlú skusenosť
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
neviem/nevyjadrujem sa/iné Či motivačných neviem, pohľad zvonka ale nebýva na škodu.
Či motivačných neviem, pohľad zvonka ale nebýva na škodu.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
skôr áno
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
rozhodne áno Ale som ním ja.
Ale som ním ja.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Ikrényi Ivan Ikrényi
advokát/partner
IKRÉNYI & REHÁK, s.r.o., Bratislava
skôr nie Skôr nie, najlepším motivátorom a mentorom zamestnancov by mali byť ich nadriadení.
Skôr nie, najlepším motivátorom a mentorom zamestnancov by mali byť ich nadriadení.
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
skôr nie
Košalko Ivan Košalko
prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
rozhodne nie Odkedy som sám koučom a mentorom (podľa preferencií klienta), pracujem už s tretím koučom na svojom osobnostnom rozvoji. Ak niečo v živote ľutujem, tak je to práve fakt, že som s tým nezačal oveľa skôr. Podotýkam však, že motivovať k osobnostnému rozvoju by sa mal človek sám. Firmy, resp. manažéri môžu túto motiváciu podporiť tým, že koučing alebo mentoring svojim zamestnancom ponúknu. A mali by sa zamyslieť nad tým, aký typ koučingu im prinesie najlepšie výsledky.
Odkedy som sám koučom a mentorom (podľa preferencií klienta), pracujem už s tretím koučom na svojom osobnostnom rozvoji. Ak niečo v živote ľutujem, tak je to práve fakt, že som s tým nezačal oveľa skôr. Podotýkam však, že motivovať k osobnostnému rozvoju by sa mal človek sám. Firmy, resp. manažéri môžu túto motiváciu podporiť tým, že koučing alebo mentoring svojim zamestnancom ponúknu. A mali by sa zamyslieť nad tým, aký typ koučingu im prinesie najlepšie výsledky.
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
skôr nie
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
skôr nie
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
rozhodne nie
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
skôr áno Takéto služby využívame už niekoľko rokov. Dôležité je, aby tieto aktivity boli cielené s jasne definovaným očakávaním. Externý kouč alebo mentor, ak je to správny človek naladený na "správnu vlnu" firemnej kultúry, môže úspešne podporiť posun myslenia kľúčových pracovníkov k efektívnemu rozhodovaniu a vedeniu tímov. Ideálne by bolo, keby rolu koučov či mentorov zvládali vedúci pracovníci firmy, ale tu často chýba nadhľad (v záplave operatívy), ktorý môžu priniesť práve externí ľudia s patričnými skúsenosťami.
Takéto služby využívame už niekoľko rokov. Dôležité je, aby tieto aktivity boli cielené s jasne definovaným očakávaním. Externý kouč alebo mentor, ak je to správny človek naladený na "správnu vlnu" firemnej kultúry, môže úspešne podporiť posun myslenia kľúčových pracovníkov k efektívnemu rozhodovaniu a vedeniu tímov. Ideálne by bolo, keby rolu koučov či mentorov zvládali vedúci pracovníci firmy, ale tu často chýba nadhľad (v záplave operatívy), ktorý môžu priniesť práve externí ľudia s patričnými skúsenosťami.
Berko Jozef Berko
konateľ
Potraviny DELIA
rozhodne áno
Hajko Jozef Hajko
analytik
skôr nie
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
skôr nie
Gabrhel Juraj Gabrhel
riaditeľ
E-learnmedia, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Aj najlepší motivačný mentor či kouč je úplne zbytočný, ak nie je v poriadku samotná podstata toho, čo mám/chcem robiť. A ak viem, čo chcem robiť, respektíve kam chce smerovať firma, som s tým stotožnený a verím tomu, tak vlastne už nepotrebujem, aby ma niekto motivoval, lebo mi stačí moja vnútorná motivácia. A tú mi žiadny motivačný guru nedá.
Aj najlepší motivačný mentor či kouč je úplne zbytočný, ak nie je v poriadku samotná podstata toho, čo mám/chcem robiť. A ak viem, čo chcem robiť, respektíve kam chce smerovať firma, som s tým stotožnený a verím tomu, tak vlastne už nepotrebujem, aby ma niekto motivoval, lebo mi stačí moja vnútorná motivácia. A tú mi žiadny motivačný guru nedá.
Topolová Karolína Topolová
generálna riaditeľka
AAA Auto, a.s.
skôr áno Koučing je v trend, ktorý sa v poslednej dobe dosť rozšíril. Myslím si, že dobrý kouč alebo mentor môže pomôcť zamestnancov motivovať k lepším výsledkom, k vyššej kvalite práce, lepšiemu rozvrhnutiu pracovného času či pomôcť v pracovnom rozvoji. Záleží však aj na druhej strane či má záujem a spolupracuje.
Koučing je v trend, ktorý sa v poslednej dobe dosť rozšíril. Myslím si, že dobrý kouč alebo mentor môže pomôcť zamestnancov motivovať k lepším výsledkom, k vyššej kvalite práce, lepšiemu rozvrhnutiu pracovného času či pomôcť v pracovnom rozvoji. Záleží však aj na druhej strane či má záujem a spolupracuje.
Čechová Katarína Čechová
managing partner
Čechová & Partners
skôr áno
Bednárová Klaudia Bednárová
managing director
the Bridge
rozhodne áno Vypočuť si zaujímavú prednášku vždy prínosom je. Dôležité však je, aby ľudia ktorí "koučujú" a "motivujú" boli nielen skúsení ale i zruční odborníci a odborníčky a nie "rýchlokvasní akože odborníci", ktorí síce nikdy nič nevybudovali, ale majú plnú pusu rečí ako to urobiť.
Vypočuť si zaujímavú prednášku vždy prínosom je. Dôležité však je, aby ľudia ktorí "koučujú" a "motivujú" boli nielen skúsení ale i zruční odborníci a odborníčky a nie "rýchlokvasní akože odborníci", ktorí síce nikdy nič nevybudovali, ale majú plnú pusu rečí ako to urobiť.
Gajdoschík Ladislav Gajdoschík
riaditeľ
Groupama poisťovňa, a.s., Bratislava
rozhodne áno Na základe našej skúsenosti so službami koučov a mentorov sme sa pred niekoľkými rokmi rozhodli vytvoriť pozíciu interného kouča. Toto rozhodnutie považujem za veľmi dobré a prínosné pre všetky oddelenia v našej spoločnosti. Zamestnanci sa vďaka tomu posúvajú dopredu, čím firma získava na kvalite. Zároveň je aj pre mňa veľkým potešením sledovať, ako zamestnanci pod vplyvom kouča aj osobnostne rastú.
Na základe našej skúsenosti so službami koučov a mentorov sme sa pred niekoľkými rokmi rozhodli vytvoriť pozíciu interného kouča. Toto rozhodnutie považujem za veľmi dobré a prínosné pre všetky oddelenia v našej spoločnosti. Zamestnanci sa vďaka tomu posúvajú dopredu, čím firma získava na kvalite. Zároveň je aj pre mňa veľkým potešením sledovať, ako zamestnanci pod vplyvom kouča aj osobnostne rastú.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
skôr nie
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
skôr nie Nie, a viem to z toho dôvodu, že mentorské a motivačné koučovanie Kovotvar absolvoval viackrát pred mojim príchodom do firmy. Nikam ho to neposunulo. Bolo treba výkonnú silu a nie mentorovanie. Chápem však, že sú firmy a situácie, kedy aj mentoring vie nakopnúť človeka a posunúť ho o kus ďalej. No myslím si, že kladný vplyv koučingu a mentoringu je aplikovateľný na jednotlivcoch a nie vo firmách ako celkoch. Tam sa koučing stáva častokrát bohapustým táraním.
Nie, a viem to z toho dôvodu, že mentorské a motivačné koučovanie Kovotvar absolvoval viackrát pred mojim príchodom do firmy. Nikam ho to neposunulo. Bolo treba výkonnú silu a nie mentorovanie. Chápem však, že sú firmy a situácie, kedy aj mentoring vie nakopnúť človeka a posunúť ho o kus ďalej. No myslím si, že kladný vplyv koučingu a mentoringu je aplikovateľný na jednotlivcoch a nie vo firmách ako celkoch. Tam sa koučing stáva častokrát bohapustým táraním.
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
neviem/nevyjadrujem sa/iné V nasej spolocnosti sa snazime mat individualne plany rozvoja pre kazdeho zamestnanca vratane koucingu a mentoringu. Vyuzivame nase siroke interne zdroje - skusenosti a schopnosti nasich najlepsich ludi, ktori vedia a chcu fungovat ako kouc a mentor. Ja sama posobim ako mentorka a koucka v nasej spolocnosti a odozva na tento sposob rozvoja pracovnikov je velmi silna.
V nasej spolocnosti sa snazime mat individualne plany rozvoja pre kazdeho zamestnanca vratane koucingu a mentoringu. Vyuzivame nase siroke interne zdroje - skusenosti a schopnosti nasich najlepsich ludi, ktori vedia a chcu fungovat ako kouc a mentor. Ja sama posobim ako mentorka a koucka v nasej spolocnosti a odozva na tento sposob rozvoja pracovnikov je velmi silna.
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
rozhodne áno Ľudský potenciál je vo firme nesmierne dôležitý a preto akékoľvek spôsoby na dobré nastavenie pracovníka po stránke psychickej a mentálne sú vítané. Problémom sú častokrát financie, lebo náklady na takéto služby sú škrtané z ročných plánov v prípade nepriaznivého vývoja ako prvé.
Ľudský potenciál je vo firme nesmierne dôležitý a preto akékoľvek spôsoby na dobré nastavenie pracovníka po stránke psychickej a mentálne sú vítané. Problémom sú častokrát financie, lebo náklady na takéto služby sú škrtané z ročných plánov v prípade nepriaznivého vývoja ako prvé.
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
rozhodne áno Navyše, mentor by mal využívať obrovskú silu, ktorá sa skrýva v dátach. Dnes už je možné z dát odhadnúť, ktorý človek je nespokojný, kto je ohrozený z hľadiska možného odchodu, kto je preťažený, ale aj kto je potenciálny interný leader či "luminary". A to nie len z dotazníkov, ale tiež z tvrdých dát napríklad o výkonnosti, vyťaženosti, dovolenkách či paragrafoch z firemných databáz. Obrovskú informačnú hodnotu vedia navyše dať sentiment analýzy nad neštruktúrovanými zdrojmi dát ako sú maily či sociálne siete. Mentoring už dávno nie je len záležitosť "pocitu" a bude čoraz viac o využívaní AI (Augmented Intelligence).
Navyše, mentor by mal využívať obrovskú silu, ktorá sa skrýva v dátach. Dnes už je možné z dát odhadnúť, ktorý človek je nespokojný, kto je ohrozený z hľadiska možného odchodu, kto je preťažený, ale aj kto je potenciálny interný leader či "luminary". A to nie len z dotazníkov, ale tiež z tvrdých dát napríklad o výkonnosti, vyťaženosti, dovolenkách či paragrafoch z firemných databáz. Obrovskú informačnú hodnotu vedia navyše dať sentiment analýzy nad neštruktúrovanými zdrojmi dát ako sú maily či sociálne siete. Mentoring už dávno nie je len záležitosť "pocitu" a bude čoraz viac o využívaní AI (Augmented Intelligence).
Krekáč Martin Krekáč
vedúci partner
Jenewein Group
skôr áno
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
skôr áno Závisí to do veľkej miery od formy spolupráce. Jednorazové školenie, alebo motivácia môžu byť inšpiratívne, ale udržateľnú zmenu a expanziu zabezpečí len každodenný prístup manažmentu. Neustále zlepšovanie a posúvanie vecí dopredu. Samotní vrcholoví manažéri by sa mali stať pre svojich ľudí motivátormi a mentormi.
Závisí to do veľkej miery od formy spolupráce. Jednorazové školenie, alebo motivácia môžu byť inšpiratívne, ale udržateľnú zmenu a expanziu zabezpečí len každodenný prístup manažmentu. Neustále zlepšovanie a posúvanie vecí dopredu. Samotní vrcholoví manažéri by sa mali stať pre svojich ľudí motivátormi a mentormi.
Musil Martin Musil
konateľ
Intrum Slovakia s.r.o.
skôr áno
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
skôr áno Nejde o univerzálny recept, ale v určitých situáciách sú tieto služby prínosné.
Nejde o univerzálny recept, ale v určitých situáciách sú tieto služby prínosné.
Mittner Martin Mittner
Country Manager
Nestlé Slovensko, s.r.o.
skôr áno Koučing môže byť nástrojom na aktivizáciu pracovníkov, či už v smere výkonnostnom alebo kariérnom. Dnes sú na pracovisku potrebné hodnoty ako dôvera, viera v ľudí a v ich potenciál, rešpekt a spolupráca. Koučovanie môže podporiť tieto potreby.
Koučing môže byť nástrojom na aktivizáciu pracovníkov, či už v smere výkonnostnom alebo kariérnom. Dnes sú na pracovisku potrebné hodnoty ako dôvera, viera v ľudí a v ich potenciál, rešpekt a spolupráca. Koučovanie môže podporiť tieto potreby.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
skôr nie
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
rozhodne nie
Mundierová Martina Mundierová
CEO
MST PARTNERS, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
skôr áno Spokojní, motivovaní a angažovaní zamestnanci sú kľúčom k úspechu každej spoločnosti. Preto je zo strany spoločnosti(zamestnávateľa) nevyhnutné angažovanosť zamestnancov rozvíjať – poznať svojich kolegov, jasne formulovať požiadavky a očakávania zo strany spoločnosti, nachádzať príležitosti pre využitie ich potenciálu a zručností, zadávať im dostatočný priestor pri plnení zodpovedných úloh, poskytovať im spätnú väzbu, umožniť im kariérne rásť a odmeňovať ich za ich výkony a výsledky. Spoločnosť EY praktizuje interný koučing naprieč všetkými úrovňami a to výrazne prispieva k zvyšovaniu motivácie našich zamestnancov.
Spokojní, motivovaní a angažovaní zamestnanci sú kľúčom k úspechu každej spoločnosti. Preto je zo strany spoločnosti(zamestnávateľa) nevyhnutné angažovanosť zamestnancov rozvíjať – poznať svojich kolegov, jasne formulovať požiadavky a očakávania zo strany spoločnosti, nachádzať príležitosti pre využitie ich potenciálu a zručností, zadávať im dostatočný priestor pri plnení zodpovedných úloh, poskytovať im spätnú väzbu, umožniť im kariérne rásť a odmeňovať ich za ich výkony a výsledky. Spoločnosť EY praktizuje interný koučing naprieč všetkými úrovňami a to výrazne prispieva k zvyšovaniu motivácie našich zamestnancov.
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
skôr áno
Pašmík Milan Pašmík
generálny riaditeľ
McCarter Slovakia, s.r.o.
rozhodne áno
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
rozhodne áno
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
neviem/nevyjadrujem sa/iné Vždy záleží na kvalite - kvalitný mentor a kouč môže byť prínosom. Ale existuje veľa ľudí, ktorí to majú len na vizitke...
Vždy záleží na kvalite - kvalitný mentor a kouč môže byť prínosom. Ale existuje veľa ľudí, ktorí to majú len na vizitke...
Kunsch Miroslav Kunsch
generálny riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
skôr nie
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
skôr nie Vážim si ľudí, ktorí si už niečo v živote "odskákali". Rád si vypočujem ich rady a nechám sa inšpirovať, ale pri mladých ľuďoch je to často mimo realitu, aspoň moja skúsenosť s koučmi od 20 do 30 rokov.
Vážim si ľudí, ktorí si už niečo v živote "odskákali". Rád si vypočujem ich rady a nechám sa inšpirovať, ale pri mladých ľuďoch je to často mimo realitu, aspoň moja skúsenosť s koučmi od 20 do 30 rokov.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Kudrocova Monika Kudrocova
Service delivery manager
HPE Bratislava
skôr nie
Laciak Ondrej Laciak
riadiaci partner
Laciak & Co., , s.r.o., Bratislava
skôr nie
Mík Pavel Mík
obchodný riaditeľ
ABB
rozhodne áno Určite áno a ich služby aj využívame. Prínos vidíme čiastočne v sprostredkovaní nového, relatívne nezainteresovaného pohľadu, ktoré môže naše myslenie nasmerovať k iným riešeniam, než tým zabehaným. Ale tiež v kvalifikovanej odbornej diskusii i oponentúre, v rámci ktorej sa aj u nás nie raz zrodili veľké riešenia.
Určite áno a ich služby aj využívame. Prínos vidíme čiastočne v sprostredkovaní nového, relatívne nezainteresovaného pohľadu, ktoré môže naše myslenie nasmerovať k iným riešeniam, než tým zabehaným. Ale tiež v kvalifikovanej odbornej diskusii i oponentúre, v rámci ktorej sa aj u nás nie raz zrodili veľké riešenia.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr nie Ak si firma nevie motivovat zamestnancov sama ziadny motivator zvonka nepomoze.
Ak si firma nevie motivovat zamestnancov sama ziadny motivator zvonka nepomoze.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne áno Mal som osobnu skusenost a velmi doporucujem.
Mal som osobnu skusenost a velmi doporucujem.
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
skôr áno
Strýček Peter Strýček
regionálny riaditeľ pre akvizície a rozvoj
ENGIE Services
skôr áno
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
skôr áno Pravidelne ich aj pouzivame, najma takych, ktori maju za sebou vlastnu biznisovu skusenost a vedie autenticky sprostredkovat to, ze o uspechu rozhoduje nie to, co mame/vieme, ale kto/kym sme.
Pravidelne ich aj pouzivame, najma takych, ktori maju za sebou vlastnu biznisovu skusenost a vedie autenticky sprostredkovat to, ze o uspechu rozhoduje nie to, co mame/vieme, ale kto/kym sme.
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
skôr áno
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
skôr áno ciastocne s nimi pracujeme
ciastocne s nimi pracujeme
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
skôr nie Možno v nejakej virtuálnej korporácii ano, u mňa rozhodne nie.
Možno v nejakej virtuálnej korporácii ano, u mňa rozhodne nie.
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
skôr nie
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
skôr áno Najväčšou výhodou samozrejme je, ak má management spoločnosti tieto kompetencie priamo. Dôležité pri výbere dodávateľa týchto externých služieb je to, aby školitelia neskĺzli do "vymývania mozgov" poistkových predajcov.
Najväčšou výhodou samozrejme je, ak má management spoločnosti tieto kompetencie priamo. Dôležité pri výbere dodávateľa týchto externých služieb je to, aby školitelia neskĺzli do "vymývania mozgov" poistkových predajcov.
Kiselicová Renáta Kiselicová
konateľka
Centire
skôr nie
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
rozhodne áno Rozhodne. Su na zozname hned za vymetacmi diabla, trenermi jogy a prutikarmi.
Rozhodne. Su na zozname hned za vymetacmi diabla, trenermi jogy a prutikarmi.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
rozhodne nie
Vlček Roman Vlček
predseda predstavenstva
Slovenská Asociácia správcovských spoločností
skôr áno
Blaško Ronald Blaško
výkonný riaditeľ
Americká obchodná komora v SR
skôr áno Akýkoľvek profesionálny kouč alebo mentor ale nemôže suplovať úlohu HR pri výbere, rozvoji a motivácii zamestnancov a rovnako lídra pri riadení tímu.
Akýkoľvek profesionálny kouč alebo mentor ale nemôže suplovať úlohu HR pri výbere, rozvoji a motivácii zamestnancov a rovnako lídra pri riadení tímu.
Miklošová Slávka Miklošová
generálna riaditeľka a členka predstavenstva
Komunálna poisťovňa, a.s., Vienna Insurance Group
rozhodne áno Úspešný človek sa učí na cudzích chybách. Ak má „poruke“ niekoho skúsenejšieho, a nechá si poradiť, získa tak náskok pred inými. Rovnaké zásady platia aj v profesionálnej oblasti. Preto je v našom záujme, aby sa nový zamestnanec čo najskôr oboznámil so svojimi pracovnými úlohami a dokázal samostatne fungovať v náročnom biznise, akým je poisťovníctvo.
Úspešný človek sa učí na cudzích chybách. Ak má „poruke“ niekoho skúsenejšieho, a nechá si poradiť, získa tak náskok pred inými. Rovnaké zásady platia aj v profesionálnej oblasti. Preto je v našom záujme, aby sa nový zamestnanec čo najskôr oboznámil so svojimi pracovnými úlohami a dokázal samostatne fungovať v náročnom biznise, akým je poisťovníctvo.
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
skôr áno
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
skôr nie
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr nie
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
skôr áno Myslím, že motivovat zaměstnance je jednou z nejdůležitějších funkcí managementu - takže každý opravdu dobrý kouč by byl přínosem.
Myslím, že motivovat zaměstnance je jednou z nejdůležitějších funkcí managementu - takže každý opravdu dobrý kouč by byl přínosem.
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
skôr áno
Kupčo Vladimír Kupčo
CEO
VNET, a.s., Bratislava
skôr áno
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
skôr áno Zdravotnícke pomáhajúce profesie sú najviac rizikové z pohľadu vyhorenia a straty motivácie. Ustavičný kontakt s bolesťou a utrpením vedie k zmenám osobnosti a percepcie okolia. Skúsenosť z našich konferencií je, že vhodne zvolený motivačný kouč je veľmi vítaným spestrením programu. Motivovať tisícky ľudí metódou individuálneho koučingu nie je možné, preto používame skupinové školenia komunikácie s pacientom, umierajúcimi a príbuznými, kde sa zdravotníci učia zvládať kritické a emotívne zaťažujúce situácie.
Zdravotnícke pomáhajúce profesie sú najviac rizikové z pohľadu vyhorenia a straty motivácie. Ustavičný kontakt s bolesťou a utrpením vedie k zmenám osobnosti a percepcie okolia. Skúsenosť z našich konferencií je, že vhodne zvolený motivačný kouč je veľmi vítaným spestrením programu. Motivovať tisícky ľudí metódou individuálneho koučingu nie je možné, preto používame skupinové školenia komunikácie s pacientom, umierajúcimi a príbuznými, kde sa zdravotníci učia zvládať kritické a emotívne zaťažujúce situácie.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
neviem/nevyjadrujem sa/iné
Moravčíková Kolenová Zuzana Moravčíková Kolenová
advokát
ZMK Legal, s.r.o., Bratislava
skôr áno

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní