Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Je podľa vás prijateľné, ak predstaviteľ štátnej inštitúcie alebo štátom ovládanej firmy odmieta zverejniť svoj životopis?

  1. rozhodne áno 3 %
  2. skôr áno 1 %
  3. skôr nie 15 %
  4. rozhodne nie 78 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 3 %


Uzávierka hlasovania: 04.03.2019. Počet respondentov: 94.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Adam Rudolf Adam
predseda predstavenstva
Finportal, a.s., Bratislava
rozhodne nie
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
rozhodne nie Kazdy statny zamestnanec je povinny zverejnit svoj zivotopis aby sa dalo zistit ci splnal podmienky, nakolko je plateny zo statnych penazi.
Kazdy statny zamestnanec je povinny zverejnit svoj zivotopis aby sa dalo zistit ci splnal podmienky, nakolko je plateny zo statnych penazi.
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
rozhodne nie
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
rozhodne nie
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
rozhodne nie
Bator Dariusz Tomasz Bator
CEO
BILLA, s.r.o, Bratislava
rozhodne nie Štátni úradníci a manažéri by sa nemali hanbiť za svoj životopis. Občania, ktorí sa de facto skladajú na ich plat, by mali mať dostatok informácií o pracovných zručnostiach štátnych manažérov. Odmietnutie zverejnenia životopisu vnímam ako pokus niečo skrývať alebo v niečom klamať.
Štátni úradníci a manažéri by sa nemali hanbiť za svoj životopis. Občania, ktorí sa de facto skladajú na ich plat, by mali mať dostatok informácií o pracovných zručnostiach štátnych manažérov. Odmietnutie zverejnenia životopisu vnímam ako pokus niečo skrývať alebo v niečom klamať.
Beňuška Matej Beňuška
Public Policy Manager, Central, Eastern and Southern Europe
Taxify
rozhodne nie To je otázka, na ktorú sa hádam ani netreba pýtať. Štát má byť 100% transparenrný.
To je otázka, na ktorú sa hádam ani netreba pýtať. Štát má byť 100% transparenrný.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
rozhodne nie
Bláhová Renáta Bláhová
partnerka
BMB Leitner k.s.
skôr nie
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
rozhodne nie
Burza Joseph M. Burza
prezident
Kanadská obchodná komora v Slovenskej republike
rozhodne nie Už definícia štátnej spoločnosti jasne hovorí, že sa jedná o spoločnosť, ktorá zastupuje štát a nie nejakú ohraničenú skupinu ľudí. Slovenská republika má stále veľký problém s transparentnosťou v politike a s dodržiavaním základných etických noriem. V Kanade by takáto situácia ani nemohla nastať, lebo system ich jednoducho nepripustí. Slovensku sa síce ekonomicky relatívne darí, ale morálka a bezúhonnosť vo štátnej sfére výrazne absentuje.
Už definícia štátnej spoločnosti jasne hovorí, že sa jedná o spoločnosť, ktorá zastupuje štát a nie nejakú ohraničenú skupinu ľudí. Slovenská republika má stále veľký problém s transparentnosťou v politike a s dodržiavaním základných etických noriem. V Kanade by takáto situácia ani nemohla nastať, lebo system ich jednoducho nepripustí. Slovensku sa síce ekonomicky relatívne darí, ale morálka a bezúhonnosť vo štátnej sfére výrazne absentuje.
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
skôr nie Nedokážem si predstaviť dôvod, pre ktorý by nejaký predstaviteľ štátnej inštitúcie alebo štátom ovládanej firmy odmietol zverejniť svoj životopis. Viem pochopiť ak nechce uviesť niektoré osobné údaje, ale na základe niečoho musel byť vybraný/á a ten proces by mal byť transparetný.
Nedokážem si predstaviť dôvod, pre ktorý by nejaký predstaviteľ štátnej inštitúcie alebo štátom ovládanej firmy odmietol zverejniť svoj životopis. Viem pochopiť ak nechce uviesť niektoré osobné údaje, ale na základe niečoho musel byť vybraný/á a ten proces by mal byť transparetný.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
rozhodne nie Ak ide o konkrétneho človeka, asi má obavu o kvalitu svojej bakalárskej/diplomovej/dizertačnej práce.
Ak ide o konkrétneho človeka, asi má obavu o kvalitu svojej bakalárskej/diplomovej/dizertačnej práce.
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
rozhodne nie Nie je. Na takejto pozícii nemá potom čo hľadať.
Nie je. Na takejto pozícii nemá potom čo hľadať.
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
rozhodne nie Malo by byť samozrejmé, že existuje úplná informovanosť, o ľuďoch. ktorí za štát zastupujú záujmy v štátnych inštitúciách a firmách. Verejnosť má určite poznať meno takého človeka a jeho životopis ako záruku toho, že bol nominovaný kompetentný a bezúhonný človek.
Malo by byť samozrejmé, že existuje úplná informovanosť, o ľuďoch. ktorí za štát zastupujú záujmy v štátnych inštitúciách a firmách. Verejnosť má určite poznať meno takého človeka a jeho životopis ako záruku toho, že bol nominovaný kompetentný a bezúhonný človek.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
rozhodne nie
Elko Dušan Elko
managing partner
SAM Headhunting Slovakia
rozhodne nie Predstaviteľ v akejkoľvek verejnej funkcii by mal automaticky nástupom do nej zverejniť svoj životopis.
Predstaviteľ v akejkoľvek verejnej funkcii by mal automaticky nástupom do nej zverejniť svoj životopis.
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
rozhodne nie
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
rozhodne nie Nikto ho asi nenúti , aby išiel do štatnej inštitúcie a preto musí akceptovať určite pravidla , ktoré pre túto sféru platia
Nikto ho asi nenúti , aby išiel do štatnej inštitúcie a preto musí akceptovať určite pravidla , ktoré pre túto sféru platia
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
rozhodne nie
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
rozhodne nie
Hajko Jozef Hajko
analytik
rozhodne nie
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
skôr nie
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
rozhodne nie
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
rozhodne nie
Hričovský Márius Hričovský
podpredseda predstavenstva
Stredoslovenská energetika, a.s.
rozhodne nie Ak mame na mysli clena predstavenstva alebo dozornej rady, ale aj uroven pod nimi, je kvalita osob, ktore tuto funkciu zastavaju, sucastou celkoveho corporate governance a teda aj sucastou budovania dobreho mena a znacky firmy.Kvalita osob je dovurcitej miery zarukou dobreho fungovania spkocnosti. Preto by malo byt v zaujme spolocnosti a teda aj jej organov informacie o vzdelani, skusenostiach a aktivitach svojich klucovych predstavitelov zverejnovat.
Ak mame na mysli clena predstavenstva alebo dozornej rady, ale aj uroven pod nimi, je kvalita osob, ktore tuto funkciu zastavaju, sucastou celkoveho corporate governance a teda aj sucastou budovania dobreho mena a znacky firmy.Kvalita osob je dovurcitej miery zarukou dobreho fungovania spkocnosti. Preto by malo byt v zaujme spolocnosti a teda aj jej organov informacie o vzdelani, skusenostiach a aktivitach svojich klucovych predstavitelov zverejnovat.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
skôr nie
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
rozhodne nie
Kaščák Marcel Kaščák
člen predstavenstva
Tatra banka, a.s.
rozhodne nie Ako osoba ako aj inštitúcia platiaca dane predsa jednoznačne musím vedieť, kto, s akým profilom, vzdelaním, skúsenosťami a praxou reprezentuje naše záujmy na štátnej úrovni.
Ako osoba ako aj inštitúcia platiaca dane predsa jednoznačne musím vedieť, kto, s akým profilom, vzdelaním, skúsenosťami a praxou reprezentuje naše záujmy na štátnej úrovni.
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
skôr nie Je t zvláštne, nepoznám však okolosti aký má dôvod, či nemieni sa vzdať uvažovaného pracovného mesta a či sa požadované informácie nepiečia s ochranou osobnosti
Je t zvláštne, nepoznám však okolosti aký má dôvod, či nemieni sa vzdať uvažovaného pracovného mesta a či sa požadované informácie nepiečia s ochranou osobnosti
Kiselicová Renáta Kiselicová
konateľka
Centire
rozhodne nie
Kohútiková Elena Kohútiková
podpredsedníčka Dozornej rady
VÚB, a.s.
rozhodne nie U predstavitele-co chapem ako clena vedenia alebo sefa institucie- by malo byt normalne, ze jeho zivotopis je zverejneny na stranke institucie. Takato osoba by mala podliehat aj verejnej kontrole vzhladom na jej postavenie. A mal by to urobit automaticky, ved ak bola takato osoba menovana do vysokej funkcie, urcite rada ukaze, ze ma na nu prislusnu kvalifikaciu.
U predstavitele-co chapem ako clena vedenia alebo sefa institucie- by malo byt normalne, ze jeho zivotopis je zverejneny na stranke institucie. Takato osoba by mala podliehat aj verejnej kontrole vzhladom na jej postavenie. A mal by to urobit automaticky, ved ak bola takato osoba menovana do vysokej funkcie, urcite rada ukaze, ze ma na nu prislusnu kvalifikaciu.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
rozhodne nie
Košalko Ivan Košalko
prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
rozhodne nie Takéto posty vnímam ako službu občanom, ktorí majú nárok na to, aby vedeli, kto im slúži a či jej/mu možno dôverovať. V závislosti od postu tu môže zohrávať úlohu aj bezpečnostné riziko.
Takéto posty vnímam ako službu občanom, ktorí majú nárok na to, aby vedeli, kto im slúži a či jej/mu možno dôverovať. V závislosti od postu tu môže zohrávať úlohu aj bezpečnostné riziko.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
rozhodne nie To, čo je pre nás prijateľné a to, čo si dovoľujú mafiáni, ktorí riadia tento štát sú dve rôzne veci.
To, čo je pre nás prijateľné a to, čo si dovoľujú mafiáni, ktorí riadia tento štát sú dve rôzne veci.
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Ja som hrdá na to, čo som v živote dokázala, rada sa pochválim, keď je na čo :)
Ja som hrdá na to, čo som v živote dokázala, rada sa pochválim, keď je na čo :)
Krekáč Martin Krekáč
vedúci partner
Jenewein Group
skôr áno Verejné zverejňovanie životopisu vrátane v ňom obsiahnutých osobných údajov považujem za vec dobrovoľnosti. Ako dôležitejší však vnímam profesionálny prístup pri vyhľadávaní a výbere vhodných kandidátov, ktorým dokážeme minimalizovať pochybnosti
Verejné zverejňovanie životopisu vrátane v ňom obsiahnutých osobných údajov považujem za vec dobrovoľnosti. Ako dôležitejší však vnímam profesionálny prístup pri vyhľadávaní a výbere vhodných kandidátov, ktorým dokážeme minimalizovať pochybnosti
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
skôr nie Ak ho ľudia platia zo svojich daní, mali by mať právo ho do určitej miery spoznať. A ak nemá čo skrývať, nemal by to byť zásadný problém.
Ak ho ľudia platia zo svojich daní, mali by mať právo ho do určitej miery spoznať. A ak nemá čo skrývať, nemal by to byť zásadný problém.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
rozhodne nie
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie V štandardnej krajine (západného typu) to určite prijateľné nie je. Ale u nás ešte stále mnohí predstavitelia štátnych inštitúcií a firiem nechápu, že výkon štátnej funkcie je službou vo verejnom záujme, ktorá musí podliehať verejnej kontrole...
V štandardnej krajine (západného typu) to určite prijateľné nie je. Ale u nás ešte stále mnohí predstavitelia štátnych inštitúcií a firiem nechápu, že výkon štátnej funkcie je službou vo verejnom záujme, ktorá musí podliehať verejnej kontrole...
Kučák Roman Kučák
CEO & co-founder
Anodius
rozhodne nie
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
skôr nie Tvrdil by som rozhodne nie, ale v casoch absencie moralky a zaroven rozsireneho primitívneho plagiatorstva, je predsa celkom mozne si CV "upravit podla potreby" ... A nie je to len problem Slovenska. Mozem uviest priklad z Polska, kedy po ostatných volbach bol do dolezitej statnej plynarenskej spolocnosti dosadeny na poziciu generálneho riaditela archivar. Nez ho stihli vymenit, skody boli enormne. A v tom je problem.
Tvrdil by som rozhodne nie, ale v casoch absencie moralky a zaroven rozsireneho primitívneho plagiatorstva, je predsa celkom mozne si CV "upravit podla potreby" ... A nie je to len problem Slovenska. Mozem uviest priklad z Polska, kedy po ostatných volbach bol do dolezitej statnej plynarenskej spolocnosti dosadeny na poziciu generálneho riaditela archivar. Nez ho stihli vymenit, skody boli enormne. A v tom je problem.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
skôr nie
Kupčo Vladimír Kupčo
CEO
VNET, a.s., Bratislava
rozhodne nie
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
rozhodne nie
Lancz Martin Lancz
predseda predstavenstva
Asociácia finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP)
rozhodne nie Predstavitelia vrcholového manažmentu štátnych inštitúcií a štátom ovládaných firiem by mali mať zverejnené životopisy. Verejnosť má právo vedieť, komu bolo zverené riadenie, kde a aký odbor daná osoba študovala, akú má prax a či spĺňa odborné a kvalifikačné kritériá na daný post. Zverejnený životopis je jeden zo základných prostriedkov boja proti klientelizmu, rodinkárstvu a korupcii.
Predstavitelia vrcholového manažmentu štátnych inštitúcií a štátom ovládaných firiem by mali mať zverejnené životopisy. Verejnosť má právo vedieť, komu bolo zverené riadenie, kde a aký odbor daná osoba študovala, akú má prax a či spĺňa odborné a kvalifikačné kritériá na daný post. Zverejnený životopis je jeden zo základných prostriedkov boja proti klientelizmu, rodinkárstvu a korupcii.
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Všade, kde sa narába s verejným majetkom je oprávnená požiadavka na transparentnosť, tá sa musí týkať aj členov manažmentu a informácií typu pracovný životopis, ale nielen to...
Všade, kde sa narába s verejným majetkom je oprávnená požiadavka na transparentnosť, tá sa musí týkať aj členov manažmentu a informácií typu pracovný životopis, ale nielen to...
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
rozhodne nie
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr nie
Majer Jiří Majer
CEO
Accace k.s.
rozhodne nie
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
rozhodne nie Ale nie je to jediná anomália slovenského prostredia.
Ale nie je to jediná anomália slovenského prostredia.
Matušovič Marian Matušovič
predseda predstavenstva
VÚB Asset Management, správ. spol., a.s.
rozhodne nie
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
rozhodne nie V normálnej demokratickej spoločnosti to nie je predstaviteľné.
V normálnej demokratickej spoločnosti to nie je predstaviteľné.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
rozhodne nie Pokud se jedná o manažerské funkce v státní správě či státem ovládaných firmách, tak se jedná o osoby, které spravují finance nás všech - tedy máme jako občané právo vědět o jejich kvalifikaci pro tuto funkci.
Pokud se jedná o manažerské funkce v státní správě či státem ovládaných firmách, tak se jedná o osoby, které spravují finance nás všech - tedy máme jako občané právo vědět o jejich kvalifikaci pro tuto funkci.
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
rozhodne nie
Mík Pavel Mík
obchodný riaditeľ
ABB
skôr nie
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
rozhodne nie Zivotopis je standard, ktory by v pripade statnych predstavitelov mal byt verejne dostupny. Kazdy pracovny pohovor, tiez ak sa uchadzate o verejnu zakazku, tak zivotopis je samozrejmostou. Vynaraju sa hned otazky, preco to potrebuje statne institucie tajit, co sa za tym skryva. Prave ked chcem na Slovensku vratit doveryhodnost prave statnym instituciam, tak je o to dolezitejsie
Zivotopis je standard, ktory by v pripade statnych predstavitelov mal byt verejne dostupny. Kazdy pracovny pohovor, tiez ak sa uchadzate o verejnu zakazku, tak zivotopis je samozrejmostou. Vynaraju sa hned otazky, preco to potrebuje statne institucie tajit, co sa za tym skryva. Prave ked chcem na Slovensku vratit doveryhodnost prave statnym instituciam, tak je o to dolezitejsie
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
rozhodne nie
Mundierová Martina Mundierová
CEO
MST PARTNERS, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
rozhodne nie
Musil Martin Musil
konateľ
Intrum Slovakia s.r.o.
rozhodne nie
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
rozhodne áno Správa veci verejných sa týka všetkých občanov a aj keď si volíme zástupcov, nezbavuje ich to povinnosti podrobiť sa verejnej kontrole. Práve zlyhávanie volených zástupcov posilňuje volanie verejnosti po radikálnych až extrémistických riešeniach. Riešením ako radikalizácii spoločnosti zabrániť je práve posilňovanie dôvery verejnosti, napríklad aj zverejňovaním životopisov.
Správa veci verejných sa týka všetkých občanov a aj keď si volíme zástupcov, nezbavuje ich to povinnosti podrobiť sa verejnej kontrole. Práve zlyhávanie volených zástupcov posilňuje volanie verejnosti po radikálnych až extrémistických riešeniach. Riešením ako radikalizácii spoločnosti zabrániť je práve posilňovanie dôvery verejnosti, napríklad aj zverejňovaním životopisov.
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
rozhodne nie Strata dôveryhodnosti a minimálne morálny aspekt spravovať veci verejné. Vypovedá o charaktere človeka, nie slová ale činy každého prezrádzajú.
Strata dôveryhodnosti a minimálne morálny aspekt spravovať veci verejné. Vypovedá o charaktere človeka, nie slová ale činy každého prezrádzajú.
Ondruš Ján Ondruš
CEO
G. Lehnert, k.s., Bratislava
rozhodne áno Je to jedno. Dolezite je, aby ludia vedeli, o koho ide a s kym maju docinenia. A na to samotny zivotopis nie je az taky rozhodujuci (vzdy tam je totiz len to z tej najlepsej stranky).
Je to jedno. Dolezite je, aby ludia vedeli, o koho ide a s kym maju docinenia. A na to samotny zivotopis nie je az taky rozhodujuci (vzdy tam je totiz len to z tej najlepsej stranky).
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
skôr nie Ako "akcionár štátu" by som mal mať právo vidieť CV manažéra/odborníka, ktorý sa stará o majetok, ktorý spoluvlastním. V komerčnej sfére má veľa ľudí svoje CV verejné na sociálnej sieti Linked In...
Ako "akcionár štátu" by som mal mať právo vidieť CV manažéra/odborníka, ktorý sa stará o majetok, ktorý spoluvlastním. V komerčnej sfére má veľa ľudí svoje CV verejné na sociálnej sieti Linked In...
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne nie
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
rozhodne nie Aj to je na Slovensku možné?
Aj to je na Slovensku možné?
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
skôr nie
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
rozhodne nie Ale toto je otázka, ktorá je vzhľadom na jednoznačnosť odpovede dosť zbytočná. Za relevantnejšie považujem to, prečo takéto posty priťahujú ľudí, ktorí sa za svoj životopis musia hanbiť (resp. si ho nedokážu vylepšiť aspoň plagiátorstvom získanými titulmi, ako to robia niektorí súpútnici), a ako to, že sa na tie posty aj dostanú?
Ale toto je otázka, ktorá je vzhľadom na jednoznačnosť odpovede dosť zbytočná. Za relevantnejšie považujem to, prečo takéto posty priťahujú ľudí, ktorí sa za svoj životopis musia hanbiť (resp. si ho nedokážu vylepšiť aspoň plagiátorstvom získanými titulmi, ako to robia niektorí súpútnici), a ako to, že sa na tie posty aj dostanú?
Rybníček Richard Rybníček
primátor mesta
Mesto Trenčín
rozhodne nie
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
rozhodne nie
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
rozhodne nie
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
rozhodne nie
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
rozhodne nie Profesný životopis všetkých svojich obchodných partnerov viem nájsť na LinkedIn. A typicky sa tam aj naň pozriem, keď sa s niekým stretnem prvý krát. Neviem, prečo by takáto "best practice" nemala platiť aj pre menežérov štátom ovládaných firiem.
Profesný životopis všetkých svojich obchodných partnerov viem nájsť na LinkedIn. A typicky sa tam aj naň pozriem, keď sa s niekým stretnem prvý krát. Neviem, prečo by takáto "best practice" nemala platiť aj pre menežérov štátom ovládaných firiem.
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
rozhodne nie
Suchánek Juraj Suchánek
výkonný riaditeľ
Inštitút urbánneho rozvoja
rozhodne nie
Sukeľ Ondrej Sukeľ
prezident
Slovenská lekárnická komora
rozhodne nie Každého z takýchto jednotlivcov však niekto do tej funkcie nominoval. A teda sa máme možnosť pýtať nominujúceho aspoň na pár životopisných položiek, ktoré k tejto nominácii viedli.
Každého z takýchto jednotlivcov však niekto do tej funkcie nominoval. A teda sa máme možnosť pýtať nominujúceho aspoň na pár životopisných položiek, ktoré k tejto nominácii viedli.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
rozhodne nie
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
skôr nie
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
rozhodne nie
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Skor mam zaujima ci to je zakonne. Ak ano, tak sa nemozeme divit ze ti co nemaju vystavne CV sa nimi dobrovolne chvalit nebudu.
Skor mam zaujima ci to je zakonne. Ak ano, tak sa nemozeme divit ze ti co nemaju vystavne CV sa nimi dobrovolne chvalit nebudu.
Vilem Peter Vilem
riaditeľ
Vema, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Zverejňovanie životopisov predstaviteľov štátnych inštitúcií by malo byť samozrejmosťou. Mali by sme naučiť byť zodpovední za svoje rozhodnutia a postaviť sa im čelom, podobne by nemal byť problém ukázať, že som človek, ktorý má niečo za sebou. Možno by bolo riešením, aby boli aj zverejnení ľudia, ktorí robili výber daného predstaviteľa.
Zverejňovanie životopisov predstaviteľov štátnych inštitúcií by malo byť samozrejmosťou. Mali by sme naučiť byť zodpovední za svoje rozhodnutia a postaviť sa im čelom, podobne by nemal byť problém ukázať, že som človek, ktorý má niečo za sebou. Možno by bolo riešením, aby boli aj zverejnení ľudia, ktorí robili výber daného predstaviteľa.
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
neviem / nevyjadrujem sa / iné Doba je naozaj zlá. Čo tým úbohým HRistom zostane, keď manažérom už sa toleruje falošný diplom vďaka plagiátorstvu a neexistujúci životopis.
Doba je naozaj zlá. Čo tým úbohým HRistom zostane, keď manažérom už sa toleruje falošný diplom vďaka plagiátorstvu a neexistujúci životopis.
Zavacká Katarína Zavacká
historička práva
skôr nie Je neprijateľné, ak odmietne zverejniť relevantné údaje.
Je neprijateľné, ak odmietne zverejniť relevantné údaje.
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
rozhodne nie K tomu asi niet čo dodať...
K tomu asi niet čo dodať...

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní