Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Ktorý z uvedených spôsobov považujete pri inkase pohľadávok po dobe splatnosti za najúčinnejší?

  1. osobný kontakt 50 %
  2. inkasné spoločnosti 6 %
  3. odpredaj pohľadávky 4 %
  4. právna cesta 23 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 17 %


Uzávierka hlasovania: 03.06.2019. Počet respondentov: 100.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Oravcová Alica Orda Oravcová
prezidentka
Daňové fórum Slovenska
osobný kontakt Našťastie sa nestretávam s nedobytnými pohľadávkami. Ak klient mešká s úhradou faktúry, ide zväčša o nedorozumenie na našej alebo jeho strane. Preto je najúčinnejší osobný kontakt, pri ktorom sa dorieši úhrada. Máme skúsenosť aj s klientmi, ktorí dovtedy, dokým nepošleme upomienku, úhradu nevykonajú. PO zaslaní upomienok uhradia faktúry obratom. V týchto prípadoch nastavujeme proces zasielania upomienok na častejšej báze ako raz za rok.
Našťastie sa nestretávam s nedobytnými pohľadávkami. Ak klient mešká s úhradou faktúry, ide zväčša o nedorozumenie na našej alebo jeho strane. Preto je najúčinnejší osobný kontakt, pri ktorom sa dorieši úhrada. Máme skúsenosť aj s klientmi, ktorí dovtedy, dokým nepošleme upomienku, úhradu nevykonajú. PO zaslaní upomienok uhradia faktúry obratom. V týchto prípadoch nastavujeme proces zasielania upomienok na častejšej báze ako raz za rok.
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
osobný kontakt
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
osobný kontakt
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
právna cesta
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
osobný kontakt Často sa nám všetkým stáva, že prečítanie listu, ktorý pre nás znamená problém na nás pôsobí horšie, ako keď nám je to isté podané verbálne osobne. Osobný kontakt rozhodne prináša viac možností riešenia problému na oboch stranách komunikácie.
Často sa nám všetkým stáva, že prečítanie listu, ktorý pre nás znamená problém na nás pôsobí horšie, ako keď nám je to isté podané verbálne osobne. Osobný kontakt rozhodne prináša viac možností riešenia problému na oboch stranách komunikácie.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
osobný kontakt
Gašpar Daniel Gašpar
Managing Partner
Crowdberry a.s.
osobný kontakt
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
osobný kontakt
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
osobný kontakt
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
osobný kontakt
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
osobný kontakt
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
právna cesta
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
odpredaj pohľadávky
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
osobný kontakt
Rolný Ivan Rolný
člen predstavenstva
ITB Development
osobný kontakt
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Kvalitný proces akceptácie klienta pre tým ako pre neho začneme pracovať, vrátane schopnosti platiť svoje záväzky.
Kvalitný proces akceptácie klienta pre tým ako pre neho začneme pracovať, vrátane schopnosti platiť svoje záväzky.
Košalko Ivan Košalko
prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
neviem / nevyjadrujem sa / iné Vhodnosť spôsobu vždy závisí od konkrétnej situácie, biznis modelu, či ide o dlhodobého klienta a výnimočný jav, aká je pravdepodobnosť úspešnosti vymáhania a pod.
Vhodnosť spôsobu vždy závisí od konkrétnej situácie, biznis modelu, či ide o dlhodobého klienta a výnimočný jav, aká je pravdepodobnosť úspešnosti vymáhania a pod.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
osobný kontakt
Krpelan Ivo Krpelan
riaditeľ Falck pre strednú a východnú Európu
Falck
osobný kontakt Pohledavkam je treba se venovat na denni bazi. Jednoznacne funguje osobni kontakt a pravidelna denodenno prace dedikovaneho oddeleni vymahani pohledavok.
Pohledavkam je treba se venovat na denni bazi. Jednoznacne funguje osobni kontakt a pravidelna denodenno prace dedikovaneho oddeleni vymahani pohledavok.
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
právna cesta
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
právna cesta
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
právna cesta
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
osobný kontakt
Mičo Jozef Mičo
konateľ
Stavmit, s.r.o., Terchová
právna cesta
Hajko Jozef Hajko
analytik
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
právna cesta Vždy preferujem osobný kontakt a dohovor. Akokoľvek život píše situácie kedy sa slušné cesty vyčerpajú. Tu ale vyvstáva druhý problém a to je vymožiteľnosť práva u nás, kedy sa už vopred počíta s tým, že ani táto cesta úspech neprinesie + je dlhá a strastiplná.
Vždy preferujem osobný kontakt a dohovor. Akokoľvek život píše situácie kedy sa slušné cesty vyčerpajú. Tu ale vyvstáva druhý problém a to je vymožiteľnosť práva u nás, kedy sa už vopred počíta s tým, že ani táto cesta úspech neprinesie + je dlhá a strastiplná.
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Je to veľmi individuálne. Právna cesta nám zatiaľ peniaze nepriniesla, ale osobné kontakty často tiež nie.
Je to veľmi individuálne. Právna cesta nám zatiaľ peniaze nepriniesla, ale osobné kontakty často tiež nie.
Topolová Karolína Topolová
generálna riaditeľka
AAA Auto, a.s.
osobný kontakt V prvej fáze sa pohľadávky snažíme riešiť priamym oslovením dlžníkov či už telefonicky alebo písomne. Vždy je lepšie sa dohodnúť na spôsobe splatenia, než ísť do konfliktu, je to najlacnejší a veľmi často aj najrýchlejší postup. Až ak tento spôsob zlyhá, volíme podľa povahy pohľadávky ďalšie cesty, či už právne, cez inkasné spoločnosti až po predaj pohľadávky.
V prvej fáze sa pohľadávky snažíme riešiť priamym oslovením dlžníkov či už telefonicky alebo písomne. Vždy je lepšie sa dohodnúť na spôsobe splatenia, než ísť do konfliktu, je to najlacnejší a veľmi často aj najrýchlejší postup. Až ak tento spôsob zlyhá, volíme podľa povahy pohľadávky ďalšie cesty, či už právne, cez inkasné spoločnosti až po predaj pohľadávky.
Čechová Katarína Čechová
partner
advokátska kancelária ČECHOVÁ & PARTNERS
osobný kontakt
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
právna cesta
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
neviem / nevyjadrujem sa / iné Najlepsi vysledok sa dosahuje pouzivanim vsetkych uvedenych sposobov v zavislosti od sumy, casu, vztahu s dlznikom.
Najlepsi vysledok sa dosahuje pouzivanim vsetkych uvedenych sposobov v zavislosti od sumy, casu, vztahu s dlznikom.
Christenko Marián Christenko
generálny riaditeľ
KOSIT, a.s., Košice
osobný kontakt
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
právna cesta
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
neviem / nevyjadrujem sa / iné Na každého platí niečo iné. Vhodné je začať osobným kontaktom a v prípade neúspechu kombinovať právnu cestu s odpredajom pohľadávky.
Na každého platí niečo iné. Vhodné je začať osobným kontaktom a v prípade neúspechu kombinovať právnu cestu s odpredajom pohľadávky.
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
osobný kontakt
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
osobný kontakt Ešte dôležitejší je výber obchodného partnera. Ak má spoločnosť zlé meno jednoducho ju vyradiť zo spolupráce. Neplatíš, nemám záujem! Na začiatku to firmu čosi stojí (strata z nezaplatených faktúr), ale je to vždy menej ako budúce nahromadené pohľadávky. Pomohlo by to aj vyčisteniu podnikateľského prostredia.
Ešte dôležitejší je výber obchodného partnera. Ak má spoločnosť zlé meno jednoducho ju vyradiť zo spolupráce. Neplatíš, nemám záujem! Na začiatku to firmu čosi stojí (strata z nezaplatených faktúr), ale je to vždy menej ako budúce nahromadené pohľadávky. Pomohlo by to aj vyčisteniu podnikateľského prostredia.
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
osobný kontakt Pre spoločnosti, ktoré majú malý počet zákazníkov je najúčinnejší osobný kontakt.
Pre spoločnosti, ktoré majú malý počet zákazníkov je najúčinnejší osobný kontakt.
Musil Martin Musil
konateľ
Intrum Slovakia s.r.o.
inkasné spoločnosti Renomované inkasné agentúry dokážu pokryť všetky vyššie spomenuté varianty (od mimosúdneho či osobného riešenia až po odpredaj alebo právne zastupovanie). Čo je však dôležité, posledné roky prebieha konsolidácia trhu a hlavný hráči na trhu sa sústreďujú nielen na samotné vymáhanie pohľadávky ale aj na etický a férový prístup k dlžníkovi. Snažia sa postupne meniť negatívny obraz, ktorý tu bol v minulosti vytvorený. (respondent je konateľ inkasnej spoločnosti)
Renomované inkasné agentúry dokážu pokryť všetky vyššie spomenuté varianty (od mimosúdneho či osobného riešenia až po odpredaj alebo právne zastupovanie). Čo je však dôležité, posledné roky prebieha konsolidácia trhu a hlavný hráči na trhu sa sústreďujú nielen na samotné vymáhanie pohľadávky ale aj na etický a férový prístup k dlžníkovi. Snažia sa postupne meniť negatívny obraz, ktorý tu bol v minulosti vytvorený. (respondent je konateľ inkasnej spoločnosti)
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
inkasné spoločnosti
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
inkasné spoločnosti
Terkovič Martin Terkovič
generálny riaditeľ
ICZ Slovakia, a.s., Trenčín
odpredaj pohľadávky
Mittner Martin Mittner
Country Manager
Nestlé Slovensko, s.r.o.
právna cesta Domnievam sa, že efektívny upomienkovací proces je jedným z najúčinnejších nástrojov na optimalizáciu inkasa pohľadávok. Snažíme sa mať neustály prehľad o vekovej štruktúre pohľadávok v reálnom čase a zákazníkov telefonicky kontaktovať po lehote splatnosti. Ak nedôjde k náprave, pristupujeme k inkasu pohľadávok právnou cestou.
Domnievam sa, že efektívny upomienkovací proces je jedným z najúčinnejších nástrojov na optimalizáciu inkasa pohľadávok. Snažíme sa mať neustály prehľad o vekovej štruktúre pohľadávok v reálnom čase a zákazníkov telefonicky kontaktovať po lehote splatnosti. Ak nedôjde k náprave, pristupujeme k inkasu pohľadávok právnou cestou.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Na každého dlžníka a je vhodný iný spôsob. Žiaľ atraktivitu niektorých štát výrazne znížil, napríklad úpravami pri exekúciách, kde bráni veriteľovi efektívne vymôcť pohľadávky.
Na každého dlžníka a je vhodný iný spôsob. Žiaľ atraktivitu niektorých štát výrazne znížil, napríklad úpravami pri exekúciách, kde bráni veriteľovi efektívne vymôcť pohľadávky.
Mundierová Martina Mundierová
CEO
MST PARTNERS, s.r.o., Bratislava
právna cesta
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
právna cesta
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
inkasné spoločnosti Ako univerzálne riešenie, efektívne na väčšinu pohľadávok, sa nám osvedčila spolupráca s inkasnou spoločnosťou. Tá väčšinou preberie k životu aj dlžníkov, ktorí naše výzvy ignorujú. Inkasná spoločnosť buď pohľadávku vymôže, alebo nám odporučí ďalší postup - či už právnu cestu, alebo odpísanie pohľadávky ako nevymožiteľnej. Samozrejme, ak ide o pohľadávku voči nášmu dlhodobému partnerovi, ktorý je inak spoľahlivý, najprv individuálne dohodneme odklad splatnosti alebo splátkový kalendár, a až v prípade zlyhania posúvame pohľadávku na inkaso špecialistom.
Ako univerzálne riešenie, efektívne na väčšinu pohľadávok, sa nám osvedčila spolupráca s inkasnou spoločnosťou. Tá väčšinou preberie k životu aj dlžníkov, ktorí naše výzvy ignorujú. Inkasná spoločnosť buď pohľadávku vymôže, alebo nám odporučí ďalší postup - či už právnu cestu, alebo odpísanie pohľadávky ako nevymožiteľnej. Samozrejme, ak ide o pohľadávku voči nášmu dlhodobému partnerovi, ktorý je inak spoľahlivý, najprv individuálne dohodneme odklad splatnosti alebo splátkový kalendár, a až v prípade zlyhania posúvame pohľadávku na inkaso špecialistom.
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
osobný kontakt
Kalnický Milan Kalnický
finančný riaditeľ
Viena International
osobný kontakt
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
osobný kontakt
Hrbek Milan Hrbek
advokát, partner
Černejová & Hrbek
právna cesta Z hľadiska skoro 30 ročnej praxe možno vyhodnotiť, že najúčinnejší postup pri vymáhaní je taký, že veriteľ by mal minimálne 2x vyzvať dlžníka na úhradu splatnej faktúry. Pri neúspechu nasleduje výzva advokáta, ktorej úspešnosť predstavuje z dlhodobého hľadiska 33%. Pri neúspechu advokátskej výzvy už treba precízne porovnávať predpokladané náklady a predpokladanú vymožiteľnosť pohľadávky.
Z hľadiska skoro 30 ročnej praxe možno vyhodnotiť, že najúčinnejší postup pri vymáhaní je taký, že veriteľ by mal minimálne 2x vyzvať dlžníka na úhradu splatnej faktúry. Pri neúspechu nasleduje výzva advokáta, ktorej úspešnosť predstavuje z dlhodobého hľadiska 33%. Pri neúspechu advokátskej výzvy už treba precízne porovnávať predpokladané náklady a predpokladanú vymožiteľnosť pohľadávky.
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
osobný kontakt Platobná disciplína patrí ku kľúčovým podmienkam v obchodných vzťahoch ale aj v celom podnikaní. V prípade rizika zaplatenia za vykonané práce sa vzájomná dôvera posúva do inej roviny aj možnostiach budúcej spolupráce. Právna cesta patrí k najdlhším neistým a vôbec nezaručujúcim inkaso pohľadávok. Žiaľ často krát je nevyhnutá lebo všetky ostatné spôsoby zlyhali.
Platobná disciplína patrí ku kľúčovým podmienkam v obchodných vzťahoch ale aj v celom podnikaní. V prípade rizika zaplatenia za vykonané práce sa vzájomná dôvera posúva do inej roviny aj možnostiach budúcej spolupráce. Právna cesta patrí k najdlhším neistým a vôbec nezaručujúcim inkaso pohľadávok. Žiaľ často krát je nevyhnutá lebo všetky ostatné spôsoby zlyhali.
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
osobný kontakt
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
osobný kontakt
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
osobný kontakt
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
osobný kontakt
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
osobný kontakt
Kunsch Miroslav Kunsch
generálny riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Schrimpelová Miroslava Schrimpelová
konateľka
Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. , Bratislava
právna cesta
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
osobný kontakt
Mík Pavel Mík
obchodný riaditeľ
ABB
osobný kontakt Predovšetkým sa takým situáciám usilujeme predchádzať už pri uzatváraní obchodu. Prípadné nedochvíľnosti potom riešime v prvom rade na báze osobných kontaktov. Ak by však nastal problém, máme na to vo firme vypracované usmernenia. Veľkým tlakom sú už penále z omeškania a potom nasleduje právna cesta.
Predovšetkým sa takým situáciám usilujeme predchádzať už pri uzatváraní obchodu. Prípadné nedochvíľnosti potom riešime v prvom rade na báze osobných kontaktov. Ak by však nastal problém, máme na to vo firme vypracované usmernenia. Veľkým tlakom sú už penále z omeškania a potom nasleduje právna cesta.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
právna cesta Neplatí pre každého, ale ak chce dlžník ďalej podnikať a zachovať si meno, nemá záujem o vedenie súdneho konania voči svojej osobe a ani prípadné zverejnenie rozsudku.
Neplatí pre každého, ale ak chce dlžník ďalej podnikať a zachovať si meno, nemá záujem o vedenie súdneho konania voči svojej osobe a ani prípadné zverejnenie rozsudku.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
osobný kontakt
Matejovič Peter Matejovič
prezident
AGRION - Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR
osobný kontakt Osobný kontakt sa najlepšie osvedčil pri pohľadávkach u stálych klientov. Pri nových resp jednorázových zvažujem právnu cestu. S inkasnými spoločnosťami nemáme dobré skúsenosti.
Osobný kontakt sa najlepšie osvedčil pri pohľadávkach u stálych klientov. Pri nových resp jednorázových zvažujem právnu cestu. S inkasnými spoločnosťami nemáme dobré skúsenosti.
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
osobný kontakt Najefektívnejším spôsobom pri inkase pohľadávok je nepochybne osobný kontakt, kde veriteľ môže v dialógu s dlžníkom zistiť skutkový stav a dohodnúť individualizovaný spôsob splácania. Samozrejme, ak je dlžník nekontaktovateľný, či už úmyselne alebo z objektívnych príčin, je ďalšou efektívnou metódou inkaso prostredníctvom špecializovanej inkasnej spoločnosti. Až v poslednom rade nastupuje ako forma inkasa právna cesta a prípadne odpredaj pohľadávky
Najefektívnejším spôsobom pri inkase pohľadávok je nepochybne osobný kontakt, kde veriteľ môže v dialógu s dlžníkom zistiť skutkový stav a dohodnúť individualizovaný spôsob splácania. Samozrejme, ak je dlžník nekontaktovateľný, či už úmyselne alebo z objektívnych príčin, je ďalšou efektívnou metódou inkaso prostredníctvom špecializovanej inkasnej spoločnosti. Až v poslednom rade nastupuje ako forma inkasa právna cesta a prípadne odpredaj pohľadávky
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
osobný kontakt Žiaden spôsob nie je univerzálne spoľahlivý....
Žiaden spôsob nie je univerzálne spoľahlivý....
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
osobný kontakt Je to veľmi individuálne, ale vždy preferujeme najskôr osobný kontakt.
Je to veľmi individuálne, ale vždy preferujeme najskôr osobný kontakt.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
osobný kontakt
Stadler Peter Stadler
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Wealth Effect Management
osobný kontakt Osobný a ľudský prístup je vždy najosvedčenejšia metóda. Samozrejme nie vždy zaberie a tak prichádzajú na rad nepríjemné alternatívy, ktoré každý, predovšetkým podnikateľský subjekt zvažuje, aby si možnú spoluprácu udržal aj naďalej.
Osobný a ľudský prístup je vždy najosvedčenejšia metóda. Samozrejme nie vždy zaberie a tak prichádzajú na rad nepríjemné alternatívy, ktoré každý, predovšetkým podnikateľský subjekt zvažuje, aby si možnú spoluprácu udržal aj naďalej.
Nitschneider Peter Nitschneider
National Director JLL pre CEE region
JLL
osobný kontakt
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
inkasné spoločnosti
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
právna cesta
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
právna cesta
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
právna cesta Lebo je to náš "chleba".... :-)
Lebo je to náš "chleba".... :-)
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
právna cesta Vyskúšal som všetky spôsoby, ak však dlhujúci nezaplatí na výzvu právnika, treba považovať pohľadávku viac menej za nedobytnú. Nie je to dobrý stav. Príčinu vidím hlavne v zaužívaných obchodných podmienkach, ktoré vedú k nereálnemu znižovaniu cien, často bez priebežného splácania dielčích výkonov. Následne to vedie k neschopnosti splácať vlastné záväzky.
Vyskúšal som všetky spôsoby, ak však dlhujúci nezaplatí na výzvu právnika, treba považovať pohľadávku viac menej za nedobytnú. Nie je to dobrý stav. Príčinu vidím hlavne v zaužívaných obchodných podmienkach, ktoré vedú k nereálnemu znižovaniu cien, často bez priebežného splácania dielčích výkonov. Následne to vedie k neschopnosti splácať vlastné záväzky.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
neviem / nevyjadrujem sa / iné Ideálna cesta je také vzťahy vôbec nezačínať. V objektívnych prípadoch preferujem osobný kontakt.
Ideálna cesta je také vzťahy vôbec nezačínať. V objektívnych prípadoch preferujem osobný kontakt.
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
právna cesta
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
osobný kontakt
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
osobný kontakt
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
odpredaj pohľadávky
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
osobný kontakt
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
právna cesta
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
osobný kontakt
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
právna cesta
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
osobný kontakt V našej spoločnosti sa najlepšie osvedčil pri vymáhaní pohľadávok práve osobný kontakt. Ak sa správne naformuluje problém a stanovisko našej spoločnosti, a doloží sa reálnymi faktami, a s troškou pozitívneho osobnostného šarmu, potom je pravdepodobnosť zaplatenia pohľadávky veľmi vysoká. Ak to niekedy nezaberie, tak potom sú nápomocné aj inkasné spoločnosti alebo právna cesta.
V našej spoločnosti sa najlepšie osvedčil pri vymáhaní pohľadávok práve osobný kontakt. Ak sa správne naformuluje problém a stanovisko našej spoločnosti, a doloží sa reálnymi faktami, a s troškou pozitívneho osobnostného šarmu, potom je pravdepodobnosť zaplatenia pohľadávky veľmi vysoká. Ak to niekedy nezaberie, tak potom sú nápomocné aj inkasné spoločnosti alebo právna cesta.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
osobný kontakt
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
právna cesta Právnu cestu považujem za bezpečnú, transparentnú a pri správnom nastavení aj účinnú.
Právnu cestu považujem za bezpečnú, transparentnú a pri správnom nastavení aj účinnú.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní