Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Plánujete počas letných prázdnin vo svojej firme zamestnať študentov na brigádu alebo stáž?

  1. rozhodne áno 49 %
  2. skôr áno 19 %
  3. skôr nie 16 %
  4. rozhodne nie 10 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 6 %


Uzávierka hlasovania: 10.06.2019. Počet respondentov: 88.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Šrank Alexander Šrank
Country Managing Partner
PwC PricewaterhouseCoopers Slovensko, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Takmer polovicu nového ročníka 50-60 absolventov, ktorí k nám každoročne nastúpia v septembra tvoria študenti, ktorí si prácu vyskúšali ako stážisti.
Takmer polovicu nového ročníka 50-60 absolventov, ktorí k nám každoročne nastúpia v septembra tvoria študenti, ktorí si prácu vyskúšali ako stážisti.
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
rozhodne nie
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
rozhodne nie
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr nie
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
rozhodne nie
Waterloos Bart Waterloos
partner
VGD Slovakia, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
skôr nie
Gašpar Daniel Gašpar
Managing Partner
Crowdberry a.s.
rozhodne áno
Kollár Daniel Kollár
generálny riaditeľ
Československá obchodná banka, a.s.
rozhodne áno Brigády využívame kontinuálne počas celého roka, nielen počas prázdnin. Popritom každé leto otvárame tzv. trainee program, teda formu niekoľkomesačnej platenej stáže pre študentov 4. a 5. ročníka vysokých škôl na rôznych typoch pozícii a špecializácií. Vďaka sieti pobočiek vieme túto stáž ponúknuť aj v regiónoch mimo hlavého mesta, čo rozširuje možnosti mladých získavať popri štúdiu nevyhnutné praktické vedomosti.
Brigády využívame kontinuálne počas celého roka, nielen počas prázdnin. Popritom každé leto otvárame tzv. trainee program, teda formu niekoľkomesačnej platenej stáže pre študentov 4. a 5. ročníka vysokých škôl na rôznych typoch pozícii a špecializácií. Vďaka sieti pobočiek vieme túto stáž ponúknuť aj v regiónoch mimo hlavého mesta, čo rozširuje možnosti mladých získavať popri štúdiu nevyhnutné praktické vedomosti.
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
skôr áno Bola by som za zmenu zákona, aby mohli pracovať v lete aj 16-roční, ak chcú, nie ako je to teraz, že formálne sa musí naplniť ukončenie povinnej školskej dochádzaky k 31. augustu, a tak prichádzajú mladí o možnosť zarobiť si práve počas prázdnin, keď majú voľno. Je to veľká škoda, zvlášť, keď by to pomohlo mnohým v rodinnom rozpočte, a mnohým malým firmám, ktoré ťažko hľadajú ľudí práve na ľahšie pomocné práce vhodné pre žiakov počas prázdnin.
Bola by som za zmenu zákona, aby mohli pracovať v lete aj 16-roční, ak chcú, nie ako je to teraz, že formálne sa musí naplniť ukončenie povinnej školskej dochádzaky k 31. augustu, a tak prichádzajú mladí o možnosť zarobiť si práve počas prázdnin, keď majú voľno. Je to veľká škoda, zvlášť, keď by to pomohlo mnohým v rodinnom rozpočte, a mnohým malým firmám, ktoré ťažko hľadajú ľudí práve na ľahšie pomocné práce vhodné pre žiakov počas prázdnin.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Májeková Elena Májeková
riaditeľka sekcie zdravotného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
skôr áno
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
skôr áno Plánujeme, ale nebudú to typické, študentské prázdninové brigády. Budú pracovať na dátových projektoch pre svoje diplomové a rigorózne práce.
Plánujeme, ale nebudú to typické, študentské prázdninové brigády. Budú pracovať na dátových projektoch pre svoje diplomové a rigorózne práce.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
skôr nie
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
skôr nie
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
rozhodne áno Nielen počas letných prázdnin, ale aj počas roka využívame služby študentov na brigádu, prípadne stáže. Mnohí z týchto študentov sa po ukončení štúdia stávajú našimi zamestnancami.
Nielen počas letných prázdnin, ale aj počas roka využívame služby študentov na brigádu, prípadne stáže. Mnohí z týchto študentov sa po ukončení štúdia stávajú našimi zamestnancami.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
rozhodne áno U nás pracujú študenti po cela rok.
U nás pracujú študenti po cela rok.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Rolný Ivan Rolný
člen predstavenstva
ITB Development
rozhodne áno Študenti,brigádnici a stážisti sú u nás v ITB Development vítaní počas celého roka, nie len počas letných prázdnin. Máme s nimi dobré skúsenosti a verím,že aj oni nadobúdajú počas stáže cenné skúsenosti prácou v našej spoločnosti.
Študenti,brigádnici a stážisti sú u nás v ITB Development vítaní počas celého roka, nie len počas letných prázdnin. Máme s nimi dobré skúsenosti a verím,že aj oni nadobúdajú počas stáže cenné skúsenosti prácou v našej spoločnosti.
Harant Ivan Harant
konateľ
MIP, s.r.o.
skôr nie
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
rozhodne áno
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
rozhodne áno Áno, pretože je to výhodné pre obidve strany. Vo firme je počas prázdnin nedostatok pracovníkov kvôli dovolenkám, a na druhej strane študenti hľadajú možnosť si privyrobiť, a zároveň aj získať nejaké praktické skúsenosti. Praktizujeme to už viac rokov, a plánujeme aj ďalej.
Áno, pretože je to výhodné pre obidve strany. Vo firme je počas prázdnin nedostatok pracovníkov kvôli dovolenkám, a na druhej strane študenti hľadajú možnosť si privyrobiť, a zároveň aj získať nejaké praktické skúsenosti. Praktizujeme to už viac rokov, a plánujeme aj ďalej.
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
rozhodne nie V našj firme zamestnávame študentov na stáž a v menšom aj na brigádu počas celého roka. Takže na leto nič špeciálne nechystáme.
V našj firme zamestnávame študentov na stáž a v menšom aj na brigádu počas celého roka. Takže na leto nič špeciálne nechystáme.
Bojčík Jozef Bojčík
konateľ
Medi Cool, s.r.o., Košice
skôr áno
Hajko Jozef Hajko
analytik
rozhodne nie
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
rozhodne áno
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
rozhodne áno Vnímam to ako ideálnu príležitosť na ich zoznámenie sa s realitou. Skutočná práca je na míle vzdialená od teoretickej príprave niekde v aule alebo prednáškovej sále. Často sa následne divíme ako vzdialené predstavy môžu študenti mať.
Vnímam to ako ideálnu príležitosť na ich zoznámenie sa s realitou. Skutočná práca je na míle vzdialená od teoretickej príprave niekde v aule alebo prednáškovej sále. Často sa následne divíme ako vzdialené predstavy môžu študenti mať.
Topolová Karolína Topolová
generálna riaditeľka
AAA Auto, a.s.
rozhodne áno Áno, študenti u nás brigádne pracujú počas celého roka a radi by sme prijali aj ďalších. Momentálne máme na brigáde študentov na servise v Bratislave. Študenti k nám dochádzajú aj na prax. Radi by sme samozrejme prijali aj ďalších, napríklad na absolventskú prax v spolupráci s UPSVaR.
Áno, študenti u nás brigádne pracujú počas celého roka a radi by sme prijali aj ďalších. Momentálne máme na brigáde študentov na servise v Bratislave. Študenti k nám dochádzajú aj na prax. Radi by sme samozrejme prijali aj ďalších, napríklad na absolventskú prax v spolupráci s UPSVaR.
Čechová Katarína Čechová
partner
advokátska kancelária ČECHOVÁ & PARTNERS
skôr nie
Gajdoschík Ladislav Gajdoschík
riaditeľ
Groupama poisťovňa, a.s., Bratislava
rozhodne nie Letné prázdniny nemajú v našej spoločnosti na zamestnávanie brigádnikov či stážistov žiadny vplyv. Brigádnikov a študentov vysokých škôl zamestnávame celoročne, podľa potreby a náročnosti prác.
Letné prázdniny nemajú v našej spoločnosti na zamestnávanie brigádnikov či stážistov žiadny vplyv. Brigádnikov a študentov vysokých škôl zamestnávame celoročne, podľa potreby a náročnosti prác.
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
skôr áno
Čišková Lucia Čišková
generálna riaditeľka
Business Lease Slovakia, s.r.o.
rozhodne áno V Business Lease zamestnávame študentov už niekoľko rokov a majú pre nás veľkú pridanú hodnotu. Nájdu u nás uplatnenie počas celého roka vrátane prázdnin. Preferujeme dlhodobý vzťah. Viacero študentov, po ukončení štúdia, začína u nás pracovať na klasický pracovný pomer. Berieme ich ako plnohodnotnú súčasť organizácie, zúčastňujú sa firemných akcií, workshopov, projektov a pracujeme na ich rozvoji. Počas prázdnin sa nám stáva, že si niektorí študenti chcú dať pauzu nielen od školy, ale aj od Business Lease, preto na prázdniny krátkodobo zamestnávame ďalších, väčšinou sú to ich kamaráti, či spolužiaci zo školy.
V Business Lease zamestnávame študentov už niekoľko rokov a majú pre nás veľkú pridanú hodnotu. Nájdu u nás uplatnenie počas celého roka vrátane prázdnin. Preferujeme dlhodobý vzťah. Viacero študentov, po ukončení štúdia, začína u nás pracovať na klasický pracovný pomer. Berieme ich ako plnohodnotnú súčasť organizácie, zúčastňujú sa firemných akcií, workshopov, projektov a pracujeme na ich rozvoji. Počas prázdnin sa nám stáva, že si niektorí študenti chcú dať pauzu nielen od školy, ale aj od Business Lease, preto na prázdniny krátkodobo zamestnávame ďalších, väčšinou sú to ich kamaráti, či spolužiaci zo školy.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
skôr áno
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
rozhodne áno
Christenko Marián Christenko
generálny riaditeľ
KOSIT, a.s., Košice
rozhodne áno
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Vzhľadom na charakter a vysokú odbornosť našej práce v oblasti účtovníctva a auditu sú pre nás študenti na dočasnú prácu nepoužiteľní. Máme stabilný kolektív pracovníkov a študentské brigády sú vhodné tak na kúpaliskové bufety, nie na audítorskú činnosť.
Vzhľadom na charakter a vysokú odbornosť našej práce v oblasti účtovníctva a auditu sú pre nás študenti na dočasnú prácu nepoužiteľní. Máme stabilný kolektív pracovníkov a študentské brigády sú vhodné tak na kúpaliskové bufety, nie na audítorskú činnosť.
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
rozhodne áno
Tóth Maroš Tóth
partner
Rödl & Partner Advokáti, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
rozhodne áno Študenti majú zásadný prínos v tom, že vedia priniesť úplne alternatívny pohľad na niečo, čo sa dlho zdalo úplne jasné a nemenné. Tiež vedia priniesť kreatívne myšlienky a energiu, ktorá dokáže doslova vyvolať "revolúciu".
Študenti majú zásadný prínos v tom, že vedia priniesť úplne alternatívny pohľad na niečo, čo sa dlho zdalo úplne jasné a nemenné. Tiež vedia priniesť kreatívne myšlienky a energiu, ktorá dokáže doslova vyvolať "revolúciu".
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
rozhodne áno
Tichý Martin Tichý
Chief Operating Officer
TÜV SÜD Slovakia, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
rozhodne áno Áno. A nielen v lete.
Áno. A nielen v lete.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
skôr nie
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
skôr nie
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
skôr nie
Mittner Martin Mittner
Country Manager
Nestlé Slovensko, s.r.o.
skôr nie V Nestlé sa zameriavame predovšetkým na dlhodobé odborné stáže. V rámci našich „trainee programov“ majú študenti možnosť získať relevantné pracovné skúsenosti na najrôznejších oddeleniach, napríklad v marketingu, predaji, HR alebo logistike. Iniciovali sme taktiež vznik lokálnej platformy- Aliancie pre mladých, ktorá združila 24 partnerských firiem z rôznych odvetví za účelom spolupráce pri realizácii rozvojových programov pre študentov.
V Nestlé sa zameriavame predovšetkým na dlhodobé odborné stáže. V rámci našich „trainee programov“ majú študenti možnosť získať relevantné pracovné skúsenosti na najrôznejších oddeleniach, napríklad v marketingu, predaji, HR alebo logistike. Iniciovali sme taktiež vznik lokálnej platformy- Aliancie pre mladých, ktorá združila 24 partnerských firiem z rôznych odvetví za účelom spolupráce pri realizácii rozvojových programov pre študentov.
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
rozhodne áno
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
rozhodne áno
Kalnický Milan Kalnický
finančný riaditeľ
Viena International
rozhodne áno
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
skôr áno
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
skôr nie
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
skôr nie Nemáme sezónu počas leta.
Nemáme sezónu počas leta.
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
rozhodne nie
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
skôr áno
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr áno Každé leto zamestnávame na "predpraxi" budúcich študentov žurnalistiky. Pravdepodobne to nebude ani tento rok inak.
Každé leto zamestnávame na "predpraxi" budúcich študentov žurnalistiky. Pravdepodobne to nebude ani tento rok inak.
Cvik Pavol Cvik
advokát a managing director
Pavol Cvik – advokát, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
rozhodne áno Velmi radi by sme zamestnali aj pocas prazdnin a i pocas roka. Opakovane nam takato forma spoluprace , po vzajomnom otukani sa, prerastla do regularneho pracovno-pravneho vztahu. V poslednych rokoch je to ale bieda, alebo su deti na brigadach na zaocenskych lodiach, alebo maju prilis bohatych rodicov, alebo trpia "tuleou" chorobou.
Velmi radi by sme zamestnali aj pocas prazdnin a i pocas roka. Opakovane nam takato forma spoluprace , po vzajomnom otukani sa, prerastla do regularneho pracovno-pravneho vztahu. V poslednych rokoch je to ale bieda, alebo su deti na brigadach na zaocenskych lodiach, alebo maju prilis bohatych rodicov, alebo trpia "tuleou" chorobou.
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
rozhodne áno Zamestnávame študentov na platených stážach počas celého roka. Vyberáme si študentov a úspešní kandidáti sa môžu zúčastniť Aliter Technologies inkubátora a následne obsadiť voľné pozície v spoločnosti.
Zamestnávame študentov na platených stážach počas celého roka. Vyberáme si študentov a úspešní kandidáti sa môžu zúčastniť Aliter Technologies inkubátora a následne obsadiť voľné pozície v spoločnosti.
Vrábel Peter Vrábel
managing parner
LEGATE, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Prijímame študentov aj počas roka, pretože ich nasadenie a energia sú prínosom. Bohužiaľ kvalita študentov sa za posledné roky zhoršila v advokátskom biznise. Je však podnetné sledovať stret kultúry kolegov 40+ a študentov. Elektronizácia v advokácií, presadzovanie umelej inteligencie a automatizácia procesov je však jednoduchšia so študentami. Chuť rásť na projektoch sa im nedá uprieť, nie však vždy je to ruka v ruke s výkonom a zodpovednosťou u študentov.
Prijímame študentov aj počas roka, pretože ich nasadenie a energia sú prínosom. Bohužiaľ kvalita študentov sa za posledné roky zhoršila v advokátskom biznise. Je však podnetné sledovať stret kultúry kolegov 40+ a študentov. Elektronizácia v advokácií, presadzovanie umelej inteligencie a automatizácia procesov je však jednoduchšia so študentami. Chuť rásť na projektoch sa im nedá uprieť, nie však vždy je to ruka v ruke s výkonom a zodpovednosťou u študentov.
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Bez ohľadu na prázdniny sa priebežne snažíme mať u nás "na brigáde" študentov práva, avšak je stále ťažšie nájsť mladých ľudí, ktorí by mali záujem o tento typ pracovnej aktivity. Nehovoriac o kvalitných ľuďoch, ktorí sa vyskytujú naozaj len výnimočne...
Bez ohľadu na prázdniny sa priebežne snažíme mať u nás "na brigáde" študentov práva, avšak je stále ťažšie nájsť mladých ľudí, ktorí by mali záujem o tento typ pracovnej aktivity. Nehovoriac o kvalitných ľuďoch, ktorí sa vyskytujú naozaj len výnimočne...
Stadler Peter Stadler
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Wealth Effect Management
rozhodne áno Studentom davame priestor na prax uz stvrte leto po sebe a velmi sa nam to osvedcilo. Mali sme u nas stazistov studujucich napr. v Londyne a Prahe, ktorym sme aj nasledne realne pomohli s uplatnenim sa po studiu v praxi, co nas velmi tesi. Celkova snaha uplatnit a udrzat sikovnych studentov je pre nas ako firmu velmi dolezita.
Studentom davame priestor na prax uz stvrte leto po sebe a velmi sa nam to osvedcilo. Mali sme u nas stazistov studujucich napr. v Londyne a Prahe, ktorym sme aj nasledne realne pomohli s uplatnenim sa po studiu v praxi, co nas velmi tesi. Celkova snaha uplatnit a udrzat sikovnych studentov je pre nas ako firmu velmi dolezita.
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
skôr áno Som tomu otvorený. Aktívne to neriešim.
Som tomu otvorený. Aktívne to neriešim.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
rozhodne áno Zverejnili sme inzerát, práve čakáme na respondentov. Myslím si, že je to jediná správna cesta k vzdelaniu, ktoré je orientované na trh. Je veľkou chybou, že ekonomicky orientované univerzity nemajú prax/stáž v štúdijných plánoch.
Zverejnili sme inzerát, práve čakáme na respondentov. Myslím si, že je to jediná správna cesta k vzdelaniu, ktoré je orientované na trh. Je veľkou chybou, že ekonomicky orientované univerzity nemajú prax/stáž v štúdijných plánoch.
Bláhová Renáta Bláhová
partnerka
BMB Leitner k.s.
skôr áno
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
rozhodne áno
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
rozhodne áno
Vlček Roman Vlček
predseda predstavenstva
Slovenská Asociácia správcovských spoločností
skôr áno
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
rozhodne áno
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Počas celého roka máme sťážistov, študentov, ktorí v agentúre pracujú. Mnohí z nich sú dnes našími kolegami. Prinášajú nové pohľady, svieže nápady a entuziasmus.
Počas celého roka máme sťážistov, študentov, ktorí v agentúre pracujú. Mnohí z nich sú dnes našími kolegami. Prinášajú nové pohľady, svieže nápady a entuziasmus.
Miklošová Slávka Miklošová
generálna riaditeľka a členka predstavenstva
Komunálna poisťovňa, a.s., Vienna Insurance Group
rozhodne áno Každoročne umožňujeme študentom stredných a vysokých škôl absolvovať v KOMUNÁLNEJ poisťovni odbornú stáž alebo krátkodobo sa zamestnať na vybraných úsekoch centrály. Prostredníctvom pridelených mentorov im pomáhame získať nové znalosti a praktické skúsenosti v rôznych oblastiach fungovania poisťovne.
Každoročne umožňujeme študentom stredných a vysokých škôl absolvovať v KOMUNÁLNEJ poisťovni odbornú stáž alebo krátkodobo sa zamestnať na vybraných úsekoch centrály. Prostredníctvom pridelených mentorov im pomáhame získať nové znalosti a praktické skúsenosti v rôznych oblastiach fungovania poisťovne.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
skôr áno
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr áno
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
skôr áno Ukáže situácia a záujem.
Ukáže situácia a záujem.
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
rozhodne áno
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Tradične sa u nás cez letné prázdniny zamestnávajú študenti, väčšinou deti našich zamestnancov, a je to pre nás istá pomoc a určite pre študentov zaujímavá prax.
Tradične sa u nás cez letné prázdniny zamestnávajú študenti, väčšinou deti našich zamestnancov, a je to pre nás istá pomoc a určite pre študentov zaujímavá prax.
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
rozhodne áno Každoročne ponúkame v letných mesiacoch študentom možnosť brigády. Kým pre väčšinu to je "uhorková sezóna", u nás je to naopak. Dôvodom je predaj cestovného poistenia, ktorý sa v letných mesiacoch prudko zvyšuje ruka v ruke s počtom dovolenkárov v zahraničí. Brigádnici nám v tomto období veľmi pomáhajú zvládnuť tento nápor bez sklzov. Rátame s nimi aj tento rok.
Každoročne ponúkame v letných mesiacoch študentom možnosť brigády. Kým pre väčšinu to je "uhorková sezóna", u nás je to naopak. Dôvodom je predaj cestovného poistenia, ktorý sa v letných mesiacoch prudko zvyšuje ruka v ruke s počtom dovolenkárov v zahraničí. Brigádnici nám v tomto období veľmi pomáhajú zvládnuť tento nápor bez sklzov. Rátame s nimi aj tento rok.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
skôr nie Nemáme aktuální potřebu, tedy ani nehledáme. Pokud by se ale přihlásil nějaký zájemce o stáž aby získal praxi a neco se naučil, asi bychom ho neodmítli - jsem přesvědčen o tom, že takováto podpora studentům je potřebná věc.
Nemáme aktuální potřebu, tedy ani nehledáme. Pokud by se ale přihlásil nějaký zájemce o stáž aby získal praxi a neco se naučil, asi bychom ho neodmítli - jsem přesvědčen o tom, že takováto podpora studentům je potřebná věc.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
rozhodne áno áno, samozrejme. Bez brigádnikov - študentov počas letných prázdnin nedokážeme zabezpečiť plynulú prevádzku. Máme s nimi dobré skúsenosti, viacerí z nich za po skončení VŠ u nás zamestnali a zastávajú riadiace, dokonca aj riaditeľské pozície.
áno, samozrejme. Bez brigádnikov - študentov počas letných prázdnin nedokážeme zabezpečiť plynulú prevádzku. Máme s nimi dobré skúsenosti, viacerí z nich za po skončení VŠ u nás zamestnali a zastávajú riadiace, dokonca aj riaditeľské pozície.
Kupčo Vladimír Kupčo
CEO
VNET, a.s., Bratislava
rozhodne áno
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
rozhodne áno Veríme, že sa nám podarí osloviť zaujímavých mladých ľudí, ktorí sa u nás a s nami budú cítiť príjemne a vzájomne si naplníme očakávania.
Veríme, že sa nám podarí osloviť zaujímavých mladých ľudí, ktorí sa u nás a s nami budú cítiť príjemne a vzájomne si naplníme očakávania.
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
neviem / nevyjadrujem sa / iné Počas leta bude v našich prevádzkach stážovať veľa študentov medicíny a ošetrovateľstva. Veľmi podporujeme ich prítomnosť v regionálnych nemocniciach, vidia z blízka všetky aspekty poskytovania zdravotnej starostlivosti. Navyše ale organizujeme aj letný camp medikov, na ktorom študenti prežijú intenzívny týždeň v našich štyroch nemocniciach a majú možnosť vidieť a zúčastniť sa výkonov, operácií a diagnostiky. O toto podujatie je medzi medikmi veľký záujem. Je spojené aj s teoretickými prednáškami a navyše v peknom prostredí Zemplínkej šíravy.
Počas leta bude v našich prevádzkach stážovať veľa študentov medicíny a ošetrovateľstva. Veľmi podporujeme ich prítomnosť v regionálnych nemocniciach, vidia z blízka všetky aspekty poskytovania zdravotnej starostlivosti. Navyše ale organizujeme aj letný camp medikov, na ktorom študenti prežijú intenzívny týždeň v našich štyroch nemocniciach a majú možnosť vidieť a zúčastniť sa výkonov, operácií a diagnostiky. O toto podujatie je medzi medikmi veľký záujem. Je spojené aj s teoretickými prednáškami a navyše v peknom prostredí Zemplínkej šíravy.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní