Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Čo je podľa Vás najčastejším dôvodom odchodu zamestnancov?

  1. plat 24 %
  2. vzťahy s kolegami 8 %
  3. vzťahy s nadriadenými 23 %
  4. chýbajúca rovnováha medzi prácou a súkromím 14 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 30 %


Uzávierka hlasovania: 24.06.2019. Počet respondentov: 90.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Oravcová Alica Orda Oravcová
prezidentka
Daňové fórum Slovenska
neviem / nevyjadrujem sa / iné Častým dôvodom je aj potreba kariérneho rastu, ktorý pôvodný zamestnávateľ nevie zamestnancovi poskytnúť vzhľadom na jeho organizačnú štruktúru. Často je to aj vyhorenie a rozhodnutie zamestnanca venovať sa úplne inej náplni práce. V týchto prípadoch zamestnávateľ nevie zamestnávateľ motivovať zamestnanca aby neodišiel.
Častým dôvodom je aj potreba kariérneho rastu, ktorý pôvodný zamestnávateľ nevie zamestnancovi poskytnúť vzhľadom na jeho organizačnú štruktúru. Často je to aj vyhorenie a rozhodnutie zamestnanca venovať sa úplne inej náplni práce. V týchto prípadoch zamestnávateľ nevie zamestnávateľ motivovať zamestnanca aby neodišiel.
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
plat Vzhľadom na to, že väčšina ľudí na Slovensku rieši prioritne základné životné potreby a k tomu potrebné financie, je práve otázka peňazí u nich kľúčová. Až potom prichádzajú na rad vzťahy, kariéra, voľný čas a podobne.
Vzhľadom na to, že väčšina ľudí na Slovensku rieši prioritne základné životné potreby a k tomu potrebné financie, je práve otázka peňazí u nich kľúčová. Až potom prichádzajú na rad vzťahy, kariéra, voľný čas a podobne.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
plat
Zaťko Andrej Zaťko
generálny riaditeľ
Poštová banka
neviem / nevyjadrujem sa / iné S väčšou fluktuáciou sa stretávame najmä u pracovníkov v pobočkovej sieti kvôli náročnej orientácii na výsledky, čo je ale “štandard” trhu. Druhou skupinou sú „Mileniáli“ , resp. generácia Y, ktorá je vo veľkých firmách v početnom zastúpení. Často sa vo svojom pracovnom živote ešte hľadajú, nechcú sa ešte viazať a silne preferujú work - life balance. Pokiaľ ho nemajú alebo necítia dostatočnú voľnosť, bez problémov zmenia zamestnanie aj zo dňa na deň. Aj my sa stretávame s takýmito situáciami. Síce máme nastavenú flexibilnú pracovnú dobu, možnosti homeoffice a množstvo ďalších work-life balance benefitov, nie všetky požiadavky freelancerov môžme pokryť.
S väčšou fluktuáciou sa stretávame najmä u pracovníkov v pobočkovej sieti kvôli náročnej orientácii na výsledky, čo je ale “štandard” trhu. Druhou skupinou sú „Mileniáli“ , resp. generácia Y, ktorá je vo veľkých firmách v početnom zastúpení. Často sa vo svojom pracovnom živote ešte hľadajú, nechcú sa ešte viazať a silne preferujú work - life balance. Pokiaľ ho nemajú alebo necítia dostatočnú voľnosť, bez problémov zmenia zamestnanie aj zo dňa na deň. Aj my sa stretávame s takýmito situáciami. Síce máme nastavenú flexibilnú pracovnú dobu, možnosti homeoffice a množstvo ďalších work-life balance benefitov, nie všetky požiadavky freelancerov môžme pokryť.
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné závisí od veku, pozície, regiónu: rozhodujúcim dôvodom odchodu sa stáva limitujúca možnosť rastu, nejasný zmysel výkonu pozície a chýbajúce docenenie ...
závisí od veku, pozície, regiónu: rozhodujúcim dôvodom odchodu sa stáva limitujúca možnosť rastu, nejasný zmysel výkonu pozície a chýbajúce docenenie ...
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
vzťahy s kolegami
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
plat
Straka Branislav Straka
vrchný riaditeľ pre platby a elektronické kanály
ČSOB
vzťahy s nadriadenými
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
chýbajúca rovnováha medzi prácou a súkromím
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
chýbajúca rovnováha medzi prácou a súkromím
Randuška Dušan Randuška
generálny riaditeľ
MET Slovakia
chýbajúca rovnováha medzi prácou a súkromím Niekedy je to vyssi plat ale stale castejsie hlavne u mladsich kolegov tuzba po vyvazenejsej rovnovahe medzi pracou a sukromim.Tato predstava je pre mna iritujuca hlavne u ludi okolo 30tky...kedy chcu makat a robit poctivu karieru ak nie v tomto veku.Tieto sny sa napokon aj u dalsich zamestnavatelov ukazu ako nerealne.
Niekedy je to vyssi plat ale stale castejsie hlavne u mladsich kolegov tuzba po vyvazenejsej rovnovahe medzi pracou a sukromim.Tato predstava je pre mna iritujuca hlavne u ludi okolo 30tky...kedy chcu makat a robit poctivu karieru ak nie v tomto veku.Tieto sny sa napokon aj u dalsich zamestnavatelov ukazu ako nerealne.
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
vzťahy s nadriadenými Klišé hovorí, že ľudia odchádzajú od šéfa. Myslím, že presnejšie by bolo povedať, že ľudia odchádzajú od manažérov, ktorí ich nevedia nadchnúť pre to, na čo majú títo zamestnanci talent.
Klišé hovorí, že ľudia odchádzajú od šéfa. Myslím, že presnejšie by bolo povedať, že ľudia odchádzajú od manažérov, ktorí ich nevedia nadchnúť pre to, na čo majú títo zamestnanci talent.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Máme to šťastie, že v našej spoločnosti sú aj kolegovia od jej vzniku v roku 1990. A mnohí už aj odišli do dôchodku. Snažíme sa vytvárať príjemné pracovné prostredie a podmienky pre zmysluplnú prácu.
Máme to šťastie, že v našej spoločnosti sú aj kolegovia od jej vzniku v roku 1990. A mnohí už aj odišli do dôchodku. Snažíme sa vytvárať príjemné pracovné prostredie a podmienky pre zmysluplnú prácu.
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
vzťahy s nadriadenými Ludia vzdy odchadzaju of svojho manazera, nie z firmy, pocas mojej praxe sa mi to viacnasobne potvrdilo.
Ludia vzdy odchadzaju of svojho manazera, nie z firmy, pocas mojej praxe sa mi to viacnasobne potvrdilo.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
plat
Košalko Ivan Košalko
prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
vzťahy s nadriadenými Najčastejším dôvodom je nedostatok ocenenia nielen výsledkov práce, ale najmä priebežného ocenenia úsilia, ktoré zamestnanec vynakladá pri plnení úloh a cieľov. Nemám prioritne na mysli finančné ocenenie. V konečnom dôsledku však ide o kombináciu viacerých faktorov tak, ako ich definuje J.Clifton a J.Harter v knihe It's the Manager, prípadne M.Buckingham a A.Goodall v knihe Nine Lies About Work.
Najčastejším dôvodom je nedostatok ocenenia nielen výsledkov práce, ale najmä priebežného ocenenia úsilia, ktoré zamestnanec vynakladá pri plnení úloh a cieľov. Nemám prioritne na mysli finančné ocenenie. V konečnom dôsledku však ide o kombináciu viacerých faktorov tak, ako ich definuje J.Clifton a J.Harter v knihe It's the Manager, prípadne M.Buckingham a A.Goodall v knihe Nine Lies About Work.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Veľa mladých ľudí chce skúsiť viac zamestnaní. S vyčerpávaním disponibilných ľudí na trhu práce je to často vyššia platová ponuka.
Veľa mladých ľudí chce skúsiť viac zamestnaní. S vyčerpávaním disponibilných ľudí na trhu práce je to často vyššia platová ponuka.
Rolný Ivan Rolný
člen predstavenstva
ITB Development
neviem / nevyjadrujem sa / iné Dôvody,prečo sa zamestnanci rozhodnú ukončiť pracovný pomer sú tak, ako v každej firme rôzne. Svojim zamestnancom sa snažíme ponúkať príjemné,nadštandardné pracovné prostredie a benefity,no životné situácie,túžbu po zmene zamestnania či iné,podobné okolnosti jednoducho musíme rešpektovať.
Dôvody,prečo sa zamestnanci rozhodnú ukončiť pracovný pomer sú tak, ako v každej firme rôzne. Svojim zamestnancom sa snažíme ponúkať príjemné,nadštandardné pracovné prostredie a benefity,no životné situácie,túžbu po zmene zamestnania či iné,podobné okolnosti jednoducho musíme rešpektovať.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
neviem / nevyjadrujem sa / iné Ak sú mladší, tak motivácia a profesionálny rast ak sú starší tak skôr nároky na intenzitu práce.
Ak sú mladší, tak motivácia a profesionálny rast ak sú starší tak skôr nároky na intenzitu práce.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
plat Podla nasho prieskumu, ludia najcastejsie odchadzaju koli platu, tych je skoro 40 %. Bolo zaujimave, ze cim je nizsi plat, tak staci velmi maly platovy rozdiel, aby clovek zmenil pracu. Naopak, ak je plat vyssi, tak plat nie je dovod odchodu. Druhym najcastejsim dovodom je, ze nemaju moznost rozvijat sa. Treti dovod je sef alebo kolegovia prip zle pracovne podmienky. Tento prieskum bol robeni na vzorke viac ako 5000 respondentov.
Podla nasho prieskumu, ludia najcastejsie odchadzaju koli platu, tych je skoro 40 %. Bolo zaujimave, ze cim je nizsi plat, tak staci velmi maly platovy rozdiel, aby clovek zmenil pracu. Naopak, ak je plat vyssi, tak plat nie je dovod odchodu. Druhym najcastejsim dovodom je, ze nemaju moznost rozvijat sa. Treti dovod je sef alebo kolegovia prip zle pracovne podmienky. Tento prieskum bol robeni na vzorke viac ako 5000 respondentov.
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
plat
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
vzťahy s nadriadenými
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
chýbajúca rovnováha medzi prácou a súkromím
Majer Jiří Majer
CEO
Accace k.s.
vzťahy s nadriadenými
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
plat
Bojčík Jozef Bojčík
konateľ
Medi Cool, s.r.o., Košice
vzťahy s kolegami
Hajko Jozef Hajko
analytik
vzťahy s nadriadenými
Topolová Karolína Topolová
generálna riaditeľka
AAA Auto, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Najčastejšie dôvody odchodu spôsobuje súčasná situácia na trhu práce, to znamená nízka nezamestnanosť, zvyšujúca sa fluktuácia a konkurenčné prostredie. Zamestnanci sa neboja zmeniť prácu pri akejkoľvek menšej nespokojnosti, pretože ľahko nájdu nové zamestnanie. Tento trend spôsobuje okrem iného aj znižovanie populácie v produktívnom veku. Štatistiky hovoria, že priemerný vek zamestnanca je okolo 43 rokov a bude sa naďalej zvyšovať, takže každoročne ubudne možných uchádzačov v nižšej vekovej kategórií.
Najčastejšie dôvody odchodu spôsobuje súčasná situácia na trhu práce, to znamená nízka nezamestnanosť, zvyšujúca sa fluktuácia a konkurenčné prostredie. Zamestnanci sa neboja zmeniť prácu pri akejkoľvek menšej nespokojnosti, pretože ľahko nájdu nové zamestnanie. Tento trend spôsobuje okrem iného aj znižovanie populácie v produktívnom veku. Štatistiky hovoria, že priemerný vek zamestnanca je okolo 43 rokov a bude sa naďalej zvyšovať, takže každoročne ubudne možných uchádzačov v nižšej vekovej kategórií.
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
neviem / nevyjadrujem sa / iné NEda sa jednoznacne vybrat jediny dovod, zvycajne je to mix dovodov, moze byt plat spolu so zlymi vztahmi, alebo plat a prilis velky tlak na vykon. Samotny plat pri dobre fungujecej spolocnosti prestava byt urcujucim kriteriom.
NEda sa jednoznacne vybrat jediny dovod, zvycajne je to mix dovodov, moze byt plat spolu so zlymi vztahmi, alebo plat a prilis velky tlak na vykon. Samotny plat pri dobre fungujecej spolocnosti prestava byt urcujucim kriteriom.
Šurjanský Marián Šurjanský
starosta
Obec Rudno nad Hronom
plat Najčastejším, avšak často je to aj, že ľudia majú chuť sa posunúť na iné miesto a nie je im to umožnené.
Najčastejším, avšak často je to aj, že ľudia majú chuť sa posunúť na iné miesto a nie je im to umožnené.
Christenko Marián Christenko
generálny riaditeľ
KOSIT, a.s., Košice
neviem / nevyjadrujem sa / iné Myslím, že najčastejším dôvodom je nevyhovujúce pracovné prostredie, ktoré možno definovať cez firemnú kultúru, možnosť osobného rozvoja, respektíve motiváciu.
Myslím, že najčastejším dôvodom je nevyhovujúce pracovné prostredie, ktoré možno definovať cez firemnú kultúru, možnosť osobného rozvoja, respektíve motiváciu.
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Musil Martin Musil
konateľ
Intrum Slovakia s.r.o.
plat
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
vzťahy s kolegami
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
vzťahy s kolegami Tak ako v súkromí, aj v práci sú vzťahy veľmi citlivé. A vzťahy ovplyvňujú aj ostatné faktory (vrátane platu a peňazí).
Tak ako v súkromí, aj v práci sú vzťahy veľmi citlivé. A vzťahy ovplyvňujú aj ostatné faktory (vrátane platu a peňazí).
Krekáč Martin Krekáč
vedúci partner
Jenewein Group
vzťahy s kolegami Sme rôzni, takže rôzne bývajú aj dôvody týchto odchodov. Určite sú za tým aj peniaze, výhody či pracovné podmienky. Tam, kde sa pohybujeme my, sú najčastejším dôvodom na zmenu ľudia – na prvých miestach sú odchody za lídrami s transparentnejšími vzťahmi, odvážnejšími víziami a jasnejšími stratégiami.
Sme rôzni, takže rôzne bývajú aj dôvody týchto odchodov. Určite sú za tým aj peniaze, výhody či pracovné podmienky. Tam, kde sa pohybujeme my, sú najčastejším dôvodom na zmenu ľudia – na prvých miestach sú odchody za lídrami s transparentnejšími vzťahmi, odvážnejšími víziami a jasnejšími stratégiami.
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
vzťahy s nadriadenými
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
vzťahy s nadriadenými Z mojej skúsenosti je to v drvivej väčšine prípadov vzťah s nadriadenými a v menšine prípadov plat a vzťahy s kolegami.
Z mojej skúsenosti je to v drvivej väčšine prípadov vzťah s nadriadenými a v menšine prípadov plat a vzťahy s kolegami.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
vzťahy s nadriadenými
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
neviem / nevyjadrujem sa / iné Z našej firmy neodchádzajú.
Z našej firmy neodchádzajú.
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Mám 2 pohľady. K nám často prichádzajú ľudia, ktorí vnímajú, že sa v aktuálnej práci prestali rozvíjať. Alebo sú to ľudia, ktorí jednoducho vidia tú brutálnu príležitosť v oblasti dátovej analytiky a chcú rásť rýchlejšie a ďalej, byť v inovatívnom prostredí so super ľuďmi. Ak od nás niekto odišiel, spravidla išlo buď o našu chybu vo vnútorných procesoch, a/alebo slabší fit človeka s kultúrou firmy.
Mám 2 pohľady. K nám často prichádzajú ľudia, ktorí vnímajú, že sa v aktuálnej práci prestali rozvíjať. Alebo sú to ľudia, ktorí jednoducho vidia tú brutálnu príležitosť v oblasti dátovej analytiky a chcú rásť rýchlejšie a ďalej, byť v inovatívnom prostredí so super ľuďmi. Ak od nás niekto odišiel, spravidla išlo buď o našu chybu vo vnútorných procesoch, a/alebo slabší fit človeka s kultúrou firmy.
Mundierová Martina Mundierová
CEO
MST PARTNERS, s.r.o., Bratislava
plat
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
plat
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
vzťahy s kolegami
Kalnický Milan Kalnický
finančný riaditeľ
Viena International
vzťahy s nadriadenými
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
vzťahy s nadriadenými
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Zamestnanci v súčasnosti majú radi zmenu. Je doba internetu, sociálnych sieti a teda meniť zamestnanie je relatívne jednoduché. Je mnoho priležitosti, zamestnanci skúšajú a neustále si vyjednávajú lepšie podmienky. Lojálnosť k zamestnávateľovi sa postune vytráca. Je to dôsledok legislatívy ako aj nastavenia spoločnosti k zamestnávateľom.
Zamestnanci v súčasnosti majú radi zmenu. Je doba internetu, sociálnych sieti a teda meniť zamestnanie je relatívne jednoduché. Je mnoho priležitosti, zamestnanci skúšajú a neustále si vyjednávajú lepšie podmienky. Lojálnosť k zamestnávateľovi sa postune vytráca. Je to dôsledok legislatívy ako aj nastavenia spoločnosti k zamestnávateľom.
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
vzťahy s nadriadenými
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
chýbajúca rovnováha medzi prácou a súkromím
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
chýbajúca rovnováha medzi prácou a súkromím Peniaze a konzum sú naším bohom, ženú nás do vyšších otáčok. V tomto prípade je menej viac, ale do toho sa nám nechce. Ísť do hĺbky, tešiť sa z maličkostí a budovať vzťahy... to prináša vnútorný pokoj.
Peniaze a konzum sú naším bohom, ženú nás do vyšších otáčok. V tomto prípade je menej viac, ale do toho sa nám nechce. Ísť do hĺbky, tešiť sa z maličkostí a budovať vzťahy... to prináša vnútorný pokoj.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kunsch Miroslav Kunsch
generálny riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
neviem / nevyjadrujem sa / iné V našej oblasti IT sa v zásade ponuka firiem v oblasti benefitov veľmi neodlišuje. To čo ostáva sú platy a firemná kultúra. Ak je kultúra fajn, nebýva dôvodom na odchod. Ostávajú 2 faktory: plat a profesionálny rast, ktoré zhruba rovnako prispievajú k odchodu zamestnancov.
V našej oblasti IT sa v zásade ponuka firiem v oblasti benefitov veľmi neodlišuje. To čo ostáva sú platy a firemná kultúra. Ak je kultúra fajn, nebýva dôvodom na odchod. Ostávajú 2 faktory: plat a profesionálny rast, ktoré zhruba rovnako prispievajú k odchodu zamestnancov.
Hudec Oto Hudec
profesor
Ekonomická fakulta Technickej univerzity
vzťahy s nadriadenými
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
chýbajúca rovnováha medzi prácou a súkromím
Mík Pavel Mík
obchodný riaditeľ
ABB
neviem / nevyjadrujem sa / iné Na trhu sa ešte stále prejavuje trend nízkej nezamestnanosti a to má vplyv na výberový proces z pohľadu zamestnanca i zamestnávateľa. Obe strany sa usilujú o splnenie viacerých parametrov, než len jedného. Z mojich skúseností ide dnes pri odchode zo zamestnania tiež najčastejšie o súbeh viacerých faktorov.
Na trhu sa ešte stále prejavuje trend nízkej nezamestnanosti a to má vplyv na výberový proces z pohľadu zamestnanca i zamestnávateľa. Obe strany sa usilujú o splnenie viacerých parametrov, než len jedného. Z mojich skúseností ide dnes pri odchode zo zamestnania tiež najčastejšie o súbeh viacerých faktorov.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
chýbajúca rovnováha medzi prácou a súkromím
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
plat V kombinácií s ostatnými faktormi.
V kombinácií s ostatnými faktormi.
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
plat Pri internom prieskume medzi našimi zamestnancami by bolo odmeňovanie dôvodom číslo jedna pri voľbe iného zamestnávateľa.
Pri internom prieskume medzi našimi zamestnancami by bolo odmeňovanie dôvodom číslo jedna pri voľbe iného zamestnávateľa.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
vzťahy s kolegami
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
vzťahy s nadriadenými
Stadler Peter Stadler
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Wealth Effect Management
vzťahy s nadriadenými Tento dovod je najcastejsi najma v sektore sluzieb. Nie nadarmo sa aj hovori, ze ludia odchadzajuci z firiem nie tak kvoli praci, ale kvoli svojim manazerom. Je potrebne, ale hladat priciny na oboch stranach. Schopnost najst kompromisy a spolocnu cestu moze nakoniec pomoct akekolvek problemy vyriesit.
Tento dovod je najcastejsi najma v sektore sluzieb. Nie nadarmo sa aj hovori, ze ludia odchadzajuci z firiem nie tak kvoli praci, ale kvoli svojim manazerom. Je potrebne, ale hladat priciny na oboch stranach. Schopnost najst kompromisy a spolocnu cestu moze nakoniec pomoct akekolvek problemy vyriesit.
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
chýbajúca rovnováha medzi prácou a súkromím
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
chýbajúca rovnováha medzi prácou a súkromím
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
neviem / nevyjadrujem sa / iné Som presvedceny, ze od istej platovej urovne su hlavnymi dovodmi personalne stabilnej spolocnosti atmosfera a kultura vo firme, ako aj osobne naplnenie a pocit zmysluplnosti toho, co robime.
Som presvedceny, ze od istej platovej urovne su hlavnymi dovodmi personalne stabilnej spolocnosti atmosfera a kultura vo firme, ako aj osobne naplnenie a pocit zmysluplnosti toho, co robime.
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Myslim si, ze najcastejsie je to mix dovodov. Plat tam byva casto, ale ide aj o to ci vyhovuje pracovna napln, ci sa dobre citi medzi kolegami, ci ma moznosti sa nejako rozvijat, a samozrejme, aj to aky je sef... Dobry sef dokaze ludi stmelovat, zly ich priam vyhana.
Myslim si, ze najcastejsie je to mix dovodov. Plat tam byva casto, ale ide aj o to ci vyhovuje pracovna napln, ci sa dobre citi medzi kolegami, ci ma moznosti sa nejako rozvijat, a samozrejme, aj to aky je sef... Dobry sef dokaze ludi stmelovat, zly ich priam vyhana.
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Väčšinou je to kombinácia nespokojnosti s faktormi týkajúcimi sa aktuálneho zamestnávateľa a záujmu vyskúšať niečo iné (snáď lepšie), ktorý sa opiera o novú pracovnú príležitosť.
Väčšinou je to kombinácia nespokojnosti s faktormi týkajúcimi sa aktuálneho zamestnávateľa a záujmu vyskúšať niečo iné (snáď lepšie), ktorý sa opiera o novú pracovnú príležitosť.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
neviem / nevyjadrujem sa / iné Obvykle ide o kombinaciu lepsej ponuky, s dalsim faktorom . Tym moze byt vyhorenie , tuzba po zmene, nemoznost karierneho rastu atd . Kludne ale moze zavazit i zdanliva banalita - napriklad geograficka poloha pracoviska. Paradoxne castokrat takyto odchod pomoze viac zamestnavatelovi ako zamestnancovi.
Obvykle ide o kombinaciu lepsej ponuky, s dalsim faktorom . Tym moze byt vyhorenie , tuzba po zmene, nemoznost karierneho rastu atd . Kludne ale moze zavazit i zdanliva banalita - napriklad geograficka poloha pracoviska. Paradoxne castokrat takyto odchod pomoze viac zamestnavatelovi ako zamestnancovi.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
neviem / nevyjadrujem sa / iné Podiel všetkých 4 možností je približne rovnaký. Doplnil by som absolútne neadekvátne predstavy a očakávania od ponúkanej práce. Často sa stretávam s prekvapením absolventov hotelových škôl z práce vo sviatok, či v noci.
Podiel všetkých 4 možností je približne rovnaký. Doplnil by som absolútne neadekvátne predstavy a očakávania od ponúkanej práce. Často sa stretávam s prekvapením absolventov hotelových škôl z práce vo sviatok, či v noci.
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
plat
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
chýbajúca rovnováha medzi prácou a súkromím
Gálik Róbert Gálik
generálny riaditeľ
Atos IT Solutions and Services s.r.o.
vzťahy s nadriadenými Núka sa povedať, že peniaze, ale z našich skúseností vieme, že to je až tretí najdôležitejší dôvod. Pri nábore ľudí sa zaujímame, prečo k nám prichádzajú a najčastejšou odpoveďou je, že dôvodom zmeny zamestnania je nadriadený. Zamestnanci sú veľmi citliví na nezáujem, nezdieľanie informácií, nekompetentnosť šéfa, ale aj na mikromanažment v rámci tímov. Druhým najčastejším dôvodom je to, že ich predchádzajúca práca už neprináša žiadne výzvy, stáva sa rutinnou a neexistuje žiaden potenciál na kariérny rast pre zamestnanca. Preto je veľmi dôležité premýšľať o potenciáli zamestnancov a nebáť sa s nimi konzultovať aj obsah zadaní, ktoré dostávajú.
Núka sa povedať, že peniaze, ale z našich skúseností vieme, že to je až tretí najdôležitejší dôvod. Pri nábore ľudí sa zaujímame, prečo k nám prichádzajú a najčastejšou odpoveďou je, že dôvodom zmeny zamestnania je nadriadený. Zamestnanci sú veľmi citliví na nezáujem, nezdieľanie informácií, nekompetentnosť šéfa, ale aj na mikromanažment v rámci tímov. Druhým najčastejším dôvodom je to, že ich predchádzajúca práca už neprináša žiadne výzvy, stáva sa rutinnou a neexistuje žiaden potenciál na kariérny rast pre zamestnanca. Preto je veľmi dôležité premýšľať o potenciáli zamestnancov a nebáť sa s nimi konzultovať aj obsah zadaní, ktoré dostávajú.
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
plat
Vlček Roman Vlček
predseda predstavenstva
Slovenská Asociácia správcovských spoločností
plat
Malček Roman Malček
majiteľ
Redox, s.r.o.
chýbajúca rovnováha medzi prácou a súkromím V nasej spolocnosti aj zmena osobnych pomerov-sobas,rozvod,prestahovanie rodiny.
V nasej spolocnosti aj zmena osobnych pomerov-sobas,rozvod,prestahovanie rodiny.
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
vzťahy s nadriadenými
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
plat
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
Danubiatel, a.s., Bratislava
plat Hoci to určite neplatí tak všeobecne, ako to vyzerá - keď človek zvolí plat, ako primárny faktor rozhodnutia odísť k inému zamestnávateľovi. Rozhoduje vždy komplex faktorov u zamestnávateľa - charakter práce, projekty, problematika a možnosť robiť nové, rozvojové, moderné veci, ohodnotenie, pracovný tím a priamy vedúci, benefitná politika zamestnávateľa, vzdelávanie, rozvoj a kariérny rast... A sú to samozrejme aj individuálne faktory : ambície, osobný rozvoj, vzdelávanie, napredovanie, kariéra, ohodnotenie. Múdry a zodpovedný zamestnávateľ všetky tieto faktory vníma a vyhodnocuje. Ale aj si uvedomuje známy fakt, že zamestnanec, ktorý príde len kvôli platu, pre plat aj odíde ...
Hoci to určite neplatí tak všeobecne, ako to vyzerá - keď človek zvolí plat, ako primárny faktor rozhodnutia odísť k inému zamestnávateľovi. Rozhoduje vždy komplex faktorov u zamestnávateľa - charakter práce, projekty, problematika a možnosť robiť nové, rozvojové, moderné veci, ohodnotenie, pracovný tím a priamy vedúci, benefitná politika zamestnávateľa, vzdelávanie, rozvoj a kariérny rast... A sú to samozrejme aj individuálne faktory : ambície, osobný rozvoj, vzdelávanie, napredovanie, kariéra, ohodnotenie. Múdry a zodpovedný zamestnávateľ všetky tieto faktory vníma a vyhodnocuje. Ale aj si uvedomuje známy fakt, že zamestnanec, ktorý príde len kvôli platu, pre plat aj odíde ...
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
vzťahy s nadriadenými
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
chýbajúca rovnováha medzi prácou a súkromím
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
neviem / nevyjadrujem sa / iné odchody zamestnancv sú skôr "neodchody" vyskytujú sa vo väzbe na rodinné problémy.Mimochodom, nie je to jednoduchá.v V sezóne, ak treba pracovač navyše, je to problém-
odchody zamestnancv sú skôr "neodchody" vyskytujú sa vo väzbe na rodinné problémy.Mimochodom, nie je to jednoduchá.v V sezóne, ak treba pracovač navyše, je to problém-
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
plat Přes všechny deklarace o rozvoji, motivaci či work-life balance vždy nakonec padla otázka, zda zaměstnavatel dorovná nabídku od jiného....
Přes všechny deklarace o rozvoji, motivaci či work-life balance vždy nakonec padla otázka, zda zaměstnavatel dorovná nabídku od jiného....
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
vzťahy s nadriadenými Nadriadený stojí za väčšinou odchodov. Nemusí ísť o nutne zlé vzťahy. Často je to o nedostatočnej podpore, nedostatku uznania, nevytvorení dôvery alebo nezískania si zamestnanca pre víziu firmy alebo jej úseku. Za všetkým týmto stojí líder na každej úrovni riadenia.
Nadriadený stojí za väčšinou odchodov. Nemusí ísť o nutne zlé vzťahy. Často je to o nedostatočnej podpore, nedostatku uznania, nevytvorení dôvery alebo nezískania si zamestnanca pre víziu firmy alebo jej úseku. Za všetkým týmto stojí líder na každej úrovni riadenia.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
neviem / nevyjadrujem sa / iné Na takto formulovanú otázku nepoznáme jednoznačnú odpoveď z ponúkaných možností. Obecne zrejme platí, že je to kombinácia viacerých dôvodov s esenciou aktuálnej ponuky, nech sa pozrieme na akýkoľvek segment či úroveň.
Na takto formulovanú otázku nepoznáme jednoznačnú odpoveď z ponúkaných možností. Obecne zrejme platí, že je to kombinácia viacerých dôvodov s esenciou aktuálnej ponuky, nech sa pozrieme na akýkoľvek segment či úroveň.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní