Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Prispieva vaša spoločnosť na filantropiu nad rámec 2 % z dane?

  1. rozhodne áno 69 %
  2. skôr áno 9 %
  3. skôr nie 11 %
  4. rozhodne nie 4 %
  5. neviem/nevyjadrujem sa /iné 8 %


Uzávierka hlasovania: 22.07.2019. Počet respondentov: 80.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
neviem/nevyjadrujem sa /iné Občas
Občas
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
skôr nie
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
neviem/nevyjadrujem sa /iné
Kollár Daniel Kollár
generálny riaditeľ
Československá obchodná banka, a.s.
rozhodne áno Áno, každoročne a dlhodobo. Firmy sa oprávnene pýtajú, či popri vysokom daňovo-odvodovom zaťažení majú ešte suplovať úlohu štátu vlastnými investíciami do zdravotníctva, vzdelávania, pomoci sociálne slabším a podobne. Na druhej strane sme neraz svedkami toho, že chýbajúcich niekoľko stoviek alebo tisíc eur rozhoduje o tom, čo si nemocnice alebo školy (ne)môžu dovoliť. Časy, keď sa úspech firmy meral iba cez krivkou jej ziskovosti, sú už dúfam za nami.
Áno, každoročne a dlhodobo. Firmy sa oprávnene pýtajú, či popri vysokom daňovo-odvodovom zaťažení majú ešte suplovať úlohu štátu vlastnými investíciami do zdravotníctva, vzdelávania, pomoci sociálne slabším a podobne. Na druhej strane sme neraz svedkami toho, že chýbajúcich niekoľko stoviek alebo tisíc eur rozhoduje o tom, čo si nemocnice alebo školy (ne)môžu dovoliť. Časy, keď sa úspech firmy meral iba cez krivkou jej ziskovosti, sú už dúfam za nami.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
skôr áno Hlavne davame priestor zamestnancom zucastnovat sa mnozstva dobrovolnickych aktivit od pomoci lokalnej komunite az po podporu napr. Specialnych olympijskych hier.
Hlavne davame priestor zamestnancom zucastnovat sa mnozstva dobrovolnickych aktivit od pomoci lokalnej komunite az po podporu napr. Specialnych olympijskych hier.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
rozhodne áno
Ikrényi Ivan Ikrényi
advokát/partner
IKRÉNYI & REHÁK, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Áno, podporu rozdeľujeme medzi právnické fakulty a rôzne študentské organizácie na jednej strane a zdravotníctvo na strane druhej.
Áno, podporu rozdeľujeme medzi právnické fakulty a rôzne študentské organizácie na jednej strane a zdravotníctvo na strane druhej.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Primárne sa snažíme v rámci našich možností pro-bono podporiť niektoré projekty v neziskovom sektore, ktoré sú nám sympatické. V poslednom čase sme začali aj finančne podporovať neziskový sektor. Musím povedať, že nám nie je sympatické, že tieto náklady sú v plnej miere neuznateľné pre účely dane z príjmov.
Primárne sa snažíme v rámci našich možností pro-bono podporiť niektoré projekty v neziskovom sektore, ktoré sú nám sympatické. V poslednom čase sme začali aj finančne podporovať neziskový sektor. Musím povedať, že nám nie je sympatické, že tieto náklady sú v plnej miere neuznateľné pre účely dane z príjmov.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
rozhodne áno ...a keďže ide o filantropiu a nie personalny marketing, detaily nepoviem.
...a keďže ide o filantropiu a nie personalny marketing, detaily nepoviem.
Ivanič Ivan Ivanič
prezident
Slovenská lyžiarska asociácia
rozhodne áno SLA financuje a aj do budúcnosti plánuje ešte viac podporovať projekty aj mimo výkonnostného športu. Venovať sa ekológii a podporovať slabších pri ich uplatnení by malo byť povinnosťou každého, kto pomôcť môže.
SLA financuje a aj do budúcnosti plánuje ešte viac podporovať projekty aj mimo výkonnostného športu. Venovať sa ekológii a podporovať slabších pri ich uplatnení by malo byť povinnosťou každého, kto pomôcť môže.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
rozhodne áno V nasej firme sme si stanovili pred par rokmi CSR strategiu, jedna vec je, ze financne pomahame v boji proti korupcii, podporujeme Slovensko Digital, Fond pre transparentne Slovensko a pod. Dalsim a dolezitym pilierom je skolstvo, kde uz viac ako 6 rokov prevadzkujeme portal edujobs.sk, kde maju moznost skoly zverejnovat pracovne ponuky zdarma a najst si kvalitneho ucitela. Po uspesnom pilote otvarame druhy rocik "Leadership akademiu pre riaditelov skol", uvedomujeme si ako dolezita je praca s riaditelmi skol, nasou viziou je, aby aj skoly boli uspesny a atraktivny zamestnavatel. Treti smer je projekt Vypomoc so srdcom s cielom zvysit sance ludi so zdravotnym postihnutim si najst a udrzat pracu, burat predsudky. Prepajat skoly, kde studuju ziaci so zdravotne postihnutim s firmami.
V nasej firme sme si stanovili pred par rokmi CSR strategiu, jedna vec je, ze financne pomahame v boji proti korupcii, podporujeme Slovensko Digital, Fond pre transparentne Slovensko a pod. Dalsim a dolezitym pilierom je skolstvo, kde uz viac ako 6 rokov prevadzkujeme portal edujobs.sk, kde maju moznost skoly zverejnovat pracovne ponuky zdarma a najst si kvalitneho ucitela. Po uspesnom pilote otvarame druhy rocik "Leadership akademiu pre riaditelov skol", uvedomujeme si ako dolezita je praca s riaditelmi skol, nasou viziou je, aby aj skoly boli uspesny a atraktivny zamestnavatel. Treti smer je projekt Vypomoc so srdcom s cielom zvysit sance ludi so zdravotnym postihnutim si najst a udrzat pracu, burat predsudky. Prepajat skoly, kde studuju ziaci so zdravotne postihnutim s firmami.
Krpelan Ivo Krpelan
riaditeľ Falck pre strednú a východnú Európu
Falck
rozhodne áno Naša spoločnosť, ale aj veľký počet našich zamestnancov-jednotlivcov, každoročne prispieva dvoma percentami zo svojich daní do našej neziskovej organizácie Falck n.o., ktorej hlavnou myšlienkou je pomáhať - aby všetky deti na Slovensku vedeli prvú pomoc. Za posledné dva roky darovala vďaka spolupráci s Nadáciou Allianz a svojmu projektu Záchrana som ja 100 ks AED pre základne školy, preškolila 15.000 detí a 1.000 učiteľov v oblasti prvej pomoci.
Naša spoločnosť, ale aj veľký počet našich zamestnancov-jednotlivcov, každoročne prispieva dvoma percentami zo svojich daní do našej neziskovej organizácie Falck n.o., ktorej hlavnou myšlienkou je pomáhať - aby všetky deti na Slovensku vedeli prvú pomoc. Za posledné dva roky darovala vďaka spolupráci s Nadáciou Allianz a svojmu projektu Záchrana som ja 100 ks AED pre základne školy, preškolila 15.000 detí a 1.000 učiteľov v oblasti prvej pomoci.
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
rozhodne áno
Ondruš Ján Ondruš
CEO
G. Lehnert, k.s., Bratislava
rozhodne áno
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
skôr áno
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
rozhodne áno Skupina firiem Chemosvit prostredníctvom vlastnej Nadácie podporuje zdravotné, sociálne, kultúrne a športové aktivity v regióne. Prioritou, okrem vlastných zamestnancov a rodinných príslušníkov, je zameranie na dôchodcov, a tiež na deti a mládež.
Skupina firiem Chemosvit prostredníctvom vlastnej Nadácie podporuje zdravotné, sociálne, kultúrne a športové aktivity v regióne. Prioritou, okrem vlastných zamestnancov a rodinných príslušníkov, je zameranie na dôchodcov, a tiež na deti a mládež.
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
rozhodne áno
Havel Jaroslav Havel
riadiaci partner
Havel & Partners, s.r.o.
neviem/nevyjadrujem sa /iné Spoločenská zodpovednosť je neoddeliteľnou súčasťou našej firemnej kultúry. Našou doménou sú špičkové právne služby a najmä touto odbornosťou sa snažíme pomáhať neziskovým a charitatívnym organizáciám. Koncept spoločenskej zodpovednosti máme postavený na štyroch základných pilieroch: bezplatnej právnej pomoci, priamej finančnej podpore, využívaní služieb od podporovaných inštitúcií a dobrovoľníctva našich ľudí. V minulom roku sme realizovali takmer 830 pre bono hodín (o štvrtinu viac ako v roku 2017), čo pri našej priemernej sadzbe 140 eur/hod predstavovalo vyše 116 tisíc eur. Na priamu finančnú pomoc sme vlani vynaložili vyše 30 tisíc eur. Pre tento rok chceme tieto výdavky aj vzhľadom na našu vynikajúcu ekonomickú kondíciu ďalej navýšiť.
Spoločenská zodpovednosť je neoddeliteľnou súčasťou našej firemnej kultúry. Našou doménou sú špičkové právne služby a najmä touto odbornosťou sa snažíme pomáhať neziskovým a charitatívnym organizáciám. Koncept spoločenskej zodpovednosti máme postavený na štyroch základných pilieroch: bezplatnej právnej pomoci, priamej finančnej podpore, využívaní služieb od podporovaných inštitúcií a dobrovoľníctva našich ľudí. V minulom roku sme realizovali takmer 830 pre bono hodín (o štvrtinu viac ako v roku 2017), čo pri našej priemernej sadzbe 140 eur/hod predstavovalo vyše 116 tisíc eur. Na priamu finančnú pomoc sme vlani vynaložili vyše 30 tisíc eur. Pre tento rok chceme tieto výdavky aj vzhľadom na našu vynikajúcu ekonomickú kondíciu ďalej navýšiť.
Mičo Jozef Mičo
konateľ
Stavmit, s.r.o., Terchová
rozhodne áno
Hajko Jozef Hajko
analytik
rozhodne nie
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
rozhodne áno Považujem to za normálne a malo by to byť samozrejmé. Podpora či už vo svojom okolí alebo v medzinárodnom rozmere z nás robí lepších ľudí. Vidieť a môcť sa dotknúť silných príbehov balansuje v nás pýchu a vracia nás do reality. Tá radosť takýchto okamihov je napĺňajúca.
Považujem to za normálne a malo by to byť samozrejmé. Podpora či už vo svojom okolí alebo v medzinárodnom rozmere z nás robí lepších ľudí. Vidieť a môcť sa dotknúť silných príbehov balansuje v nás pýchu a vracia nás do reality. Tá radosť takýchto okamihov je napĺňajúca.
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
skôr áno Máme to šťastie, že naše vlastné výrobky (knihy, najmä detské) sú veľmi žiadaným artiklom pre množstvo organizácií a snažíme sa pomáhať mnohým zmysluplným aktivitám. Bohužiaľ, obrovské množstvo žiadostí aj tak musíme odmietať. Úplne najsmiešnejšie je to, že nás pravidelne o knižné dary žiadajú naše zastupiteľské úrady v zahraničí, ktoré tvrdia, že nemajú žiadne peniaze k dispozícii.
Máme to šťastie, že naše vlastné výrobky (knihy, najmä detské) sú veľmi žiadaným artiklom pre množstvo organizácií a snažíme sa pomáhať mnohým zmysluplným aktivitám. Bohužiaľ, obrovské množstvo žiadostí aj tak musíme odmietať. Úplne najsmiešnejšie je to, že nás pravidelne o knižné dary žiadajú naše zastupiteľské úrady v zahraničí, ktoré tvrdia, že nemajú žiadne peniaze k dispozícii.
Zavacká Katarína Zavacká
historička práva
rozhodne áno Určite. Napr. na petang!
Určite. Napr. na petang!
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
rozhodne áno
Fussek Ľuboš Fussek
konateľ
Baumit, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
rozhodne áno
Christenko Marián Christenko
generálny riaditeľ
KOSIT, a.s., Košice
rozhodne áno
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
rozhodne áno
Ondko Martin Ondko
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Magna Energia, a.s.
rozhodne áno
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
rozhodne áno Áno. Lebo je to správne.
Áno. Lebo je to správne.
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
rozhodne áno Verím tomu, že svet funguje na báze energie. Ak sa človek o niečo snaží, zrazu mu začne okolie nejakým spôsobom pomáhať. A tu si myslím, že existuje určitá zodpovednosť človeka vrátiť, čo dostal. Najväčší prínos však spravidla nie sú len financie, ale predovšetkým čas, ktorý môžeme ľuďom venovať. Podporujeme výchovu mladých ľudí smerom k hodnotám, hľadanie pravdy v spoločnosti, výnimočných ľudí, prednášame, zdieľame a coachujeme. Prečo? Pretože si myslíme, že môžeme významne ovplyvniť svet okolo nás a nie je nám to jedno.
Verím tomu, že svet funguje na báze energie. Ak sa človek o niečo snaží, zrazu mu začne okolie nejakým spôsobom pomáhať. A tu si myslím, že existuje určitá zodpovednosť človeka vrátiť, čo dostal. Najväčší prínos však spravidla nie sú len financie, ale predovšetkým čas, ktorý môžeme ľuďom venovať. Podporujeme výchovu mladých ľudí smerom k hodnotám, hľadanie pravdy v spoločnosti, výnimočných ľudí, prednášame, zdieľame a coachujeme. Prečo? Pretože si myslíme, že môžeme významne ovplyvniť svet okolo nás a nie je nám to jedno.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne áno Podporujeme výrazne viac ako 2% z dane a to hlavne na šport mladých, boj s korupciou, prípady osôb v zdravotnej núdzi, školské súťaže a mnohé ďalšie. Zároveň mám s tým vnútorný problém, pretože nie je predsa úlohou podnikateľských subjektov látať diery, ktoré spôsobujú politici a štátny úradníci vykrádaním zdrojov, ktoré sme vytvorili tvrdou prácou a invenciou.
Podporujeme výrazne viac ako 2% z dane a to hlavne na šport mladých, boj s korupciou, prípady osôb v zdravotnej núdzi, školské súťaže a mnohé ďalšie. Zároveň mám s tým vnútorný problém, pretože nie je predsa úlohou podnikateľských subjektov látať diery, ktoré spôsobujú politici a štátny úradníci vykrádaním zdrojov, ktoré sme vytvorili tvrdou prácou a invenciou.
Mittner Martin Mittner
Country Manager
Nestlé Slovensko, s.r.o.
rozhodne áno Z vlastných zdrojov a z 2% podporujeme viaceré filantropické projekty. Nestlé v spoločenskej zodpovednosti uplatňuje koncept „Vytvárania zdieľaných hodnôt“, kde nestaviame do popredia charitatívne projekty, ale projekty, z ktorých majú merateľný prospech všetky zainteresované strany. Zameriavame sa predovšetkým na environmentálnu oblasť, vzdelávanie detí a mládeže v oblasti zdravej výživy a podporu mladých ľudí pri uplatnení na trhu práce.
Z vlastných zdrojov a z 2% podporujeme viaceré filantropické projekty. Nestlé v spoločenskej zodpovednosti uplatňuje koncept „Vytvárania zdieľaných hodnôt“, kde nestaviame do popredia charitatívne projekty, ale projekty, z ktorých majú merateľný prospech všetky zainteresované strany. Zameriavame sa predovšetkým na environmentálnu oblasť, vzdelávanie detí a mládeže v oblasti zdravej výživy a podporu mladých ľudí pri uplatnení na trhu práce.
Krekáč Martin Krekáč
vedúci partner
Jenewein Group
rozhodne áno V tejto oblasti ideme určite nad rámec bežných zvyklostí. Neťažíme z existujúcich zdrojov, ale máme chuť tvoriť a rozvíjať nové hodnoty – cítime zodpovednosť nielen k tým, čo potrebujú pomoc, ale hlavne voči spoločnosti a budúcnosti. Sme aktívni v rozvoji talentov a lídrov, rovnosti príležitostí, dobrej správe spoločnosti, inováciách, voči životnému prostrediu a podpore detí a mládeže.
V tejto oblasti ideme určite nad rámec bežných zvyklostí. Neťažíme z existujúcich zdrojov, ale máme chuť tvoriť a rozvíjať nové hodnoty – cítime zodpovednosť nielen k tým, čo potrebujú pomoc, ale hlavne voči spoločnosti a budúcnosti. Sme aktívni v rozvoji talentov a lídrov, rovnosti príležitostí, dobrej správe spoločnosti, inováciách, voči životnému prostrediu a podpore detí a mládeže.
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
skôr áno O skutočnej filantropii sa nehovorí. Tá sa robí bez toho, aby sa využívala na PR.
O skutočnej filantropii sa nehovorí. Tá sa robí bez toho, aby sa využívala na PR.
Beňuška Matej Beňuška
Public Policy Manager, Central, Eastern and Southern Europe
Taxify
skôr áno
Benedigová Michaela Benedigová
managing director
Seesame, s.r.o.
rozhodne áno
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
rozhodne áno Podpora dobrých projektov nie je u nás limitovaná nejakým štátom definovaným číslom, ale vychádza z presvedčenia o ich užitočnosti.
Podpora dobrých projektov nie je u nás limitovaná nejakým štátom definovaným číslom, ale vychádza z presvedčenia o ich užitočnosti.
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
rozhodne áno
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Myslím, že v dnešnej dobe ide o nevyhnutnosť byť zapojený v kultúrno spoločenskom priestore kde vykonáva podnikateľské aktivity. Nám záleží na kvalite spoločnosti a rozhodne sme s ňou solidárny. Sponzorujeme šport, kultúrno spoločenské akcie samospráv, ale aj na individuálne projekty napríklad pre aktívnych seniorov alebo podporu inovatívnych projektov či BIM projektovania. Pomohli sme aj charite s financovaním domu pre bezdomovcov či opustené matky s deťmi. Ale sme s Charitou aj v rokovaní aj ohľadne systémovej pomoci na pravidelnej báze nie len v otázke priamej finančnej podpore.
Myslím, že v dnešnej dobe ide o nevyhnutnosť byť zapojený v kultúrno spoločenskom priestore kde vykonáva podnikateľské aktivity. Nám záleží na kvalite spoločnosti a rozhodne sme s ňou solidárny. Sponzorujeme šport, kultúrno spoločenské akcie samospráv, ale aj na individuálne projekty napríklad pre aktívnych seniorov alebo podporu inovatívnych projektov či BIM projektovania. Pomohli sme aj charite s financovaním domu pre bezdomovcov či opustené matky s deťmi. Ale sme s Charitou aj v rokovaní aj ohľadne systémovej pomoci na pravidelnej báze nie len v otázke priamej finančnej podpore.
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
skôr nie
Kunsch Miroslav Kunsch
generálny riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
rozhodne áno
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
skôr nie
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
skôr nie
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
rozhodne áno Máme projekty, ktoré sú nám blízke a pomáhame im. Finančne a aj konzultačne, prípadne dobrovoľníckou prácou. Úprimne, nepovažujem asignáciu 2% za filantropiu. To je len zákonom vymedzená možnosť, ktorá nás nič nestojí. Filantropia začína niekde inde.
Máme projekty, ktoré sú nám blízke a pomáhame im. Finančne a aj konzultačne, prípadne dobrovoľníckou prácou. Úprimne, nepovažujem asignáciu 2% za filantropiu. To je len zákonom vymedzená možnosť, ktorá nás nič nestojí. Filantropia začína niekde inde.
Mík Pavel Mík
obchodný riaditeľ
ABB
rozhodne áno Považujeme to za samozrejmosť. Už dlhodobo prispievame rôznym neziskovým organizáciám na rozvoj ich činnosti a to nielen finančne ale aj dobrovoľníckou prácou. Súvisí to s našim presvedčením a z roka na rok počet našich dobrovoľníckych hodín stúpa. Sú to všetko aktivity a organizácie, ktoré rozvíjajú komunitu, alebo venujú svoju energiu a čas znevýhodneným skupinám. K tomu patrí aj vzdelávanie a napríklad aj naše úsilie rozširovať základňu technicky vzdelaných dievčat.
Považujeme to za samozrejmosť. Už dlhodobo prispievame rôznym neziskovým organizáciám na rozvoj ich činnosti a to nielen finančne ale aj dobrovoľníckou prácou. Súvisí to s našim presvedčením a z roka na rok počet našich dobrovoľníckych hodín stúpa. Sú to všetko aktivity a organizácie, ktoré rozvíjajú komunitu, alebo venujú svoju energiu a čas znevýhodneným skupinám. K tomu patrí aj vzdelávanie a napríklad aj naše úsilie rozširovať základňu technicky vzdelaných dievčat.
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
rozhodne áno
Lančarič Pavol Lančarič
predseda dozornej rady
Orange Slovensko, a.s.
rozhodne áno Samozrejme áno. Darovacie zmluvy predstavujú ročne približne 40% v porovnaní s asignáciou dane. A to, samozrejme, nezahŕňa žiadne náklady na Ples v Opere, ktorý čoraz úspešnejšie vyzýva hostí na filantropické príspevky.
Samozrejme áno. Darovacie zmluvy predstavujú ročne približne 40% v porovnaní s asignáciou dane. A to, samozrejme, nezahŕňa žiadne náklady na Ples v Opere, ktorý čoraz úspešnejšie vyzýva hostí na filantropické príspevky.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
neviem/nevyjadrujem sa /iné Už roky nie som štatutárom žiadnej firmy
Už roky nie som štatutárom žiadnej firmy
Papanek Peter Papanek
managing partner
Neuropea
rozhodne áno
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
rozhodne áno Ako ferova spolocnost sa systematicky snazime o to, aby sa spolocenska zodpovednost, vratane filantropie, bola integrovanou sucastou nasho podnikania a poslania. Nad ramec formalnych moznosti plynucich z asignacie 2pc preto pravidelne investujeme do aktivit s celospolocenskym presahom, ako napr 17. november, ci naposledy kampan "Nebud pirat".
Ako ferova spolocnost sa systematicky snazime o to, aby sa spolocenska zodpovednost, vratane filantropie, bola integrovanou sucastou nasho podnikania a poslania. Nad ramec formalnych moznosti plynucich z asignacie 2pc preto pravidelne investujeme do aktivit s celospolocenskym presahom, ako napr 17. november, ci naposledy kampan "Nebud pirat".
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
rozhodne áno Myslíme si, že o svoje úspechy sa treba podeliť s tými, ktorí sú na to odkázaní.
Myslíme si, že o svoje úspechy sa treba podeliť s tými, ktorí sú na to odkázaní.
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
skôr áno
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
skôr nie
Nitschneider Peter Nitschneider
National Director JLL pre CEE region
JLL
skôr nie
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
rozhodne nie
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
rozhodne áno Vyradený majetok, či prebytočné zásoby jedla sme darovali stacionáru pre bezdomovcov. V prípade dopytov na služby od organizácií, ktoré robia charitatívne činnosti, zväčša poskytneme zvýhodnené ceny, alebo niektoré položky do ponuky zahrnieme bezplatne.
Vyradený majetok, či prebytočné zásoby jedla sme darovali stacionáru pre bezdomovcov. V prípade dopytov na služby od organizácií, ktoré robia charitatívne činnosti, zväčša poskytneme zvýhodnené ceny, alebo niektoré položky do ponuky zahrnieme bezplatne.
Bláhová Renáta Bláhová
partnerka
BMB Leitner k.s.
rozhodne áno
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
rozhodne áno
Malček Roman Malček
majiteľ
Redox, s.r.o.
rozhodne áno Podporujeme cielene individualne zamerane filantropicke aktivity kazdy rok v objeme cca 10% zo zisku spolocnosti.
Podporujeme cielene individualne zamerane filantropicke aktivity kazdy rok v objeme cca 10% zo zisku spolocnosti.
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
rozhodne áno
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
skôr nie
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Ako konzultačná marketingová spoločnosť prispievame naším know how a dlhodobo vzdelávame neziskové organizácie. Veríme, že takýmto spôsobom vieme pomocť čo najväčišmu množstvu ľudí a spoločnosti samotnej.
Ako konzultačná marketingová spoločnosť prispievame naším know how a dlhodobo vzdelávame neziskové organizácie. Veríme, že takýmto spôsobom vieme pomocť čo najväčišmu množstvu ľudí a spoločnosti samotnej.
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
rozhodne áno
Miklošová Slávka Miklošová
generálna riaditeľka a členka predstavenstva
Komunálna poisťovňa, a.s., Vienna Insurance Group
rozhodne áno V KOMUNÁLNEJ poisťovni zameriavame filantropické aktivity najmä na podporu a rozvoj detí a mladých ľudí v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska v rámci projektu Komunity priateľské deťom a mladým ľuďom. Súčasne prispievame na mnohé lokálne kultúrne a spoločenské akcie organizované mestami a obcami. A prostredníctvom nášho projektu Dni sociálnych aktivít podporujeme znevýhodnené skupiny obyvateľov nielen finančne, ale aj zapojením našich zamestnancov do dobrovoľníckej činnosti.
V KOMUNÁLNEJ poisťovni zameriavame filantropické aktivity najmä na podporu a rozvoj detí a mladých ľudí v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska v rámci projektu Komunity priateľské deťom a mladým ľuďom. Súčasne prispievame na mnohé lokálne kultúrne a spoločenské akcie organizované mestami a obcami. A prostredníctvom nášho projektu Dni sociálnych aktivít podporujeme znevýhodnené skupiny obyvateľov nielen finančne, ale aj zapojením našich zamestnancov do dobrovoľníckej činnosti.
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
rozhodne áno Dokonca v rámci celej skupiny sme podporili vývoj darcovského portálu LudiaLudom.sk a jeho aktivity nielenže podporujeme celoročne, ale snažíme sa úspešne pre jeho podporu získať aj našich kolegov - zamestnancov skupiny podnikov Danubiatel.
Dokonca v rámci celej skupiny sme podporili vývoj darcovského portálu LudiaLudom.sk a jeho aktivity nielenže podporujeme celoročne, ale snažíme sa úspešne pre jeho podporu získať aj našich kolegov - zamestnancov skupiny podnikov Danubiatel.
Hreha Stanislav Hreha
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Východoslovenská vodárenská spoločnosť
rozhodne áno Urciite ano. Silne spolocnosti by mali pomahat . Myslimnze to je nieco co by malo byt samozrrjonstou.
Urciite ano. Silne spolocnosti by mali pomahat . Myslimnze to je nieco co by malo byt samozrrjonstou.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
rozhodne áno
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
rozhodne áno
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
rozhodne áno Každé euro vynaložené na dobrou věc, podporu někoho v dané chvíli méně šťastnějšího, či potřebného, je dobře investované euro. Vrátí se to nám či našim dětem v podobě vyspělejší společnosti, ve které budou/budeme žít.
Každé euro vynaložené na dobrou věc, podporu někoho v dané chvíli méně šťastnějšího, či potřebného, je dobře investované euro. Vrátí se to nám či našim dětem v podobě vyspělejší společnosti, ve které budou/budeme žít.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
rozhodne áno
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
neviem/nevyjadrujem sa /iné Naša sieť nemocníc a polikliník je skôr príjemcom pomoci. Najviac si ceníme aktivity projektu Krajší deň, v ktorom dobrovoľníci a dobrovoľníčky pomáhajú spríjemňovať čas deťom, starším pacientom alebo ťažko chorým v našich zariadeniach. Absolútny humánny rozmer tejto pomoci, vytváranie komunít, ktoré sú ochotné pomáhať a šírenie tejto myšlienky je vec, na ktorú sme hrdí.
Naša sieť nemocníc a polikliník je skôr príjemcom pomoci. Najviac si ceníme aktivity projektu Krajší deň, v ktorom dobrovoľníci a dobrovoľníčky pomáhajú spríjemňovať čas deťom, starším pacientom alebo ťažko chorým v našich zariadeniach. Absolútny humánny rozmer tejto pomoci, vytváranie komunít, ktoré sú ochotné pomáhať a šírenie tejto myšlienky je vec, na ktorú sme hrdí.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní