Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Mala by podľa vás vláda zvrátiť prepúšťanie v košických oceliarňach nejakými podporami nad rámec všeobecnej legislatívy?

  1. rozhodne áno 1 %
  2. skôr áno 9 %
  3. skôr nie 26 %
  4. rozhodne nie 49 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 14 %


Uzávierka hlasovania: 05.08.2019. Počet respondentov: 97.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
skôr áno
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
skôr áno Tym "skor ano" ale urcite nemyslim ad hoc opatrenia tipu dame vam dalsie ulavy, a vy dalej platte ludi aj ked ich nepotrebujete. Myslim tym mobilitu pracovnej sily, preskolenia, podporu podnikania a podnikatelskeho prostredia.
Tym "skor ano" ale urcite nemyslim ad hoc opatrenia tipu dame vam dalsie ulavy, a vy dalej platte ludi aj ked ich nepotrebujete. Myslim tym mobilitu pracovnej sily, preskolenia, podporu podnikania a podnikatelskeho prostredia.
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
Hanalex, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné ak už, tak podporiť investície do nových technológií, ktoré by priniesli vyššiu konkurencieschopnosť a nižšie emisie ...
ak už, tak podporiť investície do nových technológií, ktoré by priniesli vyššiu konkurencieschopnosť a nižšie emisie ...
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
skôr nie
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
rozhodne nie Určite nie, bol by to maximálne populistický, nesystémový krok. Kde by potom bola hranica, ktorej firme v podobnej situácii má vláda pomôcť a ktorej už nie ? Naviac v tejto dobe, keď je na trhu nedostatok pracovných síl, nie je žiadny dôvod na tento krok.
Určite nie, bol by to maximálne populistický, nesystémový krok. Kde by potom bola hranica, ktorej firme v podobnej situácii má vláda pomôcť a ktorej už nie ? Naviac v tejto dobe, keď je na trhu nedostatok pracovných síl, nie je žiadny dôvod na tento krok.
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
skôr nie Plánované prepúšťanie prináša emóciu, ktorá mobilizuje dotknutých zamestnancov, straší politikov a médiám prináša výživnú tému. Prepúšťanie v US Steel sa mediálne objavuje opakovane, naposledy pri predaji železiarní čínskym záujemcom , k čomu nedošlo.Veľkí investori pravdepodobne využívajú hrozbu hromadným prepúšťaním ako nástroj na presadenie získania alebo predĺženia platnosti výhod od vlády. Malé firmy tiež zamestnávajú ľudí a bez podpôr nad rámec legislatívy.
Plánované prepúšťanie prináša emóciu, ktorá mobilizuje dotknutých zamestnancov, straší politikov a médiám prináša výživnú tému. Prepúšťanie v US Steel sa mediálne objavuje opakovane, naposledy pri predaji železiarní čínskym záujemcom , k čomu nedošlo.Veľkí investori pravdepodobne využívajú hrozbu hromadným prepúšťaním ako nástroj na presadenie získania alebo predĺženia platnosti výhod od vlády. Malé firmy tiež zamestnávajú ľudí a bez podpôr nad rámec legislatívy.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
skôr nie
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Uz teraz sme tam naliali miliony zbytocne. Predlzuje sa len agonia, a podporuje to americky manazment vo vypalnickom vydierani vlady. Radsej to ukoncit a hladat ine moznosti pre tych ludi v diverzifikovanejsej ekonomike. S oceliarstvom to ide rovnako dolu vodou ako s banictvom, a coskoro aj s automobilovym priemyslom.
Uz teraz sme tam naliali miliony zbytocne. Predlzuje sa len agonia, a podporuje to americky manazment vo vypalnickom vydierani vlady. Radsej to ukoncit a hladat ine moznosti pre tych ludi v diverzifikovanejsej ekonomike. S oceliarstvom to ide rovnako dolu vodou ako s banictvom, a coskoro aj s automobilovym priemyslom.
Randuška Dušan Randuška
generálny riaditeľ
MET Slovakia
rozhodne nie Co nefunguje na zdravom ekonomickom zaklade je chybou dotovat , v tomto pripade za peniaze danovych poplatnikov.
Co nefunguje na zdravom ekonomickom zaklade je chybou dotovat , v tomto pripade za peniaze danovych poplatnikov.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne áno Rozumná vláda by skutočne konala, lebo inak jej padne na hlavu pomerne dosť ľudí s nárokmi voči sociálnemu systému. Problémom však je, že opatrenia by mali byť úplne iné ako tie doposiaľ diskutované a nemali by sa vzťahovať k aktuálnemu zamestnávateľovi.
Rozumná vláda by skutočne konala, lebo inak jej padne na hlavu pomerne dosť ľudí s nárokmi voči sociálnemu systému. Problémom však je, že opatrenia by mali byť úplne iné ako tie doposiaľ diskutované a nemali by sa vzťahovať k aktuálnemu zamestnávateľovi.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
skôr nie
Ivanič Ivan Ivanič
prezident
Slovenská lyžiarska asociácia
skôr áno Pokiaľ štát dokáže prichádzať so stimulmi pre potenciálnych prichádzajúcich investorov, nemal by dávať ruky preč ani v opačných situáciách. Najmä pri prepúšťaní, aké sa chystá v Košiciach, by tým mohol zmierniť reálnu hrozbu vyššieho sociálneho napätia v celom východoslovenskom regióne.
Pokiaľ štát dokáže prichádzať so stimulmi pre potenciálnych prichádzajúcich investorov, nemal by dávať ruky preč ani v opačných situáciách. Najmä pri prepúšťaní, aké sa chystá v Košiciach, by tým mohol zmierniť reálnu hrozbu vyššieho sociálneho napätia v celom východoslovenskom regióne.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
skôr nie Takýchto dilem nás možno v krátkom čase čaká viac. Vzhľadom na to, že zadlženosť štátu sa nám počas dobrých rokov nepodarilo významne vylepšiť, treba byť opatrný.
Takýchto dilem nás možno v krátkom čase čaká viac. Vzhľadom na to, že zadlženosť štátu sa nám počas dobrých rokov nepodarilo významne vylepšiť, treba byť opatrný.
Košalko Ivan Košalko
prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
rozhodne nie Bol by to diskriminačný precedens non plus ultra a ešte k tomu s pochybným výsledkom. Úlohou vlády je zlepšovať podnikateľské prostredie pre všetkých, nielen pre veľké firmy. To vytvorí nové možnosti pre ľudí, ktorí si musia hľadať novú prácu, prípadne ich to bude motivovať k tomu, aby sami začali podnikať.
Bol by to diskriminačný precedens non plus ultra a ešte k tomu s pochybným výsledkom. Úlohou vlády je zlepšovať podnikateľské prostredie pre všetkých, nielen pre veľké firmy. To vytvorí nové možnosti pre ľudí, ktorí si musia hľadať novú prácu, prípadne ich to bude motivovať k tomu, aby sami začali podnikať.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
rozhodne nie Vláda by mala naskôr splniť priority premiéra, keď sa vráti z dovolenky - toaletný papier v nemocniciach a zabielenie plesní na stenách. Už aby odišli do minulosti a nikdy sa nevrátili.
Vláda by mala naskôr splniť priority premiéra, keď sa vráti z dovolenky - toaletný papier v nemocniciach a zabielenie plesní na stenách. Už aby odišli do minulosti a nikdy sa nevrátili.
Ondruš Ján Ondruš
CEO
G. Lehnert, k.s., Bratislava
rozhodne nie Každá podpora podľa môjho názoru škodí férovému trhovému prostrediu.
Každá podpora podľa môjho názoru škodí férovému trhovému prostrediu.
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
rozhodne nie Politici by se do podnikání jednotlivých firem vůbec neměli plést. Stačilo by kdyby přestali svými zásahy systematicky škodit podnikání na Slovensku a začali se o totéž zasazovat i na úrovni EÚ, které se to protipodnikatelské socialistické tažení daři realizovat na celoevropské úrovni. Konkurenceschopnost Evropy i Slovenska vůči okolnímu světu klesá a naši zástupci se na tom výměnou za podil na eurofondech a nějakou tu pochvalu z Bruselu aktivně podílejí. Následky své činnosti pak chtějí často řešit jednorázovými akcemi z peněz ostatních. A na změnu k lepšímu to zatím bohužel nevypadá...
Politici by se do podnikání jednotlivých firem vůbec neměli plést. Stačilo by kdyby přestali svými zásahy systematicky škodit podnikání na Slovensku a začali se o totéž zasazovat i na úrovni EÚ, které se to protipodnikatelské socialistické tažení daři realizovat na celoevropské úrovni. Konkurenceschopnost Evropy i Slovenska vůči okolnímu světu klesá a naši zástupci se na tom výměnou za podil na eurofondech a nějakou tu pochvalu z Bruselu aktivně podílejí. Následky své činnosti pak chtějí často řešit jednorázovými akcemi z peněz ostatních. A na změnu k lepšímu to zatím bohužel nevypadá...
Vozáryová Jana Vozáryová
konateľka
Epas BB, s.r.o., Banská Bystrica
rozhodne nie
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
skôr áno
Hajko Jozef Hajko
analytik
rozhodne nie
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
rozhodne nie Situácia na trhu práce je dlhodobo destabilizovaná, akútny trhový nedostatok pracovníkov tento jav nijako pozitívne neovplyvní, zároveň možnosť nájsť si prácu pre týchto zamestnancov je takmer istá. Plus každé neštandardné ohýbanie systému pridáva na legislatívnom chaose a zamestnávateľom spôsobuje zmenu predikcií.
Situácia na trhu práce je dlhodobo destabilizovaná, akútny trhový nedostatok pracovníkov tento jav nijako pozitívne neovplyvní, zároveň možnosť nájsť si prácu pre týchto zamestnancov je takmer istá. Plus každé neštandardné ohýbanie systému pridáva na legislatívnom chaose a zamestnávateľom spôsobuje zmenu predikcií.
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Toto je naozaj háklivá otázka. Za normálnych okolností by som napísal skôr áno, ale pri tejto konkrétnej vláde mám pocit, že každý nesystémový priestor vytvorený legislatívou sa dá využiť aj v iných kontextoch. Následne by mohla pociťovať potrebu zvrátiť prepúšťanie v množstve firiem, v ktorých sa dajú veci vybavovať vlastnou hlavou - od tých, čo neváhajú, ale neplatia, až po tých, čo ponúkajú Coca-Colu.
Toto je naozaj háklivá otázka. Za normálnych okolností by som napísal skôr áno, ale pri tejto konkrétnej vláde mám pocit, že každý nesystémový priestor vytvorený legislatívou sa dá využiť aj v iných kontextoch. Následne by mohla pociťovať potrebu zvrátiť prepúšťanie v množstve firiem, v ktorých sa dajú veci vybavovať vlastnou hlavou - od tých, čo neváhajú, ale neplatia, až po tých, čo ponúkajú Coca-Colu.
Čechová Katarína Čechová
managing partner
Čechová & Partners
rozhodne nie
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
skôr nie
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
skôr nie Pre metalurgický biznis je charakteristické cyklické kolísanie požiadavky trhov. Niekedy trh ženie pri vysokej investičnej aktivite zákazníkov ceny do oblačných výšok a následne pri poklese dopytu klesá cena až pod výrobné náklady . Trh sa očistí od zastaralých a drahých výrobcov a všetko sa znovu opakuje. S týmto musí majiteľ metalurgickej výroby počítať a musí byť pripravený na to , že po "úrodných rokoch" musí zvládnuť aj " neúrodné roky". Na košické oceliarne sú však naviazané ďalšie významné subjekty slovenskej ekonomiky ( automobilný priemysel , oceľové konštrukcie a plechári ) a preto si viem predstaviť podporu zo strany štátu , ale len v rámci platnej legislatívy.
Pre metalurgický biznis je charakteristické cyklické kolísanie požiadavky trhov. Niekedy trh ženie pri vysokej investičnej aktivite zákazníkov ceny do oblačných výšok a následne pri poklese dopytu klesá cena až pod výrobné náklady . Trh sa očistí od zastaralých a drahých výrobcov a všetko sa znovu opakuje. S týmto musí majiteľ metalurgickej výroby počítať a musí byť pripravený na to , že po "úrodných rokoch" musí zvládnuť aj " neúrodné roky". Na košické oceliarne sú však naviazané ďalšie významné subjekty slovenskej ekonomiky ( automobilný priemysel , oceľové konštrukcie a plechári ) a preto si viem predstaviť podporu zo strany štátu , ale len v rámci platnej legislatívy.
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
rozhodne nie Nereozumiem stále, prečo sa pomáha na Slovensku vždy iba vybraným subjektom! Pritom v našej krajine je tak veľa domácich firiem, ktoré si zaslúžia aspoň úctu k tomu, že dokázali prežiť do dnešného dňa pri takomto riadení štátu. Aj ja som písala pánovi premiérovi, rovnako ako pracovníci košických oceliarní. Tiež by sme neboli proti, keby našej SLOVENSKEJ spoločnosti s viac ako 60- ročnou tradíciou aspoň raz za 10 rokov odpustili platbu daní, prípadne znížili odvody zamestnancov. Viete prečo? Pretože naše výroby sú po celom svete a sú SLOVENSKÉ! Myslíte, že som dostala adekvátnu odpoveď? Je veľmi smutné, že si nevážime toho, čo je u nás doma!
Nereozumiem stále, prečo sa pomáha na Slovensku vždy iba vybraným subjektom! Pritom v našej krajine je tak veľa domácich firiem, ktoré si zaslúžia aspoň úctu k tomu, že dokázali prežiť do dnešného dňa pri takomto riadení štátu. Aj ja som písala pánovi premiérovi, rovnako ako pracovníci košických oceliarní. Tiež by sme neboli proti, keby našej SLOVENSKEJ spoločnosti s viac ako 60- ročnou tradíciou aspoň raz za 10 rokov odpustili platbu daní, prípadne znížili odvody zamestnancov. Viete prečo? Pretože naše výroby sú po celom svete a sú SLOVENSKÉ! Myslíte, že som dostala adekvátnu odpoveď? Je veľmi smutné, že si nevážime toho, čo je u nás doma!
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
neviem / nevyjadrujem sa / iné Ide o zlozitejsi a komplexny ‘problem’. V pripade US steel urcite nie, pretoze penazi na modernizaciu vyroby je tam dostatok. Ale vlada musi zrevidovat energeticku politiku-okrem inych- a presadit v EU colnu politiku adekvatnu situacii vo svete. Ide o seriozne riesenie.
Ide o zlozitejsi a komplexny ‘problem’. V pripade US steel urcite nie, pretoze penazi na modernizaciu vyroby je tam dostatok. Ale vlada musi zrevidovat energeticku politiku-okrem inych- a presadit v EU colnu politiku adekvatnu situacii vo svete. Ide o seriozne riesenie.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Prepúšťanie je dôsledok toho, že US Steelu konkurujú dovozcovia lacnej ocele zo štátov mimo EÚ, ktorí majú nižšie náklady na výrobu a sú vyňatí zo systému prísnych emisných noriem EÚ. Vláda by tak mala lepšie regulovať ceny energií a tlačiť na EÚ, aby prijala opatrenia na ochranu svojho oceliarskeho trhu. Akékoľvek dotácie, či daňové prázdniny považujem za nevhodné, lebo by mohli znamenať nebezpečný precedens aj pre iné závody.
Prepúšťanie je dôsledok toho, že US Steelu konkurujú dovozcovia lacnej ocele zo štátov mimo EÚ, ktorí majú nižšie náklady na výrobu a sú vyňatí zo systému prísnych emisných noriem EÚ. Vláda by tak mala lepšie regulovať ceny energií a tlačiť na EÚ, aby prijala opatrenia na ochranu svojho oceliarskeho trhu. Akékoľvek dotácie, či daňové prázdniny považujem za nevhodné, lebo by mohli znamenať nebezpečný precedens aj pre iné závody.
Hričovský Márius Hričovský
podpredseda predstavenstva
Stredoslovenská energetika, a.s.
rozhodne nie Ak odborari tlacili na zvysovanie miezd v case, ked uz bol jasny pokles dopytu na trhu, vedeli, ze to bude mat takyto nasledok. Ak nevedeli, o to horsie. Nie je dovod, aby sa na nich skladali ostatni danovi poplatnici. A ked sme uz pri to, US Steel v Kosiciach bezi stale s nejakymi mimoriadnymi ulavami.
Ak odborari tlacili na zvysovanie miezd v case, ked uz bol jasny pokles dopytu na trhu, vedeli, ze to bude mat takyto nasledok. Ak nevedeli, o to horsie. Nie je dovod, aby sa na nich skladali ostatni danovi poplatnici. A ked sme uz pri to, US Steel v Kosiciach bezi stale s nejakymi mimoriadnymi ulavami.
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
skôr nie
Ďurik Maroš Ďurik
CEO
Across Private Investments
skôr nie
Tóth Maroš Tóth
partner
Rödl & Partner Advokáti, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie
Mittner Martin Mittner
Country Manager
Nestlé Slovensko, s.r.o.
skôr nie Domnievam sa, že takáto podpora nepredstavuje udržateľné riešenie. Vláda SR by mala podnikať kroky k zvyšovaniu konkurencieschopnosti Slovenska a k vytváraniu priaznivého podnikateľského prostredia pre všetkých.
Domnievam sa, že takáto podpora nepredstavuje udržateľné riešenie. Vláda SR by mala podnikať kroky k zvyšovaniu konkurencieschopnosti Slovenska a k vytváraniu priaznivého podnikateľského prostredia pre všetkých.
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
skôr nie Dôvod problémov európskych oceliarní je otvorený celoeurópsky trh. Snahu o riešenie takéhoto problému na lokálnej slovenskej úrovni považujem za plytvanie peňazí, bez efektu. Možné zlepšenie vidím rýchlom intenzívnom rokovaní s ďalšími vládami a hľadaním okamžitého riešenia na európskej úrovni.
Dôvod problémov európskych oceliarní je otvorený celoeurópsky trh. Snahu o riešenie takéhoto problému na lokálnej slovenskej úrovni považujem za plytvanie peňazí, bez efektu. Možné zlepšenie vidím rýchlom intenzívnom rokovaní s ďalšími vládami a hľadaním okamžitého riešenia na európskej úrovni.
Musil Martin Musil
konateľ
Intrum Slovakia s.r.o.
rozhodne nie
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
rozhodne nie
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
rozhodne nie
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
rozhodne nie V žiadnom prípade. Protekcionalizmus len poškodzuje tých, ktorý nemajú k nemu prístup a z dlhodobého hľadiska nič nerieši. Naopak len pomáha prežívať podnikaniu, ktoré aj tak nemá nádej na prežitie.
V žiadnom prípade. Protekcionalizmus len poškodzuje tých, ktorý nemajú k nemu prístup a z dlhodobého hľadiska nič nerieši. Naopak len pomáha prežívať podnikaniu, ktoré aj tak nemá nádej na prežitie.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
rozhodne nie Nie. Znížilo by to dôveru vo férové zaobchádzanie a rovnosť podmienok pre všetkých.
Nie. Znížilo by to dôveru vo férové zaobchádzanie a rovnosť podmienok pre všetkých.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
rozhodne nie
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
skôr nie
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
rozhodne nie
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
skôr nie Už v 90-tých rokoch mninulého storočia boli vypočítané počty zamestnacov s ohľadom na dosahovanú produktivitu práce a konkurencieschopnosť. Optimalizácia je z ekonomického pohľadu nevyhnutná.
Už v 90-tých rokoch mninulého storočia boli vypočítané počty zamestnacov s ohľadom na dosahovanú produktivitu práce a konkurencieschopnosť. Optimalizácia je z ekonomického pohľadu nevyhnutná.
Kalnický Milan Kalnický
finančný riaditeľ
Viena International
skôr nie
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
skôr áno
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
rozhodne nie Hoci to bude vyzerať antisociálne, nemyslím si, že by vláda mala čokoľvek dotovať. Ak oceliarstvo v Európe nie je konkurencieschopné, tak musí znižovať náklady, to je v kapitalizme prirodzené. Tá "pomoc" sa nakoniec môže ukázať ako vyhodené peniaze, ktoré sa mohli použiť lepšie.
Hoci to bude vyzerať antisociálne, nemyslím si, že by vláda mala čokoľvek dotovať. Ak oceliarstvo v Európe nie je konkurencieschopné, tak musí znižovať náklady, to je v kapitalizme prirodzené. Tá "pomoc" sa nakoniec môže ukázať ako vyhodené peniaze, ktoré sa mohli použiť lepšie.
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
skôr nie
Kunsch Miroslav Kunsch
generálny riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
rozhodne nie
Štrokendl Miroslav Štrokendl
generálny riaditeľ
UniCredit Bank Slovakia a. s.
rozhodne nie
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
rozhodne nie Vlada by nemala zasahovat takymito opatreniami do podnikatelskeho prostredia.
Vlada by nemala zasahovat takymito opatreniami do podnikatelskeho prostredia.
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
rozhodne nie Keďže je to celoeurópsky problém, tak skôr očakávam, že by sa mala práve v tejto situácii prejaviť schopnosť koordinovať reakcie na takéto vážne problémy na nadnárodnej úrovni. Potrebujeme predsa opatrenia na ochranu výroby ocele v celej Európe a ide pri tom o státisíce pracovných miest.
Keďže je to celoeurópsky problém, tak skôr očakávam, že by sa mala práve v tejto situácii prejaviť schopnosť koordinovať reakcie na takéto vážne problémy na nadnárodnej úrovni. Potrebujeme predsa opatrenia na ochranu výroby ocele v celej Európe a ide pri tom o státisíce pracovných miest.
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
rozhodne nie Každý taký pokus by bol len nezodpovedným a zbytočným zásahom do fungovania trhu na nesprávnom mieste.
Každý taký pokus by bol len nezodpovedným a zbytočným zásahom do fungovania trhu na nesprávnom mieste.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
skôr nie
Mík Pavel Mík
obchodný riaditeľ
ABB
skôr nie
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
rozhodne nie Prečo by malo? Veľkosť je jediné kritrium na špeciálnu podoru?
Prečo by malo? Veľkosť je jediné kritrium na špeciálnu podoru?
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr nie Vláda by priamo do firiem vstupovať a zasahovať nemala.
Vláda by priamo do firiem vstupovať a zasahovať nemala.
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
skôr áno
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
skôr áno Tento typ podpory, ako aj spôsob jej získavania je už súčasťou slovenského podnikateľskjého folklóru. Takže: prečo nie?
Tento typ podpory, ako aj spôsob jej získavania je už súčasťou slovenského podnikateľskjého folklóru. Takže: prečo nie?
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
skôr nie
Vrábel Peter Vrábel
managing parner
LEGATE, s.r.o., Bratislava
skôr nie Selektívne podpory nie sú systémovým riešením. Skôr slabo počuť hlas Slovenskej reprezentácie pri uvalení ciel zo strany EK voči lacnej čínskej oceli, tiež štát by mal byť viac proaktívny pri emisných povolenkách, kde pre oceľ sú možnosti dosiahnutia vyššieho počtu emisných kvót a teda ich zlacnení. Naviac elektrická energia je v SR najdrahšia z okolitých krajín a je určite cenovo významným vstupom pre výrobu ocele a tam je veľa cenovo efektívnych plošných riešení, stačí sa pozrieť na podporu OZE.
Selektívne podpory nie sú systémovým riešením. Skôr slabo počuť hlas Slovenskej reprezentácie pri uvalení ciel zo strany EK voči lacnej čínskej oceli, tiež štát by mal byť viac proaktívny pri emisných povolenkách, kde pre oceľ sú možnosti dosiahnutia vyššieho počtu emisných kvót a teda ich zlacnení. Naviac elektrická energia je v SR najdrahšia z okolitých krajín a je určite cenovo významným vstupom pre výrobu ocele a tam je veľa cenovo efektívnych plošných riešení, stačí sa pozrieť na podporu OZE.
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
skôr nie Dnes majú problém oceliarne, budúci rok automobilky, neskôr pribudnú banky a... Mám strach, či naše nadštandardné opatrenia (nad rámec legislatívy) nepripravia štát o finančné prostriedky, ktoré by mali smerovať do reštrukturalizácie priemyslu a jeho vyššej diverzifikácie.
Dnes majú problém oceliarne, budúci rok automobilky, neskôr pribudnú banky a... Mám strach, či naše nadštandardné opatrenia (nad rámec legislatívy) nepripravia štát o finančné prostriedky, ktoré by mali smerovať do reštrukturalizácie priemyslu a jeho vyššej diverzifikácie.
Balint Peter Balint
Managing Partner
Infinity Capital Group, a.s. / Infinity Capital o.c.p., a.s.
rozhodne nie
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
rozhodne nie
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
rozhodne nie Všetky podpory resp. výnimky nad rámec všeobecnej legislatívy (či už na udržanie alebo vytváranie pracovných miest) sú nesystémové, nespravodlivé voči ostatným (väčšinou menším resp. domácim) podnikateľom a v konečnom dôsledku škodlivé pre zdravé podnikateľské prostredie a férovú konkurenciu na trhu.
Všetky podpory resp. výnimky nad rámec všeobecnej legislatívy (či už na udržanie alebo vytváranie pracovných miest) sú nesystémové, nespravodlivé voči ostatným (väčšinou menším resp. domácim) podnikateľom a v konečnom dôsledku škodlivé pre zdravé podnikateľské prostredie a férovú konkurenciu na trhu.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
rozhodne nie
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Nie každá "záchranná" operácia je cesta do neba... Vláda by mala dodržiavať platné pravidlá a legislatívne rámce. Ak potencionálne prepustení pracovníci majú v regióne šancu nájsť si nové zamestnanie, tak by zasahovať rozhodne nemala.
Nie každá "záchranná" operácia je cesta do neba... Vláda by mala dodržiavať platné pravidlá a legislatívne rámce. Ak potencionálne prepustení pracovníci majú v regióne šancu nájsť si nové zamestnanie, tak by zasahovať rozhodne nemala.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Stadler Peter Stadler
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Wealth Effect Management
neviem / nevyjadrujem sa / iné Dlhodoby problem, ktory sa zial viackrat opakuje a vracia. Mala by sa zvazit predovsetkym efektivita danych stimulov v case a ci sa vobec vyplacaju. Na druhej strane sa rovnako vynara otazka pre oceliarne, ci je ich biznis aj nadalej rentabilny.
Dlhodoby problem, ktory sa zial viackrat opakuje a vracia. Mala by sa zvazit predovsetkym efektivita danych stimulov v case a ci sa vobec vyplacaju. Na druhej strane sa rovnako vynara otazka pre oceliarne, ci je ich biznis aj nadalej rentabilny.
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
rozhodne nie Vláda a štát všeobecne by sa do takýchto individuálnych projektov nemali vôbec miešať. Pri dnešnej vysokej zamestnanosti mám za to, že sa po voľných zamestnancoch len tak zapráši. Štát by sa mal v súčasnej situácii orientovať viac na služby, ako na výrobu.
Vláda a štát všeobecne by sa do takýchto individuálnych projektov nemali vôbec miešať. Pri dnešnej vysokej zamestnanosti mám za to, že sa po voľných zamestnancoch len tak zapráši. Štát by sa mal v súčasnej situácii orientovať viac na služby, ako na výrobu.
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
rozhodne nie V preklade by to znamenalo poskytnut sukromnej firme nejaky druh ulavy. Ci uz danovej alebo inej. Ale preco?
V preklade by to znamenalo poskytnut sukromnej firme nejaky druh ulavy. Ci uz danovej alebo inej. Ale preco?
Kučák Roman Kučák
CEO & co-founder
Anodius
rozhodne nie
Malček Roman Malček
majiteľ
Redox, s.r.o.
rozhodne nie Vlada by nemala deformovat konkurencne prostredie po tom ,ako nastavila podmienky pre podnikanie.Ak sa rozhodne cokolvek zmenit,zmena sa musi dotykat vsetkych ucastnikov trhu a nie len vybranych subjektov.
Vlada by nemala deformovat konkurencne prostredie po tom ,ako nastavila podmienky pre podnikanie.Ak sa rozhodne cokolvek zmenit,zmena sa musi dotykat vsetkych ucastnikov trhu a nie len vybranych subjektov.
Vlček Roman Vlček
predseda predstavenstva
Slovenská Asociácia správcovských spoločností
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
rozhodne nie
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
skôr áno Ano, mohla by to byt alternativa, pod podmienkou, ze vlastnik zo zelezierni vybuduje moderny zavod napr.na vyrobu specialnych oceli
Ano, mohla by to byt alternativa, pod podmienkou, ze vlastnik zo zelezierni vybuduje moderny zavod napr.na vyrobu specialnych oceli
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
skôr nie
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr nie
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
rozhodne nie Mimoriadne podpory pre jediného zamestnávateľa by boli nebezpečný precedens, aj keď je pravdou, že by to nebolo prvý krát. Naopak by vláda mala hľadať systémové riešenia, ako podporovať investorov a podnikateľské prostredie na Slovensku ako také. Medzi iným aj opatrenia ako neustále zvyšovanie minimálnej mzdy majú za dôsledok strácanie konkurenceschopnosti Slovenska. V tomto prípade je to lacnejšia oceľ z Indie. Nabudúce to môžu byť lacnejšie servisné centrá (SSC), automobilová výroba, alebo niečo celkom iné. Treba podporovať konkurencieschopnosť Slovenska, nie následne sanovať jej absenciu.
Mimoriadne podpory pre jediného zamestnávateľa by boli nebezpečný precedens, aj keď je pravdou, že by to nebolo prvý krát. Naopak by vláda mala hľadať systémové riešenia, ako podporovať investorov a podnikateľské prostredie na Slovensku ako také. Medzi iným aj opatrenia ako neustále zvyšovanie minimálnej mzdy majú za dôsledok strácanie konkurenceschopnosti Slovenska. V tomto prípade je to lacnejšia oceľ z Indie. Nabudúce to môžu byť lacnejšie servisné centrá (SSC), automobilová výroba, alebo niečo celkom iné. Treba podporovať konkurencieschopnosť Slovenska, nie následne sanovať jej absenciu.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
rozhodne nie Jakákoliv nesystémová podpora by byla stejně pouze krátkodobá. Účinné řešení je prosadit společně s ostatními v EU zavedení emisního cla na dováženou ocel tak, aby se podmínky pro všechny srovnali.
Jakákoliv nesystémová podpora by byla stejně pouze krátkodobá. Účinné řešení je prosadit společně s ostatními v EU zavedení emisního cla na dováženou ocel tak, aby se podmínky pro všechny srovnali.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
skôr áno
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
neviem / nevyjadrujem sa / iné Vláda by sa mala určite zaujímať o osud takého veľkého a strategického podniku a tiež o vysoký počet ohrozených zamestnancov. No nie formou finančnej podpory ale skôr hľadaním riešení v priestore EÚ.
Vláda by sa mala určite zaujímať o osud takého veľkého a strategického podniku a tiež o vysoký počet ohrozených zamestnancov. No nie formou finančnej podpory ale skôr hľadaním riešení v priestore EÚ.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní