Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Považujete používanie šifrovanej komunikácie pri citlivých obchodných informáciách za dôležité?

  1. áno, vždy 33 %
  2. príležitostne 34 %
  3. nikdy 14 %
  4. neviem / nevyjadruje sa / iné 19 %


Uzávierka hlasovania: 19.08.2019. Počet respondentov: 85.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
príležitostne
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
áno, vždy
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
neviem / nevyjadruje sa / iné
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
nikdy Najdôležitejšia komunikácia sa vždy viedla osobne medzi štyrmi očami, platilo to v histórii pri diplomacii či pri vojenských jednaniach a malo by aj dnes pri obchodných rokovaniach. Navyše, osobná komunikácia dáva obom stranám výhodu vyhnúť sa nedorozumeniam, spôsobených absenciou tónov hlasu, gestikulácie, mimiky a reči tela. Už samotný návrh použiť šifrovanie budí dojem, že obsah komunikácie bude nekalý a môže druhú stranu skôr odradiť ako motivovať.
Najdôležitejšia komunikácia sa vždy viedla osobne medzi štyrmi očami, platilo to v histórii pri diplomacii či pri vojenských jednaniach a malo by aj dnes pri obchodných rokovaniach. Navyše, osobná komunikácia dáva obom stranám výhodu vyhnúť sa nedorozumeniam, spôsobených absenciou tónov hlasu, gestikulácie, mimiky a reči tela. Už samotný návrh použiť šifrovanie budí dojem, že obsah komunikácie bude nekalý a môže druhú stranu skôr odradiť ako motivovať.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
áno, vždy
Delinčák Branislav Delinčák
konateľ
ARDSYSTÉM, s.r.o.
áno, vždy Žijeme v dobe, kedy sa kyberútoky dejú čoraz častejšie. Preto treba k citlivým informáciám pristupovať naozaj citlivo a chrániť ich. Únik informácií tretej strane môže mať na firmu devastačné následky.
Žijeme v dobe, kedy sa kyberútoky dejú čoraz častejšie. Preto treba k citlivým informáciám pristupovať naozaj citlivo a chrániť ich. Únik informácií tretej strane môže mať na firmu devastačné následky.
Branislav Budke Branislav
Country Manager Slovakia
Pfizer Slovensko
nikdy
Gašpar Daniel Gašpar
Managing Partner
Crowdberry a.s.
áno, vždy
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
príležitostne
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
nikdy
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
áno, vždy Aktuálne spoločenské témy vrhajú na šifrovanú komunikáciu prehnane negatívne svetlo. V skutočnosti chránime svoju komunikácie odjakživa, veď máme obálky a listové tajomstvo. Na internete úlohu tejto obálky musí prebrať šifrovanie.
Aktuálne spoločenské témy vrhajú na šifrovanú komunikáciu prehnane negatívne svetlo. V skutočnosti chránime svoju komunikácie odjakživa, veď máme obálky a listové tajomstvo. Na internete úlohu tejto obálky musí prebrať šifrovanie.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadruje sa / iné
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
príležitostne
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
príležitostne
Ivanič Ivan Ivanič
prezident
Slovenská lyžiarska asociácia
áno, vždy Dôvod je skrytý v prídavnom mene citlivý. Ak nejakú informáciu podobného typu komunikujem, je logické hľadať cesty, ako znížiť čo najviac riziko jej zneužitia.
Dôvod je skrytý v prídavnom mene citlivý. Ak nejakú informáciu podobného typu komunikujem, je logické hľadať cesty, ako znížiť čo najviac riziko jej zneužitia.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
neviem / nevyjadruje sa / iné
Kutan Ján Kutan
partner
partner Kutan & Partners
áno, vždy
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
príležitostne
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
nikdy
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
áno, vždy To aby na IT oddelení boli skúsení profesionáli, ako bývalý pracovník tohto oddelenia, považujem za veľmi dôležité. Týka sa to zabezpečenia všeobecne - internetu, intranetu, mailovej komunikácie, EDI, tak aj príležitostnej komunikácie. Takáto infraštruktúra musí byť dostatočne robustná a bezpečná, ale zároveň praktická a jednoduchá na používanie.
To aby na IT oddelení boli skúsení profesionáli, ako bývalý pracovník tohto oddelenia, považujem za veľmi dôležité. Týka sa to zabezpečenia všeobecne - internetu, intranetu, mailovej komunikácie, EDI, tak aj príležitostnej komunikácie. Takáto infraštruktúra musí byť dostatočne robustná a bezpečná, ale zároveň praktická a jednoduchá na používanie.
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
príležitostne určite to ma opodstatnenie v niektorých prípadoch
určite to ma opodstatnenie v niektorých prípadoch
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
nikdy
Hajko Jozef Hajko
analytik
neviem / nevyjadruje sa / iné
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
áno, vždy V našom odvetví je to základný kameň úspešného napredovania, ochrany a uchovávania si strategických informácií. Ochrana dát v dnešnej digitálnej dobe, kedy útoky sú automatizované formou robotov a na dennej báze je samozrejmosť a nutnosť. Veľký riziko je však človek ako taký. Žiadne šifrovanie nie je dostatočnou ochranou, teda kontinuálne edukácia zamestnancov a preventívne opatrenia sú tu rovnako na mieste.
V našom odvetví je to základný kameň úspešného napredovania, ochrany a uchovávania si strategických informácií. Ochrana dát v dnešnej digitálnej dobe, kedy útoky sú automatizované formou robotov a na dennej báze je samozrejmosť a nutnosť. Veľký riziko je však človek ako taký. Žiadne šifrovanie nie je dostatočnou ochranou, teda kontinuálne edukácia zamestnancov a preventívne opatrenia sú tu rovnako na mieste.
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
nikdy Žiadne šifrovanie nie je večné.
Žiadne šifrovanie nie je večné.
Čechová Katarína Čechová
partner
advokátska kancelária ČECHOVÁ & PARTNERS
neviem / nevyjadruje sa / iné
Gajdoschík Ladislav Gajdoschík
riaditeľ
Groupama poisťovňa, a.s., Bratislava
áno, vždy Áno, šifrovanú komunikáciu považujeme v obchodnej sfére za veľmi dôležitú, avšak vzhľadom na rozsiahlu kyberkriminalitu by to nemal byť jediný spôsob ochrany citlivých informácií. To isté platí aj pri ochrane našich osobných a kontaktných údajov v online priestore.
Áno, šifrovanú komunikáciu považujeme v obchodnej sfére za veľmi dôležitú, avšak vzhľadom na rozsiahlu kyberkriminalitu by to nemal byť jediný spôsob ochrany citlivých informácií. To isté platí aj pri ochrane našich osobných a kontaktných údajov v online priestore.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
neviem / nevyjadruje sa / iné
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
áno, vždy V dnesnom svete hackerov a kriminalneho podsvetia polujuceho na lahokovazne pouzivanie elektronickej komunikacie je to “must”. Faktom ale je stale zlahcovanie si prace a ista nasa slovenska crta “skusania co to da”. A potom hromzine na skazeny svet ak sa nam stratia alebo zneuziju data a nielen obchodne...
V dnesnom svete hackerov a kriminalneho podsvetia polujuceho na lahokovazne pouzivanie elektronickej komunikacie je to “must”. Faktom ale je stale zlahcovanie si prace a ista nasa slovenska crta “skusania co to da”. A potom hromzine na skazeny svet ak sa nam stratia alebo zneuziju data a nielen obchodne...
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
príležitostne Pokiaľ sa v komunikácií uvádzajú citlivé obchodné údaje, ktoré môžu mať pre konkurenciu, alebo iného útočníka finančnú hodnotu, má svoj význam sťažiť získanie týchto informácií nepovolanej osobe prostredníctvom šifrovanej komunikácie. Druhá stránka je, že šifrovaná komunikácia môže sťažiť aj vyšetrovanie, ak sa zneužije pri organizácií a páchaní trestného činu.
Pokiaľ sa v komunikácií uvádzajú citlivé obchodné údaje, ktoré môžu mať pre konkurenciu, alebo iného útočníka finančnú hodnotu, má svoj význam sťažiť získanie týchto informácií nepovolanej osobe prostredníctvom šifrovanej komunikácie. Druhá stránka je, že šifrovaná komunikácia môže sťažiť aj vyšetrovanie, ak sa zneužije pri organizácií a páchaní trestného činu.
Christenko Marián Christenko
generálny riaditeľ
KOSIT, a.s., Košice
nikdy
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
áno, vždy
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
áno, vždy
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
áno, vždy Je nevyhnutné zabezpečiť ochranu komunikácie a dát. Všetci si zvykli chrániť hmotný majetok, ochrana komunikácia a dát je žiaľ niekedy zanedbávaná.
Je nevyhnutné zabezpečiť ochranu komunikácie a dát. Všetci si zvykli chrániť hmotný majetok, ochrana komunikácia a dát je žiaľ niekedy zanedbávaná.
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
áno, vždy Ako ukazujú skúsenosti nie len zo Slovenska ani pri šifrovaní informácie nie sú úplne bezpečné. A bez šifrovania sú dnes informácie na internete, vrátane posielania cez e-mail, prakticky verejne prístupné.
Ako ukazujú skúsenosti nie len zo Slovenska ani pri šifrovaní informácie nie sú úplne bezpečné. A bez šifrovania sú dnes informácie na internete, vrátane posielania cez e-mail, prakticky verejne prístupné.
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
príležitostne
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
príležitostne
Terkovič Martin Terkovič
generálny riaditeľ
ICZ Slovakia, a.s., Trenčín
príležitostne
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
nikdy Za šifrovanie však nepovažujeme zaheslovanie súborov, kt. obsahujú citlivé osobné, alebo obchodné údaje.
Za šifrovanie však nepovažujeme zaheslovanie súborov, kt. obsahujú citlivé osobné, alebo obchodné údaje.
Jacko Martin Jacko
managing partner
Lansky, Ganzger & Partner Rechtsanwälte, s.r.o, Bratislava
neviem / nevyjadruje sa / iné
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
príležitostne Žijeme v dobe, keď relevantné informácie majú veľkú hodnotu a ich zneužitie môže spôsobiť enormné škody. Nemyslím si, že šifrovanie a celková paranoja zo zneužitia je absolútne nevyhnutnou súčasťou života, ale opatrnosť podľa okolností je vždy na mieste. Osobne som názoru, že celkovo mailovú a telefonickú komunikáciu treba obmedziť na nevyhnutné minimum a nahradiť osobným kontaktom. Ono priveľa mailov a SMS sa vie vypomstiť.
Žijeme v dobe, keď relevantné informácie majú veľkú hodnotu a ich zneužitie môže spôsobiť enormné škody. Nemyslím si, že šifrovanie a celková paranoja zo zneužitia je absolútne nevyhnutnou súčasťou života, ale opatrnosť podľa okolností je vždy na mieste. Osobne som názoru, že celkovo mailovú a telefonickú komunikáciu treba obmedziť na nevyhnutné minimum a nahradiť osobným kontaktom. Ono priveľa mailov a SMS sa vie vypomstiť.
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
príležitostne
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
áno, vždy
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
príležitostne
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
áno, vždy
Kunsch Miroslav Kunsch
generálny riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
príležitostne
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
neviem / nevyjadruje sa / iné
Šimon Pavel Šimon
konateľ
Pavel Šimon, s.r.o., Liptovský Mikuláš
áno, vždy Dokonca aj v súkromej komunikácii. Do toho čo sa rozprávame niekoho tretieho nič nie je. A v zásade to nie je závislé na "cene" obsahu. Ide o princíp.
Dokonca aj v súkromej komunikácii. Do toho čo sa rozprávame niekoho tretieho nič nie je. A v zásade to nie je závislé na "cene" obsahu. Ide o princíp.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
áno, vždy Počet kybernetických útokov iba pribúda, zraniteľnosť si mnohokrát neuvedomujú ani podnikatelia. Argument o vysokých nákladoch je najväčšou prekážkou zavedenia primeraných opatrení. Určitým prebudením bolo začatie uplatňovania GDPR, kde je bezpečnosť dôležitou zložkou. Stále však možno konštatovať, že sme urobili veľmi málo v tejto oblasti.
Počet kybernetických útokov iba pribúda, zraniteľnosť si mnohokrát neuvedomujú ani podnikatelia. Argument o vysokých nákladoch je najväčšou prekážkou zavedenia primeraných opatrení. Určitým prebudením bolo začatie uplatňovania GDPR, kde je bezpečnosť dôležitou zložkou. Stále však možno konštatovať, že sme urobili veľmi málo v tejto oblasti.
Mík Pavel Mík
obchodný riaditeľ
ABB
áno, vždy Šifrovanie citlivých ekonomických a technologických informácií považujeme za štandardnú prax v hospodárskej sfére.
Šifrovanie citlivých ekonomických a technologických informácií považujeme za štandardnú prax v hospodárskej sfére.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
neviem / nevyjadruje sa / iné
Balint Peter Balint
Managing Partner
Infinity Capital Group, a.s. / Infinity Capital o.c.p., a.s.
áno, vždy
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
áno, vždy
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
áno, vždy Podnikateľ je zodpovedný za ochranu citlivých obchodných informácií. Okrem šifrovania komunikácie, by mal šifrovať informácie aj pri ich ukladaní a zálohovaní.
Podnikateľ je zodpovedný za ochranu citlivých obchodných informácií. Okrem šifrovania komunikácie, by mal šifrovať informácie aj pri ich ukladaní a zálohovaní.
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
príležitostne
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
príležitostne
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
príležitostne Sifrovanie komunikacie zial dostava vo svetle poslednych udalosti negativnu konotaciu, podla ktorej je potreba sifrovania spájaná s ilegálnou cinnostou. Netreba vsak azda zdoraznovat potrebu chranit citlive obchodne informacie, ktore v dnesnej globalizovanej a online dobe nemozu byt vzdy zdielane iba osobne.
Sifrovanie komunikacie zial dostava vo svetle poslednych udalosti negativnu konotaciu, podla ktorej je potreba sifrovania spájaná s ilegálnou cinnostou. Netreba vsak azda zdoraznovat potrebu chranit citlive obchodne informacie, ktore v dnesnej globalizovanej a online dobe nemozu byt vzdy zdielane iba osobne.
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
príležitostne Netrpim paranojou, niekedy je vsak dobre postrazit dovernost informacii....
Netrpim paranojou, niekedy je vsak dobre postrazit dovernost informacii....
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
príležitostne
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
príležitostne
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
nikdy Je to proste, zatial som nikdy nemal pocit, ze nieco musi ostat az tak strasne super utajene aby som si musel stiahnut prislusny nastroj. Je ale mozne, ze nerobim tie spravne obchody.
Je to proste, zatial som nikdy nemal pocit, ze nieco musi ostat az tak strasne super utajene aby som si musel stiahnut prislusny nastroj. Je ale mozne, ze nerobim tie spravne obchody.
Stadler Peter Stadler
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Wealth Effect Management
neviem / nevyjadruje sa / iné V dnesnej dobe, ako sa mozme aj na vlastne oci presvedcit, sa da rozsifrovat uz takmer cokolvek. Ak sa jedna o naozaj citlive obchodne informacie, cize tykajuce sa know how, alebo klientov, kde nie su samozrejme zahrnute nelegalne praktiky, pouzivame vyhradne osobnu komunikaciu.
V dnesnej dobe, ako sa mozme aj na vlastne oci presvedcit, sa da rozsifrovat uz takmer cokolvek. Ak sa jedna o naozaj citlive obchodne informacie, cize tykajuce sa know how, alebo klientov, kde nie su samozrejme zahrnute nelegalne praktiky, pouzivame vyhradne osobnu komunikaciu.
Gálik Róbert Gálik
generálny riaditeľ
Atos IT Solutions and Services s.r.o.
príležitostne Informácie sú v dnešnom svete extrémne cenné a ich únik môže byť katastrofou. A vôbec nemusíme hovoriť o šedej zóne. Naše systémy na bezpečnú komunikáciu Hoox a Auxylium napríklad používa francúzska armáda a aj NATO a množstvo firiem z vrchných pozícií top sektorových rebríčkov. V ATOSe totiž pristupujeme ku šifrovaniu zodpovedne a transparentne, bez akýchkoľvek zadných vrátok.
Informácie sú v dnešnom svete extrémne cenné a ich únik môže byť katastrofou. A vôbec nemusíme hovoriť o šedej zóne. Naše systémy na bezpečnú komunikáciu Hoox a Auxylium napríklad používa francúzska armáda a aj NATO a množstvo firiem z vrchných pozícií top sektorových rebríčkov. V ATOSe totiž pristupujeme ku šifrovaniu zodpovedne a transparentne, bez akýchkoľvek zadných vrátok.
Malček Roman Malček
majiteľ
Redox, s.r.o.
nikdy
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
neviem / nevyjadruje sa / iné
Adam Rudolf Adam
predseda predstavenstva
Finportal, a.s., Bratislava
príležitostne Áno, je to vhodné kvôli ochrane pred konkurenciou a ako ochrana klienta a obchodneho partnera.
Áno, je to vhodné kvôli ochrane pred konkurenciou a ako ochrana klienta a obchodneho partnera.
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
nikdy
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
neviem / nevyjadruje sa / iné
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
príležitostne
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
Danubiatel, a.s., Bratislava
áno, vždy
Hreha Stanislav Hreha
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Východoslovenská vodárenská spoločnosť
príležitostne Nie je to podmienkou ale niektore informacie su naozaj citlive a vseodbornikom by mohli posluzit na kontraproduktivne konspiracne teorie. V dnesnej dobe vsak je velmi tazko nieco utajit alebo zasifrovat tak aby to niekto nemohol v buducnosti rozsifrovat. Je doba silnych presunov informacii ale bohuzial aj dezinformacii ktore skodia tomuto narodu. Nikdy som nechcel vsetko vediet a samozvanych odbornikov tu mame strasne vela.
Nie je to podmienkou ale niektore informacie su naozaj citlive a vseodbornikom by mohli posluzit na kontraproduktivne konspiracne teorie. V dnesnej dobe vsak je velmi tazko nieco utajit alebo zasifrovat tak aby to niekto nemohol v buducnosti rozsifrovat. Je doba silnych presunov informacii ale bohuzial aj dezinformacii ktore skodia tomuto narodu. Nikdy som nechcel vsetko vediet a samozvanych odbornikov tu mame strasne vela.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
neviem / nevyjadruje sa / iné Pri mimoriadne dolezitych a citlivych informaciach nepouzivam ziadnu formu elektronickej komunikacie
Pri mimoriadne dolezitych a citlivych informaciach nepouzivam ziadnu formu elektronickej komunikacie
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
príležitostne
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
príležitostne Ano vzdy ked je to nevyhnutne v zaujme ochrany osoba a firmy.
Ano vzdy ked je to nevyhnutne v zaujme ochrany osoba a firmy.
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
neviem / nevyjadruje sa / iné
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
príležitostne Nikdy jsem tuto potřebu neměl, umím si ale představit, že jsou situace v biznise, kde nelegální odposlouchávání může být používáno. Bohužel v našich reáliích bych se nejvíce obával státu.
Nikdy jsem tuto potřebu neměl, umím si ale představit, že jsou situace v biznise, kde nelegální odposlouchávání může být používáno. Bohužel v našich reáliích bych se nejvíce obával státu.
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
nikdy Zatiaľ som nemal potrebu komunikovať šifrovane s mojimi obchodnými partnermi, ani to v budúcnosti neplánujem.
Zatiaľ som nemal potrebu komunikovať šifrovane s mojimi obchodnými partnermi, ani to v budúcnosti neplánujem.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
áno, vždy
Kupčo Vladimír Kupčo
CEO
VNET, a.s., Bratislava
príležitostne
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
neviem / nevyjadruje sa / iné Za dôležitejšie považujem definovanie a dodržiavanie procesne zodpovedného prístupu v rámci kybernetickej bezpečnosti a ochrany údajov.
Za dôležitejšie považujem definovanie a dodržiavanie procesne zodpovedného prístupu v rámci kybernetickej bezpečnosti a ochrany údajov.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní