Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Na slovenskom bankovom trhu panuje až príliš široká konkurencia. Pociťujete to na lepšej kvalite služieb?

  1. Rozhodne áno 17 %
  2. Skôr áno 22 %
  3. Skôr nie 30 %
  4. Rozhodne nie 22 %
  5. Neviem / nevyjadrujem sa /iné 9 %


Uzávierka hlasovania: 26.08.2019. Počet respondentov: 87.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Sitár Alan Sitár
Managing Director
Capital Partners Consulting, a.s.
Rozhodne áno
Rozin Alexander Rozin
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Incheba, a.s.
Skôr nie
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
Rozhodne nie Skôr mám pocit, že je nedostatok kvalitných ľudí a v banke dnes už pracuje kadekto a veľká fluktuácia tiež ku kvalite služieb neprispieva. A ak k tomu pridám to, že v jednej z najväčších bánk ma na pobočke vítajú chlapci vo vyťahaných chino nohaviciach a teniskách, tak mám chuť zmeniť banku.
Skôr mám pocit, že je nedostatok kvalitných ľudí a v banke dnes už pracuje kadekto a veľká fluktuácia tiež ku kvalite služieb neprispieva. A ak k tomu pridám to, že v jednej z najväčších bánk ma na pobočke vítajú chlapci vo vyťahaných chino nohaviciach a teniskách, tak mám chuť zmeniť banku.
Viceník Andrej Viceník
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva
VÚB, a.s.
Rozhodne áno VUB kazdorocne investuju znacnu cast svojich ziskov do zlepsovania kvality sluzieb, tvorbe atraktívnych a inovatívnych produktov, ako aj meraniu a zlepsovania klientskej spokojnosti ako takej. Som presveceny ze to nasi klienti pocituju, nakolko nam to vracaju svojou loajalitou a otvorenostou. Nemyslim si vsak, ze to je dôsledkom prilis sirokej konkurencie. Neustale na sebe pracujeme, bez ohladu na konkurencne prostredie. Pocet potenciálnych a existujuich klientov tu bude rovnaky, bez ohladu na pocet bank. PS snad nebudem jediny kto volil Rozhodne ano.
VUB kazdorocne investuju znacnu cast svojich ziskov do zlepsovania kvality sluzieb, tvorbe atraktívnych a inovatívnych produktov, ako aj meraniu a zlepsovania klientskej spokojnosti ako takej. Som presveceny ze to nasi klienti pocituju, nakolko nam to vracaju svojou loajalitou a otvorenostou. Nemyslim si vsak, ze to je dôsledkom prilis sirokej konkurencie. Neustale na sebe pracujeme, bez ohladu na konkurencne prostredie. Pocet potenciálnych a existujuich klientov tu bude rovnaky, bez ohladu na pocet bank. PS snad nebudem jediny kto volil Rozhodne ano.
Zaťko Andrej Zaťko
generálny riaditeľ
Poštová banka
Rozhodne áno Na trhu je obrovský tlak konkurencie a súčasne ECB tlačí banky do neustáleho uvoľňovania likvidity do trhu - poskytovania úverov. Banky sú tak nútené požičiavať aj so sadzbami na úrovni rentability. Do toho lokálny regulátor NBS tlačí banky do robenia si vankúšov pre prípad budúcej krízy a súčasne sprísňuje podmienky financovania obyvateľstva, lebo sa bojí prezadlžení a hypobubliny. K tomu sme nútení investovať do digitalizácie a do stále prísnejšej regulácie a byrokracie. Táto rovnica prestáva dávať biznisový zmysel.
Na trhu je obrovský tlak konkurencie a súčasne ECB tlačí banky do neustáleho uvoľňovania likvidity do trhu - poskytovania úverov. Banky sú tak nútené požičiavať aj so sadzbami na úrovni rentability. Do toho lokálny regulátor NBS tlačí banky do robenia si vankúšov pre prípad budúcej krízy a súčasne sprísňuje podmienky financovania obyvateľstva, lebo sa bojí prezadlžení a hypobubliny. K tomu sme nútení investovať do digitalizácie a do stále prísnejšej regulácie a byrokracie. Táto rovnica prestáva dávať biznisový zmysel.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
Skôr nie
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
Skôr nie
Lorenc Boris Lorenc
predseda predstavenstva
Camase, a.s., Bratislava
Skôr áno V bankovom sektore sa asi najviac prejavuje pri hypotekárnych úveroch, pri ktorých klienti prenášajú hypotéky z banky do banky čoraz častejšie alebo pred uzatvorením zmluvy si nechajú vypracovať ponuky od niekoľkých bánk. O hyperkonkurencii bánk na Slovensku však zatiaľ hovoriť nemôžeme.
V bankovom sektore sa asi najviac prejavuje pri hypotekárnych úveroch, pri ktorých klienti prenášajú hypotéky z banky do banky čoraz častejšie alebo pred uzatvorením zmluvy si nechajú vypracovať ponuky od niekoľkých bánk. O hyperkonkurencii bánk na Slovensku však zatiaľ hovoriť nemôžeme.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
Skôr áno
Bator Dariusz Tomasz Bator
CEO
BILLA, s.r.o, Bratislava
Skôr áno Konkurencia je v akejkoľvek oblasti vítaná, keďže vytvára pozitívny tlak na kvalitu ako i cenu služieb. Rovnako tomu je aj v bankovom sektore. Z hľadiska nášho predmetu podnikania by sme uvítali vyššiu konkurenciu v oblasti zvozu a spracovania hotovosti, keďže táto služba je bankami outsourcovaná a trh je v tomto smere výrazne obmedzený.
Konkurencia je v akejkoľvek oblasti vítaná, keďže vytvára pozitívny tlak na kvalitu ako i cenu služieb. Rovnako tomu je aj v bankovom sektore. Z hľadiska nášho predmetu podnikania by sme uvítali vyššiu konkurenciu v oblasti zvozu a spracovania hotovosti, keďže táto služba je bankami outsourcovaná a trh je v tomto smere výrazne obmedzený.
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
Skôr nie
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
Neviem / nevyjadrujem sa /iné Bankovníctvo, ako celok, je šípkovým kráľovstvom. Uzavrelo sa do seba, drieme a zarastá. A princ s mečom vyzerá byť v nedohľadne.
Bankovníctvo, ako celok, je šípkovým kráľovstvom. Uzavrelo sa do seba, drieme a zarastá. A princ s mečom vyzerá byť v nedohľadne.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
Neviem / nevyjadrujem sa /iné
Kvartová Hana Kvartová
výkonná riaditeľka
SAS Slovakia
Skôr áno Som presvedcena, ze slovensky bankovy trh je velmi inovativny a mnoho modernych produktov a sluzieb, ktore mame k dispozicii si na inych trhoch casto aj v zapadnej Europe, ktore povazujeme za vyspelejsie, nevedia ani predstavit. Na druhej strane sa ale coraz castejsie stava, ze mnozstvo inovacii v kombinacii s obrovskou regulatornou zatazou ma obrovsky dopad na komplexitu internych systemov banky a tak v individualnych slubach a pristupe ku klientom dochadza k preslapom. Ak to vsak banka v konecnom dosledku korektne vyriesi nemam s tym problem, je to bezna dan za rychlost inovacii v digitalnom svete.
Som presvedcena, ze slovensky bankovy trh je velmi inovativny a mnoho modernych produktov a sluzieb, ktore mame k dispozicii si na inych trhoch casto aj v zapadnej Europe, ktore povazujeme za vyspelejsie, nevedia ani predstavit. Na druhej strane sa ale coraz castejsie stava, ze mnozstvo inovacii v kombinacii s obrovskou regulatornou zatazou ma obrovsky dopad na komplexitu internych systemov banky a tak v individualnych slubach a pristupe ku klientom dochadza k preslapom. Ak to vsak banka v konecnom dosledku korektne vyriesi nemam s tym problem, je to bezna dan za rychlost inovacii v digitalnom svete.
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
Rozhodne áno
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
Skôr áno
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
Rozhodne áno
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
Skôr áno
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
Skôr áno
Ivanič Ivan Ivanič
prezident
Slovenská lyžiarska asociácia
Neviem / nevyjadrujem sa /iné Logika vraví, že by to malo platiť. Ale realita nebýva často taká ružová. Prečo tomu tak je, to je otázka skôr na manažérov každej z bánk.
Logika vraví, že by to malo platiť. Ale realita nebýva často taká ružová. Prečo tomu tak je, to je otázka skôr na manažérov každej z bánk.
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
Skôr áno
Kutan Ján Kutan
partner
partner Kutan & Partners
Skôr áno
Palenčár Ján Palenčár
prezident
Národná asociácia realitných kancelárií
Skôr nie Banky sa v silnej konkurencie predháňajú v znižovaní poplatkov, prípadne úrokových sadzieb. Tento konkurenčný boj sa však neodzrkadľuje na zlepšovaní poskytovaných služieb.
Banky sa v silnej konkurencie predháňajú v znižovaní poplatkov, prípadne úrokových sadzieb. Tento konkurenčný boj sa však neodzrkadľuje na zlepšovaní poskytovaných služieb.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
Rozhodne nie
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
Rozhodne nie Počet bank na Slovensku nie je vôbec taký aby vytváral konkurenčné prostredie. Tých 10 rozhodujúcich bank sa vždy vie sledovať a dohodnúť. To je moja skúsenosť. na porovnanie v stavebníctve je dnes registrovaných 5.500 len právnických subjektov a viac ako 60.000 živnostníkov ... myslím, že takto môžeme klasifikovať konkurenčné prostredie.
Počet bank na Slovensku nie je vôbec taký aby vytváral konkurenčné prostredie. Tých 10 rozhodujúcich bank sa vždy vie sledovať a dohodnúť. To je moja skúsenosť. na porovnanie v stavebníctve je dnes registrovaných 5.500 len právnických subjektov a viac ako 60.000 živnostníkov ... myslím, že takto môžeme klasifikovať konkurenčné prostredie.
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
Skôr nie
Hajko Jozef Hajko
analytik
Skôr nie
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
Skôr nie
Bojčík Jozef Bojčík
konateľ
Medi Cool, s.r.o., Košice
Rozhodne nie
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
Rozhodne nie Zásadne nie. Na oko to možno tak vyzerá, ale flexibilita, dedikovanosť, individuálny prístup sa kompletne vytratili. V ponuke je podpriemerný štandard, bez pridanej hodnoty za vysoký poplatok. Mediálny obraz naráža na tvrdé vytriezvenie skutočnosťou, kedy klient naozaj ničo potrebuje.
Zásadne nie. Na oko to možno tak vyzerá, ale flexibilita, dedikovanosť, individuálny prístup sa kompletne vytratili. V ponuke je podpriemerný štandard, bez pridanej hodnoty za vysoký poplatok. Mediálny obraz naráža na tvrdé vytriezvenie skutočnosťou, kedy klient naozaj ničo potrebuje.
Čechová Katarína Čechová
partner
advokátska kancelária ČECHOVÁ & PARTNERS
Rozhodne nie
Kaščák Marcel Kaščák
člen predstavenstva
Tatra banka, a.s.
Rozhodne áno V porovnaní s inými krajnami je Slovensko jednoznačne najprogresívnejšie, čo sa týka kvality a inovatívnosti produktov a služieb. Silný konkurenčný tlak taktiež potlačil úrokové sadzby do rekordne nízkych úrovní, z ktorých profitujú klienti napr. pri hypotekárnych úveroch.
V porovnaní s inými krajnami je Slovensko jednoznačne najprogresívnejšie, čo sa týka kvality a inovatívnosti produktov a služieb. Silný konkurenčný tlak taktiež potlačil úrokové sadzby do rekordne nízkych úrovní, z ktorých profitujú klienti napr. pri hypotekárnych úveroch.
Tokošová Marcela Tokošová
riaditeľka
v.d. Kovotvar v Kútoch
Rozhodne nie Absolútne nie! Je síce mnoho bankových subjektov, no služby majú nastavené ako cez kopírovací papier.
Absolútne nie! Je síce mnoho bankových subjektov, no služby majú nastavené ako cez kopírovací papier.
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
Skôr nie Kvalita sa nezvysuje, je viav technologickych noviniek a najma vyssie poplatky.
Kvalita sa nezvysuje, je viav technologickych noviniek a najma vyssie poplatky.
Christenko Marián Christenko
generálny riaditeľ
KOSIT, a.s., Košice
Rozhodne áno Konkurenčné prostredie sa prirodzene odrazilo aj na kvalite bankových služieb. Najviditeľnejší pokrok sa prejavil najmä v proaktívnom prístupe bánk vo vzťahu nielen k právnickým ale aj fyzickým osobám, čo kedysi absentovalo.
Konkurenčné prostredie sa prirodzene odrazilo aj na kvalite bankových služieb. Najviditeľnejší pokrok sa prejavil najmä v proaktívnom prístupe bánk vo vzťahu nielen k právnickým ale aj fyzickým osobám, čo kedysi absentovalo.
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
Skôr nie
Tóth Maroš Tóth
partner
Rödl & Partner Advokáti, s.r.o., Bratislava
Rozhodne nie
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
Rozhodne áno
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
Rozhodne áno Som presvedčený, že bez konkurencie by sme mali horšie služby, menej inovácií a menej spokojných klientov.
Som presvedčený, že bez konkurencie by sme mali horšie služby, menej inovácií a menej spokojných klientov.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
Skôr áno
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Žilina
Skôr nie
Rakovský Martin Rakovský
CEO
ZľavaDňa
Skôr nie Máme účty vo všetkých väčších bankách a pri styku s bankami musíme neustále vyjednávať. Možnosť využiť služby iných bánk má vplyv ako argument. Na zvýšení kvality služieb ju nevnímame.
Máme účty vo všetkých väčších bankách a pri styku s bankami musíme neustále vyjednávať. Možnosť využiť služby iných bánk má vplyv ako argument. Na zvýšení kvality služieb ju nevnímame.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
Rozhodne nie Zatiaľ len sledujem, že banky si zvyšujú a zavádzajú nové poplatky.
Zatiaľ len sledujem, že banky si zvyšujú a zavádzajú nové poplatky.
Rybárik Michal Rybárik
predseda
Asociácia lokálnych poskytovateľov internetu
Skôr nie Konkurenčné prostredie viditeľne pomáha znižovať úroky na úveroch. Pokiaľ však ide o ostatné služby a najmä o poplatky za ne, tam akoby sa konkurenti navzájom inšpirovali, čo ešte sa dá spoplatniť alebo zdražiť.
Konkurenčné prostredie viditeľne pomáha znižovať úroky na úveroch. Pokiaľ však ide o ostatné služby a najmä o poplatky za ne, tam akoby sa konkurenti navzájom inšpirovali, čo ešte sa dá spoplatniť alebo zdražiť.
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
Skôr nie
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
Neviem / nevyjadrujem sa /iné
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno Banky bojujú o klientov, sú kreatívnejšie a hľadajú možnosti spolupráce predovšetkým tam kde ten potenciál je cítiť. Niekedy sa nám z tých ponúk, ktoré sa nedajú odmietnuť aj zatočí hlava. U tých klientov čo si riziká neodolateľných ponúk nevedia sami spočítať to môže priniesť fatálne následky na oboch stranách.
Banky bojujú o klientov, sú kreatívnejšie a hľadajú možnosti spolupráce predovšetkým tam kde ten potenciál je cítiť. Niekedy sa nám z tých ponúk, ktoré sa nedajú odmietnuť aj zatočí hlava. U tých klientov čo si riziká neodolateľných ponúk nevedia sami spočítať to môže priniesť fatálne následky na oboch stranách.
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
Skôr nie
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
Rozhodne nie
Milanovič Miloš Milanovič
riaditeľ
PS Stavby
Neviem / nevyjadrujem sa /iné Ak tu panuje "až príliš široká konkurencia", tak ju treba zúžiť, určiť tri subjekty, ktoré budú na trhu existovať, nastaviť minimálne marže, poplatky a úroky tak, aby sme mali stabilný bankový sektor so silnými bankami. A potom zazvonil zvonec a rozprávky je koniec :)
Ak tu panuje "až príliš široká konkurencia", tak ju treba zúžiť, určiť tri subjekty, ktoré budú na trhu existovať, nastaviť minimálne marže, poplatky a úroky tak, aby sme mali stabilný bankový sektor so silnými bankami. A potom zazvonil zvonec a rozprávky je koniec :)
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
Skôr áno
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
Rozhodne nie Vonkoncom nie, kvalita je mizerna, neda sa porovnat s bankami v zahranici.
Vonkoncom nie, kvalita je mizerna, neda sa porovnat s bankami v zahranici.
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
Neviem / nevyjadrujem sa /iné V mojej hlavnej banke sa mi za posledných 10 rokov vymenili asi ôsmi osobní bankári, piatich som nepoznal a posledných dvoch som sa ani nesnažil spoznať. Pri takejto fluktuácii ťažko hovoriť o kvalite služieb. Už 5 rokov chcem odísť, ale veľmi mi vyhovuje ich elektronické bankovníctvo. Neviem jednoducho odpovedať na túto otázku:)
V mojej hlavnej banke sa mi za posledných 10 rokov vymenili asi ôsmi osobní bankári, piatich som nepoznal a posledných dvoch som sa ani nesnažil spoznať. Pri takejto fluktuácii ťažko hovoriť o kvalite služieb. Už 5 rokov chcem odísť, ale veľmi mi vyhovuje ich elektronické bankovníctvo. Neviem jednoducho odpovedať na túto otázku:)
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
Skôr áno
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
Skôr nie Očakávam však, že PSD2 prinesie inovácie a úloha bánk sa podľa predpovedí analytikov bude zmenšovať. Inými slovami, kvalitnejšie, rýchlejšie a snáď aj bezpečnejšie služby prídu.
Očakávam však, že PSD2 prinesie inovácie a úloha bánk sa podľa predpovedí analytikov bude zmenšovať. Inými slovami, kvalitnejšie, rýchlejšie a snáď aj bezpečnejšie služby prídu.
Mík Pavel Mík
obchodný riaditeľ
ABB
Skôr nie Moja osobná skúsenosť je, že kvalita bankových služieb na Slovensku nie je najvyššia. Kvalitu služieb firemného bankovníctva nedokážem posúdiť v plnej miere, pretože sme súčasťou medzinárodnej korporácie. Služby, ktoré dostávame zastrešuje globálna zmluva.
Moja osobná skúsenosť je, že kvalita bankových služieb na Slovensku nie je najvyššia. Kvalitu služieb firemného bankovníctva nedokážem posúdiť v plnej miere, pretože sme súčasťou medzinárodnej korporácie. Služby, ktoré dostávame zastrešuje globálna zmluva.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
Rozhodne nie Nie nezdá sa mi že ny sa služby bánk konkurenciou zlepšovali, skôr naopak. A aj v cenách ro vyzerá ako kartel.
Nie nezdá sa mi že ny sa služby bánk konkurenciou zlepšovali, skôr naopak. A aj v cenách ro vyzerá ako kartel.
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
Rozhodne áno A za lídrov považujem zo svojej skúsenosti Slovenskú sporiteľnu a Tatra banku.
A za lídrov považujem zo svojej skúsenosti Slovenskú sporiteľnu a Tatra banku.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
Rozhodne áno
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
Skôr áno Z dlhodobeho hladiska bude ale diferenciacia pre jednotlive banky velmi obtiazna a konsolidacia trhu nevyhnutna.
Z dlhodobeho hladiska bude ale diferenciacia pre jednotlive banky velmi obtiazna a konsolidacia trhu nevyhnutna.
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
Skôr nie
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
Skôr nie Pociťujeme skôr nedostatok kvalifikovaného personálu a s tým spojené zhoršenie kvality služieb.
Pociťujeme skôr nedostatok kvalifikovaného personálu a s tým spojené zhoršenie kvality služieb.
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
Skôr nie Niekedy mam skor pocit, ze maju pocit, ze nam namiesto sluzieb robia laskavosti... o troj a viacnasobnom zabezpecovani uverov ani nehovoriac.
Niekedy mam skor pocit, ze maju pocit, ze nam namiesto sluzieb robia laskavosti... o troj a viacnasobnom zabezpecovani uverov ani nehovoriac.
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
Skôr nie
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
Skôr nie Široká konkurencia v bankovom sektore sa prejavuje najmä vo fáze akvizície nových klientov resp. pri ponuke podmienok nových úverov. Vo fáze existujúcich vzťahov už starostlivosť nie je taká intenzívna, avšak najhoršie "služby" klient dostane v prípade, ak (nedajbože) potrebuje pomoc resp. ústretovosť zo strany "svojej banky" - vtedy sa už o starostlivosti často ani nedá hovoriť a ide len o tvrdý biznis...
Široká konkurencia v bankovom sektore sa prejavuje najmä vo fáze akvizície nových klientov resp. pri ponuke podmienok nových úverov. Vo fáze existujúcich vzťahov už starostlivosť nie je taká intenzívna, avšak najhoršie "služby" klient dostane v prípade, ak (nedajbože) potrebuje pomoc resp. ústretovosť zo strany "svojej banky" - vtedy sa už o starostlivosti často ani nedá hovoriť a ide len o tvrdý biznis...
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
Skôr nie
Bláha Petr Bláha
podpredseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Duslo, a.s.
Rozhodne nie Nabídky jednotlivých finančních produktu od té které banky jjsou v podstatě identické, stejně jako podmínky poskytování těchto služeb včetně jejich cen. Navíc nejvetsi podíl trhu ovládají dceřinné společnosti zahraničních bank ( v mnoha případech bez rozhodujících kompetencí). Podle statistik vykazují největší ziskovosti právě slovenské pobočky těchto zahraničních bank- že by na úkor slovenských firem a střadatelů?? Tak nechápu smysl otázky jaká lepší kvalita služeb?
Nabídky jednotlivých finančních produktu od té které banky jjsou v podstatě identické, stejně jako podmínky poskytování těchto služeb včetně jejich cen. Navíc nejvetsi podíl trhu ovládají dceřinné společnosti zahraničních bank ( v mnoha případech bez rozhodujících kompetencí). Podle statistik vykazují největší ziskovosti právě slovenské pobočky těchto zahraničních bank- že by na úkor slovenských firem a střadatelů?? Tak nechápu smysl otázky jaká lepší kvalita služeb?
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
Rozhodne nie Konkurenciu na bankovom trhu vnímam, ale silnejší je aktuálny nedostatok personálu. Negatívne sa to odzrkadľuje na ľuďoch zamestnaných na pobočkách bánk.
Konkurenciu na bankovom trhu vnímam, ale silnejší je aktuálny nedostatok personálu. Negatívne sa to odzrkadľuje na ľuďoch zamestnaných na pobočkách bánk.
Malček Roman Malček
majiteľ
Redox, s.r.o.
Rozhodne nie Banky sa spravaju stale rovnako.Tlačia vam ponuku úveru ked ho nepotrebujete ,naopak,keď ste v núdzi,tak ho nedostanete,alebo dostanete za velmi nevýhodných podmienok.Pre banku nikdy nie ste partner, ale len dlžník.
Banky sa spravaju stale rovnako.Tlačia vam ponuku úveru ked ho nepotrebujete ,naopak,keď ste v núdzi,tak ho nedostanete,alebo dostanete za velmi nevýhodných podmienok.Pre banku nikdy nie ste partner, ale len dlžník.
Adam Rudolf Adam
predseda predstavenstva
Finportal, a.s., Bratislava
Rozhodne áno Spolupracujeme s bankami veľmi úzko. Rozhodne je tento konkurenčný boj cítiť hlavne v lepších produktoch pre klienta ako aj v rýchlosti procesov. Klient sa dnes k účtu, úveru, karte, atd dostane takmer okamžite. Digitalne prostredie a aplikácie sa zlepšuju každým dňom. Dnes sa práve opačne klient ťažko rozhoduje, ktorá appka je lepšia, modernejšia, uživateľsky príjemnejšia.
Spolupracujeme s bankami veľmi úzko. Rozhodne je tento konkurenčný boj cítiť hlavne v lepších produktoch pre klienta ako aj v rýchlosti procesov. Klient sa dnes k účtu, úveru, karte, atd dostane takmer okamžite. Digitalne prostredie a aplikácie sa zlepšuju každým dňom. Dnes sa práve opačne klient ťažko rozhoduje, ktorá appka je lepšia, modernejšia, uživateľsky príjemnejšia.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
Skôr áno
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
Skôr nie
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
Danubiatel, a.s., Bratislava
Skôr áno Služby bánk sú potrebné - aj pre jedincov a aj pre firmy. Konkurencia a široká ponuka je preto dôležitá pre ich kvalitu. Pri ich výbere aj pri ich využívaní sú kľúčové dobré bankové produkty, ale aj znalosť pracovníkov banky potrieb jednotlivca, resp. detailná znalosť činnosti firmy. A konkurencia núti banky venovať sa obom oblastiam.
Služby bánk sú potrebné - aj pre jedincov a aj pre firmy. Konkurencia a široká ponuka je preto dôležitá pre ich kvalitu. Pri ich výbere aj pri ich využívaní sú kľúčové dobré bankové produkty, ale aj znalosť pracovníkov banky potrieb jednotlivca, resp. detailná znalosť činnosti firmy. A konkurencia núti banky venovať sa obom oblastiam.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
Skôr nie V najrozoznejsich bankových produktoch, ci miere bezpecnosti ani nie, tam, kde pocitujem rozdiel v kvalite, to je vo firemnej kulture a teda aj v pristupe k zakaznikovi - a to od tzv.priehradky az po vrcholovy management. Osobne mam diametralnu skusenost s pristupom v Tatrabanke (velmi dobra) a Slovenskej Sporitelni (velmi zla).
V najrozoznejsich bankových produktoch, ci miere bezpecnosti ani nie, tam, kde pocitujem rozdiel v kvalite, to je vo firemnej kulture a teda aj v pristupe k zakaznikovi - a to od tzv.priehradky az po vrcholovy management. Osobne mam diametralnu skusenost s pristupom v Tatrabanke (velmi dobra) a Slovenskej Sporitelni (velmi zla).
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
Skôr áno Áno, pokiaľ má človek privátneho bankára
Áno, pokiaľ má človek privátneho bankára
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
Rozhodne áno Tak ako všade inde, tak aj v bankovom sektore je konkurencia hlavným driverom pre poskytovanie nových, lepších a inovatívnejších služieb, a napokon aj lepších cenových podmienok.
Tak ako všade inde, tak aj v bankovom sektore je konkurencia hlavným driverom pre poskytovanie nových, lepších a inovatívnejších služieb, a napokon aj lepších cenových podmienok.
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
Rozhodne áno Větší počet subjektů na trhu je automaticky rozděluje na kategorie dobrých služeb a levných služeb, kdy kažá kategorie má svůj trh. Nemyslím si, že existuje něco, jako "až příliš široká konkurence" - trh si počet subjektů na něm působících zreguluje sám.
Větší počet subjektů na trhu je automaticky rozděluje na kategorie dobrých služeb a levných služeb, kdy kažá kategorie má svůj trh. Nemyslím si, že existuje něco, jako "až příliš široká konkurence" - trh si počet subjektů na něm působících zreguluje sám.
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
Neviem / nevyjadrujem sa /iné To je ale poriadne sugestívna otázka! Skôr je to konštatácia na úrovni cechu taxikárov. Väčšina "západných" krajín má úplne bežne mestské, regionálne či malé rodinné banky. Čo má svoje nevýhody, ale skôr z hľadiska regulácie, compliance, či efektívnosti, ako že by vadila šírka konkurencie... Tá sa bude ešte rozširovať na základe nových typov elektronických finančných služieb.
To je ale poriadne sugestívna otázka! Skôr je to konštatácia na úrovni cechu taxikárov. Väčšina "západných" krajín má úplne bežne mestské, regionálne či malé rodinné banky. Čo má svoje nevýhody, ale skôr z hľadiska regulácie, compliance, či efektívnosti, ako že by vadila šírka konkurencie... Tá sa bude ešte rozširovať na základe nových typov elektronických finančných služieb.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
Rozhodne nie
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
Neviem / nevyjadrujem sa /iné Motívom zlepšovania sú okrem konkurencie aj nároky a požiadavky klientov. Tie sa mi u nás nezdajú byť voči bankám vysoké a teda ani rýchlosť zlepšovania bánk a inovatívnosť ich služieb nie je enormná.
Motívom zlepšovania sú okrem konkurencie aj nároky a požiadavky klientov. Tie sa mi u nás nezdajú byť voči bankám vysoké a teda ani rýchlosť zlepšovania bánk a inovatívnosť ich služieb nie je enormná.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní