Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Ako dlho trvá vo vašej firme proces zaškolenia zamestnanca a jeho plnohodnotná integrácia do kolektívu a procesov?

  1. menej ako tri mesiace (skúšobná doba) 12 %
  2. tri mesiace až pol roka 31 %
  3. pol roka až rok 25 %
  4. je to nikdy nekončiaci sa proces 5 %
  5. je to individuálne 27 %


Uzávierka hlasovania: 16.09.2019. Počet respondentov: 93.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Oravcová Alica Orda Oravcová
prezidentka
Daňové fórum Slovenska
tri mesiace až pol roka Proces integrácie nového zamestnanca v oblasti vysoko odborného poradenstva závisí najmä na zaškolení v procesoch, stotožnenia sa so špecifikami klientov, resp. v pracovných postupoch. Vyplýva to z potreby prijímania už odborne zdatných zamestnancov, ktorí sa už len doškoľujú.
Proces integrácie nového zamestnanca v oblasti vysoko odborného poradenstva závisí najmä na zaškolení v procesoch, stotožnenia sa so špecifikami klientov, resp. v pracovných postupoch. Vyplýva to z potreby prijímania už odborne zdatných zamestnancov, ktorí sa už len doškoľujú.
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
je to individuálne Podľa predchádzajúcich skúseností a schopností trvá cca. 1/2 roka, kým dokáže zamestnanec na 90% plniť všetky úlohy. Preto je u nás veľmi dôležité, aby sme dlhodobo držali stabilný a skúsený tím.
Podľa predchádzajúcich skúseností a schopností trvá cca. 1/2 roka, kým dokáže zamestnanec na 90% plniť všetky úlohy. Preto je u nás veľmi dôležité, aby sme dlhodobo držali stabilný a skúsený tím.
Zaťko Andrej Zaťko
generálny riaditeľ
Poštová banka
pol roka až rok Adaptacny proces v Postovej banke ma dve klucove fazy. Prvou fazou su standardne 3 mesiace, kedy sa novacik zoznamuje s kulturou banky, kolegami, procesmi a standardami nasej banky. Tym vsak nekoncime, pretoze sme presvedceni, ze zamestnanec potrebuje adaptacny proces do pol roka az roka v zavislosti od seniority, predoslych skusenosti a jeho celkovej pripravenosti.  
Adaptacny proces v Postovej banke ma dve klucove fazy. Prvou fazou su standardne 3 mesiace, kedy sa novacik zoznamuje s kulturou banky, kolegami, procesmi a standardami nasej banky. Tym vsak nekoncime, pretoze sme presvedceni, ze zamestnanec potrebuje adaptacny proces do pol roka az roka v zavislosti od seniority, predoslych skusenosti a jeho celkovej pripravenosti.  
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
je to individuálne
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
pol roka až rok
Delinčák Branislav Delinčák
konateľ
ARDSYSTÉM, s.r.o.
pol roka až rok Rok je približne doba, počas ktorej sa nový človek vo firme zoznámi s procesmi, produktom a začne byt reálne prínosom pre spoločnosť. Vytvorí si vzťahy a zorientuje sa v tom, čo a ako má robiť. Poznám firmy, kde tento proces odhadujú až na dva roky
Rok je približne doba, počas ktorej sa nový človek vo firme zoznámi s procesmi, produktom a začne byt reálne prínosom pre spoločnosť. Vytvorí si vzťahy a zorientuje sa v tom, čo a ako má robiť. Poznám firmy, kde tento proces odhadujú až na dva roky
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
je to individuálne
Gašpar Daniel Gašpar
Managing Partner
Crowdberry a.s.
je to individuálne
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
je to individuálne
Elko Dušan Elko
managing partner
SAM Headhunting Slovakia
pol roka až rok Úvodné školenia trvajú síce približne len 1 mesiac, avšak úplná integrácia nového člena tímu trvá optimálne 12 mesiacov. Je to dané náročnosťou práce a vnútornými požiadavkami na kvalitu výkonu členov tímu.
Úvodné školenia trvajú síce približne len 1 mesiac, avšak úplná integrácia nového člena tímu trvá optimálne 12 mesiacov. Je to dané náročnosťou práce a vnútornými požiadavkami na kvalitu výkonu členov tímu.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
menej ako tri mesiace (skúšobná doba)
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
menej ako tri mesiace (skúšobná doba) Ak zaškolenie trvá viac ako 3 týždne, tak buď proces nie je dobre definovaný alebo na nováčika niekto nemá dosť času. V každom prípade si firma koleduje o problém, lebo tí najlepší sa nebudú pozerať do stropu a pôjdu inam.
Ak zaškolenie trvá viac ako 3 týždne, tak buď proces nie je dobre definovaný alebo na nováčika niekto nemá dosť času. V každom prípade si firma koleduje o problém, lebo tí najlepší sa nebudú pozerať do stropu a pôjdu inam.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
pol roka až rok Máme adaptačný plán na prvé tri mesiace skúšobnej doby. Na celkové oboznámenie sa z tovarom a procesmi je potrebný asi rok
Máme adaptačný plán na prvé tri mesiace skúšobnej doby. Na celkové oboznámenie sa z tovarom a procesmi je potrebný asi rok
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
je to individuálne väčšinou dlhšie ako jeden rok.
väčšinou dlhšie ako jeden rok.
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
je to individuálne
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
tri mesiace až pol roka
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
pol roka až rok Máme kariérny model kde ľudia môžu kariérne rásť. Akonáhle je samostatný vie postúpiť vyššie. A zase potrebuje viac supervízie.
Máme kariérny model kde ľudia môžu kariérne rásť. Akonáhle je samostatný vie postúpiť vyššie. A zase potrebuje viac supervízie.
Ivanič Ivan Ivanič
prezident
Slovenská lyžiarska asociácia
je to individuálne Toto naozaj závisí od konkrétnej profesie, funkcie a ďalších kritérií. Zároveň si myslím, že časová investícia je vždy vyššia pri vstupe nového zamestnanca, ako v prípade bežnej výpovednej lehoty pri klasickej pracovnej zmluve.
Toto naozaj závisí od konkrétnej profesie, funkcie a ďalších kritérií. Zároveň si myslím, že časová investícia je vždy vyššia pri vstupe nového zamestnanca, ako v prípade bežnej výpovednej lehoty pri klasickej pracovnej zmluve.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
tri mesiace až pol roka Adaptacny proces zaskolenia je u nas vo firme dolezity, pocas prvych uvodnych mesiacov prejde novy zamestnanec vsetkymi oddelaniami, procesmi a uvodnymi skoleniam. Zalezi tiez od pozicie, na ktoru prisiel. Ma prideleneho tutora, uvodne ciele a nastavenie pravidelnych stretnuti. Novych zamestnancov vyuzivame na user testingy, na pozretie sa procesov, ci maju alebo nemaju zmysel a ich novy pohlad na veci.
Adaptacny proces zaskolenia je u nas vo firme dolezity, pocas prvych uvodnych mesiacov prejde novy zamestnanec vsetkymi oddelaniami, procesmi a uvodnymi skoleniam. Zalezi tiez od pozicie, na ktoru prisiel. Ma prideleneho tutora, uvodne ciele a nastavenie pravidelnych stretnuti. Novych zamestnancov vyuzivame na user testingy, na pozretie sa procesov, ci maju alebo nemaju zmysel a ich novy pohlad na veci.
Kutan Ján Kutan
partner
partner Kutan & Partners
tri mesiace až pol roka
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
pol roka až rok
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
je to individuálne
Bojčík Jozef Bojčík
konateľ
Medi Cool, s.r.o., Košice
menej ako tri mesiace (skúšobná doba)
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
tri mesiace až pol roka Výroba liekov je exaktný proces bez možnosti odchýlok, teda zaškolenie do plnej samostatnosti je viac ako 3 mesiace. Zvládnuť a osvojiť si problematiku štandartných výrobných postupov je kontinuálny proces, ruka v ruke s meniacou sa legislatívou. Pravidelné školenia sú u nás bežnou súčasťou praxe aj u zamestnancov ktorí u nás pracujú viac ako 30 rokov.
Výroba liekov je exaktný proces bez možnosti odchýlok, teda zaškolenie do plnej samostatnosti je viac ako 3 mesiace. Zvládnuť a osvojiť si problematiku štandartných výrobných postupov je kontinuálny proces, ruka v ruke s meniacou sa legislatívou. Pravidelné školenia sú u nás bežnou súčasťou praxe aj u zamestnancov ktorí u nás pracujú viac ako 30 rokov.
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
je to individuálne
Topolová Karolína Topolová
generálna riaditeľka
AAA Auto, a.s.
tri mesiace až pol roka Máme prepracovaný školiaci systém, ktorý celkovo trvá zhruba šesť mesiacov a jeho výsledkom je plnohodnotná integrácia do kolektívu a procesov. Po nástupe nového zamestnanca ho čaká intenzívne 14 dňové školenie v školiacej miestnosti, nasledované 14 denným pôsobením na mentorskej pobočke. Zamestnancovi sa venuje manažér pobočky ako aj regionálny manažér, ktorí mu poskytujú potrebný koučing a mentoring. Postupne do školiaceho systému zapracovávame aj i-learning.
Máme prepracovaný školiaci systém, ktorý celkovo trvá zhruba šesť mesiacov a jeho výsledkom je plnohodnotná integrácia do kolektívu a procesov. Po nástupe nového zamestnanca ho čaká intenzívne 14 dňové školenie v školiacej miestnosti, nasledované 14 denným pôsobením na mentorskej pobočke. Zamestnancovi sa venuje manažér pobočky ako aj regionálny manažér, ktorí mu poskytujú potrebný koučing a mentoring. Postupne do školiaceho systému zapracovávame aj i-learning.
Gajdoschík Ladislav Gajdoschík
riaditeľ
Groupama poisťovňa, a.s., Bratislava
tri mesiace až pol roka V našej spoločnosti prikladáme veľkú dôležitosť procesom zaškolenia nových zamestnancov, ktorý má viacero fáz a trvá minimálne 3 mesiace. Počas skúšobnej doby má nový zamestnanec možnosť pridelenia mentora, ktorý sa mu venuje a odovzdáva mu informácie týkajúce sa pracovných procesov, systémov a firemnej kultúry. Zároveň sa novému človeku venuje kouč, ktorý ho zaškolí do produktového portfólia a zabezpečí mu rotáciu na relevantných oddeleniach. Po skúšobnej dobe sa nový zamestnanec dostáva do praxe a následne má možnosť absolvovať externé školenia a interný koučing. Adaptačný proces tak celkovo trvá 3-6 mesiacov, v závislosti od pracovnej pozície a schopností zamestnanca. Tento proces pravidelne inovujeme na základe spätných väzieb od existujúcich aj nových zamestnancov.
V našej spoločnosti prikladáme veľkú dôležitosť procesom zaškolenia nových zamestnancov, ktorý má viacero fáz a trvá minimálne 3 mesiace. Počas skúšobnej doby má nový zamestnanec možnosť pridelenia mentora, ktorý sa mu venuje a odovzdáva mu informácie týkajúce sa pracovných procesov, systémov a firemnej kultúry. Zároveň sa novému človeku venuje kouč, ktorý ho zaškolí do produktového portfólia a zabezpečí mu rotáciu na relevantných oddeleniach. Po skúšobnej dobe sa nový zamestnanec dostáva do praxe a následne má možnosť absolvovať externé školenia a interný koučing. Adaptačný proces tak celkovo trvá 3-6 mesiacov, v závislosti od pracovnej pozície a schopností zamestnanca. Tento proces pravidelne inovujeme na základe spätných väzieb od existujúcich aj nových zamestnancov.
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
je to nikdy nekončiaci sa proces
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
je to individuálne
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
je to individuálne Zalezi od pozicie, od 1 mesiaca po polrok az rok. Vyznamnu ulohu hraje kolektiv a jeho podpora.
Zalezi od pozicie, od 1 mesiaca po polrok az rok. Vyznamnu ulohu hraje kolektiv a jeho podpora.
Smik Marián Smik
generálny riaditeľ
Probugas, a.s., Bratislava, člen skupiny AEN Group
tri mesiace až pol roka
Christenko Marián Christenko
generálny riaditeľ
KOSIT, a.s., Košice
tri mesiace až pol roka Adaptácia prebieha podľa vývoja v organizačnej štruktúre a iných systematických zmenách prakticky v 6-9 mesačných cykloch.
Adaptácia prebieha podľa vývoja v organizačnej štruktúre a iných systematických zmenách prakticky v 6-9 mesačných cykloch.
Ráno Marián Ráno
riaditeľ
Solidita, s.r.o., Bratislava
tri mesiace až pol roka Dĺžka procesu zaškolenia nového zamestnanca je závislá od skúseností a zručnosti danej osoby. "Hotový človek" je po zaškolení do softvérov integrovaný prakticky okamžite. Pri menej skúsených pracovníkoch je potrebné navyše zaškolenie do problematiky konkrétnych klientov a zároveň približne 3 mesiace až pol roka dozerať na jeho činnosť.
Dĺžka procesu zaškolenia nového zamestnanca je závislá od skúseností a zručnosti danej osoby. "Hotový človek" je po zaškolení do softvérov integrovaný prakticky okamžite. Pri menej skúsených pracovníkoch je potrebné navyše zaškolenie do problematiky konkrétnych klientov a zároveň približne 3 mesiace až pol roka dozerať na jeho činnosť.
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
je to nikdy nekončiaci sa proces
Rakovský Martin Rakovský
CEO
ZľavaDňa
menej ako tri mesiace (skúšobná doba) Záleží od typu zamestnanca. Čím vyššia pozícia, tým je rozsah úloh náročnejší a zaškoľovací proces trvá dlhšie. Na väčšine pozícií je nový kolega plne etablovaný po 3 mesiacoch. Základný zoznamovací proces trvá zhruba 1 týžeň, v druhom týždni sa začína zamestnanec "dostávať do role" a vykonáva prvé praktické úlohy. Po prvom mesiaci by mal ovládať svoju bežnú agendu, ale väčšinou potrebuje stále pomoc pri niektorých náročnejších úlohách. Po 3 mesiacoch od nástupu by už mal byť zamestnanec plne etablovaný a vykonávať všetky úlohy samostatne.
Záleží od typu zamestnanca. Čím vyššia pozícia, tým je rozsah úloh náročnejší a zaškoľovací proces trvá dlhšie. Na väčšine pozícií je nový kolega plne etablovaný po 3 mesiacoch. Základný zoznamovací proces trvá zhruba 1 týžeň, v druhom týždni sa začína zamestnanec "dostávať do role" a vykonáva prvé praktické úlohy. Po prvom mesiaci by mal ovládať svoju bežnú agendu, ale väčšinou potrebuje stále pomoc pri niektorých náročnejších úlohách. Po 3 mesiacoch od nástupu by už mal byť zamestnanec plne etablovaný a vykonávať všetky úlohy samostatne.
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
tri mesiace až pol roka
Musil Martin Musil
konateľ
Intrum Slovakia s.r.o.
tri mesiace až pol roka
Krekáč Martin Krekáč
vedúci partner
Jenewein Group
tri mesiace až pol roka Keďže vyhľadávanie a výber ľudského kapitálu je jedným z našich hlavných biznisov, nie veľmi dlho. Vieme vybrať vhodných kandidátov, a tak najmä integrácia do kolektívu je otázkou pomerne krátkeho času. Samozrejme, záleží od pozície – na client partnerskej úrovni sú nové posily takmer od začiatku platnými členmi tímu a zdrojom nových impulzov.
Keďže vyhľadávanie a výber ľudského kapitálu je jedným z našich hlavných biznisov, nie veľmi dlho. Vieme vybrať vhodných kandidátov, a tak najmä integrácia do kolektívu je otázkou pomerne krátkeho času. Samozrejme, záleží od pozície – na client partnerskej úrovni sú nové posily takmer od začiatku platnými členmi tímu a zdrojom nových impulzov.
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
pol roka až rok
Guttman Martin Guttman
managing director
Tuli.sk
pol roka až rok
Mittner Martin Mittner
Country Manager
Nestlé Slovensko, s.r.o.
je to nikdy nekončiaci sa proces Proces zaškolenia zamestnanca závisí od náročnosti a špecifických požiadaviek každej pracovnej pozície. Noví zamestnanci prechádzajú v priebehu prvých troch mesiacov integračným programom, ktorý im umožňuje základnú integráciu na pracovisku. Po uplynutí tohto obdobia sa programovo usilujeme o ich ďalší kvalifikačný rast.
Proces zaškolenia zamestnanca závisí od náročnosti a špecifických požiadaviek každej pracovnej pozície. Noví zamestnanci prechádzajú v priebehu prvých troch mesiacov integračným programom, ktorý im umožňuje základnú integráciu na pracovisku. Po uplynutí tohto obdobia sa programovo usilujeme o ich ďalší kvalifikačný rast.
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
je to individuálne Do veľkej miery to závisí od komplexnosti pracovnej pozície. Ak máme brať do úvahy naozaj plnohodnotnú integráciu, tak je to individuálne a má na to silný vplyv tak osobnosť a postoj zamestnanca, ako aj kolegov a nadriadených. Ak má zamestnávateľ správne spísaný popis pracovnej činnosti a HR vypracovaný postup zaškolenia, tak pre väčšinu pozícií by 1-2 mesiace mali stačiť a do 3. mesiaca by mal byť zamestnávateľ schopný vyhodnotiť produktivitu, prínos zamestnanca a rozhodnúť sa či zotrvá. Pre niektoré, špeciálne pozície nestačí pol roka ani na routing proces. V takýchto prípadoch musí HR a nadriadení voliť iné postupy.
Do veľkej miery to závisí od komplexnosti pracovnej pozície. Ak máme brať do úvahy naozaj plnohodnotnú integráciu, tak je to individuálne a má na to silný vplyv tak osobnosť a postoj zamestnanca, ako aj kolegov a nadriadených. Ak má zamestnávateľ správne spísaný popis pracovnej činnosti a HR vypracovaný postup zaškolenia, tak pre väčšinu pozícií by 1-2 mesiace mali stačiť a do 3. mesiaca by mal byť zamestnávateľ schopný vyhodnotiť produktivitu, prínos zamestnanca a rozhodnúť sa či zotrvá. Pre niektoré, špeciálne pozície nestačí pol roka ani na routing proces. V takýchto prípadoch musí HR a nadriadení voliť iné postupy.
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
je to individuálne Zásadný diferenciátor je, ako veľmi človek dokáže dať srdce a samozrejme aj čas tomu, čo robí. Či v tom vidí hlbší zmysel, je nadšený pre to, ako dokáže pomáhať klientom a popri tom sa rozvíjať. Ak to človek vezme takto, dejú sa zázraky. Nemusí byť ani najväčší technický guru, aby sa z neho stal veľmi dobrý developer. Nemusí byť ani najsilnejší komunikátor, aby sa z neho stal veľmi dobrý obchodník. Čo spája týchto ľudí? Zmysel, záujem, drive, pokora, hlad po ďalšom rozvoji aj na senior pozícii. A spoločné poslanie spraviť svet v niečom lepším.
Zásadný diferenciátor je, ako veľmi človek dokáže dať srdce a samozrejme aj čas tomu, čo robí. Či v tom vidí hlbší zmysel, je nadšený pre to, ako dokáže pomáhať klientom a popri tom sa rozvíjať. Ak to človek vezme takto, dejú sa zázraky. Nemusí byť ani najväčší technický guru, aby sa z neho stal veľmi dobrý developer. Nemusí byť ani najsilnejší komunikátor, aby sa z neho stal veľmi dobrý obchodník. Čo spája týchto ľudí? Zmysel, záujem, drive, pokora, hlad po ďalšom rozvoji aj na senior pozícii. A spoločné poslanie spraviť svet v niečom lepším.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
je to individuálne Ide o extrémne individuálnu záležitosť, od jedného týždňa až do dvoch rokov.
Ide o extrémne individuálnu záležitosť, od jedného týždňa až do dvoch rokov.
Urban Martin Urban
generálny riaditeľ
Jungheinrich
je to individuálne Závisí od pracovnej pozície, vzdelaní a predchádzajúcej praxi novoprijatého zamestnanca.
Závisí od pracovnej pozície, vzdelaní a predchádzajúcej praxi novoprijatého zamestnanca.
Hrnko Martin Hrnko
predseda predstavenstva
QBSW
je to individuálne Začlenenie do kolektívu väčšinou prebieha veľmi rýchlo a prirodzene, keďže u nás v QBSW panuje veľmi priateľská atmosféra. Úplné zaškolenie do procesov typicky trvá niekoľko mesiacov, v prípade rozsiahlejších projektov aj pol roka. Je to však veľmi individuálne, všetko záleží od skúseností zamestnanca, ako aj pozície, na ktorú nastupuje. Ako v každej rastúcej firme, aj u nás sa procesy postupne komplikujú. Aby bola integrácia nových zamestnancov čo najefektívnejšia, práve zavádzame interaktívny e-learningový systém navrhnutý tak, aby základný onboarding prebehol za 48 minút.
Začlenenie do kolektívu väčšinou prebieha veľmi rýchlo a prirodzene, keďže u nás v QBSW panuje veľmi priateľská atmosféra. Úplné zaškolenie do procesov typicky trvá niekoľko mesiacov, v prípade rozsiahlejších projektov aj pol roka. Je to však veľmi individuálne, všetko záleží od skúseností zamestnanca, ako aj pozície, na ktorú nastupuje. Ako v každej rastúcej firme, aj u nás sa procesy postupne komplikujú. Aby bola integrácia nových zamestnancov čo najefektívnejšia, práve zavádzame interaktívny e-learningový systém navrhnutý tak, aby základný onboarding prebehol za 48 minút.
Mundierová Martina Mundierová
CEO
MST PARTNERS, s.r.o., Bratislava
je to nikdy nekončiaci sa proces
Sučanský Michal Sučanský
konateľ
Marketinger, s.r.o., Bratislava
menej ako tri mesiace (skúšobná doba)
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
pol roka až rok
Michalik Milan Michalik
obchodný riaditeľ
PPA Controll, a.s., Bratislava
pol roka až rok
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
tri mesiace až pol roka
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
pol roka až rok
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
tri mesiace až pol roka
Očenáš Miroslav Očenáš
CEO & Founder
Kvety.sk
pol roka až rok Profesne je to nekončiaci proces, ak nechýba chuť, nie je problém.
Profesne je to nekončiaci proces, ak nechýba chuť, nie je problém.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
pol roka až rok Práve preto je hodnota výberového procesu preceňovaná. Ak sa nepodarí aj odborne pripraveného pracovníka začleniť do kolektívu a zosúladiť s procesmi, budú narastať nedorozumenia a nedosahovanie očakávaných cieľov. Výsledkom je opakovanie výberového procesu.
Práve preto je hodnota výberového procesu preceňovaná. Ak sa nepodarí aj odborne pripraveného pracovníka začleniť do kolektívu a zosúladiť s procesmi, budú narastať nedorozumenia a nedosahovanie očakávaných cieľov. Výsledkom je opakovanie výberového procesu.
Mík Pavel Mík
obchodný riaditeľ
ABB
je to individuálne Proces zaškolenia nových kolegov je u nás individuálny. Niekedy trvá jeden - dva mesiace, inokedy dlhšie. Závisí od pozície. Dokonca by sa dalo povedať, že pri niektorých pozíciách je to nikdy nekončiaci proces. Pôsobíme v technologickej oblasti, v ktorej zmeny prichádzajú často, rýchlo a viac menej kontinuálne. Preto je adaptácia na nové procesy, postupy, organizáciu vlastne neustála a je súčasťou našej kultúry.
Proces zaškolenia nových kolegov je u nás individuálny. Niekedy trvá jeden - dva mesiace, inokedy dlhšie. Závisí od pozície. Dokonca by sa dalo povedať, že pri niektorých pozíciách je to nikdy nekončiaci proces. Pôsobíme v technologickej oblasti, v ktorej zmeny prichádzajú často, rýchlo a viac menej kontinuálne. Preto je adaptácia na nové procesy, postupy, organizáciu vlastne neustála a je súčasťou našej kultúry.
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
tri mesiace až pol roka
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
menej ako tri mesiace (skúšobná doba) Tri mesiace musia stačiť na naštudovanie procesov a integráciu do kolektívu. Na druhej strane treba povedať, že ten proces nikdy nekončí. Procesy v spoločnosti sa menia, do kolektívu prichádzajú noví ľudia.
Tri mesiace musia stačiť na naštudovanie procesov a integráciu do kolektívu. Na druhej strane treba povedať, že ten proces nikdy nekončí. Procesy v spoločnosti sa menia, do kolektívu prichádzajú noví ľudia.
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
menej ako tri mesiace (skúšobná doba) Je to samozrejme individualne a v mnohom sa lisiace v zavislosti od pozicie a povahy prace. V kazdom pripade sa tento cas snazime co najviac urychlit tak, aby bol novy kolega ci kolegyna od prveho dna plnohodnotnou sucastou timu. Napriklad aj tym, ze kazdy ma prideleneho "buddyho" z radov existujucich zamestnancov.
Je to samozrejme individualne a v mnohom sa lisiace v zavislosti od pozicie a povahy prace. V kazdom pripade sa tento cas snazime co najviac urychlit tak, aby bol novy kolega ci kolegyna od prveho dna plnohodnotnou sucastou timu. Napriklad aj tym, ze kazdy ma prideleneho "buddyho" z radov existujucich zamestnancov.
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
menej ako tri mesiace (skúšobná doba) Nakoľko sme relatívne malá firma, proces zaškolenia nových kolegov netrvá príliš dlho. A výrazne ho uľahčuj dlhodobá prax, že kolegov si vyberáme primárne zo študentov, ktorí u nás brigádujú ako asistenti (v rámci čoho majú možnosť sa dostatočne oboznámiť s firmou a jej procesmi).
Nakoľko sme relatívne malá firma, proces zaškolenia nových kolegov netrvá príliš dlho. A výrazne ho uľahčuj dlhodobá prax, že kolegov si vyberáme primárne zo študentov, ktorí u nás brigádujú ako asistenti (v rámci čoho majú možnosť sa dostatočne oboznámiť s firmou a jej procesmi).
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
menej ako tri mesiace (skúšobná doba)
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
tri mesiace až pol roka
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
tri mesiace až pol roka Záleží to aj od pozície, seniority a skúseností nového zamestnanca. Ale zladenie sa s kultúrou QBSW je tých 3-6 mesiacov.
Záleží to aj od pozície, seniority a skúseností nového zamestnanca. Ale zladenie sa s kultúrou QBSW je tých 3-6 mesiacov.
Špoták Peter Špoták
predseda predstavenstva
Maesta, a. s., Bratislava
tri mesiace až pol roka
Vilem Peter Vilem
riaditeľ
Vema, s.r.o., Bratislava
tri mesiace až pol roka Zaškolenie nového zamestnanca a jeho plnohodnotnotná integrácia je dlhodobý proces a je to závislé od činnosti zamestnanca a samozrejme aj od jeho schopností. V našej spoločnosti je to minimálne pol roka, až potom začínajú byť noví kolegovia prínosom pre firmu. Pokiaľ do tohoto procesu započítame aj veľmi rýchle zmeny IT technológií a aj legislatívy, tak to môžeme preklasifikovať na nikdy sa nekončiaci proces. Celý proces berieme ako investíciu a staviame na dlhodobých pracovných vzťahoch.
Zaškolenie nového zamestnanca a jeho plnohodnotnotná integrácia je dlhodobý proces a je to závislé od činnosti zamestnanca a samozrejme aj od jeho schopností. V našej spoločnosti je to minimálne pol roka, až potom začínajú byť noví kolegovia prínosom pre firmu. Pokiaľ do tohoto procesu započítame aj veľmi rýchle zmeny IT technológií a aj legislatívy, tak to môžeme preklasifikovať na nikdy sa nekončiaci proces. Celý proces berieme ako investíciu a staviame na dlhodobých pracovných vzťahoch.
Stadler Peter Stadler
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Wealth Effect Management
pol roka až rok Jednoznačná odpoveď nie je. Pol roka až rok je priemerná doba integrácie, oboznámenie sa s procesmi a následne je to nekončiaci sa proces zameraný na vzdelávanie a osobnostný rast.
Jednoznačná odpoveď nie je. Pol roka až rok je priemerná doba integrácie, oboznámenie sa s procesmi a následne je to nekončiaci sa proces zameraný na vzdelávanie a osobnostný rast.
Krúpa Peter Krúpa
generálny riaditeľ
Hubert J.E.
je to individuálne
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
je to individuálne
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
je to individuálne
Willmann Richard Willmann
riaditeľ
crooce.com
pol roka až rok
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
tri mesiace až pol roka
Kučák Roman Kučák
CEO & co-founder
Anodius
je to individuálne Keďže máme dlhodobo tvorený koncept vzdelávania, mentorský systém, knowledge warehouse, interné školenia našimi špecialistami a prepracovaný Onboarding proces, veríme, že ak je nový kolega naozaj motivovaný a zapálený sa učiť nové veci , jeho integrácia vie byť veľmi rýchla do kolektívu (už počas prvého týždňa) a projektov (3-6 mesiacov) . Podporujú to aj hodnoty spoločnosti, inovatívne pracovné prostredie a podmienky. Experience Matters!
Keďže máme dlhodobo tvorený koncept vzdelávania, mentorský systém, knowledge warehouse, interné školenia našimi špecialistami a prepracovaný Onboarding proces, veríme, že ak je nový kolega naozaj motivovaný a zapálený sa učiť nové veci , jeho integrácia vie byť veľmi rýchla do kolektívu (už počas prvého týždňa) a projektov (3-6 mesiacov) . Podporujú to aj hodnoty spoločnosti, inovatívne pracovné prostredie a podmienky. Experience Matters!
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
tri mesiace až pol roka
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
menej ako tri mesiace (skúšobná doba)
Miklošová Slávka Miklošová
generálna riaditeľka a členka predstavenstva
Komunálna poisťovňa, a.s., Vienna Insurance Group
pol roka až rok Dĺžka procesu zaškolenia a plnohodnotnej integrácie nového zamestnanca je individuálna v závislosti od náročnosti pracovnej pozície. Vo všeobecnosti možno povedať, že pri nižších pozíciách je to cca. 6 mesiacov, pri vyššej náročnosti až 1 rok.
Dĺžka procesu zaškolenia a plnohodnotnej integrácie nového zamestnanca je individuálna v závislosti od náročnosti pracovnej pozície. Vo všeobecnosti možno povedať, že pri nižších pozíciách je to cca. 6 mesiacov, pri vyššej náročnosti až 1 rok.
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
tri mesiace až pol roka Závisí to od náročnosti vykonávanej práce a komplexnosti pracovnej agendy. A musím dodať, že aj kategória "je to nikdy nekončiaci proces" tak trochu platí pre našich pracovníkov, lebo vďaka inováciám je vždy dostatok nových postupov, výkonov a technológií, ktoré je treba zvládnuť. Nakoniec podpora trvalého vzdelávania a zvyšovanie odbornej kvalifikácie je jedna z hlavných hodnôt v našej skupine podnikov.
Závisí to od náročnosti vykonávanej práce a komplexnosti pracovnej agendy. A musím dodať, že aj kategória "je to nikdy nekončiaci proces" tak trochu platí pre našich pracovníkov, lebo vďaka inováciám je vždy dostatok nových postupov, výkonov a technológií, ktoré je treba zvládnuť. Nakoniec podpora trvalého vzdelávania a zvyšovanie odbornej kvalifikácie je jedna z hlavných hodnôt v našej skupine podnikov.
Balog Stanislav Balog
regionálny riaditeľ pre Východné Slovensko
Dachser Slovakia, a.s.
tri mesiace až pol roka
Hreha Stanislav Hreha
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Východoslovenská vodárenská spoločnosť
pol roka až rok Dolezity je vyber pracovnika a o to lahsie je jeho zaskolenie. V dnesnej dobe je vsak problem ziskat hotoveho cloveka na danu poziciu. Skolstvo by malo reflektovat na poziadavky potreby pracovneho trhu.
Dolezity je vyber pracovnika a o to lahsie je jeho zaskolenie. V dnesnej dobe je vsak problem ziskat hotoveho cloveka na danu poziciu. Skolstvo by malo reflektovat na poziadavky potreby pracovneho trhu.
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
je to nikdy nekončiaci sa proces Kedze pracovnou naplnou mojich firiem je projektovy management v nadnarodnych projektoch, tak je to i individualne, i nekonciaci proces, kde sa stale vsetci musime vela ucit...
Kedze pracovnou naplnou mojich firiem je projektovy management v nadnarodnych projektoch, tak je to i individualne, i nekonciaci proces, kde sa stale vsetci musime vela ucit...
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
tri mesiace až pol roka
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
tri mesiace až pol roka
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
je to individuálne
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
pol roka až rok U jednotlivých funkcí je to různé, ale v průměru řekněmě minimálně rok. Základ se naučí většina rychle, ale ďábel spočívá v detailech, které se učí zkušeností.... takže reálně tak možná po dvou letech začne zaměstnanec vracet firmě investici do jeho zaškolení. Pokud tedy nepodlehne masáži pracovních agentur o vhodnosti změny místa... nicméně tyto "sběrače zkušeností" lze eliminovat již při pohledu na životopis.
U jednotlivých funkcí je to různé, ale v průměru řekněmě minimálně rok. Základ se naučí většina rychle, ale ďábel spočívá v detailech, které se učí zkušeností.... takže reálně tak možná po dvou letech začne zaměstnanec vracet firmě investici do jeho zaškolení. Pokud tedy nepodlehne masáži pracovních agentur o vhodnosti změny místa... nicméně tyto "sběrače zkušeností" lze eliminovat již při pohledu na životopis.
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ sekcie komerčného poistenia
Union poisťovňa, a.s.
pol roka až rok Zaškolenie nových zamestnancov u nás má viacero fáz. Plná integrácia do spoločnosti závisí od pozície, ale trvá aj viac ako 6 mesiacov. Pod plnou integráciou rozumieme nielen samostatný výkon práce v rámci svojej pozície, ale aj porozumenie celého fungovania spoločnosti a jej jednotlivých tímov.
Zaškolenie nových zamestnancov u nás má viacero fáz. Plná integrácia do spoločnosti závisí od pozície, ale trvá aj viac ako 6 mesiacov. Pod plnou integráciou rozumieme nielen samostatný výkon práce v rámci svojej pozície, ale aj porozumenie celého fungovania spoločnosti a jej jednotlivých tímov.
Kupčo Vladimír Kupčo
CEO
VNET, a.s., Bratislava
pol roka až rok
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
pol roka až rok
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
je to individuálne Vzhľadom k veľkej rozmanitosti a komplexnosti úsekov, činností a procesov v zdravotníctve, záleží doba zaškolenia na konkrétnej pozícii. Rovnako ako zaškolenie vnímame dôležitosť adaptácie zamestnanca a nastavenie jeho rozvoja. Toto je pre nás komplexná výzva.
Vzhľadom k veľkej rozmanitosti a komplexnosti úsekov, činností a procesov v zdravotníctve, záleží doba zaškolenia na konkrétnej pozícii. Rovnako ako zaškolenie vnímame dôležitosť adaptácie zamestnanca a nastavenie jeho rozvoja. Toto je pre nás komplexná výzva.
Serles Wilfried Serles
managing partner
Grant Thornton Slovensko
je to individuálne Aby sa mladý človek mohol stať špecialistom, musí najprv prejsť viacerými oblasťami a sám si zvoliť, čomu sa chce venovať. Touto filozofiou sa u nás riadi zaškolenie. Training on the job preto na úvod vždy zahŕňa medzinárodné daňové právo, účtovníctvo aj firemné poradenstvo. Jednoznačne platí, že čím je svet komplexnejší, o to dôležitejšie je mať široký prehľad.
Aby sa mladý človek mohol stať špecialistom, musí najprv prejsť viacerými oblasťami a sám si zvoliť, čomu sa chce venovať. Touto filozofiou sa u nás riadi zaškolenie. Training on the job preto na úvod vždy zahŕňa medzinárodné daňové právo, účtovníctvo aj firemné poradenstvo. Jednoznačne platí, že čím je svet komplexnejší, o to dôležitejšie je mať široký prehľad.

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní