Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Dlžníci s exekúciami na krku majú dostať stopku pri zakladaní nových firiem. Pomôže to podľa vás očistiť biznis od špekulantov?

  1. rozhodne áno 18 %
  2. skôr áno 58 %
  3. skôr nie 10 %
  4. rozhodne nie 7 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 8 %


Uzávierka hlasovania: 14.10.2019. Počet respondentov: 91.
Z dôvodu zaokrúhľovania na celé čísla sa súčet odpovedí nemusí rovnať 100 %.

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Šrank Alexander Šrank
Country Managing Partner
PwC PricewaterhouseCoopers Slovensko, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
skôr áno Snáď si o chvíľu nenájdu nejaký spôsob ako to obísť.
Snáď si o chvíľu nenájdu nejaký spôsob ako to obísť.
Révay Andrej Révay
prezident
Slovenská asociácia podnikových finančníkov
rozhodne áno
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
rozhodne áno
Danko Attila Danko
konateľ
IBG International Battery Group, s.r.o., Pezinok
rozhodne áno
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
skôr áno
Kovárová Drahoslava Kovárová
konateľka
VerbaLex, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno Už bolo načase niečo s tým robiť.
Už bolo načase niečo s tým robiť.
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Vítek Filip Vítek
data science director
Teamviewer
rozhodne nie Kvázi štatutárov máme v Slovenských firmách dostatok. Zákaz navyše nebude mať dosah na registrovanie firiem v zahraničí.
Kvázi štatutárov máme v Slovenských firmách dostatok. Zákaz navyše nebude mať dosah na registrovanie firiem v zahraničí.
Homolová Gabriela Homolová
konateľka
Homola, s.r.o., Bratislava
rozhodne áno
Hornák Igor Hornák
predseda predstavenstva
Factory 4 Solutions a.s.
skôr áno Dôvera je nutná podmienka dobrého fungovania trhu. Trh by sa mal očistiť od podvodníkov. Špekulanti sú absolutne v poriadku.
Dôvera je nutná podmienka dobrého fungovania trhu. Trh by sa mal očistiť od podvodníkov. Špekulanti sú absolutne v poriadku.
Paule Ivan Paule
partner
TPA Audit, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
skôr áno
Ivanič Ivan Ivanič
prezident
Slovenská lyžiarska asociácia
skôr áno Tí ozajstní veľkí špekulanti podľa mňa nemajú väčšinovo spomínané "pozemské problémy", že by nestíhali uhrádzať všetky svoje platby. Skutoční špekulanti si svoje cestičky hľadajú inde a iným spôsobom. Každopádne stopka na nejakú dobu, až do vyriešenia problému, by mohla mať charakter nejakej očisty.
Tí ozajstní veľkí špekulanti podľa mňa nemajú väčšinovo spomínané "pozemské problémy", že by nestíhali uhrádzať všetky svoje platby. Skutoční špekulanti si svoje cestičky hľadajú inde a iným spôsobom. Každopádne stopka na nejakú dobu, až do vyriešenia problému, by mohla mať charakter nejakej očisty.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
skôr áno
Gajan Ján Gajan
partner a advokát
HMG Advisory Group
rozhodne áno Každá zmena, ktorá má prispieť k férovému podnikaniu, je prínosom. Nakoľko prax ukázala, že doterajšia právna úprava nebola 100-percentná, prijatie novej úpravy hodnotím kladne. Využívaním moderných elektronických metód a postupov sa systém sprehľadní i stransparentní, a to s cieľom dosiahnutia ochrany poctivých podnikateľov. Vytváranie bariér pre špekulantov pomôže zdravému podnikaniu na Slovensku a bude mať aj výchovný dopad pre dlžníkov, aby svoje už prvotné záväzky riadne plnili a nehľadali spôsoby ako tvoriť ďalšie.
Každá zmena, ktorá má prispieť k férovému podnikaniu, je prínosom. Nakoľko prax ukázala, že doterajšia právna úprava nebola 100-percentná, prijatie novej úpravy hodnotím kladne. Využívaním moderných elektronických metód a postupov sa systém sprehľadní i stransparentní, a to s cieľom dosiahnutia ochrany poctivých podnikateľov. Vytváranie bariér pre špekulantov pomôže zdravému podnikaniu na Slovensku a bude mať aj výchovný dopad pre dlžníkov, aby svoje už prvotné záväzky riadne plnili a nehľadali spôsoby ako tvoriť ďalšie.
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
skôr áno
Kutan Ján Kutan
partner
partner Kutan & Partners
skôr áno
Sabol Ján Sabol
člen
Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Venhartová Jana Venhartová
riaditeľka
Potravinárska komora Slovenska
rozhodne áno
Šedivý Jaroslav Šedivý
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva
Danfoss Power Solutions, a.s.
skôr áno
Galdun Jozef Galdun
Key account manager
ENGINE Services
skôr áno
Hajko Jozef Hajko
analytik
skôr áno
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
skôr áno Minimálne sa mi javí logické, že keď niekto nemá zaplatené záväzky a prebieha voči nemu exekúcia, nemal by mať ani prostriedky na založenie novej firmy - či áno?
Minimálne sa mi javí logické, že keď niekto nemá zaplatené záväzky a prebieha voči nemu exekúcia, nemal by mať ani prostriedky na založenie novej firmy - či áno?
Vozár Juraj Vozár
výkonný riaditeľ
Biomin, a.s, Cífer
rozhodne nie Je to pomoc, ale nie je to zásadný krok. V každej oblasti života sa nájdu ľudia aj s takýmto prístupom. Je na nás, spoločnosti, ich vzájomnou spoluprácou a koordináciou eliminovať. Štát by mohol pomôcť ľahkým prístupom k dátam o takýchto činoch a tak spoločnosť varovať pred spoluprácou.
Je to pomoc, ale nie je to zásadný krok. V každej oblasti života sa nájdu ľudia aj s takýmto prístupom. Je na nás, spoločnosti, ich vzájomnou spoluprácou a koordináciou eliminovať. Štát by mohol pomôcť ľahkým prístupom k dátam o takýchto činoch a tak spoločnosť varovať pred spoluprácou.
Eckhardtová Lýdia Eckhardtová
majiteľka
Módny salón Lýdia Eckhardt
skôr áno
Staník Marián Staník
generálny riaditeľ
Lesy SR
rozhodne áno Určite to pomôže k vyčisteniu trhu a bude to viesť k vyššej motivácií pri riadení spoločností. Veď nemôže niekto podnikať na úkor druhých subjektov, ktoré sa správajú v biznise korektne, dodržiavajú dohody, predpisy, zákony a morálku.
Určite to pomôže k vyčisteniu trhu a bude to viesť k vyššej motivácií pri riadení spoločností. Veď nemôže niekto podnikať na úkor druhých subjektov, ktoré sa správajú v biznise korektne, dodržiavajú dohody, predpisy, zákony a morálku.
Christenko Marián Christenko
generálny riaditeľ
KOSIT, a.s., Košice
skôr nie Určite by to bolo veľmi účinné opatrenie. Obávam sa ale, že legislatívny rámec by asi ťažko dokázal účinne rozlíšiť človeka, ktorý zadĺžil firmu úmyselne od toho, ktorému jednoducho nevyšiel podnikateľský plán.
Určite by to bolo veľmi účinné opatrenie. Obávam sa ale, že legislatívny rámec by asi ťažko dokázal účinne rozlíšiť človeka, ktorý zadĺžil firmu úmyselne od toho, ktorému jednoducho nevyšiel podnikateľský plán.
Šarmír Marko Šarmír
Managing partner
RecruitMen & Developium Group
skôr áno
Terkovič Martin Terkovič
generálny riaditeľ
ICZ Slovakia, a.s., Trenčín
rozhodne áno stopka by mala byt v takomto pripade samozrejmostou,aspon po nejaku dobu- napr.3r.
stopka by mala byt v takomto pripade samozrejmostou,aspon po nejaku dobu- napr.3r.
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
skôr áno
Wiedermann Martin Wiedermann
generálny riaditeľ
Centrálny depozitár cenných papierov SR
skôr áno Rozhodne to bude klásť vyššie nároky na etiku v podnikaní. V prípade podvodníkov a špekulantov to rozhodne na mieste je. Sú však aj výnimky - drobní podnikatelia, ktorí sa dostali do druhotnej platobnej neschopnosti kvôli neetickému správaniu ich odberateľov. Pre nich je to môže byť diskriminačné...
Rozhodne to bude klásť vyššie nároky na etiku v podnikaní. V prípade podvodníkov a špekulantov to rozhodne na mieste je. Sú však aj výnimky - drobní podnikatelia, ktorí sa dostali do druhotnej platobnej neschopnosti kvôli neetickému správaniu ich odberateľov. Pre nich je to môže byť diskriminačné...
Heržo Martin Heržo
obchodný riaditeľ
TV JOJ
skôr áno
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
skôr áno Určite im to skomplikuje podnikanie, ale nie natoľko aby to nevedeli obísť cez spriaznené osoby. V každom prípade je to krok dopredu. Po 30 rokoch od nežnej revolúcie "rapídne" tempo v zlepšovaní podnikateľského prostredia a podpore slušných podnikateľov.
Určite im to skomplikuje podnikanie, ale nie natoľko aby to nevedeli obísť cez spriaznené osoby. V každom prípade je to krok dopredu. Po 30 rokoch od nežnej revolúcie "rapídne" tempo v zlepšovaní podnikateľského prostredia a podpore slušných podnikateľov.
Volek Martin Volek
riaditeľ
Volis International
skôr áno Je to dobrý krok dať signál (často) podvodníkom, ktorý zneužívajú exekúcie voči svojim serióznym obchodným partnerom.
Je to dobrý krok dať signál (často) podvodníkom, ktorý zneužívajú exekúcie voči svojim serióznym obchodným partnerom.
Mittner Martin Mittner
Country Manager
Nestlé Slovensko, s.r.o.
skôr áno Domnievam sa, že štát by mal prijímať systémové kroky, ktoré budú podporovať zodpovedné správanie občanov a zároveň bojovať proti zneužívaniu tzv. exekučných amnestií. Navrhované opatrenie môže pomôcť v boji proti „profesionálnym neplatičom“ a špekulantom.
Domnievam sa, že štát by mal prijímať systémové kroky, ktoré budú podporovať zodpovedné správanie občanov a zároveň bojovať proti zneužívaniu tzv. exekučných amnestií. Navrhované opatrenie môže pomôcť v boji proti „profesionálnym neplatičom“ a špekulantom.
Melišek Martin Melišek
CFO
Softec
skôr nie Ja som presvedčený, že dopad na „čistotu“ podnikateľského prostredia bude minimálny. Opatrenie skomplikuje život mnohým, len nevie rozlíšiť, či exekúcia je predmetom nepoctivého správania alebo len zlého obdobia v živote. A ozajstní špekulanti majú všetko pripravené tak, aby neboli postihovaní exekúciou.
Ja som presvedčený, že dopad na „čistotu“ podnikateľského prostredia bude minimálny. Opatrenie skomplikuje život mnohým, len nevie rozlíšiť, či exekúcia je predmetom nepoctivého správania alebo len zlého obdobia v živote. A ozajstní špekulanti majú všetko pripravené tak, aby neboli postihovaní exekúciou.
Kostič Martin Kostič
riaditeľ
Emark, s.r.o.
rozhodne nie Exekúciu môže mať aj slušný človek, ktorý urobí profesionálnu chybu. Nesprávne rozohodnutie, nezvládne situáciu tak, ako si pôvodne myslel, možno preto, že sa rozhodoval na základe nesprávnych predpokladov. Ak mu zamedzíme ďalej pracovať a generovať hodnoty, zabijeme ho. Špekulant je špekulant preto, že špekuluje. A bude špekulovať bez ohľadu na to, či mu zamedzíme zakladať firmy alebo nie. Podľa môjho názoru by sme mali robiť rozhodnutia nie s cieľom "potrestať zlých", ale s cieľom "podporiť dobrých".
Exekúciu môže mať aj slušný človek, ktorý urobí profesionálnu chybu. Nesprávne rozohodnutie, nezvládne situáciu tak, ako si pôvodne myslel, možno preto, že sa rozhodoval na základe nesprávnych predpokladov. Ak mu zamedzíme ďalej pracovať a generovať hodnoty, zabijeme ho. Špekulant je špekulant preto, že špekuluje. A bude špekulovať bez ohľadu na to, či mu zamedzíme zakladať firmy alebo nie. Podľa môjho názoru by sme mali robiť rozhodnutia nie s cieľom "potrestať zlých", ale s cieľom "podporiť dobrých".
Musil Martin Musil
konateľ
Intrum Slovakia s.r.o.
rozhodne nie Nie som presvedčený, že tieto zmeny nejakým zásadným spôsobom pomôžu očistiť biznis. Žiaľ právna úprava je nastavená tak, že pre osoby konajúce s nepoctivým zámerom nie je veľký problém konať nepoctivo i naďalej. Z môjho pohľadu ide o novelizáciu ktorá len vykazuje nejakú aktivitu ale v praxi absolútne nič nerieši. Čo by som však rád podotkol je, že predmetným návrhom zákonodarca diskvalifikuje fyzické osoby voči ktorým je vedená exekúcia, ktorá v niektorých prípadoch nemusí byť ani vysoká, avšak absolútne zabúda na osobný bankrot, prečo tento inštitút tiež nie je postihovaný?
Nie som presvedčený, že tieto zmeny nejakým zásadným spôsobom pomôžu očistiť biznis. Žiaľ právna úprava je nastavená tak, že pre osoby konajúce s nepoctivým zámerom nie je veľký problém konať nepoctivo i naďalej. Z môjho pohľadu ide o novelizáciu ktorá len vykazuje nejakú aktivitu ale v praxi absolútne nič nerieši. Čo by som však rád podotkol je, že predmetným návrhom zákonodarca diskvalifikuje fyzické osoby voči ktorým je vedená exekúcia, ktorá v niektorých prípadoch nemusí byť ani vysoká, avšak absolútne zabúda na osobný bankrot, prečo tento inštitút tiež nie je postihovaný?
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Stopka na zakladanie nových firiem pre dlžníkov by mohla byť zneužívaná. Špeciálne na Slovensku. Na druhej strane je fakt, že proti špekulantom treba bojovať.
Stopka na zakladanie nových firiem pre dlžníkov by mohla byť zneužívaná. Špeciálne na Slovensku. Na druhej strane je fakt, že proti špekulantom treba bojovať.
Rakovský Martin Rakovský
CEO
ZľavaDňa
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Mundierová Martina Mundierová
CEO
MST PARTNERS, s.r.o., Bratislava
skôr áno
Bošňák Matej Bošňák
vedúci partner EY na Slovensku
EY v SR
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Obeda Michal Obeda
konatel
Spotreba.sk, s.r.o.
skôr áno
Hrabovec Michal Hrabovec
prezident
Anasoft
neviem / nevyjadrujem sa / iné Bohužiaľ kreativita špekulantov je častokrát vyššia ako vládne opatrenia na ich elimináciu.
Bohužiaľ kreativita špekulantov je častokrát vyššia ako vládne opatrenia na ich elimináciu.
Gazda Mikuláš Gazda
predseda predstavenstva
AGENDY, a.s., Vranov nad Topľou
skôr áno Skôr áno pomože to. Ale k očisteniu biznisu od špekulantov v prvom rade je potrebné v maximálnej možnej miere žnížiť vplyv politikov na biznis. Napríklad sociálne inžierstvo v tvare minimálnych miezd, rekračných poukazov, atď. Biznis je potrebné očistiť aj od dotačných a subvenčných nerovností a zbytočných regulácií. Očistiť biznis je potrebné aj od kreatívnych súdnych rozhodnutí, ktoré minimálne slušne povedané sťažujú vymáhateľnosť.
Skôr áno pomože to. Ale k očisteniu biznisu od špekulantov v prvom rade je potrebné v maximálnej možnej miere žnížiť vplyv politikov na biznis. Napríklad sociálne inžierstvo v tvare minimálnych miezd, rekračných poukazov, atď. Biznis je potrebné očistiť aj od dotačných a subvenčných nerovností a zbytočných regulácií. Očistiť biznis je potrebné aj od kreatívnych súdnych rozhodnutí, ktoré minimálne slušne povedané sťažujú vymáhateľnosť.
Kaňuščák Milín Kaňuščák
generálny riaditeľ
Kami Profit, s.r.o., Bratislava
skôr áno Nie je exekúcia ako exekúcia a pri posudzovaní je treba posudzovať dôvody, pre ktoré k nej prišlo. Napríklad ak išlo o pokutu za diaľničnú známku po chybe systému, aj to aká bola dĺžka trvania exekúcie a podobne. Samotná exekúcia, ktorá bola rýchlo vysporiadaná, je staršieho dátumu, menšej výšky a podobne by mohla byť posudzovaná osobitne. To znamená, že takzvaná exekúcia z nepozornosti by mohla výrazne skomplikovať život existujúcim ale aj nádejným podnikateľom. To pre spoločnosť tiež nie je výhodné.
Nie je exekúcia ako exekúcia a pri posudzovaní je treba posudzovať dôvody, pre ktoré k nej prišlo. Napríklad ak išlo o pokutu za diaľničnú známku po chybe systému, aj to aká bola dĺžka trvania exekúcie a podobne. Samotná exekúcia, ktorá bola rýchlo vysporiadaná, je staršieho dátumu, menšej výšky a podobne by mohla byť posudzovaná osobitne. To znamená, že takzvaná exekúcia z nepozornosti by mohla výrazne skomplikovať život existujúcim ale aj nádejným podnikateľom. To pre spoločnosť tiež nie je výhodné.
Gloznek Miloš Gloznek
projektový manažér
ŽSR
rozhodne áno Je smutné, že takéto z môjho pohľadu elementárne opatrenia sa prijímajú až teraz, mali byť roky implementované, ako sa vraví radšej neskoro ako nikdy.
Je smutné, že takéto z môjho pohľadu elementárne opatrenia sa prijímajú až teraz, mali byť roky implementované, ako sa vraví radšej neskoro ako nikdy.
Vašek Miloš Vašek
generálny riaditeľ
DEXIS SLOVAKIA
skôr nie
Adamiš Miroslav Adamiš
riaditeľ
generálne riaditeľstvo pre preklad, Európska komisia
rozhodne áno Mnozstvo konkurzov a exekucii je spekulativnych a preto tito ludia by nemali moznost zakladania novych firiem, pokial nesplatia a nevyrovnaju svoje dlhy.
Mnozstvo konkurzov a exekucii je spekulativnych a preto tito ludia by nemali moznost zakladania novych firiem, pokial nesplatia a nevyrovnaju svoje dlhy.
Kunsch Miroslav Kunsch
generálny riaditeľ
IPESOFT spol. s r.o.
skôr áno
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
skôr nie
Kuchta Norbert Kuchta
riaditeľ
Trumpf Slovakia
rozhodne áno
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
skôr nie Ak sú to naozaj špekulanti, cestičku si nájdu.
Ak sú to naozaj špekulanti, cestičku si nájdu.
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
skôr áno Potrebné je očistiť podnikateľský sektor od špekulatívnych a nečestných praktík. Tieto opatrenia môžu na jednej strane obmedziť opakovanie nekalých praktík a tiež odradiť od účastí na pochybných obchodoch ďalších. Netreba však zabúdať, že ďalšie administratívne povinnosti by mali byť riešené elektronizáciou procesu. Predlžovanie zakladania firiem je vnímane ako negatívny faktor pre podnikateľské prostredie.
Potrebné je očistiť podnikateľský sektor od špekulatívnych a nečestných praktík. Tieto opatrenia môžu na jednej strane obmedziť opakovanie nekalých praktík a tiež odradiť od účastí na pochybných obchodoch ďalších. Netreba však zabúdať, že ďalšie administratívne povinnosti by mali byť riešené elektronizáciou procesu. Predlžovanie zakladania firiem je vnímane ako negatívny faktor pre podnikateľské prostredie.
Mík Pavel Mík
obchodný riaditeľ
ABB
skôr áno
Múdry Pavol Múdry
dlhoročný člen
IPI Slovensko
skôr áno
Balint Peter Balint
Managing Partner
Infinity Capital Group, a.s. / Infinity Capital o.c.p., a.s.
rozhodne áno
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
rozhodne áno
Augustinič Peter Augustinič
obchodný a marketingový riaditeľ
QBSW
skôr áno
Gažík Peter Gažík
generálny riaditeľ
O2 Slovakia
skôr áno
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
skôr áno Myslím si, že biznisu aj spoločnosti pomôže každý filter na potencionálne nepoctivých podnikateľov. Aj to môže byť jedným z nástrojov, veľa závisí od toho, ako bude v praxi fungovať.
Myslím si, že biznisu aj spoločnosti pomôže každý filter na potencionálne nepoctivých podnikateľov. Aj to môže byť jedným z nástrojov, veľa závisí od toho, ako bude v praxi fungovať.
Pažitný Peter Pažitný
partner
Pažitný & Kandilaki – healthcare consulting
skôr áno
Dostál Peter Dostál
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Aliter Technologies, a.s., Bratislava
skôr áno Iste to neuškodí , ale samo o sebe to postačovať nebude.
Iste to neuškodí , ale samo o sebe to postačovať nebude.
Markovič Peter Markovič
dekan
Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave
skôr áno
Čavojský Peter Čavojský
partner
CLS Čavojský & Partners, s.r.o.
skôr nie
Kubovič Peter Kubovič
managing partner / advokát
HKP Legal, s.r.o., Bratislava
skôr nie V určitej (malej) miere to môže pomôcť, ale ľudia s exekúciami "na krku" sa väčšinou nepúšťajú do zakladania nových firiem. A najväčší špekulanti sú zase dostatočne "šikovní" na to, aby sa voči nim neviedli žiadne exekúcie...
V určitej (malej) miere to môže pomôcť, ale ľudia s exekúciami "na krku" sa väčšinou nepúšťajú do zakladania nových firiem. A najväčší špekulanti sú zase dostatočne "šikovní" na to, aby sa voči nim neviedli žiadne exekúcie...
Dula Radúz Dula
predseda dozornej rady
Zväz cestovného ruchu SR
skôr áno Takéto veci by mali platiť automaticky. Je smiešne, ak sa tu niekto hrá na podnikateľa a v registri má pozatvárané firmy z dlhmi voči štátu, či zamestnancom.
Takéto veci by mali platiť automaticky. Je smiešne, ak sa tu niekto hrá na podnikateľa a v registri má pozatvárané firmy z dlhmi voči štátu, či zamestnancom.
Kiselicová Renáta Kiselicová
konateľka
Centire
skôr áno
Farkaš Richard Farkaš
partner, prokurista
KPMG Slovensko spol. s r.o.
skôr áno
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
skôr áno V spojení s efektívne a rozumne fungujucím systémom bankrotov áno
V spojení s efektívne a rozumne fungujucím systémom bankrotov áno
Zubaľ Roman Zubaľ
generálny riaditeľ
BPT Leasing, a.s.
skôr áno
Malček Roman Malček
majiteľ
Redox, s.r.o.
skôr nie Slovensko ma stále vela potenciálnych bielych koňov.
Slovensko ma stále vela potenciálnych bielych koňov.
Blaško Ronald Blaško
výkonný riaditeľ
Americká obchodná komora v SR
skôr áno Môže to byť užitočný krok z hľadiska kultivovania podnikateľského prostredia, čo predstavuje dlhodobý cieľ našej komory. Ak má niekto problém s plnením si svojich zákonných záväzkov, takýmto krokom sa zároveň predíde možným škodám pre budúcich obchodných partnerov či veriteľov (vrátane štátu), s ktorými by nový subjekt prišiel do kontaktu.
Môže to byť užitočný krok z hľadiska kultivovania podnikateľského prostredia, čo predstavuje dlhodobý cieľ našej komory. Ak má niekto problém s plnením si svojich zákonných záväzkov, takýmto krokom sa zároveň predíde možným škodám pre budúcich obchodných partnerov či veriteľov (vrátane štátu), s ktorými by nový subjekt prišiel do kontaktu.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
skôr áno Mierne to pomôže.
Mierne to pomôže.
Hreha Stanislav Hreha
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
Východoslovenská vodárenská spoločnosť
rozhodne áno
Verešvársky Stanislav Verešvársky
technický riaditeľ
SWAN, a.s.
skôr áno Ale považujem to za trochu zjednodušený pohľad a riešenie. Viem si totiž dobre predstaviť situáciu s druhotnou platobnou neschopnosťou, spôsobenou nezaplatenými faktúrami a následnou exekúciou... Riešenie "akéhokoľvek očistenia" vedie cez dosiahnutie vyššej vymožiteľnosti práva na Slovensku a celkové zjednodušenie podnikateľského prostredia zdeformovaného neprehľadným daňovým a odvodovým zaťažením.
Ale považujem to za trochu zjednodušený pohľad a riešenie. Viem si totiž dobre predstaviť situáciu s druhotnou platobnou neschopnosťou, spôsobenou nezaplatenými faktúrami a následnou exekúciou... Riešenie "akéhokoľvek očistenia" vedie cez dosiahnutie vyššej vymožiteľnosti práva na Slovensku a celkové zjednodušenie podnikateľského prostredia zdeformovaného neprehľadným daňovým a odvodovým zaťažením.
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
skôr áno
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
skôr áno Je povážlivé po neúspechu a veľkých stratách znovu vstupovať do biznisu,opakovane do biznnisu. Niektorým sa ti podarí, iní znovu strácajú
Je povážlivé po neúspechu a veľkých stratách znovu vstupovať do biznisu,opakovane do biznnisu. Niektorým sa ti podarí, iní znovu strácajú
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Mezírka Tomáš Mezírka
Country Manager
Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, pobočka poisťovne z iného členského štátu
skôr áno Přikláním se k tomu, že člověk, který neumí uřídit své osobní finance, by neměl určitě řídit ani finance firemní - což jako majitel firmy musí.
Přikláním se k tomu, že člověk, který neumí uřídit své osobní finance, by neměl určitě řídit ani finance firemní - což jako majitel firmy musí.
Kupčo Vladimír Kupčo
CEO
VNET, a.s., Bratislava
skôr áno
Dvorový Vladimír Dvorový
generálny riaditeľ
ProCare a Svet zdravia
skôr áno Je to opatrenie, ktoré nevyrieši všetko nepoctivé konanie, no môže zvýšiť zodpovednosť podnikateľov.
Je to opatrenie, ktoré nevyrieši všetko nepoctivé konanie, no môže zvýšiť zodpovednosť podnikateľov.
Hanes Vladimír Hanes
Zakladateľ Hanes Executive Search
Hanes Exeuctive Search
rozhodne nie

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní